Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 14:16:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 ... 114   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 1793521 alkalommal)
0 Felhasználó és 20 vendég van a témában
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #2250 Dátum: 2011.10.13 csütörtök, 21:49:06 »

és ha mondjuk olyan lenne mint nekem,akinek a baloldalon is majdnem ugyanott szakad meg?Gondolj bele,egy szőke nő ilyenkor mihez kezd?Mint például az,aki megállt előttem a két kútoszlop közül annál,ami neki a legközelebb volt.Persze hely annyi van csak,hogy két autó elfér egymás mellett.Szépen kikerültem,visszatolattam.Ráérősen ment az anyag (még nem volt meg az átalakító),hölgy válogatja az újságokat (joy,glamour stb...) megyek beállok mögé a sorba.Látom,néz ám ezerrel,hogy fog kiállni.Mögötte ugyan nincs autó de szerintem meg se próbálná a tolatást (és tényleg),előtte autó,mellette autó...hoppá.Kimegy,tipegés-topogás,nézelődik,na ez rozsdahalmaz mámeg hogy került elé mikor olyan ügyesen megállt,hogy mindjárt két oszlopot ne lehessen használni......kimegyek,nyomom ráérősen a benzint,hallom már a prüszkölést mögöttem érzem a hátamban a villámokat.Sapkát nem tekerem vissza,ajtó nyitva...hajjaj,ezer évre el vagyok átkozva.Pénztárnál nézem,csapkodás a vezetőülésben,a szélvédő épp csak nem törik ki.Hát jó,kijövök (mögötte még mindig senki...) lemosom az üvegeket.Na,menjünk.Hüje-e aki vagyok?Talán legközelebb eszébe jut,hogy ha üres két hely,akkor talán az elsőnél álljon meg...

Így kell  nyes
Aki ilyen hülye, az megérdemli, hogy elvegyél 10 percet az "életéből"... Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2251 Dátum: 2011.10.14 péntek, 09:45:14 »

Talán legközelebb eszébe jut,hogy ha üres két hely,akkor talán az elsőnél álljon meg...

 eljen
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2252 Dátum: 2011.10.14 péntek, 22:06:52 »

ha tudja valaki, hogy melyik bekötést kell alkalmaznom, az segítsen...
« Utoljára szerkesztve: 2011.10.14 péntek, 22:20:50 írta astor72 » Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2253 Dátum: 2011.10.14 péntek, 22:11:26 »

ha tudja valaki, hogy melyik bekötést kell alkalmaznom, az segítsen...


Amit most használsz, az nem jó. wow1

Így már csak 2 maradt, azokat meg lepróbálhatod hamar. hehe
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2254 Dátum: 2011.10.14 péntek, 22:15:50 »

Amit most használsz, az nem jó. wow1

Így már csak 2 maradt, azokat meg lepróbálhatod hamar. hehe
az elmélet jó részedről, csak...
a pozitív vezérlést kötöttem először, azzal nem műxik.
mivel a negatív vezérlésre kaptam tippet azt próbáltam bekötni... viszont az utolsó szál bekötését nem tudtam értelmezni, így kipróbálni sem...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2255 Dátum: 2011.10.15 szombat, 11:25:39 »

ha tudja valaki, hogy melyik bekötést kell alkalmaznom, az segítsen...


A motor 3, vagy 5 vezetékes? Gondolom az 5...
És mit szeretnél vele?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2256 Dátum: 2011.10.15 szombat, 11:35:54 »

A motor 3, vagy 5 vezetékes? Gondolom az 5...
És mit szeretnél vele?
monnyuk bicska kulccsal távnyitni-zárni...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2257 Dátum: 2011.10.15 szombat, 11:55:24 »

monnyuk bicska kulccsal távnyitni-zárni...

Nem adtak hozzá bekötést?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2258 Dátum: 2011.10.15 szombat, 12:02:17 »

Nem adtak hozzá bekötést?
joe!
te mit nézel? vv-t felvételről?
szerinted a mellékelt ábra honnan van?
ez a bekötési javaslat, mivel egy univerzális kínai fhosról van szó, rákarcintották a szerintük minden autótípushoz az ajánlást. ebből mindenki kibogarászhatja a sajátjához mérten a megfelelőt.
persze ahhoz normálisan kellett volna megjelölni a szálakat.
ha megnézed az első lehetőséget, mintha el lennének csúszva a feliratok. a második lehetőségnél a 6-os szál egyszerre test is meg 12v is....
na erre nem tudok csomót kötni...

két fő kérdés van. a mi autón negatív, vagy pozitív vezérlésű a központizár tekintetében.
azt már kisilabizáltam, hogy melyik a két vezérlő szál. azt is tudom, hogy mit hova kell kötni, azt nem tudom, hogy a nyitó-záró jelnek, negatívnak, vagy pozitívnak kell-e lenni...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2259 Dátum: 2011.10.15 szombat, 12:23:55 »

joe!
te mit nézel? vv-t felvételről?
szerinted a mellékelt ábra honnan van?
ez a bekötési javaslat, mivel egy univerzális kínai fhosról van szó, rákarcintották a szerintük minden autótípushoz az ajánlást. ebből mindenki kibogarászhatja a sajátjához mérten a megfelelőt.
persze ahhoz normálisan kellett volna megjelölni a szálakat.
ha megnézed az első lehetőséget, mintha el lennének csúszva a feliratok. a második lehetőségnél a 6-os szál egyszerre test is meg 12v is....
na erre nem tudok csomót kötni...

két fő kérdés van. a mi autón negatív, vagy pozitív vezérlésű a központizár tekintetében.
azt már kisilabizáltam, hogy melyik a két vezérlő szál. azt is tudom, hogy mit hova kell kötni, azt nem tudom, hogy a nyitó-záró jelnek, negatívnak, vagy pozitívnak kell-e lenni...

Lehet, hogy a cseh2-őt...
A zöld oldalon van egy bekötés. Azt már én is használtam. Ott is az van, hogy a pozitív a vezérlés. 12V a zárva, 0V nyitva.
Ha adsz egy fix 12V-ot a vezérlőnek, akkor a távot kimérve nem tudsz előrébb jutni?

De a hosszabb kérdés egyértelműbb, és nem kell tennem a hülyét.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2260 Dátum: 2011.10.15 szombat, 12:27:40 »

Lehet, hogy a cseh2-őt...
A zöld oldalon van egy bekötés. Azt már én is használtam. Ott is az van, hogy a pozitív a vezérlés. 12V a zárva, 0V nyitva.
Ha adsz egy fix 12V-ot a vezérlőnek, akkor a távot kimérve nem tudsz előrébb jutni?

De a hosszabb kérdés egyértelműbb, és nem kell tennem a hülyét.
akkor elmondom még egyszer.
a vezérlő be van kötve. az indexet villogtatja, de...
a vezérlő szálak (6db) bekötési javaslata az alább mellékelt képen.
ezek az opciók vannak...
andrásm írását már több alkalommal olvastam. de nem véltem hasonlóságot felfedezni az én vezérlőm bekötése és az övé között...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2261 Dátum: 2011.10.15 szombat, 12:53:49 »

akkor elmondom még egyszer.
a vezérlő be van kötve. az indexet villogtatja, de...
a vezérlő szálak (6db) bekötési javaslata az alább mellékelt képen.
ezek az opciók vannak...
andrásm írását már több alkalommal olvastam. de nem véltem hasonlóságot felfedezni az én vezérlőm bekötése és az övé között...

Csak átfutottam az én központim bekötését, és mintha ugyan olyan lenne, mint a Tiéd!
De mivel jó a műsor a cseh2-őn, így a kielemzést, és a megbizonyosodást Rád hagynám:
http://users.atw.hu/eckjoe/linkek/kozponti.jpg
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #2262 Dátum: 2011.10.15 szombat, 14:02:10 »

ha tudja valaki, hogy melyik bekötést kell alkalmaznom, az segítsen...
Nem jó a gyári megoldás? Pont neked?
Vagy valami nem oké, azért választasz "kínai fhos"-t?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2263 Dátum: 2011.10.15 szombat, 14:34:28 »

Csak átfutottam az én központim bekötését, és mintha ugyan olyan lenne, mint a Tiéd!
De mivel jó a műsor a cseh2-őn, így a kielemzést, és a megbizonyosodást Rád hagynám:
http://users.atw.hu/eckjoe/linkek/kozponti.jpg
valami hasonló, csak az enyém butább...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2264 Dátum: 2011.10.15 szombat, 14:39:52 »

Nem jó a gyári megoldás? Pont neked?
Vagy valami nem oké, azért választasz "kínai fhos"-t?
nem jó.
hogy miért?
elmondom.
1. infrás, aminek a hatótávolsága hagy némi kívánni valót maga után, meg ráadásul célozgatni is kell hozzá.
2. rühellem, hogy teljesen váratlanul, minden előzmény nélkül hajlandó elfelejteni a kulcsot és nincs kedvem rendszeresen tanítgatni...
3. se nyitásnál, sem zárásnál nem jelez vissza a kocsi, hogy végrehajtotta az utasításomat (csak a dupla zár aktiválásánál) ez pl. városi zajban zavaró, mert a motort sem hallom, így állandóan ellenőrizni kellett, hogy bezárt-e.
4. az előző két ok miatt legtöbbször kulccsal zártam és nyitottam, mert úgy is kilincselnem kell. ez meg koptatja a gyári kulcsszárakat.

asszem ennyi vigyor3
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2265 Dátum: 2011.10.15 szombat, 14:40:21 »

ja egyébként kitotóztam. már működik.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #2266 Dátum: 2011.10.15 szombat, 14:56:40 »

nem jó.
hogy miért?
elmondom.
1. infrás, aminek a hatótávolsága hagy némi kívánni valót maga után, meg ráadásul célozgatni is kell hozzá.
2. ...
Ahá.
Erre nekem volt egy - szerintem - egyszerűbb megoldásom. Riasztót bele aminek van távirányítója, amit rákötöttek a gyári központira, és így a - hallomáson/olvasáson alapuló tudásom alapján kialakult hitem szerint - hol igen, hol nem működő gyári távvezérlő is helyettesítve lett egy külsőssel. És riasztó is került a kocsiba (most már csak azt kéne kitalálni, hogyan lehet rábírni a duplazárásra nyes ).
Igaz, azt nem tudom, hogy neked gyári riasztós-e a verdád.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2267 Dátum: 2011.10.15 szombat, 15:27:21 »

Ahá.
Erre nekem volt egy - szerintem - egyszerűbb megoldásom. Riasztót bele aminek van távirányítója, amit rákötöttek a gyári központira, és így a - hallomáson/olvasáson alapuló tudásom alapján kialakult hitem szerint - hol igen, hol nem működő gyári távvezérlő is helyettesítve lett egy külsőssel. És riasztó is került a kocsiba (most már csak azt kéne kitalálni, hogyan lehet rábírni a duplazárásra nyes ).
Igaz, azt nem tudom, hogy neked gyári riasztós-e a verdád.
gyárilag nem volt benne riasztó. mikor megvettem, volt benne egy riasztó, de első dolgom volt, kibaxni belőle.
ezen a környéken semmi értelme, csak idegesíti az embereket, de az nem érdekli őket, hogy azért vinnyog, mert valaki éppen lopja, vagy azért, mert megbolondult...
nekem az a megoldás jön be, hogy a kulcs legyen egyben a távcsocsóban, ezért vettem a bicskakulcsot.
amíg az infra működött megbízhatóan, szerettem. de mint előbb említettem a célzós nyitogatás, zárás akkor sem tetszett.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
doktorúr
Vendég
« Új hozzászólás #2268 Dátum: 2011.10.16 vasárnap, 06:53:36 »

Sziasztok!
A következő problémám van:
Izzítok, lámpa elalszik, fordítom a kulcsot és nem indít. Önindító gond lehet? Eddig nem tapasztaltam ilyen jelenséget. Csak csere lehet a megoldás?
Várom a tanácsokat!
Köszönöm
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2269 Dátum: 2011.10.16 vasárnap, 12:18:48 »

Sziasztok!
A következő problémám van:
Izzítok, lámpa elalszik, fordítom a kulcsot és nem indít. Önindító gond lehet? Eddig nem tapasztaltam ilyen jelenséget. Csak csere lehet a megoldás?
Várom a tanácsokat!
Köszönöm
ac tolja a naftát?
az önindító nem ad semmi hangot?
akksid milyen állapotban van? mikor indítani kellene neki, nem halványulnak el a pilácsok?
nem egy másik kulccsal próbálod, mint eddig?
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2270 Dátum: 2011.10.16 vasárnap, 13:54:22 »

ac tolja a naftát?
az önindító nem ad semmi hangot?
akksid milyen állapotban van? mikor indítani kellene neki, nem halványulnak el a pilácsok?
nem egy másik kulccsal próbálod, mint eddig?
Dízelben is van ac?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2271 Dátum: 2011.10.16 vasárnap, 18:39:43 »

Dízelben is van ac?
kellene nekem azt tudni? sosem volt dízli mondim, meg nem is lesz.
immo gebaszra tippelek, azért kérdeztem...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
doktorúr
Vendég
« Új hozzászólás #2272 Dátum: 2011.10.16 vasárnap, 18:40:16 »

ac tolja a naftát?
az önindító nem ad semmi hangot?
akksid milyen állapotban van? mikor indítani kellene neki, nem halványulnak el a pilácsok?
nem egy másik kulccsal próbálod, mint eddig?
Köszi a tanácsokat!
Közben megmozgattam minden elektromos vezetéket és láss csodát... elindult a gépezet. Azt viszont nem tudom, hogy melyik vezeték lehetett a bűnös.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2273 Dátum: 2011.10.16 vasárnap, 18:43:01 »

Köszi a tanácsokat!
Közben megmozgattam minden elektromos vezetéket és láss csodát... elindult a gépezet. Azt viszont nem tudom, hogy melyik vezeték lehetett a bűnös.
akkor járj minél előbb a végére, még mielőtt nagyobb gond lesz...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
doktorúr
Vendég
« Új hozzászólás #2274 Dátum: 2011.10.16 vasárnap, 19:02:46 »

akkor járj minél előbb a végére, még mielőtt nagyobb gond lesz...
Köszi, azt fogom tenni!
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #2275 Dátum: 2011.10.18 kedd, 20:13:22 »

Dízelben is van ac?
oda nem kellenek ilyen felesleges dolgok. csak megy. (ha egyszer elindul)
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2276 Dátum: 2011.10.18 kedd, 20:15:39 »

oda nem kellenek ilyen felesleges dolgok. csak megy. (ha egyszer elindul)
ha lukács úr úgy akarja eplus2
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #2277 Dátum: 2011.10.18 kedd, 20:26:26 »

ha lukács úr úgy akarja eplus2
most van egy x-aktás ügyem bosch-al is.
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
doktorúr
Vendég
« Új hozzászólás #2278 Dátum: 2011.10.18 kedd, 23:10:50 »

Sziasztok!
Nincsen valakinek esetleg a Mondimhoz tolatólámpa kapcsolója korrekt áron?
Sürgős lenne!
Köszönöm
Naplózva
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #2279 Dátum: 2011.10.19 szerda, 14:00:20 »

Szépnapot!
Sikerült szerezni egy kis problémát központizárral. Régi kábelköteggel működött mind két oldalról a központi. Kiszedtem a padlókábelköteget mert volt egy kis lakatos munka ak ocsin, így 3 napig padlóköteg nélkül volt. Tegnap beletettem az újat amiben van elektromos ablaknak kábel. viszont most nem működik vezetőoldali ajtórol a központi, csak anyósülésfelől :S Vissza kötöttem tesztre a régit, annál meg semelyik oldalról nem működött, valami berregő hangot adott sofőrajtófelöli részről valami, nem tudom mi lehetett. Szerintetek hol keressem a problémát?  szomoru1
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #2280 Dátum: 2011.10.19 szerda, 14:45:48 »

Szépnapot!
Sikerült szerezni egy kis problémát központizárral. Régi kábelköteggel működött mind két oldalról a központi. Kiszedtem a padlókábelköteget mert volt egy kis lakatos munka ak ocsin, így 3 napig padlóköteg nélkül volt. Tegnap beletettem az újat amiben van elektromos ablaknak kábel. viszont most nem működik vezetőoldali ajtórol a központi, csak anyósülésfelől :S Vissza kötöttem tesztre a régit, annál meg semelyik oldalról nem működött, valami berregő hangot adott sofőrajtófelöli részről valami, nem tudom mi lehetett. Szerintetek hol keressem a problémát?  szomoru1
Oszlopátvezető kontaktos?
Naplózva
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #2281 Dátum: 2011.10.19 szerda, 14:53:46 »

Oszlopátvezető kontaktos?

hmm, megnézem, bár mindegyiket megmozgattam hátha. WD40-el befújnám? lehet segittene?
Naplózva
hayhapapi
Vendég
« Új hozzászólás #2282 Dátum: 2011.10.19 szerda, 16:12:01 »

Sziasztok!
Nincsen valakinek esetleg a Mondimhoz tolatólámpa kapcsolója korrekt áron?
Sürgős lenne!
Köszönöm

Szia!

De, nekem biztosan van. Hívj fel és megegyezünk!

Üdv: Krisztián.
Naplózva
Z1
Vendég
« Új hozzászólás #2283 Dátum: 2011.10.19 szerda, 23:41:41 »

Hali!

Az mi a tosztól lehet, hogy, ha elengedem a vátót rükiben, kialszik a tolató lámpa. Ha hátrahúzva tartom no problem.
Hol találom az érzékelőt ami ezért felelős??

Köszike!!
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2284 Dátum: 2011.10.19 szerda, 23:54:58 »

Hali!

Az mi a tosztól lehet, hogy, ha elengedem a vátót rükiben, kialszik a tolató lámpa. Ha hátrahúzva tartom no problem.
Hol találom az érzékelőt ami ezért felelős??

Köszike!!
kopott a kapcsolód. a váltón van és a rudazat nyomja a gombot.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Z1
Vendég
« Új hozzászólás #2285 Dátum: 2011.10.20 csütörtök, 00:10:56 »

kopott a kapcsolód. a váltón van és a rudazat nyomja a gombot.

Köszi, akkor marad, nem ér annyit, hogy szétkapjam a váltót.
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2286 Dátum: 2011.10.20 csütörtök, 00:23:45 »

Köszi, akkor marad, nem ér annyit, hogy szétkapjam a váltót.

Nem kell szétkapni semmit. A váltó tetejéről kell csak kicsavarni a kapcsolót egy 22-es kulccsal.
Naplózva
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #2287 Dátum: 2011.10.20 csütörtök, 10:40:16 »

Halihó!
Ha a beltéri világittást ajtónyitásra kapcsolom folyamatosan világitt, meg ha kinyitom az ajtót és égve marad a tompított akkor sincs a bingbangoló hang. Előfordulhat hogy az oszlopban lévő érzékelő valahol kontaktos? Mikor kéne elaludni a lámpának, ha az érzékelő letestel?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2288 Dátum: 2011.10.20 csütörtök, 11:13:52 »

Halihó!
Ha a beltéri világittást ajtónyitásra kapcsolom folyamatosan világitt, meg ha kinyitom az ajtót és égve marad a tompított akkor sincs a bingbangoló hang. Előfordulhat hogy az oszlopban lévő érzékelő valahol kontaktos? Mikor kéne elaludni a lámpának, ha az érzékelő letestel?
lámpa függő, de legtöbben van egy 12-sec-es késleltető.
ha nem bimbammol akkor egy kis dobozkával lesz a gondod az utastéri biztosíték tábla alján.
ha bekukucskálsz, ott van egy cigis doboz méretű fekete dobozka apró lyukacskákkal az alján.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #2289 Dátum: 2011.10.20 csütörtök, 11:59:11 »

lámpa függő, de legtöbben van egy 12-sec-es késleltető.
ha nem bimbammol akkor egy kis dobozkával lesz a gondod az utastéri biztosíték tábla alján.
ha bekukucskálsz, ott van egy cigis doboz méretű fekete dobozka apró lyukacskákkal az alján.

azt megtaláltam. Csak padlókábelköteget cseréltem, és ezzel most nem megy, meg 2 csatit vissza kellett forrasztani. De akkor majd valahogy visszaméregetem hogy mi lehet a probléma, a központi zárat is meglesem, bal oldalról nem csukódik, jobbról rendesem müxik.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2290 Dátum: 2011.10.20 csütörtök, 12:13:42 »

azt megtaláltam. Csak padlókábelköteget cseréltem, és ezzel most nem megy, meg 2 csatit vissza kellett forrasztani. De akkor majd valahogy visszaméregetem hogy mi lehet a probléma, a központi zárat is meglesem, bal oldalról nem csukódik, jobbról rendesem müxik.
a oszlopnál matassál, mert szerintem ott lesznek a hibák...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #2291 Dátum: 2011.10.20 csütörtök, 12:25:01 »

azt megtaláltam. Csak padlókábelköteget cseréltem, és ezzel most nem megy, meg 2 csatit vissza kellett forrasztani. De akkor majd valahogy visszaméregetem hogy mi lehet a probléma, a központi zárat is meglesem, bal oldalról nem csukódik, jobbról rendesem müxik.
Na az ilyen megmagyarázhatatlan hibák miatt féltem a jól működő padlókábelkötegemet lecserélni, de szerencsére csak pici baja volt, ami megjavult/megjavítottam.
Viszont emiatt még jobban cidrizek a motortéri kábelköteg cseréjétől, mert azért ott 1-2 néha érintkezek néha nem dolog tudhat galibát csinálni, ami annyira nem mulatságos és nem lehet csak úgy ráhagyni, hogy majd valamikor megcsinálom, mint az említett bimbammolást.
De hajrá!
Naplózva
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #2292 Dátum: 2011.10.20 csütörtök, 18:04:18 »

Na az ilyen megmagyarázhatatlan hibák miatt féltem a jól működő padlókábelkötegemet lecserélni, de szerencsére csak pici baja volt, ami megjavult/megjavítottam.
Viszont emiatt még jobban cidrizek a motortéri kábelköteg cseréjétől, mert azért ott 1-2 néha érintkezek néha nem dolog tudhat galibát csinálni, ami annyira nem mulatságos és nem lehet csak úgy ráhagyni, hogy majd valamikor megcsinálom, mint az említett bimbammolást.
De hajrá!

Én valahogy attól se félek jobban mint ettől. Jobbról csukódik a központi, tehát nagy baj nem lehet, csak vmi kontakt hiba. Világittásnál is az a baj, valamelyik hátulra vezető kábel letestel, szerintem rossz helyre lett forrasztva. Bimbammolást meg még kimérem hogy hol lehet gebasz, de az még késöbb ha lesz időm.
" De hajrá"hoz meg kösszi Smiley
Naplózva
toba
Vendég
« Új hozzászólás #2293 Dátum: 2011.10.20 csütörtök, 19:06:51 »

Sziasztok
Megvettem egy mondi infrás távirányítóját a külső első kilincseket ajtó kábel köteget. Még mi kellene hozzá,hogy működjön?
http://bolthely.hu/obddiag/id/16656_AKRM13_
« Utoljára szerkesztve: 2011.10.20 csütörtök, 19:09:04 írta toba » Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2294 Dátum: 2011.10.20 csütörtök, 19:24:38 »

Sziasztok
Megvettem egy mondi infrás távirányítóját a külső első kilincseket ajtó kábel köteget. Még mi kellene hozzá,hogy működjön?
http://bolthely.hu/obddiag/id/16656_AKRM13_

érzékelők(vevők) a kilincsbe és lehet, hogy vezérlő is...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
toba
Vendég
« Új hozzászólás #2295 Dátum: 2011.10.20 csütörtök, 19:30:21 »

érzékelők(vevők) a kilincsbe és lehet, hogy vezérlő is...
A kilincsek is meg vannak mind a két oldalra meg az ajtó kábelkötegek. Még valami kelhet?Huh??
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2296 Dátum: 2011.10.20 csütörtök, 20:08:29 »

A kilincsek is meg vannak mind a két oldalra meg az ajtó kábelkötegek. Még valami kelhet?Huh??
nem tudom, hogy az infrás és nem infrás központi zár vezérlő különbözik-e.
ezalatt azt értem, hogy ami nem infrás, az is tudja-e kezelni a zárakat, ha ezek a perifériák rá vannak kötve...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
toba
Vendég
« Új hozzászólás #2297 Dátum: 2011.10.20 csütörtök, 20:22:15 »

nem tudom, hogy az infrás és nem infrás központi zár vezérlő különbözik-e.
ezalatt azt értem, hogy ami nem infrás, az is tudja-e kezelni a zárakat, ha ezek a perifériák rá vannak kötve...
Ezt nem tudom én se. A bizti tábla alol is kivettem a központi zár modult de az is olyan mint az enyém. Még számra is megegyezik.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2298 Dátum: 2011.10.20 csütörtök, 20:31:20 »

Ezt nem tudom én se. A bizti tábla alol is kivettem a központi zár modult de az is olyan mint az enyém. Még számra is megegyezik.
az nem a központi zár modul...
az a kesztyűtartó mögött van.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2299 Dátum: 2011.10.20 csütörtök, 20:35:13 »

nem tudom, hogy az infrás és nem infrás központi zár vezérlő különbözik-e.
ezalatt azt értem, hogy ami nem infrás, az is tudja-e kezelni a zárakat, ha ezek a perifériák rá vannak kötve...
egyszerű, ki kell próbálni vigyor3

ha működik, akkor örülünk, ha nem, akkor meg lehet keresgélni hozzá az alkatrészeket
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 ... 114   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.071 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.