Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 11:37:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 ... 114   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 1793406 alkalommal)
0 Felhasználó és 21 vendég van a témában
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2600 Dátum: 2011.11.27 vasárnap, 19:09:33 »

Viszont most csak WD40 van itthon, úgyhogy azt kapta a tiszta belső, ahol érintkezés van, és most egy kicsit füstöl (már kifüstölte magát...) belülről. Gondolom, hogy ez hosszú távon nem szerencsés... Ideje zsírt beszerezni....

Na ez hülyeség. Épp az lehetett a baj, hogy nem jutott oda elég cucc...
Most viszont a jobbra nem megy, vmit rosszul raktam össze második körben, de javítom vigyor3.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #2601 Dátum: 2011.11.27 vasárnap, 19:31:29 »

Ha a gyújtás ráadása után 5mp világít az a led, akkor minden rendben.
Ha ezt 20mp-ig teszi, akkor a riasztó, belső tér figyelés, vagy a kettős retesz betegeskedik!
Öt másodpercig világít, de sípol.  falbav
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #2602 Dátum: 2011.11.27 vasárnap, 19:59:52 »

Öt másodpercig világít, de sípol.  falbav
Majd megszokom....
Naplózva
schumacher8
Vendég
« Új hozzászólás #2603 Dátum: 2011.11.27 vasárnap, 21:33:27 »

Nem, a fenykepet ejszakai modban csinaltam. Egyaltalan nem zavaro es nem is vakit enniye.
Szia segítenél abban h hogy kötötted be a kilincshez a ledeket?mármint pontosan melyik két szálra. köszi előre is
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.28 hétfő, 09:47:34 írta Joe » Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #2604 Dátum: 2011.11.27 vasárnap, 22:55:50 »

Majd megszokom....

Sípol? Hol? A kormány alatti biztosítéktáblán van az égve hagyott lámpa visszajelző hangszórója, de az igazság szerint olyan "ping-ping-ping" hangot ad... Cheesy A rádió nem befolyásolja a sípolást, ha ki-be kapcsolod? Ha pedig nagyon csendesen sípol, épp hallhatóan, az lehet valamelyik haldokló kondenzátor, valamelyik alkatrészből...
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #2605 Dátum: 2011.11.28 hétfő, 07:49:38 »

Sípol? Hol? A kormány alatti biztosítéktáblán van az égve hagyott lámpa visszajelző hangszórója, de az igazság szerint olyan "ping-ping-ping" hangot ad... Cheesy A rádió nem befolyásolja a sípolást, ha ki-be kapcsolod? Ha pedig nagyon csendesen sípol, épp hallhatóan, az lehet valamelyik haldokló kondenzátor, valamelyik alkatrészből...
Nem a bekapcsolt világításra figyelmeztető sípolás (én ezt harangszónak nevezem), hanem a kettős reteszeléskori sípolás hangja. Kettős reteszeléskor 4 hangjelzés hallható egyenlő időközöket követően, a mostaniak pedig változó hosszúságú hangjelzések, változó szünetek után.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2606 Dátum: 2011.11.28 hétfő, 12:58:33 »

Sípol? Hol? A kormány alatti biztosítéktáblán van az égve hagyott lámpa visszajelző hangszórója, de az igazság szerint olyan "ping-ping-ping" hangot ad... Cheesy A rádió nem befolyásolja a sípolást, ha ki-be kapcsolod? Ha pedig nagyon csendesen sípol, épp hallhatóan, az lehet valamelyik haldokló kondenzátor, valamelyik alkatrészből...

Ez más!
Vmelyik mikrókapcsoló a zárban, vagy ajtókapcsoló lesz a probléma sztem. Esetleg kontaktos...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #2607 Dátum: 2011.11.28 hétfő, 14:55:31 »

Ez más!
Vmelyik mikrókapcsoló a zárban, vagy ajtókapcsoló lesz a probléma sztem. Esetleg kontaktos...
Nemrég cseréltem ki az ötödik ajtó kapcsolóját, mivel a régi nem jelezte az AWS-en az ajtó nyitott állapotát ill. nem kapcsolta fel a csomagtér világítását. Az új/bontott kapcsoló már előrelépés a régihez képest, de még mindig nem tökéletes. Nem mindig küld jelet az AWS-nek és nem mindig kapcsolja a világítást. Ha megteszi akkor is késve, ill néha bezárt állapotban is azt jelzi, hogy nyitva van az ajtó.
Mit okozhat a sípoláson kívül? (pl. leállás)
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2608 Dátum: 2011.11.28 hétfő, 16:52:11 »

Nemrég cseréltem ki az ötödik ajtó kapcsolóját, mivel a régi nem jelezte az AWS-en az ajtó nyitott állapotát ill. nem kapcsolta fel a csomagtér világítását. Az új/bontott kapcsoló már előrelépés a régihez képest, de még mindig nem tökéletes. Nem mindig küld jelet az AWS-nek és nem mindig kapcsolja a világítást. Ha megteszi akkor is késve, ill néha bezárt állapotban is azt jelzi, hogy nyitva van az ajtó.
Mit okozhat a sípoláson kívül? (pl. leállás)
nem kizárt, hogy a hátsó zárad feszül, vagy valami nem stimmel vele...
addig, amíg nem tudjuk mi sípol, elég nehéz megjósolni, hogy mit okozhat...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #2609 Dátum: 2011.11.28 hétfő, 17:26:44 »

Nemrég cseréltem ki az ötödik ajtó kapcsolóját, mivel a régi nem jelezte az AWS-en az ajtó nyitott állapotát ill. nem kapcsolta fel a csomagtér világítását. Az új/bontott kapcsoló már előrelépés a régihez képest, de még mindig nem tökéletes. Nem mindig küld jelet az AWS-nek és nem mindig kapcsolja a világítást. Ha megteszi akkor is késve, ill néha bezárt állapotban is azt jelzi, hogy nyitva van az ajtó.
Mit okozhat a sípoláson kívül? (pl. leállás)

hmm... egyenlőre akkor a hátsóajtó zárja a ludas, szerintem. a sípolásban sokat nem tudok mondani, mert nekem nem riasztós, csak duplazáras, távirányítós az öreg harcosom. (tehát a második zárásnál, csak az indexet villogtatja meg, nem szól semmit, csak zúg Smiley )
a pici rudacska, a zár kapcsolójában szépen, finoman csúszott ki-be? (mielőtt beszerelted?) azt én is cseréltem, mert be-be akadt, nem működött, de
inkább új gyárit vettem, 5 éve, azóta is dolgozik rendesen.
csomagtér ajtó rendesen csukódik? az "átlaghoz" képest? amit astor is kérdezett, nincs akadás, ilyesmi? ill. még egy dolog : nyitott csomagtérnél mozgasd meg a gumicsöveket amikben futnak a vezetékek (melyek összekötik az ajtót a kasztnival), hátha elkezd villózni a lámpa meg az AWS ajtójelzője is, és akkor 100%, hogy megtört a kábel valahol.
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #2610 Dátum: 2011.11.29 kedd, 17:34:55 »

hmm... egyenlőre akkor a hátsóajtó zárja a ludas, szerintem. a sípolásban sokat nem tudok mondani, mert nekem nem riasztós, csak duplazáras, távirányítós az öreg harcosom. (tehát a második zárásnál, csak az indexet villogtatja meg, nem szól semmit, csak zúg Smiley )
a pici rudacska, a zár kapcsolójában szépen, finoman csúszott ki-be? (mielőtt beszerelted?) azt én is cseréltem, mert be-be akadt, nem működött, de
inkább új gyárit vettem, 5 éve, azóta is dolgozik rendesen.
csomagtér ajtó rendesen csukódik? az "átlaghoz" képest? amit astor is kérdezett, nincs akadás, ilyesmi? ill. még egy dolog : nyitott csomagtérnél mozgasd meg a gumicsöveket amikben futnak a vezetékek (melyek összekötik az ajtót a kasztnival), hátha elkezd villózni a lámpa meg az AWS ajtójelzője is, és akkor 100%, hogy megtört a kábel valahol.
A zárat mostanában szedtem szét, amit lehetett takarítottam, olajoztam. Nem szorul, ha szabadon van. Amikor lecsukom az ajtót, akkor meg nem tudom ellenőrizni. Az biztos, hogy szépen csukódik, nyílik. A kapcsoló rudacskája finoman mozog, de ki is mértem és határozottan szakította és zárta az áramkört. A kábelvezetőket majd megrángatom, de eddig nem volt probléma.
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #2611 Dátum: 2011.11.29 kedd, 18:44:27 »

nem kizárt, hogy a hátsó zárad feszül, vagy valami nem stimmel vele...
addig, amíg nem tudjuk mi sípol, elég nehéz megjósolni, hogy mit okozhat...
A világításra figyelmeztető hang más, mint ez a sípolás. Ez olyan, mint amikor a számítógépet bekapcsolod és egyet sípol. Riasztó tudomásom szerint nincs, akkor mi sípol?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2612 Dátum: 2011.11.30 szerda, 09:46:10 »

A világításra figyelmeztető hang más, mint ez a sípolás. Ez olyan, mint amikor a számítógépet bekapcsolod és egyet sípol. Riasztó tudomásom szerint nincs, akkor mi sípol?

Az IIM modul. Ez az egérmozihoz, és a fedkomphoz van. A lejjebb leírt hibákat jelzi.
Olvass! Wink
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #2613 Dátum: 2011.12.01 csütörtök, 20:55:39 »

Sziasztok!
Nem világít a hátsó ködlámpám, de a visszajelzője sem.
Nem működik a bal/jobb oldali helyzetjelzőm, de csak akkor ha a világítás kapcsolót benyomva balra egyet vagy kettőt fordítok.

Ködlámpa biztit megnéztem és az OK. Kerestem a ködlámpa relét -a kezelési könyv alapján- de nem találtam. Merre van pontosan, a ködlámpa relé?
Szerintetek mi a baja?

Köszi,
Préti
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #2614 Dátum: 2011.12.02 péntek, 01:47:48 »

Sziasztok!
Nem világít a hátsó ködlámpám, de a visszajelzője sem.
Nem működik a bal/jobb oldali helyzetjelzőm, de csak akkor ha a világítás kapcsolót benyomva balra egyet vagy kettőt fordítok.

Ködlámpa biztit megnéztem és az OK. Kerestem a ködlámpa relét -a kezelési könyv alapján- de nem találtam. Merre van pontosan, a ködlámpa relé?
Szerintetek mi a baja?

Köszi,
Préti
tudtommal csak biztosítéka van, az pedig a kormány alatt a 26-os helyen van
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #2615 Dátum: 2011.12.02 péntek, 08:06:00 »

tudtommal csak biztosítéka van, az pedig a kormány alatt a 26-os helyen van
R22 fehér relé van hozzá. Könyv szerint "Modul tartója" a beépítési helye. Ezt a "modul tartója"-át nem tudom hol van.
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
solo
Vendég
« Új hozzászólás #2616 Dátum: 2011.12.02 péntek, 14:56:39 »

Sziasztok  Wink
Egy érdekes problémával fordulnék hozzátok, segitség kellene mivel itt a hideg és fáznak a gyerköcök Smiley

94" es 5ajtós mondeom van, és valami gond van a fütésemmel, nemhogy 100%on nem füt, hanem még 50%on sem.. a tünet ami érdekes a következö : fütéskapcsolo bekapcsolásánál  100%os fordulattal elindul szépen egyenletes hangon a fütés és nyomja is a megfelelelö hömérsékletü levegöt, de mindezt 2 másodpercig, majd leesik a fordulat kb a felére és csunya (dörzsölésszerü) hangon ketyeg tovább, miminimális melegnyomást produkálva, még a párát se viszi le a szélvédöröl..
Ezt a tünetet minden egyes bekapcsolásnál ugyanúgy csinálja, és már kezd fárasztó lenni, hogy ki be kapcsolgatom reggelente a pára miatt.. nem vagyok egy autószaki, tehát csak feltételezgetem, hogy mi lehet a baj.. én vagy a fütőmotorra tippelnék vagy valami feszültség gyengeségre, mivel jól elindul és utána kezd ketyegni.. ( lehet nagyon rossz irányban gondolkodok )

Ha valakinek van valami ötlete vagy tippje, hogy mi lehet a gond az kérem ossza meg velem, hogy elkerüljem a költséges probálkozásokat, elöre is köszönöm a esetleges segitséget !
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2617 Dátum: 2011.12.02 péntek, 17:22:47 »

Sziasztok  Wink
Egy érdekes problémával fordulnék hozzátok, segitség kellene mivel itt a hideg és fáznak a gyerköcök Smiley

94" es 5ajtós mondeom van, és valami gond van a fütésemmel, nemhogy 100%on nem füt, hanem még 50%on sem.. a tünet ami érdekes a következö : fütéskapcsolo bekapcsolásánál  100%os fordulattal elindul szépen egyenletes hangon a fütés és nyomja is a megfelelelö hömérsékletü levegöt, de mindezt 2 másodpercig, majd leesik a fordulat kb a felére és csunya (dörzsölésszerü) hangon ketyeg tovább, miminimális melegnyomást produkálva, még a párát se viszi le a szélvédöröl..
Ezt a tünetet minden egyes bekapcsolásnál ugyanúgy csinálja, és már kezd fárasztó lenni, hogy ki be kapcsolgatom reggelente a pára miatt.. nem vagyok egy autószaki, tehát csak feltételezgetem, hogy mi lehet a baj.. én vagy a fütőmotorra tippelnék vagy valami feszültség gyengeségre, mivel jól elindul és utána kezd ketyegni.. ( lehet nagyon rossz irányban gondolkodok )

Ha valakinek van valami ötlete vagy tippje, hogy mi lehet a gond az kérem ossza meg velem, hogy elkerüljem a költséges probálkozásokat, elöre is köszönöm a esetleges segitséget !
arra nem gondoltál,hogy fűtés nélkül is kipróbáld a ventillátort?Ha a simán is ugyanezt produkálja,megvan a bűnös.
Naplózva
solo
Vendég
« Új hozzászólás #2618 Dátum: 2011.12.02 péntek, 18:48:46 »

arra nem gondoltál,hogy fűtés nélkül is kipróbáld a ventillátort?Ha a simán is ugyanezt produkálja,megvan a bűnös.

Először is köszönöm szépen a gyors segítséget  Smiley
De mint említettem nem vagyok egy nagy szaki, ha szépen megkérlek kifejtenéd ezt nekem egy kicsit bővebben ? mit értesz az alatt hogy megvan a bűnös, a fűtőmotorra gondolsz ?  ( a normális hűtő ventillátorom az működik rendesen, ezek szerint annak is van köze a fűtéshez ?! )  vagy a fűtőmotor ventillátort kéne valahogy (üresbe tesztelnem) ?!
Elvagyok bizonytalanodva, még hüJébb vagyok hozzá mint gondoltam  rinya
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2619 Dátum: 2011.12.02 péntek, 19:02:55 »

Először is köszönöm szépen a gyors segítséget  Smiley
De mint említettem nem vagyok egy nagy szaki, ha szépen megkérlek kifejtenéd ezt nekem egy kicsit bővebben ? mit értesz az alatt hogy megvan a bűnös, a fűtőmotorra gondolsz ?  ( a normális hűtő ventillátorom az működik rendesen, ezek szerint annak is van köze a fűtéshez ?! )  vagy a fűtőmotor ventillátort kéne valahogy (üresbe tesztelnem) ?!
Elvagyok bizonytalanodva, még hüJébb vagyok hozzá mint gondoltam  rinya
ment privát üzenet!
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2620 Dátum: 2011.12.02 péntek, 19:07:19 »

Először is köszönöm szépen a gyors segítséget  Smiley
De mint említettem nem vagyok egy nagy szaki, ha szépen megkérlek kifejtenéd ezt nekem egy kicsit bővebben ? mit értesz az alatt hogy megvan a bűnös, a fűtőmotorra gondolsz ?  ( a normális hűtő ventillátorom az működik rendesen, ezek szerint annak is van köze a fűtéshez ?! )  vagy a fűtőmotor ventillátort kéne valahogy (üresbe tesztelnem) ?!
Elvagyok bizonytalanodva, még hüJébb vagyok hozzá mint gondoltam  rinya
igen. arra gondolt.
próbáld meg a ventit úgy, hogy letekered a fűtést. a másik verzió, hogy belső keringetésre kapcsolsz.
vagy a pollenszűrőd van tele szharásig, vagy haldoklik a fűtőmotorod.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #2621 Dátum: 2011.12.02 péntek, 23:24:42 »

igen. arra gondolt.
próbáld meg a ventit úgy, hogy letekered a fűtést. a másik verzió, hogy belső keringetésre kapcsolsz.
vagy a pollenszűrőd van tele szharásig, vagy haldoklik a fűtőmotorod.

az intenzív párásodás a pollenszűrő hibáját erősíti... de én is a fűtőventilátorra gondolok...
(klíma nélküli Mondeoban nincsen belső keringetés jól tudom?)

astor, küldj már légyszives privátban egy nagyobb képet az autódról, szeretném meglesni nagyban Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #2622 Dátum: 2011.12.02 péntek, 23:27:37 »

az intenzív párásodás a pollenszűrő hibáját erősíti... de én is a fűtőventilátorra gondolok...
(klíma nélküli Mondeoban nincsen belső keringetés jól tudom?)

astor, küldj már légyszives privátban egy nagyobb képet az autódról, szeretném meglesni nagyban Smiley
a belső keringetés független a klímától
sőt, rossz klímánál is van belső keringetés Cheesy
Naplózva
hangyász hugo
Vendég
« Új hozzászólás #2623 Dátum: 2011.12.03 szombat, 11:24:04 »

Sziasztok! lenne egy kérdésem a központi zárral kapcsolatban . meghibásodott egy pillanat alatt meghibásodott végignéztem abiztositékoket látszolag jók.Van valami reléje, hol találnató vagy milyen megoldást javasoltok.Elöre is köszönöm hangyász hugo
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2624 Dátum: 2011.12.03 szombat, 11:32:09 »

Sziasztok! lenne egy kérdésem a központi zárral kapcsolatban . meghibásodott egy pillanat alatt meghibásodott végignéztem abiztositékoket látszolag jók.Van valami reléje, hol találnató vagy milyen megoldást javasoltok.Elöre is köszönöm hangyász hugo
kicsivel több infót adhatnál...
milyen autó, mikori, milyen kp.zár, riasztód van-e, ha igen az gyári, vagy utólagos és végül mik a tünetek...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
ezredes4142
Vendég
« Új hozzászólás #2625 Dátum: 2011.12.03 szombat, 11:39:47 »

Segítség!
A ford Monde Tdci 2000 ből kivenném az akkumulátort. Ha visszateszem minden megy??
Előre is köszi
ezredes4142
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #2626 Dátum: 2011.12.03 szombat, 11:41:49 »

Segítség!
A ford Monde Tdci 2000 ből kivenném az akkumulátort. Ha visszateszem minden megy??
Előre is köszi
ezredes4142

próbáld meg a mk3 topicban
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #2627 Dátum: 2011.12.03 szombat, 14:36:51 »

Először is köszönöm szépen a gyors segítséget  Smiley
De mint említettem nem vagyok egy nagy szaki, ha szépen megkérlek kifejtenéd ezt nekem egy kicsit bővebben ? mit értesz az alatt hogy megvan a bűnös, a fűtőmotorra gondolsz ?  ( a normális hűtő ventillátorom az működik rendesen, ezek szerint annak is van köze a fűtéshez ?! )  vagy a fűtőmotor ventillátort kéne valahogy (üresbe tesztelnem) ?!
Elvagyok bizonytalanodva, még hüJébb vagyok hozzá mint gondoltam  rinya
Én 99%-ra pollenszűrő koszosságot mondok.
Kipróbálhatod, ha nem jobbra tekered a ventillátor sebesség gombot, hanem balra, akkor is ugyaniígy viselkedik - lelassul a kezdeti negy sebesség után, vagy nem? Ha nem lassul, akkor pollenszűrő. Mert ha balra forgatod, akkor belső keringetésre van kapcsolva, nem a külső levegőt szívja be, így nem ütközik a pollenszűrő ellenállásába. Nekem is volt ilyesmi hibám, szűrőcsere után szépen forog adott sebességgel, ahogy kell.
Szerintem.
Naplózva
solo
Vendég
« Új hozzászólás #2628 Dátum: 2011.12.03 szombat, 14:43:32 »

az intenzív párásodás a pollenszűrő hibáját erősíti... de én is a fűtőventilátorra gondolok...
(klíma nélküli Mondeoban nincsen belső keringetés jól tudom?)

astor, küldj már légyszives privátban egy nagyobb képet az autódról, szeretném meglesni nagyban Smiley

Jól tudod, nincs keringetés..
Szeretném megköszönni a gyors és célravezető instrukciókat  taps ma reggel bárdi autó, pollenszűrő vásárlás, (2,7k) közeli benzinkút, gyors sufniszerű pollenszűrő csere, és a fűtés csodák csodájára megindult rendesen finom hangú fordulattal, igaz még nem valami forró az áramlása, de lehet kevés volt az idő és nem volt elég az üzemi vízhőfok, de már maga az hogy nem esik le a fordulatszáma, és nem ketyeg mindenképpen jó eredmény.

Mégegyszer köszönöm a segítséget, boldog vagyok  hogy a klub tagja vagyok  vigyor3  további, hasonló gyors eredményeket kívánok mindenkinek !! 
Tisztelettel : Solo
Naplózva
lacasa
Vendég
« Új hozzászólás #2629 Dátum: 2011.12.03 szombat, 16:18:38 »

Jól tudod, nincs keringetés..
Szeretném megköszönni a gyors és célravezető instrukciókat  taps ma reggel bárdi autó, pollenszűrő vásárlás, (2,7k) közeli benzinkút, gyors sufniszerű pollenszűrő csere, és a fűtés csodák csodájára megindult rendesen finom hangú fordulattal, igaz még nem valami forró az áramlása, de lehet kevés volt az idő és nem volt elég az üzemi vízhőfok, de már maga az hogy nem esik le a fordulatszáma, és nem ketyeg mindenképpen jó eredmény.

Mégegyszer köszönöm a segítséget, boldog vagyok  hogy a klub tagja vagyok  vigyor3  további, hasonló gyors eredményeket kívánok mindenkinek !! 
Tisztelettel : Solo
Hy!

A vízhőfok mutatója hol áll általában?
 integet2
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #2630 Dátum: 2011.12.03 szombat, 16:18:56 »

A fékbetét kopottságát jelző figyelmeztető lámpa a fékbetét kopottságán kívül valami más okból világíthat?
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.03 szombat, 16:26:03 írta legyozo » Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2631 Dátum: 2011.12.03 szombat, 21:38:19 »

A fékbetét kopottságát jelző figyelmeztető lámpa a fékbetét kopottságán kívül valami más okból világíthat?
persze. zárlat miatt.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #2632 Dátum: 2011.12.03 szombat, 21:45:30 »

persze. zárlat miatt.
vigyor3
Olyanra gondoltam, hogy fékfolyadék szint vagy hasonló.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2633 Dátum: 2011.12.03 szombat, 21:50:30 »

vigyor3
Olyanra gondoltam, hogy fékfolyadék szint vagy hasonló.
nem. az külön kör.
nálam azzal végződött, hogy kivettem azt a rohadt izzót. rendszeresen ellenőrzöm a féket, nem vagyok úri sofőr...
már többször végigbogarásztam az egész rendszert, de nem találtam meg a hibát, ezért véget vetettem a kínlódásainak...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #2634 Dátum: 2011.12.03 szombat, 22:05:24 »

nem. az külön kör.
nálam azzal végződött, hogy kivettem azt a rohadt izzót. rendszeresen ellenőrzöm a féket, nem vagyok úri sofőr...
már többször végigbogarásztam az egész rendszert, de nem találtam meg a hibát, ezért véget vetettem a kínlódásainak...
Szerintem nálam is ez lesz. Hosszú éjjeli vezetéseknél a perifériámba úgy beég a narancssárga piktogram, hogy másnap is azt látom merges2.
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #2635 Dátum: 2011.12.04 vasárnap, 13:19:01 »

Szerintem nálam is ez lesz. Hosszú éjjeli vezetéseknél a perifériámba úgy beég a narancssárga piktogram, hogy másnap is azt látom merges2.
Nesze nektek Ghia!  eplus2
Naplózva
solo
Vendég
« Új hozzászólás #2636 Dátum: 2011.12.04 vasárnap, 14:33:20 »

Hy!

A vízhőfok mutatója hol áll általában?
 integet2

Hy Smiley
Elvileg középen szokott állni, ha jól tudom akkor az olyan 90-fok körül lehet..
Azóta mentem hosszabb távú utat és úgy értékelem, hogy minden rendben melegszünk rendesen..
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #2637 Dátum: 2011.12.04 vasárnap, 16:15:42 »

Szerintem nálam is ez lesz. Hosszú éjjeli vezetéseknél a perifériámba úgy beég a narancssárga piktogram, hogy másnap is azt látom merges2.
Megoldottam! Kivettem az izzót!  eplus2
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #2638 Dátum: 2011.12.04 vasárnap, 16:16:54 »

Nesze nektek Ghia!  eplus2
Ghia, ghia, az enyém inkább gyia hehe
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #2639 Dátum: 2011.12.04 vasárnap, 20:35:24 »

Jól tudod, nincs keringetés..
Szeretném megköszönni a gyors és célravezető instrukciókat  taps ma reggel bárdi autó, pollenszűrő vásárlás, (2,7k) közeli benzinkút, gyors sufniszerű pollenszűrő csere, és a fűtés csodák csodájára megindult rendesen finom hangú fordulattal, igaz még nem valami forró az áramlása, de lehet kevés volt az idő és nem volt elég az üzemi vízhőfok, de már maga az hogy nem esik le a fordulatszáma, és nem ketyeg mindenképpen jó eredmény.

Mégegyszer köszönöm a segítséget, boldog vagyok  hogy a klub tagja vagyok  vigyor3  további, hasonló gyors eredményeket kívánok mindenkinek !! 
Tisztelettel : Solo

Nah ennek örülök én is, hogy (reméljük) megoldódott a probléma Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #2640 Dátum: 2011.12.07 szerda, 21:44:11 »

A helyzetjelző izzók helyett sem szabad LEDet használni?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2641 Dátum: 2011.12.07 szerda, 21:50:24 »

A helyzetjelző izzók helyett sem szabad LEDet használni?
miért ne szabadna? wow1
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #2642 Dátum: 2011.12.07 szerda, 21:54:24 »

miért ne szabadna? wow1
Valami régi emlékkép rémlik, hogy nem szabad és a most vásárolt csomagoláson is figyelmeztetnek erre.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2643 Dátum: 2011.12.08 csütörtök, 14:16:05 »

a belső keringetés független a klímától
sőt, rossz klímánál is van belső keringetés Cheesy

Arra gondolt, hogy amelyik Mondeoban nincs klíma, abban belső légkeverés sincs. Wink
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #2644 Dátum: 2011.12.08 csütörtök, 14:21:47 »

Arra gondolt, hogy amelyik Mondeoban nincs klíma, abban belső légkeverés sincs. Wink
miért nincs?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2645 Dátum: 2011.12.08 csütörtök, 14:24:20 »

miért nincs?

Mee nem tettek bele nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2646 Dátum: 2011.12.08 csütörtök, 14:29:25 »

miért nincs?

Pl ebben sincs...
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_1.8_td_clx-4461068
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
schumacher8
Vendég
« Új hozzászólás #2647 Dátum: 2011.12.08 csütörtök, 17:56:53 »

sziasztok!!! tudna nekem segíteni valaki, mert minden ott kezdődik hogy alapjáraton beál 950re (dízel) elkezdem pörgetni a motort és ahogy megmozdúl a fordulatszámmérő egyből elkezd ugrálni a tü... ez még semmi ahoz képest mert kivettem járó motornál az aksit és beültem és mit látok...160on a km/h és tekeri az alsó számlálót és amikor meg meg gázoltam akkor nem a fordulatszám mérő nem mozdúlt meg hanem a km óra 200ra...mi a fene lehet???:O:O de mikor vissza ment az aksi, visszaált a hülye fordulatszám problémára....:/
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #2648 Dátum: 2011.12.08 csütörtök, 18:47:56 »

miért nincs?
http://kepfeltoltes.hu/111208/M_szefal_bels__keringet_ssel_2_www.kepfeltoltes.hu_.png
http://kepfeltoltes.hu/111208/M_szerfal_bels__keringet_s_n_lk_l_2_www.kepfeltoltes.hu_.png
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #2649 Dátum: 2011.12.09 péntek, 21:30:43 »

akkor sincs
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Oldalak: 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 ... 114   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.06 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.