Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 18:11:46 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 ... 114   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 1793614 alkalommal)
0 Felhasználó és 25 vendég van a témában
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #2900 Dátum: 2012.02.16 csütörtök, 13:07:23 »

sziasztok!

felrakták a vonóhorgomat de a szerelő nem köti be a visszajelzőket.
Tudja valaki esetleg hogy hátul hova kell kötnöm?
95 kombi.
Van esetleg hátul egy csati ahova megy a vezeték?
A dugvillán tudom mi micsoda .
Előre is köszi

Mármint mit nem köt be? Az index visszajelzőre gondolsz? Mert az utánfutó miatt máshoz nem kell. Annak meg a kocsi hátsó részéhez semmi köze. Nekem olyan index relém van, amiről lejön egy kis vezeték egy led-el, az meg a vészvillogó kapcsoló mögött lett beszerelve a kormány oszlop tetejére. Ennyi. Nem kell kötnöd semmit sehova, csak relé csere :-)

A helyes működése olyan, hogy ha szólóban mész, és kirakod az indexet, akor egyet felvillan. Ha utánfutó is van, akkor villog folyamatosan, mert a plusz izzók miatt nagyob b a terhelés. Tisztelettel: BluElite
Naplózva
ivs154
Vendég
« Új hozzászólás #2901 Dátum: 2012.02.16 csütörtök, 13:40:13 »

Mármint mit nem köt be? Az index visszajelzőre gondolsz? Mert az utánfutó miatt máshoz nem kell. Annak meg a kocsi hátsó részéhez semmi köze. Nekem olyan index relém van, amiről lejön egy kis vezeték egy led-el, az meg a vészvillogó kapcsoló mögött lett beszerelve a kormány oszlop tetejére. Ennyi. Nem kell kötnöd semmit sehova, csak relé csere :-)

A helyes működése olyan, hogy ha szólóban mész, és kirakod az indexet, akor egyet felvillan. Ha utánfutó is van, akkor villog folyamatosan, mert a plusz izzók miatt nagyob b a terhelés. Tisztelettel: BluElite
Magát a dugalj vezetékét nem kötötte be hátul
Naplózva
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #2902 Dátum: 2012.02.16 csütörtök, 13:42:30 »

Magát a dugalj vezetékét nem kötötte be hátul

Tehát felszerelte, de nem kötötte be??? Ez gyönyörű... A csomagtartóban futan a vezetékek, arra kell rákötni a megfelelőket. De szerintem vidd el villamos emberkéhez, fél óra alatt megcsinálja.

Tisztelettel: BluELite
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2903 Dátum: 2012.02.16 csütörtök, 13:51:28 »

Miért kellett a teljes műszercsoportot lecserélni attól, hogy a rádiókeretet kicserélted?
És miért raktad oda az ülésfűtés kapcsolót, miért nem volt jó az ülés műanyagjában?
És hogy oldottad meg, hogy odavitted a bekapcsoló gombot? Lehet, engem is érdekel, mert az ülésműanyagon nincs luk a fűtésgombnak, és amúgy is csak egy fűtésgombom van, és én is szereztem Mk2-es rádiókeretet (köszi Viló). Küldhetnél egy leírást, vagy ide cikket Smiley.
nem kellett, csak csomagban vettem (szintén viló bácsitól Wink ) a komplett berendezést. árban nem volt akkora különbség a műszerfal kerettel, vagy nélküle egységcsomag között, hogy ne vegyem meg kompletten az egészet.
a kapcsolókat még nem oldottam meg sehogy. az elméletem az, hogy az ülés széléről a kárpit alatt elviszem a 2 szálat, a többit meg mk2 bekötési alapján. tehát hogy kapjon a pilács is áramot...

egyébként kapcsolóm van egy eladó, ha kell. nemsokára meg lesz még kettő hehe
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #2904 Dátum: 2012.02.16 csütörtök, 15:14:20 »

...
a kapcsolókat még nem oldottam meg sehogy. az elméletem az, hogy az ülés széléről a kárpit alatt elviszem a 2 szálat, a többit meg mk2 bekötési alapján. tehát hogy kapjon a pilács is áramot...

egyébként kapcsolóm van egy eladó, ha kell. nemsokára meg lesz még kettő hehe
Milyen pilács kapjon áramot? Huh?

Mennyi? Egyébként attól, hogy van eladó kapcsolód, még nem lesz luk neki a műanyag részen Grin. Küldhetnél egy műanyagot is mellé, hogy legalább tudjam, hova és milyen formát kell szerkeszteni  vigyor3 nyes.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2905 Dátum: 2012.02.16 csütörtök, 15:25:57 »

Milyen pilács kapjon áramot? Huh?

Mennyi? Egyébként attól, hogy van eladó kapcsolód, még nem lesz luk neki a műanyag részen Grin. Küldhetnél egy műanyagot is mellé, hogy legalább tudjam, hova és milyen formát kell szerkeszteni  vigyor3 nyes.
a piktogram világítás és a bekapcsolt állapot világítása. nagyon nem mélyedtem még bele...
ha kell, a komplett oldalpanelokkal együtt megkapod.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #2906 Dátum: 2012.02.16 csütörtök, 15:36:53 »

Én nekem is most kerül fel a kombira a vonóhorog...bontott cucc..
De valahol hallottam olyat ,hogy van visszajelző a műszerfalon ,hogy ha ráakasztok egy futót akkor jelez a műszerfalon...
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #2907 Dátum: 2012.02.16 csütörtök, 15:39:14 »

Én nekem is most kerül fel a kombira a vonóhorog...bontott cucc..
De valahol hallottam olyat ,hogy van visszajelző a műszerfalon ,hogy ha ráakasztok egy futót akkor jelez a műszerfalon...
Itt olvashatod is.
Naplózva
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #2908 Dátum: 2012.02.16 csütörtök, 15:56:06 »

Itt olvashatod is.

Nekem valami relét dob ki...olvasni semmit...
de csak arra vagyok kiváncsi ,hogy tényleg van ilyen?
Naplózva
ivs154
Vendég
« Új hozzászólás #2909 Dátum: 2012.02.16 csütörtök, 15:58:34 »

Nekem valami relét dob ki...olvasni semmit...
de csak arra vagyok kiváncsi ,hogy tényleg van ilyen?

nekem a helye megvan de nem tudom működik vagy sem
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #2910 Dátum: 2012.02.17 péntek, 09:33:47 »

Nekem valami relét dob ki...olvasni semmit...
de csak arra vagyok kiváncsi ,hogy tényleg van ilyen?
A linken láthatod, hogy van 3 lábú relé - alapcuccos - és van 4 lábú relé is - ez való a gyárilag vonóhorgos autókhoz.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #2911 Dátum: 2012.02.17 péntek, 10:00:44 »

A linken láthatod, hogy van 3 lábú relé - alapcuccos - és van 4 lábú relé is - ez való a gyárilag vonóhorgos autókhoz.
őt szerintem inkább a bekötése érdekelné  Wink
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2912 Dátum: 2012.02.17 péntek, 13:04:28 »

őt szerintem inkább a bekötése érdekelné  Wink
arra is megkapta a választ, ha elég szemfüles volt, mert idő közben törölték a szorgos adminok...persze a wiki cikkek képeit baxnak helyre rakni, hiába könyörög az ember hónapok óta érte, még választ sem kap az ember rá. biztosan atomfizikusi végzettség kell hozzá falbav falbav falbav falbav
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2913 Dátum: 2012.02.17 péntek, 14:02:44 »

arra is megkapta a választ, ha elég szemfüles volt, mert idő közben törölték a szorgos adminok...persze a wiki cikkek képeit baxnak helyre rakni, hiába könyörög az ember hónapok óta érte, még választ sem kap az ember rá. biztosan atomfizikusi végzettség kell hozzá falbav falbav falbav falbav

Nekiállsz rendbetenni?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #2914 Dátum: 2012.02.17 péntek, 16:34:26 »

Na akkor tisztázuk.. Ha fent a vonóhorog és bekötöttem csak relét kell cserélni és lesz vonóh. visszajelzőm a müszerfalon?

És van valahol gyári csatlakozó kiépítve? 96os mk1 kombí
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #2915 Dátum: 2012.02.17 péntek, 16:41:57 »

Na akkor tisztázuk.. Ha fent a vonóhorog és bekötöttem csak relét kell cserélni és lesz vonóh. visszajelzőm a müszerfalon?

És van valahol gyári csatlakozó kiépítve? 96os mk1 kombí
Csak akkor lenne ilyen egyszerű, ha gyári vonóhorgos lenne a kocsid, amit esetleg okos tulajok egyszer eltávolítottak, és te most gyári horgot akarnál visszatenni rá - amit nem igazán hiszek.
A gyárilag horgos autónak a z indexkarja is olyan, hogy a 4 lábú relét tudja fogadni, és a kábelrendszer is úgy van kiépítve hátrafelé - ismereteim szerint. Tehát neked nem egyszerű a dolgod, villamossági szakira kéne bízni a kábelezést és a pót-indexvisszajelző behelyezését - szerintem.
Aztán lehet, hogy valaki nálam okosabb mást fog ajánlani.

Nekiállsz rendbetenni?
Vállalom!  wave
Igaz, attól függ, mit is kell rendbe tenni, hol és hogyan. Ha kapok instrukciókat, nekiállhatok.
Naplózva
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #2916 Dátum: 2012.02.17 péntek, 16:44:33 »

De van ilyen horogvisszajelző a műszerfalon gyárilag vagy bekell építeni valami ledet?
Naplózva
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #2917 Dátum: 2012.02.17 péntek, 16:55:26 »

Sziasztok!

Mint írtam, szerintem is villamossági emberke kellene a dugaljzat bekötéshez. Viszont az index visszajelző terén eleve van olyan relé, amelyikből kilóg egy szál drót, a végén a led-el, és az elakadásjelző kapcsolója mellé szokták tenni. Tudom, nekem is ilyen van, cseréltem is már, kapható. (ne kérdezd hol, a villamosságis barátom vette valahol). Semmi buhera, régi relé ki, új be, led a helyére és megy. Nem is volt túl drága.

Tisztelettel: BluELite
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #2918 Dátum: 2012.02.17 péntek, 17:04:51 »

De van ilyen horogvisszajelző a műszerfalon gyárilag vagy bekell építeni valami ledet?

Nincsen, neked kell berakni a ledet. (nekem volt horgom, az sem kizárt, hogy gyári, annál úgy volt megoldva a visszajelző, hogy az MK1 óra és szélvédőfűtés gomb között volt egy vakablak és abba tettek egy kis sötétzöld (majdnem fekete) vonóhorog szimbólummal ellátott kis izét, bele pedig egy ledet. teljesen gyári hatású volt)
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #2919 Dátum: 2012.02.17 péntek, 17:12:44 »

Nincsen, neked kell berakni a ledet. (nekem volt horgom, az sem kizárt, hogy gyári, annál úgy volt megoldva a visszajelző, hogy az MK1 óra és szélvédőfűtés gomb között volt egy vakablak és abba tettek egy kis sötétzöld (majdnem fekete) vonóhorog szimbólummal ellátott kis izét, bele pedig egy ledet. teljesen gyári hatású volt)

Jah nekem nem kell ilyen visszajelző...csak azt hallottam ,hogy gyárilag van ilyen..de ha nincs megvagyoik nélküle
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #2920 Dátum: 2012.02.17 péntek, 17:20:34 »

Jah nekem nem kell ilyen visszajelző...csak azt hallottam ,hogy gyárilag van ilyen..de ha nincs megvagyoik nélküle

Csak a műszakira pakolj bele egyet, mert kötelező.
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #2921 Dátum: 2012.02.17 péntek, 17:22:50 »

Csak a műszakira pakolj bele egyet, mert kötelező.

azt megoldom...azzal nincs gond
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2922 Dátum: 2012.02.17 péntek, 17:57:14 »

Nekiállsz rendbetenni?
nagyon szívesen nekiállok.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
voto
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 549


AKINEKSZERENCSÉJESINCS 0036705007081

vototomi@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #2923 Dátum: 2012.02.17 péntek, 19:26:22 »

egy kis sötétzöld (majdnem fekete) vonóhorog szimbólummal ellátott kis izét, bele pedig egy ledet. teljesen gyári hatású volt)

Azért volt "gyári" hatású mivel az a "gyári".....
Sőt a visszajelző "vezérlése" úgy van megoldva "gyári"-lag ,hogy az indexrelé felső oldalán van 1 + csatlakozó pár ami az izzó-hoz m1.....
Naplózva

'97/12 1.8 TD BOSCH adagoló Romos kasztni faxa motor....
'07/09 2,2 TDCI Transit családi csapatszállító...
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #2924 Dátum: 2012.02.17 péntek, 19:33:00 »

Azért volt "gyári" hatású mivel az a "gyári".....
Sőt a visszajelző "vezérlése" úgy van megoldva "gyári"-lag ,hogy az indexrelé felső oldalán van 1 + csatlakozó pár ami az izzó-hoz m1.....

És ezt mennyi idő bekötni???
MK2-nél hol van...
Mert MK1em van ,de mk2 műszerfalal
Naplózva
voto
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 549


AKINEKSZERENCSÉJESINCS 0036705007081

vototomi@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #2925 Dátum: 2012.02.17 péntek, 19:37:56 »

És ezt mennyi idő bekötni???
MK2-nél hol van...
Mert MK1em van ,de mk2 műszerfalal
Ha lebontod a kormányburkolatot és ránézel az indexkarban csücsülő relére és van a hátán 1 luk 2 szép csatival akkor fúrsz bárhova 1 lukat és már jó is amúgy a reléből +-12v jö ki tehát ha ledet akarsz akkor elé kell 1 ellenállás...
Naplózva

'97/12 1.8 TD BOSCH adagoló Romos kasztni faxa motor....
'07/09 2,2 TDCI Transit családi csapatszállító...
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2926 Dátum: 2012.02.17 péntek, 19:39:01 »

És ezt mennyi idő bekötni???
MK2-nél hol van...
Mert MK1em van ,de mk2 műszerfalal
ment pü.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #2927 Dátum: 2012.02.17 péntek, 22:32:22 »

arra is megkapta a választ, ha elég szemfüles volt, mert idő közben törölték a szorgos adminok...persze a wiki cikkek képeit baxnak helyre rakni, hiába könyörög az ember hónapok óta érte, még választ sem kap az ember rá. biztosan atomfizikusi végzettség kell hozzá falbav falbav falbav falbav
én láttam Wink
Naplózva
voto
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 549


AKINEKSZERENCSÉJESINCS 0036705007081

vototomi@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #2928 Dátum: 2012.02.18 szombat, 09:08:45 »

Nekem valami relét dob ki...olvasni semmit...
de csak arra vagyok kiváncsi ,hogy tényleg van ilyen?
A cromaxnál márt megint baromság van....
A vonóhorog visszajelző az INDEXRELÉ-be van integrálva majd dobok képet ha eszembe jut, a mai napig az ülés alatti fiókban van a régi....
Naplózva

'97/12 1.8 TD BOSCH adagoló Romos kasztni faxa motor....
'07/09 2,2 TDCI Transit családi csapatszállító...
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #2929 Dátum: 2012.02.18 szombat, 09:23:09 »

A cromaxnál márt megint baromság van....
A vonóhorog visszajelző az INDEXRELÉ-be van integrálva majd dobok képet ha eszembe jut, a mai napig az ülés alatti fiókban van a régi....
pont azt linkelte Hegegabi
Naplózva
voto
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 549


AKINEKSZERENCSÉJESINCS 0036705007081

vototomi@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #2930 Dátum: 2012.02.18 szombat, 10:24:46 »

pont azt linkelte Hegegabi

De azon a linken nem az van...
Nekem legalábbis 3 lábú volt + 2 láb a tetején és FORD felirat volt rajta....
Naplózva

'97/12 1.8 TD BOSCH adagoló Romos kasztni faxa motor....
'07/09 2,2 TDCI Transit családi csapatszállító...
Guci07
Vendég
« Új hozzászólás #2931 Dátum: 2012.02.19 vasárnap, 18:15:14 »

Kérdésem a következő:
1996-os Ford Scorpio-ból való tempomat motor illik-e az enyémbe? Illetve miket lehet felhasználni a tempomat cuccok közül? Kormány, kapcsolók? Huh?
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #2932 Dátum: 2012.02.20 hétfő, 08:33:03 »

Kérdésem a következő:
1996-os Ford Scorpio-ból való tempomat motor illik-e az enyémbe? Illetve miket lehet felhasználni a tempomat cuccok közül? Kormány, kapcsolók? Huh?
Jó kérdés, de szerintem ilyet még nem csinált senki. Úgyhogy ha gondolod, te lehetsz ennek a dolognak az úttörője.
Kormánynak ugyanannyi ricnije van-e, tehát felmegy a Mondeo kormányoszlopára? Kormánygyűrű megegyezik-e? Ha igen, az összekötő csatlakozók ugyanazok-e? A tempomat motornak milyen csatija van, melyik lába hová megy? Stb.
Sok sikert hozzá, ha kész, kérünk cikket. Smiley
Naplózva
koszitibor
Vendég
« Új hozzászólás #2933 Dátum: 2012.02.20 hétfő, 17:23:37 »

sziasztok, csak nekem csal az uzemanyag szint jelzö vagy másoknak is, többet mutat egy negyed tankal. Ha veszek egy éles kanyart balra akkor kb 5 percig azt mutatja ami a valos, de utána megint többet mutat a kelleténél, mitöl lehet ez, rossz a tankba lévö jeladó vagy maga a müszer.

a másik problémám az lenne ha feltekerem a fütés szabályozot teljesen hogy forró levegöt nyomjon, nyomja is de ha vissza tekerem 2 kattintást (még a meleg levegöt kéne fulynia gondolom) akkor már hideget fuly, nem csont hideget nem is langyosat hanem a kettö köztitt, ami szerintem még a melegnek kellene lennie de nem a forro nak. köszönöm a segitséget,.
Naplózva
voto
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 549


AKINEKSZERENCSÉJESINCS 0036705007081

vototomi@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #2934 Dátum: 2012.02.20 hétfő, 17:25:29 »

sziasztok, csak nekem csal az uzemanyag szint jelzö vagy másoknak is, többet mutat egy negyed tankal. Ha veszek egy éles kanyart balra akkor kb 5 percig azt mutatja ami a valos, de utána megint többet mutat a kelleténél, mitöl lehet ez, rossz a tankba lévö jeladó vagy maga a müszer.

a másik problémám az lenne ha feltekerem a fütés szabályozot teljesen hogy forró levegöt nyomjon, nyomja is de ha vissza tekerem 2 kattintást (még a meleg levegöt kéne fulynia gondolom) akkor már hideget fuly, nem csont hideget nem is langyosat hanem a kettö köztitt, ami szerintem még a melegnek kellene lennie de nem a forro nak. köszönöm a segitséget,.

A tankmérőd lehet ,hogy szarakodik vedd ki és takarítsd ki...
A fűtésem nekem is ilyen....
Naplózva

'97/12 1.8 TD BOSCH adagoló Romos kasztni faxa motor....
'07/09 2,2 TDCI Transit családi csapatszállító...
Pisti84
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


e.sz.pisti@gmail.com
« Új hozzászólás #2935 Dátum: 2012.02.20 hétfő, 18:16:24 »

Üdv! Kérdésem az lenne, hogy az mk2-es digit klímavezérlő panelja beépíthető-e mk1-esbe? Milyen átalakításra lenne szükség?
Naplózva

'94 Turnier 2.0 Ghia
voto
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 549


AKINEKSZERENCSÉJESINCS 0036705007081

vototomi@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #2936 Dátum: 2012.02.20 hétfő, 18:31:50 »

Üdv! Kérdésem az lenne, hogy az mk2-es digit klímavezérlő panelja beépíthető-e mk1-esbe? Milyen átalakításra lenne szükség?

Már volt szó a manuális átalakításáról digitre....
Nagyon sok meló és azt hiszem abban maradtunk ,hogy nem éri meg....
De biztos megoldható....
Naplózva

'97/12 1.8 TD BOSCH adagoló Romos kasztni faxa motor....
'07/09 2,2 TDCI Transit családi csapatszállító...
Pisti84
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


e.sz.pisti@gmail.com
« Új hozzászólás #2937 Dátum: 2012.02.20 hétfő, 18:34:25 »

Már volt szó a manuális átalakításáról digitre....
Nagyon sok meló és azt hiszem abban maradtunk ,hogy nem éri meg....
De biztos megoldható....

Köszönöm szépen worship! Akkor gyorsan rákeresek! Új vagyok, nem tudtam róla, hogy már volt téma, de mért ne lett volna... falbav
Naplózva

'94 Turnier 2.0 Ghia
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #2938 Dátum: 2012.02.20 hétfő, 20:41:42 »

Üdv! Kérdésem az lenne, hogy az mk2-es digit klímavezérlő panelja beépíthető-e mk1-esbe? Milyen átalakításra lenne szükség?
Amúgy van az Mk1-nek is digitklímája, csak jóval ritkább.
Naplózva
Pisti84
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


e.sz.pisti@gmail.com
« Új hozzászólás #2939 Dátum: 2012.02.20 hétfő, 21:05:39 »

Amúgy van az Mk1-nek is digitklímája, csak jóval ritkább.
Tudom, van 2-féle is, de eléggé beszerezhetetlen.  rinya
Naplózva

'94 Turnier 2.0 Ghia
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #2940 Dátum: 2012.02.21 kedd, 01:43:39 »

sziasztok, csak nekem csal az uzemanyag szint jelzö vagy másoknak is, többet mutat egy negyed tankal. Ha veszek egy éles kanyart balra akkor kb 5 percig azt mutatja ami a valos, de utána megint többet mutat a kelleténél, mitöl lehet ez, rossz a tankba lévö jeladó vagy maga a müszer.

a másik problémám az lenne ha feltekerem a fütés szabályozot teljesen hogy forró levegöt nyomjon, nyomja is de ha vissza tekerem 2 kattintást (még a meleg levegöt kéne fulynia gondolom) akkor már hideget fuly, nem csont hideget nem is langyosat hanem a kettö köztitt, ami szerintem még a melegnek kellene lennie de nem a forro nak. köszönöm a segitséget,.

A fűtéstekerő ilyen. Elég lenne a tekerhető fordulat 3%-a is. Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Guci07
Vendég
« Új hozzászólás #2941 Dátum: 2012.02.21 kedd, 09:41:56 »

Jó kérdés, de szerintem ilyet még nem csinált senki. Úgyhogy ha gondolod, te lehetsz ennek a dolognak az úttörője.
Kormánynak ugyanannyi ricnije van-e, tehát felmegy a Mondeo kormányoszlopára? Kormánygyűrű megegyezik-e? Ha igen, az összekötő csatlakozók ugyanazok-e? A tempomat motornak milyen csatija van, melyik lába hová megy? Stb.
Sok sikert hozzá, ha kész, kérünk cikket. Smiley

Kipróbálom és meglátjuk mi lesz wave
Naplózva
doktorúr
Vendég
« Új hozzászólás #2942 Dátum: 2012.02.21 kedd, 21:16:32 »

Sziasztok!
A következő a gondom:
Az utastéri világításomnál nem működik az automatikus kikapcsolás, nem alszik el a világítás 12 mp-t követően, hanem tovább világít.
Ma kiszedtem az ajtózárás érzékelőket (ha jól mondom) és megnéztem, de nem tudom eldönteni, hogy működnek-e egyáltalán.
Annyi csavar azért van, hogy a szétszed és összerakást követően egy-egy alkalommal elaludt, de inkább úgy viselkedett, mintha valami érintkezési hiba lett volna. Hallottam a relét is kattogni.
Mondjátok meg nekem, hogy hol van ennek a reléje?! Hátha csak ott kontaktos valami?!
Köszönöm!
Naplózva
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #2943 Dátum: 2012.02.22 szerda, 15:15:27 »

sziasztok, csak nekem csal az uzemanyag szint jelzö vagy másoknak is, többet mutat egy negyed tankal. Ha veszek egy éles kanyart balra akkor kb 5 percig azt mutatja ami a valos, de utána megint többet mutat a kelleténél, mitöl lehet ez, rossz a tankba lévö jeladó vagy maga a müszer.

a másik problémám az lenne ha feltekerem a fütés szabályozot teljesen hogy forró levegöt nyomjon, nyomja is de ha vissza tekerem 2 kattintást (még a meleg levegöt kéne fulynia gondolom) akkor már hideget fuly, nem csont hideget nem is langyosat hanem a kettö köztitt, ami szerintem még a melegnek kellene lennie de nem a forro nak. köszönöm a segitséget,.

Nekem olyan a szintjelző, hogy országúti haladásnál 100 kilométerig meg sem moccan, majd rohamosan fogyni kezd. Teljesen megbízhatatlan, ezért hosszabb utaknál van egy 12 literes műanyag kanna a csomagtartóban.
Naplózva
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #2944 Dátum: 2012.02.22 szerda, 15:20:21 »

Nekem olyan a szintjelző, hogy országúti haladásnál 100 kilométerig meg sem moccan, majd rohamosan fogyni kezd. Teljesen megbízhatatlan, ezért hosszabb utaknál van egy 12 literes műanyag kanna a csomagtartóban.


Nekem leállított motornál negyedet mutat...menet közben pontos,de egy éles kanyarnál elfekszik ,mint meglőtt gyalogos a háborúba ... eplus2
És csak szép lassan áll fel,mint 50 u :Dtán a cerka...
Naplózva
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2945 Dátum: 2012.02.22 szerda, 15:41:08 »

Sziasztok!
A következő a gondom:
Az utastéri világításomnál nem működik az automatikus kikapcsolás, nem alszik el a világítás 12 mp-t követően, hanem tovább világít.
Ma kiszedtem az ajtózárás érzékelőket (ha jól mondom) és megnéztem, de nem tudom eldönteni, hogy működnek-e egyáltalán.
Annyi csavar azért van, hogy a szétszed és összerakást követően egy-egy alkalommal elaludt, de inkább úgy viselkedett, mintha valami érintkezési hiba lett volna. Hallottam a relét is kattogni.
Mondjátok meg nekem, hogy hol van ennek a reléje?! Hátha csak ott kontaktos valami?!
Köszönöm!

Valószínű az ajtónyitás érzékelővel lesz a gond.
A reléje a kesztyűtartó mögött van.
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2946 Dátum: 2012.02.22 szerda, 15:42:09 »

Sziasztok!
A következő a gondom:
Az utastéri világításomnál nem működik az automatikus kikapcsolás, nem alszik el a világítás 12 mp-t követően, hanem tovább világít.
Ma kiszedtem az ajtózárás érzékelőket (ha jól mondom) és megnéztem, de nem tudom eldönteni, hogy működnek-e egyáltalán.
Annyi csavar azért van, hogy a szétszed és összerakást követően egy-egy alkalommal elaludt, de inkább úgy viselkedett, mintha valami érintkezési hiba lett volna. Hallottam a relét is kattogni.
Mondjátok meg nekem, hogy hol van ennek a reléje?! Hátha csak ott kontaktos valami?!
Köszönöm!
Vagy az időzítőt nézd meg,próbából cseréld ki.A mondeok üzemanyag jeladója,gyakorlatilag csak támpont.Tapasztalatom szerint ez méginkább áll az mk1-re.A másik dolog,amit ne felejtsünk már el.A tankban vannak csillapító lemezek,amelyek menet közben az üzemanyag ide-oda mozgását vannak hivatva csillapítani és a mennyiséget egyenletesen elosztani.Minél kevesebb az üzemanyag mennyisége,az akkor is ugyanakkora alapterületet foglal el,mint a teli tank.Ha a szintjelző  minimálist mutat,ettől még nyugodtan autózhatunk.Én a múlt hónapban koppig kifogyasztottam a tankot.Gyakorlatilag egy hétig jártam úgy nap mint nap,hogy a mutató már rég meg se mozdult,a fedcomp nullát mutatott és ha jól emlékszem kb. 50 km-t tettem meg így.Miután beleöntöttem 5 liter üzemanyagot (kísérlet ide-oda,készültem rá) ugyanúgy nem mutatott semmit és ugyanúgy nulla volt a megtehető kilométerek száma.Gyakorlatilag amíg a szivattyú tud szívni,nincs gond.Viszont az már más tészta,hogy ha netalán a tankból a szutykot szívja fel,mennyire tesz jót a pumpának.Mondjuk nálam az etanollal ez nemigazán gond.
Naplózva
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2947 Dátum: 2012.02.22 szerda, 15:43:14 »

Nekem olyan a szintjelző, hogy országúti haladásnál 100 kilométerig meg sem moccan, majd rohamosan fogyni kezd. Teljesen megbízhatatlan, ezért hosszabb utaknál van egy 12 literes műanyag kanna a csomagtartóban.

Az enyém 130-150km-ig meg se moccan. Utána elindul és az 1/3-tól zuhan.
Viszont amikor elérek a feléig teletankolom és kész. Nem tud kibabrálni velem.   Cool
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2948 Dátum: 2012.02.22 szerda, 16:18:14 »

Az enyém 130-150km-ig meg se moccan. Utána elindul és az 1/3-tól zuhan.
Viszont amikor elérek a feléig teletankolom és kész. Nem tud kibabrálni velem.   Cool
ott is van píííííííz........ilyen ínséges időkben hogy képes bárki is tele tankról írni?bár ebben a hónapban még én is jó vagyok...csak 220 km-t mentem és még negyedet mutat...
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #2949 Dátum: 2012.02.22 szerda, 16:29:07 »

ott is van píííííííz........ilyen ínséges időkben hogy képes bárki is tele tankról írni?bár ebben a hónapban még én is jó vagyok...csak 220 km-t mentem és még negyedet mutat...
az enyém is tele van, két hónapja
igaz, összesen cask 3 métert gurult a kocsi Cheesy
Naplózva
Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 ... 114   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.073 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.