Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.17 péntek, 07:09:54 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4807806 alkalommal)
0 Felhasználó és 18 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #2150 Dátum: 2005.08.05 péntek, 12:40:00 »

Akkor inkább szombaton bedobom!nekem az annyiban jobb hogy akkor szabad a vasárnapom!
beszéljünk a címről és a pontos időről!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2151 Dátum: 2005.08.05 péntek, 13:05:00 »

Akkor inkább szombaton bedobom!nekem az annyiban jobb hogy akkor szabad a vasárnapom!
beszéljünk a címről és a pontos időről!
Veszprém, Rózsa u 21 a pontos cím (biotourist.rozsomak.hu címen van kép még a házról is:), és szombat délután kettő, ha az jó neked... 06 20 93 91 217 édesanyám telefonszáma, de az én telóm is be lesz kapcsolva. WFOAXXGBBARR59164 az alvázsámom, ha jól emlékszem:
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2152 Dátum: 2005.08.05 péntek, 13:40:00 »

Vikiviki!
 
nekem a kb 5 óra optimálisabb lenne-de ha nektek csak a kettő jó akkor megoldom!!
A számot és a cimet lejegyeztem!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2153 Dátum: 2005.08.05 péntek, 14:17:00 »

Vikiviki!
 
nekem a kb 5 óra optimálisabb lenne-de ha nektek csak a kettő jó akkor megoldom!!
A számot és a cimet lejegyeztem!
most hívtam őket, jó nekik a szombat du. 5 óra is
Naplózva
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #2154 Dátum: 2005.08.05 péntek, 14:40:00 »

Veszprém, Rózsa u 21 a pontos cím (biotourist.rozsomak.hu címen van kép még a házról is:), és szombat délután kettő, ha az jó neked... 06 20 93 91 217 édesanyám telefonszáma, de az én telóm is be lesz kapcsolva. WFOAXXGBBARR59164 az alvázsámom, ha jól emlékszem:
Nem beleszólásképp, csak úgy:
nullától tízig skálán mennyire komoly, hogy fejből nyomod az autód alvázszámát?
Az enyémé fejből kb így néz ki: FG^JEZT5WTG%M
Naplózva

MKI 2.0i
Vendég
« Új hozzászólás #2155 Dátum: 2005.08.05 péntek, 15:01:00 »

VIKI!
 
MEGBESZÉLTÜK!!
 
ÜDV
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2156 Dátum: 2005.08.05 péntek, 15:19:00 »

Nem beleszólásképp, csak úgy:
nullától tízig skálán mennyire komoly, hogy fejből nyomod az autód alvázszámát?
Az enyémé fejből kb így néz ki: FG^JEZT5WTG%M

Smiley ezt látva 0 a komolyság...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #2157 Dátum: 2005.08.05 péntek, 20:52:00 »

Nem beleszólásképp, csak úgy:
nullától tízig skálán mennyire komoly, hogy fejből nyomod az autód alvázszámát?
Az enyémé fejből kb így néz ki: FG^JEZT5WTG%M

az utolsó három számban nem vagyok teljesen biztos, a többi az komoly. 4 éve megvan a kocsi...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2158 Dátum: 2005.08.06 szombat, 00:23:00 »

Sziasztok!
 
Megnéznétek egy képet egy (gyári) hátsó lökhárítóról? Itt van:
http://kep.tar.hu/stix/50108364#2
 
Állítólag I-es Mondira való, meg tudná ezt valaki erősíteni vagy cáfolni egyértelműen?
THX
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2159 Dátum: 2005.08.06 szombat, 18:05:00 »

Sziasztok!
 
Megnéznétek egy képet egy (gyári) hátsó lökhárítóról? Itt van:
http://kep.tar.hu/stix/50108364#2
 
Állítólag I-es Mondira való, meg tudná ezt valaki erősíteni vagy cáfolni egyértelműen?
THX
Szia!
Szerintem nem az. Ha jól emlékszem a Mondi lökösén nincs olyan ütközésvédő csík, bár nekem kombim van de sztem egyiken sincs.
Üdv
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2160 Dátum: 2005.08.06 szombat, 19:34:00 »

Szia!
Szerintem nem az. Ha jól emlékszem a Mondi lökösén nincs olyan ütközésvédő csík, bár nekem kombim van de sztem egyiken sincs.
Üdv
Az enyémen sincs ilyen, de a bátyámén igen, neki körbe fut ez a széles fekete műanyag védőcsík (1993, 1.6, CLX).
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2161 Dátum: 2005.08.06 szombat, 23:07:00 »

Az enyémen sincs ilyen, de a bátyámén igen, neki körbe fut ez a széles fekete műanyag védőcsík (1993, 1.6, CLX).
Az első frissítés előttieken láttam én is csak a tagok képein (tehát 93-94), és az biztos h nem kombi, mert azoknak más a formájuk, de Mondeóra való lehet egyáltalán? Mintha oldalnézetben feljebb lenne a védőcsík az eredetieken.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2162 Dátum: 2005.08.08 hétfő, 08:49:00 »

Sziasztok!
 
Megnéznétek egy képet egy (gyári) hátsó lökhárítóról? Itt van:
http://kep.tar.hu/stix/50108364#2
 
Állítólag I-es Mondira való, meg tudná ezt valaki erősíteni vagy cáfolni egyértelműen?
THX
Ez biza Cocusé...
 
A Mondeonak nincs ilyen csíkja, hanem a felső darabot szokták szinezetlenül hagyni!
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #2163 Dátum: 2005.08.08 hétfő, 09:22:00 »

Sziasztok!
 
Megnéznétek egy képet egy (gyári) hátsó lökhárítóról? Itt van:
http://kep.tar.hu/stix/50108364#2
 
Állítólag I-es Mondira való, meg tudná ezt valaki erősíteni vagy cáfolni egyértelműen?
THX
Szerintem sem Mondi. Mivel a Mondinál középen nincsenek rögzitő fülek, legalábbis az 5ajtóson.
 
Üd
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2164 Dátum: 2005.08.08 hétfő, 15:05:00 »

Szerintem sem Mondi. Mivel a Mondinál középen nincsenek rögzitő fülek, legalábbis az 5ajtóson.
 
Üd
Kösz a segítséget srácok, akkor ez valami másra való. Szóltam a tulajnak, hogy erről ne számítson vevőre.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2165 Dátum: 2005.08.08 hétfő, 17:35:00 »

Hello! Tudna valaki olajproblemában segiteni?
MK1 1995 2000 benzin könyv szerint szűrővel 4,25 liter olaj kell a motorba. Cserénél viszont csak 4 litert töltöttem bele (ennyi volt otthon) azóta elmentem több mint3000km-t most a minimumon van . Ebben az esetben olajfogyasztásról beszélünk vagy még nem. Hiányzó olajat most pótoltam . Olaj tipusa Valvoline 10w-40.
Más: Vízhőmérő mindig normal rm részén áll de néha belendül az m közepébe majd vissza a helyére ez norm? Csak azért kérdezem mert a Focus mutatója soha nem szokott mozdulni. Válaszokat előre köszönöm
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2166 Dátum: 2005.08.08 hétfő, 17:45:00 »

Hello! Tudna valaki olajproblemában segiteni?
MK1 1995 2000 benzin könyv szerint szűrővel 4,25 liter olaj kell a motorba. Cserénél viszont csak 4 litert töltöttem bele (ennyi volt otthon) azóta elmentem több mint3000km-t most a minimumon van . Ebben az esetben olajfogyasztásról beszélünk vagy még nem. Hiányzó olajat most pótoltam . Olaj tipusa Valvoline 10w-40.
Más: Vízhőmérő mindig normal rm részén áll de néha belendül az m közepébe majd vissza a helyére ez norm? Csak azért kérdezem mert a Focus mutatója soha nem szokott mozdulni. Válaszokat előre köszönöm
Olaj a szűrőbe is megy, az még plusz pár deci (ha jól tom).
Így könnyen elérheti a minimumot, de az is lehet, rosszul lett visszazárva a leeresztő csavar?!
Bye
Cit
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2167 Dátum: 2005.08.08 hétfő, 20:19:00 »

Hello! Tudna valaki olajproblemában segiteni?
MK1 1995 2000 benzin könyv szerint szűrővel 4,25 liter olaj kell a motorba. Cserénél viszont csak 4 litert töltöttem bele (ennyi volt otthon) azóta elmentem több mint3000km-t most a minimumon van . Ebben az esetben olajfogyasztásról beszélünk vagy még nem. Hiányzó olajat most pótoltam . Olaj tipusa Valvoline 10w-40.
Más: Vízhőmérő mindig normal rm részén áll de néha belendül az m közepébe majd vissza a helyére ez norm? Csak azért kérdezem mert a Focus mutatója soha nem szokott mozdulni. Válaszokat előre köszönöm
Nekem olajszuro cserevel szokott 4L belemenni, ekkor van max-on. Most tolts utana, aztan majd meglatod, hogy eszi-e. Azert citromheja mester javaslatara nezz korul, van-e olajfolyas. 10W40-et amugy nem raknek bele.
 
Homero: nekem is betonstabilan all, de szerintem nem gaz, hogy 1 betunyit maszik neha. Ha majd neha lentebb is megy, mint az R, akkor lehet gyanakodni a termosztatra.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2168 Dátum: 2005.08.09 kedd, 08:45:00 »

Hello! Tudna valaki olajproblemában segiteni?
MK1 1995 2000 benzin könyv szerint szűrővel 4,25 liter olaj kell a motorba. Cserénél viszont csak 4 litert töltöttem bele (ennyi volt otthon) azóta elmentem több mint3000km-t most a minimumon van . Ebben az esetben olajfogyasztásról beszélünk vagy még nem. Hiányzó olajat most pótoltam . Olaj tipusa Valvoline 10w-40.
Más: Vízhőmérő mindig normal rm részén áll de néha belendül az m közepébe majd vissza a helyére ez norm? Csak azért kérdezem mert a Focus mutatója soha nem szokott mozdulni. Válaszokat előre köszönöm
Hello! Nekem a termosztátcsere után szigorúan az RM között, persze ahogy a ventillátor k-be kapcsolgat, lehetnek apróbb kilengések.
üdv
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2169 Dátum: 2005.08.09 kedd, 10:54:00 »

Köszönöm a hozzászólásokat! Olajfojást még soha nem láttam alatta, de majd alaposabban is megnézem.
De ha 10w40-t nem akkor milyet javasoltok?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2170 Dátum: 2005.08.09 kedd, 11:15:00 »

Köszönöm a hozzászólásokat! Olajfojást még soha nem láttam alatta, de majd alaposabban is megnézem.
De ha 10w40-t nem akkor milyet javasoltok?
nem biztos, hogy nem jó a 10W40, de ha nem, akkor 5W30
inkább azt nézd meg, hogy valódi legyen az olaj, megbízható helyről vedd, rendeld, mert nagyon sok a tökéletes kinézetű hamisítvány
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2171 Dátum: 2005.08.09 kedd, 11:20:00 »

Ford olajról mi a tapasztalat? Legközelebb azt akarom kipróbálni.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2172 Dátum: 2005.08.09 kedd, 13:45:00 »

Ford olajról mi a tapasztalat? Legközelebb azt akarom kipróbálni.
Itt joparan azt itatjuk a geppel, semmi gaz nem volt vele eddig. API SL minositesu az 5W30, ez szerintem eleg korrekt. Nagyauto-nal 5-6000 az 5L.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2173 Dátum: 2005.08.09 kedd, 16:24:00 »

Ford olajról mi a tapasztalat? Legközelebb azt akarom kipróbálni.
az elso szerviznel a szerelo 3x dragabb de nem jobb olajat rakott bele! es amikor egy ford boltban lattam hogy a gyari 05-30 as mennyivel olcsobb, rajottem hogy valakit megint at****tak a szemetek! azota csak gyari es ahoz a szerelohoz sem mentem tobbet
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2174 Dátum: 2005.08.09 kedd, 21:13:00 »

Sziasztok!
Olvastam HL7538 hozzászólását a gyertyákról. Én is hasonló cipőben járok, azzal a különbséggel, hogy nekem tényleg esedékes a csere. Hol érdemes és milyen gyertyát és gyertyakábelt venni? ('95, 1.8 benzin) Csak Motorcraftot érdemes? A MAF szenzort is lepucolnám, de az ajánlott STP Carb Cleanert sehol sem találtam (Hamasitában sem volt). Előre is köszi a segítségeket.
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #2175 Dátum: 2005.08.09 kedd, 21:26:00 »

Sziasztok!
Olvastam HL7538 hozzászólását a gyertyákról. Én is hasonló cipőben járok, azzal a különbséggel, hogy nekem tényleg esedékes a csere. Hol érdemes és milyen gyertyát és gyertyakábelt venni? ('95, 1.8 benzin) Csak Motorcraftot érdemes? A MAF szenzort is lepucolnám, de az ajánlott STP Carb Cleanert sehol sem találtam (Hamasitában sem volt). Előre is köszi a segítségeket.
Hypno,
 
Gyertyából leginkább mindenki a gyárit ajánlja... én kábelből is azt használok.
 
MAF tisztogatáshoz STP a METEOR-nél kapsz, asszem csepelen van boltjuk. De ha egyszer a Fehérvári úton jársz, nálam van a kocsiban.
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #2176 Dátum: 2005.08.09 kedd, 21:44:00 »

És gyertyát és kábelt is lehet náluk kapni? Ha nem, akkor hol? (amúgy köszi a kábel felajánlást, de szerintem neked is jól jön a tartalék... Smiley
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #2177 Dátum: 2005.08.09 kedd, 21:58:00 »

Nem. A meteornál STP-t kapsz, és ez van a kocsimban is.
Kábelt nem tartok... viszont a Cromaxnál, Bárdinál vagy Nagyautónál kapsz.
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #2178 Dátum: 2005.08.09 kedd, 23:01:00 »

Köszi maffy, most már tiszta a kép Smiley Fél szemmel Manchester United-Debrecen meccset néztem... De ha már ennyire belejöttem a kérdezésbe: hogyan lehet leszedni az első fényszóró üvegbúráját? Jópofa acélkapcsokkal van a karosszériához fogva, amit felül (4 db) simán ki lehet pattintani pár borítóelem leszedése után, de alulról is oda van fogatva, amit már a lökhárító takar, és emiatt nem férek hozzá. Le kell szedni az egész lökhárítót ehhez az egyszerű dologhoz, hogy kitisztitsam a búrát? (A jobb oldalon kapott egy kavicsot, így azt kicseréltettem, de most nagyon hülyén néz ki, hogy a bal oldal már 10 évnyi kosszal terhes, míg a jobb oldal vadi új: olyan, mint egy fél szemére szürkehályogos ember Smiley) Van valakinek ebben tapasztalata? Előre is köszi.
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #2179 Dátum: 2005.08.09 kedd, 23:12:00 »

Köszi maffy, most már tiszta a kép Smiley Fél szemmel Manchester United-Debrecen meccset néztem... De ha már ennyire belejöttem a kérdezésbe: hogyan lehet leszedni az első fényszóró üvegbúráját? Jópofa acélkapcsokkal van a karosszériához fogva, amit felül (4 db) simán ki lehet pattintani pár borítóelem leszedése után, de alulról is oda van fogatva, amit már a lökhárító takar, és emiatt nem férek hozzá. Le kell szedni az egész lökhárítót ehhez az egyszerű dologhoz, hogy kitisztitsam a búrát? (A jobb oldalon kapott egy kavicsot, így azt kicseréltettem, de most nagyon hülyén néz ki, hogy a bal oldal már 10 évnyi kosszal terhes, míg a jobb oldal vadi új: olyan, mint egy fél szemére szürkehályogos ember Smiley) Van valakinek ebben tapasztalata? Előre is köszi.
Bevallom, nem ismeres az MKI lámpáit.
MK2-nél három csavar tartja a lámpatestet, az egyik a középső maszk mögött, így azt is le kell szedni, hogy hozzáférj. A lámpatest búrűja a kapcsokon túl ragasztott is, tehát óvatosan, centiről, centire próbáld leválasztani - mondjuk egy tapétavágó késsel - mert elpattanhat. Ha kész vagy, ragasztani is kell..de valami olyannal, ami nem marja meg a foncsort.
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #2180 Dátum: 2005.08.09 kedd, 23:20:00 »

Bevallom, nem ismeres az MKI lámpáit.
MK2-nél három csavar tartja a lámpatestet, az egyik a középső maszk mögött, így azt is le kell szedni, hogy hozzáférj. A lámpatest búrűja a kapcsokon túl ragasztott is, tehát óvatosan, centiről, centire próbáld leválasztani - mondjuk egy tapétavágó késsel - mert elpattanhat. Ha kész vagy, ragasztani is kell..de valami olyannal, ami nem marja meg a foncsort.
Köszi, bár nálam tényleg nem ilyen egyszerű. Addig igaz, hogy azt a középső maszkot a ford emblémával le kell szedni, de az alsó kapcsok TÉNYLEG a lökhárító mögött vannak. Úgyláttam ragasztva nincs (a felső kapcsok levétele után kicsit enged a dolog), csak egy gumi-szigetelő van beillesztve. Köszi még egyszer, és MK1-esektől is várok ötleteket Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2181 Dátum: 2005.08.10 szerda, 07:40:00 »

Köszi, bár nálam tényleg nem ilyen egyszerű. Addig igaz, hogy azt a középső maszkot a ford emblémával le kell szedni, de az alsó kapcsok TÉNYLEG a lökhárító mögött vannak. Úgyláttam ragasztva nincs (a felső kapcsok levétele után kicsit enged a dolog), csak egy gumi-szigetelő van beillesztve. Köszi még egyszer, és MK1-esektől is várok ötleteket Smiley
Szia Hypo!
2 módszert is alkalmazható, a lámpabúra leszedéséhez:ű
1: a feszegetős, ekkor maradhat a lökös. Lefelé nyomva a lökit(elrepedhet!!!) lepattinthatóak az alsó kapcsok is, csak vissza tenni elég macerás.
2: leveszed a lökös (4db 8-as anya tartja, kb.: 20-30 perc bontani), és kényelmesen körbe bonthat/szerelhető.
Arra vigyázz, hogy csak tisztaviz/puha rongy legyen az eszköz a foncsor mosásnál, mert a tisztítószerek oxidálhatják a foncsit!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2182 Dátum: 2005.08.10 szerda, 07:43:00 »

Köszi maffy, most már tiszta a kép Smiley Fél szemmel Manchester United-Debrecen meccset néztem... De ha már ennyire belejöttem a kérdezésbe: hogyan lehet leszedni az első fényszóró üvegbúráját? Jópofa acélkapcsokkal van a karosszériához fogva, amit felül (4 db) simán ki lehet pattintani pár borítóelem leszedése után, de alulról is oda van fogatva, amit már a lökhárító takar, és emiatt nem férek hozzá. Le kell szedni az egész lökhárítót ehhez az egyszerű dologhoz, hogy kitisztitsam a búrát? (A jobb oldalon kapott egy kavicsot, így azt kicseréltettem, de most nagyon hülyén néz ki, hogy a bal oldal már 10 évnyi kosszal terhes, míg a jobb oldal vadi új: olyan, mint egy fél szemére szürkehályogos ember Smiley) Van valakinek ebben tapasztalata? Előre is köszi.
Lampa: ha van a lampa es a lokharito kozott muanyag csik, akkor valszeg le kell szedni a lokharitot Sad Amugy meg a kozepso diszt leszedve, kicsavarozva az egesz lampa-kocerajt ki lehet pattintani, aztan hozzafersz konnyen.
 
Ha klimas a kocsid, akkor a lokharito leszedese erdekes mutatvagy.
Naplózva
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #2183 Dátum: 2005.08.10 szerda, 07:57:00 »

az elso szerviznel a szerelo 3x dragabb de nem jobb olajat rakott bele! es amikor egy ford boltban lattam hogy a gyari 05-30 as mennyivel olcsobb, rajottem hogy valakit megint at****tak a szemetek! azota csak gyari es ahoz a szerelohoz sem mentem tobbet
Nem biztos, hogy rossz szándékú volt a szerelő... Pl én a helyi Ford szalonban vettem olajat annakidején, nem "ford-olajat", hanem Mobil1-et (itt erre esküszik a szervíz). 5W30=3000Ft/liter. Akkor megnéztem több gyártmányt is és mindegyik 3100Ft (elf, shell, stb) körül volt literenként. Ja, a tecskóban is volt márkahű 5W30, de 5liter került kb 2-2,5eFt-ba... Aszonták, ez valami újrahasznosított olaj (nekem úgy jött le, hogy olyasmi, mint az újrafutózott peres gumi!)
Naplózva

MKI 2.0i
Vendég
« Új hozzászólás #2184 Dátum: 2005.08.10 szerda, 09:42:00 »

Lampa: ha van a lampa es a lokharito kozott muanyag csik, akkor valszeg le kell szedni a lokharitot Sad Amugy meg a kozepso diszt leszedve, kicsavarozva az egesz lampa-kocerajt ki lehet pattintani, aztan hozzafersz konnyen.
 
Ha klimas a kocsid, akkor a lokharito leszedese erdekes mutatvagy.
valóban, ha klímás a kocsi, érdekes a mutatvány, de az is lehet, hogy a 4 csavarból már csak max. 3 van bent, kettő is elég lenne, a jobboldali kettőt kiszedni lehetetlen (kiszedem a motort:-))
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2185 Dátum: 2005.08.10 szerda, 10:41:00 »

Sziasztok!
Olvastam HL7538 hozzászólását a gyertyákról. Én is hasonló cipőben járok, azzal a különbséggel, hogy nekem tényleg esedékes a csere. Hol érdemes és milyen gyertyát és gyertyakábelt venni? ('95, 1.8 benzin) Csak Motorcraftot érdemes? A MAF szenzort is lepucolnám, de az ajánlott STP Carb Cleanert sehol sem találtam (Hamasitában sem volt). Előre is köszi a segítségeket.
Gyertyát(1000HUF/db), és gyertyakábelt(5000HUF/szett) tudsz venni Fox-tól. Ez most a legjobb ajánlat. A keres-kínálban megtalálod az elérhetőségét... Ö csak gyári cuccokkal foglalkozik!
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2186 Dátum: 2005.08.10 szerda, 10:42:00 »

Lampa: ha van a lampa es a lokharito kozott muanyag csik, akkor valszeg le kell szedni a lokharitot Sad Amugy meg a kozepso diszt leszedve, kicsavarozva az egesz lampa-kocerajt ki lehet pattintani, aztan hozzafersz konnyen.
 
Ha klimas a kocsid, akkor a lokharito leszedese erdekes mutatvagy.
Az a gumicsík kihúzható, és visszatolható! Nem egyszerű, de a többi munkát leegyszerűsíti...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #2187 Dátum: 2005.08.10 szerda, 13:36:00 »

Vizhofok mutatoja megint szorakozik. Eddig az volot a baj, hogy az "M" szelen allt, most meg az"O"-n all.
SSzorakozna ajelado vagy a mutato hulyeskedik.
Bocs az ekezetek miatt de a klaviatura nem magyar
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2188 Dátum: 2005.08.10 szerda, 14:00:00 »

Nem biztos, hogy rossz szándékú volt a szerelő... Pl én a helyi Ford szalonban vettem olajat annakidején, nem "ford-olajat", hanem Mobil1-et (itt erre esküszik a szervíz). 5W30=3000Ft/liter. Akkor megnéztem több gyártmányt is és mindegyik 3100Ft (elf, shell, stb) körül volt literenként. Ja, a tecskóban is volt márkahű 5W30, de 5liter került kb 2-2,5eFt-ba... Aszonták, ez valami újrahasznosított olaj (nekem úgy jött le, hogy olyasmi, mint az újrafutózott peres gumi!)
lehet! de a forb bolt kb 800m re volt a szerelotol! es allitolag ott vette az osszes szukseges alkatreszt a mondihoz! igazan lathatta a gyari olajat! nyilvan a masik olaj ceggel van szerzodese!
Naplózva
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #2189 Dátum: 2005.08.10 szerda, 15:32:00 »

lehet! de a forb bolt kb 800m re volt a szerelotol! es allitolag ott vette az osszes szukseges alkatreszt a mondihoz! igazan lathatta a gyari olajat! nyilvan a masik olaj ceggel van szerzodese!
Az valószínű! A mostani "szerelőm" a Castrolra esküszik. Már a retinája is castrolos emblémájú... mindent azon keresztül lát! Így hát jelenleg castrol 5W50 van a gépben. Remélem, az 50 nem gáz.
Naplózva

MKI 2.0i
Vendég
« Új hozzászólás #2190 Dátum: 2005.08.10 szerda, 21:55:00 »

Az valószínű! A mostani "szerelőm" a Castrolra esküszik. Már a retinája is castrolos emblémájú... mindent azon keresztül lát! Így hát jelenleg castrol 5W50 van a gépben. Remélem, az 50 nem gáz.
Én is végig jártam az olaj dolgot, 10e vettem 5liter full szint olajat valami görög 5w50-es. Nincs vele semmi gond. Az 50 nem gáz, csak egy kicsit többet fogyaszt töle az autó ha jól gondolom mert ez azt jelent melegen nagyobb au olaj sürüsége. A ford olaj meg speciális, mert 5w30-as van ráírva, de ez nem azt jelenti, hogy jó helyette bármilyen 5w30 olaj sőt azok nem jók bele. Ford azért használ ilyen olajat mert kisebb a surlódás, és hosszú távon sem teszi tönkre se a katalizátort se a motor többi részét. A hidrotőkék és az EGR miatt nem lehet bármilyen olajat használni. A Castrol RS azért jó bele. Igazuk volt a Fordosoknak a Mobil1 5w30 tényleg jó és a legjobb meg a legdrágább.
A castrolt mennyiért tudsz?  Azért válaszotok inkább 5w50 olajat a gyári helyett mert sokat megyek nyáron hosszut.
Naplózva
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #2191 Dátum: 2005.08.11 csütörtök, 07:47:00 »

Én is végig jártam az olaj dolgot, 10e vettem 5liter full szint olajat valami görög 5w50-es. Nincs vele semmi gond. Az 50 nem gáz, csak egy kicsit többet fogyaszt töle az autó ha jól gondolom mert ez azt jelent melegen nagyobb au olaj sürüsége. A ford olaj meg speciális, mert 5w30-as van ráírva, de ez nem azt jelenti, hogy jó helyette bármilyen 5w30 olaj sőt azok nem jók bele. Ford azért használ ilyen olajat mert kisebb a surlódás, és hosszú távon sem teszi tönkre se a katalizátort se a motor többi részét. A hidrotőkék és az EGR miatt nem lehet bármilyen olajat használni. A Castrol RS azért jó bele. Igazuk volt a Fordosoknak a Mobil1 5w30 tényleg jó és a legjobb meg a legdrágább.
A castrolt mennyiért tudsz?  Azért válaszotok inkább 5w50 olajat a gyári helyett mert sokat megyek nyáron hosszut.
Na most majdnem megvilágosodtam! De nem.
Az 5W50el vélelmezhetően a nagy melegben a sűrűségnövekedés miatt többet fogyaszthat az autó és te sokat mész nyáron nagy melegben és ezért használsz 5W50et?
Utólag visszagondolva, a castrol RS-el (az 10W40 volt) mintha tényleg több üzemanyagot fogyasztott volna a verda, igaz, csak pár decivel, de hónapról hónapra azért feltűnő volt egy kicsit...
Castrol 5W50 aktuellt hamarosan megkérdezem.
Naplózva

MKI 2.0i
Vendég
« Új hozzászólás #2192 Dátum: 2005.08.12 péntek, 11:18:00 »

Sziasztok, ha a lengőkarokban kivannak a szilentek, a komplett lengőkart kell/szokás cserélni? Nem elég csak a szilentet? Árban nem mindegy.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2193 Dátum: 2005.08.12 péntek, 11:33:00 »

Sziasztok, ha a lengőkarokban kivannak a szilentek, a komplett lengőkart kell/szokás cserélni? Nem elég csak a szilentet? Árban nem mindegy.
Elég csak a szilentet cserélni!(kb. 1500HUF/db, van 4db)
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #2194 Dátum: 2005.08.12 péntek, 11:37:00 »

Közben visszaolvastam, elég csak a szilentek cseréje. A szerelőm mondta, hogy a szilenteknek kampec, de a cserét lengőkarostól mondta. Keressek új szerelőt? Sad
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2195 Dátum: 2005.08.12 péntek, 12:01:00 »

Közben visszaolvastam, elég csak a szilentek cseréje. A szerelőm mondta, hogy a szilenteknek kampec, de a cserét lengőkarostól mondta. Keressek új szerelőt? Sad
Igen!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #2196 Dátum: 2005.08.12 péntek, 13:59:00 »

Görögországba jó a kemény olaj, ide nem
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2197 Dátum: 2005.08.12 péntek, 14:00:00 »

Görögországba jó a kemény olaj, ide nem
nagyon meleg motornál a nagyon folyékony olaj nem ken ám, csak hamar lefolyik, jól van ez kitalálva
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2198 Dátum: 2005.08.13 szombat, 10:39:00 »

Most vettem be két verapamilt, gyerekek a MOL a 300 huf vagy afeletti benzinárat jósol még ebben a szezonban.Most pislogok qrvára.
Sógor tud hozni ukrán benzint, de nem merem beleönteni, autogáz?- attól szintén félek + nincs 200 kilóm erre. Ti hogy vagytok ezzel?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2199 Dátum: 2005.08.13 szombat, 11:36:00 »

Most vettem be két verapamilt, gyerekek a MOL a 300 huf vagy afeletti benzinárat jósol még ebben a szezonban.Most pislogok qrvára.
Sógor tud hozni ukrán benzint, de nem merem beleönteni, autogáz?- attól szintén félek + nincs 200 kilóm erre. Ti hogy vagytok ezzel?
Shellnél 265, Auchannal 260. Veszek egy tankert és bevásárolok Smiley
 
Ha lenne egy tüntetés ezügyben, ott lennék az első sorokban!!! Taxisblokád vagy hasonló mintájára.  
A MOLnak szarért kell külföldre terjeszkednie, inkább itthon kapja össze magát és talán gyakoroljon egy kis emberséget, hogy 1000000000000 milliárd haszon helyett idén csak 1000000 milliárdot kaszíroz be...nagyon utópisztikus? Smiley)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.054 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.