Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.09 csütörtök, 01:16:21 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 111 112 113 114 115 116 117 [118] 119 120 121 122 123 124 125 ... 213   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 3301162 alkalommal)
0 Felhasználó és 33 vendég van a témában
zsolank
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új hozzászólás #5850 Dátum: 2016.06.20 hétfő, 11:28:15 »

üdv.
a 9s7t-18828-aa antennatalphoz létezik külön tömítés?
vagy kenjem be valami tömítőanyaggal?  állt a lámpában a víz reggelre. de nem elöször. anno 1 éve levettem, kipucoltam, és eddig nem ázott be. ma viszont igen. de most gondolom a nedvességtől, a navi sem pontos. gondolom nem ízlik neki a víz.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26659


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5851 Dátum: 2016.06.20 hétfő, 12:33:40 »

Sziasztok, segítségre lenne szükségem.
MK4 Mondeo(2012), jobb első ablakemelő, nem húzza fel egy nyomásra,csak ha folyamatosan van nyomva, de eddig működött, meg végül is így is működik,csak nem rendesen. Volt már valakinek ilyen vagy tudtok rá megoldást?
Hogyan kell újra tanítani?
Előre is köszönöm! Smiley

Üdv, Ádám

Húzd fel az ablakot és tartsd 2-3 másodpercig még a gombot, utána megint fog működni a teljes felhúzás egy érintésre addig, míg megint kétszer meg nem akad az ablak.  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26659


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5852 Dátum: 2016.06.20 hétfő, 12:34:20 »

üdv.
a 9s7t-18828-aa antennatalphoz létezik külön tömítés?
vagy kenjem be valami tömítőanyaggal?  állt a lámpában a víz reggelre. de nem elöször. anno 1 éve levettem, kipucoltam, és eddig nem ázott be. ma viszont igen. de most gondolom a nedvességtől, a navi sem pontos. gondolom nem ízlik neki a víz.

Nincs, sőt, igazából az egész talppal gondok vannak...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
PappAdam
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3



E-mail
« Új hozzászólás #5853 Dátum: 2016.06.20 hétfő, 12:52:44 »

Húzd fel az ablakot és tartsd 2-3 másodpercig még a gombot, utána megint fog működni a teljes felhúzás egy érintésre addig, míg megint kétszer meg nem akad az ablak.  vigyor3

szuper, hazaértem ki is próbálom! köszönöm. Smiley
Naplózva

Ford Mondeo Titanium MK4_Black 1.6 EcoBoost
zsolank
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új hozzászólás #5854 Dátum: 2016.06.20 hétfő, 12:58:25 »

Nincs, sőt, igazából az egész talppal gondok vannak...
akkor marad a taknyolás....
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #5855 Dátum: 2016.06.21 kedd, 09:31:11 »

Kiderült, hogy a mondeomnak lelke van, és képes megsértődni. Sad
A hétvégén egy 5.0 GT mustanggal közlekedtem, a mondeo csütörtök-hétfő este között egy helyben állt. kinyitottam, kivettem a gyereküléseket, visszatettem, kb. ennyi volt a használat.
Tegnap este 4,5v volt az akkuban.  falbav falbav falbav  1 éves bosch S5 85Ah.  wow1
Ma meg megy (menne) műszakira (ha megtalálnám a KGFB befizetési igazolást).

Tettem bele egy 65Ah-s akkut,  hátha túléli a mai napot vele.

De mi a kuszagubancos f@sz vesz ki feszültséget az akksiból, miközben elvileg 20-30perc után áramtalanít?Huh?
Vasárnap este még látszólag jó volt.
A 4 nap alatt nulla azt jelentené, hogy valami állandóan 0,6A-t vesz fel, még lekapcsolt állapotban is.  szomoru1 szomoru1 szomoru1
(k.rvára elegem van....)
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #5856 Dátum: 2016.06.21 kedd, 10:05:50 »

Kiderült, hogy a mondeomnak lelke van, és képes megsértődni. Sad
A hétvégén egy 5.0 GT mustanggal közlekedtem, a mondeo csütörtök-hétfő este között egy helyben állt. kinyitottam, kivettem a gyereküléseket, visszatettem, kb. ennyi volt a használat.
Tegnap este 4,5v volt az akkuban.  falbav falbav falbav  1 éves bosch S5 85Ah.  wow1
Ma meg megy (menne) műszakira (ha megtalálnám a KGFB befizetési igazolást).

Tettem bele egy 65Ah-s akkut,  hátha túléli a mai napot vele.

De mi a kuszagubancos f@sz vesz ki feszültséget az akksiból, miközben elvileg 20-30perc után áramtalanít?Huh?
Vasárnap este még látszólag jó volt.
A 4 nap alatt nulla azt jelentené, hogy valami állandóan 0,6A-t vesz fel, még lekapcsolt állapotban is.  szomoru1 szomoru1 szomoru1
(k.rvára elegem van....)

Azért van abban az ótóban pár utólagosan beszerelt fogyasztó. Pl a kamera az nem ébred fel mozgásra? Hogy van bekötve, közvetlenül vagy csak gyújtáson megy? A kínai csoda? Esetleg a monitorok tápellátása?
Csak 5letelek...
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
kotta_cs
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2304



E-mail
« Új hozzászólás #5857 Dátum: 2016.06.21 kedd, 10:10:45 »

Azért van abban az ótóban pár utólagosan beszerelt fogyasztó. Pl a kamera az nem ébred fel mozgásra? Hogy van bekötve, közvetlenül vagy csak gyújtáson megy? A kínai csoda? Esetleg a monitorok tápellátása?
Csak 5letelek...

A kamera a belső világítás tápjára van kötve. Az autó bezárása után 30 perccel kikapcsol. A DRL bekötésére nem emlékszem, lehet hogy annak a tápvezetéke direktbe van kötve és csak vezérelve van az okos box-ja, én erre gyanakodnék most, mert annó nekem is az új aksival valami hasonlót művelt. De az is lehet, hogy nem kellett volna azt a mustángot hajtani néhány napig Cheesy Cheesy
Naplózva

-=újra=-
2006 Grand Cherokee 3.0 CRD V6 Limited
Anya: 2007 Mondeo MK4 1.8TDCi
ex: 2007 Mondeo MK4 2.0TDCi
ex: 2002 Mondeo MK3 1.8 aranybogár
ex: egyéb fordok
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26659


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5858 Dátum: 2016.06.21 kedd, 10:13:26 »

A kamera a belső világítás tápjára van kötve. Az autó bezárása után 30 perccel kikapcsol. A DRL bekötésére nem emlékszem, lehet hogy annak a tápvezetéke direktbe van kötve és csak vezérelve van az okos box-ja, én erre gyanakodnék most, mert annó nekem is az új aksival valami hasonlót művelt. De az is lehet, hogy nem kellett volna azt a mustángot hajtani néhány napig Cheesy Cheesy

Nem tudom milyen drl van benne, de a philips tud érdekesen mókázni. Az egyik mk4 sokat áll, na ott ha egy kicsit leesik a feszültség, akkor a drl elkezd ki-be kapcsolni, ami szépen le is szívja az akksit...

Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #5859 Dátum: 2016.06.21 kedd, 10:52:38 »

Nem tudom milyen drl van benne, de a philips tud érdekesen mókázni. Az egyik mk4 sokat áll, na ott ha egy kicsit leesik a feszültség, akkor a drl elkezd ki-be kapcsolni, ami szépen le is szívja az akksit...


akkor az lesz, mert tegnap abból vettem észre, hogy nincs rendben valami, hogy 4 nap állás után a DLR le-fel kapcsolgatott és elég csoffadt fénye volt. Már annyi feszültség sem volt az akksiban, hogy a zárakat nyissa, de a dlr még felkapcsolt 5mp-ra. mókás.

(a kgfb igazolást sikerült megszereznem, így már csak az alulméretezett akku a kérdés a vizsgán...)
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26659


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5860 Dátum: 2016.06.21 kedd, 11:04:27 »

akkor az lesz, mert tegnap abból vettem észre, hogy nincs rendben valami, hogy 4 nap állás után a DLR le-fel kapcsolgatott és elég csoffadt fénye volt. Már annyi feszültség sem volt az akksiban, hogy a zárakat nyissa, de a dlr még felkapcsolt 5mp-ra. mókás.

(a kgfb igazolást sikerült megszereznem, így már csak az alulméretezett akku a kérdés a vizsgán...)

Ha arra gondolsz, hogy vizsgán nézik az akksit, akkor szerintem ne izgulj, mert nem hiszem.

Ha beindul az autó, akkor lemegy a móka simán kis akksival is.
Én azt csinálom, hogy ha tudom hosszabb ideig áll az autó, akkor kiveszem a drl biztijét...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
BIstván
Vendég
« Új hozzászólás #5861 Dátum: 2016.06.21 kedd, 11:10:22 »

Korábban egy alkalommal a parkolóban hagyott bezárt autó (2012. évben gyártott) lehúzta az ablakokat.
Most a napokban elkezdte a központi zárat nyitni és zárni és ablakokat is lehúzta. Most nem merem ott hagyni sehol.
Lehet ennek a jelenségnek az oka, hogy a távirányító beázott?
Mi köze van ennek az ablakokhoz?
Tudtok egy jó szerelőt Budaörs környékén, aki ezen jó áron tud segíteni? Köszi István
Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #5862 Dátum: 2016.06.21 kedd, 11:32:05 »

Korábban egy alkalommal a parkolóban hagyott bezárt autó (2012. évben gyártott) lehúzta az ablakokat.
Most a napokban elkezdte a központi zárat nyitni és zárni és ablakokat is lehúzta. Most nem merem ott hagyni sehol.
Lehet ennek a jelenségnek az oka, hogy a távirányító beázott?
Mi köze van ennek az ablakokhoz?
Tudtok egy jó szerelőt Budaörs környékén, aki ezen jó áron tud segíteni? Köszi István

A mondeók komfortmodulosak, vagyis a távval nyitni és zárni is tudod az ablakokat, a megfelelő gomb hosszan nyomásával. A beázás valószínűleg zárlatot okoz, emiatt nyitja-zárja az ajtókat, és az ablakokat is. Szedd szét a távot, mintha elemet cserélnél, szárítsd ki, ha szerencséd van ez meg is oldja a problémát. Ha már úgyis szét van szedve, elemet szerintem cserélj.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #5863 Dátum: 2016.06.21 kedd, 12:39:53 »

Korábban egy alkalommal a parkolóban hagyott bezárt autó (2012. évben gyártott) lehúzta az ablakokat.
Most a napokban elkezdte a központi zárat nyitni és zárni és ablakokat is lehúzta. Most nem merem ott hagyni sehol.
Lehet ennek a jelenségnek az oka, hogy a távirányító beázott?
Mi köze van ennek az ablakokhoz?
Tudtok egy jó szerelőt Budaörs környékén, aki ezen jó áron tud segíteni? Köszi István
Beázott a távirányító? Szedd szét és szárítsd ki. Egyébként meglehetősen vízálló. Nálam az egyik távirányító véletlenül bekerült a mosásba. Semmi baja nem lett, még csak a víz sem ment bele.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #5864 Dátum: 2016.06.21 kedd, 14:41:33 »

Ha arra gondolsz, hogy vizsgán nézik az akksit, akkor szerintem ne izgulj, mert nem hiszem.

Ha beindul az autó, akkor lemegy a móka simán kis akksival is.
Én azt csinálom, hogy ha tudom hosszabb ideig áll az autó, akkor kiveszem a drl biztijét...
Arra gondolok, beindul-e. A 65Ah-s motorcraft aksinak az indítóárammal van gondja, ha nagyon leesik a kapocsfeszültség, letiltja a pcm az indítást. Az meg blama a vizsgán.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #5865 Dátum: 2016.06.21 kedd, 14:47:47 »

Beázott a távirányító? Szedd szét és szárítsd ki. Egyébként meglehetősen vízálló. Nálam az egyik távirányító véletlenül bekerült a mosásba. Semmi baja nem lett, még csak a víz sem ment bele.
Beázott távirányítótól nem nyit ablakot. Inkább a vevő ázhatott be/romlott el. Tetőablak?
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #5866 Dátum: 2016.06.21 kedd, 15:28:59 »

Beázott távirányítótól nem nyit ablakot. Inkább a vevő ázhatott be/romlott el. Tetőablak?

Az ajtót is nyitja-zárja saját kénye, kedve szerint. Ha sokáig adja a jelet, akkor simán az ablakot is vezérelheti. Szerintem.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
kotta_cs
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2304



E-mail
« Új hozzászólás #5867 Dátum: 2016.06.21 kedd, 15:31:00 »

Arra gondolok, beindul-e. A 65Ah-s motorcraft aksinak az indítóárammal van gondja, ha nagyon leesik a kapocsfeszültség, letiltja a pcm az indítást. Az meg blama a vizsgán.

simán, amikor elhoztam az autót, akkor egy 55Ah-s aksi volt benne. Az ment a focusba és kapott egy rendeset. Aztán 3-4 évvel később az az aksi is beadta a kulcsot.
Naplózva

-=újra=-
2006 Grand Cherokee 3.0 CRD V6 Limited
Anya: 2007 Mondeo MK4 1.8TDCi
ex: 2007 Mondeo MK4 2.0TDCi
ex: 2002 Mondeo MK3 1.8 aranybogár
ex: egyéb fordok
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #5868 Dátum: 2016.06.21 kedd, 22:53:05 »

Meg van az első hiba, a "Bonet is open" felirat időnként feltünik a kijelzőn, elsőre gondoltam rosszul csuktam le a motorháztetőt, újra nyitottam és lezártam, de persze később megint előjött, legutolsó 2 esetnél mintha épp egy nagyobb uthiba/kereszteződő sinek huppanasa utan dobta volna fel, uh sanszos hogy valami kontakt hiba lesz.
Egyébként a riasztó (gyári) is bekapcsolt ma lezárt állapotban, lehet az is emiatt volt....
Valszeg a szerviz altal elvegzett tegnapi motormosás megtette 'jótékony' hatását.
Kérdés, valaki találkozott már ilyennel? Hol találom az érzékelőt ami ezt figyeli?
Naplózva

HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #5869 Dátum: 2016.06.21 kedd, 22:58:54 »

Meg van az első hiba, a "Bonet is open" felirat időnként feltünik a kijelzőn, elsőre gondoltam rosszul csuktam le a motorháztetőt, újra nyitottam és lezártam, de persze később megint előjött, legutolsó 2 esetnél mintha épp egy nagyobb uthiba/kereszteződő sinek huppanasa utan dobta volna fel, uh sanszos hogy valami kontakt hiba lesz.
Egyébként a riasztó (gyári) is bekapcsolt ma lezárt állapotban, lehet az is emiatt volt....
Valszeg a szerviz altal elvegzett tegnapi motormosás megtette 'jótékony' hatását.
Kérdés, valaki találkozott már ilyennel? Hol találom az érzékelőt ami ezt figyeli?
a zárszerszerkezetben van, 20-25körül van az új belőle
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #5870 Dátum: 2016.06.21 kedd, 23:15:18 »

a zárszerszerkezetben van, 20-25körül van az új belőle
Hogy lehetne hozzáférni a csatlakozojahoz?
Naplózva

HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #5871 Dátum: 2016.06.21 kedd, 23:44:21 »

Hogy lehetne hozzáférni a csatlakozojahoz?

felülről a nagy borítást kell levenni, amire a kitámasztó ráfekszik és alatta hozzáférhető
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #5872 Dátum: 2016.06.22 szerda, 00:12:24 »

felülről a nagy borítást kell levenni, amire a kitámasztó ráfekszik és alatta hozzáférhető
kösz, holnap ranezek, az erintkezők kapnak egy kis fektisztitot, a mechanika meg wd40-et, azt majd elvalik
ha nem javul akkor meg beprobalom a kereskedőt/szervizt elvegre van szavatossag hasznalt kocsira es ez a hiba valszeg nem ma jött elő miutan elhoztam...
Naplózva

bakolaci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68


E-mail
« Új hozzászólás #5873 Dátum: 2016.06.22 szerda, 14:00:11 »

Sziasztok,

 Azt szeretném kérdezni, hogy az normális-e, hogy nem tudom lekapcsolni a világítást az autón?
Hiába fordítom alap "0" állásba a kapcsolót, visszakapcsol a világítás, csak a műszerfal háttérvilágítás nélkül.

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv. BL.
Naplózva

2017 MK5 Mondeo, 2.0 TDCI Titanium Powershift 180 HP.
2008 MK4 Mondeo, 2.0 TDCI Titanium-X, Automata 130 HP.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #5874 Dátum: 2016.06.22 szerda, 14:28:29 »

Sziasztok,

 Azt szeretném kérdezni, hogy az normális-e, hogy nem tudom lekapcsolni a világítást az autón?
Hiába fordítom alap "0" állásba a kapcsolót, visszakapcsol a világítás, csak a műszerfal háttérvilágítás nélkül.

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv. BL.
a gyujtásra van kapcsoltatva.néhány nyugati országban ez az előírás.kilehet kapcsoltatni ezt a funkciót a bcm-ben.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #5875 Dátum: 2016.06.23 csütörtök, 09:52:48 »

Sziasztok,

 Azt szeretném kérdezni, hogy az normális-e, hogy nem tudom lekapcsolni a világítást az autón?
Hiába fordítom alap "0" állásba a kapcsolót, visszakapcsol a világítás, csak a műszerfal háttérvilágítás nélkül.

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv. BL.
Ha jársz Bp-en, szívesen átkonfigurálom.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #5876 Dátum: 2016.06.23 csütörtök, 10:22:36 »

Valaki tudna segiteni, hogy mikepp tudnam a gyari riasztot teljesen kikapcsolni?
A fenti mocitető erzekelo hiba miatt random mód bekapcsol a riaszto és csak jövő csütörtökön fogad a szerviz,
addig valahogy jo lenne a riasztot kiiktatni.
Menuben van egy csökkentett mód allitas lehetőség riasztóra, de valahol azt olvastam az csak a belter szenzort kapcsolja ki
ha kutyat/macskat szeretnenk a kocsiba zarni.
Megsem alltam neki mókolni, inkabb szavatossagba legyen megcsinalva.
Naplózva

Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26659


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5877 Dátum: 2016.06.23 csütörtök, 10:51:45 »

Valaki tudna segiteni, hogy mikepp tudnam a gyari riasztot teljesen kikapcsolni?
A fenti mocitető erzekelo hiba miatt random mód bekapcsol a riaszto és csak jövő csütörtökön fogad a szerviz,
addig valahogy jo lenne a riasztot kiiktatni.
Menuben van egy csökkentett mód allitas lehetőség riasztóra, de valahol azt olvastam az csak a belter szenzort kapcsolja ki
ha kutyat/macskat szeretnenk a kocsiba zarni.
Megsem alltam neki mókolni, inkabb szavatossagba legyen megcsinalva.


Ha lehúzod a csatiját?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
bakolaci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68


E-mail
« Új hozzászólás #5878 Dátum: 2016.06.23 csütörtök, 10:56:45 »

Ha jársz Bp-en, szívesen átkonfigurálom.

Szia,
Bp-en dolgozom a 14 kerületben. Mikor és hol találkozhatunk?

Előre is köszönöm.

Üdv BL.
Naplózva

2017 MK5 Mondeo, 2.0 TDCI Titanium Powershift 180 HP.
2008 MK4 Mondeo, 2.0 TDCI Titanium-X, Automata 130 HP.
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #5879 Dátum: 2016.06.23 csütörtök, 11:10:27 »

Ha lehúzod a csatiját?
A mocitető érzékelőre gondolsz? A riasztót nem tom merre lehet.
« Utoljára szerkesztve: 2016.06.23 csütörtök, 11:15:07 írta ReFi » Naplózva

Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26659


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5880 Dátum: 2016.06.23 csütörtök, 11:10:46 »

A mocitető érzékelőre gondolsz?

igen.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #5881 Dátum: 2016.06.23 csütörtök, 11:16:57 »

igen.
Azt igazabol nem akarnam megbontani, nehogy belekössenek hogy ott buheraltam.
Ex kocsin ott a fedélnél muanyag csavarokat kellett kiszedni azt meg sose tudtam nyom nélkül kiszedni Cheesy



Egyébként valahogy ki lehet olvasni pontosan mire jelzett be a riasztó?
Ex kocsi utolagos riasztójánál a visszajelző LED villogásából lehetett dekódolni, hogy pontosan miert volt riasztás.
Illetve annal egy kulccsal kiiktatható volt a riasztó. Ezért indultam ebbe az iranyba, valami kikapcsoló vagy biztositek hatha van ami kiiktatja.
« Utoljára szerkesztve: 2016.06.23 csütörtök, 11:18:47 írta ReFi » Naplózva

Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #5882 Dátum: 2016.06.23 csütörtök, 11:55:02 »

Valaki tudna segiteni, hogy mikepp tudnam a gyari riasztot teljesen kikapcsolni?
A fenti mocitető erzekelo hiba miatt random mód bekapcsol a riaszto és csak jövő csütörtökön fogad a szerviz,
addig valahogy jo lenne a riasztot kiiktatni.
Menuben van egy csökkentett mód allitas lehetőség riasztóra, de valahol azt olvastam az csak a belter szenzort kapcsolja ki
ha kutyat/macskat szeretnenk a kocsiba zarni.
Megsem alltam neki mókolni, inkabb szavatossagba legyen megcsinalva.

BCM konfigurációs opció a gyári riasztó. Elmconfiggal lekapcsolható teljesen. Ha kell, segítek.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #5883 Dátum: 2016.06.23 csütörtök, 11:59:48 »

Meg van az első hiba, a "Bonet is open" felirat időnként feltünik a kijelzőn, elsőre gondoltam rosszul csuktam le a motorháztetőt, újra nyitottam és lezártam, de persze később megint előjött, legutolsó 2 esetnél mintha épp egy nagyobb uthiba/kereszteződő sinek huppanasa utan dobta volna fel, uh sanszos hogy valami kontakt hiba lesz.
Egyébként a riasztó (gyári) is bekapcsolt ma lezárt állapotban, lehet az is emiatt volt....
Valszeg a szerviz altal elvegzett tegnapi motormosás megtette 'jótékony' hatását.
Kérdés, valaki találkozott már ilyennel? Hol találom az érzékelőt ami ezt figyeli?
Arra érdemes figyelni mosogatásnál, hogy a gépháztető nyitó bowden is képes beázni, berohadni (nagyon praktikus darab)
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Bandy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 521


2016 MK5 Mondeo 2.0 TDCI 150/180/205LE Tit Design


E-mail
« Új hozzászólás #5884 Dátum: 2016.06.23 csütörtök, 12:07:08 »

A mocitető érzékelőre gondolsz? A riasztót nem tom merre lehet.

Nálam 2 opció van a teljes védelmen kívül, meg a kezelési könyv is írja, egyik a csökkentett, másik a teljesen kikapcsol, csak annyit említ még, hogy minden újraindításnál automatikusan visszaáll teljes védelemre. Tehát minden leállításnál ki kell kapcsolni.
Naplózva

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #5885 Dátum: 2016.06.23 csütörtök, 13:16:13 »

Nálam 2 opció van a teljes védelmen kívül, meg a kezelési könyv is írja, egyik a csökkentett, másik a teljesen kikapcsol, csak annyit említ még, hogy minden újraindításnál automatikusan visszaáll teljes védelemre. Tehát minden leállításnál ki kell kapcsolni.
Nalam 2 opcio van a menuben, teljes vedelem (full guard), meg a csokkentett (reduced), illetve a 3iknal csak belehet pipalni, hogy minden egyes gyujtas lekapcsolas utan kerdezze meg hogy akarok-e  csokkentett vedelmet vagy sem.
Meg amit irtal, hogy a csokkentett beallitas 1 alklamas, utana visszaall teljesre.


Neked akkor ezen felül van +1 opcio a teljes kikapcsra?

BCM konfigurációs opció a gyári riasztó. Elmconfiggal lekapcsolható teljesen. Ha kell, segítek.
van egy ilyen elm327 (v1.2 nem mai darab) kabelem, amivel a Forscan mukodott is, ez jo lehet az elmconfiggal?
« Utoljára szerkesztve: 2016.06.23 csütörtök, 13:17:48 írta ReFi » Naplózva

Bandy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 521


2016 MK5 Mondeo 2.0 TDCI 150/180/205LE Tit Design


E-mail
« Új hozzászólás #5886 Dátum: 2016.06.23 csütörtök, 13:45:21 »

Nalam 2 opcio van a menuben, teljes vedelem (full guard), meg a csokkentett (reduced), illetve a 3iknal csak belehet pipalni, hogy minden egyes gyujtas lekapcsolas utan kerdezze meg hogy akarok-e  csokkentett vedelmet vagy sem.
Meg amit irtal, hogy a csokkentett beallitas 1 alklamas, utana visszaall teljesre.

Neked akkor ezen felül van +1 opcio a teljes kikapcsra?
van egy ilyen elm327 (v1.2 nem mai darab) kabelem, amivel a Forscan mukodott is, ez jo lehet az elmconfiggal?

Hmmm.... lehet valamit rosszul értelmeztem  vigyor3
Naplózva

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak
potyo57
Vendég
« Új hozzászólás #5887 Dátum: 2016.06.23 csütörtök, 19:43:50 »

Arra gondolok, beindul-e. A 65Ah-s motorcraft aksinak az indítóárammal van gondja, ha nagyon leesik a kapocsfeszültség, letiltja a pcm az indítást. Az meg blama a vizsgán.
miből gondolod hogy az indító áramával van baj a gépkocsi indító akkumulátorok mindegyike tud több száz ampert csak a kisebbek hamarabb tönkre mennek a túlterheléstől de az nem 1 nap
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #5888 Dátum: 2016.06.23 csütörtök, 22:01:01 »

miből gondolod hogy az indító áramával van baj a gépkocsi indító akkumulátorok mindegyike tud több száz ampert csak a kisebbek hamarabb tönkre mennek a túlterheléstől de az nem 1 nap
abból, hogy indítás után világít az abs és esp lámpa a convers+ -on, ami már az mk3-nál is azt jelentette, hogy 10v alá esik az akksi feszültsége indítás során.
Ez egy régebbi (kb. 2012-es) akksi, így simán lehet csoffadt.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Solya06
Vendég
« Új hozzászólás #5889 Dátum: 2016.06.25 szombat, 21:06:18 »

Üdv mindenkinek!
Adott egy 2012-es Titanium felszereltségű vas...
...olyan tolatókamera van rászerelve gyárilag, ami a rendszám világítás mellett balra helyezkedik el, vmi gömb alakú plexis védőben. ..  akinek ugyanígy van/volt, mit tud mondani a kép minőségéről,mert éjszaka alig látni vmit,és szerintem ez igy nem igazán normális.  Próbálkoztunk Led izzóval a tolatóvilágítás helyére, valamint erősebb rendszámtábla világításssal,de mintha még rosszabb lenne,mint normállal.. ötletek esetleg?
Másik kérdés, ezzel kapcsolatban, hogy cserélt e esetleg vki az előbb írt kamerát másikra, például a rendszám világítás helyére szerelhetőre? Működik e jól? Nekünk azt mondta villamossági szerelő, hogy ha cserélni kell,akkor csak gyári kapható hozzá, mással valószínűleg nem is lesz kompatibilis, node az minimum 50 ezer lenne...
Szerintetek?
Köszönet előre is!
Naplózva
DJK111
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 325



E-mail
« Új hozzászólás #5890 Dátum: 2016.06.26 vasárnap, 13:27:01 »

Bár a gyári kamerával kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, nekem mk3-ban volt ebay-ről rendelt utólagosan beszerelt, az nagyon jól "látott" sötétben is. Rendszámtábla világítás helyére volt szerelve, tartalmazott egy ledet is.

A jelenlegi autómhoz is ilyesmit keresek, a lényeg, hogy jó képet szolgáltasson és legyen benne kiegészítő ledes világítás.

Nem tud esetleg valaki egy Alis vagy Ebay-es linket?  worship
Naplózva

2012 MK4 2.0 TDCi 163LE PowerShift Titanium-Luxury
fecso71
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124



E-mail
« Új hozzászólás #5891 Dátum: 2016.06.26 vasárnap, 13:47:46 »

http://www.ebay.com/itm/High-quality-Parking-Reverse-Rear-Camera-for-Ford-Focus-S-Max-Mondeo-Fiesta-/172222358507?hash=item281940a3eb:g:RfUAAOSwbwlXA-o4

Bár a gyári kamerával kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, nekem mk3-ban volt ebay-ről rendelt utólagosan beszerelt, az nagyon jól "látott" sötétben is. Rendszámtábla világítás helyére volt szerelve, tartalmazott egy ledet is.

A jelenlegi autómhoz is ilyesmit keresek, a lényeg, hogy jó képet szolgáltasson és legyen benne kiegészítő ledes világítás.

Nem tud esetleg valaki egy Alis vagy Ebay-es linket?  worship
Naplózva

2019 Mondeo Hybrid Vignale
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5892 Dátum: 2016.06.26 vasárnap, 15:00:01 »

Üdv mindenkinek!
Adott egy 2012-es Titanium felszereltségű vas...
...olyan tolatókamera van rászerelve gyárilag, ami a rendszám világítás mellett balra helyezkedik el, vmi gömb alakú plexis védőben. ..  akinek ugyanígy van/volt, mit tud mondani a kép minőségéről,mert éjszaka alig látni vmit,és szerintem ez igy nem igazán normális.  Próbálkoztunk Led izzóval a tolatóvilágítás helyére, valamint erősebb rendszámtábla világításssal,de mintha még rosszabb lenne,mint normállal.. ötletek esetleg?
Másik kérdés, ezzel kapcsolatban, hogy cserélt e esetleg vki az előbb írt kamerát másikra, például a rendszám világítás helyére szerelhetőre? Működik e jól? Nekünk azt mondta villamossági szerelő, hogy ha cserélni kell,akkor csak gyári kapható hozzá, mással valószínűleg nem is lesz kompatibilis, node az minimum 50 ezer lenne...
Szerintetek?
Köszönet előre is!
Van egy ilyen a családban. Valóban elég szemcsés képet ad sötétben, ez ilyen.
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
DJK111
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 325



E-mail
« Új hozzászólás #5893 Dátum: 2016.06.26 vasárnap, 19:37:56 »


Köszönöm!  worship
Naplózva

2012 MK4 2.0 TDCi 163LE PowerShift Titanium-Luxury
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #5894 Dátum: 2016.06.27 hétfő, 09:56:17 »

Üdv mindenkinek!
Adott egy 2012-es Titanium felszereltségű vas...
...olyan tolatókamera van rászerelve gyárilag, ami a rendszám világítás mellett balra helyezkedik el, vmi gömb alakú plexis védőben. ..  akinek ugyanígy van/volt, mit tud mondani a kép minőségéről,mert éjszaka alig látni vmit,és szerintem ez igy nem igazán normális.  Próbálkoztunk Led izzóval a tolatóvilágítás helyére, valamint erősebb rendszámtábla világításssal,de mintha még rosszabb lenne,mint normállal.. ötletek esetleg?
Másik kérdés, ezzel kapcsolatban, hogy cserélt e esetleg vki az előbb írt kamerát másikra, például a rendszám világítás helyére szerelhetőre? Működik e jól? Nekünk azt mondta villamossági szerelő, hogy ha cserélni kell,akkor csak gyári kapható hozzá, mással valószínűleg nem is lesz kompatibilis, node az minimum 50 ezer lenne...
Szerintetek?
Köszönet előre is!

Tegnap én is kipróbáltam sötétben, valóban elég szemcsés, de a tolatólámpa kombinál ad annyi fényt hogy a közeli és ezért fontos részleteket lásd.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
kotta_cs
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2304



E-mail
« Új hozzászólás #5895 Dátum: 2016.06.27 hétfő, 22:29:39 »

Üdv mindenkinek!
Adott egy 2012-es Titanium felszereltségű vas...
...olyan tolatókamera van rászerelve gyárilag, ami a rendszám világítás mellett balra helyezkedik el, vmi gömb alakú plexis védőben. ..  akinek ugyanígy van/volt, mit tud mondani a kép minőségéről,mert éjszaka alig látni vmit,és szerintem ez igy nem igazán normális.  Próbálkoztunk Led izzóval a tolatóvilágítás helyére, valamint erősebb rendszámtábla világításssal,de mintha még rosszabb lenne,mint normállal.. ötletek esetleg?
Másik kérdés, ezzel kapcsolatban, hogy cserélt e esetleg vki az előbb írt kamerát másikra, például a rendszám világítás helyére szerelhetőre? Működik e jól? Nekünk azt mondta villamossági szerelő, hogy ha cserélni kell,akkor csak gyári kapható hozzá, mással valószínűleg nem is lesz kompatibilis, node az minimum 50 ezer lenne...
Szerintetek?
Köszönet előre is!

éjszaka a sima kamerának gyenge a képe. Azt próbáld ki, hogy infrát lát-e. Este berakod hátramenetbe és valaki egy infrás távirányítóval a kamerába tolja a hangerőállítást. Ha látod a villogását, akkor lát infrát. Innentől kezdve csak kell venni egy adag infraledet és megfelelő helyre elrakni (én a macskaszem-et javaslom) és utána éjszaka is fogsz látni. Ledes cuccal a tolatólámpában semmit nem fogsz érni.
Naplózva

-=újra=-
2006 Grand Cherokee 3.0 CRD V6 Limited
Anya: 2007 Mondeo MK4 1.8TDCi
ex: 2007 Mondeo MK4 2.0TDCi
ex: 2002 Mondeo MK3 1.8 aranybogár
ex: egyéb fordok
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #5896 Dátum: 2016.06.28 kedd, 11:01:34 »

Remek, reggel inditanam a kocsit, megse birta forgatni, akksi lemerült. (es volt 1 csattanas hatul, ezt most sem ertem mi lehetett)
1 hete mikor elhoztam a kocsit mar akkor is irta, hogy alacson akksi feszültség, a par honap allas miatt lemerült és majd gondoltam időközben feltöltődik, de azota meg sajnos nem mentem csak inkabb rövid tavokat, meg 1-2 40km-eset.
Valszeg meg a gyari 4.5 éves akksi lehet benne, szerintetek adjak neki még egy esélyt és szedjem ki az akksit és tegyem egy estére töltőre, vagy inkabb csere?
Naplózva

zsapeti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 974



E-mail
« Új hozzászólás #5897 Dátum: 2016.06.28 kedd, 11:46:43 »

Remek, reggel inditanam a kocsit, megse birta forgatni, akksi lemerült. (es volt 1 csattanas hatul, ezt most sem ertem mi lehetett)
1 hete mikor elhoztam a kocsit mar akkor is irta, hogy alacson akksi feszültség, a par honap allas miatt lemerült és majd gondoltam időközben feltöltődik, de azota meg sajnos nem mentem csak inkabb rövid tavokat, meg 1-2 40km-eset.
Valszeg meg a gyari 4.5 éves akksi lehet benne, szerintetek adjak neki még egy esélyt és szedjem ki az akksit és tegyem egy estére töltőre, vagy inkabb csere?
Én amikor elhoztam a Galaxyt 1-2 hétre rá kocsimosás közben kiírta hogy low Batt, illetve egyszer télen nagyon sok mínuszban volt hogy kopp hideg motort kb 3x kellett beindítani 10 perc alatt és 3.-ra már nem indult be. Fél óra állás után elindult magától. Betojtam én is hogy egyből akksicsere, de azóta kopp-kopp... Szerintem előttem marha rövid városi távokon használták ráadásul automata fényszóró-kapcsolással és azt ezek szerint nem szereti... Ennek több mint fél éve és azóta minden ok, nem látom jelét hogy gyengélkedne az akksi.
Naplózva

MKIII. 2.0 TDCi Trend kombi /2002.12./ --> ex/Citroen Evasion 1.9 TD --> ex/Galaxy 2.0 TDCi 2006-->ex/Renault Grand Espace 2.0T
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5898 Dátum: 2016.06.28 kedd, 11:55:31 »

Remek, reggel inditanam a kocsit, megse birta forgatni, akksi lemerült. (es volt 1 csattanas hatul, ezt most sem ertem mi lehetett)
1 hete mikor elhoztam a kocsit mar akkor is irta, hogy alacson akksi feszültség, a par honap allas miatt lemerült és majd gondoltam időközben feltöltődik, de azota meg sajnos nem mentem csak inkabb rövid tavokat, meg 1-2 40km-eset.
Valszeg meg a gyari 4.5 éves akksi lehet benne, szerintetek adjak neki még egy esélyt és szedjem ki az akksit és tegyem egy estére töltőre, vagy inkabb csere?
A 2011-es Mondeonkban tavaly nyáron adta be az unalmast az akksi. Kb 5 és fél évesen. A kocsi szinte minden nap megy legalább 50-60 km-eket. Én vennék újat a helyedben mert lassan úgy is vége lesz, és csak az a kérdés, hogy mennyire sz.r helyen hagy csereben.
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
dzoli33
Vendég
« Új hozzászólás #5899 Dátum: 2016.06.28 kedd, 14:24:50 »

jobb oldalon a kesztyűtartónál van egy kábelkorbács.ott.
Köszi. Próbálkozom Smiley
Naplózva
Oldalak: 1 ... 111 112 113 114 115 116 117 [118] 119 120 121 122 123 124 125 ... 213   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.095 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.