Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.17 péntek, 07:29:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 171 172 173 174 175 176 177 [178] 179 180 181 182 183 184 185 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4807905 alkalommal)
0 Felhasználó és 17 vendég van a témában
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8850 Dátum: 2008.10.25 szombat, 11:45:44 »

Az a tartály csak rá van pattintva 2 fülre a tornyon, felfelé kell húzni és félrerakható a csövekkel együtt.

Szevasz Fusim! Kész van már a verdád?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #8851 Dátum: 2008.10.25 szombat, 12:02:33 »

Szevasz Fusim! Kész van már a verdád?

Kész! vasárnap már összeraktuk  eljen csak kellett még egy aksi bele!  Kasznimunka hibátlan, bitumen hatásos. Szépen ki is takarítottam a szőnyeget mikor ki volt szedve.. Holnap megyek vele hosszabb távot 29. én meg vizsgázik. Just in time!
Naplózva
belphegor
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286


Télben-nyárban, hóban-sárban, melóban-privátban...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8852 Dátum: 2008.10.25 szombat, 13:57:48 »

Az a tartály csak rá van pattintva 2 fülre a tornyon, felfelé kell húzni és félrerakható a csövekkel együtt.

Nagyon gyenge ürge lehetek boxer, mert nekem kézi erővel nem sikerült, de nem erőltettem, mivel rokon látogatáson vagyunk, s jó 200 km esetleg szervokormány nélkül hazáig  falbav . Azért a csatit szét szedtem, nem volt az összefogó csavarja koppanásig meghúzva, hogy mennyire nem, azt már sajnos nem is tudom meg. Az apa részt befújtam wd40-nel, a komp felőlit nem mertem, nehogy esetleg bele folyjon. Persze az akksi negatívját előzőleg lekötöttem. (Az utóbbi időben indulás után időnként gázadásra lefulladt a motor, mintha nem kapna benzint, de ha megmozgattam a komp.-nál a csatit, megjavult.) A csati összeszerelése után egyből indult, ez már 90%-os siker, a távolság miatt. Egyúttal (végre) lekaptam felűl a vezérműszíj fedelét, a szíj tiszta, abszolút sértetlen, sem rajta, sem a "bordás" fém kerekeken kopás nyom nincs. Feszes. Járó motornál a szíj szépen símán fut, kb 1mm-t kóvályog csak oldalirányba. A görgők felől különösebb zajt nem hallok.  Véleményetek?


Feri
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.25 szombat, 21:47:14 írta belphegor » Naplózva

95. MK I. kombi 2000ccm benzines, klímás. Manuális váltó, hidraulikus kuplung.
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8853 Dátum: 2008.10.26 vasárnap, 22:07:19 »

Egyúttal (végre) lekaptam felűl a vezérműszíj fedelét, a szíj tiszta, abszolút sértetlen, sem rajta, sem a "bordás" fém kerekeken kopás nyom nincs. Feszes. Járó motornál a szíj szépen símán fut, kb 1mm-t kóvályog csak oldalirányba. A görgők felől különösebb zajt nem hallok.  Véleményetek?

Sztem ez semmit sem jelent. Ha nem volt cserélve, vagy nem tudod pontosan, hogy mikor, akkor csere!!!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Levis
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1113


engineer76@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #8854 Dátum: 2008.10.27 hétfő, 11:34:13 »

Mondtam már impulzuslevegő tolattyú - a tűzfalob a fekete vaslemezen az utas felőli kis doboz kuka

Fusim,

a 327-es hibára két hibát ír, ezt az impulzuslevegő tolattyút és az EGR mágnesszelepet. A kis dobozt már cseréltem, de továbbra is hiba van...
Meg kellene néznem ezt az EGR mágnesszelepet, asszem. Azt merre találom?
Naplózva

Most: Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Titanium Individual, 2015/04, MT6
        
Volt:  Ford Mondeo MKIII 2.2 TDCi Ghia, 2004/12, MT6
        Ford Mondeo MKI 1.8 B Ghia, 1993/08
Levis
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1113


engineer76@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #8855 Dátum: 2008.10.27 hétfő, 15:52:29 »

Hali,

kicseréltem a hétvégén a fékbetéteket és tárcsákat az első kerekeknél. Többen furcsálták, és nem hallottak még olyat, hogy mind a két oldalon van kopásvisszajelzőm. No most ime itt a kép, amely bizonyítnya, hogy márpedig van:


És hogy nem is hülyeség, arra a következő kép a bizonyíték:


Szerencsém volt, hogy mindkét oldalt visszajelezte, mert ha csak a kevésbé kopott oldalon lett volna visszajelző, még most is ezekkel a betétekkel mennék.

Bár az nekem nagyon furcsa, hogy ekkora különbség van a két oldal között, szerintem nem normális. Pedig az autó nem húzott félre, fekhatásban sem tűnt fel semmi különös...
Mondjuk minden ki fog derülni hamarosan, mert 2 hét múlva műszaki vizsga..

Ha valakinek van ötlete, hogy mi okozhatja ezt a nagy kopás beli különbséget, akkor pls ossza meg  nyes
köszi,
Levis
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.27 hétfő, 16:31:45 írta Levis » Naplózva

Most: Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Titanium Individual, 2015/04, MT6
        
Volt:  Ford Mondeo MKIII 2.2 TDCi Ghia, 2004/12, MT6
        Ford Mondeo MKI 1.8 B Ghia, 1993/08
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #8856 Dátum: 2008.10.27 hétfő, 16:08:56 »

Hali,

kicseréltem a hétvégén a fékbetéteket és tárcsákat az első kerekeknél. Többen furcsálták, és nem hallottak még olyat, hogy mind a két oldalon van kopásvisszajelzőm. No most ime itt a kép, amely bizonyítnya, hogy márpedig van:
http://kepfeltoltes.hu/view/081027/fekbetet_001_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És hogy nem is hülyeség, arra a következő kép a bizonyíték:
http://kepfeltoltes.hu/view/081027/fekbetet_003_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerencsém volt, hogy mindkét oldalt visszajelezte, mert ha csak a kevésbé kopott oldalon lett volna visszajelző, még most is ezekkel a betétekkel mennék.

Bár az nekem nagyon furcsa, hogy ekkora különbség van a két oldal között, szerintem nem normális. Pedig az autó nem húzott félre, fekhatásban sem tűnt fel semmi különös...
Mondjuk minden ki fog derülni hamarosan, mert 2 hét múlva műszaki vizsga..

Ha valakinek van ötlete, hogy mi okozhatja ezt a nagy kopás beli különbséget, akkor pls ossza meg  nyes
köszi,
Levis

Csak én nem látom a képeket fejvakaras ? Kivettem előle a img-ket így direkt linkként megy a dolog!
Naplózva
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #8857 Dátum: 2008.10.27 hétfő, 16:10:54 »

Hali,

kicseréltem a hétvégén a fékbetéteket és tárcsákat az első kerekeknél. Többen furcsálták, és nem hallottak még olyat, hogy mind a két oldalon van kopásvisszajelzőm. No most ime itt a kép, amely bizonyítnya, hogy márpedig van:

Visszajelző az enyémben is van. Amikor megvettem akkor cseréltem is mert jelezte a dolgot.
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #8858 Dátum: 2008.10.27 hétfő, 16:15:47 »

Fusim,

a 327-es hibára két hibát ír, ezt az impulzuslevegő tolattyút és az EGR mágnesszelepet. A kis dobozt már cseréltem, de továbbra is hiba van...
Meg kellene néznem ezt az EGR mágnesszelepet, asszem. Azt merre találom?

Mellette az alu házas doboz a nyomásmérő a fekete hengeres a tolattyú
Naplózva
Levis
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1113


engineer76@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #8859 Dátum: 2008.10.27 hétfő, 16:35:03 »

Csak én nem látom a képeket fejvakaras ? Kivettem előle a img-ket így direkt linkként megy a dolog!

Bocsi, képek javítva Smiley
Naplózva

Most: Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Titanium Individual, 2015/04, MT6
        
Volt:  Ford Mondeo MKIII 2.2 TDCi Ghia, 2004/12, MT6
        Ford Mondeo MKI 1.8 B Ghia, 1993/08
Levis
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1113


engineer76@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #8860 Dátum: 2008.10.27 hétfő, 16:35:41 »

Visszajelző az enyémben is van. Amikor megvettem akkor cseréltem is mert jelezte a dolgot.

neked is mindkét oldalon van visszajelző?
Naplózva

Most: Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Titanium Individual, 2015/04, MT6
        
Volt:  Ford Mondeo MKIII 2.2 TDCi Ghia, 2004/12, MT6
        Ford Mondeo MKI 1.8 B Ghia, 1993/08
Levis
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1113


engineer76@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #8861 Dátum: 2008.10.27 hétfő, 16:37:44 »

Mellette az alu házas doboz a nyomásmérő a fekete hengeres a tolattyú

ahha.. ok, akkor tudom melyikről beszélsz.

Amúgy van ezeknek valami értelme? Vagy jobb ha ledugózom az egészet?
Van ezeknek hatása a kipufogó gáz milyenségére? Csak így zöld kártya előtt ugye....
Naplózva

Most: Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Titanium Individual, 2015/04, MT6
        
Volt:  Ford Mondeo MKIII 2.2 TDCi Ghia, 2004/12, MT6
        Ford Mondeo MKI 1.8 B Ghia, 1993/08
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #8862 Dátum: 2008.10.27 hétfő, 16:44:44 »

neked is mindkét oldalon van visszajelző?

Igen! Amikor szétszedte a srác kérdezte, hogy lehet-e? Kb 1 hete volt nálam a kocsi mondtam neki biztos. Utána mikor berakta az újakat akkor mondta, hogy vannak visszajelzők az első féknél!
Naplózva
Tomi79
Vendég
« Új hozzászólás #8863 Dátum: 2008.10.27 hétfő, 17:15:05 »

Szevasztok!

Olyan problémám van az autómmal,hogy húz jobbra de nagyon! falbav Ma voltam futóművesnél azt mondta,hogy gyári értéken van minden!Hozzá sem nyúlt.
A kormányon a közép álláshoz viszonyítva kb. 2.5-3 cm-t :wow1:kell rátartanom balra akkor megy egyenesen.
Fogalmam nincs hogy mi lehet a baja!
Ha valakinek van ötlete kérem ossza meg velem!Köszönöm!
Naplózva
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #8864 Dátum: 2008.10.27 hétfő, 17:58:16 »

Szevasztok!

Olyan problémám van az autómmal,hogy húz jobbra de nagyon! falbav Ma voltam futóművesnél azt mondta,hogy gyári értéken van minden!Hozzá sem nyúlt.
A kormányon a közép álláshoz viszonyítva kb. 2.5-3 cm-t :wow1:kell rátartanom balra akkor megy egyenesen.
Fogalmam nincs hogy mi lehet a baja!
Ha valakinek van ötlete kérem ossza meg velem!Köszönöm!
Lapos a gumi, fog a fék jobb oldalon. Első körben...
Naplózva
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #8865 Dátum: 2008.10.27 hétfő, 19:28:38 »

Szevasztok!

Olyan problémám van az autómmal,hogy húz jobbra de nagyon! falbav Ma voltam futóművesnél azt mondta,hogy gyári értéken van minden!Hozzá sem nyúlt.
A kormányon a közép álláshoz viszonyítva kb. 2.5-3 cm-t :wow1:kell rátartanom balra akkor megy egyenesen.
Fogalmam nincs hogy mi lehet a baja!
Ha valakinek van ötlete kérem ossza meg velem!Köszönöm!

Vidd el egy másik futóműveshez! Ha az is azt mondja, hogy nincs gond akkor kellene tovább gondolkodni. 2-3 cm szerintem sok. Mindenképp vizsgáltasd meg rendesen.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #8866 Dátum: 2008.10.27 hétfő, 19:32:47 »

Szevasztok!

Olyan problémám van az autómmal,hogy húz jobbra de nagyon! falbav Ma voltam futóművesnél azt mondta,hogy gyári értéken van minden!Hozzá sem nyúlt.
A kormányon a közép álláshoz viszonyítva kb. 2.5-3 cm-t :wow1:kell rátartanom balra akkor megy egyenesen.
Fogalmam nincs hogy mi lehet a baja!
Ha valakinek van ötlete kérem ossza meg velem!Köszönöm!


Nekem hátsó kereszt lengőkar csere előtt produkált ilyet.
A hátsó futóművet is átnézték?
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8867 Dátum: 2008.10.27 hétfő, 20:02:39 »

Szevasztok!

Olyan problémám van az autómmal,hogy húz jobbra de nagyon! falbav Ma voltam futóművesnél azt mondta,hogy gyári értéken van minden!Hozzá sem nyúlt.
A kormányon a közép álláshoz viszonyítva kb. 2.5-3 cm-t :wow1:kell rátartanom balra akkor megy egyenesen.
Fogalmam nincs hogy mi lehet a baja!
Ha valakinek van ötlete kérem ossza meg velem!Köszönöm!

Cseréld fel a jobb oldali kerekeket. Első hátra, hátsó előre!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #8868 Dátum: 2008.10.27 hétfő, 20:56:50 »

ahha.. ok, akkor tudom melyikről beszélsz.

Amúgy van ezeknek valami értelme? Vagy jobb ha ledugózom az egészet?
Van ezeknek hatása a kipufogó gáz milyenségére? Csak így zöld kártya előtt ugye....

EGR nálam dugózva lett, de a dobozok működnek. Dugózás előtt picit rángatott megjavítottam és utána kapott lemezt.
Naplózva
Tomi79
Vendég
« Új hozzászólás #8869 Dátum: 2008.10.28 kedd, 12:32:14 »

Köszönöm a segítséget mindenkinek!!!
Holnap mindent megcsinálok amit javasoltatok,aztán majd írom a fejleményeket!
 worship worship worship worship worship worship worship worship worship
Naplózva
Mobidik
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1941


MK II 1,8 TD.


E-mail
« Új hozzászólás #8870 Dátum: 2008.10.28 kedd, 19:31:32 »




Ha valakinek van ötlete, hogy mi okozhatja ezt a nagy kopás beli különbséget, akkor pls ossza meg  nyes
köszi,
Levis
A jobb oldali fékek jobban kopnak. A patka miatt több port, sarat kap.
Naplózva

Otthonom a nagyvilág, vallásom a jó cselekedet.
toby_as
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 419


E-mail
« Új hozzászólás #8871 Dátum: 2008.10.28 kedd, 19:37:56 »

Sziasztok
Udvozlok mindenkit. Uj vagyok a forumon holnapra let tervezve egy mondeo mk1 1.8, 1994  vasarlasa (GHIA). A kerdesem az lenne hogy ez az evjarat meg gyermekbeteg e vagy mar jol sikerult szeria ...illteve ami feltunt hogy pl a 95-s motoron lattam a ZETEC feliratot..ezen pedig bar ugyanugy nez ki a motor (1.Cool nincs rajta ez a felirat. Ez normalis dolog vagy csak at akarnak verni, a kormanyon se szerepel a SRS/airbag felirat.  A valaszokat elore si koszonom ha tudna valaki (surgos  lenne Smiley ) ugyanis holnap dol el hogy megveszem e vagy sem
Koszi
Naplózva

Mondeo MK5  1.5 TDCI-120LE, XUCA, Hatchback, 2016

Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140(163), UFBA,  Hatchback, 2012-ex.
Focus MK3 2.0 TDCI -140->163, UFDB, 2012-ex.
Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140, QXBA,  Hatchback , 2007-ex.
Mondeo MK3  1.8i - 125, Trend, Hatchback , 2002-ex.
Mondeo MKI Ghia, 1.8i-1994-ex.
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8872 Dátum: 2008.10.28 kedd, 20:08:18 »

Sziasztok
Udvozlok mindenkit. Uj vagyok a forumon holnapra let tervezve egy mondeo mk1 1.8, 1994  vasarlasa (GHIA). A kerdesem az lenne hogy ez az evjarat meg gyermekbeteg e vagy mar jol sikerult szeria ...illteve ami feltunt hogy pl a 95-s motoron lattam a ZETEC feliratot..ezen pedig bar ugyanugy nez ki a motor (1.Cool nincs rajta ez a felirat. Ez normalis dolog vagy csak at akarnak verni, a kormanyon se szerepel a SRS/airbag felirat.  A valaszokat elore si koszonom ha tudna valaki (surgos  lenne Smiley ) ugyanis holnap dol el hogy megveszem e vagy sem
Koszi

Tudsz e róla többet? Kép, esetleg egy-két szó...
Mit lehet róla tudni, hogy véleményezzük?

Gyermekbetegség: lehet, hogy kiöregedtek a kábelei, lehet, hogy nem. Nem mindegyik olyan a kb '95 előttieknél. Ennél még könnyen lehet hibakódot olvasni. Igazából keress rá a startszervíz, illetve később a levegőrendszer karbantartása cikkekere, na meg a többi, nem extra beszerelésről szóló MKI-hez köthető cikkekre a mondeo.hu-n, és ott több mindent megtudhatsz.
Ha van konkrétabb kérdésed, akkor tedd fel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Levis
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1113


engineer76@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #8873 Dátum: 2008.10.28 kedd, 20:10:34 »

A jobb oldali fékek jobban kopnak. A patka miatt több port, sarat kap.


Na jó, cseles voltam, a képen jobb oldalt lévő betétek valójában bal oldalon voltak... amúgy sem gondolom hogy ekkora különbségnek kellene lenni...  Wink

Naplózva

Most: Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Titanium Individual, 2015/04, MT6
        
Volt:  Ford Mondeo MKIII 2.2 TDCi Ghia, 2004/12, MT6
        Ford Mondeo MKI 1.8 B Ghia, 1993/08
Levis
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1113


engineer76@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #8874 Dátum: 2008.10.28 kedd, 20:15:48 »

Sziasztok
Udvozlok mindenkit. Uj vagyok a forumon holnapra let tervezve egy mondeo mk1 1.8, 1994  vasarlasa (GHIA). A kerdesem az lenne hogy ez az evjarat meg gyermekbeteg e vagy mar jol sikerult szeria ...illteve ami feltunt hogy pl a 95-s motoron lattam a ZETEC feliratot..ezen pedig bar ugyanugy nez ki a motor (1.Cool nincs rajta ez a felirat. Ez normalis dolog vagy csak at akarnak verni, a kormanyon se szerepel a SRS/airbag felirat.  A valaszokat elore si koszonom ha tudna valaki (surgos  lenne Smiley ) ugyanis holnap dol el hogy megveszem e vagy sem
Koszi

Üdv a fórumon. Nekem 93-as gépem van, és a motoron nekem csak annyi van hogy DOHC 16V, viszont a légzsákon szerintem lenni kellene SRS feliratnak... ez kicsit gyanús..
Gyerekbetegség, ami később sem múlt el, az a futómű (szilentek) de ez viszonylag olcsón javítható.

 wave
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.28 kedd, 20:19:41 írta Levis » Naplózva

Most: Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Titanium Individual, 2015/04, MT6
        
Volt:  Ford Mondeo MKIII 2.2 TDCi Ghia, 2004/12, MT6
        Ford Mondeo MKI 1.8 B Ghia, 1993/08
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8875 Dátum: 2008.10.28 kedd, 20:22:15 »

...illteve ami feltunt hogy pl a 95-s motoron lattam a ZETEC feliratot..ezen pedig bar ugyanugy nez ki a motor (1.Cool nincs rajta ez a felirat. Ez normalis dolog vagy csak at akarnak verni, a kormanyon se szerepel a SRS/airbag felirat.  A valaszokat elore si koszonom ha tudna valaki (surgos  lenne Smiley ) ugyanis holnap dol el hogy megveszem e vagy sem
Koszi

Ja tényleg! Én még nem láttam, de létezik airbag nélküli kormány. De nem Ghiaban!!! Lehet törött volt, és arra cserélték. A Zetec is DOHC, úgyhogy ne izgulj, ugyan az a motor van benne! Wink
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #8876 Dátum: 2008.10.28 kedd, 20:45:45 »


Na jó, cseles voltam, a képen jobb oldalt lévő betétek valójában bal oldalon voltak... amúgy sem gondolom hogy ekkora különbségnek kellene lenni...  Wink





Azok a betétek mindig jobban kopnak amik a munkahenger felől vannak, a külsők pedig kevésbé.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #8877 Dátum: 2008.10.28 kedd, 20:56:05 »

A jobb oldali fékek jobban kopnak. A patka miatt több port, sarat kap.
fékezéskor elhúzta az autót az egyenestől??
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Mobidik
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1941


MK II 1,8 TD.


E-mail
« Új hozzászólás #8878 Dátum: 2008.10.28 kedd, 20:59:50 »

fékezéskor elhúzta az autót az egyenestől??
Minimálisan igen, de ez nem észrevehetö. De a por csiszoló hatása miatt jobban kopik.
Naplózva

Otthonom a nagyvilág, vallásom a jó cselekedet.
toby_as
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 419


E-mail
« Új hozzászólás #8879 Dátum: 2008.10.28 kedd, 21:20:49 »

Nagyon koszonom a gyors valaszokat. Sajnos kepem az nincsen mivel meg nincs nalam az auto, csak van ismerosomnek   ilyen autoja ...bar az 95-os ..es szebetuno volt ez a neheny felirat kulonbseg. amugy visszatreve az SRS feritara...en atneztem nehany  kepet a neten az elado autokrol  es a 94-es autokon egyik  kormanyan sem volt srs /airbag felirat. Most ez mind torott volt es csereltek vagy ezekre meg nem irtak ra?. Cak hogy tudjam hogy viszonyuljak ehhez az utohoz amit megvenni szandekozok. Koszi

PS. Ghia kis felirat rajta van a bal elso sarhanyon (ha jol emlekszem) illetve benne van minden(elektromos tukrok, elektromos ablakok(elol, hatul), hibajelzo nagy LCD (bar fogyasztast nem mutat), central(a kulcson leveo gomb nem mukodik), chipes inditas,legkondi. Bezaraskor kettot csipog az auto...(netan lenne benne riaszto is?). ami meg erdekes hogy csak az egyik kulcson van taviranyito szeru gomb ..a  masik egy szimpla kulcs....Az ulesek meg minden nagyon ujszeru allapotban vannak(de...nem azok a sportos ulesek amik az ismerosomeben hanem az egyszrub kevesbe tamasztekos(oldalt) (szinte mar gyanusan), es az ora szerint 165000 van benne. Szoval van egy par ellentmondas szamomra es par kerdes ha tudnatok segiteni.
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.28 kedd, 21:41:07 írta toby_as » Naplózva

Mondeo MK5  1.5 TDCI-120LE, XUCA, Hatchback, 2016

Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140(163), UFBA,  Hatchback, 2012-ex.
Focus MK3 2.0 TDCI -140->163, UFDB, 2012-ex.
Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140, QXBA,  Hatchback , 2007-ex.
Mondeo MK3  1.8i - 125, Trend, Hatchback , 2002-ex.
Mondeo MKI Ghia, 1.8i-1994-ex.
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #8880 Dátum: 2008.10.28 kedd, 22:21:37 »

Nagyon koszonom a gyors valaszokat. Sajnos kepem az nincsen mivel meg nincs nalam az auto, csak van ismerosomnek   ilyen autoja ...bar az 95-os ..es szebetuno volt ez a neheny felirat kulonbseg. amugy visszatreve az SRS feritara...en atneztem nehany  kepet a neten az elado autokrol  es a 94-es autokon egyik  kormanyan sem volt srs /airbag felirat. Most ez mind torott volt es csereltek vagy ezekre meg nem irtak ra?. Cak hogy tudjam hogy viszonyuljak ehhez az utohoz amit megvenni szandekozok. Koszi

PS. Ghia kis felirat rajta van a bal elso sarhanyon (ha jol emlekszem) illetve benne van minden(elektromos tukrok, elektromos ablakok(elol, hatul), hibajelzo nagy LCD (bar fogyasztast nem mutat), central(a kulcson leveo gomb nem mukodik), chipes inditas,legkondi. Bezaraskor kettot csipog az auto...(netan lenne benne riaszto is?). ami meg erdekes hogy csak az egyik kulcson van taviranyito szeru gomb ..a  masik egy szimpla kulcs....Az ulesek meg minden nagyon ujszeru allapotban vannak(de...nem azok a sportos ulesek amik az ismerosomeben hanem az egyszrub kevesbe tamasztekos(oldalt) (szinte mar gyanusan), es az ora szerint 165000 van benne. Szoval van egy par ellentmondas szamomra es par kerdes ha tudnatok segiteni.


Csak az egyik kulcs távirányítós, ez normális!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8881 Dátum: 2008.10.28 kedd, 22:35:43 »

Az ulesek meg minden nagyon ujszeru allapotban vannak(de...nem azok a sportos ulesek amik az ismerosomeben hanem az egyszrub kevesbe tamasztekos(oldalt) (szinte mar gyanusan), es az ora szerint 165000 van benne. Szoval van egy par ellentmondas szamomra es par kerdes ha tudnatok segiteni.

Én semmit sem látok ezekben. Eddig minden a normálisra utal. Az SRS sztem ott van, csak nem láttad.
Nekem ilyen volt, ez szintén MKI:
http://users.atw.hu/eckjoe/linkek/DSCN1967m.jpg
A Ford jel körül látod a kikönnyítést a légzsák durranásához!

Az ülés is normális. Rövidtávon nekem még kényelmetlenebb is volt az a sportülés. Hidd el a másik is meglepően kényelmes!

És mit kérnek érte?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
toby_as
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 419


E-mail
« Új hozzászólás #8882 Dátum: 2008.10.29 szerda, 07:21:53 »

Koszi a valaszokat.
a kormany nem ilyen gombos mint a kepen  amit kuldtel hanem szimpla ...iletve faberakas sincsen a muszerfalon
Amugy 2450eurot kernek erte. nemsokara megyek szervizbe vele felemelni..azutan meglatjuk hogy mit engednek vagy sem belole illetve hogy milyen alulrol is.
Naplózva

Mondeo MK5  1.5 TDCI-120LE, XUCA, Hatchback, 2016

Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140(163), UFBA,  Hatchback, 2012-ex.
Focus MK3 2.0 TDCI -140->163, UFDB, 2012-ex.
Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140, QXBA,  Hatchback , 2007-ex.
Mondeo MK3  1.8i - 125, Trend, Hatchback , 2002-ex.
Mondeo MKI Ghia, 1.8i-1994-ex.
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #8883 Dátum: 2008.10.29 szerda, 08:26:44 »

es az ora szerint 165000 van benne. Szoval van egy par ellentmondas szamomra es par kerdes ha tudnatok segiteni.

Szerintem ez nem valós km! Egy 14 éves autónál jóval többnek kell lennie. Bár amikor a Nexiát adtuk el nekünk sem hitték el, hogy 140e km van benne. 12 éves volt és tipp-topp állapotban. Apám nem sokat használta (2 vagy 3szor Erdély), de én voltam vele mindenhol (Erdély (3szor), Stockholm, Bécs, Montenegro, Horvátország (2szer), Szlovénia). Szóval a kereskedő akinél ott hagytuk bizományba és elhoztuk az újat (Lacetti) nem akarta elhinni. Rögtön megnézte nem-e sérült a valami címke, hogy babrálva volt a km óra.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8884 Dátum: 2008.10.29 szerda, 10:07:02 »

Koszi a valaszokat.
a kormany nem ilyen gombos mint a kepen  amit kuldtel hanem szimpla ...iletve faberakas sincsen a muszerfalon
Amugy 2450eurot kernek erte. nemsokara megyek szervizbe vele felemelni..azutan meglatjuk hogy mit engednek vagy sem belole illetve hogy milyen alulrol is.

 wow1 wow1 wow1
Az igen drága! Sztem ennyiért újabbat is kapsz tipp topp közeli állapotban. Ennyiért ne legyen rajta semmi kifogás, és közel szalon állapotú legyen!!!
A képen láthatót adtam el 550eHUF-ért augusztusban, szintén 1,8 '94-es, és sztem ez volt a plafon. Igaz egyel kisebb felszereltségű, de volt benne egy két plusz értékelhető extra...(alu+ új nyári gumi, komplett télikerék garnitúra, és még sok más, amiből egy két dolog a képen is látható, sztem szép, és jó állapotban volt...)
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8885 Dátum: 2008.10.29 szerda, 10:09:29 »

Bár amikor a Nexiát adtuk el nekünk sem hitték el, hogy 140e km van benne. 12 éves volt és tipp-topp állapotban. Apám nem sokat használta (2 vagy 3szor Erdély), de én voltam vele mindenhol (Erdély (3szor), Stockholm, Bécs, Montenegro, Horvátország (2szer), Szlovénia).

Sógornőm egy Fiestát cserélt be új sevroléba. A kocsiban 94ekm volt, viszont már 14 éves korban járt. Később láttam, hogy 143ekm-rel rakták ki, mert annyira hihetettlen volt ez számukra. eplus2
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Tomi79
Vendég
« Új hozzászólás #8886 Dátum: 2008.10.29 szerda, 12:42:09 »

Cseréld fel a jobb oldali kerekeket. Első hátra, hátsó előre!
Helló Joe!
Hát ez a kerékcserés dolog nem jött be! falbav Igaz kismértékben javult de még mindig húz jobbra! Fék nem fog azt is megnéztem!
Várom a további okosságokat mindenkitől!
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #8887 Dátum: 2008.10.29 szerda, 12:45:25 »

Helló Joe!
Hát ez a kerékcserés dolog nem jött be! falbav Igaz kismértékben javult de még mindig húz jobbra! Fék nem fog azt is megnéztem!
Várom a további okosságokat mindenkitől!
lengéscsillapító?
Naplózva
Levis
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1113


engineer76@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #8888 Dátum: 2008.10.29 szerda, 12:46:49 »



Azok a betétek mindig jobban kopnak amik a munkahenger felől vannak, a külsők pedig kevésbé.

hát a képek szerint nem, ezek így voltak párban  wow1
Naplózva

Most: Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Titanium Individual, 2015/04, MT6
        
Volt:  Ford Mondeo MKIII 2.2 TDCi Ghia, 2004/12, MT6
        Ford Mondeo MKI 1.8 B Ghia, 1993/08
toby_as
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 419


E-mail
« Új hozzászólás #8889 Dátum: 2008.10.29 szerda, 13:42:55 »

Sziasztok

"Az igen drága! Sztem ennyiért újabbat is kapsz tipp topp közeli állapotban. Ennyiért ne legyen rajta semmi kifogás, és közel szalon állapotú legyen!!!"

hat szerintem is az de naunk sajnos ilyenek az arak.... egy kicsit meg alkudtam a dolgon ugyhogy vegul is megvettem...az allpota ha nem is "szalonkozeli" (a futomuben van 1-2 alkatresz amit majd cserelni kel)..elso ranezesre) de szerintem nagyon jonak mondhato(16-os alifelnivel+lemezfelni teligumi garnuituraval)..rozsdat nem igazan lattam rajta...ugyhogy ha lehet akkor kezdenem is a kerdesekkel:
- a taviranyitos kulcsnak nincsen piros jelzese ...es nem is megy(a led se villog..iilletve egyszer megvillant de annyi)...lehet e ezzel valamit kezdeni? (az
auto 2-t sipol mikor bezarom amint mar azt irtam...ergo van benne riaszto is vagy rosszul remelem?
- mintha a kormany kazetta kopogna egy kicsit ...lehet rosszul halottuk de van ra esely..ennek az esetleges javitasa(csereje:() nagy ervagas?
-es az utolso egyenlore: dignosztikai dugot nem talatunk rajta: se a kormany alatt se a motorhazban ....valahogy van ra mod ezeket le diagnosztikalni pc-vel vagy led-le vagy barhogy
A valaszokat elore is koszonom es bocs ha ismetlek kerdeseket..meg nem volt idom atolvasni a forumot de igerem sor kerul arra is.
Naplózva

Mondeo MK5  1.5 TDCI-120LE, XUCA, Hatchback, 2016

Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140(163), UFBA,  Hatchback, 2012-ex.
Focus MK3 2.0 TDCI -140->163, UFDB, 2012-ex.
Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140, QXBA,  Hatchback , 2007-ex.
Mondeo MK3  1.8i - 125, Trend, Hatchback , 2002-ex.
Mondeo MKI Ghia, 1.8i-1994-ex.
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #8890 Dátum: 2008.10.29 szerda, 14:17:14 »

Sziasztok

"Az igen drága! Sztem ennyiért újabbat is kapsz tipp topp közeli állapotban. Ennyiért ne legyen rajta semmi kifogás, és közel szalon állapotú legyen!!!"

hat szerintem is az de naunk sajnos ilyenek az arak.... egy kicsit meg alkudtam a dolgon ugyhogy vegul is megvettem...az allpota ha nem is "szalonkozeli" (a futomuben van 1-2 alkatresz amit majd cserelni kel)..elso ranezesre) de szerintem nagyon jonak mondhato(16-os alifelnivel+lemezfelni teligumi garnuituraval)..rozsdat nem igazan lattam rajta...ugyhogy ha lehet akkor kezdenem is a kerdesekkel:
- a taviranyitos kulcsnak nincsen piros jelzese ...es nem is megy(a led se villog..iilletve egyszer megvillant de annyi)...lehet e ezzel valamit kezdeni? (az
auto 2-t sipol mikor bezarom amint mar azt irtam...ergo van benne riaszto is vagy rosszul remelem?
- mintha a kormany kazetta kopogna egy kicsit ...lehet rosszul halottuk de van ra esely..ennek az esetleges javitasa(csereje:() nagy ervagas?
-es az utolso egyenlore: dignosztikai dugot nem talatunk rajta: se a kormany alatt se a motorhazban ....valahogy van ra mod ezeket le diagnosztikalni pc-vel vagy led-le vagy barhogy
A valaszokat elore is koszonom es bocs ha ismetlek kerdeseket..meg nem volt idom atolvasni a forumot de igerem sor kerul arra is.

Korai MKI nél nincs PATS betét(piros betét a kulcsban). A külső kilincseket nézd meg, ha vannak rajta piros ablakok akkor infrakulcsos a távirányítás - kell egy inftakulcs és programozható. A hangot zárás után a duplazár miatt hallod jobbra majd 1.5másodpercen belül balra kapcsol be - belülről nem nyitható. Riasztó is lehet benne a kesztyűtartó mögé nézz be ott lesz a vezérlője FordAlarm felirat a csomiba bal oldalon a kárpit mögött meg lesz egy duda
Naplózva
Tomi79
Vendég
« Új hozzászólás #8891 Dátum: 2008.10.29 szerda, 18:37:09 »

lengéscsillapító?
A lengéscsillapítóim jók,legalábbis a szerelő szerint.
Naplózva
szaszab75
Vendég
« Új hozzászólás #8892 Dátum: 2008.10.29 szerda, 19:22:39 »


- a taviranyitos kulcsnak nincsen piros jelzese ...es nem is megy(a led se villog..iilletve egyszer megvillant de annyi)...lehet e ezzel valamit kezdeni? (az

Lehet csak az ellem merült le a távirányítóban, előbb azt nézd meg.  integet2

Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8893 Dátum: 2008.10.29 szerda, 19:57:20 »

hat szerintem is az de naunk sajnos ilyenek az arak.... egy kicsit meg alkudtam a dolgon ugyhogy vegul is megvettem...

Ha jól látom Erdély. Ugye?
Küldök privátot sok megoldással, amiről csak tudok még most este...
(és nem csak az lesz benne, hogy igen lehet eplus2)
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
toby_as
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 419


E-mail
« Új hozzászólás #8894 Dátum: 2008.10.29 szerda, 21:14:41 »

Sziasztok
erdely igen:)
Koszi a valaszokat...azota kideritettem hogy a taviranyiton a villogo az csak egyszeru vilagito led hogy beletalaljak a kulcslyukba:d Ugyhogy se riaszto se taviranyitasos central...na de sebaj majd szerelek bele egyet...bar kicsit felek hogy nem lesz olyan egyszeru mint a vectramba (A)(mar ugy ertem a central) ..arrol tortenik a valtas ugyanis (egyenlore meg az is megvan sajnos de mikor meglattam ezt a az autot nem tudtam ellenallni:d
Vegigolvastam a diagnosztika forumot es lattam hogy ennel a tipusnal csak villogtatni lehet a kodokat a motorhazbol...mondjk ez furcsa egy 94-es autotol...Na de egyenlore ismerkedunk aztan meglatjuk mi lesz.
 Joe: az a privat amit emlitettel az bizony nagyon jol esne worship
ha valaki talkozott mar kormanymu kazetta problemaval attol is megkoszonnem ha felvilagositana hogy nagyon faj vagy nem annyira veszes....mert ahogy elneztem az alkatresz arakat...hat nem lesz nagyon olcso menet a szokasos 'kotelezo' .
meg egy fontos kerdes: a unix-nal 10w40-es olajat ajanlottak ..mondjuk ez szerepel a konyveben is ...de lattam itt a  forumon mar 5w30-s javaslatot is.
Nem akrok senki agyara menni a km-es irasimmal de hat tul uj nekem meg ez az auto ....
Naplózva

Mondeo MK5  1.5 TDCI-120LE, XUCA, Hatchback, 2016

Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140(163), UFBA,  Hatchback, 2012-ex.
Focus MK3 2.0 TDCI -140->163, UFDB, 2012-ex.
Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140, QXBA,  Hatchback , 2007-ex.
Mondeo MK3  1.8i - 125, Trend, Hatchback , 2002-ex.
Mondeo MKI Ghia, 1.8i-1994-ex.
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #8895 Dátum: 2008.10.29 szerda, 21:18:16 »

Sziasztok
erdely igen:)
Koszi a valaszokat...azota kideritettem hogy a taviranyiton a villogo az csak egyszeru vilagito led hogy beletalaljak a kulcslyukba:d Ugyhogy se riaszto se taviranyitasos central...na de sebaj majd szerelek bele egyet...bar kicsit felek hogy nem lesz olyan egyszeru mint a vectramba (A)(mar ugy ertem a central) ..arrol tortenik a valtas ugyanis (egyenlore meg az is megvan sajnos de mikor meglattam ezt a az autot nem tudtam ellenallni:d
Vegigolvastam a diagnosztika forumot es lattam hogy ennel a tipusnal csak villogtatni lehet a kodokat a motorhazbol...mondjk ez furcsa egy 94-es autotol...Na de egyenlore ismerkedunk aztan meglatjuk mi lesz.
 Joe: az a privat amit emlitettel az bizony nagyon jol esne worship
ha valaki talkozott mar kormanymu kazetta problemaval attol is megkoszonnem ha felvilagositana hogy nagyon faj vagy nem annyira veszes....mert ahogy elneztem az alkatresz arakat...hat nem lesz nagyon olcso menet a szokasos 'kotelezo' .
meg egy fontos kerdes: a unix-nal 10w40-es olajat ajanlottak ..mondjuk ez szerepel a konyveben is ...de lattam itt a  forumon mar 5w30-s javaslatot is.
Nem akrok senki agyara menni a km-es irasimmal de hat tul uj nekem meg ez az auto ....

figyi én gyári ford olajat használok 10/40-est cromaxba veszem.nem drága és jó.
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #8896 Dátum: 2008.10.29 szerda, 21:19:37 »

figyi én gyári ford olajat használok 10/40-est cromaxba veszem.nem drága és jó.

De neked TD van!!!!!!!!! a benyásba 5W30 kell!!!!
Naplózva
toby_as
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 419


E-mail
« Új hozzászólás #8897 Dátum: 2008.10.29 szerda, 21:30:18 »

De neked TD van!!!!!!!!! a benyásba 5W30 kell!!!!

szoval akkor 5W30 / mindegy milyen regi a kocsi iletve mennyi km van benne? (az eneymbe 175000 ira az ora de ki tudja mennyit tekeretek vissza)?
Naplózva

Mondeo MK5  1.5 TDCI-120LE, XUCA, Hatchback, 2016

Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140(163), UFBA,  Hatchback, 2012-ex.
Focus MK3 2.0 TDCI -140->163, UFDB, 2012-ex.
Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140, QXBA,  Hatchback , 2007-ex.
Mondeo MK3  1.8i - 125, Trend, Hatchback , 2002-ex.
Mondeo MKI Ghia, 1.8i-1994-ex.
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #8898 Dátum: 2008.10.29 szerda, 21:43:40 »

szoval akkor 5W30 / mindegy milyen regi a kocsi iletve mennyi km van benne? (az eneymbe 175000 ira az ora de ki tudja mennyit tekeretek vissza)?

nekem 310 van benne és 5W30 al járok, nem eszi és csendes a motor. 10ezer km olajcsere periódust meghálálja - illetve ha nem is futotta le évente minimum 2* cserélek olajat tavasszal meg ősszel
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8899 Dátum: 2008.10.30 csütörtök, 09:15:27 »

Joe: az a privat amit emlitettel az bizony nagyon jol esne worship

Még tegnap este el is ment a mail!
Nem is olyan rossz, hogy csak villogtatni lehet, hiszen otthon meg tudod magadnak csinálni!
Küldök anyagot távirányításról is, és írtam a kormányműről is!
Ja, és ne használj 10W40-es olajat!!! Csakis 5W30...
Van egy klubtársunk, akivel lehet meg tudod oldani az olcsó alkatrészvásárlást innen Mo-ról. Ott dolgozik Felétek, írok erről is! Wink
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Oldalak: 1 ... 171 172 173 174 175 176 177 [178] 179 180 181 182 183 184 185 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.062 másodperc alatt készült el 21 lekéréssel.