Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 19:24:45 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 ... 114   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 1793633 alkalommal)
0 Felhasználó és 19 vendég van a témában
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #1250 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 13:43:11 »

Sziasztok!
Egy olyan problémával állok szemben, hogy lusta a vízhőfok mutatóm ( állandóan fekszik)
Elvileg a felső hőfokjeladó ki lett cserélve, amin látszik is hogy új, az alsó még mindig a régi.
Egyik ismerős szerint ha a a jeladó stekkerén a 2  pólus közül valamelyiket letestelem ki kell ugrania fullra a mutatónak, ha kiugrik akkor a hőmérőgomba a hibás, ha nem akkor meg valami más. Ki lehet mérni máshogy is hogymi lehet a baj?
És mivel ez nem működik rendeltetés szerűen, bezavarhat a motor működésébe?
Mert ha elindittom hidegen 1500-ra felpörög, majd 3-4 perc után leáll. Utána indittok és tökéletesen működik. :S
MK1-es 1,6-os gépezetről van szó
Naplózva
lacus3
Vendég
« Új hozzászólás #1251 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 15:00:03 »

Sziasztok!
Egy olyan problémával állok szemben, hogy lusta a vízhőfok mutatóm ( állandóan fekszik)
Elvileg a felső hőfokjeladó ki lett cserélve, amin látszik is hogy új, az alsó még mindig a régi.
Egyik ismerős szerint ha a a jeladó stekkerén a 2  pólus közül valamelyiket letestelem ki kell ugrania fullra a mutatónak, ha kiugrik akkor a hőmérőgomba a hibás, ha nem akkor meg valami más. Ki lehet mérni máshogy is hogymi lehet a baj?
És mivel ez nem működik rendeltetés szerűen, bezavarhat a motor működésébe?
Mert ha elindittom hidegen 1500-ra felpörög, majd 3-4 perc után leáll. Utána indittok és tökéletesen működik. :S
MK1-es 1,6-os gépezetről van szó

Először  azt nézd meg  termosztát van e benne mert ha nincs vagy hibás a vízhőfok nem mozdul
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1252 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 15:07:51 »

Sziasztok!
Egy olyan problémával állok szemben, hogy lusta a vízhőfok mutatóm ( állandóan fekszik)
Elvileg a felső hőfokjeladó ki lett cserélve, amin látszik is hogy új, az alsó még mindig a régi.
Egyik ismerős szerint ha a a jeladó stekkerén a 2  pólus közül valamelyiket letestelem ki kell ugrania fullra a mutatónak, ha kiugrik akkor a hőmérőgomba a hibás, ha nem akkor meg valami más. Ki lehet mérni máshogy is hogymi lehet a baj?
És mivel ez nem működik rendeltetés szerűen, bezavarhat a motor működésébe?
Mert ha elindittom hidegen 1500-ra felpörög, majd 3-4 perc után leáll. Utána indittok és tökéletesen működik. :S
MK1-es 1,6-os gépezetről van szó

az alsó tartozik a műszeregységhez, a felső megy a computerre
Naplózva
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #1253 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 17:39:16 »

Először  azt nézd meg  termosztát van e benne mert ha nincs vagy hibás a vízhőfok nem mozdul

Igen van benne termosztát, és tudtommal jó is  Smiley
Naplózva
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #1254 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 17:40:07 »

az alsó tartozik a műszeregységhez, a felső megy a computerre

kösszi az infot! Szóval akkor ha hibás akkro az alsót kell cserélni.  Smiley
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1255 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 18:03:07 »

kösszi az infot! Szóval akkor ha hibás akkro az alsót kell cserélni.  Smiley
lehet termosztát is vagy kábelhiba
Naplózva
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #1256 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 22:04:27 »

lehet termosztát is vagy kábelhiba

ahha, és azt hogy tudom megnézni hogy a termosztát jó-e?    Undecided
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1257 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 22:13:22 »

ahha, és azt hogy tudom megnézni hogy a termosztát jó-e?    Undecided
kézrátétellel vagy kifőzöd fazékban
de az is lehet, hogy ha kiveszed, akkor nyitott állapotban van
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1258 Dátum: 2010.12.31 péntek, 01:33:49 »

ahha, és azt hogy tudom megnézni hogy a termosztát jó-e?    Undecided
frissen forralt vízbe  beledobod.ha nyit jó,ha kivétel után zár jó.ha valamelyik kimarad,rossz.
Naplózva
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #1259 Dátum: 2010.12.31 péntek, 02:36:07 »

mennyire bonyolult kiszerelni a helyéről a termosztátot?  wow1
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1260 Dátum: 2010.12.31 péntek, 07:26:15 »

mennyire bonyolult kiszerelni a helyéről a termosztátot?  wow1

semennyire...vizet engedd le,csöveket kösd le és tekerd ki a tűzfal felöli oldalon a három csavart,ami a fedelet tartja.Ha azt levetted,ott a termosztát.
Naplózva
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #1261 Dátum: 2010.12.31 péntek, 12:39:22 »

semennyire...vizet engedd le,csöveket kösd le és tekerd ki a tűzfal felöli oldalon a három csavart,ami a fedelet tartja.Ha azt levetted,ott a termosztát.

Köszönöm szépen a helpet!! Amint sikerült éretesíttelek Smiley
Továbbá Mondeókban Gazdag Boldog Új Évet Mindenkinek!!!   Grin Grin  Wink
Naplózva
BPeter01
Vendég
« Új hozzászólás #1262 Dátum: 2010.12.31 péntek, 15:19:44 »

mennyire bonyolult kiszerelni a helyéről a termosztátot?  wow1


Érdemes a tágulás tartályból kiálló vékony csőre ráakasztani egy kiskompresszort és ami csövet lehúztál az egy 1.5L-es petpalackba dugni.
Kompresszorral finoman nyomod és szépen belefolyik az üvegbe. (ha sokat nyom a kompi, csak a tágulási betöltőjének a kupakjával kell finomhangolni)
2 üveg elég mert amikor a második is megtelt, már szárazban van a termosztát.  :-)
Nekem legutóbb 15 perc alatt megvolt a termosztát csere, szerszám elpakolással együtt...
Naplózva
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #1263 Dátum: 2011.01.01 szombat, 13:00:05 »

Az én termosztátcserém:

A vízszintet az alsó leeresztőcsavarral csökkentettem, egy lavórba folyt a víz, rongyszűrés után visszatölthető. A 8-as dugókulcs a csavarszár miatt nem ment fel, el kellett menni a praktikerbe venni egy alkalmas fejet. A racsniskulcs megforgott. Nagynehezen lecsavarom a csavarokat, kicserélem a termosztátot, visszaszerelem a csöveket, nem szivárog. Majd nagy boldogságomban a 8-as fejet beejtem az akkumulátor alá. Akkumulátor kikap, fél légszívórendszer le.

Hat óránál többet nem igényelt a munka.  falbav  action  exploserderage

Fusimisi viszont azt állította, hogy olyan gyorsan lehet cserélni a dolgot, hogy még a vízszintet sem kell csökkenteni... alien2
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1264 Dátum: 2011.01.01 szombat, 15:51:30 »

Az én termosztátcserém:

A vízszintet az alsó leeresztőcsavarral csökkentettem, egy lavórba folyt a víz, rongyszűrés után visszatölthető. A 8-as dugókulcs a csavarszár miatt nem ment fel, el kellett menni a praktikerbe venni egy alkalmas fejet. A racsniskulcs megforgott. Nagynehezen lecsavarom a csavarokat, kicserélem a termosztátot, visszaszerelem a csöveket, nem szivárog. Majd nagy boldogságomban a 8-as fejet beejtem az akkumulátor alá. Akkumulátor kikap, fél légszívórendszer le.

Hat óránál többet nem igényelt a munka.  falbav  action  exploserderage

Fusimisi viszont azt állította, hogy olyan gyorsan lehet cserélni a dolgot, hogy még a vízszintet sem kell csökkenteni... alien2
hú vazze...én erre nem gondoltam,hogy így is lehet... nyes
Naplózva
lacus3
Vendég
« Új hozzászólás #1265 Dátum: 2011.01.01 szombat, 16:11:07 »

hú vazze...én erre nem gondoltam,hogy így is lehet... nyes
boxer Akkor én nagyon profi vagyok! termosztát csere kb 5-perc nyes
Naplózva
eliffe
Vendég
« Új hozzászólás #1266 Dátum: 2011.01.01 szombat, 16:18:00 »

:falbav:Van egy 95-ös 16v kombim és állandóan világit a kézifék visszajelzőm a műszerfalon akkor is ha a kézifék ki van engedve.Mitől lehet ez?
Ha valaki tudna ebben segiteni üzenjen.
Naplózva
lacus3
Vendég
« Új hozzászólás #1267 Dátum: 2011.01.01 szombat, 16:26:13 »

:falbav:Van egy 95-ös 16v kombim és állandóan világit a kézifék visszajelzőm a műszerfalon akkor is ha a kézifék ki van engedve.Mitől lehet ez?
Ha valaki tudna ebben segiteni üzenjen.
Lehet hogy kevés a fékolaj fékbetét elérte a kopásjelzőt vagy csak egyszerűen széthullott a karnál a kapcsoló ha leszeded a két elsőülésközül a müanyagot ezt meg is tudod nézni
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1268 Dátum: 2011.01.03 hétfő, 22:17:06 »

Igen van benne termosztát, és tudtommal jó is  Smiley

ahha, és azt hogy tudom megnézni hogy a termosztát jó-e?    Undecided

Ez jó. smile
Cseréld ki, és menni fog a mutató felfelé.
De a tömítés egy nagyon fontos dolog! Ha elöregedett, akkor szedheted szét újra, mert folyni fog...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
aranyoska
Vendég
« Új hozzászólás #1269 Dátum: 2011.01.08 szombat, 18:14:07 »

Következő kérdésem volna. Vettem egy bicskakulcsos központi zárat, hogy lehet összekötni a vezető oldali ajtó zárral hogy vezérelje a többit is.Egy rajzra lenne szükségem az 5 kábel közül melyikre kössem a központi zár kábelét amelyiken jön a 12 volt a vezérlőből ??
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #1270 Dátum: 2011.01.10 hétfő, 13:17:29 »

Sony CD-s rádió van a Mondeomban. Alatta van hely, ahova a mobilt szoktam rakni. De amikor rádiót hallgatok begerjed a rádió.
Hogyan lehet ezt kiküszöbölni?
Köszi,
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Csocso
Vendég
« Új hozzászólás #1271 Dátum: 2011.01.10 hétfő, 13:28:59 »

Sony CD-s rádió van a Mondeomban. Alatta van hely, ahova a mobilt szoktam rakni. De amikor rádiót hallgatok begerjed a rádió.
Hogyan lehet ezt kiküszöbölni?
Köszi,


tedd mashova a telefont  wow1
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #1272 Dátum: 2011.01.10 hétfő, 14:05:53 »

tedd mashova a telefont  wow1
Igen, ezt teszem most is, de minden szempontból ideális helye a rádió alatti helyen lenne. Akkor vmi ólom-faraday kalitkát kellene kialakítanom és úgy nem zavarna be.

Köszi,
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1273 Dátum: 2011.01.10 hétfő, 14:13:18 »

Igen, ezt teszem most is, de minden szempontból ideális helye a rádió alatti helyen lenne. Akkor vmi ólom-faraday kalitkát kellene kialakítanom és úgy nem zavarna be.

Köszi,

nem, de térerőd sem lenne....
a gyári rádiót nekem is bezavarta...a fejegység csere megoldotta...talán az árnyékoltabb...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #1274 Dátum: 2011.01.10 hétfő, 14:26:03 »

nem, de térerőd sem lenne....
a gyári rádiót nekem is bezavarta...a fejegység csere megoldotta...talán az árnyékoltabb...
Igaz, ott a pont!
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1275 Dátum: 2011.01.10 hétfő, 15:58:35 »

Következő kérdésem volna. Vettem egy bicskakulcsos központi zárat, hogy lehet összekötni a vezető oldali ajtó zárral hogy vezérelje a többit is.Egy rajzra lenne szükségem az 5 kábel közül melyikre kössem a központi zár kábelét amelyiken jön a 12 volt a vezérlőből ??

Ment pü!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #1276 Dátum: 2011.01.17 hétfő, 14:57:58 »

Kombi csomagtérzár mikrokapcsoló:
-ha kinyitom a csomagtérajtót, akkor nem világít a lámpa, a raktérben. Lámpa másik állásban világít.
Szétszedtem a mikrokapcsolót, kipucoltam, összeraktam. Próba. SEMMI. Biztos nagyon elkopott az érintkező.
Újra szétszed. Csak a panelt rádugtam újra a csatlakozóra, és próbáltam direktbe kötni. De ekkor sem világított.
Ötlet, hogy hol lehet a hiba? Csak nincs külön biztosítékon?
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
szabotom
Vendég
« Új hozzászólás #1277 Dátum: 2011.01.17 hétfő, 15:08:08 »

Behalt a világítás kapcsolóm. Néha működik néha nem. Próbáltam kiszerelni de nem igazán ment a dolog.
Valaki hozzáértő segítségét szeretném kérni ,hogy hogyan kezdjek hozza !


 worship
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #1278 Dátum: 2011.01.17 hétfő, 15:15:26 »

Behalt a világítás kapcsolóm. Néha működik néha nem. Próbáltam kiszerelni de nem igazán ment a dolog.
Valaki hozzáértő segítségét szeretném kérni ,hogy hogyan kezdjek hozza !
 worship
Hello!
Az a panel, amiben van a világításkapcsoló, a fényszóró magasságállító (opcionális) és a műszerfal fényerősség szabályzó, az kihúzható. Alul megfogod, enyhe húzással magad fele, kis mozgatás belefér, ki fog pattanni, lemezrugók tartják a helyén.
Kábelek lecsatlakoztat, panel félrerak.
világításkapcsoló csati megvizslat, lehet, kicsit meg van barnulva a nem tökéletes érintkezés miatt. Korrodáció letakarít, érintkezők megigazít, kapcsoló lábait szintén. Összedug, kipróbál.
Ha tutti, mehet vissza a panel, miután a többi csatit is visszadugtad a helyére.
Ha nem oké, keres másik kapcsoló.
Naplózva
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #1279 Dátum: 2011.01.17 hétfő, 19:05:44 »

Sziasztok!

1 Pofon egyszerű kérdésem lenne Smiley

Szeretnék normál foglalatú XENON izzót venni a kocsiba. H7 foglalat való bele? Nem olvasztja meg a burát, vagy valamit ha 100w izzót veszek bele? Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?

További szép napot!
Pocska
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1280 Dátum: 2011.01.17 hétfő, 19:19:15 »

Sziasztok!

1 Pofon egyszerű kérdésem lenne Smiley

Szeretnék normál foglalatú XENON izzót venni a kocsiba. H7 foglalat való bele? Nem olvasztja meg a burát, vagy valamit ha 100w izzót veszek bele? Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?

További szép napot!
Pocska
azt nem, de a plexidet ki kell vedd...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #1281 Dátum: 2011.01.17 hétfő, 21:58:09 »

azt nem, de a plexidet ki kell vedd...

Nehéz kiszedni a plexit, és miért kell? H7-es izzó kell bele??
Naplózva
szabotom
Vendég
« Új hozzászólás #1282 Dátum: 2011.01.18 kedd, 08:23:34 »

Hello!
Az a panel, amiben van a világításkapcsoló, a fényszóró magasságállító (opcionális) és a műszerfal fényerősség szabályzó, az kihúzható. Alul megfogod, enyhe húzással magad fele, kis mozgatás belefér, ki fog pattanni, lemezrugók tartják a helyén.
Kábelek lecsatlakoztat, panel félrerak.
világításkapcsoló csati megvizslat, lehet, kicsit meg van barnulva a nem tökéletes érintkezés miatt. Korrodáció letakarít, érintkezők megigazít, kapcsoló lábait szintén. Összedug, kipróbál.
Ha tutti, mehet vissza a panel, miután a többi csatit is visszadugtad a helyére.
Ha nem oké, keres másik kapcsoló.


Örök hálám  worship worship
Naplózva
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #1283 Dátum: 2011.01.18 kedd, 09:00:09 »

Kedves Fórumozók!

Nekem is lenne egy kérdésem:
Az index-el lenne némi gondom. Amikor normálisan csak a tompítottak vagy a távolsági ég, nincs gondom. De ha vontatok, és a vonóhorognál lévő csatlakozóba van dugva valami, akkor alőfordul, hogy az index nem, vagy nem mindig  működik. Nem kattog, nem is villog. Sötétben lehet látni, hogy a visszajelző lámpa nagyon halványan ég. Ugyan ez a helyzet, mióta előre is szereltettem ködlámpát. Ha az ég, szintén ugyan ez a gond. Amíg csak a gyári hátsók voltak, ez nem jelentkezett.

Szerintetek hol keressem a hibát? Én a testelésre, vagy enyhe rövidzárlatra gyanakszom.

Köszönettel: BluElite
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #1284 Dátum: 2011.01.18 kedd, 13:17:08 »


Örök hálám  worship worship
Siker? Esetleg törés? Mi volt rossz?
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #1285 Dátum: 2011.01.18 kedd, 13:19:04 »

Nehéz kiszedni a plexit, és miért kell? H7-es izzó kell bele??
Nem nehéz kiszedni, de időigényes. Ha van egyáltalán, ugyanis tudtommal a '96-os kocsik már nem plexis lámpásak.
Az a helyzet, hogy kocsifüggő, hogy H1 v. H7 kell bele. Sajna meg kell nézned. Ha az izzóra csak egy szál megy, akkor H1, ha kettő, akkor H7. Amúgy mindkét esetben a refi az H1. (Ismereteim a plexis az H1-H1, míg a nem plexis fényszóró az H1-H7-el - refi-tompított - van szerelve. Ha tévednék, cáfolást kérek a nálam többet tudóktól.)
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.18 kedd, 13:21:13 írta HegeGabi » Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #1286 Dátum: 2011.01.18 kedd, 13:22:56 »

Kedves Fórumozók!

Nekem is lenne egy kérdésem:
Az index-el lenne némi gondom. Amikor normálisan csak a tompítottak vagy a távolsági ég, nincs gondom. De ha vontatok, és a vonóhorognál lévő csatlakozóba van dugva valami, akkor alőfordul, hogy az index nem, vagy nem mindig  működik. Nem kattog, nem is villog. Sötétben lehet látni, hogy a visszajelző lámpa nagyon halványan ég. Ugyan ez a helyzet, mióta előre is szereltettem ködlámpát. Ha az ég, szintén ugyan ez a gond. Amíg csak a gyári hátsók voltak, ez nem jelentkezett.

Szerintetek hol keressem a hibát? Én a testelésre, vagy enyhe rövidzárlatra gyanakszom.

Köszönettel: BluElite
Én is testre szavazok. A vonóhorog elektronika bekötését kéne átnézni, hogy minden kábel rendesen a helyén van-e, és ép, tiszta mind.
Szerintem.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1287 Dátum: 2011.01.18 kedd, 13:53:13 »

Kedves Fórumozók!

Nekem is lenne egy kérdésem:
Az index-el lenne némi gondom. Amikor normálisan csak a tompítottak vagy a távolsági ég, nincs gondom. De ha vontatok, és a vonóhorognál lévő csatlakozóba van dugva valami, akkor alőfordul, hogy az index nem, vagy nem mindig  működik. Nem kattog, nem is villog. Sötétben lehet látni, hogy a visszajelző lámpa nagyon halványan ég. Ugyan ez a helyzet, mióta előre is szereltettem ködlámpát. Ha az ég, szintén ugyan ez a gond. Amíg csak a gyári hátsók voltak, ez nem jelentkezett.

Szerintetek hol keressem a hibát? Én a testelésre, vagy enyhe rövidzárlatra gyanakszom.

Köszönettel: BluElite
az tuti test hiba. az utánfutó esetében, ha van rá lehetőséged, próbáld ki másik utánfutóval a dolgot. ha azzal jó, akkor a te utánfutód csatlakozójában, vagy áramkörében van a hiba, ha azzal sem jó, akkor az autó csatlakozóban van a bibi.
a ködlámpa esetében szintén test hiba lehet. ez lehet a lámpáknál, vagy a kapcsolónál...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #1288 Dátum: 2011.01.18 kedd, 14:30:12 »

Nem nehéz kiszedni, de időigényes. Ha van egyáltalán, ugyanis tudtommal a '96-os kocsik már nem plexis lámpásak.
Az a helyzet, hogy kocsifüggő, hogy H1 v. H7 kell bele. Sajna meg kell nézned. Ha az izzóra csak egy szál megy, akkor H1, ha kettő, akkor H7. Amúgy mindkét esetben a refi az H1. (Ismereteim a plexis az H1-H1, míg a nem plexis fényszóró az H1-H7-el - refi-tompított - van szerelve. Ha tévednék, cáfolást kérek a nálam többet tudóktól.)

Ok, utánanézek milyen megy bele! Köszönöm a segítséget. 
Naplózva
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #1289 Dátum: 2011.01.19 szerda, 13:11:00 »

az tuti test hiba. az utánfutó esetében, ha van rá lehetőséged, próbáld ki másik utánfutóval a dolgot. ha azzal jó, akkor a te utánfutód csatlakozójában, vagy áramkörében van a hiba, ha azzal sem jó, akkor az autó csatlakozóban van a bibi.
a ködlámpa esetében szintén test hiba lehet. ez lehet a lámpáknál, vagy a kapcsolónál...

Na közben nagyobb lett a probléma, mert volt hogy fékezés közben nem volt jobbra indexem, illetve sötétben a bal oldali tompított hol jó volt, hol nem. Ha éppen jó volt, elég volt egy fékezés és rossz lett  nyes Mindösszesen két kábel égett szénné  rinya

Ami bosszant, hogy igaz hogy ezek a mondeókat elég jó minőségű autónak tartottam, de akkor sem értem, ilyesminek nem lenne szabad előfordulnia. Bezzeg a 22 éves korában eladott 105-ös Skodámnak nem volt soha semmi baja.... 5 ezer km-enként sztelephézag+gyújtásállítás és a világból kiment, ebben a büdös életben nem volt vele semmi gondom. Aztán eladtam, mert a gyerkőc miatt nagyobb jobb, és biztonságosabb autót akartam....

Üdv: BluElite
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #1290 Dátum: 2011.01.19 szerda, 14:34:28 »

...  nyes Mindösszesen két kábel égett szénné  rinya

Ami bosszant, hogy igaz hogy ezek a mondeókat elég jó minőségű autónak tartottam, ...
Nem lehet, hogy ott törve volt az auto vagy a lámpa? Beszivárgott a víz/pára, és megette a kábeleket. Szerintem. Az izzópanelen nincs látható rozsdásodási nyom, csak a kábelek égtek el? Vagy a futóbekötés miatt lett így elqrva?
És akkor most már minden jó, megcsináltad?
Naplózva
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #1291 Dátum: 2011.01.20 csütörtök, 16:09:56 »

Nem lehet, hogy ott törve volt az auto vagy a lámpa? Beszivárgott a víz/pára, és megette a kábeleket. Szerintem. Az izzópanelen nincs látható rozsdásodási nyom, csak a kábelek égtek el? Vagy a futóbekötés miatt lett így elqrva?
És akkor most már minden jó, megcsináltad?

Szia!

Nem tudom hogy melyik két kábel és hol égett el. Villamosságis ismerőshöz vittem, otthagytam, megoldotta, visszahozta  Wink Most végre jó, tegnap sötétben közlekedtem is vele, nem maradtam ott sehol  nyes
Naplózva
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #1292 Dátum: 2011.01.20 csütörtök, 22:58:23 »

Szia!

Nem tudom hogy melyik két kábel és hol égett el. Villamosságis ismerőshöz vittem, otthagytam, megoldotta, visszahozta  Wink Most végre jó, tegnap sötétben közlekedtem is vele, nem maradtam ott sehol  nyes

Még annyi, hogy a vonóhorgot nem én rakattam fel, hanem valamelyik előző tulaj a sorban (akiknek az elmulasztott karbantartási teendőit sajnos én fizetem meg -ezt most csak úgy általánosságban -), így nem tudom hogy az elektromos csatlakozó bekötését ki hogyan kókányolta össze. Ránézésre szakszerű munkának tűnik. Mindegy, 1-2 héten belül úgyis vontatnom kell majd, rákötéskor mindig ellenőrzök. Remélem nem lesz gond, és az eddigi vontatáskori problémák előszelei voltak a kábelszétégésnek, amit megoldott a villamosságis barátom.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1293 Dátum: 2011.01.20 csütörtök, 23:00:30 »

Még annyi, hogy a vonóhorgot nem én rakattam fel, hanem valamelyik előző tulaj a sorban (akiknek az elmulasztott karbantartási teendőit sajnos én fizetem meg -ezt most csak úgy általánosságban -), így nem tudom hogy az elektromos csatlakozó bekötését ki hogyan kókányolta össze. Ránézésre szakszerű munkának tűnik. Mindegy, 1-2 héten belül úgyis vontatnom kell majd, rákötéskor mindig ellenőrzök. Remélem nem lesz gond, és az eddigi vontatáskori problémák előszelei voltak a kábelszétégésnek, amit megoldott a villamosságis barátom.
na látod, hogy nem a kocsi a hibás, hanem a trehány előző tulaj...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #1294 Dátum: 2011.01.21 péntek, 20:38:48 »

Utánfutós esetekben néha érdemes ellenőrizni hogy minden a megfelelő helyre van-e bekötve.
Nem kizárt hogy elötted lévő tulajnak máshogy volt a bekötése mert valami házigyártású volt az utánfutója  Wink
Naplózva
botka
Vendég
« Új hozzászólás #1295 Dátum: 2011.01.22 szombat, 15:33:49 »

üdv.

tudna valaki segíteni (93-as 1,6 benzines) alapjárat probléma megoldásban? egyenletes haladás után kiveszem sebességből, teljesen mindegy hanyadikban van, az autó gurul és van mikor leáll, csak úgy magától. előre is köszönöm.

botka
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1296 Dátum: 2011.01.22 szombat, 15:46:13 »

üdv.

tudna valaki segíteni (93-as 1,6 benzines) alapjárat probléma megoldásban? egyenletes haladás után kiveszem sebességből, teljesen mindegy hanyadikban van, az autó gurul és van mikor leáll, csak úgy magától. előre is köszönöm.

botka
valószínű alapjárati motor hibád van, ha más tünet nincs.
megoldás: csere.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Janika13
Vendég
« Új hozzászólás #1297 Dátum: 2011.01.22 szombat, 23:15:47 »

Sziasztok!a ködlámpát hogy kell bekötni mert az istenér sem találom a vezetéket meg a biztosíték helyét
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1298 Dátum: 2011.01.22 szombat, 23:22:02 »

Sziasztok!a ködlámpát hogy kell bekötni mert az istenér sem találom a vezetéket meg a biztosíték helyét
akkor valószínű az alapoktól kell kezdeni. kell egy olyan világítás kapcsoló, ami tudja az első ködlámpát is kapcsolni. ha az megvan, akkor nem árt egy kapcsolási rajz is. asszem relé is kell neki.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Janika13
Vendég
« Új hozzászólás #1299 Dátum: 2011.01.22 szombat, 23:24:30 »

akkor valószínű az alapoktól kell kezdeni. kell egy olyan világítás kapcsoló, ami tudja az első ködlámpát is kapcsolni. ha az megvan, akkor nem árt egy kapcsolási rajz is. asszem relé is kell neki.
baloldalt világítás kapcsolo esetleg kihuzom és ködlámpa?Huh??
Naplózva
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 ... 114   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.069 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.