Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 15:47:55 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 ... 114   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 1793555 alkalommal)
0 Felhasználó és 19 vendég van a témában
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #2300 Dátum: 2011.10.20 csütörtök, 21:21:25 »

A kilincsek is meg vannak mind a két oldalra meg az ajtó kábelkötegek. Még valami kelhet?Huh??
Ugyan az aláírásodban a kocsid felszereltségi szintje nincs feltüntetve, de. Szeritnem a padlókábelköteged sem biztos, hogy átvinné a jelet az ajtókábelkötegtől. Meg kell nézni, hogy hány csatlakozótüske van az A oszlopi csati két részében, és összehasonlítani azzal, amit vettél.
Most néztem meg, a vezérlő modul (kesztyűtartó mögött) is 9 különböző cikkszámmal létezik.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2301 Dátum: 2011.10.20 csütörtök, 21:27:46 »

Ugyan az aláírásodban a kocsid felszereltségi szintje nincs feltüntetve, de. Szeritnem a padlókábelköteged sem biztos, hogy átvinné a jelet az ajtókábelkötegtől. Meg kell nézni, hogy hány csatlakozótüske van az A oszlopi csati két részében, és összehasonlítani azzal, amit vettél.
Most néztem meg, a vezérlő modul (kesztyűtartó mögött) is 9 különböző cikkszámmal létezik.
az infra jelei szerintem nem mennek a padló kötegben. a oszlopoktól kell mennie a vezérlőig...szerintem...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #2302 Dátum: 2011.10.20 csütörtök, 21:38:46 »

az infra jelei szerintem nem mennek a padló kötegben. a oszlopoktól kell mennie a vezérlőig...szerintem...
He? fejvakaras
Oké, az A oszloptól a vezérlőig megy a kábel. Ha nem a padlókötegben, akkor hol?
Én az A oszlopokon csak olyan csatlakozókkal találkoztam eddig, amik a padlókábelköteghez vannak társítva.
Taníts!  Wink
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2303 Dátum: 2011.10.20 csütörtök, 21:41:50 »

He? fejvakaras
Oké, az A oszloptól a vezérlőig megy a kábel. Ha nem a padlókötegben, akkor hol?
Én az A oszlopokon csak olyan csatlakozókkal találkoztam eddig, amik a padlókábelköteghez vannak társítva.
Taníts!  Wink
vigyor3
tudja pötsöm nyes
a szőnyeg alatt régen matattam, de a stekkerből szerintem felfelé mennek. persze nem vagyok benne biztos.
padlóköteg közelében kb. 6 éve jártam utoljára vigyor3
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Z1
Vendég
« Új hozzászólás #2304 Dátum: 2011.10.20 csütörtök, 23:36:38 »

Nem kell szétkapni semmit. A váltó tetejéről kell csak kicsavarni a kapcsolót egy 22-es kulccsal.
aham! köszi meglesem. Remélhetőleg hozzá is férek. Gondolom takarja még néhány dolog.
Naplózva
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #2305 Dátum: 2011.10.22 szombat, 20:06:25 »

Szépestét az Uraknak!

Tegnap este jobban szemügyre vettem hogy miért nem müxik rendesen a belsővilágittás. a Hiba oka hogy a másik kábelköteg, amit betettem padlóhoz annak a ajtónyitás érzékelő kábelei kesztyűtartó alatt a műszerfalkábelkötegre áttvezető csatik közül nem legalsó fehérre megy rá, hanem kicsit feljebb egy feketére. Lehet az az oka hogy másik mondiba volt AWS ebbe meg nem? Ha kicserélem a műszerfal kábelköteget megoldódik a problémám? Valamint megoldódik vele együtt a binbangoló hang és a központi zár balról való működésének hibája??
Remélem nem írtam le túl bonyolultan Cheesy
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2306 Dátum: 2011.10.22 szombat, 20:33:17 »

Szépestét az Uraknak!

Tegnap este jobban szemügyre vettem hogy miért nem müxik rendesen a belsővilágittás. a Hiba oka hogy a másik kábelköteg, amit betettem padlóhoz annak a ajtónyitás érzékelő kábelei kesztyűtartó alatt a műszerfalkábelkötegre áttvezető csatik közül nem legalsó fehérre megy rá, hanem kicsit feljebb egy feketére. Lehet az az oka hogy másik mondiba volt AWS ebbe meg nem? Ha kicserélem a műszerfal kábelköteget megoldódik a problémám? Valamint megoldódik vele együtt a binbangoló hang és a központi zár balról való működésének hibája??
Remélem nem írtam le túl bonyolultan Cheesy

hát de...
elég bonyolult.
ezt így senki nem fogja megmondani neked.
a lényeg, hogy rettenetesen sok verzió van. majdnem évenként változtak a színek és időnként a lábkiosztás is. a felszereltségi szintekről már ne is beszéljünk...
vagy beleásod magad az évjáratnak megfelelő bekötési rajzokba, vagy kiméred egyenként a kanócokat.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #2307 Dátum: 2011.10.22 szombat, 21:34:35 »

hát de...
elég bonyolult.
ezt így senki nem fogja megmondani neked.
a lényeg, hogy rettenetesen sok verzió van. majdnem évenként változtak a színek és időnként a lábkiosztás is. a felszereltségi szintekről már ne is beszéljünk...
vagy beleásod magad az évjáratnak megfelelő bekötési rajzokba, vagy kiméred egyenként a kanócokat.


hmm, értem. és hogy ha a műszerfalkábelköteget lecserélem, akkor tuti egyezni fog a padlókáb.köt.el mert ugyan abból ak ocsiból szedtem ki. Viszont akkor a motortérhez vezetők közül lehet valami gebasz? ha kijelzőből vmelyik nem ég az nem érdekes, csak hogy a lényegesebb dolgok működni fognak?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2308 Dátum: 2011.10.22 szombat, 21:57:32 »

hmm, értem. és hogy ha a műszerfalkábelköteget lecserélem, akkor tuti egyezni fog a padlókáb.köt.el mert ugyan abból ak ocsiból szedtem ki. Viszont akkor a motortérhez vezetők közül lehet valami ge***? ha kijelzőből vmelyik nem ég az nem érdekes, csak hogy a lényegesebb dolgok működni fognak?
mikori a donor?
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #2309 Dátum: 2011.10.22 szombat, 23:03:01 »

hmm, értem. és hogy ha a műszerfalkábelköteget lecserélem, akkor tuti egyezni fog a padlókáb.köt.el mert ugyan abból ak ocsiból szedtem ki. Viszont akkor a motortérhez vezetők közül lehet valami ge***? ha kijelzőből vmelyik nem ég az nem érdekes, csak hogy a lényegesebb dolgok működni fognak?
mikori a donor?
Ja, leginkább ez itt a kérdés.
Ahogy látom, a te kocsid '94-es, és akkor a leírt anomália miatt feltételezem, hogy a padlókábelköteged '95-'96-os Mk1-ből van, igaz?
Egyszerűbb lesz az, amit astor mondott, ásd bele magad az A oszlopi átvezető csatlakozó halmazba - fehér és feket csati - és ott variáld meg, mert ha berakod a későbbi autóból való műszerfal kábelköteget, akkor a kormány alatti biztosítéktábla és csatlakozóhalmaznál jóval nagyobb problémád lesz. "Higgy nekem!"
Én is ezért tettem le a nem az én évjáratomnak megfelelő padlókábelköteg beépítéséről, mert nem akartam csatlakozólábakat mahinálni, egyszerűbb a megfelelőt betenni, azzal is adódhat elég galiba - adódott is.
Ugyan nem tudom, hogy mennyiért vetted ezt a padlóköteget, de írtam, hogy megtalálsz, ha mégis kell a nálam levő köteg, és megpróbálom elpostázni. Igaz, műszerfalkötegem nincs hozzá, csak darabokban.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2310 Dátum: 2011.10.22 szombat, 23:07:05 »

mikori a donor?

Ja, leginkább ez itt a kérdés.
Ahogy látom, a te kocsid '94-es, és akkor a leírt anomália miatt feltételezem, hogy a padlókábelköteged '95-'96-os Mk1-ből van, igaz?
Egyszerűbb lesz az, amit astor mondott, ásd bele magad az A oszlopi átvezető csatlakozó halmazba - fehér és feket csati - és ott variáld meg, mert ha berakod a későbbi autóból való műszerfal kábelköteget, akkor a kormány alatti biztosítéktábla és csatlakozóhalmaznál jóval nagyobb problémád lesz. "Higgy nekem!"
Én is ezért tettem le a nem az én évjáratomnak megfelelő padlókábelköteg beépítéséről, mert nem akartam csatlakozólábakat mahinálni, egyszerűbb a megfelelőt betenni, azzal is adódhat elég galiba - adódott is.
Ugyan nem tudom, hogy mennyiért vetted ezt a padlóköteget, de írtam, hogy megtalálsz, ha mégis kell a nálam levő köteg, és megpróbálom elpostázni. Igaz, műszerfalkötegem nincs hozzá, csak darabokban.
nem az a baj...
a padlóköteg csere az ilyen "luxus" dolgokban tud galibát okozni. a műszerfali/motortéri már üzemképtelenre is teheti a gépet...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #2311 Dátum: 2011.10.22 szombat, 23:31:13 »

nem az a baj...
a padlóköteg csere az ilyen "luxus" dolgokban tud galibát okozni. a műszerfali/motortéri már üzemképtelenre is teheti a gépet...
Nem csak, ha más az évjárat, mondom, tudom, utánanéztem, vizslattam, stb. Ha cserénél stimmel a széria, akkor nem lesz gond, csak a különböző extrák nem biztos, hogy működni fognak, amig a hozzájuk szükséges összes kábelköteg ki nem lesz cserélve. Ilyen pl. az AWS. Ahhoz kell cserélni a motortéri, a műszerfali és a padlókábel köteget is, plusz az ajtókét is, és a csomagtér felé menőt is, hogy minden működjön. Ha ezek közül csak egyik másik cserélődik, akkor a kocsi működésében nem lesz hiba, de az extra kütyü - AWS - nem fog mindent visszajelezni. Ha nem széria szerint cserélsz (korai Mk1-be későbbi Mk1-ből származó köteg v. fordítva), akkor a csatik lábkiosztásával is lesz gondod.
Mk2-nél ez hatványozottabban igaz, mert ott kábelkötegileg 3 széria is van.
Ja, még annyit, hogy Mk1-nél is van még egy széria a motortér kábelkötegnél, mert ott '96 eleje körül volt egy váltás, a bal lengéscsillapító házánál levő 3 ovális csatit lecserélték 1 négyszögletesre. Erre is figyelni kell, vagy lehet buherálni a lábakat.
Szóval nem egyszerű a játék.  nyes
Naplózva
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #2312 Dátum: 2011.10.22 szombat, 23:39:18 »

mikori a donor?

vagy 92-es vagy 93-as a donor
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2313 Dátum: 2011.10.22 szombat, 23:42:21 »

az enyém 95' 10. havi és szögletes van benne...igaz v6. a 2000-es is ez az évjárat, de abban ovál volt még valóban..
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2314 Dátum: 2011.10.22 szombat, 23:43:19 »

vagy 92-es vagy 93-as a donor
akkor lehet egyszerű szigetelési hiba is...
tuti nem cseréltem volna le egy régebbi kötegre...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #2315 Dátum: 2011.10.22 szombat, 23:45:51 »

az enyém 95' 10. havi és szögletes van benne...igaz v6. a 2000-es is ez az évjárat, de abban ovál volt még valóban..
az enyim 95 közepe és szögletes .. igaz 2.0
Naplózva
toba
Vendég
« Új hozzászólás #2316 Dátum: 2011.10.23 vasárnap, 07:18:59 »

az enyim 95 közepe és szögletes .. igaz 2.0
Sziasztok
Több mint 3 hónapig küzdötem a központi zárammal de most megoldodott a probléma. Én már mindent ki cseréltem rajta de semmi nem változott. Az enyimet csak jobrol lehetett zárni akkor 3 ajtom lezárodott de a ball 1-et csak akkor tudtam zárni ha lehuztam a központi motorrol a vezetéket. Most  smile Grin : taps mert minden mükszik rajta 4000Ft-ba került a padló kábel köteg szigetelés meg sok kicsi elektromos kütyü javitás. Az amper vadász azt füzte hozzá,hogy ki kéne lakatolni a mondi alját mert ha igy használom akkor legközelebb nem uszom meg enyivel. Na hát alámentem de azonkivül,hogy már hiányos a szigetelés nem rohad. A szönyeg allat tiszta barna az alja. A padló kábelköteget szépen megcsinálta és most már értem mire mondta,a a kábelek szigetelései ell vannak öregedve. Edig volt no contakt most már full contakt worship nyes
« Utoljára szerkesztve: 2011.10.23 vasárnap, 07:20:57 írta toba » Naplózva
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #2317 Dátum: 2011.10.23 vasárnap, 11:03:15 »

Sziasztok
Több mint 3 hónapig küzdötem a központi zárammal de most megoldodott a probléma. Én már mindent ki cseréltem rajta de semmi nem változott. Az enyimet csak jobrol lehetett zárni akkor 3 ajtom lezárodott de a ball 1-et csak akkor tudtam zárni ha lehuztam a központi motorrol a vezetéket. Most  smile Grin : taps mert minden mükszik rajta 4000Ft-ba került a padló kábel köteg szigetelés meg sok kicsi elektromos kütyü javitás. Az amper vadász azt füzte hozzá,hogy ki kéne lakatolni a mondi alját mert ha igy használom akkor legközelebb nem uszom meg enyivel. Na hát alámentem de azonkivül,hogy már hiányos a szigetelés nem rohad. A szönyeg allat tiszta barna az alja. A padló kábelköteget szépen megcsinálta és most már értem mire mondta,a a kábelek szigetelései ell vannak öregedve. Edig volt no contakt most már full contakt worship nyes

Nekem is ugyan az a problémám, jobbról mind a 3 ajtó záródik balról meg csak akkor ha manuálisan zárom. Habár én kábeleimnek szigetelése is teljesen épp, sehol egy repedés, és még a kábel is tökéletes állapotban van. ( igaz a kicsipogtatás elmaradt) Csak ha nekem is kontakthiba van, akkor hol keressem? már mint neked hol szakadt meg az áram? csatinál? vagy olyan helyen ahol megtört a kábel?
Naplózva
reefer
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


E-mail
« Új hozzászólás #2318 Dátum: 2011.10.23 vasárnap, 12:27:06 »

Én is cseréltek padlóköteget, és majdnem ugyan ez volt az eredménye. Kp zár a jobb oldalt nem zárt, belső vilács, ging-gang nem megy. Nekem a kék és zöld csati lábait kellett megvariálnom, a belső vilács kapcsolásán kívül sikerült a kp zárat, elektromos tükröt, kézifék visszajelzőt is megcsinálni. A régi kábel felhasználásával kimértem , hogy mit melyikre kell módosítanom. A belső világítás esetében valami egyéb hiba is van, mert így sem működik. Egy zsákkal a nyomozáshoz, remélem lassan lesz időm, és be tudom fejezni a projektet:)
Naplózva

98. 1.8 Zetec kombi
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #2319 Dátum: 2011.10.23 vasárnap, 13:08:17 »

Én is cseréltek padlóköteget, és majdnem ugyan ez volt az eredménye. Kp zár a jobb oldalt nem zárt, belső vilács, ging-gang nem megy. Nekem a kék és zöld csati lábait kellett megvariálnom, a belső vilács kapcsolásán kívül sikerült a kp zárat, elektromos tükröt, kézifék visszajelzőt is megcsinálni. A régi kábel felhasználásával kimértem , hogy mit melyikre kell módosítanom. A belső világítás esetében valami egyéb hiba is van, mert így sem működik. Egy zsákkal a nyomozáshoz, remélem lassan lesz időm, és be tudom fejezni a projektet:)

Én is hasonlóan fogom csinálni, kiméregetem másik alapján mi merre volt és megcserélem Smiley
A beltéri világittás csatija nekem a réginél a legalsó nagy fekete csati, ennél viszont felette lévő. Nem tudom ez neked mennyit segítt. De a világittás sztem a legkisebb munka rajta Smiley A Központinak még nem találtam meg a csatiját, vagy is nem néztem, a ging-gang hang meg nekem sincs, de remélhetőleg majd megoldódik a cserével. Műszerfal kábelköteget meg nem cserélem, nem kell több gubanc, inkább AWS csatiját áttmókikálom ebbe, egyszerübb Smiley
Sok sikert neked a világittáshoz!
Naplózva
toba
Vendég
« Új hozzászólás #2320 Dátum: 2011.10.23 vasárnap, 14:37:23 »

Én is hasonlóan fogom csinálni, kiméregetem másik alapján mi merre volt és megcserélem Smiley
A beltéri világittás csatija nekem a réginél a legalsó nagy fekete csati, ennél viszont felette lévő. Nem tudom ez neked mennyit segítt. De a világittás sztem a legkisebb munka rajta Smiley A Központinak még nem találtam meg a csatiját, vagy is nem néztem, a ging-gang hang meg nekem sincs, de remélhetőleg majd megoldódik a cserével. Műszerfal kábelköteget meg nem cserélem, nem kell több gubanc, inkább AWS csatiját áttmókikálom ebbe, egyszerübb Smiley
Sok sikert neked a világittáshoz!
Nekem a bim-bam nincs de miota megvan azóta. 12sec világitás megjavult a bal ajtora na meg most már tudom zárni a mondit. Most megyek is mert szerelem be az ajtó kábel köteget+infrás kilincs.
Naplózva
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #2321 Dátum: 2011.10.23 vasárnap, 15:40:25 »

Nekem a bim-bam nincs de miota megvan azóta. 12sec világitás megjavult a bal ajtora na meg most már tudom zárni a mondit. Most megyek is mert szerelem be az ajtó kábel köteget+infrás kilincs.

Ha csak bal ajtóra van akkor nézd meg a többi érzékelőjét. Szokásuk eloxidálódni a csavarnál, vagy ahol a rézlapocska érintkezik ( amire rámegy a csati), kicsi a váélla ahol van kontakt, én kicsit megreszeltem meg másik oldalát is megtisztitottam és működik az érintkező hibátlanul Smiley
Naplózva
toba
Vendég
« Új hozzászólás #2322 Dátum: 2011.10.23 vasárnap, 18:12:51 »

Ha csak bal ajtóra van akkor nézd meg a többi érzékelőjét. Szokásuk eloxidálódni a csavarnál, vagy ahol a rézlapocska érintkezik ( amire rámegy a csati), kicsi a váélla ahol van kontakt, én kicsit megreszeltem meg másik oldalát is megtisztitottam és működik az érintkező hibátlanul Smiley
Most már van bim-bam meg sipoló hang duplazáráskor és most már jó a olajnyomás vissza jelzőm. De viszont nincs kézifék vissza jelzés.
Naplózva
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #2323 Dátum: 2011.10.23 vasárnap, 18:28:27 »

Most már van bim-bam meg sipoló hang duplazáráskor és most már jó a olajnyomás vissza jelzőm. De viszont nincs kézifék vissza jelzés.

pedig abból csak egy kábel megy Smiley stekker rendesen érintkezik? vagy kábelszakadás? mert elég vékonyka kábel...
Naplózva
pallia13
Vendég
« Új hozzászólás #2324 Dátum: 2011.10.23 vasárnap, 21:00:17 »

Sziasztok, nagyon rég óra bújom az oldalt és keresem a választ a problémámra, de nem találom, lassan kiolvastam már a fórumot ,de sajna nem. Tehát a probléma következő lenne. Friss mondeo tulaj vagyok 96 végi gyártású, 1,8 kombim van, nagyon tetszik, oda vagyok vele meg vissza Cheesy , az egyetlen problémám van ,hogy a távirányítója nem működik, az elemek zsír újak benne, az infrát látom benne villogni, itt az oldalon sok helyen találkoztam vele ,hogy hogyan lehetne felprogramozni, de annál a lépésnél sajnos nem jutok tovább amikor vissza kéne villogni a 2 lednek, a távirányító ledje villog, de a műszerfalon az óra mellet sajnos nem, nem tudom mitől lehet, kérdésem lenne, előfordulhat az ,hogy nincsen benne infra vevő egység ?   és ezt merre kéne keresnem mert ez sehol se találtam, külföldi honlapokon se találom, sztem én vagyok hozzá analfabéta, de sehol sem találom.  Segítségeteket nagyon köszönöm előre is. Smiley
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2325 Dátum: 2011.10.23 vasárnap, 22:07:16 »

Sziasztok, nagyon rég óra bújom az oldalt és keresem a választ a problémámra, de nem találom, lassan kiolvastam már a fórumot ,de sajna nem. Tehát a probléma következő lenne. Friss mondeo tulaj vagyok 96 végi gyártású, 1,8 kombim van, nagyon tetszik, oda vagyok vele meg vissza Cheesy , az egyetlen problémám van ,hogy a távirányítója nem működik, az elemek zsír újak benne, az infrát látom benne villogni, itt az oldalon sok helyen találkoztam vele ,hogy hogyan lehetne felprogramozni, de annál a lépésnél sajnos nem jutok tovább amikor vissza kéne villogni a 2 lednek, a távirányító ledje villog, de a műszerfalon az óra mellet sajnos nem, nem tudom mitől lehet, kérdésem lenne, előfordulhat az ,hogy nincsen benne infra vevő egység ?   és ezt merre kéne keresnem mert ez sehol se találtam, külföldi honlapokon se találom, sztem én vagyok hozzá analfabéta, de sehol sem találom.  Segítségeteket nagyon köszönöm előre is. Smiley
az infra vevő az első kilincskeretben van. ha ott nincs, akkor sajna nincs.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
pallia13
Vendég
« Új hozzászólás #2326 Dátum: 2011.10.24 hétfő, 00:09:52 »

az infra vevő az első kilincskeretben van. ha ott nincs, akkor sajna nincs.


köszönöm, holnap meglesem Smiley
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #2327 Dátum: 2011.10.24 hétfő, 12:32:22 »

Lambda-szondánál kiszedtem próba erejéig a biztosítékot. Könyvben 15A (kék) biztosíték kell. Nekem 20A van (sárga).
Cseréljem 15A-ra?
Köszi,
PZs
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
pallia13
Vendég
« Új hozzászólás #2328 Dátum: 2011.10.24 hétfő, 22:44:40 »

az infra vevő az első kilincskeretben van. ha ott nincs, akkor sajna nincs.


szia, hát megnéztem és ott van, de valamiért még mindig nem akar működni, voltam ma ford szervízben, azt mondták ,hogy egy bizonyos próbálkozásszám után letilt, amit ők géppel megtudnak csinálni, gondoltam okéé, köszi az infót, megpróbálom itthopn aztán ha nem meg y akkor otthagyom nekik, hogy csinálják meg. tehát a kérdésem ,hogy miért nem megy még mindig, hisz szerintem minden megvan hozzá :/    előre is köszönöm Smiley
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2329 Dátum: 2011.10.24 hétfő, 22:47:53 »


szia, hát megnéztem és ott van, de valamiért még mindig nem akar működni, voltam ma ford szervízben, azt mondták ,hogy egy bizonyos próbálkozásszám után letilt, amit ők géppel megtudnak csinálni, gondoltam okéé, köszi az infót, megpróbálom itthopn aztán ha nem meg y akkor otthagyom nekik, hogy csinálják meg. tehát a kérdésem ,hogy miért nem megy még mindig, hisz szerintem minden megvan hozzá :/    előre is köszönöm Smiley
mechanikusan egyébként működik minden? tehát kulccsal.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
pallia13
Vendég
« Új hozzászólás #2330 Dátum: 2011.10.24 hétfő, 22:49:49 »

mechanikusan egyébként működik minden? tehát kulccsal.


igen, igen.  kulccsal tökételesen nyit zár mindent.

az előző autómban (mazda 323F) volt egy kapcsoló a motrházban amit lehetett kapcsolgatni ,hogy a távirányító legyen használ (riasztóval együtt)  vagy ki elgyen kapcsolva,  esetleg lehetséges ,hogy itt is így van megoldva ?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2331 Dátum: 2011.10.24 hétfő, 22:51:57 »


igen, igen.  kulccsal tökételesen nyit zár mindent.

az előző autómban (mazda 323F) volt egy kapcsoló a motrházban amit lehetett kapcsolgatni ,hogy a távirányító legyen használ (riasztóval együtt)  vagy ki elgyen kapcsolva,  esetleg lehetséges ,hogy itt is így van megoldva ?
nem.
egy kérdés még. anyós oldalon a padlókárpit nem szokott nedves lenni véletlenül?
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
pallia13
Vendég
« Új hozzászólás #2332 Dátum: 2011.10.24 hétfő, 22:53:33 »

nem.
egy kérdés még. anyós oldalon a padlókárpit nem szokott nedves lenni véletlenül?

Eddig még nem tapasztaltam, az mit jelentene egyébként ?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2333 Dátum: 2011.10.24 hétfő, 22:55:14 »

Eddig még nem tapasztaltam, az mit jelentene egyébként ?
2 dolgot.
hogy beázik a fülke a pollenszűrőnél, meg hogy akkor a padlóköteg korrodált.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
pallia13
Vendég
« Új hozzászólás #2334 Dátum: 2011.10.24 hétfő, 22:58:03 »

2 dolgot.
hogy beázik a fülke a pollenszűrőnél, meg hogy akkor a padlóköteg korrodált.

ezek szerint az a bizonyos infra vevőegység vezetékei onnan jönnek ?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2335 Dátum: 2011.10.24 hétfő, 23:05:42 »

ezek szerint az a bizonyos infra vevőegység vezetékei onnan jönnek ?
van egy angol oldal, ahol van erről az esetről egy cikk.
mirez-nek hívják a manust, akinek az oldalán van.
csak a link itt tiltott...
de mélben ellőttem neked.
« Utoljára szerkesztve: 2011.10.24 hétfő, 23:09:54 írta astor72 » Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Z1
Vendég
« Új hozzászólás #2336 Dátum: 2011.10.24 hétfő, 23:06:50 »

nem.
egy kérdés még. anyós oldalon a padlókárpit nem szokott nedves lenni véletlenül?

Bászki!!! NEm mondod, hogy a pollenszűrőtől vizes az anyós alatt a szőnyeg?? évek óta küzdök, hogy hol jön be a víz...
Hát ez durva... falbav
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2337 Dátum: 2011.10.24 hétfő, 23:09:28 »

Bászki!!! NEm mondod, hogy a pollenszűrőtől vizes az anyós alatt a szőnyeg?? évek óta küzdök, hogy hol jön be a víz...
Hát ez durva... falbav
nem attól, hanem a szűrőház tömítése elöregszik...
ki kell szedni, lepucolni és adni neki szilót bőven.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
pallia13
Vendég
« Új hozzászólás #2338 Dátum: 2011.10.24 hétfő, 23:10:48 »

van egy angol oldal, ahol van erről az esetről egy cikk.
mirez-nek hívják a manust, akinek az oldalán van.
csak a link itt tiltott...
de mélben ellőttem neked.

értem, ksözönm az infót, utánna járok, de lagalább mostmár én is tudom ,hogy ha netán vizesedik a padló akkor mitől lesz.. Smiley
Naplózva
Z1
Vendég
« Új hozzászólás #2339 Dátum: 2011.10.24 hétfő, 23:15:09 »

nem attól, hanem a szűrőház tömítése elöregszik...
ki kell szedni, lepucolni és adni neki szilót bőven.
Köszi Cheesy

Még egy kérdés!

Tetőablakt hogy építetted be? Kisflex meg nagy türelem? Mert szerintem a mi kettőnk Mondiján kívül kb az összesben van...Most már a tiédben is. És nagyon jó dolog
Naplózva
pallia13
Vendég
« Új hozzászólás #2340 Dátum: 2011.10.24 hétfő, 23:16:51 »

Köszi Cheesy

Még egy kérdés!

Tetőablakt hogy építetted be? Kisflex meg nagy türelem? Mert szerintem a mi kettőnk Mondiján kívül kb az összesben van...Most már a tiédben is. És nagyon jó dolog


az enyémben sincs Cheesy (ha ez vigasztal Cheesy  )
Naplózva
Z1
Vendég
« Új hozzászólás #2341 Dátum: 2011.10.24 hétfő, 23:25:03 »


az enyémben sincs Cheesy (ha ez vigasztal Cheesy  )

üdv a klubban..
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2342 Dátum: 2011.10.24 hétfő, 23:57:03 »

Köszi Cheesy

Még egy kérdés!

Tetőablakt hogy építetted be? Kisflex meg nagy türelem? Mert szerintem a mi kettőnk Mondiján kívül kb az összesben van...Most már a tiédben is. És nagyon jó dolog
az enyém igen. de a következőt már nem úgy csináltuk meg.
ponthegesztéssel és ragasztóval van a helyére rögzítve. szélvédő ki ponthegesztések lefúr, donoron szintén...
tető átrak szélvédőragasztóval bőségesen felragaszt.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2343 Dátum: 2011.10.25 kedd, 08:45:27 »

az enyém igen. de a következőt már nem úgy csináltuk meg.
ponthegesztéssel és ragasztóval van a helyére rögzítve. szélvédő ki ponthegesztések lefúr, donoron szintén...
tető átrak szélvédőragasztóval bőségesen felragaszt.

PEdig a tiéd sokkal szebb lett! eplus2
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2344 Dátum: 2011.10.25 kedd, 10:28:28 »

Mert szerintem a mi kettőnk Mondiján kívül kb az összesben van...

Viszonylag ritka a tetőablakos Mondeo...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2345 Dátum: 2011.10.25 kedd, 10:38:05 »

Viszonylag ritka a tetőablakos Mondeo...

De viszonylag könnyen átalakítható. nyes
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2346 Dátum: 2011.10.25 kedd, 11:02:37 »


az enyémben sincs Cheesy (ha ez vigasztal Cheesy  )
Az előző háromban nekem sem volt...
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #2347 Dátum: 2011.10.25 kedd, 11:06:49 »

Viszonylag ritka a tetőablakos Mondeo...
itthon ..
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2348 Dátum: 2011.10.25 kedd, 11:07:55 »

itthon ..

Meg külföldön.
Meg mindenhol.
Én tudom, utána néztem. vigyor3
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #2349 Dátum: 2011.10.25 kedd, 11:17:41 »

Meg külföldön.
Meg mindenhol.
Én tudom, utána néztem. vigyor3
szundinál is azért állt a múltkor 5db tetőablakos autó  hehe
Naplózva
Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 ... 114   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.08 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.