Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.08 szerda, 23:55:10 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 85 86 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 98 99 ... 213   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 3301119 alkalommal)
0 Felhasználó és 36 vendég van a témában
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #4550 Dátum: 2015.07.08 szerda, 22:34:11 »

Nemrég hasonló hiszti volt itt egy NX navival. Az is a motor beindítására sötétült el. Az akkusaru levételt javasoltam pár percre. Segített. Próbáld meg te is.
Köszi, ki fogom próbálni ha beszereztem a kódját, mert olyanom sajnos nincs és sajnos a sorozatszámát sem tudom,  kiszedni meg nem tudom hogyan kell.  Ha folytatja,  akkor kénytelen leszek :/
Naplózva

szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #4551 Dátum: 2015.07.09 csütörtök, 19:12:40 »

Sziasztok

Pénteken vásárlásból hazafelé menet arra lettünk figyelmesek, hogy a rádió

ugyan szól, de semmit sem ír ki, tök halott az összes gombja/kijelzője, csak a ki/be kapcsoló/hangerő működik rajta, semmi más. Kormányól lehetett állítgatni.

Este nem hagyott nyugodni a dolog, megint megnéztem és működött.
Szombaton megint használtam volna és ahogy a gyújtást ráadtam bekapcsolt, megszólalt, minden flottul ment, majd amikor a motort beindítottam, megint elsötétült és lebénult, szólni továbbra is szólt. Este megint ment.

Tegnap megint eljátszotta ezt és azt vettem észre, hogy ha meghülyül, akkor addig nem tér magához, amíg a kocsi lezárása után az nem áramtalanít (ált. 3-4 perc). Ha ez megtörtént, ismét próbálkozhatok a bekapcsolásával és akkor megy is.
Ez mi a fene lehet? A motor beindításánál nem mindig kapcsol ki (sötétül el), csak ritkán, de akkor nem mindig jön vissza a kijelző és akkor a gombok se szuperálnak.

Van ötletetek? Ha 2+3 év garis még, az az audio berendezésre is vonatkozik?

Köszi!!

Ma elhoztam a szerelőtől a kocsit, ahol le is vették az akusarut... :@
rádiókód meg nincs, mivel a szervíz könyvem ezen része nincs kitöltve. Kerestem videót, de nem találtam faceliftes mondeohoz rádió kiszedőset, csak facelist előttihez. Valaki tudna segíteni benne + a rádiókód generálásban Sad
Naplózva

alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #4552 Dátum: 2015.07.09 csütörtök, 20:04:14 »

Ma elhoztam a szerelőtől a kocsit, ahol le is vették az akusarut... :@
rádiókód meg nincs, mivel a szervíz könyvem ezen része nincs kitöltve. Kerestem videót, de nem találtam faceliftes mondeohoz rádió kiszedőset, csak facelist előttihez. Valaki tudna segíteni benne + a rádiókód generálásban Sad
a szakszervíz.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4553 Dátum: 2015.07.10 péntek, 12:33:27 »

Ma elhoztam a szerelőtől a kocsit, ahol le is vették az akusarut... :@
rádiókód meg nincs, mivel a szervíz könyvem ezen része nincs kitöltve. Kerestem videót, de nem találtam faceliftes mondeohoz rádió kiszedőset, csak facelist előttihez. Valaki tudna segíteni benne + a rádiókód generálásban Sad

Ha esetleg nem jönne össze, és eladod írj, nekem egy ilyen (vagy ezüst) gombjai kellenének.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #4554 Dátum: 2015.07.10 péntek, 15:18:55 »

Ha esetleg nem jönne össze, és eladod írj, nekem egy ilyen (vagy ezüst) gombjai kellenének.
sikerült kódot operálnom hozzá, csak meg kellett  mutatnom a nem megfelelően kitöltött szervízkönyvet és ingyen megmondták egyébként meg 4700 lett volna
Naplózva

Carmaged
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 590


MKIV 2007 2.0 TDCi Ghia Executive


« Új hozzászólás #4555 Dátum: 2015.07.10 péntek, 16:46:47 »

Ma szélvédőt mostam belülről és koppra előretoltam magamnak a memóriás vezetőülést, de aztán visszaállítottam az egyik megjegyzett pozícióba. Erre zárás és gyors újranyitásra magától előretolta a vezetőülést koppanásig. taps
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #4556 Dátum: 2015.07.10 péntek, 21:52:20 »

Ma szélvédőt mostam belülről és koppra előretoltam magamnak a memóriás vezetőülést, de aztán visszaállítottam az egyik megjegyzett pozícióba. Erre zárás és gyors újranyitásra magától előretolta a vezetőülést koppanásig. taps
ű
Kulcsnélküli nyitásod is van? Mert akkor ez teljesen normális. Megjegyzi, hogy az adott kulccsal a legutóbb milyen állásban volt az ülés (amikor rajta volt a gyújtás), és a gombokat sem kell nyomnod.
Tehát valójában nem csak 4 memória pozíció van, hanem minden kulcshoz is tartozik még egy-egy tárolt beállítás.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Patek
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 568



E-mail
« Új hozzászólás #4557 Dátum: 2015.07.11 szombat, 07:56:32 »

Sziasztok. Fényszóró párásodásra mit tudtok mondani?  Köszi
Naplózva

Mk4 2.0/140LE TDCi Titanium kombi (2010/6) - UFBA
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #4558 Dátum: 2015.07.11 szombat, 13:07:30 »

Sziasztok. Fényszóró párásodásra mit tudtok mondani?  Köszi
leesett a szellőző gumidujója,vagy nincs a helyén a tömítés az égő felől.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #4559 Dátum: 2015.07.11 szombat, 22:28:18 »

ű
Kulcsnélküli nyitásod is van? Mert akkor ez teljesen normális. Megjegyzi, hogy az adott kulccsal a legutóbb milyen állásban volt az ülés (amikor rajta volt a gyújtás), és a gombokat sem kell nyomnod.
Tehát valójában nem csak 4 memória pozíció van, hanem minden kulcshoz is tartozik még egy-egy tárolt beállítás.

Nem a kulcsnélküli nyitás miatt tudja ezt, hanem a memóriás ülés miatt. (nekem sem volt kn nyitás)
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Patek
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 568



E-mail
« Új hozzászólás #4560 Dátum: 2015.07.12 vasárnap, 07:34:54 »

leesett a szellőző gumidujója,vagy nincs a helyén a tömítés az égő felől.

Köszi  , nézem.  Az utóbbit tudom hogy hol van remélem át előbbit is megtalalom
Naplózva

Mk4 2.0/140LE TDCi Titanium kombi (2010/6) - UFBA
Patek
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 568



E-mail
« Új hozzászólás #4561 Dátum: 2015.07.13 hétfő, 08:38:17 »

Köszi  , nézem.  Az utóbbit tudom hogy hol van remélem át előbbit is megtalalom
Megtaláltam. Lekaptam az összes gumipipát, a hátlapot és kiszedtem az irányjelzőt is. Így jó nagy felület lett a szellőzésre, teljesen kiszáradt Smiley Visszapakoltam, ma raggelre már nem párásodott Smiley
Naplózva

Mk4 2.0/140LE TDCi Titanium kombi (2010/6) - UFBA
Carmaged
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 590


MKIV 2007 2.0 TDCi Ghia Executive


« Új hozzászólás #4562 Dátum: 2015.07.13 hétfő, 18:59:57 »

ű
Kulcsnélküli nyitásod is van? Mert akkor ez teljesen normális. Megjegyzi, hogy az adott kulccsal a legutóbb milyen állásban volt az ülés (amikor rajta volt a gyújtás), és a gombokat sem kell nyomnod.
Tehát valójában nem csak 4 memória pozíció van, hanem minden kulcshoz is tartozik még egy-egy tárolt beállítás.
Tudom, hogy a kulcsnélküli + memóriás kombó tud ilyet, de nekem nincs kulcsnélküli nyitásom, akkor nem írtam volna.

Viszont a 4-es pozíción ez az előretolt helyzet volt beállítva. Aztán eljátszotta még kétszer egymás után, azóta semmi.
Naplózva
abonyisza
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új hozzászólás #4563 Dátum: 2015.07.13 hétfő, 22:18:12 »

Sziasztok!
mk4 fl előttibe hogy tudnék legkönnyebben lábtérvilágítást rakni? Biztosíték táblától el tudom neki hozni a pozitívat?
Előre is köszi  worship
Naplózva
Carmaged
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 590


MKIV 2007 2.0 TDCi Ghia Executive


« Új hozzászólás #4564 Dátum: 2015.07.13 hétfő, 22:19:05 »

Sziasztok!
mk4 fl előttibe hogy tudnék legkönnyebben lábtérvilágítást rakni? Biztosíték táblától el tudom neki hozni a pozitívat?
Előre is köszi  worship
Előbb érdemes megnézni, nincs-e ott a foglalat, izzó nélkül. Wink
Naplózva
abonyisza
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új hozzászólás #4565 Dátum: 2015.07.13 hétfő, 22:21:43 »

Előbb érdemes megnézni, nincs-e ott a foglalat, izzó nélkül. Wink

Lehet, hogy van benne?  wow1
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #4566 Dátum: 2015.07.13 hétfő, 22:31:03 »

Előbb érdemes megnézni, nincs-e ott a foglalat, izzó nélkül. Wink
taps
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Carmaged
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 590


MKIV 2007 2.0 TDCi Ghia Executive


« Új hozzászólás #4567 Dátum: 2015.07.13 hétfő, 22:40:46 »

Lehet, hogy van benne?  wow1
A Focusok egy jó részében ott volt a foglalat, izzó nélkül. Wink
Naplózva
sabat
Vendég
« Új hozzászólás #4568 Dátum: 2015.07.13 hétfő, 23:15:51 »

A Focusok egy jó részében ott volt a foglalat, izzó nélkül. Wink
2007-es Trend Focusomban ott volt az üres foglalat, de izzó csak a Ghia-hoz járt. (kb 10Ft/db) :-)
Talán a Mondeo is ilyen.
Naplózva
Carmaged
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 590


MKIV 2007 2.0 TDCi Ghia Executive


« Új hozzászólás #4569 Dátum: 2015.07.13 hétfő, 23:35:35 »

2007-es Trend Focusomban ott volt az üres foglalat, de izzó csak a Ghia-hoz járt. (kb 10Ft/db) :-)
Talán a Mondeo is ilyen.
2004-es dettó. Smiley
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #4570 Dátum: 2015.07.14 kedd, 16:08:21 »

Lehet, hogy van benne?  wow1

focusnál a kábel ott volt, csak a foglalat nem, szóval bármi lehetséges.
Naplózva
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #4571 Dátum: 2015.07.15 szerda, 10:15:48 »

Sziasztok!
mk4 fl előttibe hogy tudnék legkönnyebben lábtérvilágítást rakni? Biztosíték táblától el tudom neki hozni a pozitívat?
Előre is köszi  worship

bár nekem fl utáni, de nem volt lábrétvilágításom. megnéztem egy olyan gépet amiben volt és így megtaláltam az enyémben is a foglalatokat. tényleg csak égőt kellett bele tennem és ment
a vezető oldalit kicsit nehéz volt megtalálni, de az utas oldalit sötétben is ki lehet tapogatni Smiley
Naplózva

semseyp
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95



E-mail
« Új hozzászólás #4572 Dátum: 2015.07.16 csütörtök, 11:40:15 »

Sziasztok!

Az lenne a nagy dilemmám, hogy 2007-es 1-es műszerfalas Mondeomban (trend felszereltség: NO tempomat)a kormány vezérlő gombok kezdenek felhólyagosodni. És szeretném kicserélni, de akkor már olyanra, amin rajta vannak a tempomat gombjai is. Szerintetek, ha ráteszek egy 2012-es face liftes, amúgy tök úgy kinéző tempomatos kormányt , akkor fog működni a tempomat? Illetve, ha rögtön nem is, de mondjuk a szerviz tud olyat csinálni, hogy átkonfigolja a komfortelektronikát, hogy menjen?
Naplózva

Mondeo MK IV. Turnier 1.8 TDCi (125Le) 2007 - Trend?
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #4573 Dátum: 2015.07.16 csütörtök, 11:45:53 »

Sziasztok!

Az lenne a nagy dilemmám, hogy 2007-es 1-es műszerfalas Mondeomban (trend felszereltség: NO tempomat)a kormány vezérlő gombok kezdenek felhólyagosodni. És szeretném kicserélni, de akkor már olyanra, amin rajta vannak a tempomat gombjai is. Szerintetek, ha ráteszek egy 2012-es face liftes, amúgy tök úgy kinéző tempomatos kormányt , akkor fog működni a tempomat? Illetve, ha rögtön nem is, de mondjuk a szerviz tud olyat csinálni, hogy átkonfigolja a komfortelektronikát, hogy menjen?
még kellenek a pedálkapcsolók,és akkor már elég bekapcsolni a BCM-ben.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Szlobi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 943



E-mail
« Új hozzászólás #4574 Dátum: 2015.07.16 csütörtök, 15:13:29 »

ELM configgal lehet olyan funkciót bekapcsolni hogyha bezárom az autót magától húzza fel az ablakokat?
Naplózva

2008 MK4 Titanium 2.0 TDCI 180Le/400Nm Kombi. EGR-OFF,DPF-OFF.  eljen
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #4575 Dátum: 2015.07.16 csütörtök, 15:53:48 »

ELM configgal lehet olyan funkciót bekapcsolni hogyha bezárom az autót magától húzza fel az ablakokat?
minek?ezt alapból is tudja.ha felvannak automatára programozva az ablakok,csak hosszan kell a zárást nyomni a távcsocsón,és felhúzza.nyitáskor hosszannyomva leengedi. nemtudom
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Szlobi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 943



E-mail
« Új hozzászólás #4576 Dátum: 2015.07.16 csütörtök, 21:29:19 »

minek?ezt alapból is tudja.ha felvannak automatára programozva az ablakok,csak hosszan kell a zárást nyomni a távcsocsón,és felhúzza.nyitáskor hosszannyomva leengedi. nemtudom

Igen tudja a kulccsal felhúzni is, csak elfelejtem hosszan nyomni. Cheesy
Naplózva

2008 MK4 Titanium 2.0 TDCI 180Le/400Nm Kombi. EGR-OFF,DPF-OFF.  eljen
semseyp
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95



E-mail
« Új hozzászólás #4577 Dátum: 2015.07.16 csütörtök, 21:52:29 »

még kellenek a pedálkapcsolók,és akkor már elég bekapcsolni a BCM-ben.

Pedál kapcsoló??? Azt hittem elektromos gázpedál lévén annak pozíciójából meg tudja állapítani, hogy hozzáértem-e vagy sem, a fékhez meg ott a féklámpakapcsoló...
És olyanokat lehet venni külön, és rá kell valahogy szerelni a pedálokra??? Ez bonyolultabb mint gondoltam, és így még költségesebb is.  szomoru1
Naplózva

Mondeo MK IV. Turnier 1.8 TDCi (125Le) 2007 - Trend?
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #4578 Dátum: 2015.07.16 csütörtök, 22:08:04 »

Pedál kapcsoló??? Azt hittem elektromos gázpedál lévén annak pozíciójából meg tudja állapítani, hogy hozzáértem-e vagy sem, a fékhez meg ott a féklámpakapcsoló...
És olyanokat lehet venni külön, és rá kell valahogy szerelni a pedálokra??? Ez bonyolultabb mint gondoltam, és így még költségesebb is.  szomoru1


A kuplung es a fek nyomasara is ki kell hogy kapcsoljon a tempomat. A gaz nyomasara nem, ha lelepsz rola, visszaall a beallitott sebessegre. Ugyhogy ket kapcsolo is kell szerintem.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #4579 Dátum: 2015.07.16 csütörtök, 22:46:27 »

A kuplung es a fek nyomasara is ki kell hogy kapcsoljon a tempomat. A gaz nyomasara nem, ha lelepsz rola, visszaall a beallitott sebessegre. Ugyhogy ket kapcsolo is kell szerintem.

így van, mondjuk automatánál elég csak a fék kapcsoló  nyes
Naplózva
Carmaged
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 590


MKIV 2007 2.0 TDCi Ghia Executive


« Új hozzászólás #4580 Dátum: 2015.07.23 csütörtök, 22:10:07 »

Mostanában a nagy melegben időnként elkezdődik a bimbammolás, miszerint nincs bekötve az övem (mindig be van). Van, hogy magától elmúlik, de van, hogy meg kell mozgatni az övcsatot hozzá valamennyire. Előidézni a hibát nem tudom, bármerre is mozdítom, rántom, tépem, finoman húzom magát a csatot vagy az övet vagy bármit.

Arra gondolok, hogy magán a csaton belül van egy kontakthiba. Kerestem videokat, de sehol nem találtam olyan módszert, amivel sikerült volna szétszedni. Próbálta már valaki?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #4581 Dátum: 2015.07.24 péntek, 09:14:37 »

Mostanában a nagy melegben időnként elkezdődik a bimbammolás, miszerint nincs bekötve az övem (mindig be van). Van, hogy magától elmúlik, de van, hogy meg kell mozgatni az övcsatot hozzá valamennyire. Előidézni a hibát nem tudom, bármerre is mozdítom, rántom, tépem, finoman húzom magát a csatot vagy az övet vagy bármit.

Arra gondolok, hogy magán a csaton belül van egy kontakthiba. Kerestem videokat, de sehol nem találtam olyan módszert, amivel sikerült volna szétszedni. Próbálta már valaki?
a csatiját keresd vissza,talán ott csúszott csak szét az ülés alatt.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
sbalazs1
Vendég
« Új hozzászólás #4582 Dátum: 2015.07.27 hétfő, 13:51:12 »

sziasztok,

segítsetek kérlek: akkucsere után az MK IV mondi immo hibát ír a műszerfalon, a kocsi nem indul. (rádiókód persze ok)

vki tapasztalt már esetleg ilyet?

mit lehetne kitalálni?

ki kell hívni vkit, aki megoldja egy laptoppal?

Köszi előre is.
Naplózva
Savanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164



E-mail
« Új hozzászólás #4583 Dátum: 2015.07.27 hétfő, 18:23:46 »

Mostanában a nagy melegben időnként elkezdődik a bimbammolás, miszerint nincs bekötve az övem (mindig be van). Van, hogy magától elmúlik, de van, hogy meg kell mozgatni az övcsatot hozzá valamennyire. Előidézni a hibát nem tudom, bármerre is mozdítom, rántom, tépem, finoman húzom magát a csatot vagy az övet vagy bármit.

Arra gondolok, hogy magán a csaton belül van egy kontakthiba. Kerestem videokat, de sehol nem találtam olyan módszert, amivel sikerült volna szétszedni. Próbálta már valaki?
Én kikapcsoltam a bimbammolást:)
Naplózva

Mondeo MK4 Titanium kombi, 2.0TDCi
Mondeoi MK2 2.5 V6
Carmaged
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 590


MKIV 2007 2.0 TDCi Ghia Executive


« Új hozzászólás #4584 Dátum: 2015.07.27 hétfő, 21:46:21 »

Én kikapcsoltam a bimbammolást:)
Jó, de kikapcsolt övvel nem feltétlen nyílik a lufi.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #4585 Dátum: 2015.07.28 kedd, 06:14:27 »

Jó, de kikapcsolt övvel nem feltétlen nyílik a lufi.
....olcsóbb a javítás.... eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Savanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164



E-mail
« Új hozzászólás #4586 Dátum: 2015.07.28 kedd, 07:10:46 »

Jó, de kikapcsolt övvel nem feltétlen nyílik a lufi.
Nem az övet nem csattintom be, hanem a figyelmeztetőhangot kapcsolom ki. A régiben sem volt.
Naplózva

Mondeo MK4 Titanium kombi, 2.0TDCi
Mondeoi MK2 2.5 V6
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4587 Dátum: 2015.07.28 kedd, 07:29:21 »

Nem az övet nem csattintom be, hanem a figyelmeztetőhangot kapcsolom ki. A régiben sem volt.

Ha bekapcsolod az övet, akkor nincs figyelmeztető hang. Ez a legegyszerűbb kikapcsolása a figyelmeztető hangnak.  Cool

Nem látom az értelmét a hang kikapcsolásának, ha úgyis bekapcsolod az övet.   fejvakaras
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
potyo57
Vendég
« Új hozzászólás #4588 Dátum: 2015.07.28 kedd, 18:12:19 »

Pedál kapcsoló??? Azt hittem elektromos gázpedál lévén annak pozíciójából meg tudja állapítani, hogy hozzáértem-e vagy sem, a fékhez meg ott a féklámpakapcsoló...
És olyanokat lehet venni külön, és rá kell valahogy szerelni a pedálokra??? Ez bonyolultabb mint gondoltam, és így még költségesebb is.  szomoru1

Ha a tempomat az ecu-ból ki van kábelezve akkor azt jelenti hogy a pedálokat is érzékeli csak a gombokat kell beszerelni meg szólni az ecu-nak hogy van tempomat anno seatban csak az indexkart kellett cserélni tempomatosra mert ott volt a csatiban a kábel és az ecuban engedélyeztük és kész
Naplózva
Carmaged
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 590


MKIV 2007 2.0 TDCi Ghia Executive


« Új hozzászólás #4589 Dátum: 2015.07.28 kedd, 21:40:36 »

Nem az övet nem csattintom be, hanem a figyelmeztetőhangot kapcsolom ki. A régiben sem volt.
Eh. Ha az autó azt hiszi, ki van kapcsolva az öv, akkor aszerint fogja a lufit vezérelni. Engem nem a bimbam zavar, hanem az, hogy esetleg nem nyílik miatta a lufi. Érti?
Naplózva
Savanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164



E-mail
« Új hozzászólás #4590 Dátum: 2015.07.29 szerda, 07:26:17 »

Ha bekapcsolod az övet, akkor nincs figyelmeztető hang. Ez a legegyszerűbb kikapcsolása a figyelmeztető hangnak.  Cool

Nem látom az értelmét a hang kikapcsolásának, ha úgyis bekapcsolod az övet.   fejvakaras
Olvass vissza. 4582
Naplózva

Mondeo MK4 Titanium kombi, 2.0TDCi
Mondeoi MK2 2.5 V6
Savanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164



E-mail
« Új hozzászólás #4591 Dátum: 2015.07.29 szerda, 07:29:59 »

Eh. Ha az autó azt hiszi, ki van kapcsolva az öv, akkor aszerint fogja a lufit vezérelni. Engem nem a bimbam zavar, hanem az, hogy esetleg nem nyílik miatta a lufi. Érti?
Az érdekes lenne. Szerintem nincs köze egymáshoz. Ha nem működne a légzsákrendszer azt biztosan jelezné.
Többieknek a véleménye?
Naplózva

Mondeo MK4 Titanium kombi, 2.0TDCi
Mondeoi MK2 2.5 V6
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #4592 Dátum: 2015.07.29 szerda, 07:45:06 »

Az érdekes lenne. Szerintem nincs köze egymáshoz. Ha nem működne a légzsákrendszer azt biztosan jelezné.
Többieknek a véleménye?
csak a hangjelzést kapcsolja ki,a légzsákok működnek továbbra is.
ellenben ha mindig bekapcsolod-tehát elhallgat a bimmbamm,akkor miér van értelme a figyelmeztetés kikapcsolásának?nekem 8,csak kérdem.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4593 Dátum: 2015.07.29 szerda, 08:02:26 »

Olvass vissza. 4582

A #4582 egész másról szól.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4594 Dátum: 2015.07.29 szerda, 08:03:33 »

csak a hangjelzést kapcsolja ki,a légzsákok működnek továbbra is.
ellenben ha mindig bekapcsolod-tehát elhallgat a bimmbamm,akkor miér van értelme a figyelmeztetés kikapcsolásának?nekem 8,csak kérdem.

Ezzel kapcsolatban írtam én is....   fejvakaras
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #4595 Dátum: 2015.07.29 szerda, 09:22:03 »

csak a hangjelzést kapcsolja ki,a légzsákok működnek továbbra is.
ellenben ha mindig bekapcsolod-tehát elhallgat a bimmbamm,akkor miér van értelme a figyelmeztetés kikapcsolásának?nekem 8,csak kérdem.

Aki légzsákos autóban nem kapcsolja be az övet, annak úgy kell. Majd ha egy csatt után a légzsák akkora pofont ad, mint Klicsko, akkor elgondolkodik...
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4596 Dátum: 2015.07.29 szerda, 09:27:51 »

Aki légzsákos autóban nem kapcsolja be az övet, annak úgy kell. Majd ha egy csatt után a légzsák akkora pofont ad, mint Klicsko, akkor elgondolkodik...


Ha nem kapcsolja be......az egy dolog, talán olyan logaritmus fut le, ami nem indítja a zsákot.
Viszont aki a csatba benyom egy "csak" csatot, na annál lesz érdekes a dolgok alakulása......
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #4597 Dátum: 2015.07.29 szerda, 09:31:50 »


Ha nem kapcsolja be......az egy dolog, talán olyan logaritmus fut le, ami nem indítja a zsákot.
Viszont aki a csatba benyom egy "csak" csatot, na annál lesz érdekes a dolgok alakulása......

Na azok a "csak csatok"... Hogy azoknak a forgalmazását hogy engedélyezhetik?! Nem igazán tudok logikus magyarázatot, hogy szabályokat betartva miért lenne szükség rá.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #4598 Dátum: 2015.07.29 szerda, 10:01:24 »

Na azok a "csak csatok"... Hogy azoknak a forgalmazását hogy engedélyezhetik?! Nem igazán tudok logikus magyarázatot, hogy szabályokat betartva miért lenne szükség rá.
nemá....a cigarettát miért engedik forgalmazni?a piát miért? a ledeket az autóba miért?nem ezen múlik.a hiba a fejekben van.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Savanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164



E-mail
« Új hozzászólás #4599 Dátum: 2015.07.29 szerda, 10:34:54 »

A #4582 egész másról szól.
Hoppá. Igaz, nem 4582 hanem 4580. Bocsi.
A lényeg, hogy nekem is bimbammol random,pedig midig bekapcsolom az övet.Ha piszkálom, nyomkodom abbahagyja  pár percig. Nincs kedvem az ülés csatlakozóit macerálni, akkut lekötni stb. csak ezért. Majd ha lesz más is amiért le kell venni a sarut akkor szétszedem és befújogatom a csatikat. Ezen indokok miatt KIKPCSOLOM A BIMBAMMOLÁST!  Most már érthető vagyok? Na. Valamit csak rosszul fogalmazhattam,hogy ennyien nem értitek illetve nekem estek,hogy nem kötöm be az övet.
Naplózva

Mondeo MK4 Titanium kombi, 2.0TDCi
Mondeoi MK2 2.5 V6
Oldalak: 1 ... 85 86 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 98 99 ... 213   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.088 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.