Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 21:56:11 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 ... 114   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 1793731 alkalommal)
0 Felhasználó és 22 vendég van a témában
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1200 Dátum: 2010.12.07 kedd, 15:08:09 »

Köszi!
Este megnézem a "fekete-dobozt" aztán visszajelzek.
A kék kis dobozkát már láttam, annak mi a működési elve? Mi alapján dönti el, hogy nyitva az ajtó vagy sem?

van egy pici kis bütyök a belsejében, ami a zár nyitott vagy zárt állapotát érzékeli és így nyitja vagy zárja az áramkört. ha nem jó a picike, asszem van ilyenem eladó...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #1201 Dátum: 2010.12.07 kedd, 15:13:34 »

van egy pici kis bütyök a belsejében, ami a zár nyitott vagy zárt állapotát érzékeli és így nyitja vagy zárja az áramkört. ha nem jó a picike, asszem van ilyenem eladó...
a kék dobozt könnyű kinyitni, vagy van trükkje? Még vételkor nézegettem, de akkor nem tudtam kinyitni.
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1202 Dátum: 2010.12.07 kedd, 15:24:50 »

a kék dobozt könnyű kinyitni, vagy van trükkje? Még vételkor nézegettem, de akkor nem tudtam kinyitni.
roncsolás nélkül azt nem tudod kinyitni. a zárat le kell szerelni és abból kipattintható. egyébként meg egy sima mikrokapcsoló. valamivel ki van öntve a doboz. a vezetékek lógnak ki belőle, meg az a kis pöcök, ami ki be jár a házban...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #1203 Dátum: 2010.12.07 kedd, 20:06:39 »

roncsolás nélkül azt nem tudod kinyitni. a zárat le kell szerelni és abból kipattintható. egyébként meg egy sima mikrokapcsoló. valamivel ki van öntve a doboz. a vezetékek lógnak ki belőle, meg az a kis pöcök, ami ki be jár a házban...
megpróbáltam a zárat leszedni. Van rajta 2 torx csavar. Először csavarhúzos bittorxxal próbáltam, nem ment. Majd egy műanyag T fejű bitadapterrel. A műanyag nyél széttört a kezemben  szomoru1 (nászajándék volt). Ez hétvégére marad, akkor keresek vmi erősebb szerszámot, meg megtámogatom csavarlazítóval is.
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #1204 Dátum: 2010.12.07 kedd, 20:10:16 »

legegyszerűbben úgy tudod ellenőrizni a központizár létezését, hogy kirántod a kesztyűtartót. a központizár modul oda van felcsavarozva. egy fekete doboz.
ha van és nem működik, akkor az első dolog, amit érdemes megnézned a padlóköteg átvezetés. az anyós oldalon találod a szőnyeg alatt az ülés rögzítő keresztsínnél. az szokott elkorrodálni és e miatt nem működik. ha kell róla pontos leírás, szólj.
a hátsó ajtót, ha felnyitod, a zár bal oldalán kell legyen egy kék színű kis műanyag dobozka. abban van a nyitásérzékelő.
Kesztűtartót kiszedtem. A kesztyűtartó jobb oldalán volt vmi 10x10x2 cm-es aludoboz, fekete műanyag előlappal, pánttal felcsavarozva. Ez lenne a "fekete doboz"?
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1205 Dátum: 2010.12.07 kedd, 20:24:59 »

Kesztűtartót kiszedtem. A kesztyűtartó jobb oldalán volt vmi 10x10x2 cm-es aludoboz, fekete műanyag előlappal, pánttal felcsavarozva. Ez lenne a "fekete doboz"?
nem. az a motor vezérlő compúter ECU. elötte kellene legyen...

« Utoljára szerkesztve: 2010.12.07 kedd, 20:30:04 írta astor72 » Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1206 Dátum: 2010.12.07 kedd, 21:50:41 »

És szerinted ha nincs elszakadva az összes szál,akkor tudja úgy tekerni,hogy egyenletes legyen a sebessége?Igaz,befogja egy fúróba,alacsony fordulaton megtekeri vele és kész.Joe,Te elég nagy paraszt vagy.Ha,nem a bowden van elszakadva,hanem a műszer a rossz,akkor meg már kapásból ki kell venni a műszerfalat.Egy mozdulattal le tudja ellenőrizni mind a kettőt,igaz?Akinek meg olyan nehéz tíz csavart kitekerni,inkább hozzá se kezdjen.

Te meg egy bunkó vagy. Mit képzelsz te magadról? Vissza kéne venni egy kicsit...
Ajánlasz vmi nagy hülyeséget kezdetben, és még én vagyok a paraszt?

És miért kéne állandó sebességgel tekerni? Kiveszi, megtekeri, és persze megkér vkit, hogy nézze belül, hogy történik e vmi. Nem egy nagyon nehéz dolog. Viszont a műszerfalat bontani ezért.....
Én megtekertem, és ment rögtön a mutató. Ebből tudtam, hogy lejjebb van a gond. És lám, jeladó hibám lett...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1207 Dátum: 2010.12.07 kedd, 21:51:56 »

a motortérből hogy látja a műszerfalat?

Pont úgy, ahogy a féklámpát ellenőrzöd egy óriási parkolóban, falmentes övezetben. Lenyomod, és hátrarohansz..................
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1208 Dátum: 2010.12.07 kedd, 21:55:04 »

Pont úgy, ahogy a féklámpát ellenőrzöd egy óriási parkolóban, falmentes övezetben. Lenyomod, és hátrarohansz..................
lol002 uglystupid2
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1209 Dátum: 2010.12.07 kedd, 22:26:28 »

Te meg egy bunkó vagy. Mit képzelsz te magadról? Vissza kéne venni egy kicsit...
Ajánlasz vmi nagy hülyeséget kezdetben, és még én vagyok a paraszt?

És miért kéne állandó sebességgel tekerni? Kiveszi, megtekeri, és persze megkér vkit, hogy nézze belül, hogy történik e vmi. Nem egy nagyon nehéz dolog. Viszont a műszerfalat bontani ezért.....
Én megtekertem, és ment rögtön a mutató. Ebből tudtam, hogy lejjebb van a gond. És lám, jeladó hibám lett...
egészségedre.Én meg mondjuk egyedül szerelek,fogom magam,megyek tíz métert az autóval és lexarom,ha nincs senki körülöttem.Gondolj már arra is,ha nincs a műszerfal hátulján a bowden biztosítója berakva,akkor magától is kijön,nálam meg az volt a gond.Akkor mi a hülyeség,amit írtam?Esküszöm,a tököm tele van veled,hogy már mind a két fórumon beleugatsz mindenbe,a másik meg mindig hülye,aki ellent mer mondani neked.Baromira hasonlít a felfogásod valakiére.Mi vagy te?Istencsászár?Kapjál már a bugyidba!Ha meg nem tetszik,akkor moderálj ki,teszek rá.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1210 Dátum: 2010.12.07 kedd, 23:40:19 »

Pont úgy, ahogy a féklámpát ellenőrzöd egy óriási parkolóban, falmentes övezetben. Lenyomod, és hátrarohansz..................
megfútt a szél? Huh?
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #1211 Dátum: 2010.12.08 szerda, 09:01:26 »

nem. az a motor vezérlő compúter ECU. elötte kellene legyen...


Köszi a képet. Nincs fekete dobozom. Csak a hűlt helye.  szomoru1
Nagy meló utólagosan beépíteni?
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.08 szerda, 09:06:28 írta Préti » Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1212 Dátum: 2010.12.08 szerda, 09:06:54 »

egészségedre.Én meg mondjuk egyedül szerelek,fogom magam,megyek tíz métert az autóval és lexarom,ha nincs senki körülöttem.Gondolj már arra is,ha nincs a műszerfal hátulján a bowden biztosítója berakva,akkor magától is kijön,nálam meg az volt a gond.Akkor mi a hülyeség,amit írtam?Esküszöm,a tököm tele van veled,hogy már mind a két fórumon beleugatsz mindenbe,a másik meg mindig hülye,aki ellent mer mondani neked.Baromira hasonlít a felfogásod valakiére.Mi vagy te?Istencsászár?Kapjál már a bugyidba!Ha meg nem tetszik,akkor moderálj ki,teszek rá.

...
Akkor írjál, ha h.lyeséget írok, ne akkor, amikor helyesbítek...
A másik fórumon kb 2x írtam, pont azért, amiért már itt sem írok a h.ülyeségekre soxor...
De néha elpattan az a bizonyos...
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.08 szerda, 09:10:40 írta Joe » Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1213 Dátum: 2010.12.08 szerda, 09:08:00 »

megfútt a szél? Huh?

Engem? zavart2
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1214 Dátum: 2010.12.08 szerda, 11:27:51 »

Köszi a képet. Nincs fekete dobozom. Csak a hűlt helye.  szomoru1
Nagy meló utólagosan beépíteni?

mivel nem ismerem az ide vonatkozó képességeidet, nem tudom megítélni....
igazából a kérdés az, hogy mindehhez mi van előkábelezve a kocsiban és mi nincs. mert az is lehet, hogy valami miatt meghibásodott ez az egység(ami nem jellemző) és a gondos előző tulaj, nem cserélte ki...
mert az igazság az, hogy az alap autókban is benne volt a kp. zár. az ajtókábelkötegeket kellene megnézned. meg, hogy egyáltalán motorok, vannak-e az ajtókban...stb.
ha nincs, akkor nem kis meló, főleg, ha gyárit szeretnél berakni, de megoldható ennél sokkal bonyolultabb projekt is...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #1215 Dátum: 2010.12.08 szerda, 13:26:14 »

Köszi a képet. Nincs fekete dobozom. Csak a hűlt helye.  szomoru1
Nagy meló utólagosan beépíteni?
Annyit még hozzátennék, hogy kp-zár anélkül a fekete doboz nélkül is létezik. Nekem is pl. így van (asszem).

Szerk.: Nem lehet, hogy csak a biztosíték ment ki? Ha lenyitod a belső biztitáblát, akkor - kapcsrajz alapján - a felső sorban jobbról a 4., F25-ös számú 20A-es bizti az.
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.08 szerda, 13:35:50 írta HegeGabi » Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #1216 Dátum: 2010.12.08 szerda, 15:36:31 »

Annyit még hozzátennék, hogy kp-zár anélkül a fekete doboz nélkül is létezik. Nekem is pl. így van (asszem).

Szerk.: Nem lehet, hogy csak a biztosíték ment ki? Ha lenyitod a belső biztitáblát, akkor - kapcsrajz alapján - a felső sorban jobbról a 4., F25-ös számú 20A-es bizti az.
Köszi a tippet, megnézem.
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Steve43
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8



E-mail
« Új hozzászólás #1217 Dátum: 2010.12.08 szerda, 22:50:08 »

Hello!
Bocs, de kérdeznék, mert holnap venném meg a vevőt és kellene vmi kapaszkodó...

Kérdeznék.
- Van egy négycsatornás távvezérlőm, egy kapuhoz rendszeresítve.

http://www.door-system.hu/hu/t%C3%A1vir%C3%A1ny%C3%ADt%C3%B3k+-+r%C3%A1di%C3%B3vev%C5%91k+-+antenn%C3%A1k/smes+sm4+4csat.+dupla+ugr%C3%B3k%C3%B3dos+t%C3%A1vir%C3%A1ny%C3%ADt%C3%B3+433mhz/trm/

- Van egy Mondeom, 2,0 turnier 1994 gyári kp zárral, motoros ülés-, ablak.

- Vennék egy vevőt az adómhoz, ezt:

http://www.door-system.hu/hu/t%C3%A1vir%C3%A1ny%C3%ADt%C3%B3k+-+r%C3%A1di%C3%B3vev%C5%91k+-+antenn%C3%A1k/nice+smxi+4csat.+ugr%C3%B3k%C3%B3dos+vev%C5%91+panel/trm/

Hol találok a kp-i zár működtetéséhez csatlakozási pontot a vevő számára a Mondeomban?

Rajz-, kép-, bármi okosságot előre megköszönök!
Steve
Naplózva

Mondeo Tournier 95-ös, Mk1 V6 2,5 Ghia, RS optika, nagy computer, tempomat, ablakmodul, wifi-s tolató kamera.
blasz
Vendég
« Új hozzászólás #1218 Dátum: 2010.12.09 csütörtök, 07:13:17 »

sziasztok nekem egy 95-ös 1.8 td combim van amibe most tettem ködlámpát elsöt,cseréltem vill.kapcsolot is 2 állásut,de nem akar villágitani sehogysem.probáltam megkeresni a reléjét baloldalt a müszerfal alatt de semmit nem találtam még a relé foglalatot sem,vagy csak rossz helyen kerestem.A ködl. csatik gyárilag ott voltak,bizti jo,és nem mükszik.Ha valaki tudna tanácsot adni megköszönném
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1219 Dátum: 2010.12.09 csütörtök, 07:39:34 »

sziasztok nekem egy 95-ös 1.8 td combim van amibe most tettem ködlámpát elsöt,cseréltem vill.kapcsolot is 2 állásut,de nem akar villágitani sehogysem.probáltam megkeresni a reléjét baloldalt a müszerfal alatt de semmit nem találtam még a relé foglalatot sem,vagy csak rossz helyen kerestem.A ködl. csatik gyárilag ott voltak,bizti jo,és nem mükszik.Ha valaki tudna tanácsot adni megköszönném
a műszerfal alatti biztosítéktábla lenyitható, egy kicsit fel kell nyúlni, de jobban jársz, ha az előtte lévő borítást leszeded
Naplózva
blasz
Vendég
« Új hozzászólás #1220 Dátum: 2010.12.10 péntek, 10:14:07 »

a műszerfal alatti biztosítéktábla lenyitható, egy kicsit fel kell nyúlni, de jobban jársz, ha az előtte lévő borítást leszeded
    Azt tudom hol van a bizt.tábla,a relét nem találom vagy a foglalatáz
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1221 Dátum: 2010.12.10 péntek, 10:38:57 »

Hello!
Bocs, de kérdeznék, mert holnap venném meg a vevőt és kellene vmi kapaszkodó...

Mail ment!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #1222 Dátum: 2010.12.10 péntek, 10:59:40 »

    Azt tudom hol van a bizt.tábla,a relét nem találom vagy a foglalatáz
Hali!

Tudtommal nem a lehajtható részen van a relé, hanem mellette. Itt egy kép a helyzetéről, elég közeli, de remélem látszik, aminek kell, azt hiszem ez az, amit keresel.
Amúgy nekem is le volt esve az A oszlop lábtértakaró műanyagja mögé. Lehet, neked is ott van.

Üdv, HegeGabi.
Naplózva
blasz
Vendég
« Új hozzászólás #1223 Dátum: 2010.12.10 péntek, 12:23:20 »

Hali!

Tudtommal nem a lehajtható részen van a relé, hanem mellette. Itt egy kép a helyzetéről, elég közeli, de remélem látszik, aminek kell, azt hiszem ez az, amit keresel.
Amúgy nekem is le volt esve az A oszlop lábtértakaró műanyagja mögé. Lehet, neked is ott van.

Üdv, HegeGabi.
  Mindenhol fehér relét irnak a ködlámpára,ez amit mutatsz az a  hátso ablaktörlö ütemkapcsoloja,igy olvastam, de azért köszönöm.Legrosszabb esetben átkötöm,berelézem a ködlámpát,de jobb lett volna a gyári mert az már ottvan
Naplózva
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #1224 Dátum: 2010.12.19 vasárnap, 19:29:39 »

Szép napot!
egy pár cucc után érdeklődnék MK1-es gépezethez. Első hátsó elektromos ablak, napfénytető, elektromos visszapillantó és középen a Grafikus visszajelző érdekelne hogy bontottan mennyiért lehetne beszerezni???
Előre is kösszönöm a helpet! Smiley

Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1225 Dátum: 2010.12.20 hétfő, 09:48:01 »

Szép napot!
egy pár cucc után érdeklődnék MK1-es gépezethez. Első hátsó elektromos ablak, napfénytető, elektromos visszapillantó és középen a Grafikus visszajelző érdekelne hogy bontottan mennyiért lehetne beszerezni???
Előre is kösszönöm a helpet! Smiley



Részben:
http://mondeo.hu/index.php?topic=4665.msg528021#msg528021
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Apanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #1226 Dátum: 2010.12.20 hétfő, 19:42:33 »

Sziasztok!
  Érdeklődnék, hogy találkozott - e már valaki olyan hibával,hogy a müszerfalmegvilágitás kiveri a biztositékot?
Ugyanis ha a vizhőfok órájához beteszek egy izzót, kimegy a 7.5 A biztositékom!
Ja mindemellett ledekre cseréltem az összes izzót, és a potméteres fényerőszabályzóm is lefüstölt! Én csesztem el valamit?Vagy csak egy egyszerü hiba???  (Rendesen a hozzávaló ellenállással épitettem be!) Cry
   Egyébként a sima izzó csak állandóan kiégett!Csak ez, semelyik másik! gun ismételten szétszedtem, másodjára szét volt égve a müanyag nyák.Megforrasztottam,led betak, bizti kimegy!!!Valahol zárlat?
Esetleg óracsere?? Vagy valami kis kütyüt cseréljek?
   Előre is köszi a válaszokat!    Üdv,Jenő
Naplózva

1993 Mk1 mondeo turnier GHIA 2.0
lacus3
Vendég
« Új hozzászólás #1227 Dátum: 2010.12.20 hétfő, 20:23:26 »

Sziasztok!
  Érdeklődnék, hogy találkozott - e már valaki olyan hibával,hogy a müszerfalmegvilágitás kiveri a biztositékot?
Ugyanis ha a vizhőfok órájához beteszek egy izzót, kimegy a 7.5 A biztositékom!
Ja mindemellett ledekre cseréltem az összes izzót, és a potméteres fényerőszabályzóm is lefüstölt! Én csesztem el valamit?Vagy csak egy egyszerü hiba???  (Rendesen a hozzávaló ellenállással épitettem be!) Cry
   Egyébként a sima izzó csak állandóan kiégett!Csak ez, semelyik másik! gun ismételten szétszedtem, másodjára szét volt égve a müanyag nyák.Megforrasztottam,led betak, bizti kimegy!!!Valahol zárlat?
Esetleg óracsere?? Vagy valami kis kütyüt cseréljek?
   Előre is köszi a válaszokat!    Üdv,Jenő
Nézd át amit forrasztgattál illetve azt a csatit és kábeleket amik az órára mennek
Naplózva
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #1228 Dátum: 2010.12.20 hétfő, 21:33:48 »


Azért kérnék segitséget egy árlista összeállításáról, mert a régi  szintén MK1-es mondeonk ott szunyókál a bontónál, benne egycsomó jó működőképes jó állapotú cuccal. rinya Most hogy lett ismétt mondeo szeretném visszavásárolni a dolgokat belőle Smiley Remélem akadnak segitők.
Ezeket kéne felmérni: - Elektromos ablakok kompletten mindennel, Elektromos tetőablak kapcsolóval és világitásboxal, Elektromos visszapillantó párban + kapcsolók, grafikus kijelző kompletten, középső kartámaszbox, hátsó kartámasz, csaomagtér ajtó díszléc.
Várom segitségeteket!!
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #1229 Dátum: 2010.12.21 kedd, 10:51:47 »

Azért kérnék segitséget egy árlista összeállításáról, mert a régi  szintén MK1-es mondeonk ott szunyókál a bontónál, benne egycsomó jó működőképes jó állapotú cuccal. rinya Most hogy lett ismétt mondeo szeretném visszavásárolni a dolgokat belőle Smiley Remélem akadnak segitők.
Ezeket kéne felmérni: - Elektromos ablakok kompletten mindennel, Elektromos tetőablak kapcsolóval és világitásboxal, Elektromos visszapillantó párban + kapcsolók, grafikus kijelző kompletten, középső kartámaszbox, hátsó kartámasz, csaomagtér ajtó díszléc.
Várom segitségeteket!!
Szia!

Szerintem. Ha bontóstól vásárolsz, akkor nagy valószínűség szerint az drágább lesz, mintha márkatárstól vennéd. Viszont, ha a fent felsorolt dolgokat egyszerre veszed meg, akkor feltételezhetően a bontós is fog adni mennyiségi kedvezményt - pláne, ha magad szereled ki (nekem legalábbis ez a tapasztalatom, hogy ahol megengedik, ott én szerelem ki, és akkor olcsóbb a cucc).
Viszont a legjobb árinformáció gyűjtés a két licitportál. Ott vannak olcsó és drágább termékek is. Tükörre példa: olcsó, drága.

Sok sikert, Üdv, HegeGabi.
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1230 Dátum: 2010.12.21 kedd, 11:31:17 »

Szia!

Szerintem. Ha bontóstól vásárolsz, akkor nagy valószínűség szerint az drágább lesz, mintha márkatárstól vennéd. Viszont, ha a fent felsorolt dolgokat egyszerre veszed meg, akkor feltételezhetően a bontós is fog adni mennyiségi kedvezményt - pláne, ha magad szereled ki (nekem legalábbis ez a tapasztalatom, hogy ahol megengedik, ott én szerelem ki, és akkor olcsóbb a cucc).
Viszont a legjobb árinformáció gyűjtés a két licitportál. Ott vannak olcsó és drágább termékek is. Tükörre példa: olcsó, drága.

Sok sikert, Üdv, HegeGabi.

tükörre példa: http://mondeo.hu/index.php?topic=4712.0
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Apanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #1231 Dátum: 2010.12.21 kedd, 11:41:05 »

Már a sima izzót sem bírta. De köszi,megnézem.
Naplózva

1993 Mk1 mondeo turnier GHIA 2.0
orc
Vendég
« Új hozzászólás #1232 Dátum: 2010.12.21 kedd, 18:27:19 »

Sziasztok!

Nekem is sajnos elkoptak a kulcsaim/zárbetétek és nem működik a kp.-i zár. Ma elvittem egy "szakihoz" aki rakott bele vmilyen zárbetétet és adott hozzá kulcsot. A központi zár most sem működik de legalább már kulccsal tudom  nyitni/zárni az ajtókat. Azt mondta, tetessek bele távirányítós riasztót és az majd vezérli a központi zárat. Tudtok ilyen szerelőt ajánlani? Mekkora költségre számíthatok?

Üdv.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1233 Dátum: 2010.12.21 kedd, 20:55:11 »

Sziasztok!

Nekem is sajnos elkoptak a kulcsaim/zárbetétek és nem működik a kp.-i zár. Ma elvittem egy "szakihoz" aki rakott bele vmilyen zárbetétet és adott hozzá kulcsot. A központi zár most sem működik de legalább már kulccsal tudom  nyitni/zárni az ajtókat. Azt mondta, tetessek bele távirányítós riasztót és az majd vezérli a központi zárat. Tudtok ilyen szerelőt ajánlani? Mekkora költségre számíthatok?

Üdv.
a szerelődet kerüld el eztán...mert nem igazán értem, ha a zárbetétet kicserélte, miért nem működik a központizár?Huh??
nem nagyon ért a mondeók lelkivilágához...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #1234 Dátum: 2010.12.22 szerda, 11:28:16 »

Szia!

Szerintem. Ha bontóstól vásárolsz, akkor nagy valószínűség szerint az drágább lesz, mintha márkatárstól vennéd. Viszont, ha a fent felsorolt dolgokat egyszerre veszed meg, akkor feltételezhetően a bontós is fog adni mennyiségi kedvezményt - pláne, ha magad szereled ki (nekem legalábbis ez a tapasztalatom, hogy ahol megengedik, ott én szerelem ki, és akkor olcsóbb a cucc).
Viszont a legjobb árinformáció gyűjtés a két licitportál. Ott vannak olcsó és drágább termékek is. Tükörre példa: olcsó, drága.

Sok sikert, Üdv, HegeGabi.

Megpróbálom egyben megvenni a cuccokat. Azért gondoltam erre mert egyik munkatársam aki barátom is, szokott neki ezt azt lakatolni meg ismeri régóta. A másik ok meg hogy én szerelnék ki mindent Smiley
Csak az értéket próbálom belőni nagyjából, miért mennyit lehetne adni.
Kösszönöm szépen a segitségedet!

Üdv, Petyi
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1235 Dátum: 2010.12.22 szerda, 11:48:26 »

Azért kérnék segitséget egy árlista összeállításáról, mert a régi  szintén MK1-es mondeonk ott szunyókál a bontónál, benne egycsomó jó működőképes jó állapotú cuccal. rinya Most hogy lett ismétt mondeo szeretném visszavásárolni a dolgokat belőle Smiley Remélem akadnak segitők.
Ezeket kéne felmérni: - Elektromos ablakok kompletten mindennel, Elektromos tetőablak kapcsolóval és világitásboxal, Elektromos visszapillantó párban + kapcsolók, grafikus kijelző kompletten, középső kartámaszbox, hátsó kartámasz, csaomagtér ajtó díszléc.
Várom segitségeteket!!


Ezek az én elképzeléseim:
Ablakok: 15e, de ez a plafon, tetőablak: 10-20e közé tenném, tükrök párban kapcsolókkal mondjuk 7-8e, kijelző mondjuk 5e, kartámasz 3-5e, hátsó kartámasz zstem csak üléssel együtt szintén 3-5e, díszléc 1e...
Sztem, vagy nekem max ezt érné meg darabonként, egyben sokkal olcsóbban...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #1236 Dátum: 2010.12.22 szerda, 17:35:22 »

Ezek az én elképzeléseim:
Ablakok: 15e, de ez a plafon, tetőablak: 10-20e közé tenném, tükrök párban kapcsolókkal mondjuk 7-8e, kijelző mondjuk 5e, kartámasz 3-5e, hátsó kartámasz zstem csak üléssel együtt szintén 3-5e, díszléc 1e...
Sztem, vagy nekem max ezt érné meg darabonként, egyben sokkal olcsóbban...

Hálásan kösszönöm a segítséget!   Smiley
További szép napot!  integet2
Naplózva
Janika13
Vendég
« Új hozzászólás #1237 Dátum: 2010.12.22 szerda, 20:25:10 »

Sziasztok !Tudna valaki mk1 96 -os fényszóró üveget?Nem sikerült kint vennem!Vagy ha valaki tudná hol lehet azt a körlámpát olcson szerezni bele ami egy külföldi oldalon van!  http://www.brtuningshop.com/catalog/images/FANALERIA/Morette/Ford/MondeoMk1/FO53L28.jpg
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1238 Dátum: 2010.12.22 szerda, 20:29:02 »

Sziasztok !Tudna valaki mk1 96 -os fényszóró üveget?Nem sikerült kint vennem!Vagy ha valaki tudná hol lehet azt a körlámpát olcson szerezni bele ami egy külföldi oldalon van!  http://www.brtuningshop.com/catalog/images/FANALERIA/Morette/Ford/MondeoMk1/FO53L28.jpg
sima üveget tudok, ha az kell
Naplózva
Janika13
Vendég
« Új hozzászólás #1239 Dátum: 2010.12.22 szerda, 21:49:06 »

sima üveget tudok, ha az kell
ki akarom venni a prizmát mert szart se látni szoval foncsorozott az üveg?
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1240 Dátum: 2010.12.22 szerda, 21:49:57 »

ki akarom venni a prizmát mert ***t se látni szoval foncsorozott az üveg?
az üveg tuti nem foncsorozott, mert akkor tükör lesz belőle, az max bordázott
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #1241 Dátum: 2010.12.23 csütörtök, 11:02:24 »

ki akarom venni a prizmát mert ***t se látni szoval foncsorozott az üveg?
Ha prizma nélkülit akarsz, akkor nem csak bordázott üveg kell, hanem a foncsort is kell cserélni (tudtommal).
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1242 Dátum: 2010.12.23 csütörtök, 12:36:08 »

Ha prizma nélkülit akarsz, akkor nem csak bordázott üveg kell, hanem a foncsort is kell cserélni (tudtommal).

Én még ezt csak talán Yooccootól hallottam, Neki tényleg kellett. Én még nem tapasztaltam ilyet, pedig egy pár mondeon megcsináltuk már...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Janika13
Vendég
« Új hozzászólás #1243 Dátum: 2010.12.23 csütörtök, 14:30:10 »

Ha prizma nélkülit akarsz, akkor nem csak bordázott üveg kell, hanem a foncsort is kell cserélni (tudtommal).
Jaj bocsi elírtam :falbav:szóval bordás üveg kellene!azt nem tudom hogy kell e cserélni a voncsort én nekem nem mondták ezt!
Naplózva
fordmondeo73
Vendég
« Új hozzászólás #1244 Dátum: 2010.12.25 szombat, 12:12:08 »

Sziasztok !
Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni, Ford Mondeo 1.6  16V  MK1 elektronikus hiba, az 1-es hengernél nincs szikra. Van valami tanácsotok, hogy a gyújtás kábelt, hogy tudnám kimérni?
Szakadás mérővel nem sikerült.
Köszönöm
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1245 Dátum: 2010.12.25 szombat, 15:37:27 »

Sziasztok !
Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni, Ford Mondeo 1.6  16V  MK1 elektronikus hiba, az 1-es hengernél nincs szikra. Van valami tanácsotok, hogy a gyújtás kábelt, hogy tudnám kimérni?
Szakadás mérővel nem sikerült.
Köszönöm
hát pedig annak sípolnia kell,ha nincs szakadva.Egyébként ellenállás méréssel tudsz még rámérni,a pontos értéket most nem tudom.
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #1246 Dátum: 2010.12.26 vasárnap, 11:41:41 »

van egy pici kis bütyök a belsejében, ami a zár nyitott vagy zárt állapotát érzékeli és így nyitja vagy zárja az áramkört. ha nem jó a picike, asszem van ilyenem eladó...
Astor72: megnéznéd, hogy van-e mikro kapcsolód? Mennyi JMF-ba kerülne a kapcsoló?

- találtam egy elektromos csatlakozót a mikrokapcsoló kábelén, amibe nem volt bedugva semmi. 2 pólusú, piros színű. Ez mire szolgálna?

Köszi,
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.26 vasárnap, 11:59:53 írta Préti » Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #1247 Dátum: 2010.12.28 kedd, 22:09:04 »

Sziasztok!

Mindenkinek pislákol a világítás ha indulásnál kicsit leesik a fordulat?

BUÉK
pocska
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1248 Dátum: 2010.12.29 szerda, 08:09:57 »

Sziasztok!

Mindenkinek pislákol a világítás ha indulásnál kicsit leesik a fordulat?

BUÉK
pocska
nálam igen,de nekem totál rá van rohadva a generátorra az olajsár...mérd ki,valószínűleg nem tölt rendesen.
Naplózva
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #1249 Dátum: 2010.12.29 szerda, 14:21:09 »

Jaj bocsi elírtam :falbav:szóval bordás üveg kellene!azt nem tudom hogy kell e cserélni a voncsort én nekem nem mondták ezt!

Lökhárítót leszeded, a patenteket óvatosan kipattogtatod, üveget tartalékba elteszed, a prizmát kiszeded, a bordázott üvegeket visszaszereled. A foncsort NEM kell cserélni.

Ha ez a  http://www.brtuningshop.com/catalog/images/FANALERIA/Morette/Ford/MondeoMk1/FO53L28.jpg  nagyon állat lámpát látnád olcsón, az engem is érdekelne, mert ez a csíklámpa szívás. Most valami ultragigamega-light +100-as izzó van bent, a prizmát én is kilöktem, és még mindig nem világít úgy, mint a 25 éves PUG205-ös lefakult kockalámpája.
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.29 szerda, 14:22:44 írta Rob » Naplózva
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 ... 114   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.083 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.