Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.03 péntek, 14:08:58 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1] 2   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Villanyszerelő  (Megtekintve 24129 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
legyozo
Vendég
« Dátum: 2014.10.07 kedd, 12:17:53 »

Sziasztok!

16 A-ről bővítenék.

Ehhez keresek olyan szakit aki ebben is az.

Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #1 Dátum: 2014.10.07 kedd, 12:20:51 »

Sziasztok!

16 A-ről bővítenék.

Ehhez keresek olyan szakit aki ebben is az.


25A ig illetve megfelelő hálózati kiépítéssel 32A-ig alanyi jogon ingyenes.ergo nem kell hálózatfejlesztési díjat fizetni.Csak a kismegszakítókat kell kipengetni,aminek db-jáért elkér az Elmű 4e ft-ot.

Annyi,hogy felkeresed a helyi erőket(elmű,édász,dédász,eon,ami van nálatok),és megigényeled.

persze az sem árt,ha a hálózatod tudja fogadni a 25 vagy 32A-t.minimum 2,5-es réz vezetékek,meg megfelelően kialakítva...ehhez kellhet ember.pesti viszonylatban van ismerős...
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.07 kedd, 12:22:50 írta alf » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2014.10.07 kedd, 12:23:42 »

25A ig illetve megfelelő hálózati kiépítéssel 32A-ig alanyi jogon ingyenes.ergo nem kell hálózatfejlesztési díjat fizetni.Csak a kismegszakítókat kell kipengetni,aminek db-jáért elkér az Elmű 4e ft-ot.

Annyi,hogy felkeresed a helyi erőket(elmű,édász,dédász,eon,ami van nálatok),és megigényeled.
Köszönöm, próbálom! ELműsők vagyunk.
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2014.10.07 kedd, 12:43:45 »

...

persze az sem árt,ha a hálózatod tudja fogadni a 25 vagy 32A-t.minimum 2,5-es réz vezetékek,meg megfelelően kialakítva...ehhez kellhet ember.pesti viszonylatban van ismerős...
A hálózatot cseréltük, fővezetékek 2,5 MCu, leágazók 1,5-2,5 MCu, de ezt ellenőriznie nem kell az elműnek?
Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4 Dátum: 2014.10.07 kedd, 12:46:52 »

A hálózatot cseréltük, fővezetékek 2,5 MCu, leágazók 1,5-2,5 MCu, de ezt ellenőriznie nem kell az elműnek?
hogy a lakásodon belül mit csinálsz, azt szerintem nem kell.
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #5 Dátum: 2014.10.07 kedd, 13:26:08 »

A hálózatot cseréltük, fővezetékek 2,5 MCu, leágazók 1,5-2,5 MCu, de ezt ellenőriznie nem kell az elműnek?
elméletileg kéne,de nem foglalkoznak vele.csak az óraszekrényben vagy óradobozban nézheti meg a vezetékelést.ha ott rendben találja,nem mehet be a lakásba.ergo nem foglakoznak vele.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #6 Dátum: 2014.10.07 kedd, 13:51:29 »

elméletileg kéne,de nem foglalkoznak vele.csak az óraszekrényben vagy óradobozban nézheti meg a vezetékelést.ha ott rendben találja,nem mehet be a lakásba.ergo nem foglakoznak vele.
Kíváncsi vagyok, majd írom a fejleményeket.
Naplózva
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #7 Dátum: 2014.10.07 kedd, 14:50:41 »

elméletileg kéne,de nem foglalkoznak vele.csak az óraszekrényben vagy óradobozban nézheti meg a vezetékelést.ha ott rendben találja,nem mehet be a lakásba.ergo nem foglakoznak vele.
Csak a földelést nézik, mérik, meg a légvezeték csatlakozást, olyan rátekerős módszer már nem megengedett, csak ENSZTÓ csatlakozó a jó. Felnéznek a tetőtartóra, oszt mondják, hogy jó, vagy nem. A benti dolgokat sosem nézik, az a tulaj baja.
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #8 Dátum: 2014.10.07 kedd, 16:24:27 »

Csak a földelést nézik, mérik, meg a légvezeték csatlakozást, olyan rátekerős módszer már nem megengedett, csak ENSZTÓ csatlakozó a jó. Felnéznek a tetőtartóra, oszt mondják, hogy jó, vagy nem. A benti dolgokat sosem nézik, az a tulaj baja.
Milyen az a rátekerős módszer? Félő, hogy itt olyan van. Az ENSZTÓ az ENSTO?
Naplózva
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #9 Dátum: 2014.10.07 kedd, 19:05:31 »

Milyen az a rátekerős módszer? Félő, hogy itt olyan van. Az ENSZTÓ az ENSTO?
A rátekerős módszer annyit jelent, hogy az oszloptól jövő nullázó vezető sodrony egy kötélszív segítségével meg van feszítve, végkötés stb. Erre van a tetőtartóba lemenő MLC 10-es vezeték rákötve úgy, hogy megblankolnak egy 10-15 centis darabot, oszt rátekerik a sodronyra szépen egymás mellé, mint egy rugót.  Ez olyan 5-8 menetet jelent, kb 3-4 centis hosszúságban. Ezt kell a mai szabvány szerinti http://www.pauer-land.hu/?oldal=2&kat=684&termek=16939 csatlakozóval összekötni.

Igen, az ENSZTÓ=Ensto. Csak gyorsan írva. vigyor3
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #10 Dátum: 2014.10.07 kedd, 19:21:59 »

A rátekerős módszer annyit jelent, hogy az oszloptól jövő nullázó vezető sodrony egy kötélszív segítségével meg van feszítve, végkötés stb. Erre van a tetőtartóba lemenő MLC 10-es vezeték rákötve úgy, hogy megblankolnak egy 10-15 centis darabot, oszt rátekerik a sodronyra szépen egymás mellé, mint egy rugót.  Ez olyan 5-8 menetet jelent, kb 3-4 centis hosszúságban. Ezt kell a mai szabvány szerinti http://www.pauer-land.hu/?oldal=2&kat=684&termek=16939 csatlakozóval összekötni.

Igen, az ENSZTÓ=Ensto. Csak gyorsan írva. vigyor3
Jól értem, hogy a mai szabványnak megfelelő bekötés annyit jelent, hogy a csavaros rögzítés helyett Enstoval kell összekötni az oszlopról bejövő vezetéket az óráig tartó vezetékkel?
Naplózva
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #11 Dátum: 2014.10.07 kedd, 20:22:56 »

Jól értem, hogy a mai szabványnak megfelelő bekötés annyit jelent, hogy a csavaros rögzítés helyett Enstoval kell összekötni az oszlopról bejövő vezetéket az óráig tartó vezetékkel?
Igen, ha hálózatfejlesztést, fogyasztás növekedést akarsz kérni (például 16A-ról 20-25-32 Amperre, akkor csak a megmért földelés és Ensto-s szabványos nullázás esetén teljesítik.  szomoru1
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #12 Dátum: 2014.10.07 kedd, 20:29:58 »

Igen, ha hálózatfejlesztést, fogyasztás növekedést akarsz kérni (például 16A-ról 20-25-32 Amperre, akkor csak a megmért földelés és Ensto-s szabványos nullázás esetén teljesítik.  szomoru1
nálunk még csak erre sem figyeltek.szó nélkül kicserélték 25A-re a kismegszakítókat.

gondolom területenként is eltérnek a szabályoktól vagy vannak bevett szokások.....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #13 Dátum: 2014.10.08 szerda, 05:07:36 »

nálunk még csak erre sem figyeltek.szó nélkül kicserélték 25A-re a kismegszakítókat.

gondolom területenként is eltérnek a szabályoktól vagy vannak bevett szokások.....
Igen, valószínű! Errefelé a DÉMÁSZ szolgáltat, francia tulaj, minden pénzt visz, teljesen elrugaszkodott elvárásokkal az ügyfelek felé. Ez mind emeli a költségeket (jó, mondjuk a biztonság javára), de a szolgáltatás színvonala egyre rosszabb, a rezsicsökkentés meg még tesz rá néhány lapáttal.  vigyor3
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #14 Dátum: 2014.10.08 szerda, 07:40:53 »

Igen, valószínű! Errefelé a DÉMÁSZ szolgáltat, francia tulaj, minden pénzt visz, teljesen elrugaszkodott elvárásokkal az ügyfelek felé. Ez mind emeli a költségeket (jó, mondjuk a biztonság javára), de a szolgáltatás színvonala egyre rosszabb, a rezsicsökkentés meg még tesz rá néhány lapáttal.  vigyor3
sőt,nálam FI relé miatt ami méretlenen van le blombálva,nem is néztek semmit.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #15 Dátum: 2014.10.08 szerda, 15:05:48 »

sőt,nálam FI relé miatt ami méretlenen van le blombálva,nem is néztek semmit.
Itt ezt nem is engednék. A bejövő méretlen egy kismegszakító (vagy 3), mérő, azután elmenő biztosítók, stb. Ott lehet Fi relé.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #16 Dátum: 2014.10.08 szerda, 17:05:27 »

Itt ezt nem is engednék. A bejövő méretlen egy kismegszakító (vagy 3), mérő, azután elmenő biztosítók, stb. Ott lehet Fi relé.
azért van méretlenen,mert így a nappali és az idővezérelt mérő is védelem alatt áll a FI relével egyszerre.teljesen szabályosan.csak jár hozzá a blomba,és ha meghibásodik,önköltséges a cseréje és mindenképp kell hozzá az elmű.Az új mérőszekrényekbe meg már el sem fér.de nekem még hagyományos saját magam által készített óraszekrény van.akkor még elég volt a szakmunkás bizonyítvány megléte a mérőszekrény beépítésére és elkészítésére.aztán a FI  relé 2000környékén került beépítésre.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #17 Dátum: 2014.10.08 szerda, 19:22:38 »

azért van méretlenen,mert így a nappali és az idővezérelt mérő is védelem alatt áll a FI relével egyszerre.teljesen szabályosan.csak jár hozzá a blomba,és ha meghibásodik,önköltséges a cseréje és mindenképp kell hozzá az elmű.Az új mérőszekrényekbe meg már el sem fér.de nekem még hagyományos saját magam által készített óraszekrény van.akkor még elég volt a szakmunkás bizonyítvány megléte a mérőszekrény beépítésére és elkészítésére.aztán a FI  relé 2000környékén került beépítésre.
A Fi relé nagyon hasznos dolog, ha a méretlenen van, spórolhat vele az ember párezer forintot, de ha baj van, sokkal többe kerül, mert a kiszállási díj a szolgáltató részéről egyre csak emelkedik, a Fi relét meg így is-úgyis meg kell venni, ha rossz. Én már sok éve csak Fi relével készítek mindent, akár ház, akár gépsor vezérlő szekrény. Ha száraz helyiség, ha vizes, akárkinek is kell. A legdrágább 4 pólusú Fi relé sem több 15000 forintnál. Az emberélet ennél többet ér. Ezt persze nem Neked írom, Te ezt nagyon jól tudod, hanem a többi olvasónak. smile integet2
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #18 Dátum: 2014.10.08 szerda, 19:25:36 »

Van ám nálunk is, kettő is.  wave
Naplózva
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #19 Dátum: 2014.10.08 szerda, 19:44:48 »

A Fi relé nagyon hasznos dolog, ha a méretlenen van, spórolhat vele az ember párezer forintot, de ha baj van, sokkal többe kerül, mert a kiszállási díj a szolgáltató részéről egyre csak emelkedik, a Fi relét meg így is-úgyis meg kell venni, ha rossz. Én már sok éve csak Fi relével készítek mindent, akár ház, akár gépsor vezérlő szekrény. Ha száraz helyiség, ha vizes, akárkinek is kell. A legdrágább 4 pólusú Fi relé sem több 15000 forintnál. Az emberélet ennél többet ér. Ezt persze nem Neked írom, Te ezt nagyon jól tudod, hanem a többi olvasónak. smile integet2


 eljen
Most vettem én is 4pólusút 12600.-ért (Schneider). Nekem az óra után (mért részen) van a kismegszakítókkal együtt.   
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #20 Dátum: 2014.10.08 szerda, 20:25:24 »

 eljen


 eljen
Most vettem én is 4pólusút 12600.-ért (Schneider). Nekem az óra után (mért részen) van a kismegszakítókkal együtt.   
Mindenkinek csak ajánlani tudom, sok kezdődő hibát megmutat, cserébe a villanyszerelők réme, ha egy meglevő, mókolt hálózatba kell bekötni. Ha véletlen a nulla össze van kötve a védővezetővel, akkor áll a bál. De sok gyereket, felnőttet megmenthet. Meg kutyát is, amelyik a kertben rosszalkodik az öntöző berendezés, vagy egyéb kin :wave:ti fogyasztók kábelével.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #21 Dátum: 2014.10.09 csütörtök, 13:39:28 »



 eljen
Most vettem én is 4pólusút 12600.-ért (Schneider). Nekem az óra után (mért részen) van a kismegszakítókkal együtt.   

Nekemis. Szólt is párszor, hogy baj van! nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #22 Dátum: 2014.10.09 csütörtök, 14:55:53 »

Nekemis. Szólt is párszor, hogy baj van! nyes


Nekem még nem szólt.  Smiley  Igaz még csak most lett beszerelve 2-3 hete.  A test gombot megnyomva leold az biztos...remélem éles helyzet nem nagyon lesz. 
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #23 Dátum: 2014.10.09 csütörtök, 15:31:04 »



Nekem még nem szólt.  Smiley  Igaz még csak most lett beszerelve 2-3 hete.  A test gombot megnyomva leold az biztos...remélem éles helyzet nem nagyon lesz. 

Kenyérpirító, kenyérsütő fűtőszála, kiégett szúnyogcsapda izzó, sima izzók.... Sok apróságban segít, ami egyéb esetben akár gyulladáshoz is vezethetne...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #24 Dátum: 2014.10.11 szombat, 09:27:03 »

25A ig illetve megfelelő hálózati kiépítéssel 32A-ig alanyi jogon ingyenes.ergo nem kell hálózatfejlesztési díjat fizetni.Csak a kismegszakítókat kell kipengetni,aminek db-jáért elkér az Elmű 4e ft-ot.

Annyi,hogy felkeresed a helyi erőket(elmű,édász,dédász,eon,ami van nálatok),és megigényeled.

persze az sem árt,ha a hálózatod tudja fogadni a 25 vagy 32A-t.minimum 2,5-es réz vezetékek,meg megfelelően kialakítva...ehhez kellhet ember.pesti viszonylatban van ismerős...

Részben...pontosabban. sokszor elhajtják az ügyfelet,hamis infóval./vagy szolgáltatónként ,kiépitettségtől vältozhat pl.panel/
Alapból régi épületben lakásban járna 20-25amper...uj épületre 32a
Viszont ha régi alu van 6os és nem 10es,akkor korlätozhatjäk jogosan.
A bővités amperonként 4eft...nem automatánként...ugymond.
Ami jár új családi házra 1*32a
Vagy 3×16a........minden ettől eltérő /több/amperért fizetni kell,pl műhelyek egyébb tőbb légkondis épületeknek a 3×16semmire sem jó.

Ui.sztem a2.5es vezeték max nagyobb fogyasztóhoz elégséges....betápra 4-6os réz minimum,ha jól értettem amit irtál.
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #25 Dátum: 2014.10.11 szombat, 09:49:42 »

Részben...pontosabban. sokszor elhajtják az ügyfelet,hamis infóval./vagy szolgáltatónként ,kiépitettségtől vältozhat pl.panel/
Alapból régi épületben lakásban járna 20-25amper...uj épületre 32a
Viszont ha régi alu van 6os és nem 10es,akkor korlätozhatjäk jogosan.
A bővités amperonként 4eft...nem automatánként...ugymond.
Ami jár új családi házra 1*32a
Vagy 3×16a........minden ettől eltérő /több/amperért fizetni kell,pl műhelyek egyébb tőbb légkondis épületeknek a 3×16semmire sem jó.

Ui.sztem a2.5es vezeték max nagyobb fogyasztóhoz elégséges....betápra 4-6os réz minimum,ha jól értettem amit irtál.
nem.nem kell A-onként fizetni.25A-ig alanyi jogon ingyenes!sőt,megfelelő hálózat esetén 32A-ig.Ez 1 fázisra értendő.A 3 fázis más tészta.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #26 Dátum: 2014.10.11 szombat, 10:12:20 »

nem.nem kell A-onként fizetni.25A-ig alanyi jogon ingyenes!sőt,megfelelő hálózat esetén 32A-ig.Ez 1 fázisra értendő.A 3 fázis más tészta.
Az első két sorba leirtam mi tapasztalható./ 16amperos ügyfelünk...betelefonált hogy kéri a neki járó min.20 vagy 25ampert...utána felhiv hogy neki csak 16 jár,mert neki ezt mondták/annak ellére hogy járna neki.
Ha kevesebbre van szerződése,vagy elavult a hälozata,amit egy szaki "könnyen ráolvas ha akar",máris 4eft /amper zsebbe nyúlós lesz.
De nem ragoznám túl,lentebb irtam sokmindentől függ.
Uj hálozatnál mint megrendelő,te választhatsz 1×32 vagy 3×16...ez ami jár..../családi ház,társasház ,lakópark,akár ettől eltérő lehet.

Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #27 Dátum: 2014.10.11 szombat, 10:18:16 »

Részben...pontosabban. sokszor elhajtják az ügyfelet,hamis infóval./vagy szolgáltatónként ,kiépitettségtől vältozhat pl.panel/
Alapból régi épületben lakásban járna 20-25amper...uj épületre 32a
Viszont ha régi alu van 6os és nem 10es,akkor korlätozhatjäk jogosan.
A bővités amperonként 4eft...nem automatánként...ugymond.
Ami jár új családi házra 1*32a
Vagy 3×16a........minden ettől eltérő /több/amperért fizetni kell,pl műhelyek egyébb tőbb légkondis épületeknek a 3×16semmire sem jó.

Ui.sztem a2.5es vezeték max nagyobb fogyasztóhoz elégséges....betápra 4-6os réz minimum,ha jól értettem amit irtál.

Nekem 3x16A van.....akkor az most xar, kevés?   
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #28 Dátum: 2014.10.11 szombat, 10:26:20 »

Nekem 3x16A van.....akkor az most xar, kevés?   
az mind1 de annyi marad örökre... eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #29 Dátum: 2014.10.11 szombat, 10:29:00 »

Nekem 3x16A van.....akkor az most xar, kevés?   
Ezt igy nem lehet kijelenteni.
Ha jól van elosztva a 3fázis,általában elég.Gondok akkor kezdődnek ha nagyobb gépek,vagy nagy klima/vagy több/ bekerül a hálózatba .
A kérdés melyik körre kerüljön?! Csak a példa kedvéért..Konyha-sütő,mosogép-hajszáritó ,vagy az összes konnektor valamelyikéhez amin pl 3számgép plusz porszivó üzemel....ezek mindegyike simán 10amper feletti,igy látható kisebb a lehetőség ujabb bővitésre.
A gyakorlatban kevésbé jelent gondot ,1 c-s megszakitót raknak fel, 2...nem használod egy időben az e.berendezéseket.
szoval ha nem csapkodja az autómatákat addig nincs baj
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #30 Dátum: 2014.10.11 szombat, 10:40:58 »

Ezt igy nem lehet kijelenteni.
Ha jól van elosztva a 3fázis,általában elég.Gondok akkor kezdődnek ha nagyobb gépek,vagy nagy klima/vagy több/ bekerül a hálózatba .
A kérdés melyik körre kerüljön?! Csak a példa kedvéért..Konyha-sütő,mosogép-hajszáritó ,vagy az összes konnektor valamelyikéhez amin pl 3számgép plusz porszivó üzemel....ezek mindegyike simán 10amper feletti,igy látható kisebb a lehetőség ujabb bővitésre.
A gyakorlatban kevésbé jelent gondot ,1 c-s megszakitót raknak fel, 2...nem használod egy időben az e.berendezéseket.
szoval ha nem csapkodja az autómatákat addig nincs baj


Régen voltak gondok....1000éves hálózat most lett cserélve (1 fázis használva sem volt, fém védőcsőben szövetes szigetelésű vékony veztékek, földelés semmi nem volt vigyor3).
Most minden új.  A konektorokhoz 2,5mm2 vezeték megy, a világítások 1,5mm2 vezetéket kaptak a sütő 5x4mm2-ről üzemel.  A konektorok 16 C-s kismegszakítót kaptak, a világítás 10 C-s....és persze van FI is.   A fogyasztókat úgy osztottam el, hogy a sütő az 3fázisról megy, a többi nagyobb fogyasztót pedig igyekeztem külön fázisokra tenni.....csináltam egy próbát, hogy bekapcsoltam minden nagyobb fogyasztót, de nem volt gond, úgy néz ki sikerült jól elosztanom.  Egyedül a hegesztő trafónak sikerült lecsapni párszor, de azt úgysem használom minden nap.
Jövőre szeretnék klímát....vagy 2db 2-3kw körülit, vagy 1db 5kw....nem tudom azt mennyire szereti majd a hálózat.  Melyikkel járnék jobban....2db kissebb teljesítményű, vagy 1db nagy teljesítményű?
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #31 Dátum: 2014.10.11 szombat, 10:42:19 »

az mind1 de annyi marad örökre... eplus2


Az már igen, de elég ez az átmérő is.  eplus2
A hálózatot meg lehet bővíteni, ha kevés lenne, de eddig jónak tűnik.
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #32 Dátum: 2014.10.11 szombat, 11:05:29 »



Régen voltak gondok....1000éves hálózat most lett cserélve (1 fázis használva sem volt, fém védőcsőben szövetes szigetelésű vékony veztékek, földelés semmi nem volt vigyor3).
Most minden új.  A konektorokhoz 2,5mm2 vezeték megy, a világítások 1,5mm2 vezetéket kaptak a sütő 5x4mm2-ről üzemel.  A konektorok 16 C-s kismegszakítót kaptak, a világítás 10 C-s....és persze van FI is.   A fogyasztókat úgy osztottam el, hogy a sütő az 3fázisról megy, a többi nagyobb fogyasztót pedig igyekeztem külön fázisokra tenni.....csináltam egy próbát, hogy bekapcsoltam minden nagyobb fogyasztót, de nem volt gond, úgy néz ki sikerült jól elosztanom.  Egyedül a hegesztő trafónak sikerült lecsapni párszor, de azt úgysem használom minden nap.
Jövőre szeretnék klímát....vagy 2db 2-3kw körülit, vagy 1db 5kw....nem tudom azt mennyire szereti majd a hálózat.  Melyikkel járnék jobban....2db kissebb teljesítményű, vagy 1db nagy teljesítményű?
vigyor3 a klímának az a teljesítménye nem a villamos teljesítménye,hanem a hűtő teljesítménye.egy 3kw-os klíma kompresszora is csak 800w-os,pont mint egy hűtőszekrénynek.a ventikkel együtt alig több mint 1200W a villamos teljesítménye.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #33 Dátum: 2014.10.11 szombat, 11:40:09 »

vigyor3 a klímának az a teljesítménye nem a villamos teljesítménye,hanem a hűtő teljesítménye.egy 3kw-os klíma kompresszora is csak 800w-os,pont mint egy hűtőszekrénynek.a ventikkel együtt alig több mint 1200W a villamos teljesítménye.
Kivéve amig bekapcsol-od  eplus2.
Aztán csak az a kérdés melyik körön/fázis/ fut....sütő,hajszáritó...porszivó,vagy épp fűt 90'ra a mosogép.
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #34 Dátum: 2014.10.11 szombat, 11:44:20 »

Kivéve amig bekapcsol-od  eplus2.
Aztán csak az a kérdés melyik körön/fázis/ fut....sütő,hajszáritó...porszivó,vagy épp fűt 90'ra a mosogép.
nem mindent egyszerre kapcsolsz be vagy használsz.ha így méreteznék a hálózatot,akkor 3x50A is kevés lenne... nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #35 Dátum: 2014.10.11 szombat, 11:50:56 »



Régen voltak gondok....1000éves hálózat most lett cserélve (1 fázis használva sem volt, fém védőcsőben szövetes szigetelésű vékony veztékek, földelés semmi nem volt vigyor3).
Most minden új.  A konektorokhoz 2,5mm2 vezeték megy, a világítások 1,5mm2 vezetéket kaptak a sütő 5x4mm2-ről üzemel.  A konektorok 16 C-s kismegszakítót kaptak, a világítás 10 C-s....és persze van FI is.   A fogyasztókat úgy osztottam el, hogy a sütő az 3fázisról megy, a többi nagyobb fogyasztót pedig igyekeztem külön fázisokra tenni.....csináltam egy próbát, hogy bekapcsoltam minden nagyobb fogyasztót, de nem volt gond, úgy néz ki sikerült jól elosztanom.  Egyedül a hegesztő trafónak sikerült lecsapni párszor, de azt úgysem használom minden nap.
Jövőre szeretnék klímát....vagy 2db 2-3kw körülit, vagy 1db 5kw....nem tudom azt mennyire szereti majd a hálózat.  Melyikkel járnék jobban....2db kissebb teljesítményű, vagy 1db nagy teljesítményű?

Sztem a 2.5ös kábel indokolatlan és akár veszélyes is lehet.A nagy átmérő tőbb áramot enged át zárlat esetén,automata meghibásodás esetben vagy ha ki van iktatva....le sem irom./plusz a dupla konnektoron marha könnyű szemet hajlitani a 2.5ös mcu-n/

Viszont ha fejlesztesz arra most jól jöhet egy vtg elosztás igy,ami van.
Klima szerelő,több,jobb tanácsot tud adni gyakorlatban melyik a jobb megoldás.
2db nak sokkal magasabb az összköltsége,viszont a kiépités sem olcsó a másik verziónál.
/ugy tudom inkáb az a döntő hogy egymáshoz képest hol helyezkednek el a hütendő-fűtendő helységek/.
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.11 szombat, 11:54:16 írta wofer » Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #36 Dátum: 2014.10.11 szombat, 11:52:21 »

nem mindent egyszerre kapcsolsz be vagy használsz.ha így méreteznék a hálózatot,akkor 3x50A is kevés lenne... nyes

Igazad van.
De ha épp müxik valami? integet2
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #37 Dátum: 2014.10.11 szombat, 12:57:33 »

vigyor3 a klímának az a teljesítménye nem a villamos teljesítménye,hanem a hűtő teljesítménye.egy 3kw-os klíma kompresszora is csak 800w-os,pont mint egy hűtőszekrénynek.a ventikkel együtt alig több mint 1200W a villamos teljesítménye.


Azt gondoltam, hogy nem 3-5kw-ot vesz fel.....akkor már erőmű kellene.  vigyor3    Csak később már nem akarok emiatt villanytszerelni....   
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #38 Dátum: 2014.10.11 szombat, 13:00:02 »

Sztem a 2.5ös kábel indokolatlan és akár veszélyes is lehet.A nagy átmérő tőbb áramot enged át zárlat esetén,automata meghibásodás esetben vagy ha ki van iktatva....le sem irom./plusz a dupla konnektoron marha könnyű szemet hajlitani a 2.5ös mcu-n/

Viszont ha fejlesztesz arra most jól jöhet egy vtg elosztás igy,ami van.
Klima szerelő,több,jobb tanácsot tud adni gyakorlatban melyik a jobb megoldás.
2db nak sokkal magasabb az összköltsége,viszont a kiépités sem olcsó a másik verziónál.
/ugy tudom inkáb az a döntő hogy egymáshoz képest hol helyezkednek el a hütendő-fűtendő helységek/.


Veszélyes? Zárlat ellen véd az FI....vagy nem?
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #39 Dátum: 2014.10.11 szombat, 13:03:45 »



Veszélyes? Zárlat ellen véd az FI....vagy nem?

igen.is.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #40 Dátum: 2014.10.11 szombat, 13:27:00 »



Veszélyes? Zárlat ellen véd az FI....vagy nem?

A Fi relé nem igazán zárlat elleni védelemre való, az hibaáram esetén kell, hogy dolgozzon. A zárlat ellen a kismegszakító véd.
Mifelénk egyébként B típusú kismegszakítókat szerel a DÉMÁSZ, ami elég sz@r dolog, mert a B 16 ugye sokkal hamarabb leugrik, mint a C 16. B16 után, ha lépcsőt akar hagyni az ember, C 13-as alkalmazandó. Elvileg. Mert ugye úgy kellene megoldani, hogy elsősorban a fogyasztói megszakítók váltsanak le, a szolgáltatói méretlen megszakító előtt.  Wink
Naplózva
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #41 Dátum: 2014.10.11 szombat, 14:40:23 »

igen.is.


A Fi relé nem igazán zárlat elleni védelemre való, az hibaáram esetén kell, hogy dolgozzon. A zárlat ellen a kismegszakító véd.
Mifelénk egyébként B típusú kismegszakítókat szerel a DÉMÁSZ, ami elég sz@r dolog, mert a B 16 ugye sokkal hamarabb leugrik, mint a C 16. B16 után, ha lépcsőt akar hagyni az ember, C 13-as alkalmazandó. Elvileg. Mert ugye úgy kellene megoldani, hogy elsősorban a fogyasztói megszakítók váltsanak le, a szolgáltatói méretlen megszakító előtt.  Wink


Akkor most fölösleges(veszélyes) a 2,5mm2 vezeték a konektorokhoz?  Nekem villanyász mondta, hogy érdemesebb azzal, mint a 1,5mm2....
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #42 Dátum: 2014.10.11 szombat, 15:24:12 »


Nincs nagy veszteség?
« Utoljára szerkesztve: 2018.11.15 csütörtök, 14:24:49 írta Zsolteey » Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #43 Dátum: 2014.10.11 szombat, 20:06:15 »

Sütő beszerelve, egy órája pörög maximumon, most ráadtuk a mikrót is, bírja a vezeték (2,5 mm2) és nem kapcsolt le a 16 A.
Naplózva
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #44 Dátum: 2014.10.11 szombat, 20:18:31 »

Sztem a 2.5ös kábel indokolatlan és akár veszélyes is lehet.A nagy átmérő tőbb áramot enged át zárlat esetén,automata meghibásodás esetben vagy ha ki van iktatva....le sem irom./plusz a dupla konnektoron marha könnyű szemet hajlitani a 2.5ös mcu-n/

Viszont ha fejlesztesz arra most jól jöhet egy vtg elosztás igy,ami van.
Klima szerelő,több,jobb tanácsot tud adni gyakorlatban melyik a jobb megoldás.
2db nak sokkal magasabb az összköltsége,viszont a kiépités sem olcsó a másik verziónál.
/ugy tudom inkáb az a döntő hogy egymáshoz képest hol helyezkednek el a hütendő-fűtendő helységek/.
Ez baromság! Ha zárlat van, ott a kismegszakító. Van fogyasztói oldalon, van bejövő oldalon. A vastagabb vezeték a terhelés miatt kell, nem a zárlat, vagy a zárlat ellen. A vezeték a hasznos, tényleges terhelésért kell, a zárlat a megszakítók dolga!

Ha ki van iktatva, akkor a tulajt főbe kell lőni. Ő szenvedje meg a hülyeségét, ne más. A biztosító dolga a biztosítás. Azért találták ki, azért tették kötelezővé bejövő és elmenő oldalon is.
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.11 szombat, 20:21:33 írta fügelaci » Naplózva
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #45 Dátum: 2014.10.11 szombat, 20:44:29 »


A 16 amper egy fázison elég keskeny az alsó felső fűtéshez, a ventilátor nem sok vizet zavar, 80 W, nem oszt, nem szoroz. De az alsó fűtőbetét és a felső betét együttes teljesítménye 2800 Wattól 3580 Wattig terjedhet. Ez azt jeleni, 12-16 Amper áramfelvétel alakulhat ki. A kismegszakítók általában a rajta jelzett áramot képesek elviselni, de idővel, főleg, ha sűrűn a teljes terhelésen van használva, ennek értéke megváltozik. Mi villanyszerelők úgy mondjuk, legyengül. Kisebb értéknél is melegszik, lekapcsol. Ilyenkor csere!
Az ilyen nagy teljesítményű sütőket 3 fázisra szoktuk kötni, külön az alsó, külön a felső, külön a grill. Ha a főzőlapok is áramról mennek, akkor meg csak 3 fázis!

« Utoljára szerkesztve: 2018.11.15 csütörtök, 14:05:15 írta Zsolteey » Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #46 Dátum: 2014.10.11 szombat, 22:02:05 »

Sütő beszerelve, egy órája pörög maximumon, most ráadtuk a mikrót is, bírja a vezeték (2,5 mm2) és nem kapcsolt le a 16 A.
mekkora a sütőd? 16A több mint 3,5 kW, azt szerintem nem is kéne lecsapnia
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.11 szombat, 22:05:02 írta GinJoy » Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #47 Dátum: 2014.10.12 vasárnap, 14:43:05 »

mekkora a sütőd? 16A több mint 3,5 kW, azt szerintem nem is kéne lecsapnia

Ha csak nem fáradt el a kismegszakító. Most cseréltem egy ilyet, 16-os volt, de 12 A-nál már leugrott. Egy idő után gyakran előfordul bizonyos típusoknál.  szomoru1
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #48 Dátum: 2014.10.12 vasárnap, 15:46:26 »

mekkora a sütőd? 16A több mint 3,5 kW, azt szerintem nem is kéne lecsapnia

3200 W a sütő, a mikró 750 W, a két TV, számítógép és laptop még vagy 500 W, és a világítás. Ez már közelében jár, ha nem is éri el, így igaz, hogy nem is kell még lecsapja, de tartottam tőle, hogy a régi biztosíték mennyire fogja bírni.
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #49 Dátum: 2014.10.12 vasárnap, 16:37:26 »

3200 W a sütő, a mikró 750 W, a két TV, számítógép és laptop még vagy 500 W, és a világítás. Ez már közelében jár, ha nem is éri el, így igaz, hogy nem is kell még lecsapja, de tartottam tőle, hogy a régi biztosíték mennyire fogja bírni.
? az egész házban van összesen 16A ?
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Oldalak: [1] 2   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.076 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.