Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.22 szerda, 11:51:39 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 524 525 526 527 528 529 530 [531] 532 533 534 535 536 537 538 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 19995150 alkalommal)
0 Felhasználó és 78 vendég van a témában
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #26500 Dátum: 2011.01.03 hétfő, 20:23:07 »

Sziasztok!
Már egy ideje olvasgatom a fórumot, de eddig nem regisztráltam, mert minden kérdésemre sikerült a "keresés" gombbal megtalálni a választ, de most olyasmivel kerültem szembe, amihez nem volt elég a keresgélés, vagy csak nem voltam képes összerakni magamnak a sok forrásból érkező információt.
Édesanyámnak van egy 2004-es, 5ajtós Mondeo TDCI (130) -je, amiben nagyképernyős navi van. A gyári térképeken csak Nyugat-Európa van,
illetve kis áthúzott bolygó (vagymi) van a sarokban $A204 hibakóddal, az utóbbira, ha jól tudom, antennatalp-csere a megoldás.
A térkép problémával kapcsolatban kérném a segítségeteket, lenne pár kérdésem.

Válaszoltam a privátban feltett kérdéseidre is, de annyival egészíteném ki, hogy az antennatalp beázás javítható, csak szét kell szedni és jól leszigetelni.
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
guliver83329
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


E-mail
« Új hozzászólás #26501 Dátum: 2011.01.03 hétfő, 22:18:28 »

Tudna valaki abban segíteni, hogy egy 2001 Ford Mondeo benzines, hol van a termosztát?
Mert úgy veszem észre, hogy mindig nyitott állapotban van.
Naplózva

MK3 2.0 Duratec - 2001 Ghia
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #26502 Dátum: 2011.01.03 hétfő, 23:14:15 »

ha nem találod meg, akkor lövök róla képeket

tegnap mivel szép időnk volt meglátogattam a kocsim, már 1 hete ki se nyitottam az ajtaját...
első körben az akku kapott egy kis töltést majd beindítottam, pöcre beindult.
aztán amíg még töltögettem az akkut kikaptam az említett bepárásodott fényszórót, megkerestem a szellőzőket, teljesen tiszták voltak így hát kizárt, hogy nem tud szellőzni.
az elmúl hideg napokban jól be volt fagyva belül is a fényszóró.
mivel már a kezemben volt akkor megint előkerült a hajszárító és nyomtam bele bőven meleg levegőt de amikor már úgy gondoltam teljesen kiszárítottam és elindultam a kocsihoz vele mire odaértem láttam, hogy messze nem száraz belül. fel le folyt benne a víz...  falbav falbav
ekkor feladtam. majd ha meleg lesz és süt a nap kinyitom a hátlapot és úgy hagyom fél napig a napon.
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #26503 Dátum: 2011.01.03 hétfő, 23:34:28 »

tegnap mivel szép időnk volt meglátogattam a kocsim, már 1 hete ki se nyitottam az ajtaját...
első körben az akku kapott egy kis töltést majd beindítottam, pöcre beindult.
aztán amíg még töltögettem az akkut kikaptam az említett bepárásodott fényszórót, megkerestem a szellőzőket, teljesen tiszták voltak így hát kizárt, hogy nem tud szellőzni.
az elmúl hideg napokban jól be volt fagyva belül is a fényszóró.
mivel már a kezemben volt akkor megint előkerült a hajszárító és nyomtam bele bőven meleg levegőt de amikor már úgy gondoltam teljesen kiszárítottam és elindultam a kocsihoz vele mire odaértem láttam, hogy messze nem száraz belül. fel le folyt benne a víz...  falbav falbav
ekkor feladtam. majd ha meleg lesz és süt a nap kinyitom a hátlapot és úgy hagyom fél napig a napon.

Szia!

Én is sokat szenvedtem az egyik lámpa párásodásával (bal első) mindig kiszedtem szárítottam és ismét előjött. A végleges megoldás az lett, hogy vettem egy hőlégfúvót és finoman kimelegítettem a tömítő pasztát, eltávolítottam a lámpabúrát, mindent kitakarítottam, majd összeraktam némi szintelen sziló felhasználásával - azóta rendben van. Ezt már több mint egy éve csináltam és még mindig nem ázik be  nyes
Szánd rá magad egy véglegesebb megoldásra.
Naplózva
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3360



« Új hozzászólás #26504 Dátum: 2011.01.03 hétfő, 23:35:25 »

Tudna valaki abban segíteni, hogy egy 2001 Ford Mondeo benzines, hol van a termosztát?
Mert úgy veszem észre, hogy mindig nyitott állapotban van.

Itt láthatod: http://fordwiki.co.uk/index.php?title=Thermostat_replacement
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26984


E-mail
« Új hozzászólás #26505 Dátum: 2011.01.03 hétfő, 23:37:45 »

Szia!

Én is sokat szenvedtem az egyik lámpa párásodásával (bal első) mindig kiszedtem szárítottam és ismét előjött. A végleges megoldás az lett, hogy vettem egy hőlégfúvót és finoman kimelegítettem a tömítő pasztát, eltávolítottam a lámpabúrát, mindent kitakarítottam, majd összeraktam némi szintelen sziló felhasználásával - azóta rendben van. Ezt már több mint egy éve csináltam és még mindig nem ázik be  nyes
Szánd rá magad egy véglegesebb megoldásra.

Amugy rendesen paratlanitani ilyen hidegben lehet (nyaron a hutovel). Kiszaritod legjobb tudasod szerint, hajszaritoval, akarmivel, azutan szetszedve, hogy szellozhessen, be a hutobe vagy ki a minusz 10-be. Es utana azon hidegeben rakni ossze, hogy a hideg, es ennek megfeleloen alacsony paratartalmu levego maradjon benne. Nyaron nem konnyu, a nyitott hutoajtoban logva kell gyorsan osszepattintani a cuccot, mielott paradus, meleg levego kerulhetne bele. :-)

Ha ezutan is parasodik, akkor az beazas miatt van, es mas lesz ra a gyogyir.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #26506 Dátum: 2011.01.03 hétfő, 23:52:06 »

Szia!

Én is sokat szenvedtem az egyik lámpa párásodásával (bal első) mindig kiszedtem szárítottam és ismét előjött. A végleges megoldás az lett, hogy vettem egy hőlégfúvót és finoman kimelegítettem a tömítő pasztát, eltávolítottam a lámpabúrát, mindent kitakarítottam, majd összeraktam némi szintelen sziló felhasználásával - azóta rendben van. Ezt már több mint egy éve csináltam és még mindig nem ázik be  nyes
Szánd rá magad egy véglegesebb megoldásra.

nekem a jobb első a tettes. hőlégfúvóm nincs, nem is tudom van e valamelyik ismerősömnek meg attól félek azzal megolvasztanám véletlen és akkor vehetek egy új fényszórót...
pedig ráférne egy belő takarítás is arra a fényszóróra
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #26507 Dátum: 2011.01.03 hétfő, 23:53:37 »

Amugy rendesen paratlanitani ilyen hidegben lehet (nyaron a hutovel). Ki***itod legjobb tudasod szerint, haj***itoval, akarmivel, azutan szetszedve, hogy szellozhessen, be a hutobe vagy ki a minusz 10-be. Es utana azon hidegeben rakni ossze, hogy a hideg, es ennek megfeleloen alacsony paratartalmu levego maradjon benne. Nyaron nem konnyu, a nyitott hutoajtoban logva kell gyorsan osszepattintani a cuccot, mielott paradus, meleg levego kerulhetne bele. :-)

Ha ezutan is parasodik, akkor az beazas miatt van, es mas lesz ra a gyogyir.

AndyA

páradús levegő bármikor belekerülhet mivel 2 szellőzője is van a fényszórónak ahol ki be mehet a levegő...
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #26508 Dátum: 2011.01.03 hétfő, 23:58:22 »

nekem a jobb első a tettes. hőlégfúvóm nincs, nem is tudom van e valamelyik ismerősömnek meg attól félek azzal megolvasztanám véletlen és akkor vehetek egy új fényszórót...
pedig ráférne egy belő takarítás is arra a fényszóróra

Szia!

Hőlégfúvót kb 4 ezerért vettem, talán az ALDI-ban - még máskor is jól jöhet. Lehet vele finoman dolgozni, kicsit nagyobb távolság, szűkítő elemek nélkül, folyamatosan körbe-körbe mész. Nem kell félni tőle, nem kell túl felmelegíteni csak annyira, hogy a tömítőpaszta meglágyuljon. Tényleg nem ördöngösség, adja magát. Egyszer kell csak megcsinálnod.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #26509 Dátum: 2011.01.04 kedd, 08:33:50 »

Tudna valaki abban segíteni, hogy egy 2001 Ford Mondeo benzines, hol van a termosztát?
A motorterben  vigyor3
Válasz
Mert úgy veszem észre, hogy mindig nyitott állapotban van.
hat csukd be  vigyor3
amugy kb. 30k az uj termo.
Naplózva

blah blah blah
ralliart
Vendég
« Új hozzászólás #26510 Dátum: 2011.01.04 kedd, 20:33:29 »

Sziasztok!
Dízelt venni nagyon kevés használatra teljesen felesleges,főleg használtan rizikós is,
mivel a fogyasztás rövid távokon nem hoz sokat,nehezen melegszik üzemmeleg állapotra,és
ha komolyabb,költségesebb részekhez kell nyúlni többszöröse,mint amit hoz a tankolás.
Kb.olyan mint aki vesz egy 20millás autót,és avval jön,hogy milyen keveset fogyaszt,
közben évi 5milliót bukott taps
Nem mellékesen jóval zajosabb a motor,különösen hidegen....
Amúgy sok dolog szól persze mellette,az én mondeom sincs agyonhasználva,
évi kb.20e km,de az főleg hosszabb távra,utazásokra,persze megy városba is....
Jó vezetni,kényelmes,nagyon tágas utastér,ár-arány nagyon jó,fogyasztás a méretéhez
képest kiváló,jó futómű,nyugis utazó gép.
Nem is tervezem eladni egyhamar,mivel kevés benne a km,illetve én nagyon figyelek mindenre,
csak 5W30-as olajat(castrol A1,Liqui Moly) látott 10e km-nél csere,15e km-enkén GO szűrő csere,
jó minőségű gumik,fék,stb.Futómű nagyon tartós,eddig csak stabil karokat kellett cserélni,de ez
se a kocsi,hanem az utak miatt,majd a hátsó gátlók lesznek hamarosan cserélve,bár ez inkább az én
kekeckedésem,más észre se veszi,hogy gyengébb,mint 4-5éve....
Évente 1X kap egy Pro-Tec CR tisztítót,ill.kapott egy CATACLEAN nevezetű szintén tisztító folyadékot,
ill.néha EGR tisztítás.Sokan sokfélét mondanak persze,de ha sok évig nincs gondom a gépekkel,
már megérte vigyor3
Hasonló árban nem kapni ilyen méretű,fenntartású gépet.
Van egy benzines,egyéb márka, nem szeretnék OFF lenni,nem egy kategória,felesleges
párhuzamokat vonni....ezt jobb vezetni,síri csend bármikor,sportosabb a futómű,közvetlenebb gáz-kormányzás,
viszont nem is ennyit fogyaszt,és nem pestre tervezték a futóművét....

Rem.tudtam segíteni,ha valaki dízel kategóriában keresgél.
És köszi Nektek a segítséget a karbantartási útmutatókért,sokat segített az egr,a termosztát cserénél,
meg a műszerfalizzó cserénél!!! worship worship worship

Naplózva
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #26511 Dátum: 2011.01.04 kedd, 22:45:33 »

Sziasztok!
...

Egyetértek veled! Nagyon jól összefoglaltad a lényeget.  worship
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #26512 Dátum: 2011.01.04 kedd, 22:47:49 »

Vettem OMW ATF-III- olajat a szervóba, jóaz? Előtte nézegettem a XADO-t de mocsok drága 1 lityóér hehe
Elolvastam a leírást, tök jó meg minden, de aki csinálta már, mekkora meló ez? teljesen fel kellene emeljem az elejét hogymegcsináljam, vagy jobb lenne inkább csápossal?
Biztos elpárolgott az olajam  Grin mert mióta észrevettem hogy minimum alatt van azóta egy cseppel sem lett kevesebb, úgyhogy nemtudom mi lelte hogy elfogyott belőle nemtudom
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #26513 Dátum: 2011.01.04 kedd, 22:56:57 »

Vettem OMW ATF-III- olajat a szervóba, jóaz? Előtte nézegettem a XADO-t de mocsok drága 1 lityóér hehe
Elolvastam a leírást, tök jó meg minden, de aki csinálta már, mekkora meló ez? teljesen fel kellene emeljem az elejét hogymegcsináljam, vagy jobb lenne inkább csápossal?
Biztos elpárolgott az olajam  Grin mert mióta észrevettem hogy minimum alatt van azóta egy cseppel sem lett kevesebb, úgyhogy nemtudom mi lelte hogy elfogyott belőle nemtudom
Annyit kell emelni mint egy sima kerékcserénél és csak a bal oldalon. Fél órás meló. Az olaj jó, de az átöblítéshez, jó a legolcsóbb is.
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #26514 Dátum: 2011.01.04 kedd, 22:59:33 »

Annyit kell emelni mint egy sima kerékcserénél és csak a bal oldalon. Fél órás meló. Az olaj jó, de az átöblítéshez, jó a legolcsóbb is.
Nem öblíthetem át azt valami másfajta olajjal? Vannak mindenféle olajaink traktorokhoz, meg minden szarhoz  Grin
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #26515 Dátum: 2011.01.04 kedd, 23:01:00 »

Mer csak egy liter atf-et vettem
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #26516 Dátum: 2011.01.04 kedd, 23:08:25 »

Nem öblíthetem át azt valami másfajta olajjal? Vannak mindenféle olajaink traktorokhoz, meg minden ***hoz  Grin
Hát, nem tudom, mennyi maradna benne a végén és az mennyire keveredne/higítaná azt a kb. 7decit amekkora a rendszer térfogata. Mondjuk ez az öblítés dolog akkor érvényes, ha tényleg nagyon fekete már a cucc benne. Szóval, ezt a kérdést neked kell eldöntened.
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #26517 Dátum: 2011.01.04 kedd, 23:12:07 »

Hát, nem tudom, mennyi maradna benne a végén és az mennyire keveredne/higítaná azt a kb. 7decit amekkora a rendszer térfogata. Mondjuk ez az öblítés dolog akkor érvényes, ha tényleg nagyon fekete már a cucc benne. Szóval, ezt a kérdést neked kell eldöntened.
Értem, igazad van, benne maradna a cucc. Kérdeztem olajshopban hogy van e valami öblítő cucc hozzá és azt mondta hogy nemkő  nemtudom
Szerintem csak azért mondta mert nincsen neki... akkor holnap megnézem mennyire fekete és majd döntök!  vigyor3
Köszönöm a segítséget  worship
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


kamus
Vendég
« Új hozzászólás #26518 Dátum: 2011.01.05 szerda, 11:56:42 »

Sziasztok,

szeretném kérdezni, hogy MK3 mondeomhoz szeretnék kulcsot másoltatni, akkor mit kell tennem??? Hogy működik a dolog? És hol? Van aki Győr környékén megcsinálja? MENNYIÉRT???
Legszivesebben csak odamennék, és kész! Nem szeretnék kulcsért futkozni, ha ez elkerülhető..

Köszi a segítséget!!!!
Naplózva
cseresznye
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615



« Új hozzászólás #26519 Dátum: 2011.01.05 szerda, 12:00:57 »

Sziasztok,

szeretném kérdezni, hogy MK3 mondeomhoz szeretnék kulcsot másoltatni, akkor mit kell tennem??? Hogy működik a dolog? És hol? Van aki Győr környékén megcsinálja? MENNYIÉRT???
Legszivesebben csak odamennék, és kész! Nem szeretnék kulcsért futkozni, ha ez elkerülhető..

Köszi a segítséget!!!!
Nem olyan egyszerű a kulcsodban van immo chip és távirányitó.Én itt a fórumon vettem bicskakulcsot benne mindennel lemásoltattam,felprogramoztam és müxik mint a gyári de jobban néz ki.
Naplózva

2.0 tdci Ghia 130Le 2005 4 ajtó/2.0 TDCI Turnier 140Le 2014/1.5 TDCI Fiesta Trend 75Le 2013
kamus
Vendég
« Új hozzászólás #26520 Dátum: 2011.01.05 szerda, 12:38:37 »

Nem olyan egyszerű a kulcsodban van immo chip és távirányitó.Én itt a fórumon vettem bicskakulcsot benne mindennel lemásoltattam,felprogramoztam és müxik mint a gyári de jobban néz ki.

Tehát vegyek itt, ok. Ára kb? A másolást azt sima kulcsmásolócsinálja, a programozást megint más? Mennyi a programozás és a másolás? Szóval neked mennyibe volt egy új kulcs mindennel?

Köszi!
Naplózva
cseresznye
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615



« Új hozzászólás #26521 Dátum: 2011.01.05 szerda, 12:53:50 »

Tehát vegyek itt, ok. Ára kb? A másolást azt sima kulcsmásolócsinálja, a programozást megint más? Mennyi a programozás és a másolás? Szóval neked mennyibe volt egy új kulcs mindennel?

Köszi!
17 vot a kulcs 4500 a másolás és én programoztam.A kezelésiben benne van az immo és távirányitó programozás.Én Relhist-től vettem a kulcsot.Ha fordéktól veszed aranyáron adják.
Naplózva

2.0 tdci Ghia 130Le 2005 4 ajtó/2.0 TDCI Turnier 140Le 2014/1.5 TDCI Fiesta Trend 75Le 2013
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26984


E-mail
« Új hozzászólás #26522 Dátum: 2011.01.05 szerda, 13:38:20 »

Sziasztok,

szeretném kérdezni, hogy MK3 mondeomhoz szeretnék kulcsot másoltatni, akkor mit kell tennem??? Hogy működik a dolog? És hol? Van aki Győr környékén megcsinálja? MENNYIÉRT???
Legszivesebben csak odamennék, és kész! Nem szeretnék kulcsért futkozni, ha ez elkerülhető..

Köszi a segítséget!!!!

Gyorben van Ford szerviz.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
balko
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1065



WWW E-mail
« Új hozzászólás #26523 Dátum: 2011.01.05 szerda, 13:43:34 »

17 vot a kulcs 4500 a másolás és én programoztam.A kezelésiben benne van az immo és távirányitó programozás.Én Relhist-től vettem a kulcsot.Ha fordéktól veszed aranyáron adják.
Szia!
Cseresznye hogy is kell progizni az immot?Huh?Huh?
Eltudnád küldeni te,hogy csináltad?Huh?
Hálás lennék.....
Üdv worship worship
Naplózva

2002 TDCI ford mondeo 130le
cseresznye
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615



« Új hozzászólás #26524 Dátum: 2011.01.05 szerda, 13:55:29 »

Szia!
Cseresznye hogy is kell progizni az immot?Huh?Huh?
Eltudnád küldeni te,hogy csináltad?Huh?
Hálás lennék.....
Üdv worship worship
Két gyári kulcs kell hozzá.Elősszőr az egyikkel gyujtás ráad majd le vesz majd a másikkal ugyan ez utóljára a programozandóval gyultás ráad levesz.Mindezt 5 másodpercen belül.Én is be voltam sz@rva tőlle de tök egyszerű.
Naplózva

2.0 tdci Ghia 130Le 2005 4 ajtó/2.0 TDCI Turnier 140Le 2014/1.5 TDCI Fiesta Trend 75Le 2013
Horváth Kálmán
Vendég
« Új hozzászólás #26525 Dátum: 2011.01.05 szerda, 14:23:03 »

benzin vagy dízel témában sok minden dönt. pl hogy mennyit mész, stb...

di-ért 1,5mft-nál többet nem szabad adni, hiszen azok már 8 éves gépek. 1-1,2mft környékén meg kell venni egyet, és kb 3-400eft-ból patent állapotba hozható
félbőr bármelyikbe berakható kb 100eft-ért bontott autóból.
6-os váltó pálya tempónál éri meg, de pl nekem 5-ös di-vel is sikerült már 5,2-5,6-os fogyasztást produkálni, nem nagyapós vezetési stílus mellett.

Szia!
A kb. 3.-400 ezres felújítás (úgy általában egy komoly szerviz dízelnél) miből áll  ? Még kezdő vagyok autós téren nem sokat tudok ! Köszi!
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #26526 Dátum: 2011.01.05 szerda, 17:55:37 »

Szia!
A kb. 3.-400 ezres felújítás (úgy általában egy komoly szerviz dízelnél) miből áll  ? Még kezdő vagyok autós téren nem sokat tudok ! Köszi!
TDDI-nél:
adagoló 60-70eft
turbó szerintem max 50eft
új ac 50eft
kuplung, lendkerék, kinyomó 120-140eft


ha mással nincs gond, akkor legalább 200-250ekm-re le van tudva, ha utána normálisan hajtod
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #26527 Dátum: 2011.01.05 szerda, 18:23:10 »

Szia!
A kb. 3.-400 ezres felújítás (úgy általában egy komoly szerviz dízelnél) miből áll  ? Még kezdő vagyok autós téren nem sokat tudok ! Köszi!
TDCI-nél:
Pcsúcs 250-350ezer cserélve
Magasnyomású szivattyú 300ezer
Kuplungszett mint a TDDi
Turbó függ a kiviteltől/Változó geo,elektromos/
a futómú átlagos és cserélendőktől függ.
Közösnyomású cső 80ezer
dióhéjban.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #26528 Dátum: 2011.01.05 szerda, 20:12:39 »

Nem olyan egyszerű a kulcsodban van immo chip és távirányitó.Én itt a fórumon vettem bicskakulcsot benne mindennel lemásoltattam,felprogramoztam és müxik mint a gyári de jobban néz ki.

mi nem egyszerű?
vettem egy bontott kulcsot(angol is jó) 4000ft, zsir uj gyári szárat 2000ft, másolás(x) és ennyi....összekell programozni...és még gyári is.
Naplózva
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #26529 Dátum: 2011.01.05 szerda, 20:15:41 »

mi nem egyszerű?
vettem egy bontott kulcsot(angol is jó) 4000ft, zsir uj gyári szárat 2000ft, másolás(x) és ennyi....összekell programozni...és még gyári is.
Erről van szó.. eljen..ugyanígy tettem, kösz Neked és Motorcraftnak.. worship
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #26530 Dátum: 2011.01.05 szerda, 20:18:31 »

Erről van szó.. eljen..ugyanígy tettem, kösz Neked és Motorcraftnak.. worship

 eljen  hát de nem?
mit köll bonyolitani... eplus2
Naplózva
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #26531 Dátum: 2011.01.05 szerda, 20:35:04 »

Erről van szó.. eljen..ugyanígy tettem, kösz Neked és Motorcraftnak.. worship

Úgy csináltad, mint egy gyári nyers kulcssal, a kezelési könyvnek megfelelően? Végül is gyári ez is...
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #26532 Dátum: 2011.01.05 szerda, 20:38:45 »

Úgy csináltad, mint egy gyári nyers kulcssal, a kezelési könyvnek megfelelően? Végül is gyári ez is...
Igen, felprogiztam az ajtókra, majd az immo-ra is...kb 3 perc és minden olyan mint a másik eredetin eljen
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #26533 Dátum: 2011.01.05 szerda, 21:17:47 »

Igen, felprogiztam az ajtókra, majd az immo-ra is...kb 3 perc és minden olyan mint a másik eredetin eljen

Szuper!  eljen
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #26534 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 08:22:47 »

TDDI-nél:
adagoló 60-70eft

Álom álom, édes álom! Smiley
Jó az 360-370e-nek is!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
kamus
Vendég
« Új hozzászólás #26535 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 10:14:32 »

mi nem egyszerű?
vettem egy bontott kulcsot(angol is jó) 4000ft, zsir uj gyári szárat 2000ft, másolás(x) és ennyi....összekell programozni...és még gyári is.

Mi van?? A szárat lehet cserélni? Ezt nem vágom! Hol tudok ilyen szárat és kulcsot venni? ebben tudsz segíteni? A másolást megoldom, tudok olyat ahol másolnak, a programozást meg, ezek szerint P*csa megcsinálni!
Segítsetek ilyen kulcsot vásárolni...

Köszi!
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #26536 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 10:55:26 »

Mi van?? A szárat lehet cserélni? Ezt nem vágom! Hol tudok ilyen szárat és kulcsot venni? ebben tudsz segíteni? A másolást megoldom, tudok olyat ahol másolnak, a programozást meg, ezek szerint P*csa megcsinálni!
Segítsetek ilyen kulcsot vásárolni...

Köszi!
Ha normál mk3-as távirányítós kulcsot akarsz, az tényleg egyszerű. Használt távirányító rész olcsó, nyers kulcsszár meg olcsón vehető a cromaxtól.
A cseresznye által említett ár bicskakulcsra vontakozik, akinek ilyen kell, az kissé más dolog.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
kamus
Vendég
« Új hozzászólás #26537 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 11:58:15 »

Ha normál mk3-as távirányítós kulcsot akarsz, az tényleg egyszerű. Használt távirányító rész olcsó, nyers kulcsszár meg olcsón vehető a cromaxtól.
A cseresznye által említett ár bicskakulcsra vontakozik, akinek ilyen kell, az kissé más dolog.

És a használt távirányítós kulcsot, összeteszem a kulcsszárral?? össze kell pattintani, vagy mi a fene? Nincs erről kép, hogy legyyen fogalmam róla?
Hol tudok használt kulcsot venni? Van v.kinek eladó???

Köszi: B.
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #26538 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 12:08:55 »

És a használt távirányítós kulcsot, összeteszem a kulcsszárral?? össze kell pattintani, vagy mi a fene? Nincs erről kép, hogy legyyen fogalmam róla?
Hol tudok használt kulcsot venni? Van v.kinek eladó???

Köszi: B.
Hát ha van neked akkor próbáld meg szétszedni, kettő darabra lehet elsősorban a kulcsszárra és a távirányító részére, van benne egy kis luk, abba dugjál bele egy valamit és szét lehet pattintani könnyen  vigyor3
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #26539 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 15:10:30 »

És a használt távirányítós kulcsot, összeteszem a kulcsszárral?? össze kell pattintani, vagy mi a fene? Nincs erről kép, hogy legyyen fogalmam róla?
Hol tudok használt kulcsot venni? Van v.kinek eladó???

Köszi: B.
motorcraft fórumtársnak biztos van eladó. Nekem csak bicskakulcsom van eladó. Smiley
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Borso76
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


E-mail
« Új hozzászólás #26540 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 17:20:11 »

Szevasztok!

Olyan gondom van,hogy vészüzememben van az autóm.Ezt úgy indult,hogy az aksim lemerült 0-ra aztán belett húzva és villogni kezdett az izzítólámpa.
Aztán már el sem akart indulni új aksival sem.Gondoltam azért villog az izzítólámpa mert cserélni kell a gyertyákat ami meg is történt.
Aztán az 1 porlasztót mutatta gép 2336-os hibakód ez is kész,de a hibakódot most sem lehet törölni.Továbbra is vészüzemben megy az autó.
Valakinek valami ötlete van erre a jelenségre? választ előre köszönöm.
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #26541 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 17:27:34 »

Szevasztok!

Olyan gondom van,hogy vészüzememben van az autóm.Ezt úgy indult,hogy az aksim lemerült 0-ra aztán belett húzva és villogni kezdett az izzítólámpa.
Aztán már el sem akart indulni új aksival sem.Gondoltam azért villog az izzítólámpa mert cserélni kell a gyertyákat ami meg is történt.
Aztán az 1 porlasztót mutatta gép 2336-os hibakód ez is kész,de a hibakódot most sem lehet törölni.Továbbra is vészüzemben megy az autó.
Valakinek valami ötlete van erre a jelenségre? választ előre köszönöm.
Nem is szabadott volna, behúzni  szomoru1 Az izzítólámpa villogása jelzi a vészüzemet, azért még nem biztos hogy kellett volna cserélned az izzítókat.
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #26542 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 17:29:18 »

Álom álom, édes álom! Smiley
Jó az 360-370e-nek is!
Bosch VP30 adagoló programozással, teljes átszereléssel
   br. 60.000 Ft


Bosch VP44 adagoló programozással, teljes átszereléssel
   br. 72.000 Ft

http://www.filepdiesel.hu/index1.php?menu=arajanlat
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
zsolt_z
Vendég
« Új hozzászólás #26543 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 17:33:07 »

Nem is szabadott volna, behúzni  szomoru1 Az izzítólámpa villogása jelzi a vészüzemet, azért még nem biztos hogy kellett volna cserélned az izzítókat.
Egyaltalan nem szabad behuzni az autot? Mert az enyemet mar huztak igy egyszer mikor a gazolajszurot csereltem. masodjara pedig lemerult az aksi hogy nem gyult be. De nem tortent semmi baj. Szerencsem volt? Lehetett volna hiba valahol?
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #26544 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 17:35:32 »

Egyaltalan nem szabad behuzni az autot? Mert az enyemet mar huztak igy egyszer mikor a gazolajszurot csereltem. masodjara pedig lemerult az aksi hogy nem gyult be. De nem tortent semmi baj. Szerencsem volt? Lehetett volna hiba valahol?
Többiek azt mondták nemigen szabad ezt húzogatni... nemtudom
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


zsolt_z
Vendég
« Új hozzászólás #26545 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 17:39:38 »

Többiek azt mondták nemigen szabad ezt húzogatni... nemtudom
Kossz.
Naplózva
sanyikabacsi
Vendég
« Új hozzászólás #26546 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 17:45:24 »

És a használt távirányítós kulcsot, összeteszem a kulcsszárral?? össze kell pattintani, vagy mi a fene? Nincs erről kép, hogy legyyen fogalmam róla?
Hol tudok használt kulcsot venni? Van v.kinek eladó???

Köszi: B.

nem akarok senkinek se reklámot csinálni, meg lehet ne mis ez a helyes +oldás de ilyen is van:
http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/biztonsagtechnika/inditasgatlo/ford_focus_mondeo_fiesta_fusion_ka_kulcs_haz_1436059487.html
Naplózva
NemTom
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1077



E-mail
« Új hozzászólás #26547 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 18:44:04 »

Kossz.

Nem szabad behúzni a katalizátoros autókat, mert ha csak sokára indulna be akkor a felgyülemlett keverék a kipufogóban berobban és szétvágja a katalizátort.
Naplózva

2.0 TDCI 115le EU4 - MTX75 - Mondeo Ghia Kombi - 2004/05 - EGR & Kat OFF; ZEN; DRL; SAMCO turbócső; Kartergáz leválasztó "bödön"Smiley
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #26548 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 20:29:08 »

Ezzel a linkkel nem akarom felébreszteni az alvó oroszlánt/Tudjátok kire gondolok/de a tény akkor is ténymarad!!!!!!! taps taps taps taps taps
http://www.a5.hu/cikkek/1/45180.shtml eljen eljen eljen eljen
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #26549 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 22:06:53 »

Bosch VP30 adagoló programozással, teljes átszereléssel
   br. 60.000 Ft


Bosch VP44 adagoló programozással, teljes átszereléssel
   br. 72.000 Ft

http://www.filepdiesel.hu/index1.php?menu=arajanlat

Mikor nekem kellett valahogy nem ennyit mondtak, pedig sok helyen utána lett járva.
Hiába no öregszik a TDDi rendszer, olcsósodik. Cheesy
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Oldalak: 1 ... 524 525 526 527 528 529 530 [531] 532 533 534 535 536 537 538 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.186 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.