Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 16:07:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 80 81 ... 114   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 1793565 alkalommal)
0 Felhasználó és 25 vendég van a témában
belphegor
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286


Télben-nyárban, hóban-sárban, melóban-privátban...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3650 Dátum: 2012.10.03 szerda, 11:59:31 »

Nem AWS csati lesz, mert nekem van és működik is, az a csati mégis nálam is üres. De szépen fogalmaztam... Cheesy (az AWS a zárban lévő kapcsolóról veszi a jelet a nyitással kapcsolatosan)

A ledes rendszámmal szerintem ne is törődj, nekem círka 6 éve van led ott (vagy több... akkor még nem is árultak ledes szofitát) és azóta már nem egyszer volt igazoltatásom is, meg műszakim is. Ezzel, ha nem villogó kék vagy váltakozó vörös, esetleg sárga és zöld, nem foglalkoznak... Grin
Ledes a helyzetjelzőm, ledek vannak a ködlámpában is szintén helyzetjelzőt szimulálva, igaz nem jégfehér, hanem kicsit homogénebb a hideg és meleg fehér közötti, olyan "neon" fehér és nem vakító (nagyjából összképben van a felkapcsolt halogén tompítottal /ami szintén fehérebb az "átlagosnál"/) és nem volt még baj velük. Sőt, körbe is van fóliázva a kocsi, igaz normálisan, műbizonylattal.
Ha minden "normális", nem kirívóan szemetszúró és nem zavaró nem fog érte senki szólni, csak tényleg aki kötekedni akar. Mostanában annyira elterjedt pl.: a ledes nappali menetfény is, hogy szerintem a rendőrök sem tudják, hogy bele szabad-e szólniuk vagy nem... (vagyis, hogy gyári-e, vagy nem Smiley)

Kösz a hozzászólásod!


Kösz a tanácsot!
Mellesleg nem "gyári" ledes sofitákat tettem bele a rendszámvilágításba, hanem  kb. 1cm átmérőjű  égőnként 2 db  fehér fényű ledet (kb. 50mA-rel meghajtva), amelyeknek leflexeltem a lencse részét, hogy jobban szórt fényt adjanak. Menetfényt én is tervezek felszerelni,  E... -s 8 ledes csík formájúakat a hűtőrácsra (MKI.). Azt még nem döntöttem el, hogy felkapcsolt tompítottnál teljesen aludjanak-e majd el, vagy csak elhalványodjanak. Úgy tudom mind a két megoldás elfogadott.

Feri

Naplózva

95. MK I. kombi 2000ccm benzines, klímás. Manuális váltó, hidraulikus kuplung.
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3651 Dátum: 2012.10.03 szerda, 15:07:53 »

Kösz a tanácsot!
Mellesleg nem "gyári" ledes sofitákat tettem bele a rendszámvilágításba, hanem  kb. 1cm átmérőjű  égőnként 2 db  fehér fényű ledet (kb. 50mA-rel meghajtva), amelyeknek leflexeltem a lencse részét, hogy jobban szórt fényt adjanak. Menetfényt én is tervezek felszerelni,  E... -s 8 ledes csík formájúakat a hűtőrácsra (MKI.). Azt még nem döntöttem el, hogy felkapcsolt tompítottnál teljesen aludjanak-e majd el, vagy csak elhalványodjanak. Úgy tudom mind a két megoldás elfogadott.

Feri



Nincs mit. Smiley A hűtőrács alatt gondolom a fekete műanyag kolbászt érted a lökösön, amiben a ködlámpa van. Ezt írják :

 A hatályos EU előírás szerint ilyen világítóeszközt minimum 25, maximum 150 cm magasan lehet elhelyezni, és a két lámpa között legalább 60 centiméteres távolságot kötelező tartani - ellenkező esetben a műszaki vizsgán kifogásolhatják a megoldást. Ugyancsak előírás, hogy a ködlámpa, a tompított vagy a távolsági fényszóró bekapcsolásakor a nappali menetfénynek vagy ki kell kapcsolnia, vagy halványabban kell világítania.

Elsősorban az E jelet keresgélik műszakin, meg a kapcsolást. Ahogy írtad, megfelelő mindkét megoldás, az elhalványodás és lekapcsolás is felnyomott helyzetjelzőnél/tompítottnál. A lényeg, hogy gyújtásnál már világítson (amit én majd kapcsolóval fogok kiegészíteni, mert a ledek nem szeretik a feszültségingadozást, indításánál meg van rendesen ugye - műszakin átkapcsolom, hagy örüljenek, hogy rögtön világít, napi használatban meg kímélem az akkut és ledeket is, miután szépen jár a motor, vége az izzításnak, összeszedi magát teljesen, felkapcsolom, oszt jónapot... Smiley )
Én személy szerint a teljes lekapcsolást preferálom, mert sok autót láttam már halogén tompított és halvány DRL együttes használatával és háát elég "kék-ledes szuzuki" benyomást keltett. Xenon-os autónál más, de ott már gyakran gyári a DRL és összhangban vannak színhőmérsékletben. Bár nem mindig... és az is idétlen, mikor egy E-Klasse Merci projectoros xenonja 3700-4000 kelvines (azaz majdnem fehér) és alatta meg vakít a kékes-fehér (7000+ kelvin) DRL... Cheesy
De ezek már csak az én személyes gondjaim, egy helyi régi Civic utólagos 6000-es xenonnal a lámpában és ködlámpában és erős DRL fénysorral este ugyanolyan bazári... (meg persze azonnali forgalomból kivonásos...  eplus2)

Ezen a linken van sok konkrét okosítás a helyes használatról.  wave
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
koszitibor
Vendég
« Új hozzászólás #3652 Dátum: 2012.10.04 csütörtök, 21:16:33 »

sziasztok olyan kérdésem lenne hogy kicseréltem ma a villanykapcsolonál lévö kis égöt, és azota faszán villág is, de a komplett müszerfal villágitás,az elektromos ablak kapcsolok, a fütéskapcsolonál sehol se világit semmi se, kicseréltem a biztositék táblába a biztositékot ami az utastérbe van baloldalt a lábnál 7.5 amperes volt a (31 es a biztositék táblázat szerint), most egy 10 amperes van benne de azota se villágit semmi. csak a villanykapcsolonál villágit az égö, valaki megtudná mondani hogy mi a gond mert elég rossz este ugy vezetni hogy semmit se látok. Köszönöm a segitséget
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #3653 Dátum: 2012.10.04 csütörtök, 22:15:59 »

sziasztok olyan kérdésem lenne hogy kicseréltem ma a villanykapcsolonál lévö kis égöt, és azota ***án villág is, de a komplett müszerfal villágitás,az elektromos ablak kapcsolok, a fütéskapcsolonál sehol se világit semmi se...
Hali!
Gondolom az izzó cserekor kiszedted a kapcsolót -> lehúztad róla a csatlakozóját. A helyzetjelzők sem világíanak, ha jól gondolom. Ha ez az eset áll fenn, akkor a kapcsoló csatlakozóján egy szál vezeték nem érintkezik jól, mégpedig a vastag piros - legalábbis nálam így volt.
Üdv, HegeGabi.
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #3654 Dátum: 2012.10.04 csütörtök, 22:36:00 »

bocsi a hülye kérdésért de melyik kapcsolora gondolsz? volt a villágitás kapcsoló, a müszerfalvillágitás szabályozó,linkeltem egy oldalt a szerint szedtem szét


Ja, hogy nem a világításkapcsolóban levő izzót cserélted ki, hanem a körülötte világítást?
Mindegy, ha a világításkapcsolóról (sárga) lehúztad a csatlakozóját (zöld), akkor lehet, az lesz a hiba, amit írtam. Szétnyílt a saru, nem érintkezik rendesen.
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.05 péntek, 08:04:21 írta Scratch » Naplózva
koszitibor
Vendég
« Új hozzászólás #3655 Dátum: 2012.10.04 csütörtök, 22:43:41 »

Ja, hogy nem a világításkapcsolóban levő izzót cserélted ki, hanem a körülötte világítást?
Mindegy, ha a világításkapcsolóról (sárga) lehúztad a csatlakozóját (zöld), akkor lehet, az lesz a hiba, amit írtam. Szétnyílt a saru, nem érintkezik rendesen.

ne nem is tudtam hogy abba is van égö, köszi jó tudni hogy az is kiégett akkor.  worship  köszönöm a segitséget holnap ez lesz az elsö dolgom és megcsinálom, munkaidöbe ugy is belefér és nem szivessen hagyom igy a kicsikémet.  nyes Wink worship még1x köszi
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.05 péntek, 08:04:38 írta Scratch » Naplózva
koszitibor
Vendég
« Új hozzászólás #3656 Dátum: 2012.10.05 péntek, 07:36:45 »

Ja, hogy nem a világításkapcsolóban levő izzót cserélted ki, hanem a körülötte világítást?
Mindegy, ha a világításkapcsolóról (sárga) lehúztad a csatlakozóját (zöld), akkor lehet, az lesz a hiba, amit írtam. Szétnyílt a saru, nem érintkezik rendesen.

jo reggelt mindenkinek, ma reggel megigazitottam azt a csatit amit irtál müködik is a villágitás,de most olyan gondom van hogy a müszerfalvillágitás állito fényerösség forditva müködik, kis fényállásnál erössen villágit, és ha feltekerem nagy fényerösségre kiveri a biztit, kiszedtem a tekeröt de nem látok semmi extrár rajta, nemtudom a végén hány csatinak kéne lennie mert nekem csak 2 van.
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #3657 Dátum: 2012.10.05 péntek, 10:49:24 »

jo reggelt mindenkinek, ma reggel megigazitottam azt a csatit amit irtál müködik is a villágitás,de most olyan gondom van hogy a müszerfalvillágitás állito fényerösség forditva müködik, kis fényállásnál erössen villágit, és ha feltekerem nagy fényerösségre kiveri a biztit, kiszedtem a tekeröt de nem látok semmi extrár rajta, nemtudom a végén hány csatinak kéne lennie mert nekem csak 2 van.
Jól tetted vissza a fényerőszabályzó 4 lábú csatiját? Az általad linkelt oldalon látszódik is a helyes lábkiosztás és egyéb is.


Apropó, megkérdezhetem azt az egyént, aki kitörölte a hsz-eket, hogy miért tette? Ha már alapból ki volt csillagozva a cím, miért kellett még ki is törölni? Nincs harag, nem akarok semmit forszírozni, csupán csak a kíváncsiság hajt. Ha nem itt kell ezt megvitatni, akkor bocsi, kéretik átrakni oda, ahova való (kuka? Grin).
Köszi.
Naplózva
koszitibor
Vendég
« Új hozzászólás #3658 Dátum: 2012.10.05 péntek, 11:34:46 »

Jól tetted vissza a fényerőszabályzó 4 lábú csatiját? Az általad linkelt oldalon látszódik is a helyes lábkiosztás és egyéb is.


Apropó, megkérdezhetem azt az egyént, aki kitörölte a hsz-eket, hogy miért tette? Ha már alapból ki volt csillagozva a cím, miért kellett még ki is törölni? Nincs harag, nem akarok semmit forszírozni, csupán csak a kíváncsiság hajt. Ha nem itt kell ezt megvitatni, akkor bocsi, kéretik átrakni oda, ahova való (kuka? Grin).
Köszi.

tényleg valaki beleirkált a szövegembe. csak tudnám miért tette, mindegy leszarom, az a lényeg hogy sikerült a hiba okát kideritenem. Tegnap kicseréltem egy égöt a fütésventillátor kapcsolonál és az lett zárlatos. Pontosan nemtudom mekkora kell bele de én 1.2w-sat tettem bele és azt nem kellet volna mert fincsi kis éget szag keringet a kocsiba. Mostmár müködik minden csak még hátra van a komplett izzó csere a müszerfalba.
sajna a héten már nem leszek nett közebe de 7fön jövök és remélem addig jelenkezeik az az illetö aki beleirt a szövegembe. kellemes 7végét mindenkinek
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3659 Dátum: 2012.10.05 péntek, 19:18:07 »

tényleg valaki beleirkált a szövegembe. csak tudnám miért tette, mindegy leszarom, az a lényeg hogy sikerült a hiba okát kideritenem. Tegnap kicseréltem egy égöt a fütésventillátor kapcsolonál és az lett zárlatos. Pontosan nemtudom mekkora kell bele de én 1.2w-sat tettem bele és azt nem kellet volna mert fincsi kis éget szag keringet a kocsiba. Mostmár müködik minden csak még hátra van a komplett izzó csere a müszerfalba.
sajna a héten már nem leszek nett közebe de 7fön jövök és remélem addig jelenkezeik az az illetö aki beleirt a szövegembe. kellemes 7végét mindenkinek

Neked is kellemeset !  integet2
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #3660 Dátum: 2012.10.05 péntek, 19:37:20 »

tényleg valaki beleirkált a szövegembe. csak tudnám miért tette, mindegy leszarom, az a lényeg hogy sikerült a hiba okát kideritenem. Tegnap kicseréltem egy égöt a fütésventillátor kapcsolonál és az lett zárlatos. Pontosan nemtudom mekkora kell bele de én 1.2w-sat tettem bele és azt nem kellet volna mert fincsi kis éget szag keringet a kocsiba. Mostmár müködik minden csak még hátra van a komplett izzó csere a müszerfalba.
sajna a héten már nem leszek nett közebe de 7fön jövök és remélem addig jelenkezeik az az illetö aki beleirt a szövegembe. kellemes 7végét mindenkinek
oda van írva, ki volt
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #3661 Dátum: 2012.10.05 péntek, 22:05:44 »

oda van írva, ki volt
Jé, tényleg. worship
Naplózva
guriga27
Vendég
« Új hozzászólás #3662 Dátum: 2012.10.12 péntek, 20:47:13 »

Sziasztok,
El kellene egy kis segítség   
A turbó elektronikájával van problémám,folyamatosa villog az izzítás jelző, a Ford szalonban azt mondták,hogy cserélni kell. Van valakinek valami ötlete,hogy ezt,hogy lehet megoldani?
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3663 Dátum: 2012.10.13 szombat, 17:00:44 »

Sziasztok,
El kellene egy kis segítség   
A turbó elektronikájával van problémám,folyamatosa villog az izzítás jelző, a Ford szalonban azt mondták,hogy cserélni kell. Van valakinek valami ötlete,hogy ezt,hogy lehet megoldani?

Szia ! Azt a szervizet felejtsd is el, gyorsan. A turbónak nincsen elektronikája. Sőt, semmi köze az izzításhoz.  falbav
Valószínű, hogy utóizzitást kap folyamatosan, ezért villog. Ilyen problémával nem találkoztam még, GinJoy biztos tud valamit mondani. Smiley
(Csak írd ki az aláírásba az autó adatait és kérdezd meg a dízel topicban Wink )
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #3664 Dátum: 2012.10.13 szombat, 20:12:04 »

Szia ! Azt a szervizet felejtsd is el, gyorsan. A turbónak nincsen elektronikája. Sőt, semmi köze az izzításhoz.  falbav
)
Nem a szervíz a hülye, hanem aki mk1 topicba ír egy 2.0 tdci-vel  eplus2

Sorry

na meg mk2-be is
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3665 Dátum: 2012.10.14 vasárnap, 15:15:51 »

Nem a szervíz a hülye, hanem aki mk1 topicba ír egy 2.0 tdci-vel  eplus2

Sorry

na meg mk2-be is

Igen, most már én is tudom...  Roll Eyes Vannak emberek...  nyes
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
pallia13
Vendég
« Új hozzászólás #3666 Dátum: 2012.10.15 hétfő, 23:36:15 »

Sziasztok, nagyon sokat kerestem a választ ,de nem találtam. nemrégiben a sofőr ajtajában az elektromos ablakemelő szerkezet fel lett újítva mert nem ment előtte. de valami nem jó valamiért nem kap áramot vagy nem tudom mi lehet a baja, a motor működik külső akkuról kipróbáltam, testet kap a lila vezetékről, továbbá a kapcsolók jók, valakinek őtlet ? talán egy kapcsolási rajz ?

előre is köszönöm
Naplózva
dokkancs
Vendég
« Új hozzászólás #3667 Dátum: 2012.10.16 kedd, 12:04:14 »

90km belefér? Előszálláson tudok megbízható magánszervízt ahol én csináltatom a Mondeo-mat.. Végtelenül korrekt, gyors, olcsó..

Érdekelne ez a szerviz, mert nem igazán találtam semmi normálisat Budapesten... A Mondeóm meg továbbra is szarul megy...
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #3668 Dátum: 2012.10.16 kedd, 12:05:27 »

Érdekelne ez a szerviz, mert nem igazán találtam semmi normálisat Budapesten... A Mondeóm meg továbbra is szarul megy...
autofortnál a Lurdy-val szemben dolgozik Vik
sokan vitték már hozzá a kocsit, mindent meg tudott oldani
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3669 Dátum: 2012.10.16 kedd, 15:17:38 »

Sziasztok, nagyon sokat kerestem a választ ,de nem találtam. nemrégiben a sofőr ajtajában az elektromos ablakemelő szerkezet fel lett újítva mert nem ment előtte. de valami nem jó valamiért nem kap áramot vagy nem tudom mi lehet a baja, a motor működik külső akkuról kipróbáltam, testet kap a lila vezetékről, továbbá a kapcsolók jók, valakinek őtlet ? talán egy kapcsolási rajz ?

előre is köszönöm

2 vagy 4 villanyablakos az autód? Továbbá a felújítás mi volt, ha kérdezhetem? A relé a helyén van? (az 1 nyomásos lehúzás miatt)
Ill. MK1 vagy MK2 kapcsolók vannak az ajtóban? (azaz a gyári, vagy cserélt)
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
pallia13
Vendég
« Új hozzászólás #3670 Dátum: 2012.10.16 kedd, 18:51:07 »

2 vagy 4 villanyablakos az autód? Továbbá a felújítás mi volt, ha kérdezhetem? A relé a helyén van? (az 1 nyomásos lehúzás miatt)
Ill. MK1 vagy MK2 kapcsolók vannak az ajtóban? (azaz a gyári, vagy cserélt)

2 abalakos, mk1, és gyári kapcsoló, a relé is a hlyén van, szerintem az ment tönkre mert ha megnyomom a gombot akkor csak kattog a relé és nem történik semi :S  a hibája eddig is ugyan ez volt, csak közbe kicseréltük a bovdent mert valahogy becsípte a szerkezet és megtört.
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3671 Dátum: 2012.10.16 kedd, 20:50:53 »

2 abalakos, mk1, és gyári kapcsoló, a relé is a hlyén van, szerintem az ment tönkre mert ha megnyomom a gombot akkor csak kattog a relé és nem történik semi :S  a hibája eddig is ugyan ez volt, csak közbe kicseréltük a bovdent mert valahogy becsípte a szerkezet és megtört.

Hmm... akkor lehet az a beteg. Ha külső akkuval le és fel is megy az ablak, könnyen. Csak lefelé nem húz egyébként? Ill. a másik ablak dolgozik ugye?
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
karika
Vendég
« Új hozzászólás #3672 Dátum: 2012.10.26 péntek, 09:39:42 »

Sziasztok. 1997-es mondeóhoz keresek gyári rádiót. Segítsen aki tud, helyekkel,címekkel, árakkal. előre is köszönöm!
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #3673 Dátum: 2012.10.26 péntek, 12:27:08 »

Sziasztok. 1997-es mondeóhoz keresek gyári rádiót. Segítsen aki tud, helyekkel,címekkel, árakkal. előre is köszönöm!
Akit én most hirtelen elsőre tudok, az nincs hozzád túl közel. Bpesten a XIII.kerületben éli az élete egy részét, és Mondeokat szokott bontani. Neki valószínűleg lesz, és még akár futárral is el tudja küldeni.
A Keres-Kínál részben is találsz tőle hirdetést és telefonszámot, keresd meg és érdeklődj.
Amúgy meg a bontókat és az említett topikot ajánlanám.

Üdv, HegeGabi.
Naplózva
karika
Vendég
« Új hozzászólás #3674 Dátum: 2012.10.27 szombat, 11:17:00 »

Köszönöm a segítségeteket! Az oldalon és a Mondeó tulajok közt is újonc vagyok. Király, hogy itt ennyi segítő kész ember van és nem fikázzák le helyből a tudatlan újoncot. Nem győzöm elégszer meg köszönni a segítő készségeteket. köszönöm!!!
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3675 Dátum: 2012.10.27 szombat, 16:58:25 »

Köszönöm a segítségeteket! Az oldalon és a Mondeó tulajok közt is újonc vagyok. Király, hogy itt ennyi segítő kész ember van és nem fikázzák le helyből a tudatlan újoncot. Nem győzöm elégszer meg köszönni a segítő készségeteket. köszönöm!!!


Igyekszünk... Wink

Úgy látom Scratch vagy valamelyik admin kivágta a post-omat  szomoru1, ezek szerint Te még láttad? Amiben az "endéses" Mondeo oldal volt?

(jah, plusz kieg.: ha szeretnél továbbra is itt maradni és társalogni, az aláírás részhez írd be az autód évjáratát/kivitelét/motorját/stb., úgy könnyebben tud mindenki segíteni  integet2)
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.27 szombat, 17:00:42 írta [ Error ] » Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3676 Dátum: 2012.10.27 szombat, 17:20:34 »

Igyekszünk... Wink

Úgy látom Scratch vagy valamelyik admin kivágta a post-omat  szomoru1, ezek szerint Te még láttad? Amiben az "endéses" Mondeo oldal volt?

(jah, plusz kieg.: ha szeretnél továbbra is itt maradni és társalogni, az aláírás részhez írd be az autód évjáratát/kivitelét/motorját/stb., úgy könnyebben tud mindenki segíteni  integet2)

Kössz a bizalmat! Smiley
ND kérése volt, hogy az oldala nálunk semmilyen formában ne jelenjen meg.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
belphegor
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286


Télben-nyárban, hóban-sárban, melóban-privátban...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3677 Dátum: 2012.10.28 vasárnap, 07:42:27 »

Nincs mit. Smiley A hűtőrács alatt gondolom a fekete műanyag kolbászt érted a lökösön, amiben a ködlámpa van. wave..

Ja, a kolbászt  worship

Feri
Naplózva

95. MK I. kombi 2000ccm benzines, klímás. Manuális váltó, hidraulikus kuplung.
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3678 Dátum: 2012.10.28 vasárnap, 10:22:27 »

Kössz a bizalmat! Smiley
ND kérése volt, hogy az oldala nálunk semmilyen formában ne jelenjen meg.

Értem. Igazán korrekt(ek) vagy(tok). Smiley Az a baj, hogy sok cucc az Ő lapján ott van és össze van szedve, fölös meló lenne újra előkapálni... Cheesy
Bár erősen gondolkozom, hogy pár dolgot összekovácsolok, hasonlóan, mint Nála és megkérlek, hogy tedd be a wiki-be. Smiley
(továbbá a FAQ, a Szervíz és a Tuning menü/fórum hivatkozások alatt olvasható okosságokat is érdemes lenne átemelni a wiki-be szerintem)
(mellesleg azt hittem eddig, hogy a "vita" miatt van "anti-ND" motor a fórumban Grin - ezek szerint tévedésben voltam...)
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3679 Dátum: 2012.10.28 vasárnap, 15:57:25 »

Értem. Igazán korrekt(ek) vagy(tok). Smiley Az a baj, hogy sok cucc az Ő lapján ott van és össze van szedve, fölös meló lenne újra előkapálni... Cheesy
Bár erősen gondolkozom, hogy pár dolgot összekovácsolok, hasonlóan, mint Nála és megkérlek, hogy tedd be a wiki-be. Smiley
(továbbá a FAQ, a Szervíz és a Tuning menü/fórum hivatkozások alatt olvasható okosságokat is érdemes lenne átemelni a wiki-be szerintem)
(mellesleg azt hittem eddig, hogy a "vita" miatt van "anti-ND" motor a fórumban Grin - ezek szerint tévedésben voltam...)

Ez teljesen járható út! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #3680 Dátum: 2012.10.28 vasárnap, 16:25:02 »

Kössz a bizalmat! Smiley
ND kérése volt, hogy az oldala nálunk semmilyen formában ne jelenjen meg.
remélem mind két igazi hadvezér tiszteletbe tartájok egymást és az esetleges megállapodást betartjátok.

Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3681 Dátum: 2012.10.28 vasárnap, 21:31:46 »

remélem mind két igazi hadvezér tiszteletbe tartájok egymást és az esetleges megállapodást betartjátok.



Tudomásom szerint mindketten értelmes és becsületes emberek. Smiley Meg hát banyek, Mondeo-sok ! Cheesy
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3682 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 15:33:34 »

Meg hát banyek, Mondeo-sok ! Cheesy

Igazából nem, mert ND nézete szerint a Mondeo csak az MK1 és az MK2 a többi már nem. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3683 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 22:06:25 »

Igazából nem, mert ND nézete szerint a Mondeo csak az MK1 és az MK2 a többi már nem. Smiley

Őőőő, hát nálam még belefér az MK3.  vigyor3 Grin
(csak hülyülök, bár az MK4-et igaz Mondeo-nak tartom, de a tulajokat már nem feltétlen lehet Mondeo fannak tartani... persze ez nem a klubtagokra vonatkozik... Wink )
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Vinyo
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


E-mail
« Új hozzászólás #3684 Dátum: 2012.11.01 csütörtök, 16:51:26 »

Sziasztok! Segítség kellene!
Egy olyan problémám van, hogy nem megy a fűtés-hűtés!!! Tehát nem megy a ventilátor. Ha az irányt állítom akkor hallani hogy mozgatja a lamellákat. De azon kívül semmi. Nem tudom, hogy ez lehet-e valami relé vagy bizti hiba?? Válaszokat és segítséget előre is köszönöm!!
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3685 Dátum: 2012.11.01 csütörtök, 23:16:05 »

Sziasztok! Segítség kellene!
Egy olyan problémám van, hogy nem megy a fűtés-hűtés!!! Tehát nem megy a ventilátor. Ha az irányt állítom akkor hallani hogy mozgatja a lamellákat. De azon kívül semmi. Nem tudom, hogy ez lehet-e valami relé vagy bizti hiba?? Válaszokat és segítséget előre is köszönöm!!

Szia !

Első körben nézd meg a belső (lábtéri) biztitáblán a 37-es biztosítékot (30A-es, alsó sorban jobbról a második). Utána lehet még 3 dolog, ha nem az : 1, megpusztult maga ventilátor, (ha kesztyűtartó alá bepillantasz és a motor csatiját lehúzod, majd multiméterrel megméred, hogy a csatiból jön-e nafta, természetesen gyújtás alatt) 2, az R14-es relé halt meg (lábtéri tábla, felülről a a második relé, elvileg sárga), 3, motortérben az R2-es relé halt meg (szemből az első relé, elvileg fekete)
(esetleges 4-ik hiba lehetne, a ventilátor ellenállása, de ha 4-es fokozaton (az már direkt feszkó) sem megy a venti, akkor az kizárható egyenlőre)

Az irány-állítást vákuum-motorok végzik, függetlenek a ventilátortól, szerencsére. Smiley

(egyébként reléim és ventilátorom is van, ha megpusztultak esetleg)
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
wolf1978
Vendég
« Új hozzászólás #3686 Dátum: 2012.11.02 péntek, 20:22:29 »

Hello.
Sziasztok.
Lenne egy kérdésem .

Valaki tudja mi a külömbség köztük?

93BB-12A650-ED / DESK
93BB-12A650-EE / DEWY
93BB-12A650-EF / DEEP

EEC-IV wave
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3687 Dátum: 2012.11.03 szombat, 14:36:24 »

Hello.
Sziasztok.
Lenne egy kérdésem .

Valaki tudja mi a külömbség köztük?

93BB-12A650-ED / DESK
93BB-12A650-EE / DEWY
93BB-12A650-EF / DEEP

EEC-IV wave

Szia !

Megmondom őszintén, ÉN nem. Grin Viszont az aláírásodban a "Wolf" megizélte a szemem. Gyári Wolf nemesített Mondeo? Ha igen, akkor KÉPEEEKEET !!!! Cheesy  integet2
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
wolf1978
Vendég
« Új hozzászólás #3688 Dátum: 2012.11.03 szombat, 17:59:24 »

Hello.

Kicsit béna vagyok még a képpekkel de hamarosan küldök.

Elméletben a műszerfal az ültető rugók a kipufogó végek a spoiler-ek felnik közepe Wolf,de nem tudom azt megmondani pontosan ,hogy eredeti-e.Az előző tulaj azt (mondta hogy az).
Ha esetleg az alvázszám megmondja-e ?
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.03 szombat, 18:03:31 írta wolf1978 » Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3689 Dátum: 2012.11.03 szombat, 19:12:03 »

Hello.

Kicsit béna vagyok még a képpekkel de hamarosan küldök.

Elméletben a műszerfal az ültető rugók a kipufogó végek a spoiler-ek felnik közepe Wolf,de nem tudom azt megmondani pontosan ,hogy eredeti-e.Az előző tulaj azt (mondta hogy az).
Ha esetleg az alvázszám megmondja-e ?

Szerintem csak a Wolf tudná megmondani, hogy ők építették-e át az autót. (http://www.wolf-racing.de , bár a katalógusban csak MK2-től foglalkoznak nemesítéssel...)
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #3690 Dátum: 2012.11.04 vasárnap, 18:48:53 »

Hello.
Sziasztok.
Lenne egy kérdésem .

Valaki tudja mi a külömbség köztük?

93BB-12A650-ED / DESK
93BB-12A650-EE / DEWY
93BB-12A650-EF / DEEP

EEC-IV wave
mi ez egyébként?
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #3691 Dátum: 2012.11.04 vasárnap, 18:58:47 »

Némi infó: http://www.megaflea.net/ecutable.htm
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3692 Dátum: 2012.11.04 vasárnap, 21:08:41 »

mi ez egyébként?

Gondolom ECU lehet...  fejvakaras
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
wolf1978
Vendég
« Új hozzászólás #3693 Dátum: 2012.11.05 hétfő, 21:05:01 »

Igen az.
 93  2.0 ecu-k  csak azt nem tudom mi a külömbség köztü.
Felszereltségtől függ-e-vagy nem?
Kábelt cseréltem, és az automata váltós volt,az enyém meg nem
Működik vele ,vagy nem, azt nem tudom.

Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #3694 Dátum: 2012.11.05 hétfő, 21:55:08 »

Itt megtalálod az információkat: http://www.atpelectronics.co.uk/search/results.html?manufacturer=10&model=514&year=&vehicleref=&atpref=&submit=Search
Naplózva
wolf1978
Vendég
« Új hozzászólás #3695 Dátum: 2012.11.06 kedd, 07:13:47 »

Köszi.  worship
Naplózva
Vinyo
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


E-mail
« Új hozzászólás #3696 Dátum: 2012.11.09 péntek, 22:36:23 »

Szia !

Első körben nézd meg a belső (lábtéri) biztitáblán a 37-es biztosítékot (30A-es, alsó sorban jobbról a második). Utána lehet még 3 dolog, ha nem az : 1, megpusztult maga ventilátor, (ha kesztyűtartó alá bepillantasz és a motor csatiját lehúzod, majd multiméterrel megméred, hogy a csatiból jön-e nafta, természetesen gyújtás alatt) 2, az R14-es relé halt meg (lábtéri tábla, felülről a a második relé, elvileg sárga), 3, motortérben az R2-es relé halt meg (szemből az első relé, elvileg fekete)
(esetleges 4-ik hiba lehetne, a ventilátor ellenállása, de ha 4-es fokozaton (az már direkt feszkó) sem megy a venti, akkor az kizárható egyenlőre)

Az irány-állítást vákuum-motorok végzik, függetlenek a ventilátortól, szerencsére. Smiley

(egyébként reléim és ventilátorom is van, ha megpusztultak esetleg)

Nagyon szépen köszönöm a választ!!! Én azt se tudtam, hogy a lábtérben is van bizti tábla!!! Cheesy Megpróbálom ezeket megnézni mert hideg van már rendesen! Cheesy:D
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3697 Dátum: 2012.11.10 szombat, 00:01:02 »

Nagyon szépen köszönöm a választ!!! Én azt se tudtam, hogy a lábtérben is van bizti tábla!!! Cheesy Megpróbálom ezeket megnézni mert hideg van már rendesen! Cheesy:D


Szívesen, remélem ráakadsz a problémára. Nehogy már egy Mondeo-s megfázzon egy Mondeo-ban... Wink
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #3698 Dátum: 2012.11.10 szombat, 06:12:03 »

az a baj, itt is ír 3-4 db-ot egy modellhez, de, hogy azon belül mi a különbség nem tudják. dízelnél is külön van a klímás pl
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #3699 Dátum: 2012.11.10 szombat, 13:22:36 »

az a baj, itt is ír 3-4 db-ot egy modellhez, de, hogy azon belül mi a különbség nem tudják. dízelnél is külön van a klímás pl
Igaz!
Ez abban az esetben segíthet, ha csak a fontos irányvonalakra van szükség.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 80 81 ... 114   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.082 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.