Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.14 kedd, 07:39:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 252 253 254 255 256 257 258 [259] 260 261 262 263 264 265 266 ... 798   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 10908343 alkalommal)
0 Felhasználó és 18 vendég van a témában
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #12900 Dátum: 2012.12.28 péntek, 19:21:43 »

Éreztem, hogy verseny lesz belőle Smiley
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #12901 Dátum: 2012.12.28 péntek, 19:25:18 »

Én még ezt annyival tetézem, hogy a szevízben szerzem az alkatrészeketjóárasítva, ott állok az autó mellett, mindig ugyanaz a szerelő csinálja. A raktáros kapegy ezrest, a szerelő is, mindenki örül, mindenki kedves, és a végén átutalással fizetek.

Az ezreseket is utalod? Vagy azt Erzsébet utalványba fizeted?  eplus2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4941



E-mail
« Új hozzászólás #12902 Dátum: 2012.12.28 péntek, 19:27:47 »

12 ezer forint az pont 2 óra munkadíj, ott sok meló nincsen sajnos Smiley
Egy olaj csere + átvizsgálás és hali gali!

Én úgy gondolkodom:
Megveszem az alkatrészeket diszkont áron, elviszem egy jól felszerelt szervízbe az autómat, ahol 2 ezer az óradíj, és a maradék 8 ezret meg ráköltöm a gyerekeimre.
Igaz szegényebb lettem egy alibi pecséttel, na bumm!

De én nem vagyok jó példa, hiszen nagyon szagszervíz ellenes vagyok!  gun

Felénk ilyen 2 ezres óradíjas szerviz nincs. Vagy ha van, akkor oda nem vinném az autót.
Nagyon keveset megyek az autóval mégis az éves üzemanyag költséghez képest ez az egy db szerviz munkadíj különbség semmi. Az eladáskor meg kamatostul visszajöhet. A végig vezetett szervizkönyv jó pont.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #12903 Dátum: 2012.12.28 péntek, 19:57:34 »

Felénk ilyen 2 ezres óradíjas szerviz nincs. Vagy ha van, akkor oda nem vinném az autót.
Nagyon keveset megyek az autóval mégis az éves üzemanyag költséghez képest ez az egy db szerviz munkadíj különbség semmi. Az eladáskor meg kamatostul visszajöhet. A végig vezetett szervizkönyv jó pont.

Az tény ,hogy vidéken, falun ez máshogy megy, olcsóbbak a maszek szervizek, kell a kuncsaft és itt ez az ami kamatostul jön vissza.
Én sokat járok vele,
De a végig vezetett szervízkönyv jó pontba annyira ne bízz, mert semmit nem ér.
5 ezerért bárki kiállít neked egyet. 10ért már a rendszerbe is bekerülsz Smiley
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #12904 Dátum: 2012.12.28 péntek, 19:57:56 »

Éreztem, hogy verseny lesz belőle Smiley



Milyen verseny? Büdipesten nagyobb a kínálat...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #12905 Dátum: 2012.12.28 péntek, 19:58:35 »

Az ezreseket is utalod? Vagy azt Erzsébet utalványba fizeted?  eplus2

Nem is rossz ötlet... vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #12906 Dátum: 2012.12.28 péntek, 20:00:43 »

Az tény ,hogy vidéken, falun ez máshogy megy, olcsóbbak a maszek szervizek, kell a kuncsaft és itt ez az ami kamatostul jön vissza.
Én sokat járok vele,
De a végig vezetett szervízkönyv jó pontba annyira ne bízz, mert semmit nem ér.
5 ezerért bárki kiállít neked egyet. 10ért már a rendszerbe is bekerülsz Smiley

Én a szervízkönyv mögé tudom tenni az összes munkalapot, számlát, sőt, a tankolásokat kilométerállással, időponttal, összeggel...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #12907 Dátum: 2012.12.28 péntek, 20:10:08 »

Én a szervízkönyv mögé tudom tenni az összes munkalapot, számlát, sőt, a tankolásokat kilométerállással, időponttal, összeggel...

És ezt Ti komolyan elhiszitek,hogy ezért valaki többet ad majd az autóért?
Na neeee!!!!
Nem ez számít. Ha valaki beleszeret egy autóba ez az ami a legkevésbé számít.
Ha kell a vevőnek az megveszi mindenféle photoshoppolt számla, munkalap vagy szervizkönyv nélkül is.
Főleg úgy,hogy az úton lévő Mondik nagy %-a külföldi, nesze neked munkalap,

A munka minősége a fontos nem a pecsét és a számla , munkalap stb.
Persze van sok-sok olyan szagszervíz ami jól működik, de épp oly nehéz találni,mint jó szülészt.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #12908 Dátum: 2012.12.28 péntek, 20:17:15 »

És ezt Ti komolyan elhiszitek,hogy ezért valaki többet ad majd az autóért?
Na neeee!!!!
Nem ez számít. Ha valaki beleszeret egy autóba ez az ami a legkevésbé számít.
Ha kell a vevőnek az megveszi mindenféle photoshoppolt számla, munkalap vagy szervizkönyv nélkül is.
Főleg úgy,hogy az úton lévő Mondik nagy %-a külföldi, nesze neked munkalap,

A munka minősége a fontos nem a pecsét és a számla , munkalap stb.
Persze van sok-sok olyan szagszervíz ami jól működik, de épp oly nehéz találni,mint jó szülészt.
Nekünk jó volt a szülész is. vigyor3 második gyereknél körbenyalták a seggünket és egy forintot sem fogadott el senki sem...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #12909 Dátum: 2012.12.28 péntek, 20:20:53 »

Én a szervízkönyv mögé tudom tenni az összes munkalapot, számlát, sőt, a tankolásokat kilométerállással, időponttal, összeggel...
Az szép.  taps
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #12910 Dátum: 2012.12.28 péntek, 20:22:10 »

És ezt Ti komolyan elhiszitek,hogy ezért valaki többet ad majd az autóért?
Nem ad többet, de legalább megveszi!  Wink

Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
papione
Vendég
« Új hozzászólás #12911 Dátum: 2012.12.28 péntek, 20:34:45 »

Az előző mondeom (MKII) 6 évesen vettük, 8 évet használtuk, nem volt hozzá szervizkönyv, de ha lett volna, akkor se vezettem volna!

Hirdetésre sokan jelentkeztek, pedig a piaci ár felett hirdettem.

Szerintem nem a szervizkönyvel ér többet az autó, hanem jó állapottal.

A mostani mondeo vezetett szervizkönyvel vettem, nem fog szervizt látni, ha csak nem bírok vele (KOP-KOP-KOP)!!!

Oda kell rá figyelni, meghálálja!

Üdv.
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #12912 Dátum: 2012.12.28 péntek, 20:47:00 »

Innentől kezdve nálam totál elvágták magukat, csalás és lehúzás van. Ha nem állhatsz az autó mellett mikor szervizelik senki ne bízzon abban,hogy tényleg ki lett cserélve az olaj vagy a szűrő, nagy szart, hiszen simán elmegy a kocsi 40 ezret 1 olajjal, mi baja lehet?
Ennyit ér egy pecsét a saláta szervízkönyvbe.
Iszom egy páleszt  nyes
Amíg garanciális szokott lenni az autó nyilván csak szakszervízbe hordom. Mindig ott szoktam állni a kocsi mellett alatt, legalább megnézem hoyg mit rohad az alja egy ciklus alatt. A szervíz díjon túl az aktuális szerelő gyerek ilyenkor kap egy ezrest zsebbe. A srácnak rögtön jobb szokott lenni a kedve nekem meg nem pénz azért, hogy biztos hogy megcsinálják és olyan odafigyeléssel amit kell.
És mire mennék vele? semmire. Merő poénból a III-asnál sorozatban kíváncsiságból megtettem hogy kevesebb km-et mondtam be a szervízkor.  A kutyát nem érdekelte, no ennyit a ford adatbázisból leinformálásról is...
A garancia idő után én magamnak szeretem cserélgetni amit egyáltalán kell. Akkor és azzal amit a gyár előír.

A páleszhez így hogy írtad kedvet kaptam most én is.
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #12913 Dátum: 2012.12.28 péntek, 20:51:41 »

Ha bármi miatt járt a gép szakszervizben, ott kötelesek rádugni a diagnosztikát, és az felviszi a kilométerórát is, nekem is innen van meg a valós kilométerem.
A vezérműszíj cserén ne agyalj, nekem 65e-ért megcsinálták itt Debrecenben, nem egy ökör ára és, nem aggódok a kilométeróra miatt. Mennyit lehet alkudni azt nem tudom.. Nem kintről hoztam, hanem neppertől vettem Smiley csak utólag utána olvastam / néztem mi hol merre. Szagszervizbe átvizsgáltattam mielőtt megnéztem, ennyi előnye van talán a hazai vásárlásnak, nem zsákbamacskát veszel. Megmondják, ha össze volt törve valahol, volt e fényezve karc miatt, karcokat, kavicsfelverődést megnézik, motort megnézik szivárgások miatt ilyesmi.
Az áfát ki kell fizetned, ha cég nevére veszed meg, akkor választhatsz, hogy a német, vagy magyar államnak fizeted be az áfát, magánszemélyként szerintem nem választhatsz.
Te ez így elmodva szép csak nem így van. Én soha nem veszek csak új autót. Ergo mindig garanciás tehát elve szakszervizbe kell hordanom a garancia idő alatt. Eddig csak akkor dugták rá a diagnosztikát amikor én kértem bármelyik kocsinál  Undecided Nem néznek azok semmilyen kilómétert, hanem benyögés alapú. Ha valaki trükközik akkor kijátszható a ford adatbázis is.
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #12914 Dátum: 2012.12.28 péntek, 20:58:15 »

A páleszhez így hogy írtad kedvet kaptam most én is.


Már iszom is a következőt! SmileySmiley
Ekks!
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #12915 Dátum: 2012.12.28 péntek, 20:58:25 »

És ezt Ti komolyan elhiszitek,hogy ezért valaki többet ad majd az autóért?
Na neeee!!!!
Nyilván nem
Nem ez számít. Ha valaki beleszeret egy autóba ez az ami a legkevésbé számít.
Az egy hüle looser aki szerelem alapon vesz autót, az meg is érdemli.

A munka minősége a fontos nem a pecsét és a számla , munkalap stb.
Persze van sok-sok olyan szagszervíz ami jól működik, de épp oly nehéz találni,mint jó szülészt.
Ha kell tudok ajánlani jó szülészt. Nem mondom hogy túl olcsó de az ár nála legalább arányban van szolgáltatás minőségével.
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #12916 Dátum: 2012.12.28 péntek, 21:00:13 »

A páleszhez így hogy írtad kedvet kaptam most én is.


Már iszom is a következőt! SmileySmiley
Ekks!
Köszi. Közben  megvan az áldozatom: nekem szilva  wave
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #12917 Dátum: 2012.12.28 péntek, 21:03:29 »

3 év alatt nem tud egy normális ember 4 milliót "elrontani" egy autón, amelyik meg igen azt nem kell megvenni, tele a piac..anno 3,5 évesen vettem a sajátom...ha újan vettem volna, akkor is ugyanilyen lenne, kb ugyanilyen értékben most, csak rövidebb lennék 4 millával...semmi éretelme, nekem legalábbis semmi, ez attól is függ kinek mire kell az autó..én mindennap használom, de csak 40-50km/nap 20km-es körzetben legfőképp.. ezért minek új.. Roll Eyes Nem volt több baja mint az akkor vásárolt újakkal.. vigyor3
Napi 40-50km ami tényleg 20km belül van az a bevállalható kockázat. Ha éves szinten 50-60ekm az adag és minimum 200km-re kell elugrani vagy külföldre akkor már nem.
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12918 Dátum: 2012.12.28 péntek, 21:14:29 »

A páleszhez így hogy írtad kedvet kaptam most én is.


Már iszom is a következőt! SmileySmiley
Ekks!
na akkor én is egy német obstlert

viszonytásképpen én trend+ mondit vettem 7000€-ért belgiumban. 126.000km-el full szervízkönyvvel és a szervíz email visszaigazolásával.
ma egyhuzamban lementem vele 740km-t kb 150-165-ös tempóval, remélem már nincs benne egy centi korom se. ismét az agip diesel lett a legjobb. 5,7 -5,9-es fogyi jött ki. ez itthoni naftával 6,7-7,2
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #12919 Dátum: 2012.12.28 péntek, 21:15:01 »

Nyilván nemAz egy hüle looser aki szerelem alapon vesz autót, az meg is érdemli.

Pedig sokan így veszik, megnéznek 20at, aztán úgyis az lesz megvéve amibe beleszeretett.

Szülész most egy darabig nem kell köszi Smiley
Behúztam a féket egyenlőre 2nél, de csak azért mert nem tetszik a Galaxy  nyes

Én is szilvázok Smiley
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #12920 Dátum: 2012.12.28 péntek, 21:19:37 »


Szülész most egy darabig nem kell köszi Smiley
Behúztam a féket egyenlőre 2nél, de csak azért mert nem tetszik a Galaxy  nyes

Én is szilvázok Smiley
Én benne lennék de nekünk 9 hónapos a fiú az asszony meg a gondolatra is kibiztosítja egyelőre a sodrófát  taperouleaupatisserie
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #12921 Dátum: 2012.12.28 péntek, 21:21:00 »

na akkor én is egy német obstlert

viszonytásképpen én trend+ mondit vettem 7000€-ért belgiumban. 126.000km-el full szervízkönyvvel és a szervíz email visszaigazolásával.
ma egyhuzamban lementem vele 740km-t kb 150-165-ös tempóval, remélem már nincs benne egy centi korom se. ismét az agip diesel lett a legjobb. 5,7 -5,9-es fogyi jött ki. ez itthoni naftával 6,7-7,2
Nekem 2 literrel kevesebb külföldön a fogyasztás mint itthon  Roll Eyes
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12922 Dátum: 2012.12.28 péntek, 22:16:56 »

Nekem 2 literrel kevesebb külföldön a fogyasztás mint itthon  Roll Eyes
mit tankolsz kint? kipróbálnám. minden naftából szigorúan 15 litert tankolok és szinte koppig megyek vele, elég jól ismerem a kis reit im winkl régiót, mindenféle kutat tudok 10km-en belül
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12923 Dátum: 2012.12.28 péntek, 22:18:59 »

off: most lehet kapni az oktoberfestből megmaradt söröket winterfest és karácsonyi sör kiadásban... finom finom
kicsit édeskésebb és 5,7-6% közötti alkoholfoka van... vigyor3 vigyor3 vigyor3
ON
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #12924 Dátum: 2012.12.28 péntek, 22:43:18 »

mit tankolsz kint? kipróbálnám. minden naftából szigorúan 15 litert tankolok és szinte koppig megyek vele, elég jól ismerem a kis reit im winkl régiót, mindenféle kutat tudok 10km-en belül
Gázolajat. A fogyasztáscsökkenést tudom hozni kint akár hazai gázolajjal is mert az  egyetlen ok az hogy kint nem tudom hol vannak  mérőpontok  Roll Eyes
Naplózva
ST220_Gab
Vendég
« Új hozzászólás #12925 Dátum: 2012.12.28 péntek, 22:58:53 »

És ezt Ti komolyan elhiszitek,hogy ezért valaki többet ad majd az autóért?
Na neeee!!!!


nem többért, hanem előbb eladod
nem vársz fél évet a vevőre és a talánra, míg kikopnak előled a vezetett, dokumentált előéletű autók

jópár autót adtam el, és valahogy a kulcsszó mindig az volt amikor visszajött a vevő, hogy "sokat megnéztem, kipróbáltam, de egyikről se volt kideríthető az előélete"

volt olyan autó (mondjuk rá hogy ritkaság) amit 1 évig kellett hirdetnem mire megvették, hiába adtam 700e Ft -tal olcsóbban mint a felette lévő legolcsóbb hirdető
nagyon sok telefon és érdeklődő volt, de pont a nem dokumentált előélet miatt mindenki visszatáncolt
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.28 péntek, 23:02:01 írta ST220_Gab » Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #12926 Dátum: 2012.12.28 péntek, 23:20:59 »

nem többért, hanem előbb eladod
nem vársz fél évet a vevőre és a talánra, míg kikopnak előled a vezetett, dokumentált előéletű autók

jópár autót adtam el, és valahogy a kulcsszó mindig az volt amikor visszajött a vevő, hogy "sokat megnéztem, kipróbáltam, de egyikről se volt kideríthető az előélete"

volt olyan autó (mondjuk rá hogy ritkaság) amit 1 évig kellett hirdetnem mire megvették, hiába adtam 700e Ft -tal olcsóbban mint a felette lévő legolcsóbb hirdető
nagyon sok telefon és érdeklődő volt, de pont a nem dokumentált előélet miatt mindenki visszatáncolt


Ebben en nem hiszek, de biztos igy van. Az emberek azt hiszik ha konyv van akkor minoseg van de ez messze nem igy van.
Mar nincs respect a konyv felett :-)
Tolem is vittek mar el autot motort, de soha nem szamitott a konyv. Jo ar ertek arany kell nem sok sok kamu pecset.
Naplózva
Sved1K
Vendég
« Új hozzászólás #12927 Dátum: 2012.12.28 péntek, 23:30:32 »

A páleszhez így hogy írtad kedvet kaptam most én is.


Már iszom is a következőt! SmileySmiley
Ekks!
csak most olvasom a kommenteket, palesz ugyben lemaradas van..  vigyor3
Naplózva
zsoel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10594



« Új hozzászólás #12928 Dátum: 2012.12.29 szombat, 11:02:04 »

Használt autó esetében az adott állapot számít!
A vezetett szervizkönyv csak hab a tortán!
Naplózva

MKIV, 2.0 TDCi, Ghia mánia! Smiley
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4941



E-mail
« Új hozzászólás #12929 Dátum: 2012.12.29 szombat, 11:15:50 »

5 ezerért bárki kiállít neked egyet. 10ért már a rendszerbe is bekerülsz Smiley
Ezt nehezen hiszem el, de neked legyen mondva. Megint a hülye becsületes fejemmel gondolkodom, hogy az igazolt előélet valóban azt jelenti. Egyébként érdekes, hogy ha ilyen egyszerű ez a megoldás, akkor a nepperek miért nem élnek vele, és miért buktak le nálam 95%-os gyakorisággal az adatbázis lekérdezéseken.

Érdekes, hogy ha szerintetek semmit nem ér a szervizkönyvvel (és természetesen számlákkal) igazolt előélet, amikor az összes használt Mondeo iránt érdeklődőnél ez az első tanács itt, hogy ellenőrizze az előéletét, mert valószínűleg több a km, és értéktelenebb az autó. Most meg kiderül, hogy ha tényleg annyi a km, azt nem is ér semmit?

De tegye fel a kezét, aki egyébként két teljesen egyforma autó közül -amelyek csak az előélet lekérdezhetőségében különböznek- azt választaná, amelyikről nem lehet tudni semmit. Én pl. biztosan többet fizetnék a szervizkönyvesért.

Amúgy meg nem a leendő vevő kedvéért hordom márkaszervizbe az autót.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48454



« Új hozzászólás #12930 Dátum: 2012.12.29 szombat, 11:42:24 »

Ezt nehezen hiszem el, de neked legyen mondva. Megint a hülye becsületes fejemmel gondolkodom, hogy az igazolt előélet valóban azt jelenti. Egyébként érdekes, hogy ha ilyen egyszerű ez a megoldás, akkor a nepperek miért nem élnek vele, és miért buktak le nálam 95%-os gyakorisággal az adatbázis lekérdezéseken.

Érdekes, hogy ha szerintetek semmit nem ér a szervizkönyvvel (és természetesen számlákkal) igazolt előélet, amikor az összes használt Mondeo iránt érdeklődőnél ez az első tanács itt, hogy ellenőrizze az előéletét, mert valószínűleg több a km, és értéktelenebb az autó. Most meg kiderül, hogy ha tényleg annyi a km, azt nem is ér semmit?

De tegye fel a kezét, aki egyébként két teljesen egyforma autó közül -amelyek csak az előélet lekérdezhetőségében különböznek- azt választaná, amelyikről nem lehet tudni semmit. Én pl. biztosan többet fizetnék a szervizkönyvesért.

Amúgy meg nem a leendő vevő kedvéért hordom márkaszervizbe az autót.
én meg nem. a mai világban pont ugyan olyan,mint a kilóméteróra.hiszi a piszi.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4941



E-mail
« Új hozzászólás #12931 Dátum: 2012.12.29 szombat, 11:51:06 »

én meg nem. a mai világban pont ugyan olyan,mint a kilóméteróra.hiszi a piszi.

Ha utána olvasol számtalanszor leírtam, hogy egy szervizkönyv hiteltelen, amíg le nem ellenőrizted.
Én továbbra is úgy vagyok vele, hogy a bizonyított előélet valós km futást jelent, az ismeretlen pedig tekert órát. És én olyan hülye vagyok, hogy két egyforma autó közül a kevesebbet futottat választanám illetve többet fizetnék érte.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #12932 Dátum: 2012.12.29 szombat, 11:55:02 »

Ezt nehezen hiszem el, de neked legyen mondva. Megint a hülye becsületes fejemmel gondolkodom, hogy az igazolt előélet valóban azt jelenti. Egyébként érdekes, hogy ha ilyen egyszerű ez a megoldás, akkor a nepperek miért nem élnek vele, és miért buktak le nálam 95%-os gyakorisággal az adatbázis lekérdezéseken.
Élnek azok vele nyugodj meg. Ha nem is 100 %-ban de s profit szempontjából már az is elég ha 100-ból 30-40 balekot át tudnak küldeni a palánkon,

Érdekes, hogy ha szerintetek semmit nem ér a szervizkönyvvel (és természetesen számlákkal) igazolt előélet, amikor az összes használt Mondeo iránt érdeklődőnél ez az első tanács itt, hogy ellenőrizze az előéletét, mert valószínűleg több a km, és értéktelenebb az autó. Most meg kiderül, hogy ha tényleg annyi a km, azt nem is ér semmit?
Azért buktak le mert bután csinálták. Éa aki meg lebukott nálad azzal mi lett? Semmi. Nem lett farbarúgatva egy muraközi söröslóval, legfeljebb te puffugtál rá hogy milyen szemét és nem vetted meg Te tőle. De meg vette utánad más.

De tegye fel a kezét, aki egyébként két teljesen egyforma autó közül -amelyek csak az előélet lekérdezhetőségében különböznek- azt választaná, amelyikről nem lehet tudni semmit. Én pl. biztosan többet fizetnék a szervizkönyvesért.
Szerintem meg csak annak a használtnak az előéletében lehet bízni ami saját maga használ valaki a gyártósor vége óta.


Amúgy meg nem a leendő vevő kedvéért hordom márkaszervizbe az autót.
Ha jó a szervíz akkor vidd oda, de azért mert valahol van egy kék logo az nem jelenti azt hogy aki szerelné az autód az éppen tényleg ott  ért is hozzá. Lehet , hogy 1 héttel ezelőttig pl egy VW vagy renault szervizben dolgozott, mert akkor éppen állandó volt a cserélődés a szervízben.
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #12933 Dátum: 2012.12.29 szombat, 11:57:09 »

Ha utána olvasol számtalanszor leírtam, hogy egy szervizkönyv hiteltelen, amíg le nem ellenőrizted.
Én továbbra is úgy vagyok vele, hogy a bizonyított előélet valós km futást jelent, az ismeretlen pedig tekert órát. És én olyan hülye vagyok, hogy két egyforma autó közül a kevesebbet futottat választanám illetve többet fizetnék érte.
Írtam hogy lehet átverni pl. az adatbázist  Undecided
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #12934 Dátum: 2012.12.29 szombat, 12:15:17 »

Ha nem ér semmit a könyv, akkor miért van benne az első három kérdésben, h van e könyv?  

Nehezen tudom elhinni, h 5-ér van könyv kitöltve, meg 10-ér beviszik a rendszerbe.   Bár ebbe a becsületes országba, ahol mindenki jól keres, ez sem lehetetlen.

A végig szervizelt, megemészthető km-es kocsit,  hamarabb megveszik mint a könyvnélkülit, előfordulhat, h többet is adnak érte.  De a bírka, tudatlan, álomvilágban élők így szokták nézni: ha van akkor hamis,  ha nincs akkor azért nincs mert sok van benne. Ha ragyog a kocsi(nem a szilikontól) akkor biztos újra van festve, ha meg szép belül akkor kicseréltek mindent.  Így sokszor azt sem veszik meg ami jó.
Amúgy persze mindenki azt lát amit látni látni akar.

Én  adnék többet 1 olyanért ami tuti.

Olyan meg, h jól felszerelt szerviz 2.000- /óra áron dolgozik.  Ez a kettő egyszerre nincs. Ha igen, akkor az 1 órás munkára 1.5-2órát számolnak.
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.29 szombat, 12:17:48 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #12935 Dátum: 2012.12.29 szombat, 13:38:54 »

Ha nem ér semmit a könyv, akkor miért van benne az első három kérdésben, h van e könyv?  

Nehezen tudom elhinni, h 5-ér van könyv kitöltve, meg 10-ér beviszik a rendszerbe.   Bár ebbe a becsületes országba, ahol mindenki jól keres, ez sem lehetetlen.

A végig szervizelt, megemészthető km-es kocsit,  hamarabb megveszik mint a könyvnélkülit, előfordulhat, h többet is adnak érte.  De a bírka, tudatlan, álomvilágban élők így szokták nézni: ha van akkor hamis,  ha nincs akkor azért nincs mert sok van benne. Ha ragyog a kocsi(nem a szilikontól) akkor biztos újra van festve, ha meg szép belül akkor kicseréltek mindent.  Így sokszor azt sem veszik meg ami jó.
Amúgy persze mindenki azt lát amit látni látni akar.

Én  adnék többet 1 olyanért ami tuti.

Olyan meg, h jól felszerelt szerviz 2.000- /óra áron dolgozik.  Ez a kettő egyszerre nincs. Ha igen, akkor az 1 órás munkára 1.5-2órát számolnak.

Smiley
Az még senkinek itt eszébe nem jutott, hogy van szervizkönyv, teli szebbnél szebb pecséttel, de minden ki van cserélve az autón, tekerve rajta még az atyaúristen is? Na akkor mi a szitu?
Nem akarlak elkeseríteni,de én itt a környéken (8 km-es körzeten belül) 2 olyan szervízbe is hordom az autómat ahol az óradíj 2 rugó. Az egyik jobban fel van szerelve, mint a nagysikerű márkaszerviz. Ennyit erről.
És nem számolnak fel többet, tudod miért? Mert nem multicég alkalmazottjai bruttó 80 ezres havi fizetéssel, aki magasról tesz rá,hogy mit fogok szólni ha az autóm 3 napot ott áll mert elkúrtak valamit.
Hanem abból élnek ha van visszajáró kuncsaft és esetleg a pozitív tapasztalattal távozó ember ajánlja is másoknak.
Na ez a nagy különbség.

Az első 3 kérdésben azért van benne a köny,mert az emberek védelemnek, biztonságot adó valaminek tekintik.

1 olyan fajta autó van ami tuti, amit magadnak rendelsz be és veszed át 4 km-es óraállással a kereskedőnél.
Ezen kívül nincs tuti autó az utakon, max tutinak hitt, vagy remélt.
Sajnos a használtautó üzlet az ilyen, de ez van, aki azt vesz,mint én is ezzel a rizikóval számolni kell.

Ez meddő vita, máshogy látja mindenki, ez van ez a szép benne.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4941



E-mail
« Új hozzászólás #12936 Dátum: 2012.12.29 szombat, 14:38:16 »

Írtam hogy lehet átverni pl. az adatbázist  Undecided
Hosszú távon ez nem működik. Te is tudod jól.
Ha bármilyen garanciális (nem kötelező időszakos) javítás történik az autón, az egy európai közös adatbázisba kerül be. Nyugodt lehetsz, hogy ilyenkor megnézik az órát alaposan, és ha nem stimmel az állás máris ugrott a garancia.

Nálam ezen az adatbázison bukott el a külföldi autók 95%-a. Szervizkönyv egyhez sem volt. Érdekes, hogy sajnálta a nepper az 5e forintot a 3-4 millás autó eladására? Inkább jött a dumával, hogy majd később kapja meg, stb..
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
ST220_Gab
Vendég
« Új hozzászólás #12937 Dátum: 2012.12.29 szombat, 15:20:05 »

a legtöbb nepper gyökér és le is sz@rja, simán csak nem adják oda a szervizkönyvet
az ügyesebbek a külföldi pecséteket használnak, magyart nem igazán mernek

pl mazda nem igazán a nepperek kedvenc márkája, átlag alatti az import belőle
nincs papíros szervizkönyve, csak bárki által márkaszervizben lekérhető elektronikus

központi elektronikus esetben biztos vagyok benne hogy kevesebb vissza élés van, hisz minden rögzítve van
ki-mikor hozta, milyen javítások voltak, és KI és MIKOR rögzítette a rendszerbe az adatokat
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48454



« Új hozzászólás #12938 Dátum: 2012.12.29 szombat, 17:08:32 »

Hosszú távon ez nem működik. Te is tudod jól.
Ha bármilyen garanciális (nem kötelező időszakos) javítás történik az autón, az egy európai közös adatbázisba kerül be. Nyugodt lehetsz, hogy ilyenkor megnézik az órát alaposan, és ha nem stimmel az állás máris ugrott a garancia.

Nálam ezen az adatbázison bukott el a külföldi autók 95%-a. Szervizkönyv egyhez sem volt. Érdekes, hogy sajnálta a nepper az 5e forintot a 3-4 millás autó eladására? Inkább jött a dumával, hogy majd később kapja meg, stb..
nem is hosszú távra gondolkodnak a magyar,és a n.o-ban élő török nepperek.bebukik,csinál egy másik céget.....
Valóban a mazda oldotta meg ezt a papír szervízkönyv dilemmát.Van ugyan,de abban semmi nincs.A központi rendszerben található minden az autóról,csak elektonikus formában.

Vannak ilyen autók mint amiket te mondasz,csak nem az a jellemző.1példa-szélsőséges,de ilyen is van:
Az egyik korábbi kollégám vett 1 cégautót 4éves 150e km-es  szerződéssel,forgó hirdető oszlopokat szervízelt és frissített(a hirdetétesek).Havi 12e km-t ment.Megcsináltatta ő az olaj és szűrőcseréket 20e km-enként,de szépen vissza is tekertette az órát,hogy ne 2 havonta menjen a szervizes hivatalos pecsétes szervízre.Meg azért,hogy 4 évesen ne legyen benne 450-500e km,mert akkor büntető összeget kellett volna fizetnie a lizing cégnek a km túllépése miatt-szinte az autó étékének a másfélszeresét.Így megspórolt egy csomó pénzt, a garanci sokkal hosszabb lett mint egyébként,és a végén leadta 155e km-el az autót.Mindenki boldog volt,de főleg ő.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #12939 Dátum: 2012.12.29 szombat, 17:38:18 »

Smiley
Az még senkinek itt eszébe nem jutott, hogy van szervizkönyv, teli szebbnél szebb pecséttel, de minden ki van cserélve az autón, tekerve rajta még az atyaúristen is? Na akkor mi a szitu?
Nem akarlak elkeseríteni,de én itt a környéken (8 km-es körzeten belül) 2 olyan szervízbe is hordom az autómat ahol az óradíj 2 rugó. Az egyik jobban fel van szerelve, mint a nagysikerű márkaszerviz. Ennyit erről.
És nem számolnak fel többet, tudod miért? Mert nem multicég alkalmazottjai bruttó 80 ezres havi fizetéssel, aki magasról tesz rá,hogy mit fogok szólni ha az autóm 3 napot ott áll mert elkúrtak valamit.
Hanem abból élnek ha van visszajáró kuncsaft és esetleg a pozitív tapasztalattal távozó ember ajánlja is másoknak.
Na ez a nagy különbség.

Az első 3 kérdésben azért van benne a köny,mert az emberek védelemnek, biztonságot adó valaminek tekintik.

1 olyan fajta autó van ami tuti, amit magadnak rendelsz be és veszed át 4 km-es óraállással a kereskedőnél.
Ezen kívül nincs tuti autó az utakon, max tutinak hitt, vagy remélt.
Sajnos a használtautó üzlet az ilyen, de ez van, aki azt vesz,mint én is ezzel a rizikóval számolni kell.

Ez meddő vita, máshogy látja mindenki, ez van ez a szép benne.

Hát én azoknak a táborába tartozom akik az autót nézik meg tüzetesen vétel előtt, és konkrétan lesz...om, hogy van-e könyv vagy nincs, nekem az autó mindent elmond, tényleg szinte mindent...a papír meg semmit, nem is érdekel.
Akiket a könyv érdekel azok szívnak többségben, akiket meg az autó azok meg tudják mit vesznek..ennyi... vigyor3  Wink
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4941



E-mail
« Új hozzászólás #12940 Dátum: 2012.12.29 szombat, 18:16:07 »

Az a baj, hogy nem tudtok elszakadni a hülye papírtól. Én az igazolt előéletről (=/= szervizkönyv megléte) beszélek, ti meg a szervizkönyv hamisításról.

Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #12941 Dátum: 2012.12.29 szombat, 18:17:42 »

Az a baj, hogy nem tudtok elszakadni a hülye papírtól. Én az igazolt előéletről (=/= szervizkönyv megléte) beszélek, ti meg a szervizkönyv hamisításról.

Hát ezt írtam nemrég, ha van akkor az biztos hamis. nálunk így nézik sokan  smile wave      Belga: Az a baj    kb ez passzol ehhez a autó témához  hehe
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.29 szombat, 18:20:10 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
ST220_Gab
Vendég
« Új hozzászólás #12942 Dátum: 2012.12.29 szombat, 18:19:56 »

nesztek, Focus 700.000 km-rel Smiley
http://totalcar.hu/tesztek/2012/11/15/pusztul_az_focus_700_ezer_utan/
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48454



« Új hozzászólás #12943 Dátum: 2012.12.29 szombat, 18:32:58 »

Az a baj, hogy nem tudtok elszakadni a hülye papírtól. Én az igazolt előéletről (=/= szervizkönyv megléte) beszélek, ti meg a szervizkönyv hamisításról.


és az előző történetemben mennyire lehet a számodra igazolt az előélet?a papír ott is igazolja,sőt a rendszer is..............
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #12944 Dátum: 2012.12.29 szombat, 19:33:02 »

Hát én azoknak a táborába tartozom akik az autót nézik meg tüzetesen vétel előtt, és konkrétan lesz...om, hogy van-e könyv vagy nincs, nekem az autó mindent elmond, tényleg szinte mindent...a papír meg semmit, nem is érdekel.
Akiket a könyv érdekel azok szívnak többségben, akiket meg az autó azok meg tudják mit vesznek..ennyi... vigyor3  Wink

Szép elmélet... az egyik klubtársunk autószerelő-féle. És ennek ellenére egy totálkáros autót vett meg, nem vette észre.
Sőt, több olyan ismerősöm is van, aki gtk-s autót vett (de nem tudott róla), pedig eléggé ért az autókhoz.
Néha az ember a saját szemének sem hihet.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #12945 Dátum: 2012.12.29 szombat, 19:51:08 »

1 olyan fajta autó van ami tuti, amit magadnak rendelsz be és veszed át 4 km-es óraállással a kereskedőnél.
Ezen kívül nincs tuti autó az utakon, max tutinak hitt, vagy remélt.
Ez így van.
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #12946 Dátum: 2012.12.29 szombat, 20:09:33 »

Ez így van.

Azért erről tudnék mesélni Wink
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48454



« Új hozzászólás #12947 Dátum: 2012.12.29 szombat, 20:44:17 »

Szép elmélet... az egyik klubtársunk autószerelő-féle. És ennek ellenére egy totálkáros autót vett meg, nem vette észre.
Sőt, több olyan ismerősöm is van, aki gtk-s autót vett (de nem tudott róla), pedig eléggé ért az autókhoz.
Néha az ember a saját szemének sem hihet.
én is így jártam.vettem egy skodát,ami gtk-s volt.tudtam,hogy törött volt,de szépen rendbe volt hozva,és nem is titkolták.
a következő autót szalonból vettem 50km-el.na ott nézett az eladó nagyot,amikor megkértem,hogy nézzük át a rétegvastagságot.mondtam neki,hogy nem szeretnék  meglepetést később(sem).
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #12948 Dátum: 2012.12.29 szombat, 20:49:54 »

én is így jártam.vettem egy skodát,ami gtk-s volt.tudtam,hogy törött volt,de szépen rendbe volt hozva,és nem is titkolták.
a következő autót szalonból vettem 50km-el.na ott nézett az eladó nagyot,amikor megkértem,hogy nézzük át a rétegvastagságot.mondtam neki,hogy nem szeretnék  meglepetést később(sem).

járattam már be P-s rendszámmal autót 2-300kmes úton, de utána is 3 km volt az órájában.
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #12949 Dátum: 2012.12.29 szombat, 21:03:25 »

én is így jártam.vettem egy skodát,ami gtk-s volt.tudtam,hogy törött volt,de szépen rendbe volt hozva,és nem is titkolták.
a következő autót szalonból vettem 50km-el.na ott nézett az eladó nagyot,amikor megkértem,hogy nézzük át a rétegvastagságot.mondtam neki,hogy nem szeretnék  meglepetést később(sem).
Én csak 0 km-el veszek autót (ami valójában márkától függően 4-8 km szokott lenni) Mindig egyedileg pakoltatom össze az autót, tehát az esélye sincs arra hogy egy szalon bemutatót vagy egyéb trükkös példányt sózhatnak rám. A rendelés a gyártás a szállítás elég feszített. Ha elkezdenének hablatyolni hogy csúszik 1-2 héttel az átadás akkor az kb. azt jelentheti mint pl. az egyik kollégámnál akinek eladáskor derült ki hogy a 0 km-es kocsiját bizony a tréleren megtörték. Újrafényezték és úgy adták át neki mintha mi sem történt volna, csak hímeztek hogy így meg úgy szállítás csúszás. Ezért átvételkor véletlenűl van mindig nálam egy rétegvastagságmérő és alulról meg mindenhonnan sok-sok kép szokott készülni. Így ha egy méterrel is többet ment mint a gyártósorral parkoló onnan tréler az bizony meglátszana.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 252 253 254 255 256 257 258 [259] 260 261 262 263 264 265 266 ... 798   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.105 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.