Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.02 csütörtök, 22:14:43 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 534 535 536 537 538 539 540 [541] 542 543 544 545 546 547 548 ... 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6562246 alkalommal)
0 Felhasználó és 7 vendég van a témában
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #27000 Dátum: 2019.10.07 hétfő, 10:14:49 »

Én most már csak Goodyeart veszek, és azt is ajánlok.

Először még használt UG6-al kezdtem. Már ott megszerettem. Kb nem létezett csúszós út...(ez még 195-ös volt)
Azóta 205-ös méretben volt UG7, verhetetlen, És most ez a 4. UG9-es szett, amit használok. Használtam, Kopel Astrán, Daciakon.....
Csendes, fogja az utat stb. Hogy mindenhol elmegy, az nem nagy szó...

Hankook nekem az első évben jött be. Utána nekem is fura volt, majd olvastam másoktól is, hogy második évre bekeményedett, hangos lett, és nem fogta úgy az utat. Persze komfortra is megváltozott...

Ja, és most nyáriban is azt használom. Egyszer mentem egy folyó szerű vízhalmazon, é utólag figyeltem fel rá, hogy a kocsi meg sem moccant, vette az ívet, pedig épp nyomtam neki, ráadásul még dobált is az út a "tuti" minősége miatt.....
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #27001 Dátum: 2019.10.07 hétfő, 10:35:50 »

Nekem most Bridgestone került fel télinek, viszont csak februárban vettem az autót, kb 4000ezer km van benne, abból 1000 hogy németből hazahoztam autópályán, így véleményem nincs sok róla, de remélem jó lesz. Mk4-esemen Alpin4 volt, és tényleg 3 év után már oda lett, nyáriban is az a Primacy is katasztrofális lett( 2 mk4-esen is volt ugyanazzal a jelenséggel ), 4 évesen körforgaloban sikított meg ilyenek...
Apám mk5ösére Hankook került, annak most lesz a 3ik tele, igaz 215/60r16ban van fent, de nincs vele eddig semmi probléma, azzal mentünk ki németbe az enyémért, ott fél méteres hó volt, igaz a legkisebb mellékutak is le voltak takarítva, no meg a járdák ... Cheesy , tette a dolgát 3 személlyel meg a téli felni szettel a csomagtartóban, itthon meg már nem nagyon van tél, hogy sok tapasztalat legyen.

Tavaly télen volt nálam két napra egy MK5, rajta Alpin4 (vagy lehet, hogy 5, már rég volt...) gumi. Minta még volt rajta bőven, dot számot nem néztem.
Pont kifogtam azt a két napot, amikor havazott. Hát egy borzalom volt az a gumi. Ennyire tojásokkal a lábam alatt már rég közlekedtem. Éppenhogy ráléptem a fékre, már dadogott az ABS, és csak csúszott az autó.

Primacy-t apum használt, néhány ezer km alatt kagylósra kopott és úgy búgott, mint a rossebb.

Szóval Michelin-t nem mostanában fogok én venni...
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #27002 Dátum: 2019.10.07 hétfő, 11:16:14 »

Tavaly télen volt nálam két napra egy MK5, rajta Alpin4 (vagy lehet, hogy 5, már rég volt...) gumi. Minta még volt rajta bőven, dot számot nem néztem.
Pont kifogtam azt a két napot, amikor havazott. Hát egy borzalom volt az a gumi. Ennyire tojásokkal a lábam alatt már rég közlekedtem. Éppenhogy ráléptem a fékre, már dadogott az ABS, és csak csúszott az autó.

Primacy-t apum használt, néhány ezer km alatt kagylósra kopott és úgy búgott, mint a rossebb.

Szóval Michelin-t nem mostanában fogok én venni...


Jaja, a 3. évre az A4 már messze nem volt olyan, mint újkorában, és az A5 még a tesztek szerint is rosszabb a 4-esnél. Sad

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #27003 Dátum: 2019.10.07 hétfő, 11:58:11 »

Én most már csak Goodyeart veszek, és azt is ajánlok.

Először még használt UG6-al kezdtem. Már ott megszerettem. Kb nem létezett csúszós út...(ez még 195-ös volt)
Azóta 205-ös méretben volt UG7, verhetetlen, És most ez a 4. UG9-es szett, amit használok. Használtam, Kopel Astrán, Daciakon.....
Csendes, fogja az utat stb. Hogy mindenhol elmegy, az nem nagy szó...

Hankook nekem az első évben jött be. Utána nekem is fura volt, majd olvastam másoktól is, hogy második évre bekeményedett, hangos lett, és nem fogta úgy az utat. Persze komfortra is megváltozott...

Én is itt a Mátrában csak UG-et használok, mást nem is nagyon mernék már feltenni.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #27004 Dátum: 2019.10.07 hétfő, 12:10:59 »

Én is itt a Mátrában csak UG-et használok, mást nem is nagyon mernék már feltenni.

Én tavaly vettem a 850P-ket, meglátjuk, mit tudnak idén.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #27005 Dátum: 2019.10.07 hétfő, 14:04:55 »

Én tavaly vettem a 850P-ket, meglátjuk, mit tudnak idén.

AndyA

Nekem a 850P-nek ez lesz a harmadik szezonja. Tavaly még teljesen rendben volt. Én is kíváncsi leszek.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Titanium22
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 132


« Új hozzászólás #27006 Dátum: 2019.10.09 szerda, 15:51:53 »

Sziasztok!

A véleményetekre lennék kíváncsi 3 féle négyévszakos gumival kapcsolatban.

1. Michelin Crossclimate+XL
2. Goodyear Vector 4Seasons Gen-2
3. Continental AllSeasonContact XL

A 3 gumi közül melyiket ajánlanátok legjobban, ha négyévszakosról beszélünk?
Naplózva

Ford Mondeo 2017 MK5 Híbrid Titanium
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #27007 Dátum: 2019.10.09 szerda, 15:53:20 »

Sziasztok!

A véleményetekre lennék kíváncsi 3 féle négyévszakos gumival kapcsolatban.

1. Michelin Crossclimate+XL
2. Goodyear Vector 4Seasons Gen-2
3. Continental AllSeasonContact XL

A 3 gumi közül melyiket ajánlanátok legjobban, ha négyévszakosról beszélünk?
Ezt a 2 éves MK5-ödre vennéd?
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #27008 Dátum: 2019.10.09 szerda, 16:14:53 »

Sziasztok!

A véleményetekre lennék kíváncsi 3 féle négyévszakos gumival kapcsolatban.

1. Michelin Crossclimate+XL
2. Goodyear Vector 4Seasons Gen-2
3. Continental AllSeasonContact XL

A 3 gumi közül melyiket ajánlanátok legjobban, ha négyévszakosról beszélünk?

Continental kapta a legjobb pontozást a teszteken.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #27009 Dátum: 2019.10.09 szerda, 17:20:18 »

Continental kapta a legjobb pontozást a teszteken.

Így van. A misi Cross Climate meg a fasorban sem volt.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #27010 Dátum: 2019.10.09 szerda, 20:22:47 »

https://www.origo.hu/auto/20191008-continental-care-abroncs.html
 nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #27011 Dátum: 2019.10.10 csütörtök, 07:05:12 »


Dejó... Még egy qrva drága holmi, ami elromolhat, javíttatni, cserélni kell stb. Pláne, ha még kötelezővé is teszik majd, mint "biztonsági elemet"...  falbav falbav falbav falbav falbav

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Titanium22
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 132


« Új hozzászólás #27012 Dátum: 2019.10.10 csütörtök, 08:50:08 »

Continental kapta a legjobb pontozást a teszteken.

Köszi a segítséget, én is a Continental és a Goodyear között vacilláltam:)
Naplózva

Ford Mondeo 2017 MK5 Híbrid Titanium
Bajkonur
Vendég
« Új hozzászólás #27013 Dátum: 2019.10.10 csütörtök, 09:40:18 »

Köszi a segítséget, én is a Continental és a Goodyear között vacilláltam:)


Szia!
Nem kötözködés, csak érdekelne, hogy korábban is négyévszakos gumit használtál vagy mi szól mellette? Amennyire én tudom az ára magasabb, a futásteljesítménye alacsonyabb,mindezek mellett minden évszakban  előfordulhat olyan időjárás amikor rosszabb, mint az évszaknak megfelelő gumi?

Naplózva
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #27014 Dátum: 2019.10.10 csütörtök, 09:50:18 »

Continental kapta a legjobb pontozást a teszteken.

Nembaj..én addig minden szezonban új Kinai gumit veszek és árban is jó leszek.
Főleg..és ajánlom mindenki figyelmébe (már aki eddig nem szembesült ezzel) hogy
az új gyártású autógumik 6-7mm profillal készülnek csak.... szomoru1 levele
 smile Wink
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #27015 Dátum: 2019.10.10 csütörtök, 09:53:01 »


Szia!
Nem kötözködés, csak érdekelne, hogy korábban is négyévszakos gumit használtál vagy mi szól mellette? Amennyire én tudom az ára magasabb, a futásteljesítménye alacsonyabb,mindezek mellett minden évszakban  előfordulhat olyan időjárás amikor rosszabb, mint az évszaknak megfelelő gumi?



Igy is úgy is időnként centíroztatni kell, sztem csak annak jó opció aki nagyon keveset megy
mert megspórolhatja a szezononkénti átszereltetést.
asszem Domi dobta fel nemrég ezt a témát...
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #27016 Dátum: 2019.10.10 csütörtök, 09:55:33 »

Dejó... Még egy qrva drága holmi, ami elromolhat, javíttatni, cserélni kell stb. Pláne, ha még kötelezővé is teszik majd, mint "biztonsági elemet"...  falbav falbav falbav falbav falbav

AndyA

Az új (gyári) kerékszenzor is szép kis pénztemető....de jó jött volna nekem a múlt évben nyaraláskor.
Tanultam is valamit belőle.
Így idénre vettem kompresszort  vigyor3 Wink
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Bajkonur
Vendég
« Új hozzászólás #27017 Dátum: 2019.10.10 csütörtök, 10:00:36 »

Igy is úgy is időnként centíroztatni kell, sztem csak annak jó opció aki nagyon keveset megy
mert megspórolhatja a szezononkénti átszereltetést.
asszem Domi dobta fel nemrég ezt a témát...

Én is így gondolom,de az aláírásban kettő éves az autó... Vagy most vette, kopott gumikkal?
Naplózva
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #27018 Dátum: 2019.10.10 csütörtök, 10:21:25 »

Teljesen jó! A Bridgestone-ról jó tudni, hogy van benne valami különleges. [...] a Bridgestone felhagyott a természetes (kaucsuk) alapú gumik kutyulgatásával, adalékolásával, mert már annyira el kellett "rontani" a természetes gumit, hogy nem volt értelme egyáltalán hozzányúlni. Ezért újrakezdték, és laboratóriumi körülmények között hoztak létre olyan nyersanyagot, ami se nem gumi, se nem műanyag, hanem a legtökéletesebb dolog autógumi céljára. Mind kopás, mind tapadás szempontjából. A Bridgestone tehát nem gumi, hanem jobb annál.

Ez az összes nagy gumi gyártóra elmondható. A gumik alapanyaga már meglehetősen régen teljesen szintetikus, bár használnak természetes adalékokat is, pl. kormot. (De azt csak a színezés miatt.)

A fő ok egyébként nem a kaucsukkal volt, mint anyaggal, hanem az elérhető kaucsuk mennyiségével. A világ gumigyártása pár éve érte el azt a mennyiségi szintet, amikor egyszerűen nem volt már elegendő nyersanyag.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Titanium22
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 132


« Új hozzászólás #27019 Dátum: 2019.10.10 csütörtök, 10:21:44 »


Szia!
Nem kötözködés, csak érdekelne, hogy korábban is négyévszakos gumit használtál vagy mi szól mellette? Amennyire én tudom az ára magasabb, a futásteljesítménye alacsonyabb,mindezek mellett minden évszakban  előfordulhat olyan időjárás amikor rosszabb, mint az évszaknak megfelelő gumi?



Szia!

Az előző autómon is négyévszakos volt, abból is Michelin Crossclimate és nem kopott olyan gyorsan, sokáig bírta.
Én 80 %-ban városban közlekedek, ezért is tervezek dönteni a négyévszakos mellett továbbra is, csupán a kérdés, hogy azokból melyik prémium márkát érdemes választani.

Én is így gondolom,de az aláírásban kettő éves az autó... Vagy most vette, kopott gumikkal?

Valóban nem rég vettem, de kb 50 %-os nyári Michelin gumik vannak rajta, amivel nem mennék neki a télnek.
« Utoljára szerkesztve: 2019.10.10 csütörtök, 10:25:36 írta Titanium22 » Naplózva

Ford Mondeo 2017 MK5 Híbrid Titanium
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #27020 Dátum: 2019.10.10 csütörtök, 10:28:24 »

2015-2019 kozotti smax, galaxy eseten a kezelesi utmutato szerint 220nm a kerekanyak meghuzasi nyomateka. Ahogy utananeztem a 2010-2015 kozotti smax, galaxy kezelesije is 170nm-t ker.
Tehat az en esetemben a 220nm lehet eliras, vagy valoban ennyi?

Az a kérdés, más lett-e maga a csavar. A meghúzási nyomaték a menet tulajdonságaitól függ.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #27021 Dátum: 2019.10.10 csütörtök, 10:37:19 »

Ha már meghúzási nyomaték.

Milyen következményei lehetnek ha nem a megadott nyomatékra vannak húzva a csavarok? Ha pl. egy okos gumis légkulccsal annyira ráhúzza, hogy annak oldásához 1 méteres erőkar szükséges?
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #27022 Dátum: 2019.10.10 csütörtök, 10:38:22 »

Amivel meg nem dicsekednek,hogy a Vredestein-t meg felvásárolta az Apollo...persze ettől még lehet jó wave

Szerintem éppen eléggé "dicsekszenek" vele, a cég hivatalos neve is Apollo/Vredestein. :-)

Amúgy az Apollo megtartotta a Vredestein teljes személyzetét, csak egy kicsit kitömte őket pénzzel. Ami sosem baj, ha komplikált technológiákat kell fejleszteni. Ja, és felépítették urópa egyik legkorszerűbb gumigyárát Gyöngyöshalásziban....
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #27023 Dátum: 2019.10.10 csütörtök, 10:41:06 »

Tavaly télen volt nálam két napra egy MK5, rajta Alpin4 (vagy lehet, hogy 5, már rég volt...) gumi. Minta még volt rajta bőven, dot számot nem néztem.
Pont kifogtam azt a két napot, amikor havazott. Hát egy borzalom volt az a gumi. Ennyire tojásokkal a lábam alatt már rég közlekedtem. Éppenhogy ráléptem a fékre, már dadogott az ABS, és csak csúszott az autó.

Van az az út, ami a világ legjobb téligumiján is kifog. Ha jég van a hó alatt, akkor csak a szöges gumi a megoldás. Ha havas, sónedves, jeges az útfelület, akkor a téli gumi még nem azt jelenti, hogy úgy fog működni, mint egy nyári gumi nyáron.  
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #27024 Dátum: 2019.10.10 csütörtök, 10:42:14 »

Sziasztok!

A véleményetekre lennék kíváncsi 3 féle négyévszakos gumival kapcsolatban.

1. Michelin Crossclimate+XL
2. Goodyear Vector 4Seasons Gen-2
3. Continental AllSeasonContact XL

A 3 gumi közül melyiket ajánlanátok legjobban, ha négyévszakosról beszélünk?

Az egyik barátom Goodyeart használ. Leírom, amit tapasztaltam, de nem gondolnám, hogy helyettesíti bármelyik fajtát is...

Nem Mondeo méret, ez egy Hyundai I20. Mentem vele havas, latyakos úton, és nem kellett túlzottan óvatoskodni, igaz nem is hajszoltam. Vezetéstechnikai tréningen is hátrány volt, hogy fent volt, mert túlságosan fogta a vizes, gyantás pályát, úgy, mint az én UG9-em. Ami téli keréknek jó tulajdonság. Kopásáról nem tudok semmit, kb 1 éve van fent, de nem néztem még rá. A fogyasztása, hogy a miatt, nem tudom, de kb 1 éve megnőtt...

Én maradok az egyszeri befektetett téli nyári kerekeknél felnin, és otthon cserélem, nem szereltetem. Centrírozni meg csak akkor szoktam, ha valami bajt észlelek. Soha nem volt ebből problémám...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #27025 Dátum: 2019.10.10 csütörtök, 10:45:44 »

Ha már meghúzási nyomaték.

Milyen következményei lehetnek ha nem a megadott nyomatékra vannak húzva a csavarok? Ha pl. egy okos gumis légkulccsal annyira ráhúzza, hogy annak oldásához 1 méteres erőkar szükséges?

Ha nincs eléggé meghúzva, az egyértelmű - le tud csavarodni a csavar. Ill. mivel a csavar igazából azt a nyomóerőt szolgáltatja, ami a felni-féktárcsa-kerékagy felfekvő felületein a tapadási súrlódást létrehozza, peches esetben el tud picit fordulni a kerék és a féktárcsa az agyhoz képest, így nyírásra terhelve a csavarokat, amitől meg letörhetnek. De ez mondjuk inkább sci-fi kategória, ehhez nagyon el kellene találni egy bizonyos nyomatékot, ahol ez be tud következni. Annyi biztos, hogy egyszer utaztam 15 km-t (városban) úgy, hogy lazák voltak a kerékcsavarok. Érdekes hangja volt... Smiley

A túlhúzás extrém esetben a menet azonnal elnyalását okozza, kevésbé extrém esetben hosszú távon anyagfáradást, több egymás utáni eset ismétlődésekor a menet tönkremenetelét, ill. a csavar törését okozhatja.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Titanium22
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 132


« Új hozzászólás #27026 Dátum: 2019.10.10 csütörtök, 10:47:07 »

Az egyik barátom Goodyeart használ. Leírom, amit tapasztaltam, de nem gondolnám, hogy helyettesíti bármelyik fajtát is...

Nem Mondeo méret, ez egy Hyundai I20. Mentem vele havas, latyakos úton, és nem kellett túlzottan óvatoskodni, igaz nem is hajszoltam. Vezetéstechnikai tréningen is hátrány volt, hogy fent volt, mert túlságosan fogta a vizes, gyantás pályát, úgy, mint az én UG9-em. Ami téli keréknek jó tulajdonság. Kopásáról nem tudok semmit, kb 1 éve van fent, de nem néztem még rá. A fogyasztása, hogy a miatt, nem tudom, de kb 1 éve megnőtt...

Én maradok az egyszeri befektetett téli nyári kerekeknél felnin, és otthon cserélem, nem szereltetem. Centrírozni meg csak akkor szoktam, ha valami bajt észlelek. Soha nem volt ebből problémám...

Értem értem, köszi a tapasztalatot Joe Smiley
Naplózva

Ford Mondeo 2017 MK5 Híbrid Titanium
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #27027 Dátum: 2019.10.10 csütörtök, 10:49:17 »

ajánlom mindenki figyelmébe (már aki eddig nem szembesült ezzel) hogy
az új gyártású autógumik 6-7mm profillal készülnek csak.... szomoru1 levele
 smile Wink

Ez tényszerűen nem igaz. Tavaly egy másik fórumban felmerült a téma, és végigmértem a raktárunkban található összes gumit. Idézem:

"Most érkezett egy nagyobb szállítmány gumi, itt vannak egy karnyújtásnyira, úgyhogy kimentem, és végigmértem őket.

 

Az alábbi gumikból vannak szettek:

 

225/45R17 Vredestein Ultrac Satin, 175/65R14 Vredestein Quatrac 5, 225/55R17 Hankook K125, 165/60R14 Nexen, 185/60R15 Vredestein Sportrac 5, 185/65R15 Vredestein Sportrac 5, 205/55R16 Vredestein Sportrac 5

 

Az alábbi mintaárok-mélységeket mértem, emelkedő számsorrendben: 7.6 mm, 7.7 mm, 7.9 mm, 8.0 mm, 8.0 mm, 8.0 mm, 8.1 mm.

 

Azt az egyet mondom meg, hogy a 8.1 mm-et a Quatrac 5-ösnél mértem, ez ráadásul ezeréves topiktársunkhoz, Paddyjoe-hoz kerül, ő tehát ellenőrizheti a mérés pontosságát.

 

Pár tanulság:

 

- egy szetten belül a gumiknál mindig ugyanannyi volt a mintaárok-mélység

- a mintaárok-mélységet nem is olyan könnyű megmérni: több ponton mérve többféle értéket is kaphat az ember. Én a középső mintaárok közepén mértem több ponton, és a legmagasabb értéket jegyeztem fel.

- mivel itt tized millimétereket mérünk, a mérőeszköz pontossága nagyon is fontos. Én egy 10 dolláros alibabás cuccot használtam. A napi munkára kiválóan alkalmas (ezzel számszerűsítjük a műhelyben, ha egy gumit már cserére javaslunk), de amikor a tizedmilliméterek is számítanak, akkor azt lehet, hogy pontosabb kalibrációval kellene mérni."
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #27028 Dátum: 2019.10.10 csütörtök, 10:51:24 »

Szia!

Az előző autómon is négyévszakos volt, abból is Michelin Crossclimate és nem kopott olyan gyorsan, sokáig bírta.
Én 80 %-ban városban közlekedek, ezért is tervezek dönteni a négyévszakos mellett továbbra is, csupán a kérdés, hogy azokból melyik prémium márkát érdemes választani.

Valóban nem rég vettem, de kb 50 %-os nyári Michelin gumik vannak rajta, amivel nem mennék neki a télnek.
Városban is érhet meglepetés. Én nem erőltetném a 4 évszakosat. Az olyan igazából sosem jó, de minden körülmények között kényszermegoldás. Pláne egy 2 éves, ilyen kategóriás autóra kicsit fura nekem.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #27029 Dátum: 2019.10.10 csütörtök, 11:03:35 »

Városban is érhet meglepetés. Én nem erőltetném a 4 évszakosat. Az olyan igazából sosem jó, de minden körülmények között kényszermegoldás. Pláne egy 2 éves, ilyen kategóriás autóra kicsit fura nekem.

A majom és a banán esetére gondolsz?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Bajkonur
Vendég
« Új hozzászólás #27030 Dátum: 2019.10.10 csütörtök, 11:35:10 »

Szerintem éppen eléggé "dicsekszenek" vele, a cég hivatalos neve is Apollo/Vredestein. :-)

Amúgy az Apollo megtartotta a Vredestein teljes személyzetét, csak egy kicsit kitömte őket pénzzel. Ami sosem baj, ha komplikált technológiákat kell fejleszteni. Ja, és felépítették urópa egyik legkorszerűbb gumigyárát Gyöngyöshalásziban....

Akkor picit átfogalmazom: sokkal kevésbé érezni az Apollo-n,hogy meglovagolná a jobban csengő Vredestein márkanevet,mint a konkurencia(Michelin-Kleber vagy Goodyear-Dunlop-Sava)  azt értem,hogy a te számládon esetleg ez a cégnév szerepel,de a köztudatban nem.
Egyébként a cég ahol dolgozom szállítja az egyik alapanyagot Gyöngyöshalászra(silica), én is voltam többször,pont ezért gondolkodtam el rajta,hogy kipróbálom. A szlovén Goodyear-Sava gyárhoz képest,ez űrtechnika.
Mondjuk gyorsítaná a döntést,ha küldenél árlistát... Email- t már küldtem!
« Utoljára szerkesztve: 2019.10.10 csütörtök, 20:24:37 írta Bajkonur » Naplózva
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #27031 Dátum: 2019.10.10 csütörtök, 12:17:10 »

Mondjuk gyorsítaná a döntést,ha küldenék árlistát... Email- t már küldtem!

Ha már szóba került az árlista......

Az nem lesz többet.  rinya

Teljesen új üzleti logikával dolgozunk, ami egyfelől nagyobb választékot, biztosabb (és főleg gyorsabb) szállítást tesz lehetővé, de fix árak már nem lesznek.

A hírlevél még ki fog menni: ennél egy picit részletesebben elmeséli a változásokat, és arra fogja kérni a tisztelt közönséget, hogy küldjenek egy méretet akkor, amikor esedékes a vásárlás, és emailben egyedi ajánlatot kapnak, ami 1-2 napig érvényes.

Közben egy kicsit valóban elmaradtam az emailek megválaszolásával, de szerintem hétvégére utolérem magam :-)

 Roll Eyes
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Titanium22
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 132


« Új hozzászólás #27032 Dátum: 2019.10.10 csütörtök, 12:32:58 »

Városban is érhet meglepetés. Én nem erőltetném a 4 évszakosat. Az olyan igazából sosem jó, de minden körülmények között kényszermegoldás. Pláne egy 2 éves, ilyen kategóriás autóra kicsit fura nekem.

Pontosan ezért vagyok még gondolkodóban, hogy milyen gumi legyen, mert lassan dönteni-cserélni kell és nagyon megoszlanak a vélemények.
Naplózva

Ford Mondeo 2017 MK5 Híbrid Titanium
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #27033 Dátum: 2019.10.10 csütörtök, 12:59:03 »

Van az az út, ami a világ legjobb téligumiján is kifog. Ha jég van a hó alatt, akkor csak a szöges gumi a megoldás. Ha havas, sónedves, jeges az útfelület, akkor a téli gumi még nem azt jelenti, hogy úgy fog működni, mint egy nyári gumi nyáron.  

Sima letaposott hó volt. Nem volt alatta jég.
Ugyanazon a lejtőn mentem már a TS850P-vel hóban, jégen, esőben, latyakban, szélben, napsütésben. Volt viszonyítási alap. Nincs mit szépíteni, az a gumi sz.r volt.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #27034 Dátum: 2019.10.10 csütörtök, 13:03:26 »

Sima letaposott hó volt. Nem volt alatta jég.
Ugyanazon a lejtőn mentem már a TS850P-vel hóban, jégen, esőben, latyakban, szélben, napsütésben. Volt viszonyítási alap. Nincs mit szépíteni, az a gumi sz.r volt.

Fogadjunk, hogy nem ugyanabban a hóban mentél korábban, mint most?
Na látod!  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #27035 Dátum: 2019.10.10 csütörtök, 13:06:40 »

Pontosan ezért vagyok még gondolkodóban, hogy milyen gumi legyen, mert lassan dönteni-cserélni kell és nagyon megoszlanak a vélemények.
Ahogy AndyA is célzott rá: szerintem etetni kell azt a majmot. Én inkább vennék egy téli és nyári szettet, minthogy 4 évszakossal játsszak, ami vagy jó, vagy nem jó. A 71 éves apám évi 5e-t futó Suzuki S-Cross -ára vennék ilyet, mert ha olyan az idő, akkor inkább nem ül autóba, egyébként meg nyaranta max. Bp-Gárdony, és ennyi. Egy Mondeo kategóriás, ennyi LE-s autóra nem nagyon tennék 4 évszakosat.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #27036 Dátum: 2019.10.10 csütörtök, 13:18:10 »

Fogadjunk, hogy nem ugyanabban a hóban mentél korábban, mint most?
Na látod!  eplus2

Ne írj butaságokat, most nincs is hó BP-n  hehe
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #27037 Dátum: 2019.10.10 csütörtök, 13:47:21 »

Ne írj butaságokat, most nincs is hó BP-n  hehe

Nem is említettem Budapestet, meg nem is onnan írtam.
A most a most említett esetedre vonatkozik. Elfelejtette, hogy neked ki kell írni, mert nem érted...  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #27038 Dátum: 2019.10.10 csütörtök, 14:16:48 »

Sima letaposott hó volt. Nem volt alatta jég.
Ugyanazon a lejtőn mentem már a TS850P-vel hóban, jégen, esőben, latyakban, szélben, napsütésben. Volt viszonyítási alap. Nincs mit szépíteni, az a gumi sz.r volt.

A régi szülői házunknál 6 évet kocsikáztam, mielőtt eladtuk volna(igen meredek utca, ehhez képest Scratch az alföldön lakik! eplus2). Ez 6 tél volt, ebből az utolsó 3 évet a Mondeommal. Egyik nap megyek haza délben ebédelni, és friss porhó volt az úttesten. Reggel még száraz volt minden. Vagányan felmentem, majd visszagurulva akartam balra hátra rátolatni szokás szerint a feljáróra, és azonnal 3 házzal lejjebb találtam magam. Se előtte, se utána nem volt olyan, hogy egy frissen, száraz úttestre esett hó alatt jég lett volna.... Persze utána az ablakból mosolyogtam a szomszédokon. vigyor3
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #27039 Dátum: 2019.10.10 csütörtök, 20:04:11 »

A régi szülői házunknál 6 évet kocsikáztam, mielőtt eladtuk volna(igen meredek utca, ehhez képest Scratch az alföldön lakik! eplus2). Ez 6 tél volt, ebből az utolsó 3 évet a Mondeommal. Egyik nap megyek haza délben ebédelni, és friss porhó volt az úttesten. Reggel még száraz volt minden. Vagányan felmentem, majd visszagurulva akartam balra hátra rátolatni szokás szerint a feljáróra, és azonnal 3 házzal lejjebb találtam magam. Se előtte, se utána nem volt olyan, hogy egy frissen, száraz úttestre esett hó alatt jég lett volna.... Persze utána az ablakból mosolyogtam a szomszédokon. vigyor3
"...és friss pornó volt az úttesten..." ? vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #27040 Dátum: 2019.10.10 csütörtök, 20:51:12 »

"...és friss pornó volt az úttesten..." ? vigyor3
Prágai makkal disznókat álmodik az ember?  eplus2
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #27041 Dátum: 2019.10.10 csütörtök, 21:00:10 »

Prágai makkal disznókat álmodik az ember?  eplus2
Tudtam, hogy erre megjelenik a pornósgyerek is. eplus2 taps
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
fxpwrh
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


E-mail
« Új hozzászólás #27042 Dátum: 2019.10.10 csütörtök, 21:29:37 »

Az a kérdés, más lett-e maga a csavar. A meghúzási nyomaték a menet tulajdonságaitól függ.
Hát ez jó kérdés. Nem tudom, csak meglepődtem a 220 Nm-en:
Naplózva

S-Max ST Line, 2019, 1.5/165LE EcoBoost
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #27043 Dátum: 2019.10.11 péntek, 01:27:59 »

Pontosan ezért vagyok még gondolkodóban, hogy milyen gumi legyen, mert lassan dönteni-cserélni kell és nagyon megoszlanak a vélemények.
Bakker, először azt hittem, kettes Golfod van, hogy négyévszakos gumiban gondolkodsz.  Shocked Wink
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #27044 Dátum: 2019.10.11 péntek, 01:29:50 »

Prágai makkal disznókat álmodik az ember?  eplus2
Azóta csak forgolódsz álmodban!?  eplus2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #27045 Dátum: 2019.10.11 péntek, 07:33:55 »

"...és friss pornó volt az úttesten..." ? vigyor3

Bocs, elírtam! eplus2 hehe
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #27046 Dátum: 2019.10.11 péntek, 08:28:36 »

Bakker, először azt hittem, kettes Golfod van, hogy négyévszakos gumiban gondolkodsz.  Shocked Wink

A négy évszakossal is pont ugyanúgy lehet dugóban állni, mint a téli-nyárival Cheesy
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #27047 Dátum: 2019.10.11 péntek, 10:27:23 »

2015-2019 kozotti smax, galaxy eseten a kezelesi utmutato szerint 220nm a kerekanyak meghuzasi nyomateka. Ahogy utananeztem a 2010-2015 kozotti smax, galaxy kezelesije is 170nm-t ker.
Tehat az en esetemben a 220nm lehet eliras, vagy valoban ennyi?

Simán lehet 220nm... Ezek M14 - esek!
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #27048 Dátum: 2019.10.11 péntek, 11:13:41 »

Pontosan ezért vagyok még gondolkodóban, hogy milyen gumi legyen, mert lassan dönteni-cserélni kell és nagyon megoszlanak a vélemények.
https://www.youtube.com/watch?v=HQxbXV_7e-I
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
fxpwrh
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


E-mail
« Új hozzászólás #27049 Dátum: 2019.10.14 hétfő, 13:32:06 »

Meg tudja valaki mondani, hogy a Conti WinterContact TS850P 235/50R18 méretben felni peremvédős-e? A 17-es méret ha minden igaz nem, nem tudom a méretek között ilyenben is lehet-e különbség.
Naplózva

S-Max ST Line, 2019, 1.5/165LE EcoBoost
Oldalak: 1 ... 534 535 536 537 538 539 540 [541] 542 543 544 545 546 547 548 ... 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.089 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.