Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.03 péntek, 12:51:34 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 [2]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Villanyszerelő  (Megtekintve 24128 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #50 Dátum: 2014.10.12 vasárnap, 18:42:26 »

? az egész házban van összesen 16A ?
Igen.
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #51 Dátum: 2014.10.12 vasárnap, 18:45:45 »

Igen.
jaj
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #52 Dátum: 2014.10.12 vasárnap, 19:51:26 »

Igen.
Az elég "keskeny"! A mai világban a háztartási gépek ellepték a lakást, lassan lépni kell, különben sok probléma adódhat majd.
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #53 Dátum: 2014.10.12 vasárnap, 19:55:02 »

Az elég "keskeny"! A mai világban a háztartási gépek ellepték a lakást, lassan lépni kell, különben sok probléma adódhat majd.

Már lépkedek, bár úgy néz ki, hogy zsákutca az az út amin épp elindultam.
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.12 vasárnap, 21:11:01 írta legyozo » Naplózva
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #54 Dátum: 2014.10.12 vasárnap, 19:57:51 »

Más lépkedek, bár úgy néz ki, hogy zsákutca az az út amin épp elindultam.
Ingatlancsere?
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #55 Dátum: 2014.10.12 vasárnap, 21:10:41 »

Ingatlancsere?
Nem, nem erről van szó. Valakivel felvettem a kapcsolatot, kaptam egy ígéretet a bővítéssel kapcsolatos árajánlatra, nem tartották be, ezért tűnik zsákutcának. Biztos van még más utca is.
Naplózva
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #56 Dátum: 2014.10.12 vasárnap, 21:36:08 »

Nem, nem erről van szó. Valakivel felvettem a kapcsolatot, kaptam egy ígéretet a bővítéssel kapcsolatos árajánlatra, nem tartották be, ezért tűnik zsákutcának. Biztos van még más utca is.
Nyilván találsz valakit, aki megoldja. Nem mindenki svindler. De cserébe elég sokan.  vigyor3  hehe
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #57 Dátum: 2014.10.12 vasárnap, 21:45:08 »

Nyilván találsz valakit, aki megoldja. Nem mindenki svindler. De cserébe elég sokan.  vigyor3  hehe

Biztos, hogy megoldódik a bővítés. Ezért szeretek mindent amit tudok saját magam megoldani, sok-sok igéretet kaptam már, tele a padlás vele.
Naplózva
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #58 Dátum: 2014.10.12 vasárnap, 22:11:31 »

Ez baromság! Ha zárlat van, ott a kismegszakító. Van fogyasztói oldalon, van bejövő oldalon. A vastagabb vezeték a terhelés miatt kell, nem a zárlat, vagy a zárlat ellen. A vezeték a hasznos, tényleges terhelésért kell, a zárlat a megszakítók dolga!

Ha ki van iktatva, akkor a tulajt főbe kell lőni. Ő szenvedje meg a hülyeségét, ne más. A biztosító dolga a biztosítás. Azért találták ki, azért tették kötelezővé bejövő és elmenő oldalon is.

Szia.
Mi a baromság? Hogy linkre..vagyis előre nemtudni mihez,de úgyis jó lesz alapon kiépitjük, hadd legyen jó erős!?

Majd magyarázd meg, mi lessz olyankor amikor egy beégett automata miatt nem old le a kör?
Azokon a körökön amihez nem elég a 1.5mm2 ,ahhoz úgyis 2.5kell,megszakitäs nélkül a fogyasztóhoz./nyilván egy 110mm2 -es lakás 30méterre az elosztodoboztól nem mindennap van,ami kivétel lehet,mint ellenállás a hosszabb vezeték szakasz miatt/.

De tökmindegy..mindenki ugy csinálja ahogy akarja.
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #59 Dátum: 2014.10.12 vasárnap, 22:22:34 »


 

Akkor most fölösleges(veszélyes) a 2,5mm2 vezeték a konektorokhoz?  Nekem villanyász mondta, hogy érdemesebb azzal, mint a 1,5mm2....


Indokolatlan esetben,egy sima mezei konnektornál fölösleges.
Az más ha eleve klimának,vagy hősugárzónak kell kiépiteni.Ilyen esetben megszakitás nélkül elviszik egy adot konnektorhoz,kötés nélkül.
/pl sütő /
A veszély,mindössze meghibásodás esetén jelentkezHET,ami 1.5mm2 nél is fennáll...tehát önmagában nem veszélyforrás.
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #60 Dátum: 2014.10.13 hétfő, 06:35:12 »

Szia.
Mi a baromság? Hogy linkre..vagyis előre nemtudni mihez,de úgyis jó lesz alapon kiépitjük, hadd legyen jó erős!?

Majd magyarázd meg, mi lessz olyankor amikor egy beégett automata miatt nem old le a kör?
Azokon a körökön amihez nem elég a 1.5mm2 ,ahhoz úgyis 2.5kell,megszakitäs nélkül a fogyasztóhoz./nyilván egy 110mm2 -es lakás 30méterre az elosztodoboztól nem mindennap van,ami kivétel lehet,mint ellenállás a hosszabb vezeték szakasz miatt/.

De tökmindegy..mindenki ugy csinálja ahogy akarja.

Ja, a Te nagy tapasztalatoddal nyilván már sok beégett kismegszakítót láttál, cseréltél. Persze egyszerre mindkettőt. Mert ugye akkor van baj. Az elméleted még akár értelmes is lehetne, kár, hogy a gyakorlat kicsit más. Húsz év múlva térjünk vissza a témára. Ha majd sok 1,5-ös vezetéket kicseréltél égés miatt, hasonlítsd össze a kicserélt összeégett, beragadt kismegszakítók számával.  vigyor3
Naplózva
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #61 Dátum: 2014.10.13 hétfő, 07:48:26 »

Ja, a Te nagy tapasztalatoddal nyilván már sok beégett kismegszakítót láttál, cseréltél. Persze egyszerre mindkettőt. Mert ugye akkor van baj. Az elméleted még akár értelmes is lehetne, kár, hogy a gyakorlat kicsit más. Húsz év múlva térjünk vissza a témára. Ha majd sok 1,5-ös vezetéket kicseréltél égés miatt, hasonlítsd össze a kicserélt összeégett, beragadt kismegszakítók számával.  vigyor3

Béke...igazad van...

20év múlva pont. Kb 30éve leszek villanyszerelő/vagy több/,mellesleg Apámmal aki 68óta szerelő olyan rég dolgozom hogy már nem is emlékszem rá.
 Wink

Off............

Nyilván 100 /2...hogy bodog legyél
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #62 Dátum: 2014.10.13 hétfő, 12:35:18 »

Béke...igazad van...

20év múlva pont. Kb 30éve leszek villanyszerelő/vagy több/,mellesleg Apámmal aki 68óta szerelő olyan rég dolgozom hogy már nem is emlékszem rá.
 Wink

Off............

Nyilván 100 /2...hogy bodog legyél
Ha így látod?! Nekem oszt egymindegy, hogy szerelsz. Meg mióta.

"Sztem a 2.5ös kábel indokolatlan és akár veszélyes is lehet.A nagy átmérő tőbb áramot enged át zárlat esetén,automata meghibásodás esetben vagy ha ki van iktatva....le sem irom./plusz a dupla konnektoron marha könnyű szemet hajlitani a 2.5ös mcu-n/"
Ezek szerint azért kell vékonyabb keresztmetszet, mert zárlatkor a vastag vezetéken nagy áram alakul ki? A vékony meg elég? A szakma meg nem arról szól, könnyű-e szemet hajtani a 2,5-ös vezetékre, hanem hogy tudsz-e?
Egyébként meg sok sikert a szakmában. Kevés zárlattal.
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #63 Dátum: 2014.10.14 kedd, 16:44:45 »

Visszafordultam ebből az utcából, nem megyek tovább, ennélfogva a topikndító kérdést átalakítom és újrázom.

Kérdésem, hogy a légvezeték és házfal csatlakozási pontjától az óráig milyen müszaki feltételeknek-követelményeknek kell megfeleljen a vezeték elhelyezése? Hamarosan külső szigetelést kap a ház és nem szeretném azt megbontani, hogy a méretlen vezetéket újra elhelyezzék. Előre elkészíthetném a csövezést, amikor majd a bővítésre sor kerül, akkor nem kell leszedni a szigetelést.
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #64 Dátum: 2014.10.14 kedd, 17:59:43 »

Visszafordultam ebből az utcából, nem megyek tovább, ennélfogva a topikndító kérdést átalakítom és újrázom.

Kérdésem, hogy a légvezeték és házfal csatlakozási pontjától az óráig milyen müszaki feltételeknek-követelményeknek kell megfeleljen a vezeték elhelyezése? Hamarosan külső szigetelést kap a ház és nem szeretném azt megbontani, hogy a méretlen vezetéket újra elhelyezzék. Előre elkészíthetném a csövezést, amikor majd a bővítésre sor kerül, akkor nem kell leszedni a szigetelést.

Nekünk van egy jókora - 50-60-as körüli - gégecső végig a szigetelés alatt. Bejön a vezeték az árbocra, onnan le, a tetőn át az eresz alá a dobozba, onnan meg a mondott gégecsövön be a házba az órához.

2008-ban készült.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #65 Dátum: 2014.10.14 kedd, 19:56:40 »

Nekünk van egy jókora - 50-60-as körüli - gégecső végig a szigetelés alatt. Bejön a vezeték az árbocra, onnan le, a tetőn át az eresz alá a dobozba, onnan meg a mondott gégecsövön be a házba az órához.

2008-ban készült.

AndyA
Köszönöm!

Az órához hogy jut be? Hátulról, oldalról?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #66 Dátum: 2014.10.14 kedd, 19:59:59 »

Köszönöm!

Az órához hogy jut be? Hátulról, oldalról?
ha műanyag tokozatban van a mérő,akkor rendszerint alulról...,de ettől eltérhet a tokozat tipusától függően.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #67 Dátum: 2014.10.14 kedd, 20:26:26 »

ha műanyag tokozatban van a mérő,akkor rendszerint alulról...,de ettől eltérhet a tokozat tipusától függően.
Ilyen a doboz: http://kepfeltoltes.hu/141014/DSC_5716_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #68 Dátum: 2014.10.14 kedd, 20:33:56 »

Mérő alá húzzák be a meretlent,de hogy a te dobozba hol megy be azt így megállapítani lehetetlen.
Bárhonnan mehet...
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #69 Dátum: 2014.10.14 kedd, 22:50:35 »

Köszönöm!

Az órához hogy jut be? Hátulról, oldalról?

Az óra belül van a falra szerelve. Ilyet elvileg már nem lehet, de nálunk "óracsere" volt csak hivatalosan, úgy még lehetett. Oda meg simán átjön a falon, és kész.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #70 Dátum: 2014.10.14 kedd, 22:51:33 »


Felejtsd el, nem szabványos. Új doboz kell, ami duplán plombálható, egyszer az órát, ahogyan látod, másodszor a műanyag fedelet. Valami 40 rugó... Sad

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #71 Dátum: 2014.10.15 szerda, 06:53:51 »

Felejtsd el, nem szabványos. Új doboz kell, ami duplán plombálható, egyszer az órát, ahogyan látod, másodszor a műanyag fedelet. Valami 40 rugó... Sad

AndyA
esélyes...
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #72 Dátum: 2014.10.15 szerda, 08:46:06 »

Felejtsd el, nem szabványos. Új doboz kell, ami duplán plombálható, egyszer az órát, ahogyan látod, másodszor a műanyag fedelet. Valami 40 rugó... Sad

AndyA
Igen, tudom, hogy nem a mai szabványoknak megfelelő, az egész ház ilyen volt és valószínüsíthető, hogy az előző szakemberek hasonló szabványokat követve építették be a méretlen vezetéket is ami a bekötési pont és óra között van.

A fő problámám most az, hogy a légkábel csatlakozási pontjától kellene kiépíteni a mérőóráig a vezeték helyét. Erre feltehetően van valamiféle előírás (cső átmérő, megengedett kanyarok száma stb.). Ezt az információt akarom, ennek birtokában ki tudom vésni, be tudom a csövet építeni. Jövő héten kezdeném szigetelni a házat ha elő van készítve a csövezés, akkor nem kell zargatni amikor sor kerül a mértelen vezeték cserére.
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #73 Dátum: 2014.10.15 szerda, 20:42:17 »

Válaszokat megtaláltam, a topikot zárom!
Naplózva
Oldalak: 1 [2]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.07 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.