Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.03 péntek, 10:12:31 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Asztalos - help  (Megtekintve 7054 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
legyozo
Vendég
« Dátum: 2014.10.09 csütörtök, 18:38:04 »

Sziasztok!

Elhoztam a beépíthető sütőt, olvasom a beépítési útmutatót. Ennél a mondatnál leálltam: "A sütővel érintkező konyhabútor-elemeknek hőállóknak kell lenni (min 90 fok C).

Nem vagyok asztalos, ennek ellenére már készítettem pár bútort, de sütőt nem építettem be. HA valakinek van ezirányú tapasztalata, akkor szívesen hallgatom.

 
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.11 szombat, 08:31:51 írta legyozo » Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #1 Dátum: 2014.10.09 csütörtök, 18:44:57 »

Sziasztok!

Elhoztam a beépíthető sütő, olvasom a beépítési útmutatót. Ennél a mondatnál leálltam: "A sütővel érintkező konyhabútor-elemeknek hőállóknak kell lenni (min 90 fok C).

Nem vagyok asztalos, ennek ellenére már készítettem pár bútort, de sütőt nem építettem be. HA valakinek van ezirányú tapasztalata, akkor szívesen hallgatom.

 



Tisler asztalos,írj neki/hívd fel,tuti segít Smiley
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2014.10.09 csütörtök, 19:03:01 »

Sziasztok!

Elhoztam a beépíthető sütő, olvasom a beépítési útmutatót. Ennél a mondatnál leálltam: "A sütővel érintkező konyhabútor-elemeknek hőállóknak kell lenni (min 90 fok C).

Nem vagyok asztalos, ennek ellenére már készítettem pár bútort, de sütőt nem építettem be. HA valakinek van ezirányú tapasztalata, akkor szívesen hallgatom.

Én raktam be sütőt bútorba. Kapott alulra egy sámliforma alátámasztást 4 lábbal, elöl a bútorlapban kivágtam a helyét, betoltam koppanásig és kész. Körben máshol nem ér semmihez, nyilván, csak az előlapja széle körben a bútorlaphoz. Tíz éve kifogástalanul üzemel, nem gyújtott fel semmit. 90 fok ellen amúgy a bútorlap is tűzálló... Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2014.10.09 csütörtök, 19:44:27 »

Én raktam be sütőt bútorba. Kapott alulra egy sámliforma alátámasztást 4 lábbal, elöl a bútorlapban kivágtam a helyét, betoltam koppanásig és kész. Körben máshol nem ér semmihez, nyilván, csak az előlapja széle körben a bútorlaphoz. Tíz éve kifogástalanul üzemel, nem gyújtott fel semmit. 90 fok ellen amúgy a bútorlap is tűzálló... Smiley

AndyA
Köszönöm, lehet hogy nem vacilálok, csak megcsinálom. Ha tönkremegy akkor csarélem.
Naplózva
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #4 Dátum: 2014.10.09 csütörtök, 19:45:39 »

Sziasztok!

Elhoztam a beépíthető sütő, olvasom a beépítési útmutatót. Ennél a mondatnál leálltam: "A sütővel érintkező konyhabútor-elemeknek hőállóknak kell lenni (min 90 fok C).

Nem vagyok asztalos, ennek ellenére már készítettem pár bútort, de sütőt nem építettem be. HA valakinek van ezirányú tapasztalata, akkor szívesen hallgatom.

 


90 foktól nem hiszem, hogy bármi baja lenne egy bútorlapnak. Ha ráöntesz egy vödör forró vizet, attól se gyullad fel Cheesy
Vagy ha nagyon parázol, akkor vannak ezek a hővisszaverő fóliák (radiátor mögé szokták rakni a falra), olyat rakj a bútorlapra.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
H. Balázs
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1667



« Új hozzászólás #5 Dátum: 2014.10.09 csütörtök, 20:28:28 »

Köszönöm, lehet hogy nem vacilálok, csak megcsinálom. Ha tönkremegy akkor csarélem.

Azt ck(cement kötésű forgács lap) lapból illik ki bélelni ill van hozzá oda való hő terelő, a sütőre.http://www.foresteu.com/web/forest/termekkatalogus?p_p_id=foresttermek_WAR_Forestportlet&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-2&p_p_col_count=1&_foresttermek_WAR_Forestportlet_cikkszam=00013300000  
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.09 csütörtök, 20:32:56 írta H. Balázs » Naplózva

2014/9 Mondeo 2.0 tdci tit 140 le

2021.06 2.0 tdci Transit Jumbo 170 ló
2010 Ducato 2.3 120 ló
 EX 2006/12 Mondeo 2,0 tdci  combi eur4 DPF 130 ló EGR OFF (CigisBalu)
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #6 Dátum: 2014.10.09 csütörtök, 21:09:57 »

Köszönöm, szép lassan körvonalazódnak a dolgok.   wave
Naplózva
H. Balázs
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1667



« Új hozzászólás #7 Dátum: 2014.10.09 csütörtök, 21:19:47 »

Köszönöm, szép lassan körvonalazódnak a dolgok.   wave
Majd hétvégén dobok pár képet mire képes sütő,van pár alkatrész emlékbe, ajtó, oldallap ami meg kormosodott ill megolvadt a mdf ajtó.
Naplózva

2014/9 Mondeo 2.0 tdci tit 140 le

2021.06 2.0 tdci Transit Jumbo 170 ló
2010 Ducato 2.3 120 ló
 EX 2006/12 Mondeo 2,0 tdci  combi eur4 DPF 130 ló EGR OFF (CigisBalu)
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #8 Dátum: 2014.10.09 csütörtök, 21:27:15 »

ck milyen vastag legyen?
Naplózva
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #9 Dátum: 2014.10.10 péntek, 20:23:07 »

ck milyen vastag legyen?
Leginkább semmilyen.
Se Ikea, se Kika, se a többi bútorgyártó nem alkalmaz ck-t.
Nem hiszem, hogy nem tőrődömségből.
A saját konyhámat 10 éve csináltam, furnéros forgácslap a korpusz, vmi alap nitrólakkal kezelve, még nem gyulladtunk fel.
És az elmúlt 14 év alatt gyártott konyhákba sem raktam ckt, még eddig nem hívott senki, hogy a tűzöltók jártak volna nála.
És különben is, egy beépíthető sütő alapban 60 cmes korpuszba építendő, a rajta lévő ajtó is ehhez igazodik, ha 18-as laminált forgácslapból építesz bútort, akkor a korpuszbelméreted 564 mm lesz, a sütőd használati útmutatója meg ír cirka 560 mm szükségletet, ergo nem igazán fér mellé semmi.
A korábban belinkelt terelőprofil az ajtód élét védi, és azt is elsősorban a süté ajtó kinyitásakor távozó nagymennyiségű meleglevegőtől.
Az ki tudja nyírni a fronot, elsősorban a vákumfóliás Mdfről válik el a fólia, meg a lamináltról jöhet le az élzárás, lévén hogy az olvadék ragasztó 180 fokon olvad. De pl a saját konyhámon kőris furnéros forgácslapból vannak az ajtók, az éleken élfurnérral, amit én vasaltam rá, az is 180 fokon olvad, nekem még nem jött le a sütő körül.
Szóval a sütőgyártó védi a sheggét. Hirtelen nem találtam forgácslapra műszaki adatlapot, vagy hő/tűzállósági szabványt, de sztem a 90 fokot simán tudja bármelyik laminált forglap.
Üdv, Ferqó
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
H. Balázs
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1667



« Új hozzászólás #10 Dátum: 2014.10.10 péntek, 21:49:15 »

Leginkább semmilyen.
Se Ikea, se Kika, se a többi bútorgyártó nem alkalmaz ck-t.
Nem hiszem, hogy nem tőrődömségből.
A saját konyhámat 10 éve csináltam, furnéros forgácslap a korpusz, vmi alap nitrólakkal kezelve, még nem gyulladtunk fel.
És az elmúlt 14 év alatt gyártott konyhákba sem raktam ckt, még eddig nem hívott senki, hogy a tűzöltók jártak volna nála.
És különben is, egy beépíthető sütő alapban 60 cmes korpuszba építendő, a rajta lévő ajtó is ehhez igazodik, ha 18-as laminált forgácslapból építesz bútort, akkor a korpuszbelméreted 564 mm lesz, a sütőd használati útmutatója meg ír cirka 560 mm szükségletet, ergo nem igazán fér mellé semmi.
A korábban belinkelt terelőprofil az ajtód élét védi, és azt is elsősorban a süté ajtó kinyitásakor távozó nagymennyiségű meleglevegőtől.
Az ki tudja nyírni a fronot, elsősorban a vákumfóliás Mdfről válik el a fólia, meg a lamináltról jöhet le az élzárás, lévén hogy az olvadék ragasztó 180 fokon olvad. De pl a saját konyhámon kőris furnéros forgácslapból vannak az ajtók, az éleken élfurnérral, amit én vasaltam rá, az is 180 fokon olvad, nekem még nem jött le a sütő körül.
Szóval a sütőgyártó védi a sheggét. Hirtelen nem találtam forgácslapra műszaki adatlapot, vagy hő/tűzállósági szabványt, de sztem a 90 fokot simán tudja bármelyik laminált forglap.
Üdv, Ferqó

Pedig nem árt,ck lap ,pl a komcsi panelkonyhákba is raktak anno a sütö-tüzhely mellé,amúgy meg mindenki maga dönti el rak vagy nem rak.
Naplózva

2014/9 Mondeo 2.0 tdci tit 140 le

2021.06 2.0 tdci Transit Jumbo 170 ló
2010 Ducato 2.3 120 ló
 EX 2006/12 Mondeo 2,0 tdci  combi eur4 DPF 130 ló EGR OFF (CigisBalu)
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #11 Dátum: 2014.10.11 szombat, 07:24:36 »

Köszönöm mindenkinek, tanulságos olvasgatni a tapasztalatokat.  wave
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #12 Dátum: 2014.10.11 szombat, 07:52:21 »

Elképesztő, hihetetlen!
A beépítési útmutatóban a sütő mélysége 542 mm, a valóságban 565 mm. Befér, de már megint nagy ökör valaki!
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.11 szombat, 08:31:34 írta legyozo » Naplózva
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #13 Dátum: 2014.10.11 szombat, 08:05:34 »

Pedig nem árt,ck lap ,pl a komcsi panelkonyhákba is raktak anno a sütö-tüzhely mellé,amúgy meg mindenki maga dönti el rak vagy nem rak.
DE a komcsi panelkonyhában nem beépíthető sütő volt, hanem szabadon álló.
A beépíthető meg arra van tervezve, hogy bútorba építik be.
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #14 Dátum: 2014.10.11 szombat, 09:07:59 »

Pedig nem árt,ck lap ,pl a komcsi panelkonyhákba is raktak anno a sütö-tüzhely mellé,amúgy meg mindenki maga dönti el rak vagy nem rak.
Igen raktak...csak nem mondták hogy tartalmazott azbesztet  szomoru1
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #15 Dátum: 2014.10.11 szombat, 09:10:19 »

Igen raktak...csak nem mondták hogy tartalmazott azbesztet  szomoru1
Nekem Zanussi gázsütő van alul beépítve,és felül 4gázégős főzőlap.sehová nem kellett szigetelőlapot rakni.a leírásában is említi,hogy nem kell.a sütőrész meg körbe van hőszigetelve gyárilag alufóliás hőszigetelőp anyaggal.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #16 Dátum: 2014.10.11 szombat, 09:33:34 »

Nekem Zanussi gázsütő van alul beépítve,és felül 4gázégős főzőlap.sehová nem kellett szigetelőlapot rakni.a leírásában is említi,hogy nem kell.a sütőrész meg körbe van hőszigetelve gyárilag alufóliás hőszigetelőp anyaggal.
Igy van Wink
Szerény véleményem,mint nagy barkácsoló  vigyor3,hogy minden leburkolás tovább növeli a sütő közvetlen közelében lévő,keletkező hőt.Az oldallapok semmi hőt nem tudnának elvezetni-átadni./elméletben ugye ez nem cél,de a gyakorlatban viszont abban a zárt dobozban nincs szellőzési,hűtési lehetőség.
Profi asztalosok eleve már kisebbre /rövidebb/csinálják az alsó korpusz részt,igy marad mőgötte néhány canti. Wink
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #17 Dátum: 2014.10.11 szombat, 09:35:33 »

Négyen mondtatok, hogy nem kell, egy valaki mondta, hogy kell.

Nem teszek semmit, majd kiderül néhány hónap múlva.
Naplózva
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #18 Dátum: 2014.10.11 szombat, 09:36:40 »

Mielőtt még valaki irná,LeszámitvA a közvetlen sütő ajtó felett 5mm-t leszámitva  eplus2
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #19 Dátum: 2014.10.11 szombat, 09:52:08 »

Négyen mondtatok, hogy nem kell, egy valaki mondta, hogy kell.

Nem teszek semmit, majd kiderül néhány hónap múlva.
14éve van így nálunk.hidd el,hogy nem kell ezt túlbonyolítani. Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #20 Dátum: 2014.10.11 szombat, 10:18:45 »

14éve van így nálunk.hidd el,hogy nem kell ezt túlbonyolítani. Wink
Igy van..nem kell sütni   eplus2
Amúgy az első bekapcs érdekes szokott lenni....lessz ott pattogás,meg szagok  Wink
A legutóbbi üzembehelyezés érdekes volt......magam is meglepődtem,mint primitiv egyszerű ember.Amig az órát nem ällitottuk be a sütőn semmi sem működött.
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #21 Dátum: 2014.10.11 szombat, 20:15:26 »

Benn van a sütő, alul sámli natur fából, rajta alumínium karnis ( eplus2) és sehol semmi extra védelem. Majd az idő megmondja, hogy milyen munkát végeztem.
Naplózva
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #22 Dátum: 2014.10.11 szombat, 23:09:35 »

Profi asztalosok eleve már kisebbre /rövidebb/csinálják az alsó korpusz részt,igy marad mőgötte néhány canti. Wink
Ennek akkor van értelme, ha magasszerkénybe építesz be sütőt, és a sütő alatti és feletti bútorrészt csinálad kisebb mélységűre, hátfallal lezárva. A sütős részre nem teszel hátfalat, így az egész bútor mint egy kürtő/kémény működik. Ehhez érdemes még a lábazatba egy szellőző rácsot tenni, csakhogy teljes legyen a kép.
Sima alsószekérnyben túl sok variálás nincs, a munkalap alat érdemes azt az 5 mm hézagot tartani, amit te is írtál.

És mégegy a komcsi panelkonyha nem lamináltból készült, hanem fenyő keretszerkezet kétoldalt lemezve farostlemezzel, és fehérre festve.
Gondolom ennek a szendvicspanelnek a hőállósága, meg az akkoriban gyártott tűzhelyek hősziget(elet)lensége indokolta a ck/azbeszt lemezt.
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #23 Dátum: 2014.10.15 szerda, 20:43:21 »

Probléma megoldva, topikot zárom!
Naplózva
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.102 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.