Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.13 hétfő, 00:57:51 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: V6 motor  (Megtekintve 2055401 alkalommal)
0 Felhasználó és 13 vendég van a témában
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2450 Dátum: 2011.05.03 kedd, 22:50:57 »

ismered misit?
azt, hogy mit miért mondtam, azt az, aki ismeri misit, érti és tudja...
A háló megfogná vajon a Békát is?  eplus2
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2451 Dátum: 2011.05.04 szerda, 02:18:56 »

Félhavi benzinpénzből, mondjuk. integet2
furcsállom is,hogy megmaradt 50 rugó a fizetésből....benzinpénz...
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2452 Dátum: 2011.05.04 szerda, 02:25:27 »

Hígfhosáshoz is egész jól értek. hehe

Igazából az a baj, hogy Misi mindig mutogat nekünk megnézni való V6-okat, aztán partizánkodik egyet és vesz egy olyat, amit előtte nem nézetett meg egyikünkkel sem. taps

Anno a Contourt is megnéztük, az mekkora egy fhoslapátor volt.  Pedig ha első V6-nak kerestem volna, simán beleugrottam volna én is, mert nagyon fickós és bódító volt, de mechanikailag beindítás nélkül is láttuk rajta Trombival, hogy az a copás, nem a 30 év csőgyár.

Szó-szó, amit mondani akartam: Misinek már nem ez lesz az első, lassan ki tudja ő is szűrni a veszett példányokat.
A legelső megnézett autó is olyan szakadt volt, hogy szerintem Misi ma már meg sem nézné a hirdetését sem, megvenni meg főleg nem venné meg.(az a kék, 8. kerületi rém V6 MK I volt az).
Én úgysem azért nézegetek másnak autót, mert segíteni akarok, hanem azért, mert élvezem a potya köröket. taps integet2
Azt hiszem,annak csak a motorja volt ki,meg a szélvédője volt repedt...láttam benne fantáziát...
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.04 szerda, 07:35:46 írta misi107 » Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2453 Dátum: 2011.05.04 szerda, 07:33:17 »

A háló megfogná vajon a Békát is?  eplus2
Szerinted nem?
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2454 Dátum: 2011.05.04 szerda, 08:22:28 »

Azt hiszem,annak csak a motorja volt ki,meg a szélvédője volt repedt...láttam benne fantáziát...

Hejj, ha csak azokkal lett volna baj. Annak mindene kivolt. Angliában, vagy a németeknél pl. már kötelezően el kellett volna bontani. Egy olyan főegysége nem volt az autónak, ami alkalmas lett volna a biztonságos közlekedésre. police
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2455 Dátum: 2011.05.04 szerda, 08:23:39 »

Szerinted nem?

Azért az 1.75 tonna. Ahhoz erősebb háló kell. Arról nem is beszélve, hogy azzal lényegesen nagyobb sebességgel érkeztél volna a kifutópálya végére...... angel
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2456 Dátum: 2011.05.04 szerda, 08:24:17 »

furcsállom is,hogy megmaradt 50 rugó a fizetésből....benzinpénz...

Ugye, hogy ugye! Abból 2 nyomtatóra is futja.  taps
Naplózva
Kusti1
Vendég
« Új hozzászólás #2457 Dátum: 2011.05.04 szerda, 09:37:28 »

Gondolom ez a profilinformációim között szerepel, valami hasonló megfogalmazásban:

"Kusti-nál kevesebbet ért a futóművekhez".
 integet2

De jól ismerjük egymást. Te legalábbis nagyon sokat tudsz rólam. eplus2

Nem ismerjük egymást és éppen ezért nem is illettelek "hülye" és ehhez hasonló jelzőkkel, amiket azonban te írtál nekem!  integet2
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2458 Dátum: 2011.05.04 szerda, 11:00:52 »

Nem ismerjük egymást és éppen ezért nem is illettelek "hülye" és ehhez hasonló jelzőkkel, amiket azonban te írtál nekem!  integet2

Nézd, ez már kommunikációs kérdés. Én nem írtam, hogy hülye vagy. Azt írtam, hogy hülyeséget írtál. Én is írtam hülyeséget Misinek, ettől még nem tartom magam hülyének.

Ha szerinted én téged hülyének tartalak amiatt, hogy szerintem hülyeséget írtál akkor én kérek elnézést, hogy olyat olvastál ki a válaszomból, ami nem volt benne.

Vagy szerinted hülyeséget csak hülyék írhatnak és okos emberek nem írnak néha hülyeségeket? Huh?
Naplózva
Kusti1
Vendég
« Új hozzászólás #2459 Dátum: 2011.05.04 szerda, 11:43:59 »

Nézd, ez már kommunikációs kérdés. Én nem írtam, hogy hülye vagy. Azt írtam, hogy hülyeséget írtál. Én is írtam hülyeséget Misinek, ettől még nem tartom magam hülyének.

Ha szerinted én téged hülyének tartalak amiatt, hogy szerintem hülyeséget írtál akkor én kérek elnézést, hogy olyat olvastál ki a válaszomból, ami nem volt benne.

Vagy szerinted hülyeséget csak hülyék írhatnak és okos emberek nem írnak néha hülyeségeket? Huh?
Kedves Drof! Részemről  ezzel lezártnak tekintem ezt a témát, azért remélem, hogy a jövőben lesz alkalmunk megismerni egymást és egy jót dumcsizni, autókról és velük kapcsolatos szakmai dolgokról, vagy bármiről. Üdv. Kusti
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2460 Dátum: 2011.05.04 szerda, 14:31:24 »

Azért az 1.75 tonna. Ahhoz erősebb háló kell. Arról nem is beszélve, hogy azzal lényegesen nagyobb sebességgel érkeztél volna a kifutópálya végére...... angel
gondolj bele,ugyanúgy feltekeredett volna minden kiálló alkatrészére annak is.
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.04 szerda, 17:18:38 írta misi107 » Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2461 Dátum: 2011.05.04 szerda, 16:48:15 »

gondolj bele,ugyanúgy feltekeredett volna minden kiálló alkatrészre annak is.
hehe
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2462 Dátum: 2011.05.04 szerda, 20:31:44 »

Kedves Drof! Részemről  ezzel lezártnak tekintem ezt a témát, azért remélem, hogy a jövőben lesz alkalmunk megismerni egymást és egy jót dumcsizni, autókról és velük kapcsolatos szakmai dolgokról, vagy bármiről. Üdv. Kusti
megismerkedni érdemes vele, csak a klotyódra ne engedd be...mert olyat tesz, amilyet még nem hallott a szomszédság eplus2
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2463 Dátum: 2011.05.04 szerda, 21:06:20 »

megismerkedni érdemes vele, csak a klotyódra ne engedd be...mert olyat tesz, amilyet még nem hallott a szomszédság eplus2

Le vagy te szharva! hehe
Naplózva
Kusti1
Vendég
« Új hozzászólás #2464 Dátum: 2011.05.04 szerda, 21:35:39 »

megismerkedni érdemes vele, csak a klotyódra ne engedd be...mert olyat tesz, amilyet még nem hallott a szomszédság eplus2
Ok! Köszi  a figyelmeztetést. vigyor3
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2465 Dátum: 2011.05.04 szerda, 21:35:47 »

Le vagy te szharva! hehe
én csak nem? wow1
nem volt elég a budi? eplus2
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2466 Dátum: 2011.05.05 csütörtök, 09:39:32 »

én csak nem? wow1
nem volt elég a budi? eplus2

Te is meg a budid is. A budi már megvolt, most te jössz.  eplus2


Szeptemberig spórolok az anyaggal! taps integet2
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2467 Dátum: 2011.05.05 csütörtök, 11:37:38 »

Te is meg a budid is. A budi már megvolt, most te jössz.  eplus2


Szeptemberig spórolok az anyaggal! taps integet2
sok sikert...
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #2468 Dátum: 2011.05.05 csütörtök, 11:47:17 »

Te is meg a budid is. A budi már megvolt, most te jössz.  eplus2


Szeptemberig spórolok az anyaggal! taps integet2
bepotyogtatod a tetőeblakon vagy hogy gondoltad?  vigyor3
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2469 Dátum: 2011.05.05 csütörtök, 11:53:06 »

Ez esetleg?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.5_v6_ghia-4398880
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2470 Dátum: 2011.05.05 csütörtök, 13:00:55 »

bepotyogtatod a tetőeblakon vagy hogy gondoltad?  vigyor3

Hátha addigra már nem fog szorulni neki a tetőablak és még elektromos is lesz mellé.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2471 Dátum: 2011.05.05 csütörtök, 15:24:05 »

Hátha addigra már nem fog szorulni neki a tetőablak és még elektromos is lesz mellé.
már nem szorul...
egyébként nem fogom lecserélni a tetőt, így az ablakot sem.

na akkor. a tévhit eloszlatása végett közölném:
a színátírás a következő képpen megyen...
irány műszaki vizsga, oszt jól megszemlézik az új szinit a masinának, meghatározzák, osztán írnak rulla egy hivatalos papirost, amivel be lehet vonulni az ocsmányirodába. ottannék átvezetik a gépjármű új szinit, szagát, potom 6 ropiért..
az újabb törzskönyveken már nincs feltüntetve a szín, az enyémen még igen, tehát új törzskönyvet is fogok kapni.
azt nem kérdeztem meg, hogy mi jár annak (a száján kívül) aki nem a forgalmiban meghatározott színű, de egyébként minden más adatában stimmelő verdával vesz részt a forgalomban. erre a helyi rendőrök figyelmét nem szeretném felhívni, ezért nem is fogom megkérdezni őket.
a műszakim októberig jau, ezért lehet addig kihúzom az átírást... ha viszont az ejnyebejnyén kívűl más jutalmat is osztanak, akkor meg kell lépnem a dolgot, viszont akkor sürgősen ki kell cseréznem a szélvédőmet, mert azzal elzavarnak a zivatarosba....
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2472 Dátum: 2011.05.05 csütörtök, 15:25:20 »

hiányolom a képeket a motortérről és a kárpitokról...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2473 Dátum: 2011.05.05 csütörtök, 15:38:44 »


Egy megnézést megér. wave
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2474 Dátum: 2011.05.05 csütörtök, 15:39:51 »

már nem szorul...
egyébként nem fogom lecserélni a tetőt, így az ablakot sem.

na akkor. a tévhit eloszlatása végett közölném:
a színátírás a következő képpen megyen...
irány műszaki vizsga, oszt jól megszemlézik az új szinit a masinának, meghatározzák, osztán írnak rulla egy hivatalos papirost, amivel be lehet vonulni az ocsmányirodába. ottannék átvezetik a gépjármű új szinit, szagát, potom 6 ropiért..
az újabb törzskönyveken már nincs feltüntetve a szín, az enyémen még igen, tehát új törzskönyvet is fogok kapni.
azt nem kérdeztem meg, hogy mi jár annak (a száján kívül) aki nem a forgalmiban meghatározott színű, de egyébként minden más adatában stimmelő verdával vesz részt a forgalomban. erre a helyi rendőrök figyelmét nem szeretném felhívni, ezért nem is fogom megkérdezni őket.
a műszakim októberig jau, ezért lehet addig kihúzom az átírást... ha viszont az ejnyebejnyén kívűl más jutalmat is osztanak, akkor meg kell lépnem a dolgot, viszont akkor sürgősen ki kell cseréznem a szélvédőmet, mert azzal elzavarnak a zivatarosba....

Nem is kell lecserélni, jó az így! wave

Sünök csekket osztanak érte és elzavarnak KPM (NKH) vizsgára, ha úgy van és általában úgy van.......
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2475 Dátum: 2011.05.05 csütörtök, 15:40:23 »

hiányolom a képeket a motortérről és a kárpitokról...

Igazából, aki ilyen mosatlanul képes felrakni egy autót eladni, az nem egy igényes gazda...

Így kell autót hírdetni vigyor3
http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/vectra_c/opel_vectra_c_1.8-4740733
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #2476 Dátum: 2011.05.05 csütörtök, 15:59:26 »

Igazából, aki ilyen mosatlanul képes felrakni egy autót eladni, az nem egy igényes gazda...

Így kell autót hírdetni vigyor3
http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/vectra_c/opel_vectra_c_1.8-4740733
én használathoz se mosom le, akkor minek mossam le eladáshoz?
úgyse a kosz a legnagyobb baja, lemosni bármelyik hülye le tudja, ha rossz valami benne, ahhoz viszont érteni kell ...
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2477 Dátum: 2011.05.05 csütörtök, 16:21:18 »

én használathoz se mosom le, akkor minek mossam le eladáshoz?
úgyse a kosz a legnagyobb baja, lemosni bármelyik hülye le tudja, ha rossz valami benne, ahhoz viszont érteni kell ...

A mosás sem egy véletlen dolog...
Meghálálja az...
Ha koszos, én meg sem nézem...
Nálam az igényes tulaj sokat számít. Akkor az autó műszakilag is ugyan olyan állapotban van, mint kívül belül...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2478 Dátum: 2011.05.05 csütörtök, 17:21:37 »

én használathoz se mosom le, akkor minek mossam le eladáshoz?
úgyse a kosz a legnagyobb baja, lemosni bármelyik hülye le tudja, ha rossz valami benne, ahhoz viszont érteni kell ...
egyetértek.A mosás nálam is a legutolsó dolog,amivel foglalkozok.Nekem mindig kint áll(t) az az utcán,nyáron is fél nap elég hozzá,hogy dettó ugyanúgy nézzen ki,mint mosás előtt.Másrészt Joe nem akarlak megbántani (úgyis megfoglak) de nekem a te véleményed számít a legkevésbé.Max. ha személyesen ismered  tulajt vagy a verdát.Mert ezek szerint te már megint kép alapján,meghazudtolva az összes távolbalátót megállapítottad,hogy ez s z a r.Gratulálok.
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.05 csütörtök, 17:24:33 írta misi107 » Naplózva
Kusti1
Vendég
« Új hozzászólás #2479 Dátum: 2011.05.05 csütörtök, 18:44:26 »

A mosás sem egy véletlen dolog...
Meghálálja az...
Ha koszos, én meg sem nézem...
Nálam az igényes tulaj sokat számít. Akkor az autó műszakilag is ugyan olyan állapotban van, mint kívül belül...
Igazad van én is szeretek tiszta, gondozott autóba beülni, de egy autóhoz laikus ember is eljut addig, hogy megmossa a verdáját és mégis képes a kopogó, lógó gömbfejjel addig autózni, míg végül kifordul a kerék az autó alól.
Én pl.nem szeretem ha eladásra kinyalják az autót, polirozzák...ezzel eltüntetik a hegyi horgosokban keletkezett karcokat, megmossák a motort stb. mert így sok nyomot eltüntet mint olajfolyás stb.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #2480 Dátum: 2011.05.05 csütörtök, 22:17:09 »

A mosás sem egy véletlen dolog...
Meghálálja az...
Ha koszos, én meg sem nézem...
Nálam az igényes tulaj sokat számít. Akkor az autó műszakilag is ugyan olyan állapotban van, mint kívül belül...
erre tudnék mondani olyan klubtagot, akinek hiába csillivili az autója, el sem mernék vele indulni még bevásárolni sem, nem hogy máshová ...
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2481 Dátum: 2011.05.05 csütörtök, 23:14:23 »

erre tudnék mondani olyan klubtagot, akinek hiába csillivili az autója, el sem mernék vele indulni még bevásárolni sem, nem hogy máshová ...

Olyat én többet is tudnék most felsorolni.

De parttalan a vita. Sokféle autós van, sokféle mosási szokással.  integet2
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2482 Dátum: 2011.05.06 péntek, 06:40:03 »

Olyat én többet is tudnék most felsorolni.

De parttalan a vita. Sokféle autós van, sokféle mosási szokással.  integet2
Nálam a piros az alábbi képen jellemző módon nézett ki.Elindulni vele?Mikor eladtam,már az égegyadta világon semmi bajom nem volt vele,csak mindig koszos volt...De ezek szerint akkor ez is engem jellemez,mert lexartam a műszaki állapotát,igaz joe?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2483 Dátum: 2011.05.06 péntek, 14:41:05 »

egyetértek.A mosás nálam is a legutolsó dolog,amivel foglalkozok.Nekem mindig kint áll(t) az az utcán,nyáron is fél nap elég hozzá,hogy dettó ugyanúgy nézzen ki,mint mosás előtt.Másrészt Joe nem akarlak megbántani (úgyis megfoglak) de nekem a te véleményed számít a legkevésbé.Max. ha személyesen ismered  tulajt vagy a verdát.Mert ezek szerint te már megint kép alapján,meghazudtolva az összes távolbalátót megállapítottad,hogy ez s z a r.Gratulálok.

Nem baj, nem is kell rám hallgatni! Wink
Max belefutsz megint egy olyanba, mint a mostani... Wink
(én sem akarlak megbántani, de nem igazán értelek soxor. Én szeretek más hibájából tanulni...)
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2484 Dátum: 2011.05.06 péntek, 14:46:49 »

Igazad van én is szeretek tiszta, gondozott autóba beülni, de egy autóhoz laikus ember is eljut addig, hogy megmossa a verdáját és mégis képes a kopogó, lógó gömbfejjel addig autózni, míg végül kifordul a kerék az autó alól.
Én pl.nem szeretem ha eladásra kinyalják az autót, polirozzák...ezzel eltüntetik a hegyi horgosokban keletkezett karcokat, megmossák a motort stb. mert így sok nyomot eltüntet mint olajfolyás stb.

Mindenre van ellenpélda is. nyes
A motormosás egyértelmű. 90%-ban azzal akarnak titkolni vmit.
Asszem ide linkeltem az eladó Vectrát. Nem az első autó egy két hónap alatt,amit cégesen árulok, de mindegyiknél kikötöttem, hogy motort nem mosunk, majd a következő tulaj, ha akarja. Így nem vezetjük félre! nyes

Amikor a Fiestát megvettem mindenki hülyének nézett, hogy ő ugyan nem vette volna meg. Most vagyok árában, hangsúlyozom árában, azaz nem költöttem rá többet mint az ára (és persze csakis kopó alkatrészeket kellett cserélni, a főbb elemek tipp-topp), és most nagyon ott van a 19. életévéhez képest. Bárhova elindulok vele, mert tudom, hogy hazahoz... eljen

Amire költeni kell, azt max bagóért venném meg, közel sem az árában...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #2485 Dátum: 2011.05.06 péntek, 14:47:09 »

Nem baj, nem is kell rám hallgatni! Wink
Max belefutsz megint egy olyanba, mint a mostani... Wink
(én sem akarlak megbántani, de nem igazán értelek soxor. Én szeretek más hibájából tanulni...)
magától is rohad ez eléggé, nem hogy még locsoljuk   coolsmiley
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2486 Dátum: 2011.05.06 péntek, 14:51:50 »

Nálam a piros az alábbi képen jellemző módon nézett ki.Elindulni vele?Mikor eladtam,már az égegyadta világon semmi bajom nem volt vele,csak mindig koszos volt...De ezek szerint akkor ez is engem jellemez,mert lexartam a műszaki állapotát,igaz joe?

Neked a személyeskedés az lételemed? Már ne is haragudj...
Ahogy írtam mindenre van ellenpélda...
Egyébként meg sosem ültem még egyik autódban sem, így azt sem tudhatom, hogy amit az autóiddal csinálsz az jó-e, vagy sem. Max a leírásaidat tudom alapul venni...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2487 Dátum: 2011.05.06 péntek, 17:17:24 »

Neked a személyeskedés az lételemed? Már ne is haragudj...
Ahogy írtam mindenre van ellenpélda...
Egyébként meg sosem ültem még egyik autódban sem, így azt sem tudhatom, hogy amit az autóiddal csinálsz az jó-e, vagy sem. Max a leírásaidat tudom alapul venni...
Nincs ebben semmi személyeskedés.Te írtad,hogy "...Ha koszos, én meg sem nézem...
Nálam az igényes tulaj sokat számít. Akkor az autó műszakilag is ugyan olyan állapotban van, mint kívül belül..."

A következtetés,ha koszos,akkor szét van hajtva,csak a kosz tartja össze.Én elédraktam egy ellenpéldát.Abban az autóban gyakorlatilag a kasztni volt az,ami még megmaradt az eredi állapotból.A leírásokból is egy rakat dolog hiányzott,mert minden piszlicsáré dolgot én sem tartok fejben.A másik dolog,hogy akkora fenomén vagy,aki kép alapján mindig tudja a frankót.Bár lövésed nincs semmiről,de neked kell igazadnak lenni.Igen,tavaly saját elhatározásból vettem,linket beraktam.Érdekes módon se neked,se a másik a-s tagnak nem fért a fejébe,hogy miért nem kell nekem a sok kütyü.Mert nem és kész ilyen vagyok.Ha a vásárlási állapotban használom az autót,valószínűleg akkor is elmegy még jópár évet,ha nincs hozzányúlva.Sőt,ha nem írom le,hogy mit csináltam rajta,akkor te mit reagálsz rá?Nem hazudok,hogy hú megy mint a mérgezett egér és hozzá sem kell nyúlni.Ami cserés volt rajta vagy szimplán elqrták,leírtam.Vazze,te a galaxydról írtál bármit is?Ja,hogy te választottad és azon nem romolhat el semmi?Gyanítom,ha lekapod a szívósort,ugyanolyan dzsuvás lesz mint az enyém.Vízpumpát cseréltél?Gyertyát,gyújtáskábelt?Olajat,szűrőket?Ja,nem?Nem írtad le?Mekkora surmó vagy,nem tartod karban az autót?Mert én akkor meg ezt szűröm le belőle.Gömbfejek,szilentek?Lehet sorolni.Én mégse sorollak azok közé,mert ide nem írod,attól nem csinálod/csináltatod meg.Az,hogy én közzé teszek minden kisebb-nagyobb dolgot,amit otthon is meg lehet csinálni és bedobom a közösbe mások okulására,nem véletlen.De az,hogy te kép alapján azt mondod,hogy hú de *** és nem először,az már kicsit irritáló.Lehet,hogy te vagy ász,de az arcod kicsit nagy.Megkérlek,ha berakok ide linket inkább ugord át és ne írj semmit.Ha meg nem tetszik az arcom tiltass ki.A másik klubot is szétbasztátok,arról meg,hogy itt mit műveltetek sok új tag nem is tud.Talán jobb is.
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2488 Dátum: 2011.05.06 péntek, 17:17:54 »

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.5_v6_ghia-4627130
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2489 Dátum: 2011.05.06 péntek, 17:47:11 »

ha jól látom, akkor a vonószem takarója hiányzik. lehet, hogy vontatták?? szomoru1
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Kusti1
Vendég
« Új hozzászólás #2490 Dátum: 2011.05.06 péntek, 18:29:53 »

Szia Misi! Most ha azt írnám, hogy ezt vedd meg, mert ez csili-vili, jól ki van nyalva, akkor az valaki más véleménye lenne innen a fórumról! vigyor3 Meg kell nézzed és úgy is te döntöd el, hogy melyiket veszed meg. Üdv. Kusti integet2
Naplózva
Kusti1
Vendég
« Új hozzászólás #2491 Dátum: 2011.05.06 péntek, 18:36:00 »

Mindenre van ellenpélda is. nyes
A motormosás egyértelmű. 90%-ban azzal akarnak titkolni vmit.
Asszem ide linkeltem az eladó Vectrát. Nem az első autó egy két hónap alatt,amit cégesen árulok, de mindegyiknél kikötöttem, hogy motort nem mosunk, majd a következő tulaj, ha akarja. Így nem vezetjük félre! nyes

Amikor a Fiestát megvettem mindenki hülyének nézett, hogy ő ugyan nem vette volna meg. Most vagyok árában, hangsúlyozom árában, azaz nem költöttem rá többet mint az ára (és persze csakis kopó alkatrészeket kellett cserélni, a főbb elemek tipp-topp), és most nagyon ott van a 19. életévéhez képest. Bárhova elindulok vele, mert tudom, hogy hazahoz... eljen

Amire költeni kell, azt max bagóért venném meg, közel sem az árában...

Szia! Teljesen igazad van, mindenre van ellenpélda. Én is úgy voltam a mondeommal, mint te a fiestáddal, elis indultam vele bárhova, megjártam vele még Írországot is de az utóbbi pár évet Hollandiában töltöttem és oda ill. onan haza rendszeresen a mondival jártam, egészen idén februárig, mikor a Német autópályán, minden előjel nélkül, elrepedt egy gumi vízcső, szóval ilyen a technika ördöge. Most már nem indulnák el vele olyan messzire, mivel a benne lévő km és kora  miatt bár melyik pillanatban megállhat benne az AC vagy bármi, hiába patika a verda és hiába tudom akár meghengerfejezni is az utszélén, mégsem hordhatok magamnál egy másik mondeora való tarcsi alkatrészt.  integet2
Naplózva
imi111
Vendég
« Új hozzászólás #2492 Dátum: 2011.05.06 péntek, 19:34:46 »

Szia! Teljesen igazad van, mindenre van ellenpélda. Én is úgy voltam a mondeommal, mint te a fiestáddal, elis indultam vele bárhova, megjártam vele még Írországot is de az utóbbi pár évet Hollandiában töltöttem és oda ill. onan haza rendszeresen a mondival jártam, egészen idén februárig, mikor a Német autópályán, minden előjel nélkül, elrepedt egy gumi vízcső, szóval ilyen a technika ördöge. Most már nem indulnák el vele olyan messzire, mivel a benne lévő km és kora  miatt bár melyik pillanatban megállhat benne az AC vagy bármi, hiába patika a verda és hiába tudom akár meghengerfejezni is az utszélén, mégsem hordhatok magamnál egy másik mondeora való tarcsi alkatrészt.  integet2

Ez igaz, de a fiatal autó is meghibásodhat útközben , és ez nem kor függvénye szerintem.
Az egyik ismerősömnek jövőre lesz 30éves az autója első tulajos 190 000km –rel  és a gumikon fékeken kívül még nem cserélt rajta semmit, egy osztrák autó gyűjtő ígért érte nemrég 20 000eurot , de nem adta oda, van mellette egy 2éves WV de a régi autóját megbízhatóbbnak tartja!
Naplózva
Kusti1
Vendég
« Új hozzászólás #2493 Dátum: 2011.05.06 péntek, 20:25:54 »

Ez igaz, de a fiatal autó is meghibásodhat útközben , és ez nem kor függvénye szerintem.
Az egyik ismerősömnek jövőre lesz 30éves az autója első tulajos 190 000km –rel  és a gumikon fékeken kívül még nem cserélt rajta semmit, egy osztrák autó gyűjtő ígért érte nemrég 20 000eurot , de nem adta oda, van mellette egy 2éves WV de a régi autóját megbízhatóbbnak tartja!

Szia! Valóban meghibásodhat az új autó is. De a kábelek szigetelésének elöregedését és a gumi alkatrészek meghibásodását is többségben a kor okozza egy 18 éves autónál, nem pedig a 160000 km . Ugyanis egy 3 éves 300000 km-t futott autóban nem is létezik jóformán, hogy tönkremegy a szigetelése a kábelnak vagy hogy elöregedett a gumi vizcső, viszont egy autóban ami 18 éves és csak 160000km-t futott igen is sürűen előforduló hibák. Én már 30 éve autózok többnyire Fordokkal, 68-as MK I-es escorttól kezdve a mostani mondeokig és volt közben néhány Amcsi V8 is.
Mindenki másra és másra használja az autót, én speciel egy Írországi turnéra, fullra pakolt autóval inkább egy fiatalabbat választanék, mint egy 30 éveset, már csak azért is mert ha gond van utközben, akkor egy néhány éve gyártott vashoz könnyebben találok cuccot, mint egy 3 évtizeddel ezelött gyártotthoz. Az elmúlt 5 évben több, mint 150000 km-t autóztam Európa utjain, nem magyarországon és sajnos belefutottam olyanba is, hogy trélerrel kellett hazahozni az autót 1000 km távolságból, úgy, hogy van tapasztalatom mindenféle téren, tudom miről beszélek. integet2
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2494 Dátum: 2011.05.07 szombat, 01:52:01 »

Szia! Valóban meghibásodhat az új autó is. De a kábelek szigetelésének elöregedését és a gumi alkatrészek meghibásodását is többségben a kor okozza egy 18 éves autónál, nem pedig a 160000 km . Ugyanis egy 3 éves 300000 km-t futott autóban nem is létezik jóformán, hogy tönkremegy a szigetelése a kábelnak vagy hogy elöregedett a gumi vizcső, viszont egy autóban ami 18 éves és csak 160000km-t futott igen is sürűen előforduló hibák. Én már 30 éve autózok többnyire Fordokkal, 68-as MK I-es escorttól kezdve a mostani mondeokig és volt közben néhány Amcsi V8 is.
Mindenki másra és másra használja az autót, én speciel egy Írországi turnéra, fullra pakolt autóval inkább egy fiatalabbat választanék, mint egy 30 éveset, már csak azért is mert ha gond van utközben, akkor egy néhány éve gyártott vashoz könnyebben találok cuccot, mint egy 3 évtizeddel ezelött gyártotthoz. Az elmúlt 5 évben több, mint 150000 km-t autóztam Európa utjain, nem magyarországon és sajnos belefutottam olyanba is, hogy trélerrel kellett hazahozni az autót 1000 km távolságból, úgy, hogy van tapasztalatom mindenféle téren, tudom miről beszélek. integet2
Ebben igazad van.De én például azért cserélek/cseréltetek mindent,hogy tudjam,ez van benne és akkor van már tudomásom arról,hogy nagyjából mikor kell ránézni.A mondeokkal az egyetlenegy lerohadásom a pirossal volt,amikor behalt az eredeti motorja.Benne volt a pakliban,megkapta az előző gyakorlatilag összes cuccát és utána hozzá sem kellett nyúlni.A teljes kábelcsere elmaradt,részlegesen kész volt.Elektromos hibám meg kétszer volt (trafó táp+utastérben) a vízhőfok mutatót sosem tudtam kiszűrni,de az meg típushiba.De ott van például fusim gépe,ami meg már csak nagy vonalakban emlékeztet mk.1. mondeora,leginkább csak kívülről...a legutolsó autó inkább a felnik miatt ennyi,azt meg nemigen van kedvem kifizetni,a kupak meg akár ki is eshetett csapatás közben...jövő héten megyek az autóból kioperálni a cserélt cuccokat,akinek van rossz vízszivattyúja és rossz alapjárati motorja jelentkezzen!
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2495 Dátum: 2011.05.07 szombat, 02:09:02 »

Hát,pénz alapon az alábbiak maradtak:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_v6_ghia_aut.klima.last_edition.veddmeg-4359709
Ez szerintem törve volt,astor tán írta is.A légzsák nem hiszem,hogy eredeti,de akár a kormánnyal együtt is cserélhették.Itt-ott rozsda,ha enged az árból akár...(drof?Huh?) a kárpit és a belső viszont kuka.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.5_v6_ghia-4398880

Ez kb. olyan mint amit elképzelek,bár a belsőről nincs kép.Üvegtető (a gyerek talán élvezni fogja...) és a fedcomp ami ellene szól.Ja,meg a színe...40e-vel olcsóbban akár...

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.5_v6_ghia_annak_aki_szeret_veszelyesen_e-4720933
Ez meg kívül ronda,belül jó.A futott km-t +80e-vel tudom elképzelni (akár 100-zal is) A többi kívül esik a jelenlegi anyagi lehetőségeken.

Ja,kellene egy darab rossz vízpumpa,egy rossz alapjárati motor (a csavarok helye talán ugyanott van mint a többinél,szerintem négyhengeres is jó csak legyen)
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.07 szombat, 07:38:57 írta misi107 » Naplózva
Kusti1
Vendég
« Új hozzászólás #2496 Dátum: 2011.05.07 szombat, 11:07:51 »

Ebben igazad van.De én például azért cserélek/cseréltetek mindent,hogy tudjam,ez van benne és akkor van már tudomásom arról,hogy nagyjából mikor kell ránézni.A mondeokkal az egyetlenegy lerohadásom a pirossal volt,amikor behalt az eredeti motorja.Benne volt a pakliban,megkapta az előző gyakorlatilag összes cuccát és utána hozzá sem kellett nyúlni.A teljes kábelcsere elmaradt,részlegesen kész volt.Elektromos hibám meg kétszer volt (trafó táp+utastérben) a vízhőfok mutatót sosem tudtam kiszűrni,de az meg típushiba.De ott van például fusim gépe,ami meg már csak nagy vonalakban emlékeztet mk.1. mondeora,leginkább csak kívülről...a legutolsó autó inkább a felnik miatt ennyi,azt meg nemigen van kedvem kifizetni,a kupak meg akár ki is eshetett csapatás közben...jövő héten megyek az autóból kioperálni a cserélt cuccokat,akinek van rossz vízszivattyúja és rossz alapjárati motorja jelentkezzen!
Szia Misi! Azért amikor megvettem az autót 90000 km-rel én is mindent cseréltem amit szükségesnek találtam és amit szervizkor kell, de pl. termosztátot nem és mit hozott a sors, éppen Írországból hazafelé megadta magát.Üdv. Kusti
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2497 Dátum: 2011.05.07 szombat, 11:31:41 »

Sajna kidobtam minden cserélt alkatrészt. (vízpumpa, alapjárati, stb)
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2498 Dátum: 2011.05.07 szombat, 17:27:40 »

ez nem néz ki rosszul. a km reálisnak tűnik a kormány, váltó pedálok állapotából ítélve. a motortér fotóját innen is hiányolom, de lehet érdemes lenne megnézni...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2499 Dátum: 2011.05.07 szombat, 19:16:39 »

ez nem néz ki rosszul. a km reálisnak tűnik a kormány, váltó pedálok állapotából ítélve. a motortér fotóját innen is hiányolom, de lehet érdemes lenne megnézni...
ezzel csak az ára a gond.viszont ül az eleje,vagy ez is rugótörött vagy ugyanúgy kivannak a lengéscsillapítói.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.076 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.