Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 11:53:21 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 91 92 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 104 105 ... 114   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 1793414 alkalommal)
0 Felhasználó és 19 vendég van a témában
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #4850 Dátum: 2013.09.13 péntek, 15:09:30 »

Ez a rizsszemizzó mérete, ami a foglalatban van:


A legáltalánosabban elterjedt verzió a T5 és a T10, de valamiért (kib@szásból) a Ford ezt a különleges, alig kapható fajtát rakta a műszercsoportba.
tehát ugy kérjem hogy T6,5 öst? és csak fehér kell ugye?
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #4851 Dátum: 2013.09.13 péntek, 21:29:53 »

tehát ugy kérjem hogy T6,5 öst? és csak fehér kell ugye?
LED.

Egyébként nem tudom, hogy hol lehet csak magát a rizsszemizzót venni, de keress rá neten.
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4852 Dátum: 2013.09.14 szombat, 21:16:38 »

tehát ugy kérjem hogy T6,5 öst? és csak fehér kell ugye?

Ha LED-ezni akarsz, akkor a meglévő foglalatokba Te magad is pakolhatsz LED-eket. (nem előre gyártottat, hanem saját kezűleg - célszerű, mert 1db LED-nek nincs olyan szórása, hogy szép háttérfényt adjon, egyenletesen, tehát "foltos" lesz)
A sziluettek színezettek a műszercsoporton, tehát pl. hófehérre szinte lehetetlen lenne készíteni a világítást, akkor is zöldes lenne. A többi sziluett (kézifék, index, stb.) úgyszintén.
Szvsz, ha LED-ezel, akkor olyan színű LED-eket pakolj a foglalatokba, amilyen színben eredetileg is világít. A 4db "számlap" aminek a színével kísérletezhetsz, de fehér LED-del is zöld lesz. Kékkel pl. picit türkiszes/lilás.
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #4853 Dátum: 2013.09.15 vasárnap, 15:14:44 »

Ha LED-ezni akarsz, akkor a meglévő foglalatokba Te magad is pakolhatsz LED-eket. (nem előre gyártottat, hanem saját kezűleg - célszerű, mert 1db LED-nek nincs olyan szórása, hogy szép háttérfényt adjon, egyenletesen, tehát "foltos" lesz)
A sziluettek színezettek a műszercsoporton, tehát pl. hófehérre szinte lehetetlen lenne készíteni a világítást, akkor is zöldes lenne. A többi sziluett (kézifék, index, stb.) úgyszintén.
Szvsz, ha LED-ezel, akkor olyan színű LED-eket pakolj a foglalatokba, amilyen színben eredetileg is világít. A 4db "számlap" aminek a színével kísérletezhetsz, de fehér LED-del is zöld lesz. Kékkel pl. picit türkiszes/lilás.
azt kéne tudi milyen led a jó,és milyen ellenállások kellenek? mert ha lennének 12v os ledek,és persze nm 6-800 ft db áron akkor tiszta sor volna,forrasztani tudok.
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #4854 Dátum: 2013.09.15 vasárnap, 15:15:53 »

ma a hőmérő alatti légzsák narancssárga lámpa villogni kezdett,mikor mentem villogott,haza felé semmi! mi lehet az??
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #4855 Dátum: 2013.09.15 vasárnap, 20:02:26 »

azt kéne tudi milyen led a jó,és milyen ellenállások kellenek? mert ha lennének 12v os ledek,és persze nm 6-800 ft db áron akkor tiszta sor volna,forrasztani tudok.
Ha tudsz forrasztani: olvass.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #4856 Dátum: 2013.09.16 hétfő, 08:27:06 »

LED.

Egyébként nem tudom, hogy hol lehet csak magát a rizsszemizzót venni, de keress rá neten.
misi107 a bécsi úti Tungsram boltban rendelt olyat
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #4857 Dátum: 2013.09.16 hétfő, 17:49:22 »

misi107 a bécsi úti Tungsram boltban rendelt olyat
sajnos Misi107 nm elérhető.
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #4858 Dátum: 2013.09.16 hétfő, 18:01:55 »

sajnos Misi107 nm elérhető.
próbáld meg szuperhangyát, ő is tud segíteni
ugyanazzal a tudással rendelkezik, mint misi107
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #4859 Dátum: 2013.09.16 hétfő, 18:14:18 »

próbáld meg szuperhangyát, ő is tud segíteni
ugyanazzal a tudással rendelkezik, mint misi107
Bass.us éreztem én, hogy ismerős ez a tudás.
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #4860 Dátum: 2013.09.16 hétfő, 18:43:52 »

próbáld meg szuperhangyát, ő is tud segíteni
ugyanazzal a tudással rendelkezik, mint misi107
  köszi,irtam neki..
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4861 Dátum: 2013.09.16 hétfő, 19:34:55 »

próbáld meg szuperhangyát, ő is tud segíteni
ugyanazzal a tudással rendelkezik, mint misi107

100%-ig Grin
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #4862 Dátum: 2013.09.16 hétfő, 20:15:16 »

100%-ig Grin
worship worship
Naplózva
subway
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 145



E-mail
« Új hozzászólás #4863 Dátum: 2013.09.16 hétfő, 23:07:19 »

worship worship
Én múlthéten amikor besétáltam a boltocskába, haver eladó közölte, hogy ezt az izzót motorokba szokták vinni, de volt neki polcon. Tongue Cheesy
Naplózva

'96 1.8 TD CLX
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #4864 Dátum: 2013.09.17 kedd, 06:01:02 »

Én múlthéten amikor besétáltam a boltocskába, haver eladó közölte, hogy ezt az izzót motorokba szokták vinni, de volt neki polcon. Tongue Cheesy
hali.milyen bolt,es milyen izzo?rizsrzem led?
Naplózva
subway
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 145



E-mail
« Új hozzászólás #4865 Dátum: 2013.09.17 kedd, 07:22:30 »

hali.milyen bolt,es milyen izzo?rizsrzem led?
Itt nálunk a falu végén, a Hámorinál. De nem led, hanem a hagyományos halogén izzó. Lehet ma beugrok hozzá, és hozok pár darabot, aztán fotózok mi van ráírva.
Naplózva

'96 1.8 TD CLX
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #4866 Dátum: 2013.09.17 kedd, 07:26:46 »

Itt nálunk a falu végén, a Hámorinál. De  nem led, hanem a hagyományos halogén izzó. Lehet ma beugrok hozzá, és hozok pár darabot, aztán fotózok mi van ráírva.
de a müszerfalba mondod?mert ugye az a baj
hogy vagy nem erintkezik rendesen,
vagy gyenge a fenye!ezert volna a ledesites!
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #4867 Dátum: 2013.09.17 kedd, 07:42:17 »

sajnos Misi107 nm elérhető.
de a tungsram bolt elérhető  eplus2
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #4868 Dátum: 2013.09.17 kedd, 07:46:22 »

de a tungsram bolt elérhető  eplus2
azt tudom!a boltot neztem,de ott nincs
ilyesmi!semmilyen led!
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #4869 Dátum: 2013.09.17 kedd, 09:23:34 »

azt tudom!a boltot neztem,de ott nincs
ilyesmi!semmilyen led!
El kell, hogy keserítselek, de a Tungsram boltban nem is fogsz ilyen ledes cuccot kapni.
Ledes dolgot Ebay-ról, vagy hasonló helyről kell venni, és akkor még a foglalat fém részét is át kell alakítani, ahogy Yooccoo írta.
Vagy veszel komplett, foglalatos led műszerfalizzót.
De szerintem még mindig a legköltséghatékonyabb módszer a forrasztás, amit linkeltem.

Vagy teszel bele ledszalagot, ahogy márnemtudomki márkatárs is csinálta.
Naplózva
szikla
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60



E-mail
« Új hozzászólás #4870 Dátum: 2013.09.17 kedd, 10:00:55 »

 wave
Ledesitéshez ezt találtam mint bolt

http://autohifi-tuning.shp.hu/hpc/ws_member_3g.php?azonosito=autohifi-tuning

Jó válogatást. wave wave wave
Naplózva
subway
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 145



E-mail
« Új hozzászólás #4871 Dátum: 2013.09.17 kedd, 22:53:03 »

de a müszerfalba mondod?mert ugye az a baj
hogy vagy nem erintkezik rendesen,
vagy gyenge a fenye!ezert volna a ledesites!
Délelőtt beugrottam hozzá, és vettem két darabot, viszont ezek nem 1.2Wosak, hanem 3, szal azért majd jól megnézem azt ami benne volt. Még nem tudom mikor jutok el odáig, hogy megint kikapjam a csoportot...
Naplózva

'96 1.8 TD CLX
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #4872 Dátum: 2013.09.18 szerda, 15:49:57 »

Délelőtt beugrottam hozzá, és vettem két darabot, viszont ezek nem 1.2Wosak, hanem 3, szal azért majd jól megnézem azt ami benne volt. Még nem tudom mikor jutok el odáig, hogy megint kikapjam a csoportot...
én is láttam már foglalatos izzót,csak valmi ratyi volt. és nm tudták garantálni hogy passzolni fog. a forrasztással nem volna gond,csak az hogy ahogy láttam van olyan hely ahova 3db ot is be kell forrasztani,,ezt az ND oldalon láttam. tök undi..csak egyszerüen nem igaz hogy nem gyártanak 12 v os ledet olyan lábbal amit be lehet illeszteni az izzó helyére,minden hokusz pokusz nélküll....
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #4873 Dátum: 2013.09.18 szerda, 15:51:16 »

én is láttam már foglalatos izzót,csak valmi ratyi volt. és nm tudták garantálni hogy passzolni fog. a forrasztással nem volna gond,csak az hogy ahogy láttam van olyan hely ahova 3db ot is be kell forrasztani,,ezt az ND oldalon láttam. tök undi..csak egyszerüen nem igaz hogy nem gyártanak 12 v os ledet olyan lábbal amit be lehet illeszteni az izzó helyére,minden hokusz pokusz nélküll....
akkor már lehet jobb egy plasma számlap..
Naplózva
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #4874 Dátum: 2013.09.19 csütörtök, 12:28:43 »

Üdv, a múltkor értekeztünk kicsit csomagtartó világításról.
Nekem kinyiffantotta az akksit az, hogy a csomitartó világítás nem kapcsolt le (5ajtós) és nem vettük észre időben.
Az MKI. 5ajtósnál az ajtózárban van a kapcsolója?  Volt, aki ajtózsanérzhoz mondta a kapcsolót, de én ott semmi hasonlót nem fedeztem föl.

Az MKI. 5a-nál magán az ajtón csak egy "U" fémkampó van, az akad be alul középen a zárszerkezetbe. A zárszerkezetnek a csomilámpa kapcsolója egy "tipikus" hibaforrásnak tekinthető?
Arra jutottam, hogy egy próbát megér a csere. Olcsónak tűnő Ft-ért tudok bontott zárat venni, beruházok, cserélek és lesz-ami-lesz.

Amúgy hogyan lehet, illetve szoktátok-e valahogy az ilyesmit kivédeni? Márhogy valami nem szembetűnő ármány lemerítse az akksit a kritikusnál jobban?
Naplózva

MKI 2.0i
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #4875 Dátum: 2013.09.19 csütörtök, 13:16:07 »

Üdv, a múltkor értekeztünk kicsit csomagtartó világításról.
Nekem kinyiffantotta az akksit az, hogy a csomitartó világítás nem kapcsolt le (5ajtós) és nem vettük észre időben.
Az MKI. 5ajtósnál az ajtózárban van a kapcsolója?  Volt, aki ajtózsanérzhoz mondta a kapcsolót, de én ott semmi hasonlót nem fedeztem föl.

Az MKI. 5a-nál magán az ajtón csak egy "U" fémkampó van, az akad be alul középen a zárszerkezetbe. A zárszerkezetnek a csomilámpa kapcsolója egy "tipikus" hibaforrásnak tekinthető?
Arra jutottam, hogy egy próbát megér a csere. Olcsónak tűnő Ft-ért tudok bontott zárat venni, beruházok, cserélek és lesz-ami-lesz.

Amúgy hogyan lehet, illetve szoktátok-e valahogy az ilyesmit kivédeni? Márhogy valami nem szembetűnő ármány lemerítse az akksit a kritikusnál jobban?
vedd ki az izzót,azt kész. és ha van lábtér világitásod,nézz rá arra is,sötétben ülj be,és várd h lekapcsol e-nekem nem kapcsolt le az sem!!
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #4876 Dátum: 2013.09.19 csütörtök, 15:01:55 »

vedd ki az izzót,azt kész. és ha van lábtér világitásod,nézz rá arra is,sötétben ülj be,és várd h lekapcsol e-nekem nem kapcsolt le az sem!!

Az aztán a magas színvonalú problémamegoldás. eplus2
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #4877 Dátum: 2013.09.19 csütörtök, 15:06:30 »

Üdv, a múltkor értekeztünk kicsit csomagtartó világításról.
Nekem kinyiffantotta az akksit az, hogy a csomitartó világítás nem kapcsolt le (5ajtós) és nem vettük észre időben.
Az MKI. 5ajtósnál az ajtózárban van a kapcsolója?  Volt, aki ajtózsanérzhoz mondta a kapcsolót, de én ott semmi hasonlót nem fedeztem föl.

Az MKI. 5a-nál magán az ajtón csak egy "U" fémkampó van, az akad be alul középen a zárszerkezetbe. A zárszerkezetnek a csomilámpa kapcsolója egy "tipikus" hibaforrásnak tekinthető?
Arra jutottam, hogy egy próbát megér a csere. Olcsónak tűnő Ft-ért tudok bontott zárat venni, beruházok, cserélek és lesz-ami-lesz.

Amúgy hogyan lehet, illetve szoktátok-e valahogy az ilyesmit kivédeni? Márhogy valami nem szembetűnő ármány lemerítse az akksit a kritikusnál jobban?

A kapcsoló a zárra van erősítve, önmagában is cserélhető. Viszonylag könnyen hozzáférhető.

Ha és amennyiben nem boldogulsz vele, akkor még az is jobb az izzókiszedésnél, ha ledet teszel bele. Azzal akár hetekig is elvilágít anélkül, hogy az akksit lemerítené.

Itt van infó:
http://www.talkford.com/topic/116117-wheres-the-boot-light-switch/

A kék kapcsoló az.
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #4878 Dátum: 2013.09.19 csütörtök, 16:58:12 »

Az öt ajtós és kombi kapcsolója ugyanolyan?
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #4879 Dátum: 2013.09.19 csütörtök, 17:24:27 »

Az aztán a magas színvonalú problémamegoldás. eplus2
IGEN! gyors és egyszerü! mert addig amig nincs meg a kapcsolo,szopja az akkut! vagy te hagynád? nem hiszem! az izzót vissza lehet rakni! nem véglegesen gondoltam,bár én meg vagyok csomagtartó világitás nélkül!
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #4880 Dátum: 2013.09.19 csütörtök, 18:20:27 »

IGEN! gyors és egyszerü! mert addig amig nincs meg a kapcsolo,szopja az akkut! vagy te hagynád? nem hiszem! az izzót vissza lehet rakni! nem véglegesen gondoltam,bár én meg vagyok csomagtartó világitás nélkül!

Hát végül is jó megoldás, csak kicsit olyan, mint a levágott lábra morfiumot adni anélkül, hogy elállítanád a vérzést.

Ha írtad volna, hogy utána cserélje ki a kapcsolót, akkor rendben lenne, de önmagában az izzó kiszedés (és soha vissza nem tevés) nem egy differenciált problémamegoldás. eplus2

Én sem hagynám, de mondjuk én szakbarbár vagyok és nem az izzót venném ki, hanem a csatlakozót húznám le a foglalatról.
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #4881 Dátum: 2013.09.19 csütörtök, 18:21:36 »

Az öt ajtós és kombi kapcsolója ugyanolyan?

Passz, szerintem nem.
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #4882 Dátum: 2013.09.19 csütörtök, 18:39:32 »

Passz, szerintem nem.
Az enyém anno felmondta a szolgálatot, az aws folyamatosan jelezte, hogy nyitva az ajtó. Kaptam egy kéket az egyik fórumtárstól, az enyém fekete volt.
A kék kapcsoló stabilan kapcsol, kimértem, tehát jó, de mégis néha bejelez az aws és néha sípol önmagában a kocsi.

Lehet, hogy azért van, mert másmilyen a kettő?
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #4883 Dátum: 2013.09.21 szombat, 10:05:07 »

hello. valakinek van tapasztalata plasma számlappal kapcsolatban? van e értelme,jobb e mint ha ledesitenék? mi a véleményetek?
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #4884 Dátum: 2013.09.27 péntek, 16:50:22 »

Helló. az mitől mulik hogy az ablakemelő komfort e,és ha az,mennyire? nekem a bal első ablak egy nyomásra teljesen lemegy,de fel már nem! a többi ablak csak ha nyomom! lehet ezt tuningolni? legalább annyira hogy fel is menjen ha rápöccintek! valaki csinált már ilyet??
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #4885 Dátum: 2013.09.27 péntek, 19:52:11 »

Helló. az mitől mulik hogy az ablakemelő komfort e,és ha az,mennyire? nekem a bal első ablak egy nyomásra teljesen lemegy,de fel már nem! a többi ablak csak ha nyomom! lehet ezt tuningolni? legalább annyira hogy fel is menjen ha rápöccintek! valaki csinált már ilyet??
Gyárilag ilyen, csak a BE ablak megy le teljesen 1 pöccintésre. A jobb oldalit is meg lehet csinálni ilyenre, mert ugye angoloknál pl az az oldal a vezetőé, és náluk az az automata oldal - én megcsináltam.

A felfele automatát azért nem tartom jó ötletnek, mert a fenti módszerrel nem áll meg az ablak, ha valami az útjába kerül. Így én inkább ezt hanyagoltam.
Naplózva
Laces005
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84



E-mail
« Új hozzászólás #4886 Dátum: 2013.09.27 péntek, 21:21:47 »

Sziasztok


Segítségeteket szeretném kérni abban ,hogy úgy néz ki tudok szerezni egy fedélzeti computert az MK1-emhez (Gyárilag nincs benne) be szeretném kötni mik kellenek hozzá ?.
És igazándiból minden érdekelne a bekötésével kapcsolatban mert semmit nem tudok ,hogy kell bekötni mit mire milyen szállak hová szóval hatalmas segítségre van szükségem.

Kérlek titeket aki tud ebben segíteni privátban felvenném vele a kapcsolatot Smiley

Előre is köszönöm Smiley
Naplózva
SzaboZoli
Vendég
« Új hozzászólás #4887 Dátum: 2013.09.28 szombat, 05:43:08 »

Sziasztok!Nekem van egy 1.6 os mondim garázsba áll az auto és hónap eléjétől az a problémám hogy hidegen nehezen indul ilyen 5 . próbára de gázzal játszva leginkább akkor is.Egyik este leálltam másnap ilyen lett.Alapjárat sincs hidegen megy egy pár másodpercig de ha nem tartom a gázt elejti ha bemelegszik pöcre indul van alapjárat.De mondom ez egyik egytéről reggelre ilyen lett.Map szenzor biztos hogy nem mert mióta megvettem a kocsit le van huzva róla és évekig jó volt ugy.Esetleg valami ötlet valakinek?   rinya
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #4888 Dátum: 2013.09.28 szombat, 15:02:08 »

helló. erről mi a véleményetek? http://www.grando.hu/plazma-optikai-fordulatszammero-szett-fordhoz-mondeo-gbp-bnp-evjarat-1993-1996-1533953997

nem ismerem ezeket a cuccokat,nem tudom mennyire müködik jol,és mennyire szerelhető!
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #4889 Dátum: 2013.09.29 vasárnap, 13:48:19 »

helló. erről mi a véleményetek? http://www.grando.hu/plazma-optikai-fordulatszammero-szett-fordhoz-mondeo-gbp-bnp-evjarat-1993-1996-1533953997

nem ismerem ezeket a cuccokat,nem tudom mennyire müködik jol,és mennyire szerelhető!
Passz.
Csak egy megjegyzés: le kell venni hozzá a mutatókat, és jön a dilemma, hogy fogod visszatenni, hogy utána is pontos legyen? Én inkább ilyenbe nem vágok bele, adott ismeretek hiánya miatt.


Segítségeteket szeretném kérni abban ,hogy úgy néz ki tudok szerezni egy fedélzeti computert az MK1-emhez (Gyárilag nincs benne) be szeretném kötni mik kellenek hozzá ?.
És igazándiból minden érdekelne a bekötésével kapcsolatban mert semmit nem tudok ,hogy kell bekötni mit mire milyen szállak hová szóval hatalmas segítségre van szükségem.

Kérlek titeket aki tud ebben segíteni privátban felvenném vele a kapcsolatot Smiley
Hali!
Külföldiül megoldás.
Arra figyelj, hogy a te kocsidban nem biztos, hogy ezek lesznek a kábelszínek. '93-'94-es évjáratban adott kábelek más színűek lehetnek, mint a '95-'96-os évjáratú kocsikban.
Ja, és sajnos nem egyszerű a bekötés. Nekem már 1 éve benne a kocsiban a fedkomp, de még csak az időt mutatja Grin, mert a többihez még nem szedtem össze az erőt, és másfél napi időt illetve helyet, ahol meg tudnám csinálni (panel 9. emeletén nem egyszerű Grin ).
Naplózva
Janny
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 965



E-mail
« Új hozzászólás #4890 Dátum: 2013.09.29 vasárnap, 20:04:40 »

helló. erről mi a véleményetek? http://www.grando.hu/plazma-optikai-fordulatszammero-szett-fordhoz-mondeo-gbp-bnp-evjarat-1993-1996-1533953997

nem ismerem ezeket a cuccokat,nem tudom mennyire müködik jol,és mennyire szerelhető!

Elvilefg akkora a luk a közepén, hogy a mutatók leszedése nélkül fel lehet rakni. Konkrétan így, mint a videón a BMW-re: https://www.youtube.com/watch?v=71RPyX6nm2M

Naplózva

MK IV kombi, 2009 2,0 TDCi, 115 ló
MK II kombi, 1997, 2,0 benzin
"Full throttle and no brakes… Save the planet, kill yourself!"
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #4891 Dátum: 2013.09.29 vasárnap, 20:23:03 »

Elvilefg akkora a luk a közepén, hogy a mutatók leszedése nélkül fel lehet rakni. Konkrétan így, mint a videón a BMW-re: https://www.youtube.com/watch?v=71RPyX6nm2M


igen a mutató az biztos átmegy rajta,csak a mutató másik vége a kérdéses! amit nem értek,hogy az izzókat ki kell venni? magyarul csak a plazma lapok világitanak,vagy az izzók is kellenek a müszer egységbe?! mert szerintem bezavarnak az izzók,,nem?
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #4892 Dátum: 2013.09.29 vasárnap, 20:29:52 »

igen a mutató az biztos átmegy rajta,csak a mutató másik vége a kérdéses! amit nem értek,hogy az izzókat ki kell venni? magyarul csak a plazma lapok világitanak,vagy az izzók is kellenek a müszer egységbe?! mert szerintem bezavarnak az izzók,,nem?


Szerintem igen. A plazma lapot kötöd rá arra a villanyra, amit az izzók kapnak alap esetben.
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #4893 Dátum: 2013.09.29 vasárnap, 20:33:32 »

Szerintem igen. A plazma lapot kötöd rá arra a villanyra, amit az izzók kapnak alap esetben.
én ugy olvastam a világitás kapcslora kell kötni,de az nem is baj h hova kötném,hanem az izzókat ki kell e venni,mert erről sehol nem irnak!
Naplózva
csapo geza
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97


E-mail
« Új hozzászólás #4894 Dátum: 2013.10.09 szerda, 21:05:22 »

Sziasztok!
MKI mondeo gyári rádió olyat produkál hogy kb.5-10perc után süket a hang teljessen kikapcsol."van ebben erősitő v.végfok v. kuka az egész?"
Naplózva

MK1.1996. 1.6 16V zetec
MK3.2004. 2.0 TDCI 130LE Ghia
MK3.2004. 2.0 Duratec HE
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4895 Dátum: 2013.10.10 csütörtök, 12:09:59 »

Sziasztok!
MKI mondeo gyári rádió olyat produkál hogy kb.5-10perc után süket a hang teljessen kikapcsol."van ebben erősitő v.végfok v. kuka az egész?"


Írtam választ az "Általános kérdések"-ben.
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4896 Dátum: 2013.10.10 csütörtök, 12:17:20 »

igen a mutató az biztos átmegy rajta,csak a mutató másik vége a kérdéses! amit nem értek,hogy az izzókat ki kell venni? magyarul csak a plazma lapok világitanak,vagy az izzók is kellenek a müszer egységbe?! mert szerintem bezavarnak az izzók,,nem?


A mutatókat le is veheted, csak az üzemanyag mutatót jelöld be, hogy hol állt (!!). (vagy előtte tankold pont félig az autót Grin)
Izzókból csak a külsős, azaz a ABS-lufi-kézifék-stb., kellenek, ami a számlapokat világítja meg azokat kiveheted, bár akkor a mutatók sem fognak világítani. (esetleg csak halványan, ahogy a plazmalap megvilágítja őket)
Külön van hozzá fényerő szabályzó ugye? Akkor érdemesebb fixen világító, azaz nem dimmelhető forrásra kötni. Bár szvsz. 90%-unk, padló fényerőn használja a belső fényeket, ebben az esetben kötheted bátran a kivett izzó helyére is.
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #4897 Dátum: 2013.10.10 csütörtök, 12:24:04 »

A mutatókat le is veheted, csak az üzemanyag mutatót jelöld be, hogy hol állt (!!). (vagy előtte tankold pont félig az autót Grin)
Izzókból csak a külsős, azaz a ABS-lufi-kézifék-stb., kellenek, ami a számlapokat világítja meg azokat kiveheted, bár akkor a mutatók sem fognak világítani. (esetleg csak halványan, ahogy a plazmalap megvilágítja őket)
Külön van hozzá fényerő szabályzó ugye? Akkor érdemesebb fixen világító, azaz nem dimmelhető forrásra kötni. Bár szvsz. 90%-unk, padló fényerőn használja a belső fényeket, ebben az esetben kötheted bátran a kivett izzó helyére is.
http://www.grando.hu/plazma-optikai-fordulatszammero-szett-fordhoz-mondeo-gbp-bnp-evjarat-1993-1996-1533953997 pl erre gondoltam
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #4898 Dátum: 2013.10.10 csütörtök, 12:30:03 »

de ha kiveszem az órákat,és az áramot lekötöm,akkor a mutatók alapra be állnak nem? és a tengelyek nincsenek lapolva a rossz visszarakás védelmére?
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #4899 Dátum: 2013.10.10 csütörtök, 13:42:55 »

de ha kiveszem az órákat,és az áramot lekötöm,akkor a mutatók alapra be állnak nem?
és a tengelyek nincsenek lapolva a rossz visszarakás védelmére?
Arra az alapra, ami meg van adva nekik - tüske az rpm és sebesség mutatónál :-).
Nincsenek. Erre van pl. a tüske is az említett két mutatónál. Azzal vannak lapolva, hogy ne lengjenek tovább a 0-nál. Ha átugrasztod a mutatót a tüskéken, akkor a rugójuk még húzza vissza egy kicsit, majdnem függőleges állásig (Ladás tapasztalat).

És a tüskék helyét a plazmaszámlapon is láthatod.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 91 92 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 104 105 ... 114   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.077 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.