Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.08 szerda, 22:08:12 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 93 94 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 106 107 ... 213   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 3301020 alkalommal)
0 Felhasználó és 30 vendég van a témában
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #4950 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 20:49:44 »

kanyarkövetősnél lehet, sima xenonnál tuti nem. tudom mert már próbáltuk vigyor3 nyes rá is van írva, hogy rhd meg lhd a lemezekre és csak egyenesig lehet a vetítési képen változtatni

az lehet, a kanyarkövetősről beszéltünk most
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4951 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 20:52:21 »

Minden fényszóró követi a kanyart. Hiszen az autóra vannak felszerelve, ami kanyarodik.  Cool

Aztán vannak olyan fényszórók, amik bevilágítanak előre a kanyarba.....  vigyor3
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #4952 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 20:53:41 »

Minden fényszóró követi a kanyart. Hiszen az autóra vannak felszerelve, ami kanyarodik.  Cool

Aztán vannak olyan fényszórók, amik bevilágítanak előre a kanyarba.....  vigyor3

na tudtam. BT magyarázd meg! Cheesy Cheesy  eplus2
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #4953 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 20:56:15 »

az lehet, a kanyarkövetősről beszéltünk most
így kép alaján pedig ugyan olyan az átváltója vigyor3 azt is el tudom képzelni, hogy bizonyos évben gyártott lámpában lehet mind2 megoldás
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4954 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 21:00:15 »

na tudtam. BT magyarázd meg! Cheesy Cheesy  eplus2


A másik kedvencem, amit sok helyen olvasok.
Fényszóró kanyarfénnyel vagy kanyarfény nélkül.  wow1

Kanyarfény?  Maaaarrgiit?!?!  Nóóórrrrmáliss??!!     A fény mindig egyenes vonalban terjed.  Cool
Makacs egy dolog, nem kanyarodik!  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #4955 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 21:27:30 »


A másik kedvencem, amit sok helyen olvasok.
Fényszóró kanyarfénnyel vagy kanyarfény nélkül.  wow1

Kanyarfény?  Maaaarrgiit?!?!  Nóóórrrrmáliss??!!     A fény mindig egyenes vonalban terjed.  Cool
Makacs egy dolog, nem kanyarodik!  eplus2

azért van amikor igen... Fekete lyuk....
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #4956 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 21:28:56 »


A másik kedvencem, amit sok helyen olvasok.
Fényszóró kanyarfénnyel vagy kanyarfény nélkül.  wow1

Kanyarfény?  Maaaarrgiit?!?!  Nóóórrrrmáliss??!!     A fény mindig egyenes vonalban terjed.  Cool
Makacs egy dolog, nem kanyarodik!  eplus2
gondolom, a "katasztrófavédelem" is zavar...  eplus2  eplus2 eplus2 help
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #4957 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 21:30:47 »

gondolom, a "katasztrófavédelem" is zavar...  eplus2  eplus2 eplus2 help

 taps  taps  taps  nyes
Naplózva
siki
Vendég
« Új hozzászólás #4958 Dátum: 2015.11.06 péntek, 09:26:32 »

Üdv az uraknak!!

akksi csere elött állok,memória vesztésem lesz ha teljesen leveszem a sarukat vagy nem?Huh?,gondolok itt a rádió ill. ablakemelők,memóriás üllésre

válaszokért előre is köszi  worship  worship  worship


2007-es,2000cm3,benzines
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #4959 Dátum: 2015.11.06 péntek, 10:27:18 »

Üdv az uraknak!!

akksi csere elött állok,memória vesztésem lesz ha teljesen leveszem a sarukat vagy nem?Huh?,gondolok itt a rádió ill. ablakemelők,memóriás üllésre

válaszokért előre is köszi  worship  worship  worship


2007-es,2000cm3,benzines

igen
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 26659


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4960 Dátum: 2015.11.06 péntek, 10:38:03 »



Aztán vannak olyan fényszórók, amik bevilágítanak előre a kanyarba.....  vigyor3

Te Tibi! "Előre" időben érted, vagy helyzetben. Ha utóbbi, akkor a kanyar ugye nem előtted van hanem oldalt, azaz hülyeséget írsz már megint.  eplus2

Előtted előre csak az egyenes út lehet...  hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 26659


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4961 Dátum: 2015.11.06 péntek, 10:39:26 »

Üdv az uraknak!!

akksi csere elött állok,memória vesztésem lesz ha teljesen leveszem a sarukat vagy nem?Huh?

Szerintem valamilyen családtagod legyen veled a biztonság kedvéért, de ha ezt nem tudod megoldani, a zsebedbe rakj egy cetlit, amin rajta van egy értesítési telefonszám, meg, hogy hol laksz.    eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 26659


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4962 Dátum: 2015.11.06 péntek, 10:41:08 »

Üdv az uraknak!!

akksi csere elött állok,memória vesztésem lesz ha teljesen leveszem a sarukat vagy nem?Huh?,

Esetleg próbáld meg úgy kicserélni az akksit, hogy csak félig veszed le a sarukat.  hehe zavart1 zavart2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
schenker88
Vendég
« Új hozzászólás #4963 Dátum: 2015.11.06 péntek, 10:48:04 »

Koszi a sok infot, ma viszem a kocsit szerelohoz es megnezzuk ezt a karocskat...
Aztan kivancsi vagyok mit mondanak muszakin, mert eloszor csak KPM-hez lehet vinni.
Naplózva
H Zsolt70
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



E-mail
« Új hozzászólás #4964 Dátum: 2015.11.06 péntek, 10:50:37 »

Esetleg próbáld meg úgy kicserélni az akksit, hogy csak félig veszed le a sarukat.  hehe zavart1 zavart2
Nem tudtuk a rádiókódot úgy cseréltünk akkut, hogy a töltőt rácsíptettük a kocsi akku csatlakozóira, igaz kétemberes a mutatvány de minden megmaradt a régi állapotban. taps
Naplózva

EX Mondeo 2.0 Tdci 2005   1 3 5  └-┼┼┤    2 4 6  340+
Kuga 2.0 Tdci 2011 163 hp
Focus 1.4b
schenker88
Vendég
« Új hozzászólás #4965 Dátum: 2015.11.06 péntek, 13:55:45 »

na jelentem:
megtaláltam a kis billenőkarocskát, de nekem bizony arra UK szócska van gravirozva...
teljesen letoltam a kart (elvileg) és nekem a következő fényarány látható: --__--__
szoval meg mindig mintha a bal oldala lenne egy picit feljebb, de gondolom lecsapta a fénycsóva tetejet
a kart lefele kell tolni teljesen, nemde?
Naplózva
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #4966 Dátum: 2015.11.06 péntek, 14:52:39 »

na jelentem:
megtaláltam a kis billenőkarocskát, de nekem bizony arra UK szócska van gravirozva...
teljesen letoltam a kart (elvileg) és nekem a következő fényarány látható: --__--__
szoval meg mindig mintha a bal oldala lenne egy picit feljebb, de gondolom lecsapta a fénycsóva tetejet
a kart lefele kell tolni teljesen, nemde?

Ez így rossznak tűnik. Próbáld ellentétes irányba, hogy megforduljon a kép... __--__--- - re! Hátha...
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
siki
Vendég
« Új hozzászólás #4967 Dátum: 2015.11.06 péntek, 15:04:18 »

Szerintem valamilyen családtagod legyen veled a biztonság kedvéért, de ha ezt nem tudod megoldani, a zsebedbe rakj egy cetlit, amin rajta van egy értesítési telefonszám, meg, hogy hol laksz.    eplus2


köszi a tanácsodat,igy majd biztos haza érek vagy nem  taps  taps  taps  eplus2  eplus2,de ne sértődj meg ha " horizss" tanácsát jobban preferálom
Naplózva
siki
Vendég
« Új hozzászólás #4968 Dátum: 2015.11.06 péntek, 15:05:11 »

Nem tudtuk a rádiókódot úgy cseréltünk akkut, hogy a töltőt rácsíptettük a kocsi akku csatlakozóira, igaz kétemberes a mutatvány de minden megmaradt a régi állapotban. taps

 worship  worship  worship  worship  worship
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4969 Dátum: 2015.11.07 szombat, 20:55:52 »

Te Tibi! "Előre" időben érted, vagy helyzetben. Ha utóbbi, akkor a kanyar ugye nem előtted van hanem oldalt, azaz hülyeséget írsz már megint.  eplus2

Előtted előre csak az egyenes út lehet...  hehe

Te Tomi!

Ha neked ennyire fontos, hogy az előre időben van-e vagy térben (mert így mondják, nem "helyzetben"), akkor neked elmondom.
Mindkettő! Hiszen a kanyar előtted van időben is és térben is.  Cool
Ezzel máris elmondtam azt is, hogy a kanyar bizony előtted van! Amerre nézel az mindig előre van -normál haladási irány- .
Oldalt akkor van a kanyar, ha nem előtted van. De oda akkor már nem kanyarodsz be előre csak oldalazva.
Azt gondolom, hogy próbáltál itt viccesen lejáratni, de nem én beszélek hülyeséget!  hehe


"Előtted előre csak az egyenes út lehet..."  -  Ez a hülyeség!  laugh  taps
Haladsz egy körforgalom felé, előtted van. Térben és időben és nem egyenes az út.  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4970 Dátum: 2015.11.07 szombat, 22:03:38 »

"Előtted előre csak az egyenes út lehet..."  -  Ez a hülyeség!  laugh  taps

Ez nem feltétlenül hség. Ha rövid szakaszokat nézel, az mindig egyenes  vigyor3
A deriválás/integrálás is valami ilyenen alapszik  vigyor3
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4971 Dátum: 2015.11.08 vasárnap, 08:30:42 »

Ez nem feltétlenül hség. Ha rövid szakaszokat nézel, az mindig egyenes  vigyor3
A deriválás/integrálás is valami ilyenen alapszik  vigyor3

Annyira vártam ezt a megközelítést.......
A kerék sem kerek, hanem sok ki egyenes egymástól kis szögben eltérve. Roll Eyes
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4972 Dátum: 2015.11.08 vasárnap, 08:39:11 »

Annyira vártam ezt a megközelítést.......

Számíthatsz rám...

Válasz
A kerék sem kerek, hanem sok ki egyenes egymástól kis szögben eltérve. Roll Eyes

Így van. Azt hittem, hogy rágjuk a gittet... nem rágjuk?  vigyor3
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4973 Dátum: 2015.11.08 vasárnap, 08:46:52 »

Számíthatsz rám...

Így van. Azt hittem, hogy rágjuk a gittet... nem rágjuk?  vigyor3

 eljen
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #4974 Dátum: 2015.11.08 vasárnap, 14:35:39 »

Üdv Mindenki

Nem vagyok elektromos szakember, így elnézést a megfogalmazásokért, de próbáljátok a lényegét megfogni Smiley
FL-es gépemben a DRL helyén egy műanyag rács volt, így utólag szereztem be a ledes lámpatesteket. Mivel bontóban darabja 30e volt, így ebayhez fordultam segítségért, ahol egy másik fórumtárs is beszerezte a lámpatesteket 26e ért a kettőt. Rendeltem hozzá dimmelő modult is szintén ebay.
Miután minden megjött, elvittem egy villamosságishoz, hogy szerelje be. Szerelés közben kiderült, mivel kimérték műszerrel!!, hogy a ledek a lámpatestben utólag belekovácsolt olcsóbb minőségű ledek, hogy azok nem tudnak halványabban világítani alacsonyabb feszültségen, mert be se kapcsol és a dimmelő modul is nagy feszültség tartományban akarta volna vezérelni, így az nem is használható hozzá. Az lett a megoldás, hogy egy relével kötötték be és ha a tompítottat felkapcsolom kikapcsol, amúgy meg brutál erősen világít. Csekkoltam ködlámára is és ott is lekapcsolt. No eltelt kb 1,5 hónap és egyik este tompítottal hazafelé jövet feltűnt, hogy valami villog. Tompított mellett a DRL vibrált össze vissza. Megnéztem helyzetjelző + ködlámba kombinációban, ott meg egyenletesen, villanás mentesen HALVÁNYABBAN világított (korábban itt is kikapcsolt). Leállított motor mellett is vizsgálgattam és a tompított mellett a felvillant DRL-el egy ütemben furcsa-halk zúgó hang volt. Gondolom én, hogy a relé szarakodott. A szerelő kicsit hülyére is vett a telefonban, mondván, hogy *** kínait vásároltam, nem az ő hibája... Csak jövő hét csüt tud fogadni, mert sok a munkája... (a végére sikerült vele megértetni, hogy akkor világít, amikor nem kellene és nem akkor villog, amikor egyébként meg világítani kellene... hagyjuk)
Na már most, mivel főként sötétben használom a kocsit, így igencsak zavar a villogást, meg szerintem mindenki mást is, ráadásul szerintem haza is vághatja a ledeket, ezért gondoltam, hogy kikötöm, amíg nem tudom hozzá visszavinni, hogy a relét kicserélje, vagy nézze meg, hogy a korábban tutibiztosra kimért ledek mégis hogyan tudják a fizikát kijátszani és halványabban világítani a ködlámpa használatnál, mert akkor ezt a fícsört akarom a tompítotthoz is!!!!!

Leszedtem a jobb (fényszóró) lámpatestem, mert az alatt láttam a bekötését és úgy jobban hozzá is fértem. Találtam egy kábelkötegen egy csatlakozót, miből leágaztatta a DRL-t, többek között ezen vannak a ködlámpák is. Innen és a (fényszóró) lámpatest csatijából húzott egy kábelt a reléhez. Tudtommal a relé csak annyit csinál, hogy egy vezetéken vezérelve engedi vagy nem engedi átfolyni a fixen rákötött áramot. Ha a relém rossz, akkor annak köszönhetően volt az a jelenség, hogy engedte átfolyni amikor nem lett volna szabad, de csak kevesebbet, vagy ami fixen volt rákötve és a relé tovább engedte annak ellenére, hogy nem kellett volna, annak a feszültsége volt már leszabályozva, ahogy gyárilag is működne?? (ezt a mondatott nyugodtan olvassátok el többször  wow1) Vajon ha a relét leszedném és direktbe kötném arra a vezetékre ami a ködlámpás kábelköteg csatijából lett kivezetve (szerintem a gyári tápja lehet a DRL-nek), akkor működne a dimmelés?

Sikerült valamennyire érthetően feltennem a kérdést? Van valakinek erről tapasztalata?  help  Huh?

(Most széthúztam a ködlámpás kábelköteg csatiját és leszigetelőszalagoztam, hogy ne érje nedvesség, így ugyan nincs ködlámpám, de legalább a ledek nem villognak)

Köszönöm!!  angel
« Utoljára szerkesztve: 2015.11.08 vasárnap, 14:49:45 írta szemisun » Naplózva

Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #4975 Dátum: 2015.11.08 vasárnap, 17:46:26 »

Üdv Mindenki

Nem vagyok elektromos szakember
Az látszik az írásodból. Olyan nincs, hogy egy LED az olcsósága miatt nem dimmelhető...
Az persze elképzelhető, hogy egy akármilyen dimmelő modul meg akármilyen LED lámpatest nem működik együtt, de ez megoldható kell legyen.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
schenker88
Vendég
« Új hozzászólás #4976 Dátum: 2015.11.08 vasárnap, 18:12:46 »

Ez így rossznak tűnik. Próbáld ellentétes irányba, hogy megforduljon a kép... __--__--- - re! Hátha...

nem tudom multkor mit neztem, de most ezt lattam: __---__---  tehat elvileg magyarnak megfelelo lenne a fenycsova? huu de jo lenne ha igaz lenne Smiley
holnap megyek beallittatni a lampat
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #4977 Dátum: 2015.11.08 vasárnap, 21:35:12 »

Üdv Mindenki

Nem vagyok elektromos szakember, így elnézést a megfogalmazásokért, de próbáljátok a lényegét megfogni Smiley
FL-es gépemben a DRL helyén egy műanyag rács volt, így utólag szereztem be a ledes lámpatesteket. Mivel bontóban darabja 30e volt, így ebayhez ....
Köszönöm!!  angel


wow, nem értem.

Hogy jön ide a ködlámpa? Elvileg ködlámpát csak tompítottal kapcsolhatsz, vagyis elegendő lenne a tompítotthoz relézni az egészet.

Na nézzük előröl.

Az olcsó húsnak híg a leve, de a drága is lehet ***. Vagyis a drága gyári DRL sem biztos, hogy jó, de a jelzés nélküli led-es meg általában sz@r. A lényeg, hogy azok, ahol nincs leírva, hogy dimmelhető az nem dimmelhető. Alapvetően a régi ledek, a kapocsfeszültség csökkenésével fényerőt vesztettek. Az újabb típusú ledek a nyitófeszültség után világítanak, a fezsültség szint csökkenésével csak minimális fényerő csökkenés jár, ezért ezeknél a dimmelést a led időszakos kikapcsolásával érik el, vagyis az 1s felében világít, a felében nem. A jobb minőségű ledek ezt viszonylag nagy frekiszámban tudják megtenni. Fontos, hogy ezt egy vezérlőelektronika csinálja, ezért kell dimmelhetőnek lennie.

A kapcsolások nem nagyon szoktak 1.5 hónap után csak úgy megváltozni, de a relé bekötése már érdekes kérdés, mert a relé nyitásakor viszonylag nagy fezsültség indukálódhat, amit nem biztos, hogy a led modul elbír. Célszerű az utólagos xenon-hoz is ajánlott CANBUS canceler-t beiktatni, mert azok szépen leválasztják a két kört és a tüskéket nem engedik át. Ebay-en fillérekért kapható, bekötve a modul elé nagy biztonsággal megvéded a ledeket.

Én két dologra gondolok nálad
- a valószínűbb, hogy a led cuccod tönkrement, mert egy tüskejel kivágta az egészet. Én kb 3 kínai vackot cseréltettem vissza mire vettem egy philips-et. A lényeg, hogy ha táp rákerül, akkor villog (lehet az elején világít, de aztán villog). kösd rá direktben az aksira, ha a hiba jön, akkor *** a drl.
- a relé megadta magát és esetleg beégett. Ebben az esetben az előző pontban normálisan világít a lámpatest és normális bekötéssel megoldódik

+1, ha még is van valami további elektronika a rendszerben, mint a dimmelő modul, akkor még az is megmakkanhatott.
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #4978 Dátum: 2015.11.08 vasárnap, 21:36:40 »

nem tudom multkor mit neztem, de most ezt lattam: __---__---  tehat elvileg magyarnak megfelelo lenne a fenycsova? huu de jo lenne ha igaz lenne Smiley
holnap megyek beallittatni a lampat

igen
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4979 Dátum: 2015.11.08 vasárnap, 21:41:20 »


wow, nem értem.

Hogy jön ide a ködlámpa? Elvileg ködlámpát csak tompítottal kapcsolhatsz, vagyis elegendő lenne a tompítotthoz relézni az egészet.

Célszerű az utólagos xenon-hoz is ajánlott CANBUS canceler-t beiktatni, mert azok szépen leválasztják a két kört és a tüskéket nem engedik át.


Helyzetjelzővel is kapcsolható a ködlámpa.
Nem unjátok még a CAN BUS-t belekeverni a világításba?  zavart2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #4980 Dátum: 2015.11.08 vasárnap, 21:44:04 »


Helyzetjelzővel is kapcsolható a ködlámpa.
Nem unjátok még a CAN BUS-t belekeverni a világításba?  zavart2

igaz, helyzetjelzőre akartam írni

bocs a canbus-t csak azért kevertem be, mert az ebay-es xenon canbus cancelerek nagyon jók a tüske szűrésére

Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4981 Dátum: 2015.11.08 vasárnap, 21:49:29 »

igaz, helyzetjelzőre akartam írni

bocs a canbus-t csak azért kevertem be, mert az ebay-es xenon canbus cancelerek nagyon jók a tüske szűrésére



A kiemelt rész annyit jelent, hogy megszünteti a CAN BUS kommunikációt. Hát ha valóban ezt tenné/tudná, akkor igen nagy bajt okozna.
De szerencsére a CAN BUS-t nem lehet kinyírni egy köze sincs hozzá világítás vezetékein keresztül.  vigyor3

Használhatnák azt a megnevezést, hogy kiégett izzóra figyelmeztető hibajelzés deaktiváló.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #4982 Dátum: 2015.11.08 vasárnap, 21:53:06 »

A kiemelt rész annyit jelent, hogy megszünteti a CAN BUS kommunikációt. Hát ha valóban ezt tenné/tudná, akkor igen nagy bajt okozna.
De szerencsére a CAN BUS-t nem lehet kinyírni egy köze sincs hozzá világítás vezetékein keresztül.  vigyor3

Használhatnák azt a megnevezést, hogy kiégett izzóra figyelmeztető hibajelzés deaktiváló.

félreértjük egymást. Nem a canbus miatt írtam, hanem, hogy az ebay-en beszerezhető pici cucc, pont jó arra, hogy a tüskejelet megszűrje a DRL felé és nem kell összerakni valamit. Nem ez a funkciója, de erre is használható.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4983 Dátum: 2015.11.08 vasárnap, 21:55:15 »

félreértjük egymást. Nem a canbus miatt írtam, hanem, hogy az ebay-en beszerezhető pici cucc, pont jó arra, hogy a tüskejelet megszűrje a DRL felé és nem kell összerakni valamit. Nem ez a funkciója, de erre is használható.

Egy nem kínai DRL-ben van védelem. Amire szimplán elég egy kondenzátor is.
Megint eladják a filléres dolgokat jó drágán.  taps
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #4984 Dátum: 2015.11.08 vasárnap, 21:58:54 »

Egy nem kínai DRL-ben van védelem. Amire szimplán elég egy kondenzátor is.
Megint eladják a filléres dolgokat jó drágán.  taps

ez így van, de egy kínaiban sajna nincs. Ezért is javasoltam. Én mindig bajban vagyok, hogy mekkora kondit, meg miként kössem be, meg miként rakjam el, hogyan dobozoljam. A sok szívás helyett egy ilyen megéri nekem, de ha van hozzá affinitás, akkor persze a naked verzió is ugyan ezt tudja, csak kb 60 Ft-ból Cheesy :

http://www.ebay.com/itm/Xenon-HID-Kit-Error-Warning-Canceller-Canbus-Capacitors-Computer-Decoder-Elegant-/191572513534?hash=item2c9a9c92fe:g:oX8AAOSwEeFVRsVI&vxp=mtr
Naplózva
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #4985 Dátum: 2015.11.08 vasárnap, 22:03:20 »

Az látszik az írásodból. Olyan nincs, hogy egy LED az olcsósága miatt nem dimmelhető...
Az persze elképzelhető, hogy egy akármilyen dimmelő modul meg akármilyen LED lámpatest nem működik együtt, de ez megoldható kell legyen.
Igen, ezért is írtam előre, hogy nem a szakmám! Viszont a dimmelős okosságot, meg pont egy szakmabeli magyarázta...

Hogy jön ide a ködlámpa? Elvileg ködlámpát csak tompítottal kapcsolhatsz, vagyis elegendő lenne a tompítotthoz relézni az egészet.
Gondolom azért kötötték rá azt is, hogy akkor is kapcsoljon le a led, ha csak azt kapcsolom fel tompított nélkül

A kapcsolások nem nagyon szoktak 1.5 hónap után csak úgy megváltozni
Nem is változott, mert nem nyúlt hozzá senki

Én két dologra gondolok nálad
- a valószínűbb, hogy a led cuccod tönkrement, mert egy tüskejel kivágta az egészet. Én kb 3 kínai vackot cseréltettem vissza mire vettem egy philips-et. A lényeg, hogy ha táp rákerül, akkor villog (lehet az elején világít, de aztán villog). kösd rá direktben az aksira, ha a hiba jön, akkor *** a drl.
- a relé megadta magát és esetleg beégett. Ebben az esetben az előző pontban normálisan világít a lámpatest és normális bekötéssel megoldódik
Hozzáértetlenül is azt mondom, hogy biztosan a második lehetőség van, mert ha nem kapcsolok fel tompítottat, akkor gyönyörűen működik, ahogy eddig is!

+1, ha még is van valami további elektronika a rendszerben, mint a dimmelő modul, akkor még az is megmakkanhatott.
Relén kívül mást nem raktak be

...
Holnap bepróbálkozom egy másik szerelővel, hogy nézze meg és mondjon rá valamit :/
Ilyenkor sajnálom, hogy nem értek az ilyenekhez Sad
Naplózva

kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #4986 Dátum: 2015.11.08 vasárnap, 22:29:23 »

Gondolom azért kötötték rá azt is, hogy akkor is kapcsoljon le a led, ha csak azt kapcsolom fel tompított nélkül

Ezért kell az egészet a helyzetjelzőre reteszelni csak. A nélkül nem tudsz ködfényt sem kapcsolni.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #4987 Dátum: 2015.11.09 hétfő, 13:53:38 »

Alapvetően a régi ledek, a kapocsfeszültség csökkenésével fényerőt vesztettek. Az újabb típusú ledek a nyitófeszültség után világítanak, a fezsültség szint csökkenésével csak minimális fényerő csökkenés jár, ezért ezeknél a dimmelést a led időszakos kikapcsolásával érik el,
Aki előtét ellenállással dimmel az menjen a fenébe. PWM vezérlés kell, aztán olyan LED lehet benne, amilyen akar.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #4988 Dátum: 2015.11.09 hétfő, 14:01:29 »

Aki előtét ellenállással dimmel az menjen a fenébe. PWM vezérlés kell, aztán olyan LED lehet benne, amilyen akar.

jaja, sőt a nagy fényerejű ledeket nem is lehet előtét-ellenállással dimmelni, csak vezérléssel (led kiold, gyújt)
Naplózva
Tgazso
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78



E-mail
« Új hozzászólás #4989 Dátum: 2015.11.11 szerda, 08:24:22 »

Fényszóró beállítást szakember tudja csak elvégezni vagy van otthoni lehetőség is? 3x cseréltem izzókat a fényszóróban és szerintem elállítódott...
Naplózva

MK4 Turnier TDCi 140 LE, előtte MK3 TDCi Ghia
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #4990 Dátum: 2015.11.11 szerda, 10:46:27 »

Fényszóró beállítást szakember tudja csak elvégezni vagy van otthoni lehetőség is? 3x cseréltem izzókat a fényszóróban és szerintem elállítódott...

legjobb a műszeres, de egy 7-es imbusz kell hozzá. Amúgy izzócserétől nem igazán szoktak ezek elállítódni.
Naplózva
Tgazso
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78



E-mail
« Új hozzászólás #4991 Dátum: 2015.11.11 szerda, 11:38:45 »

legjobb a műszeres, de egy 7-es imbusz kell hozzá. Amúgy izzócserétől nem igazán szoktak ezek elállítódni.

Én is meglepődtem, hogy elállítódtak, de az eddig megszokott garázsajtón látszódó kép 15 fokos alakzata a két fényszóróval szemben teljesen összecsúszott...
Ha jól láttam két állítási lehetőség van a fel-le egy csavarral és jobbra-balra egy csavarral?

Egy jó lehetőség:
"Látni és látszani – 2015. Az Országos Rendőr-főkapitányság és az Országos Baleset-megelőzési Bizottság újra felkészülési időszakot hirdet a fokozott világítás-ellenőrzés előtt. 2015. október 1. és december 10. között mindenkinek lehetősége van betérni egy, az akcióban részt vevő szervizbe, ahol díjmentesen átvizsgálják a jármű világítástechnikai berendezéseit. "
« Utoljára szerkesztve: 2015.11.11 szerda, 11:44:07 írta Tgazso » Naplózva

MK4 Turnier TDCi 140 LE, előtte MK3 TDCi Ghia
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #4992 Dátum: 2015.11.11 szerda, 11:52:11 »

Én is meglepődtem, hogy elállítódtak, de az eddig megszokott garázsajtón látszódó kép 15 fokos alakzata a két fényszóróval szemben teljesen összecsúszott...
Ha jól láttam két állítási lehetőség van a fel-le egy csavarral és jobbra-balra egy csavarral?

Egy jó lehetőség:
"Látni és látszani – 2015. Az Országos Rendőr-főkapitányság és az Országos Baleset-megelőzési Bizottság újra felkészülési időszakot hirdet a fokozott világítás-ellenőrzés előtt. 2015. október 1. és december 10. között mindenkinek lehetősége van betérni egy, az akcióban részt vevő szervizbe, ahol díjmentesen átvizsgálják a jármű világítástechnikai berendezéseit. "

igen két állítási lehetőség van. Biztos, hogy a helyén van az izzó? Ha nagyon erősen nyomod, akkor leugorhat az állítógömbről. Szerintem inkább ez történhetett
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 26659


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4993 Dátum: 2015.11.11 szerda, 12:18:05 »



Egy jó lehetőség:
, ahol díjmentesen átvizsgálják a jármű világítástechnikai berendezéseit. "

Ezt én is megteszem neked... Fotózd le az autót felkapcsolt lámpával, valaki bentről indexeljen, illetve a féket nyomkodja. Küldd el a fotókat nekem és megmondom, hogy működik-e vagy sem.

Ezt minden ingyen, tőlem, neked.  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4994 Dátum: 2015.11.11 szerda, 12:25:15 »

Ezt én is megteszem neked... Fotózd le az autót felkapcsolt lámpával, valaki bentről indexeljen, illetve a féket nyomkodja. Küldd el a fotókat nekem és megmondom, hogy működik-e vagy sem.

Ezt minden ingyen, tőlem, neked.  vigyor3


 eljen

Igazán kimehetnél esténként egy bevásárlóközpont parkolójába és ingyen elvégezhetnéd ezt a sok arra járó autósnak.  wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #4995 Dátum: 2015.11.11 szerda, 12:27:59 »


 eljen

Igazán kimehetnél esténként egy bevásárlóközpont parkolójába és ingyen elvégezhetnéd ezt a sok arra járó autósnak.  wave

round 2
 nyes nyes nyes
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 26659


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4996 Dátum: 2015.11.11 szerda, 12:34:54 »


 eljen

Igazán kimehetnél esténként egy bevásárlóközpont parkolójába és ingyen elvégezhetnéd ezt a sok arra járó autósnak.  wave

Szerintem megvernének... Néha átszólok autósoknak, és van aki felháborodik...  nyes
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Tgazso
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78



E-mail
« Új hozzászólás #4997 Dátum: 2015.11.11 szerda, 12:47:02 »

Ezt én is megteszem neked... Fotózd le az autót felkapcsolt lámpával, valaki bentről indexeljen, illetve a féket nyomkodja. Küldd el a fotókat nekem és megmondom, hogy működik-e vagy sem.

Ezt minden ingyen, tőlem, neked.  vigyor3

akkor egy ilyet is nyomj kérlek ingyenbe, hogy ehhez képest mi a helyzet...  wow1

Naplózva

MK4 Turnier TDCi 140 LE, előtte MK3 TDCi Ghia
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4998 Dátum: 2015.11.11 szerda, 12:48:31 »

Szerintem megvernének... Néha átszólok autósoknak, és van aki felháborodik...  nyes


Én a minap mentem haza. Már Szentendrén bolyongott össze-vissza az útközepén egy smartos. Balra húzódik (ott a lejtős utca aljánál, ahol felém jobbra kell jönni....te tudod talán melyik kereszteződés) én kanyarodnék jobbra majd hirtelen bevág jobbra elém. A 2. következő kereszteződésnél megy egyenesen a jobb szélen én kanyarodnék balra, erre bevág elém jobbról hirtelen. Természetesen soha sehol nem indexelt és a mozgásából sem lehetett kitalálni mit is akar vagy mit fog csinálni.
Na, hagytam kicsit menni. 4-5 házzal lejjebb megáll. Megálltam én is mellette, jobb első ablak leenged....
Köszöntem neki, majd teljesen normálisan (igen normálisan  beka3) mondtam neki. "Figyelj, ne haragudj már én csináltam már ilyen autót mint a tied és bizony mindegyikbe szereltek irányjelzőt. Azt arra szokták/kellene -kötelezően- használni, hogy a körülötted lévőknek legalább sejtése legyen, hogy merre fogsz tovább haladni. Bár ahogy láttam neked is nehéz volt eldöntened, hogy mit is akarsz. Legközelebb állj félre nyugodtan és gondolkozz el rajta, hogy mit is szeretnél és utána próbáld meg kivitelezni. Mindenkinek jobb lesz. Mert így akadályozod, feltartod és veszélyezteted a többieket, beleértve magadat is. Köszönöm."
Mindezt szépen, nyugodt hangon elmondtam neki, majd kikerültem és otthagytam.  vigyor3

Valóban sértve érzik magukat az emberek, ha szólsz nekik (esetleg  megkéred), hogy indexeljen, kapcsoljon világítást vagy javíttassa meg...stb.
« Utoljára szerkesztve: 2015.11.11 szerda, 13:03:30 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #4999 Dátum: 2015.11.11 szerda, 12:59:37 »


Én a minap mentem haza. Már Szentendrén bolyongott össze-vissza az útközepén egy smartos. Balra húzódik (ott a lejtős utca aljánál, ahol felém jobbra kell jönni....te tudod talán melyik kereszteződés) én kanyarodnék jobbra majd hirtelen bevág jobbra elém. A 2. következő kereszteződésnél megy egyenesen a jobb szélen én kanyarodnék balra, erre bevág elém jobbról hirtelen. Természetesen soha sehol nem indexelt és a mozgásából sem lehetett kitalálni mit is akar vagy mit fog csinálni.
Na, hagytam kicsit menni. 4-5 házzal lejjebb megáll. Megálltam én is mellette, jobb első ablak leenged....
Köszöntem neki, majd teljesen normálisan (igen normálisan  beka3) mondtam neki. "Figyelj, ne haragudj már és csináltam már ilyen autót mint a tied és bizony mindegyikbe szereltek irányjelzőt. Azt arra szokták/kellene -kötelezően- használni, hogy a körülötted lévőknek legalább sejtése legyen, hogy merre fogsz tovább haladni. Bár ahogy láttam neked is nehéz volt eldöntened, hogy mit is akarsz. Legközelebb állj félre nyugodtan és gondolkozz el rajta, hogy mit is szeretnél és utána próbáld meg kivitelezni. Mindenkinek jobb lesz. Mert így akadályozod, feltartod és veszélyezteted a többieket, beleértve magadat is. Köszönöm."
Mindezt szépen, nyugodt hangon elmondtam neki, majd kikerültem és otthagytam.  vigyor3

Valóban sértve érzik magukat az emberek, ha szólsz nekik (esetleg  megkéred), hogy indexeljen, kapcsoljon világítást vagy javíttassa meg...stb.

Az ilyeneket legközelebb rögzítsd kérlek!  nyes (természetesen kép és hang is kell) 
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Oldalak: 1 ... 93 94 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 106 107 ... 213   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.095 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.