Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:54:37 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 656 657 658 659 660 661 662 [663] 664 665 666 667 668 669 670 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 19916717 alkalommal)
0 Felhasználó és 39 vendég van a témában
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #33100 Dátum: 2011.11.18 péntek, 16:10:00 »

Igen mind a kettő 8 irányban állítható elektromosan. Meglátom, hogy mennyibe jön ki egy fogaskerék, és ha úgy látom, hogy megéri, meg nem olyan macera megcsinálni, akkor csere mind!

Tényleg ezt mennyire egyszerű megcsinálni? Gondolom ülés csavarjai ki, elektromos kábel ki, ülés kivesz. Aztán ott mennyire kell szakértelem a motorok leszereléséhez illetve a szétszereléshez? Leginkább magam végezném, persze bent nálunk a cégnél, ahol azért a körülmények és a szerszámok is adottak. De ott is magam akarom megcsinálni, mert nem örülnék még egy ilyen esztétikai roncsolásnak, főleg, ha a bőrülés sérülne!


az ülést fogja 6db csavar, hátulsókat takarja 2db műanyag, 1-1 csillagcsavar fogja.
ha alánézel, akkor a fekete csatin fogsz látni egy csavart, 7-es dugóval kilazítod, lehúzod a csatit. összerakásnál vigyázz, ne tépd meg nagyon, mert kitéped a menetet a másik feléből.
ezek után hátrabillented az ülést, 50-es torxxal lelazítod a biztövet róla.
visszafele fordítva.

ha kivetted az ülést, akkor az alján lesz 3db motor. egyszerűen le lehet őket venni.
a 4. a háttámlában van, azt csak a kárpit teljes lebontása után fogod látni wave

jah és nézd meg, mert lehet,  hogy mindegyikben másfajta fogaskerék van
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
wolfgabor
Vendég
« Új hozzászólás #33101 Dátum: 2011.11.18 péntek, 16:15:51 »

Sziasztok!!!

tegnapi nappal mondeo tulajdonosok lettünk. Wink

Köszönöm nektek a tanácsokat és válaszokat.
Itt rögvest kérdezek is.....ki milyen olajat használ az autóba??? 1.8 125 lovas benzinest vásároltunk. Smiley
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #33102 Dátum: 2011.11.18 péntek, 17:49:45 »

Sziasztok!!!

tegnapi nappal mondeo tulajdonosok lettünk. Wink

Köszönöm nektek a tanácsokat és válaszokat.
Itt rögvest kérdezek is.....ki milyen olajat használ az autóba??? 1.8 125 lovas benzinest vásároltunk. Smiley
Csak is 5w-30
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
wolfgabor
Vendég
« Új hozzászólás #33103 Dátum: 2011.11.18 péntek, 17:56:10 »

Csak is 5w-30

...és milyen márka??? Wink
Naplózva
sanyikabacsi
Vendég
« Új hozzászólás #33104 Dátum: 2011.11.18 péntek, 17:59:53 »

...és milyen márka??? Wink
Mondjuk gyári Ford, Cromaxban is van (www.cromax.hu) vagy vaterán is sokan hírdetnek
Naplózva
wolfgabor
Vendég
« Új hozzászólás #33105 Dátum: 2011.11.18 péntek, 18:05:31 »

Mondjuk gyári Ford, Cromaxban is van (www.cromax.hu) vagy vaterán is sokan hírdetnek

ok,rendben........ez volt a tippem,de inkább kérdezek..........árban hogy mennek ezek és mennyi kell egy 1.8-asva??
Naplózva
Mjoey
Vendég
« Új hozzászólás #33106 Dátum: 2011.11.18 péntek, 19:11:51 »

az ülést fogja 6db csavar, hátulsókat takarja 2db műanyag, 1-1 csillagcsavar fogja.
ha alánézel, akkor a fekete csatin fogsz látni egy csavart, 7-es dugóval kilazítod, lehúzod a csatit. összerakásnál vigyázz, ne tépd meg nagyon, mert kitéped a menetet a másik feléből.
ezek után hátrabillented az ülést, 50-es torxxal lelazítod a biztövet róla.
visszafele fordítva.

ha kivetted az ülést, akkor az alján lesz 3db motor. egyszerűen le lehet őket venni.
a 4. a háttámlában van, azt csak a kárpit teljes lebontása után fogod látni wave

jah és nézd meg, mert lehet,  hogy mindegyikben másfajta fogaskerék van

Ahaaa!!! No koszonom a gyorstalpalot!:-)

Gondoltam,h az ules kiszedese nem olyan bonyi,csak a motoroknal el ne baseljam!
Sztem hetfon meg is nezem,aztan szolok,h lesz fejlemeny!
Thx
Naplózva
kormi21011
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 278



E-mail
« Új hozzászólás #33107 Dátum: 2011.11.18 péntek, 22:03:47 »

Általános kérdés!!!Kézifék karral kinek volt már gondja? '02-es a Moncsi és az a b.zi rugós önbeállítós vagy racsnis vagy milyen a k.fékkar.És temészetesen nem működik rendesen.Hónaljig feljön és fékhatás konvergál a nullához.Lehet azt valahogy javítani vagy cseréljem ki faceliftesre?Mert az már sima mehanikus állítású.Apropó,bele lehet tenni a faceliftes kart???
Naplózva

Mondeo Ghia '02 2.0 16V Benzin
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #33108 Dátum: 2011.11.18 péntek, 22:16:15 »

Ahaaa!!! No koszonom a gyorstalpalot!:-)

Gondoltam,h az ules kiszedese nem olyan bonyi,csak a motoroknal el ne baseljam!
Sztem hetfon meg is nezem,aztan szolok,h lesz fejlemeny!
Thx

Szia!

Pár kép, hátha segít:
http://kepfeltoltes.hu/110628/DSCF2978_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/111118/DSCF1406_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/110628/DSCF2988_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva
Mjoey
Vendég
« Új hozzászólás #33109 Dátum: 2011.11.18 péntek, 22:25:31 »


Szia,

Koszi szepen! Most mar legalabb tudom mit keressek. Viszont ezt a fogaskereket ki lehet esztergalni? Mondjuk nem ertem alapbol miert nem fembol van ez legyartva. Szoval akkor nekem is ezek a feher fogak torhettek le?!

Te vitted el a mom park vagy mammutban levo szakihoz?
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #33110 Dátum: 2011.11.18 péntek, 22:29:09 »

tisztítás-zsírzás-beállítás!
Keresd a kormányropogásos cikket! Wink wave

Szia!

Sajna itt nagyobb gond lesz. De-t megemeltem az elejét és megforgattam a kormányt (még nem indítottam el a gépet) - semmi akadás, semmi hang, minden rendbe. Beindítottam a motort és egyből előjött az akadás a középállásból a bal irányba fordításra. Mindig ugyanott. Napközben, mikor átmelegedett a motortér, elmúlt. Este mikorra megint kihűlt előjött.

Ezt találtam a neten:
Nekem is hasonló gondom volt az enyémmel. Nekem is hidegben csinálta éppen mint neked egyik irányban nem akart működni a szervo csak nehezen lehetett a kormányt tekerni abban az irányban. Ha tekergettem ide-oda akkor 1-2 perc alatt magához tért, de közben vmi iszonyatosan kattogott a kormányműben, aztán utána menet közben már nem volt vele gond. De ezt a kínlódást minden reggel el kellett vele játszani meg néha még napközben is ha mondjuk állt néhány órát. Mikor ez a hiba beütött utánanéztem és kiderült, hogy ATF olaj volt a szervorendszerbe( nem én raktam bele) nem azt mondom, hogy amiatt adta meg magát, de gondolom nem tett neki jót. Aztán mondom kicserélem akkor az olajat hátha megjavul de sajnos nem történt változás. Sajnos kormánymű csere lett a vége. Vettem bele egy jó állapotú bontottat.
Azóta nincs ilyen gondom, meg remélem nem is lesz.


Persze azért megnéztem a csuklót és a kormányszárat az utastérben, csukló nem akad, nem kotyog, nem szorul. Szerintem ez inkább kormánymű hiba lesz  rinya

Kérdésem mindenkihez: Kinek volt már gondja kormányművel? Mennyiért mennek a bontott kormányművek és érdemes-e ebben gondolkodni, vagy a felújítás?
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #33111 Dátum: 2011.11.18 péntek, 22:32:49 »

Szia,

Koszi szepen! Most mar legalabb tudom mit keressek. Viszont ezt a fogaskereket ki lehet esztergalni? Mondjuk nem ertem alapbol miert nem fembol van ez legyartva. Szoval akkor nekem is ezek a feher fogak torhettek le?!

Te vitted el a mom park vagy mammutban levo szakihoz?


Ezt olvasd el, nekem ő készitett fémből.
http://mondeo.hu/index.php?action=profile;u=5642;sa=showPosts
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #33112 Dátum: 2011.11.18 péntek, 22:47:01 »

Szia,

Koszi szepen! Most mar legalabb tudom mit keressek. Viszont ezt a fogaskereket ki lehet esztergalni? Mondjuk nem ertem alapbol miert nem fembol van ez legyartva. Szoval akkor nekem is ezek a feher fogak torhettek le?!

Te vitted el a mom park vagy mammutban levo szakihoz?
nekem nem tört le egy foga sem, csak forgott benne a tengely Undecided
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #33113 Dátum: 2011.11.18 péntek, 22:47:10 »

Szia!

Sajna itt nagyobb gond lesz. De-t megemeltem az elejét és megforgattam a kormányt (még nem indítottam el a gépet) - semmi akadás, semmi hang, minden rendbe. Beindítottam a motort és egyből előjött az akadás a középállásból a bal irányba fordításra. Mindig ugyanott. Napközben, mikor átmelegedett a motortér, elmúlt. Este mikorra megint kihűlt előjött.

Ezt találtam a neten:
Nekem is hasonló gondom volt az enyémmel. Nekem is hidegben csinálta éppen mint neked egyik irányban nem akart működni a szervo csak nehezen lehetett a kormányt tekerni abban az irányban. Ha tekergettem ide-oda akkor 1-2 perc alatt magához tért, de közben vmi iszonyatosan kattogott a kormányműben, aztán utána menet közben már nem volt vele gond. De ezt a kínlódást minden reggel el kellett vele játszani meg néha még napközben is ha mondjuk állt néhány órát. Mikor ez a hiba beütött utánanéztem és kiderült, hogy ATF olaj volt a szervorendszerbe( nem én raktam bele) nem azt mondom, hogy amiatt adta meg magát, de gondolom nem tett neki jót. Aztán mondom kicserélem akkor az olajat hátha megjavul de sajnos nem történt változás. Sajnos kormánymű csere lett a vége. Vettem bele egy jó állapotú bontottat.
Azóta nincs ilyen gondom, meg remélem nem is lesz.


Persze azért megnéztem a csuklót és a kormányszárat az utastérben, csukló nem akad, nem kotyog, nem szorul. Szerintem ez inkább kormánymű hiba lesz  rinya

Kérdésem mindenkihez: Kinek volt már gondja kormányművel? Mennyiért mennek a bontott kormányművek és érdemes-e ebben gondolkodni, vagy a felújítás?
Felemelt autónál indítottál, és úgy akadt?
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #33114 Dátum: 2011.11.18 péntek, 22:47:16 »

megcsináltad a cikkben leírtakat?? segített valamit??

Nem, mert úgy érzem nem ott lesz a gond. Felemelve az elejét, szervo nélkül tekergetve tényleg semmi gond.
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #33115 Dátum: 2011.11.18 péntek, 22:49:36 »

Felemelt autónál indítottál, és úgy akadt?

Igen. Mihelyt dolgozik a szervó egyből előjön. Este olvasgattam szero működési elvét és hibáit a neten, valami dupla szelepes olajelosztás révén szabályoznak, finom illesztésű teflonos tömítőgyűrük vannak a rendszerben és igen kényes a beállításokra.

Egy konkrét akadási hely van. És ha lassan forgatom el a kormánykereket, hallani, hogy a szervó rádolgozik, hasonló hang mint mikor kint van a kormány a végálláson, majd egy kattanás és onnétról sima megint.

http://lezo.hu/szerkezettan/tankonyv/tankonyv-web/futomuvek/kormany/szervok/szervo.html
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.18 péntek, 23:06:41 írta V.Tamás » Naplózva
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #33116 Dátum: 2011.11.18 péntek, 22:50:35 »

ok,rendben........ez volt a tippem,de inkább kérdezek..........árban hogy mennek ezek és mennyi kell egy 1.8-asva??

múlt héten vettem a Nagyautónál 5L 6808ft. igaz az enyém 2.0 de 4.5liter fért bele
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #33117 Dátum: 2011.11.18 péntek, 22:57:59 »

Igen. Mihelyt dolgozik a szervó egyből előjön. Este olvasgattam szero működési elvét és hibáit a neten, valami dupla szelepes olajelosztás révén szabályoznak, finom illesztésű teflonos tömítőgyűrük vannak a rendszerben és igen kényes a beállításokra.

Egy konkrét akadási hely van. És ha lassan forgatom el a kormánykereket, hallani, hogy a szervó rádolgozik, hasonló hang mint mikor kint van a kormány avégálláson, majd egy kattanás és onnétról sima megint.

http://lezo.hu/szerkezettan/tankonyv/tankonyv-web/futomuvek/kormany/szervok/szervo.html
Ez baj, lehet felújítás lesz a vége...bontottban a kormánymű kicsit rizikós, ki tudja milyen állapotú. Ráadásul ha van keveset futott angol donorból, az nem is jó a balkormányosokhoz.
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #33118 Dátum: 2011.11.18 péntek, 23:05:36 »

Ez baj, lehet felújítás lesz a vége...bontottban a kormánymű kicsit rizikós, ki tudja milyen állapotú. Ráadásul ha van keveset futott angol donorból, az nem is jó a balkormányosokhoz.

Ez az én félelmem is. Este ahogy néztem az árakat ez akár 100 ezer is lehet szereléssel együtt, de 50 alatt nem látom, hogy beleférne.  rinya és egyes helyeken 48 órát írtak.
Esetemben szereltessem ki itt helyben, vigyem fel Bp-re, 2 nap múlva érte, majd rakassam össze és egy jó lézeres padon még beállítás, vagy felvigyem az autót, hagyjam ott és másnap menjek vissza érte - ez utóbbi nem igazán tetszik, bár az előző sem.

Napon belüli kormánymű javítást szereléssel tud valaki ajánlani?
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #33119 Dátum: 2011.11.18 péntek, 23:20:25 »

Ez az én félelmem is. Este ahogy néztem az árakat ez akár 100 ezer is lehet szereléssel együtt, de 50 alatt nem látom, hogy beleférne.  rinya és egyes helyeken 48 órát írtak.
Esetemben szereltessem ki itt helyben, vigyem fel Bp-re, 2 nap múlva érte, majd rakassam össze és egy jó lézeres padon még beállítás, vagy felvigyem az autót, hagyjam ott és másnap menjek vissza érte - ez utóbbi nem igazán tetszik, bár az előző sem.

Napon belüli kormánymű javítást szereléssel tud valaki ajánlani?

Őket ismeri valaki?
http://www.kormanymu.hu/
http://www.szervokormany.hu/
Naplózva
NemTom
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1077



E-mail
« Új hozzászólás #33120 Dátum: 2011.11.19 szombat, 08:48:33 »

Sziasztok, Ide irom mert még nincs neki külön topic. Szóval akinek van Ford F-super kódszkennere, megírhatná, akár privátban, hogy mennyivel tud többet, mint egy elm327. Tényleg lehet vele olvasni a ford specifikus hibakódokat illetve a fék, és egyébb kódokat. Azt tudom, hogy elvileg lehet vele injektort programozni. de inkább P-s, B-s hibakódok kiolvasása érdekelne.
Naplózva

2.0 TDCI 115le EU4 - MTX75 - Mondeo Ghia Kombi - 2004/05 - EGR & Kat OFF; ZEN; DRL; SAMCO turbócső; Kartergáz leválasztó "bödön"Smiley
Sofi
Vendég
« Új hozzászólás #33121 Dátum: 2011.11.19 szombat, 09:25:06 »

Nem egyszerű, de légy türelmes 2-3 hónap alatt biztos találsz egy jó autót,de ne kapkodj.
Jövőre pedig lehet,hogy érdemes lesz behozni.
A kocsit meg ne a biztosító emberének add el .Velem amikor nem adtam oda alkudoztak. Az eredeti ajánlatuknál 150-nel többet ígértek, de privátban 250-nel adtam el többért. Ja és a következő kocsid átírásának költségeit is behajthatod rajtuk,illetve ha igazoltan kell a munkádhoz az autó , akkor egy hónapig napi 5000 ft-ot elszámoltathatsz számla nélkül ,vagy csereautót adnak
(legalábbis 2007-ben még így volt)
élreáltam,
Sziasztok!

Köszi a tippeket! Ma mentem egy kört a kocsival, aztán megint ereszteni kezdett. Egyből félre álltam, s lekaptam a tartály 2 csavarját plusz egy gumi csőét. Szépen látszott is, hogy ici-pici hajszál repedés van, amit észre sem vennék, ha nem buggyanna ki a folyadék.

Köszi még egyszer!
Naplózva
Tomi76
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 204



E-mail
« Új hozzászólás #33122 Dátum: 2011.11.19 szombat, 11:46:22 »

Válasz
Nem egyszerű, de légy türelmes 2-3 hónap alatt biztos találsz egy jó autót,de ne kapkodj.
Jövőre pedig lehet,hogy érdemes lesz behozni.
A kocsit meg ne a biztosító emberének add el .Velem amikor nem adtam oda alkudoztak. Az eredeti ajánlatuknál 150-nel többet ígértek, de privátban 250-nel adtam el többért. Ja és a következő kocsid átírásának költségeit is behajthatod rajtuk,illetve ha igazoltan kell a munkádhoz az autó , akkor egy hónapig napi 5000 ft-ot elszámoltathatsz számla nélkül ,vagy csereautót adnak
(legalábbis 2007-ben még így volt)
 
 
 

Most voltam a rendőrségen, ahol megnyugtattak, hogy 2-6 hónap mire lezárják az ügyet, csak ez után számíthatok a biztosítótól pénzre.  gun
Tehát lesz időm keresgetni.

Köszi az infókat.
Tomi76
Naplózva

Ford Mondeo MK3 2003.09 Turnier 2.0 TDCi Trend
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #33123 Dátum: 2011.11.19 szombat, 13:08:15 »

Szia!

Sajna itt nagyobb gond lesz. De-t megemeltem az elejét és megforgattam a kormányt (még nem indítottam el a gépet) - semmi akadás, semmi hang, minden rendbe. Beindítottam a motort és egyből előjött az akadás a középállásból a bal irányba fordításra. Mindig ugyanott. Napközben, mikor átmelegedett a motortér, elmúlt. Este mikorra megint kihűlt előjött.

Ezt találtam a neten:
Nekem is hasonló gondom volt az enyémmel. Nekem is hidegben csinálta éppen mint neked egyik irányban nem akart működni a szervo csak nehezen lehetett a kormányt tekerni abban az irányban. Ha tekergettem ide-oda akkor 1-2 perc alatt magához tért, de közben vmi iszonyatosan kattogott a kormányműben, aztán utána menet közben már nem volt vele gond. De ezt a kínlódást minden reggel el kellett vele játszani meg néha még napközben is ha mondjuk állt néhány órát. Mikor ez a hiba beütött utánanéztem és kiderült, hogy ATF olaj volt a szervorendszerbe( nem én raktam bele) nem azt mondom, hogy amiatt adta meg magát, de gondolom nem tett neki jót. Aztán mondom kicserélem akkor az olajat hátha megjavul de sajnos nem történt változás. Sajnos kormánymű csere lett a vége. Vettem bele egy jó állapotú bontottat.
Azóta nincs ilyen gondom, meg remélem nem is lesz.


Persze azért megnéztem a csuklót és a kormányszárat az utastérben, csukló nem akad, nem kotyog, nem szorul. Szerintem ez inkább kormánymű hiba lesz  rinya

Kérdésem mindenkihez: Kinek volt már gondja kormányművel? Mennyiért mennek a bontott kormányművek és érdemes-e ebben gondolkodni, vagy a felújítás?
szomoru1
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
wolfgabor
Vendég
« Új hozzászólás #33124 Dátum: 2011.11.19 szombat, 13:34:47 »

múlt héten vettem a Nagyautónál 5L 6808ft. igaz az enyém 2.0 de 4.5liter fért bele

köszi a választ! jövőhéten átnézetem tüzetesebben és amit szükséges cserélem..........
Ma pályáztam is vele............hát.........fantasztikus....bejön nagyon! Nem volt még ilyen nagy autónk,de párom is odáig van érte! 
Ha esetleg van tanácsod/tanácsotok mire figyeljek várom!!

...jah,fordulatszám mérőnél nincs háttérvilágitás. Mennyire egyszerű az izzócsere ott?Huh?
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #33125 Dátum: 2011.11.19 szombat, 13:36:45 »

köszi a választ! jövőhéten átnézetem tüzetesebben és amit szükséges cserélem..........
Ma pályáztam is vele............hát.........fantasztikus....bejön nagyon! Nem volt még ilyen nagy autónk,de párom is odáig van érte! 
Ha esetleg van tanácsod/tanácsotok mire figyeljek várom!!

...jah,fordulatszám mérőnél nincs háttérvilágitás. Mennyire egyszerű az izzócsere ott?Huh?
http://www.mondeo.hu/ftp/pdf/szerviz/mk3_muszerfalvilagitas_hu.pdf
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #33126 Dátum: 2011.11.19 szombat, 13:37:45 »

http://mondeo.hu/index.php?topic=5057.0
köszi a választ! jövőhéten átnézetem tüzetesebben és amit szükséges cserélem..........
Ma pályáztam is vele............hát.........fantasztikus....bejön nagyon! Nem volt még ilyen nagy autónk,de párom is odáig van érte! 
Ha esetleg van tanácsod/tanácsotok mire figyeljek várom!!

...jah,fordulatszám mérőnél nincs háttérvilágitás. Mennyire egyszerű az izzócsere ott?Huh?
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #33127 Dátum: 2011.11.19 szombat, 13:41:56 »

Huh? 

nem cseréltél linket nyes vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #33128 Dátum: 2011.11.19 szombat, 13:43:30 »

Huh? 

nem cseréltél linket nyes vigyor3
falbav falbav
http://mondeo.hu/index.php?topic=4900.0
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
wolfgabor
Vendég
« Új hozzászólás #33129 Dátum: 2011.11.19 szombat, 13:57:21 »


szuper,köszönöm! Holnap meg is csinálom szerintem.......... Wink
Az izzók nem színesek ugye? Csak standard kell bele?      Azt hittem bonyolultabb mint a francia autó!! Cheesy Cheesy Cheesy
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #33130 Dátum: 2011.11.19 szombat, 14:00:33 »

szuper,köszönöm! Holnap meg is csinálom szerintem.......... Wink
Az izzók nem színesek ugye? Csak standard kell bele?      Azt hittem bonyolultabb mint a francia autó!! Cheesy Cheesy Cheesy
nem színesek,simák.A fransziánál nincs bonyolultabb....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
KPicur
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99



« Új hozzászólás #33131 Dátum: 2011.11.19 szombat, 19:08:02 »

Üdv,
most vettem észre hogy az én mondeómban is van kiegészítő fűtés.
3 ízzítógyertyás. Eddől egy gyertya kaki, de még mindeíg nem tudom hyan lehet bekapcsolni vagy hogyan lehet bekötve???
kb 8-10 perc kell így téli időben hogy a motor normál hőfokot elérje. Szóval nem hiszem hogy menne ez a rásegítés.

Mit lehet csinálni vele, hogy megnézzem hogyan megy?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #33132 Dátum: 2011.11.19 szombat, 19:15:54 »

Üdv,
most vettem észre hogy az én mondeómban is van kiegészítő fűtés.
3 ízzítógyertyás. Eddől egy gyertya kaki, de még mindeíg nem tudom hyan lehet bekapcsolni vagy hogyan lehet bekötve???
kb 8-10 perc kell így téli időben hogy a motor normál hőfokot elérje. Szóval nem hiszem hogy menne ez a rásegítés.

Mit lehet csinálni vele, hogy megnézzem hogyan megy?

lakatfogóval áramot kell mérni a vezetéken,ami rá van kötve.
Amúgy teljesen automatikus.5fok alatt bekapcsolja a pcm,és ő maga ki is amikor kell.
http://mondeo.hu/index.php?topic=5057.msg540234#msg540234
simán lehet mind a 3 gyertya rossz!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #33133 Dátum: 2011.11.19 szombat, 21:02:21 »

MA olvastam az Autó-Magazin legújabb számát és észrevettem benne egy számomra érdekes dolgot.Benne van 4 oldalon képekkel az új mondeo.És most jön a lényeg:mi itt a fórumon MKI-MKII-MKIII-MKIV-be soroljuk a mondikat.Elméletileg most az 5-ös jönne,de a FORD úgy mutatja be,hogy jön a NEGYEDIK generáció!!!!Most akkor ez,hogy van.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #33134 Dátum: 2011.11.19 szombat, 21:04:43 »

MA olvastam az Autó-Magazin legújabb számát és észrevettem benne egy számomra érdekes dolgot.Benne van 4 oldalon képekkel az új mondeo.És most jön a lényeg:mi itt a fórumon MKI-MKII-MKIII-MKIV-be soroljuk a mondikat.Elméletileg most az 5-ös jönne,de a FORD úgy mutatja be,hogy jön a NEGYEDIK generáció!!!!Most akkor ez,hogy van.
Angoloknálisazmk2azmk1fészliftjetehátnálukismk1mk2mk3vanésvárjákanegyediketremélemérthető!
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #33135 Dátum: 2011.11.19 szombat, 21:05:07 »

MA olvastam az Autó-Magazin legújabb számát és észrevettem benne egy számomra érdekes dolgot.Benne van 4 oldalon képekkel az új mondeo.És most jön a lényeg:mi itt a fórumon MKI-MKII-MKIII-MKIV-be soroljuk a mondikat.Elméletileg most az 5-ös jönne,de a FORD úgy mutatja be,hogy jön a NEGYEDIK generáció!!!!Most akkor ez,hogy van.

Múltkor Autónavigátoron is ez volt a téma. Mert amit mi I-es és II-es Mondeonak tekintünk,addig sokan a II-est csak az I-es faceliftjének...
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #33136 Dátum: 2011.11.19 szombat, 21:05:28 »

MA olvastam az Autó-Magazin legújabb számát és észrevettem benne egy számomra érdekes dolgot.Benne van 4 oldalon képekkel az új mondeo.És most jön a lényeg:mi itt a fórumon MKI-MKII-MKIII-MKIV-be soroljuk a mondikat.Elméletileg most az 5-ös jönne,de a FORD úgy mutatja be,hogy jön a NEGYEDIK generáció!!!!Most akkor ez,hogy van.

Mert szerintem az MK I utáni "békaszájú" egy erős ráncfelvarrás lehetett hivatalosan, mi pedig MK II-nek nevezzük - talán így lehet
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #33137 Dátum: 2011.11.19 szombat, 21:09:11 »

Mert szerintem az MK I utáni "békaszájú" egy erős ráncfelvarrás lehetett hivatalosan, mi pedig MK II-nek nevezzük - talán így lehet

Tudom,nincs jelentősége,de a Wikin is megkülönböztetik a 1993-1996 és 1996-2000es szériát,mint MKI és MKII.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ford_Mondeo
Naplózva
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #33138 Dátum: 2011.11.19 szombat, 21:13:03 »

Mert szerintem az MK I utáni "békaszájú" egy erős ráncfelvarrás lehetett hivatalosan, mi pedig MK II-nek nevezzük - talán így lehet
Plussz én hozzáteszem,hogy ha alkatrészt kérsz ugyan így mondod a számozást és még egyszer sem kérdeztek vissza vagy mást adtak volna.Na mindegy mi tudjuk miről van szó és ez a lényeg.Szerintem itt ugyis MKV lesz a jelölése.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #33139 Dátum: 2011.11.19 szombat, 21:13:51 »

Tudom,nincs jelentősége,de a Wikin is megkülönböztetik a 1993-1996 és 1996-2000es szériát,mint MKI és MKII.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ford_Mondeo
cromax meg együtt kezelei MK1-MK3 és külön az MK4-et. akkor most csak az MK3 jön?? vigyor3 eplus2
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #33140 Dátum: 2011.11.19 szombat, 21:14:18 »

Múltkor Autónavigátoron is ez volt a téma. Mert amit mi I-es és II-es Mondeonak tekintünk,addig sokan a II-est csak az I-es faceliftjének...
jah, meg is jegyezték egy páran, hogy mit pattogsz ott vigyor3 eplus2
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #33141 Dátum: 2011.11.19 szombat, 21:15:04 »

jah, meg is jegyezték egy páran, hogy mit pattogsz ott vigyor3 eplus2

Zsolti...k*bbe  eplus2 eplus2 eplus2 eplus2
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #33142 Dátum: 2011.11.19 szombat, 21:16:43 »

Zsolti...k*bbe  eplus2 eplus2 eplus2 eplus2
miért én?? Roll Eyes nem én írtam...  eplus2
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #33143 Dátum: 2011.11.19 szombat, 21:18:00 »

miért én?? Roll Eyes nem én írtam...  eplus2

Jólvanna,tudod,hogy csak hülyülök. Hát én így tudom,hogy most az MK4-nél vagyunk...Ez rögzült belém itten a fórumon. És mivel csak ide járok(más fórumra minek? nincs ez a színvonal),ezeket az "elveket" követem Smiley
Naplózva
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #33144 Dátum: 2011.11.19 szombat, 21:20:01 »

Jólvanna,tudod,hogy csak hülyülök. Hát én így tudom,hogy most az MK4-nél vagyunk...Ez rögzült belém itten a fórumon. És mivel csak ide járok(más fórumra minek? nincs ez a színvonal),ezeket az "elveket" követem Smiley
Fiúk nem azért írtam,hogy öljük egymást csak észrevettem.Mitudjuk mi a lényeg és kész.Nebántsuk egymást!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Még ha hülyülünk is.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #33145 Dátum: 2011.11.19 szombat, 21:20:54 »

Fiúk nem azért írtam,hogy öljük egymást csak észrevettem.Mitudjuk mi a lényeg és kész.Nebántsuk egymást!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Még ha hülyülünk is.

Nem öljük egymást  Wink Azért írtam mögé  eplus2 eplus2 eplus2 eplus2 eplus2 ezeket  wave
Naplózva
Black
Vendég
« Új hozzászólás #33146 Dátum: 2011.11.19 szombat, 21:21:07 »

Zsolti...k*bbe  eplus2 eplus2 eplus2 eplus2
Télleg vazze! Itt is itt vagy. Na majd rajtad tartom a szemem. (Mr. facelift) Wink
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #33147 Dátum: 2011.11.19 szombat, 21:22:07 »

Nem öljük egymást  Wink Azért írtam mögé  eplus2 eplus2 eplus2 eplus2 eplus2 ezeket  wave
pontosan eljen
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #33148 Dátum: 2011.11.19 szombat, 21:23:14 »

Télleg vazze! Itt is itt vagy. Na majd rajtad tartom a szemem. (Mr. facelift) Wink
Mi az,hogy itt is?  wow1

pontosan eljen

 eljen eljen taps
Naplózva
Black
Vendég
« Új hozzászólás #33149 Dátum: 2011.11.19 szombat, 21:24:57 »

Mi az,hogy itt is?  wow1
Autónavigátoron is van egy Nika nick nevű csávó. Nem te vagy az?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 656 657 658 659 660 661 662 [663] 664 665 666 667 668 669 670 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.162 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.