Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 20:28:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 ... 114   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 1793655 alkalommal)
0 Felhasználó és 17 vendég van a témában
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2200 Dátum: 2011.10.10 hétfő, 13:51:14 »

Nem tudom, hogy az MK2-é egyezik-e a Tiéddel, mert ha igen, akkor nekem van egy kapcsolóm, ami működik, de nem intervallum kapcsolós.  Két jó szóért a Tiéd.
A kapcsoló ugyanaz mind a kettőben.Eltérés a működésben van,nekem is van vagy háromféle (csak első ablaktörlős,intervallumos,anélküli,hátsó törlős stb...)
Naplózva
bebcsibe
Vendég
« Új hozzászólás #2201 Dátum: 2011.10.10 hétfő, 14:13:31 »

vazze,gombokért kapsz ablaktörlő kapcsolót (2-3e ft),fullextrásat.Ne nyavajogj már ezzel,cseréld ki,ha még mindig nem megy,akkor legalább egy hiba kilőve.A francért kell agyonbonyolítani.A másik dolog,az utastéri biztosíték táblában van egy biztosíték (fekete,a száma 20-as vagy bal felső sarok a második) Cseréld ki.Az r15-ös relé (a sárga csipesz melletti) meg az ablaktörlő motor reléje.Kb. ezek azok,amik közül nálad valami nem jó.A rövidre zárást felejtsd el,nekem a piros autómban rövidre zárt magától.Leégett a kábelköteg,mázlim volt,hogy nem az autó gyulladt ki.

Nem nyavajgok, hanem kérdezek  (Ennyi erővel kicserélhetnék mindent mert egy valami rossz... Jobb szeretem kideríteni, hol a hiba és csak azt cserélni). R20 pedig nem fekete hanem kék a gyári leírásban (Fényszóró tisztító berendezés) <- nem tudom ennek mi köze lehetne az ablaktörlőhöz... Az R15ös relét megnéztem 12V-al és kattog rendesen szóval nem hiszem hogy azzal lenne a gond.

De a rövidre zárást akkor elkerülöm. Köszi a tanácsok összességét.

Már csak egy dolgoz árulj el, hol veszek 2-3ért ablaktörlő kapcsolót? egyenlőre csak bontóban találtam 5k-ért....
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2202 Dátum: 2011.10.10 hétfő, 14:17:47 »

Nem nyavajgok, hanem kérdezek  (Ennyi erővel kicserélhetnék mindent mert egy valami rossz... Jobb szeretem kideríteni, hol a hiba és csak azt cserélni). R20 pedig nem fekete hanem kék a gyári leírásban (Fényszóró tisztító berendezés) <- nem tudom ennek mi köze lehetne az ablaktörlőhöz... Az R15ös relét megnéztem 12V-al és kattog rendesen szóval nem hiszem hogy azzal lenne a gond.

De a rövidre zárást akkor elkerülöm. Köszi a tanácsok összességét.

Már csak egy dolgoz árulj el, hol veszek 2-3ért ablaktörlő kapcsolót? egyenlőre csak bontóban találtam 5k-ért....
bocsi,de szó nincs r20-ról...olvass már kicsit alaposabban...20-as számút írtam.Másrészt meg az életben nem jössz rá,miért nem megy.Nekiállhatsz a lábakat keresztbe kötni,de akkor tuti leégetsz valamit.Többet vesztesz rajta,mint hogy veszel egy kapcsolót meg egy biztosítékot.Hogy is van a Halál 50 órájában?Nézzük meg mit vesztünk azon amit nyerünk?Örök igazság...
« Utoljára szerkesztve: 2011.10.10 hétfő, 14:19:48 írta misi107 » Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2203 Dátum: 2011.10.10 hétfő, 14:20:46 »

vazze,gombokért kapsz ablaktörlő kapcsolót (2-3e ft)

Azért engem megdobhatnál ilyen "gombokkal". nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2204 Dátum: 2011.10.10 hétfő, 14:25:27 »

Azért engem megdobhatnál ilyen "gombokkal". nyes
ott van lent a garázsban.A legutolsót 2e ft-ért adtam el...a vaterán 3e körül mennek.relé már 4 autóból való gyűlt össze...de szivargyújtó,meg kapcsoló és minden szir-*** kb. három dobozra való gyűlt már össze...
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #2205 Dátum: 2011.10.10 hétfő, 14:32:20 »

...
Már csak egy dolgoz árulj el, hol veszek 2-3ért ablaktörlő kapcsolót? egyenlőre csak bontóban találtam 5k-ért....
Ugyan nem tudom, hol laksz (profilban nincs kitöltve), de ezek szerint lehet a közeledbe találni bontót, és mint kiderült, azt is tudni, mennyiért kapni ott kapcsolót.
Bemész, rákérdezel az árra - hátha időközben megváltozott -, majd azt mondod, hogy megveszed - kicsit kevesebbért -, de előtte szeretnéd kipróbálni, hogy tényleg ez-e a baja a kocsinak, ami ott áll kint az ajtó előtt, próbára készen. Ha jó fej, belemegy, odaadja - esetleg kimegy veled, hogy nehogy a rosszat vidd vissza próba után -, te belepróbálod a kocsiba, ha minden megy, mindenki örül, te fizetsz, és kész.
Ha nem jó, akkor ezután lehet behatóbban kutakodni, hogy melyik szál kábel szállt el.
Szerintem.
Naplózva
bebcsibe
Vendég
« Új hozzászólás #2206 Dátum: 2011.10.10 hétfő, 14:44:06 »

Ugyan nem tudom, hol laksz (profilban nincs kitöltve), de ezek szerint lehet a közeledbe találni bontót, és mint kiderült, azt is tudni, mennyiért kapni ott kapcsolót.
Bemész, rákérdezel az árra - hátha időközben megváltozott -, majd azt mondod, hogy megveszed - kicsit kevesebbért -, de előtte szeretnéd kipróbálni, hogy tényleg ez-e a baja a kocsinak, ami ott áll kint az ajtó előtt, próbára készen. Ha jó fej, belemegy, odaadja - esetleg kimegy veled, hogy nehogy a rosszat vidd vissza próba után -, te belepróbálod a kocsiba, ha minden megy, mindenki örül, te fizetsz, és kész.
Ha nem jó, akkor ezután lehet behatóbban kutakodni, hogy melyik szál kábel szállt el.
Szerintem.

Köszi a tippet, a bontót a neten találtam sajnos. Az elképzelés jó. Amúgy Miskolcon lakom.
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2207 Dátum: 2011.10.10 hétfő, 14:53:34 »

Köszi a tippet, a bontót a neten találtam sajnos. Az elképzelés jó. Amúgy Miskolcon lakom.
és milyen az autód?ötajtós,négyajtós?
Naplózva
bebcsibe
Vendég
« Új hozzászólás #2208 Dátum: 2011.10.10 hétfő, 15:00:30 »

és milyen az autód?ötajtós,négyajtós?

Van 4 ajtaja meg a csomagtartónak is egy tehát 5.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2209 Dátum: 2011.10.10 hétfő, 15:17:40 »

Van 4 ajtaja meg a csomagtartónak is egy tehát 5.
és a csomiajtó csak a csomiba nyílik, vagy az utastérbe is?
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Black
Vendég
« Új hozzászólás #2210 Dátum: 2011.10.10 hétfő, 15:21:11 »

ott van lent a garázsban.A legutolsót 2e ft-ért adtam el...a vaterán 3e körül mennek.relé már 4 autóból való gyűlt össze...de szivargyújtó,meg kapcsoló és minden szir-*** kb. három dobozra való gyűlt már össze...
Én meg ha jól emlékszem ezröccáért vettem MK2-től az intervallum kapcsolósat két éve. (vagy ezernyóccá? Nem emlékszem pontosan)
Naplózva
bebcsibe
Vendég
« Új hozzászólás #2211 Dátum: 2011.10.10 hétfő, 16:06:59 »

és a csomiajtó csak a csomiba nyílik, vagy az utastérbe is?

http://rayscars.de/images/model/Ford_25-04-08___09_06_09_img1.jpg ilyen a háta. akkor ez alapján nem nyílik az utastérbe és 5ajtós?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2212 Dátum: 2011.10.10 hétfő, 16:15:09 »

http://rayscars.de/images/model/Ford_25-04-08___09_06_09_img1.jpg ilyen a háta. akkor ez alapján nem nyílik az utastérbe és 5ajtós?
ezért hívjuk 4 ajtósnak nyes
mert ugye van még a csomi ajtón kívül is ajtó rajta...
pl. tank ajtó, meg a géptető...
ezeket sem számoljuk bele
a kombiban is a csomiajtó az utastérbe nyílik, mégsem azt mondjuk, hogy púpos 5 ajtós...
« Utoljára szerkesztve: 2011.10.10 hétfő, 16:17:08 írta astor72 » Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
bebcsibe
Vendég
« Új hozzászólás #2213 Dátum: 2011.10.10 hétfő, 16:15:48 »

ezért hívjuk 4 ajtósnak nyes


AHAm köszi a felhomályosítást:P
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2214 Dátum: 2011.10.10 hétfő, 17:51:14 »


AHAm köszi a felhomályosítást:P
Már azért,mert tök fölösleges hátsó ablaktörlős kapcsolót venned.Előtúrom neked a kapcsolókat,megírom milyen van és ha kell akkor elküldöm.Bár lehet mindegyik hátsó kapcsolós max. nem csinál semmit.
Naplózva
Black
Vendég
« Új hozzászólás #2215 Dátum: 2011.10.10 hétfő, 17:54:38 »

Már azért,mert tök fölösleges hátsó ablaktörlős kapcsolót venned.Előtúrom neked a kapcsolókat,megírom milyen van és ha kell akkor elküldöm.Bár lehet mindegyik hátsó kapcsolós max. nem csinál semmit.
Várjál vele, mert én  a héten postázok Neki egy tutira működőt. Első lépésként kacsoló hiba kizárására jó lesz. (hátsó kapcsolós is, de gondolom ez nem lényeges, az elsőket ugyanúgy kapcsolja) Vagy nem?
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2216 Dátum: 2011.10.10 hétfő, 18:04:37 »

Várjál vele, mert én  a héten postázok Neki egy tutira működőt. Első lépésként kacsoló hiba kizárására jó lesz. (hátsó kapcsolós is, de gondolom ez nem lényeges, az elsőket ugyanúgy kapcsolja) Vagy nem?
de,azért írtam,hogy max. nem csinál semmit.semmi gond,küldjed nyugodtan,ha nem az a gond túrok hozzá való kis biz-*** biztosítékot.
Naplózva
Black
Vendég
« Új hozzászólás #2217 Dátum: 2011.10.10 hétfő, 18:08:56 »

de,azért írtam,hogy max. nem csinál semmit.semmi gond,küldjed nyugodtan,ha nem az a gond túrok hozzá való kis biz-*** biztosítékot.
eljen
Naplózva
bebcsibe
Vendég
« Új hozzászólás #2218 Dátum: 2011.10.10 hétfő, 20:13:41 »

de,azért írtam,hogy max. nem csinál semmit.semmi gond,küldjed nyugodtan,ha nem az a gond túrok hozzá való kis biz-*** biztosítékot.

Flyfish felajánlott a részemre egyet, miután megkapom megírom mi a helyzet. Tőle simát kapok az tökéletes lesz, mert a nem működőhöz képest csak jobb lehet. Bár nem értem mitől mehetett tönkre egyáltalán.

A biztosítékokat megnéztem. Az R20 tényleg fekete, én néztem félre az útmutatóba valamit, de leellenőriztem most este sajnos a biztosítékokkal nincs gond. És mivel a relé is ha áramot kap az 1-2 es láb 12v-ot akkor nyit-zár így szerintem nem a relé lesz a gond. Meg a motor is az akkura kötve mozog szóval az se túl valószínű. Remélem ez a kapcsolócsere megoldja majd a gondot...

Köszönöm egyenlőre mindenkinek a segítséget, ha megjött az kapcsoló akkor leírom mi lett a vége a story-nak
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2219 Dátum: 2011.10.10 hétfő, 20:17:43 »

Flyfish felajánlott a részemre egyet, miután megkapom megírom mi a helyzet. Tőle simát kapok az tökéletes lesz, mert a nem működőhöz képest csak jobb lehet. Bár nem értem mitől mehetett tönkre egyáltalán.

A biztosítékokat megnéztem. Az R20 tényleg fekete, én néztem félre az útmutatóba valamit, de leellenőriztem most este sajnos a biztosítékokkal nincs gond. És mivel a relé is ha áramot kap az 1-2 es láb 12v-ot akkor nyit-zár így szerintem nem a relé lesz a gond. Meg a motor is az akkura kötve mozog szóval az se túl valószínű. Remélem ez a kapcsolócsere megoldja majd a gondot...

Köszönöm egyenlőre mindenkinek a segítséget, ha megjött az kapcsoló akkor leírom mi lett a vége a story-nak
ne aggódj,az is csak olyan alkatrész,ami tönkre tud menni.szerencsére nem drága.
Naplózva
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #2220 Dátum: 2011.10.10 hétfő, 22:54:11 »

Halihó!
Az mk2-es mondi fedélzeti komputere ugyan az mint az mk1-é? megegyeznek a kábelkötegek?
Naplózva
doktorúr
Vendég
« Új hozzászólás #2221 Dátum: 2011.10.10 hétfő, 23:01:58 »

Sziasztok!

Valaki, aki ért hozzá, segítsen!
A kombimon nem működik a hátsó ablakfűtőszál. Én már így vettem, le van fóliázva az ablak, s ahogy néztem, csak egy felső kis részen részen olvasztja le az ablakról a trutyit, lejjebb nem.
Mit lehet ezzel csinálni? Házilag javítható egyáltalán?
Kösz
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2222 Dátum: 2011.10.11 kedd, 01:00:37 »

Sziasztok!

Valaki, aki ért hozzá, segítsen!
A kombimon nem működik a hátsó ablakfűtőszál. Én már így vettem, le van fóliázva az ablak, s ahogy néztem, csak egy felső kis részen részen olvasztja le az ablakról a trutyit, lejjebb nem.
Mit lehet ezzel csinálni? Házilag javítható egyáltalán?
Kösz
javítható, de a fólia tuti ugrik első körben. van javító készlet ilyen esetre, de lehet jobban jársz egy ellenőrzött cserére...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #2223 Dátum: 2011.10.11 kedd, 07:13:25 »

Halihó!
Az mk2-es mondi fedélzeti komputere ugyan az mint az mk1-é? megegyeznek a kábelkötegek?
nem
Naplózva
zeddar45
Vendég
« Új hozzászólás #2224 Dátum: 2011.10.11 kedd, 19:57:28 »

Sziasztok!
Egy mk1-es mondeo órájában kellene lennie lámpának? Mert az enyémben amit nem rég vásároltam (v6 ghia), vagy nincs, vagy nem világít. Illetve,azt meg tudná valaki nekem mondani, hogy milyen izzó kellene bele? Meg, azt, hogy hogyan kellene kicserélni?
üdv
z
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2225 Dátum: 2011.10.11 kedd, 19:59:03 »

Sziasztok!
Egy mk1-es mondeo órájában kellene lennie lámpának? Mert az enyémben amit nem rég vásároltam (v6 ghia), vagy nincs, vagy nem világít. Illetve,azt meg tudná valaki nekem mondani, hogy milyen izzó kellene bele? Meg, azt, hogy hogyan kellene kicserélni?
üdv
z
igen.
hasonló, mint a műszercsoportban...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
bebcsibe
Vendég
« Új hozzászólás #2226 Dátum: 2011.10.11 kedd, 20:04:09 »

ne aggódj,az is csak olyan alkatrész,ami tönkre tud menni.szerencsére nem drága.

Tegnap kiszedtem a fekete biztosítékot, meg ami mellette van, relét vissza. Ma néztük és beindult az ablaktörlő. Isten úgy akarta, hogy ne én kapjam Flyfish felajánlását', hanem esetleg lesz akinek nagyobb szüksége van rá, vagy lehet ez a sors fintora és az utolsó ficánkolásai a kapcsolónak:D Ha bekrepálna jelentkezek. Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2227 Dátum: 2011.10.11 kedd, 20:38:29 »

igen.
hasonló, mint a műszercsoportban...
http://www.cromax.hu/index.php?katid=45812338&termek_al_id=10957&katnev=A%20m%C5%B1szerfal%20k%C3%B6zep%C3%A9n%20l%C3%A9v%C5%91%20%C3%B3r%C3%A1hoz%20izz%C3%B3%20Mo92-00
« Utoljára szerkesztve: 2011.10.11 kedd, 21:16:42 írta misi107 » Naplózva
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #2228 Dátum: 2011.10.11 kedd, 21:30:36 »

Halihó!
A belső ajtónyitó kilincshez lehet berakni izzót, nem tudjátok véletlenül milyen fajta kell oda?
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2229 Dátum: 2011.10.11 kedd, 21:46:07 »

Halihó!
A belső ajtónyitó kilincshez lehet berakni izzót, nem tudjátok véletlenül milyen fajta kell oda?
1.2 w,üveglábas.Ilyen kell a műszercsoport foglalataiba is.Erősebbet nem érdemes betenni,mert sok hőt termel és olvaszt.
http://bolthely.hu/tungsram/id/00202_5301_12V_1_2W_W1_2W_W2x4_6d
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #2230 Dátum: 2011.10.11 kedd, 21:48:50 »

Halihó!
A belső ajtónyitó kilincshez lehet berakni izzót, nem tudjátok véletlenül milyen fajta kell oda?
Rizsszem izzó, foglalatnélküli. De az odavaló foglalat megvan? Mert a nélkül nehezn marad a helyén Smiley.
Íme.

Szerk.: Mire megtaláltam, megelőztek. vigyor3
Naplózva
Chabee
Vendég
« Új hozzászólás #2231 Dátum: 2011.10.11 kedd, 23:00:54 »

Hello!
Az lenne a kérdésem, hogy mondeomon uj az első lökhárító, és alapbol nincs benne ködlámpa, de az uj lökösben van, hogy tudnám bekötni? vagy van valahol gyári kábelei? relléje merre van ha van neki, vagy tudok e berakni neki... ha nincs neki semmi, a hátsó ködlámpára rá tudom kötni?

köszi

Chabee
Naplózva
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #2232 Dátum: 2011.10.12 szerda, 00:16:14 »

Rizsszem izzó, foglalatnélküli. De az odavaló foglalat megvan? Mert a nélkül nehezn marad a helyén Smiley.
Íme.

Szerk.: Mire megtaláltam, megelőztek. vigyor3

Óóó Danke schön Cheesy
Van foglalatom is hozzá, csak nincs benne izzó Tongue
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2233 Dátum: 2011.10.12 szerda, 07:46:22 »

Hello!
Az lenne a kérdésem, hogy mondeomon uj az első lökhárító, és alapbol nincs benne ködlámpa, de az uj lökösben van, hogy tudnám bekötni? vagy van valahol gyári kábelei? relléje merre van ha van neki, vagy tudok e berakni neki... ha nincs neki semmi, a hátsó ködlámpára rá tudom kötni?

köszi

Chabee
Nézz be a lökháríró két sarkánál.Ha látsz egy-egy szögletes kétpólusú csatlakozót,akkor mázlid van.Ha nem,akkorbe kell húzni a vezetékeket.A hátsókra is rá tudod kötni,de akkor nem fogod tudni külön-külön kapcsolni csak együtt.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2234 Dátum: 2011.10.12 szerda, 08:25:45 »

Hello!
Az lenne a kérdésem, hogy mondeomon uj az első lökhárító, és alapbol nincs benne ködlámpa, de az uj lökösben van, hogy tudnám bekötni? vagy van valahol gyári kábelei? relléje merre van ha van neki, vagy tudok e berakni neki... ha nincs neki semmi, a hátsó ködlámpára rá tudom kötni?

köszi

Chabee

Az egyik csatija a duda vezetékén kell, hogy lógjon! Asszem ez a bal oldal... Kutass minél mélyebbre!
Kék csatikat keress!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2235 Dátum: 2011.10.12 szerda, 11:35:11 »

Hello!
Az lenne a kérdésem, hogy mondeomon uj az első lökhárító, és alapbol nincs benne ködlámpa, de az uj lökösben van, hogy tudnám bekötni? vagy van valahol gyári kábelei? relléje merre van ha van neki, vagy tudok e berakni neki... ha nincs neki semmi, a hátsó ködlámpára rá tudom kötni?

köszi

Chabee
ha be van kábelezve gyárilag, akkor nagy valószínűséggel a világításkapcsoló is erre alkalmas. tehát van rajta első ködlámpa kapcsoló.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Boreas81
Vendég
« Új hozzászólás #2236 Dátum: 2011.10.12 szerda, 17:19:59 »

Na egy hülye kérdés!!

Úgy vettem az autót hogy központi záras de persze nem reagál hiába nyitom kulccsal.
Honnan tudom kideríteni hogy van e benne közp zár... Huh?
Valami doboz v vezérlő....

1996 mondeo 1.8 TD kombi

Köszi a válaszokat előre is  taps
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2237 Dátum: 2011.10.12 szerda, 17:29:36 »

Na egy hülye kérdés!!

Úgy vettem az autót hogy központi záras de persze nem reagál hiába nyitom kulccsal.
Honnan tudom kideríteni hogy van e benne közp zár... Huh?
Valami doboz v vezérlő....

1996 mondeo 1.8 TD kombi

Köszi a válaszokat előre is  taps
például kulccsal is lehet zárni...
Naplózva
Black
Vendég
« Új hozzászólás #2238 Dátum: 2011.10.12 szerda, 20:19:10 »

Hello!
Az lenne a kérdésem, hogy mondeomon uj az első lökhárító, és alapbol nincs benne ködlámpa, de az uj lökösben van, hogy tudnám bekötni? vagy van valahol gyári kábelei? relléje merre van ha van neki, vagy tudok e berakni neki... ha nincs neki semmi, a hátsó ködlámpára rá tudom kötni?

köszi

Chabee
Kapcsolj helyzetjelzőre és húzd kifelé a kapcsolót. Ha csak egyet tudsz húzni rajta akkor az a hátsó, ha kettőt, akkor előbb az első, aztán a hátsó ködlámpákat kell hogy kapcsolja. Ha van benne első kapcsolási lehetőség, akkor nagy valószínűséggel ki is van kábelezve. (csak gyújtáson lesz a kábelben delej!!!)
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2239 Dátum: 2011.10.12 szerda, 22:31:14 »

Kapcsolj helyzetjelzőre és húzd kifelé a kapcsolót. Ha csak egyet tudsz húzni rajta akkor az a hátsó, ha kettőt, akkor előbb az első, aztán a hátsó ködlámpákat kell hogy kapcsolja. Ha van benne első kapcsolási lehetőség, akkor nagy valószínűséggel ki is van kábelezve. (csak gyújtáson lesz a kábelben delej!!!)
és ha csak simán megnézi az ábrákat?
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2240 Dátum: 2011.10.12 szerda, 23:12:10 »

és ha csak simán megnézi az ábrákat?

Namost, ha eddig nem jutott el az ábrák és a kapcsoló működésének megfigyeléséhez, akkor miből gondoljátok, hogy tudja, miről beszéltek?

Csináljatok neki tutorial videót.

Egyébként meg minek vesződni MK II-es ködlámpa retrofittinggel? Sok píz lesz az a semmiért. hehe
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2241 Dátum: 2011.10.12 szerda, 23:26:53 »

Namost, ha eddig nem jutott el az ábrák és a kapcsoló működésének megfigyeléséhez, akkor miből gondoljátok, hogy tudja, miről beszéltek?

Csináljatok neki tutorial videót.

Egyébként meg minek vesződni MK II-es ködlámpa retrofittinggel? Sok píz lesz az a semmiért. hehe
nem figyelsz...mk1. annak van ködlámpája, nem csak díszkivilágítása... beka3
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2242 Dátum: 2011.10.12 szerda, 23:28:25 »

nem figyelsz...mk1. annak van ködlámpája, nem csak díszkivilágítása... beka3
taps
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2243 Dátum: 2011.10.12 szerda, 23:59:24 »

nem figyelsz...mk1. annak van ködlámpája, nem csak díszkivilágítása... beka3

Akkó' nem szótam! vigyor3
Naplózva
Black
Vendég
« Új hozzászólás #2244 Dátum: 2011.10.13 csütörtök, 13:19:10 »

és ha csak simán megnézi az ábrákat?
Na még az is jó lehet.
Ábra:
 4 év után a kezelési könyvből kellett megtudnom, hogy az Ignis benzinmérőjének a bal alsó sarkában található kis kútoszlop szimbólum bal oldala mellett található, balra mutató kis nyilacska azt jelzi, hogy bal oldalon van a tanksapka. wow1  uglystupid2 (ha nem olvasom a könyvbe, föl sem tűnik)
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2245 Dátum: 2011.10.13 csütörtök, 13:23:20 »

Na még az is jó lehet.
Ábra:
 4 év után a kezelési könyvből kellett megtudnom, hogy az Ignis benzinmérőjének a bal alsó sarkában található kis kútoszlop szimbólum bal oldala mellett található, balra mutató kis nyilacska azt jelzi, hogy bal oldalon van a tanksapka. wow1  uglystupid2 (ha nem olvasom a könyvbe, föl sem tűnik)

 nyes
Én meg akkor verem a fejem a falba, ha megyek a kúthoz, és olyan autóban ülök, amiben ilyen nincs. És persze szállhatok ki megnézni, hogy melyik oldalra álljak. vigyor3
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2246 Dátum: 2011.10.13 csütörtök, 13:30:13 »

nyes
Én meg akkor verem a fejem a falba, ha megyek a kúthoz, és olyan autóban ülök, amiben ilyen nincs. És persze szállhatok ki megnézni, hogy melyik oldalra álljak. vigyor3

Ölég elfuseráltak vagytok, ha ehhez piktogramm, meg kiszállás kell.

Én csak simán belenézek a külső tükrökbe és látom, hogy hol szakad meg a lemezkontinuitás. eplus2 hehe
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2247 Dátum: 2011.10.13 csütörtök, 13:55:40 »

Ölég elfuseráltak vagytok, ha ehhez piktogramm, meg kiszállás kell.

Én csak simán belenézek a külső tükrökbe és látom, hogy hol szakad meg a lemezkontinuitás. eplus2 hehe

Ez van.
Van olyan MÉRETES eplus2 autó, ami nem látszik a "lemezkontinuitás" megszakadása. vigyor3
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Black
Vendég
« Új hozzászólás #2248 Dátum: 2011.10.13 csütörtök, 17:51:07 »

Ölég elfuseráltak vagytok, ha ehhez piktogramm, meg kiszállás kell.

Én csak simán belenézek a külső tükrökbe és látom, hogy hol szakad meg a lemezkontinuitás. eplus2 hehe
Látod ez Nekem eszembe sem jutott. Itt áll 4 éve az autó és eddíg nem tudtam hol tankoljam újra tele, ,mert amit még a szalonba beletettek, az kifogyott. Viszont nagy segítség volt ehhez a kis szimbólum. hehe
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2249 Dátum: 2011.10.13 csütörtök, 19:19:07 »

Ölég elfuseráltak vagytok, ha ehhez piktogramm, meg kiszállás kell.

Én csak simán belenézek a külső tükrökbe és látom, hogy hol szakad meg a lemezkontinuitás. eplus2 hehe
és ha mondjuk olyan lenne mint nekem,akinek a baloldalon is majdnem ugyanott szakad meg?Gondolj bele,egy szőke nő ilyenkor mihez kezd?Mint például az,aki megállt előttem a két kútoszlop közül annál,ami neki a legközelebb volt.Persze hely annyi van csak,hogy két autó elfér egymás mellett.Szépen kikerültem,visszatolattam.Ráérősen ment az anyag (még nem volt meg az átalakító),hölgy válogatja az újságokat (joy,glamour stb...) megyek beállok mögé a sorba.Látom,néz ám ezerrel,hogy fog kiállni.Mögötte ugyan nincs autó de szerintem meg se próbálná a tolatást (és tényleg),előtte autó,mellette autó...hoppá.Kimegy,tipegés-topogás,nézelődik,na ez rozsdahalmaz mámeg hogy került elé mikor olyan ügyesen megállt,hogy mindjárt két oszlopot ne lehessen használni......kimegyek,nyomom ráérősen a benzint,hallom már a prüszkölést mögöttem érzem a hátamban a villámokat.Sapkát nem tekerem vissza,ajtó nyitva...hajjaj,ezer évre el vagyok átkozva.Pénztárnál nézem,csapkodás a vezetőülésben,a szélvédő épp csak nem törik ki.Hát jó,kijövök (mögötte még mindig senki...) lemosom az üvegeket.Na,menjünk.Hüje-e aki vagyok?Talán legközelebb eszébe jut,hogy ha üres két hely,akkor talán az elsőnél álljon meg...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 ... 114   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.1 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.