Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 17:33:17 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 ... 114   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 1793606 alkalommal)
0 Felhasználó és 14 vendég van a témában
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1300 Dátum: 2011.01.22 szombat, 23:28:36 »

baloldalt világítás kapcsolo esetleg kihuzom és ködlámpa?Huh??
igen, de az első ködlámpa és a hátsó az két külön fokozat. első klikk az első pilács, második klikk, első hátsó egyben.
ha csak egy klikkes, az nem jó, mert nem bírja el a 4 izzót...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Janika13
Vendég
« Új hozzászólás #1301 Dátum: 2011.01.22 szombat, 23:38:49 »

igen, de az első ködlámpa és a hátsó az két külön fokozat. első klikk az első pilács, második klikk, első hátsó egyben.
ha csak egy klikkes, az nem jó, mert nem bírja el a 4 izzót...
tehat 2x tudom huzni!egyszer biztos kitudom huzni 1 klikk de csak hátul világít mert elol nincs lámpa
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1302 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 14:18:24 »

tehat 2x tudom huzni!egyszer biztos kitudom huzni 1 klikk de csak hátul világít mert elol nincs lámpa

Ha kell, akkor nekem van egy ilyen eladó kapcsolóm...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1303 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 14:19:18 »

valószínű alapjárati motor hibád van, ha más tünet nincs.
megoldás: csere.

Vagy pucolás!
A kosztól nem zár rendesen, és tulképpen olyan, mintha falsot tolna. Akár...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1304 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 14:21:25 »

Vagy pucolás!
A kosztól nem zár rendesen, és tulképpen olyan, mintha falsot tolna. Akár...
a pucolást azért nem írtam, mert ez csak rövid távon szokott segíteni...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1305 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 14:26:23 »

a pucolást azért nem írtam, mert ez csak rövid távon szokott segíteni...

Jajaja, de lokalizálja is a problémát egyben. nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
toba
Vendég
« Új hozzászólás #1306 Dátum: 2011.01.25 kedd, 21:39:29 »

Sziasztok
Aposomtol örököltem egy MKI kombit 2010 ben kikötötem a gyári központi zárat mert olyat csinált,hogy amikor lezártam a bal oldalán kulcsal akkor egy pillanatra bezárja az öszes ajtot de a bal elsöt visszanyitja.Ezért kötötem ki. Aszitem a motor ment tönkre ezért kicseréltem egy másik gyárira de ezzel is ugyan az a helyzet  most hogy megörököltem meg szeretném javitan mert pesten nem szeretném nyitva hagyni. Ja a másik észrevételem a bal elsö ajtó kinyitásánál nem villágit a belsö villany a többi ajtó nyitásánál müködik. mit tudok vele tenni??A másik dolog amit hiányolok a müszerfalrol az a olalynyomás vissza jelzés magát a kanna ikont látom de nem világit. Amotortérben kerestem az olaj gombát de nem találtam.De viszont a vezérles fölött találtam egy vas csövet amin van egy zöld szinü gomba amiröl hiányzik a vezeték.A vas csö megy a lökháritó alá az olajhütöbe. Ja 1.6 Zetek motor van benne. Légyszives segitsetek fálydalmamon.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1307 Dátum: 2011.01.26 szerda, 09:11:05 »

Sziasztok
Aposomtol örököltem egy MKI kombit 2010 ben kikötötem a gyári központi zárat mert olyat csinált,hogy amikor lezártam a bal oldalán kulcsal akkor egy pillanatra bezárja az öszes ajtot de a bal elsöt visszanyitja.Ezért kötötem ki. Aszitem a motor ment tönkre ezért kicseréltem egy másik gyárira de ezzel is ugyan az a helyzet  most hogy megörököltem meg szeretném javitan mert pesten nem szeretném nyitva hagyni. Ja a másik észrevételem a bal elsö ajtó kinyitásánál nem villágit a belsö villany a többi ajtó nyitásánál müködik. mit tudok vele tenni??A másik dolog amit hiányolok a müszerfalrol az a olalynyomás vissza jelzés magát a kanna ikont látom de nem világit. Amotortérben kerestem az olaj gombát de nem találtam.De viszont a vezérles fölött találtam egy vas csövet amin van egy zöld szinü gomba amiröl hiányzik a vezeték.A vas csö megy a lökháritó alá az olajhütöbe. Ja 1.6 Zetek motor van benne. Légyszives segitsetek fálydalmamon.

Meg kéne nézni a zárat, lehet, hogy az szorul...
A belső világítás akkor éled, amikor az ajtó kinyitásával kijön a kapcsoló. keres az ajtótokban a kasznin. Oxidálódni tud a kapcsoló környéke, ami miatt kontakthiba lép fel és nem tud testelni a kapcsoló. Meg kell pucolni. Vhol ott indulnék először...
Nincs alapjárati problémád? Ha jól értem, akkor az a nyomáskapcsoló, amit mondasz. Ez szolgál arra, hogy megemeli az alapjáratot, ha leesne a nyomás klíma, vagy szervó esetén... Ha jól értem, amit írsz...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #1308 Dátum: 2011.01.26 szerda, 09:18:27 »

A másik dolog amit hiányolok a müszerfalrol az a olalynyomás vissza jelzés magát a kanna ikont látom de nem világit. Amotortérben kerestem az olaj gombát de nem találtam.De viszont a vezérles fölött találtam egy vas csövet amin van egy zöld szinü gomba amiröl hiányzik a vezeték.A vas csö megy a lökháritó alá az olajhütöbe. Ja 1.6 Zetek motor van benne. Légyszives segitsetek fálydalmamon.
Műszerfal izzó kiéget? Lehet azért nem világít. De ezt erősítse meg vki olyan, aki már szerelte a műszerfal-világítást, és tudja, hogy ott van külön izzó erre.
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Csocso
Vendég
« Új hozzászólás #1309 Dátum: 2011.01.26 szerda, 11:19:26 »

Műszerfal izzó kiéget? Lehet azért nem világít. De ezt erősítse meg vki olyan, aki már szerelte a műszerfal-világítást, és tudja, hogy ott van külön izzó erre.

van izzo hozza a muszerfalban.
Az olajgombat a leereszto csavar felett talalod, alulrol fersz hozza a legkonnyebben.
Naplózva
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #1310 Dátum: 2011.01.26 szerda, 14:20:14 »

Meg kéne nézni a zárat, lehet, hogy az szorul...
A belső világítás akkor éled, amikor az ajtó kinyitásával kijön a kapcsoló. keres az ajtótokban a kasznin. Oxidálódni tud a kapcsoló környéke, ami miatt kontakthiba lép fel és nem tud testelni a kapcsoló. Meg kell pucolni. Vhol ott indulnék először...
Nincs alapjárati problémád? Ha jól értem, akkor az a nyomáskapcsoló, amit mondasz. Ez szolgál arra, hogy megemeli az alapjáratot, ha leesne a nyomás klíma, vagy szervó esetén... Ha jól értem, amit írsz...

Igen jól érted, az a kis zöld gomba az alucsőben klíma és szervó olajnyomását méri, multkor én is tanulmányoztam már.
Naplózva
fordoslaci
Vendég
« Új hozzászólás #1311 Dátum: 2011.01.30 vasárnap, 16:02:40 »

Üdv mindenkinek: Ha valaki kapcsolási rajzot tudna küldeni mk-1-2 középkonzol kijelzőhöz,nagyon megköszönném. integet2
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1312 Dátum: 2011.01.31 hétfő, 09:43:20 »

Üdv mindenkinek: Ha valaki kapcsolási rajzot tudna küldeni mk-1-2 középkonzol kijelzőhöz,nagyon megköszönném. integet2

Mit nevezünk középkonzol kijelzőnek?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
gombi2000
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


E-mail
« Új hozzászólás #1313 Dátum: 2011.02.01 kedd, 19:18:57 »

Sziasztok!
Tud valaki segíteni elektromos ablakhoz átvezető pöcköket keresek,mert megvan az ajtóba való kábelkorbács de a kaszni felől a kimenő pöckök száma kevés!
Naplózva

Mk1 95' tádé kombi
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #1314 Dátum: 2011.02.01 kedd, 21:22:00 »

Mit nevezünk középkonzol kijelzőnek?

Nem az a középkonzol kijelző amelyik mutatja hogy ha nyitva van valamelyik ajtó, fékbetét kopásra jelző lámpa, fagyás veszélyt jelző lámpa...??
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1315 Dátum: 2011.02.01 kedd, 21:29:04 »

Nem az a középkonzol kijelző amelyik mutatja hogy ha nyitva van valamelyik ajtó, fékbetét kopásra jelző lámpa, fagyás veszélyt jelző lámpa...??
lehet éppen az is, de azt aws-ként ismerjük. Wink
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #1316 Dátum: 2011.02.01 kedd, 21:40:44 »

lehet éppen az is, de azt aws-ként ismerjük. Wink

Mennyiért tudnék olyat venni szerinted? 5-6e?
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #1317 Dátum: 2011.02.02 szerda, 11:01:22 »

Mennyiért tudnék olyat venni szerinted? 5-6e?
Ez mondjuk Mk2-höz van, de jó Mk1-be is. Viszont ahogy nézem a felszereltségét a kocsidnak (CLX), nem csak ez fog bele kellenei, hanem egy rakat másik dolog ahhoz, hogy működjön is.
Naplózva
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #1318 Dátum: 2011.02.02 szerda, 13:37:31 »

Ez mondjuk Mk2-höz van, de jó Mk1-be is. Viszont ahogy nézem a felszereltségét a kocsidnak (CLX), nem csak ez fog bele kellenei, hanem egy rakat másik dolog ahhoz, hogy működjön is.

igen igen, jó tudod!  smile
azt ki tudnám szerelni egy másik gépezetből, csak azt lenne jó tudni még mi mindent kéne kiszedni 
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #1319 Dátum: 2011.02.02 szerda, 14:24:48 »

igen igen, jó tudod!  smile
azt ki tudnám szerelni egy másik gépezetből, csak azt lenne jó tudni még mi mindent kéne kiszedni 
Az attól függ. Sok pénzt akarsz költeni (sok alkatrészt kell kiszedni abból a másikból, ami nem Mk2), vagy buherálni akarsz?
Sok pénz: Motortéri biztosítéktáblás kábelköteg (fékvisszajelző, ablakmosófolyadékszint, hűtővízszint, külsőhőmérő), műszerfal kábelköteg, padlókábelköteg, ajtók kábelkötegei, és talán a csomagtérzárhoz menő kábel is; hűtőfolyadékszintmérő a tágulási tartályból, hőmérő a lámpák közötti műanyag aljáról, ablakmosófolyadéktartály szintjelzővel, komplett zár az ajtókból (de lehet, hogy elég az érzékelő), lámpaellenörző modul, IIM.
Buhera: minden amit előbb felsoroltam, kivéve a kábelkötegek, mert ennél az esetnél magad húzod be a madzagokat.

De egyébként itt van.

Sok sikert, Üdv, HegeGabi.
Naplózva
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #1320 Dátum: 2011.02.02 szerda, 15:10:23 »

Az attól függ. Sok pénzt akarsz költeni (sok alkatrészt kell kiszedni abból a másikból, ami nem Mk2), vagy buherálni akarsz?
Sok pénz: Motortéri biztosítéktáblás kábelköteg (fékvisszajelző, ablakmosófolyadékszint, hűtővízszint, külsőhőmérő), műszerfal kábelköteg, padlókábelköteg, ajtók kábelkötegei, és talán a csomagtérzárhoz menő kábel is; hűtőfolyadékszintmérő a tágulási tartályból, hőmérő a lámpák közötti műanyag aljáról, ablakmosófolyadéktartály szintjelzővel, komplett zár az ajtókból (de lehet, hogy elég az érzékelő), lámpaellenörző modul, IIM.
Buhera: minden amit előbb felsoroltam, kivéve a kábelkötegek, mert ennél az esetnél magad húzod be a madzagokat.

De egyébként itt van.

Sok sikert, Üdv, HegeGabi.


ha abba a másik kocsiba bent van, akkor ingyen tudom megszerezni ezeket, azért kérdeztem mi kell hozzá Smiley
Kösszi szépen a helpet!!!
Vagy sikerül vagy nem  nyes
Naplózva
Styv
Vendég
« Új hozzászólás #1321 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 12:42:36 »

Urak!
Nem lehet irányítani a fűtésnél a befúvás irányát.Csak a szélvédőre fújja.Kicseréltük a  kapcsolót de nem az a baja.Hol található a mozgató motor?
 Huh?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1322 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 12:46:50 »

Urak!
Nem lehet irányítani a fűtésnél a befúvás irányát.Csak a szélvédőre fújja.Kicseréltük a  kapcsolót de nem az a baja.Hol található a mozgató motor?
 Huh?
gugliba írd be: csak a szélvédőre fúj
az első találatban találsz leírást a problémáról.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1323 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 12:54:20 »

Urak!
Nem lehet irányítani a fűtésnél a befúvás irányát.Csak a szélvédőre fújja.Kicseréltük a  kapcsolót de nem az a baja.Hol található a mozgató motor?
 Huh?

Azt vákuum mozgatja. Hallgass sziszegést mozgatás közben. Ha vmi tömítetlenség van, akkor sziszegni fog. Vhol elszökik a vákuum.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Styv
Vendég
« Új hozzászólás #1324 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 13:27:37 »

gugliba írd be: csak a szélvédőre fúj
az első találatban találsz leírást a problémáról.
Azt vákuum mozgatja. Hallgass sziszegést mozgatás közben. Ha vmi tömítetlenség van, akkor sziszegni fog. Vhol elszökik a vákuum.
Köszönöm.Megtaláltam a leírást róla,szétszedem mégegyszer.
 worship
Naplózva
Styv
Vendég
« Új hozzászólás #1325 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 18:17:13 »

Köszönöm.Megtaláltam a leírást róla,szétszedem mégegyszer.
 worship
A tűzfalnál el van törve a vákumcső.  rinya
Lehet kapni valahol ilyet?Be lehet úgy állítani ideiglenesen,hogy mindenhova fújja a levegőt?Ha igen akkor ilyen hidegben nem bántanám hanem majd nyáron.
 szomoru1
Naplózva
csabi29
Vendég
« Új hozzászólás #1326 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 19:15:33 »

üdv mindenkinek,kis segitségre lenne szükségem,megatta meagát a kilóméter óra,nem mér pontossan és apszolult nemis számolja a métert,(igy vettem multhéten a kocsit)ki basszam a picsába vagy jólessz begyujtan vele,vagy metudom csinálni? smile
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1327 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 19:22:13 »

üdv mindenkinek,kis segitségre lenne szükségem,megatta meagát a kilóméter óra,nem mér pontossan és apszolult nemis számolja a métert,(igy vettem multhéten a kocsit)ki basszam a picsába vagy jólessz begyujtan vele,vagy metudom csinálni? smile
mikori a kicsike?
meg ha lehet egy kicsit összeszedettebb stílusban, ha lehet kérni...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
csabi29
Vendég
« Új hozzászólás #1328 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 19:45:28 »

megolgyouk.1996,ghia-
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1329 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 19:50:55 »

megolgyouk.1996,ghia-
benya, vagy dízli?
elég egy helyre beírogatni a dolgokat..
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
csabi29
Vendég
« Új hozzászólás #1330 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 21:22:41 »

bocsi nemigazán megy a forum,,,,, :falbav:de diezel.
Naplózva
toba
Vendég
« Új hozzászólás #1331 Dátum: 2011.02.04 péntek, 18:31:51 »

Meg kéne nézni a zárat, lehet, hogy az szorul...
A belső világítás akkor éled, amikor az ajtó kinyitásával kijön a kapcsoló. keres az ajtótokban a kasznin. Oxidálódni tud a kapcsoló környéke, ami miatt kontakthiba lép fel és nem tud testelni a kapcsoló. Meg kell pucolni. Vhol ott indulnék először...
Nincs alapjárati problémád? Ha jól értem, akkor az a nyomáskapcsoló, amit mondasz. Ez szolgál arra, hogy megemeli az alapjáratot, ha leesne a nyomás klíma, vagy szervó esetén... Ha jól értem, amit írsz...
Alapjárati problémám nincs,ha csak az nem probléma mikor ki teszem üresbe és gurulok akkor 1100-1200 a fordulatom amig gurulok.De ha megáltam akkor le esik 900/sec-re.A zárat kicseréltem.Csere elött folyékony zsíral beáztattam.De még mindig ugyan azt csinálja.Az ajtonyitás érzékelött pedig kicseréltem egy ujra.Elötte a csavar alatt fémtisztára felpucoltam a feleségem köröm csiszoló gépével de most se müködik.Ha lessz egy kis idöm akkor leszedem azA oszlop burkolatát és végig nézem a vezetékeket.Hátha megtalálom az Ampert.Ha tudtok még okos dolgokat akkor irjatok.
Naplózva
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #1332 Dátum: 2011.02.04 péntek, 20:30:47 »

halihó!
megvan az elektr. visszapillantóm meg a kapcsoló is, már csak az a kérdés hogy gyárilag meddig van elvezetve neki a kábel? mert a kapcsoló helyén van steki meg mennek a kábelek is, de hogy hova... Huh?
Jah meg szereztem ködlámpát is, azt is valahogy be kell majd kötni, szóval ha valakinek van ötlete vagy találkoztatok már ilyennel lágyszi segitsen!!! Kösszi előre is!!
Naplózva
toba
Vendég
« Új hozzászólás #1333 Dátum: 2011.02.04 péntek, 21:12:41 »

Műszerfal izzó kiéget? Lehet azért nem világít. De ezt erősítse meg vki olyan, aki már szerelte a műszerfal-világítást, és tudja, hogy ott van külön izzó erre.
A müszerfalat ki vettem már az összes égöt kicseréltem van benne 6 hátér világitáshoz meg vagy 20 a kontrol lámpákhoz.Én vettem 15db 300Ft/db igyez is kizárva.még ezt a olajgombát megnézem holnap.
Naplózva
toba
Vendég
« Új hozzászólás #1334 Dátum: 2011.02.04 péntek, 21:28:05 »

halihó!
megvan az elektr. visszapillantóm meg a kapcsoló is, már csak az a kérdés hogy gyárilag meddig van elvezetve neki a kábel? mert a kapcsoló helyén van steki meg mennek a kábelek is, de hogy hova... Huh?
Jah meg szereztem ködlámpát is, azt is valahogy be kell majd kötni, szóval ha valakinek van ötlete vagy találkoztatok már ilyennel lágyszi segitsen!!! Kösszi előre is!!
Szia 
Van gyári vill kapcsolod? Ami kifele huzásnál 2 kattan kifele.Ha utolagosan akarod beszerelni rejtett kapcsoloval akkor kell egy négylábu rele .Lábkiosztása 30,15,87.87.meg sok sok vezeték.Akku + rol vezeték be a kapcsolora vissza ki a rele 30 láb,87a és 87b egy egy lámpa vagy pedig egy 87 röl sorba. és be is van kötve.De én beraknék egy biztit is a körbe.
Naplózva
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #1335 Dátum: 2011.02.05 szombat, 10:36:46 »

Szia 
Van gyári vill kapcsolod? Ami kifele huzásnál 2 kattan kifele.Ha utolagosan akarod beszerelni rejtett kapcsoloval akkor kell egy négylábu rele .Lábkiosztása 30,15,87.87.meg sok sok vezeték.Akku + rol vezeték be a kapcsolora vissza ki a rele 30 láb,87a és 87b egy egy lámpa vagy pedig egy 87 röl sorba. és be is van kötve.De én beraknék egy biztit is a körbe.


Igen van kapcsolóm is hozzá, csak a bekötést nem tudom csupán Smiley
Naplózva
Apanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #1336 Dátum: 2011.02.06 vasárnap, 22:21:27 »

Sziasztok!
  Régóta keresek infrás távirányítót,találtam egyet: http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/biztonsagtechnika/egyeb/ford_mondeo_i_gyari_taviranyito_kulcs_1440111584.html De nem tudom jó lesz-e!
Mert az enyémben nem volt olyan piros kütyü!  Huh? Tudna valaki nekem ebben segitséget nyujtani? Érdemes megvennem?
Naplózva

1993 Mk1 mondeo turnier GHIA 2.0
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1337 Dátum: 2011.02.06 vasárnap, 22:56:48 »

Sziasztok!
  Régóta keresek infrás távirányítót,találtam egyet: http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/biztonsagtechnika/egyeb/ford_mondeo_i_gyari_taviranyito_kulcs_1440111584.html De nem tudom jó lesz-e!
Mert az enyémben nem volt olyan piros kütyü!  Huh? Tudna valaki nekem ebben segitséget nyujtani? Érdemes megvennem?
valószínűleg azért,mert a Tiéd nem gyári immós kulcs.Az,hogy benne van semmit nem jelent,ha az autódban nincs vevő.
Naplózva
Apanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #1338 Dátum: 2011.02.07 hétfő, 08:45:00 »

valószínűleg azért,mert a Tiéd nem gyári immós kulcs.Az,hogy benne van semmit nem jelent,ha az autódban nincs vevő.
Köszönöm,tehát érdemes megvennem? taps Üdv!
Naplózva

1993 Mk1 mondeo turnier GHIA 2.0
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1339 Dátum: 2011.02.07 hétfő, 10:21:27 »

Alapjárati problémám nincs,ha csak az nem probléma mikor ki teszem üresbe és gurulok akkor 1100-1200 a fordulatom amig gurulok.De ha megáltam akkor le esik 900/sec-re.A zárat kicseréltem.Csere elött folyékony zsíral beáztattam.De még mindig ugyan azt csinálja.Az ajtonyitás érzékelött pedig kicseréltem egy ujra.Elötte a csavar alatt fémtisztára felpucoltam a feleségem köröm csiszoló gépével de most se müködik.Ha lessz egy kis idöm akkor leszedem azA oszlop burkolatát és végig nézem a vezetékeket.Hátha megtalálom az Ampert.Ha tudtok még okos dolgokat akkor irjatok.

Az a gurulós alapjárat direkt ilyen! Segíti az újra elindulást kettesben, ha mégsem állnál meg...
Én csipogtatnám műszerrel az A oszlop szétszedése előtt a kábeleket, és szakadást keresnék...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #1340 Dátum: 2011.02.07 hétfő, 10:33:37 »

halihó!
megvan az elektr. visszapillantóm meg a kapcsoló is, már csak az a kérdés hogy gyárilag meddig van elvezetve neki a kábel? mert a kapcsoló helyén van steki meg mennek a kábelek is, de hogy hova... Huh?
Jah meg szereztem ködlámpát is, azt is valahogy be kell majd kötni, szóval ha valakinek van ötlete vagy találkoztatok már ilyennel lágyszi segitsen!!! Kösszi előre is!!
Hi!
Nos, ha a kapcsolónak a kábelei bent vannak, akkor már szerencséd van. Mert valószínűleg elmennek a kábelek a jobb A oszlop lábtércsatlakozó dzsungeléig. Ha nagyobb szerencséd van, akkor elmennek a kábelek az ajtóátvezető csatikig. Ha még nagyobb mákod van - amit kötve hiszek -, akkor az ajtóban is bent vannak a madzagok.

Ha már van olyan lámpakapcsolód, ami az első és hátsó ködlámpát is kapcsolja (2-őt kattan magadfelé húzva), akkor talán nem is lesz olyan nehéz bemadzagolni a rendszert.
Küldtem emilt.

Sok sikert, Üdv, HegeGabi.
Naplózva
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #1341 Dátum: 2011.02.07 hétfő, 17:57:40 »

Hi!
Nos, ha a kapcsolónak a kábelei bent vannak, akkor már szerencséd van. Mert valószínűleg elmennek a kábelek a jobb A oszlop lábtércsatlakozó dzsungeléig. Ha nagyobb szerencséd van, akkor elmennek a kábelek az ajtóátvezető csatikig. Ha még nagyobb mákod van - amit kötve hiszek -, akkor az ajtóban is bent vannak a madzagok.

Ha már van olyan lámpakapcsolód, ami az első és hátsó ködlámpát is kapcsolja (2-őt kattan magadfelé húzva), akkor talán nem is lesz olyan nehéz bemadzagolni a rendszert.
Küldtem emilt.

Sok sikert, Üdv, HegeGabi.

okés, kösszönöm a helpet!!!! worship worship
Naplózva
toba
Vendég
« Új hozzászólás #1342 Dátum: 2011.02.07 hétfő, 18:24:56 »

Az a gurulós alapjárat direkt ilyen! Segíti az újra elindulást kettesben, ha mégsem állnál meg...
Én csipogtatnám műszerrel az A oszlop szétszedése előtt a kábeleket, és szakadást keresnék...
Köszön9m a segítséget. A központihoz meg a belső vill-hez mindenféle képen le kell szednem a burkolatot.
Naplózva
Styv
Vendég
« Új hozzászólás #1343 Dátum: 2011.02.10 csütörtök, 08:07:44 »

Sziasztok!
Az első ablak fűtésem nem működik.Mi szokott tönkremenni a relé?Hol található?
 wave
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1344 Dátum: 2011.02.10 csütörtök, 11:04:04 »

Sziasztok!
Az első ablak fűtésem nem működik.Mi szokott tönkremenni a relé?Hol található?
 wave

Egyáltalán nem fűt? Egyik oldala sem? A csatiját a pollenszűrőház mellett, illetve a másikat a másik oldalon találod kívül a rács alatt. Az időreléje az R4-es a motortérben (sárga), biztije ugyan ott az 5-ös a bal, 6-os a jobb oldal(30A).
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Styv
Vendég
« Új hozzászólás #1345 Dátum: 2011.02.10 csütörtök, 11:07:26 »

Egyáltalán nem fűt? Egyik oldala sem? A csatiját a pollenszűrőház mellett, illetve a másikat a másik oldalon találod kívül a rács alatt. Az időreléje az R4-es a motortérben (sárga), biztije ugyan ott az 5-ös a bal, 6-os a jobb oldal(30A).
Nem,a bal oldali a kapcsolója úgye?A jobb oldali a hátsóé gondolom.A sárga led sem világít bekapcsoláskor.
A biztik mind jók.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1346 Dátum: 2011.02.10 csütörtök, 11:17:22 »

Nem,a bal oldali a kapcsolója úgye?A jobb oldali a hátsóé gondolom.A sárga led sem világít bekapcsoláskor.
A biztik mind jók.


És van fűtőszál is a szélvédőben? Ez valaha működött?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Styv
Vendég
« Új hozzászólás #1347 Dátum: 2011.02.10 csütörtök, 11:31:06 »

És van fűtőszál is a szélvédőben? Ez valaha működött?
Fűtőszálas a szélvédő.Nem tudom pár hónapja vettem a kocsit,nálam már nem volt jó.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1348 Dátum: 2011.02.10 csütörtök, 11:42:17 »

Fűtőszálas a szélvédő.Nem tudom pár hónapja vettem a kocsit,nálam már nem volt jó.


Csatik összedugva? Nem kontaktosak?
A műszerfalon lévő csati is a helyén van, vagyis a hátuljából nem csúszott ki az ellendarab?
Innen kéne elindulni, és méregetni, hogy hol az áram...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Styv
Vendég
« Új hozzászólás #1349 Dátum: 2011.02.10 csütörtök, 11:52:25 »

Csatik összedugva? Nem kontaktosak?
A műszerfalon lévő csati is a helyén van, vagyis a hátuljából nem csúszott ki az ellendarab?
Innen kéne elindulni, és méregetni, hogy hol az áram...
Köszi,végigpróbálom ezeket.
 wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 ... 114   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.076 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.