Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.08 szerda, 12:46:07 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 112 113 114 115 116 117 118 [119] 120 121 122 123 124 125 126 ... 213   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 3300450 alkalommal)
0 Felhasználó és 27 vendég van a témában
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #5900 Dátum: 2016.06.28 kedd, 15:37:46 »

A 2011-es Mondeonkban tavaly nyáron adta be az unalmast az akksi. Kb 5 és fél évesen. A kocsi szinte minden nap megy legalább 50-60 km-eket. Én vennék újat a helyedben mert lassan úgy is vége lesz, és csak az a kérdés, hogy mennyire sz.r helyen hagy csereben.
Most rá tudtam kicsit nézni Forscannel a BCM modulra.
Ugye epp tegnap kicsit jatszottam Forscannal, akkor mentettem egy kepernyot, tegnap meg igy nezett ki



Mara meg mar igy:


A töltés szint leesett 49%ről 0%-ra a feszültség meg 11.8V-ről 10.3V-re
Illetve dobott egy DTC-t

Kód:
===PCM DTC P068A:00-27===
Kód: P068A - ECM/PCM táprelé túl korán kapcsolt ki

Állapot:
 - A lekérdezés idején a DTC hibakód jelen van
 - A hibajelző MIL lámpa nincs bekapcsolva ehhez a DTC hibakódhoz

Modul: Táplálási Soros Szabályozó Modul

 Kép kimerevítése :
-ESTSERUN: Nem  - Motor állapot - motor jár
-ESTSECRK: Nem  - Motor állapot - indítózás
===END PCM DTC P068A:00-27===

Akksit cseréltem már maga valaki az Mk4-en?
Az akksinak csak a fele van kint a masik fele benn van a szélvédő alatt,
ki lehet ezt innen billeneteni vagy itt a légszűrőházat is ki kell bontani a helyéről?
Naplózva

Adam86
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99


« Új hozzászólás #5901 Dátum: 2016.06.28 kedd, 15:45:51 »

Válasz
Akksit cserélte már maga valaki az Mk4-en?
Az akksinak csak a fele van kint a masik fele benn van a szélvédő alatt,
ki lehet ezt innen billeneteni vagy itt a légszűrőházat is ki kell bontani a helyéről?
Nem lehet kibillenteni, szét kell szedni sajnos.
Naplózva
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #5902 Dátum: 2016.06.28 kedd, 18:12:33 »

Nem lehet kibillenteni, szét kell szedni sajnos.
remek.... beszereztem egy akksit, bosch 85ah-s, azt is johnson controls gyartja mint a gyarit ahogy elnezem a cimkejet.
nah majd holnap reggel belekezdek a cserebe, remelem nem torik bele a bicskam Cheesy
Naplózva

Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #5903 Dátum: 2016.06.28 kedd, 21:53:11 »

remek.... beszereztem egy akksit, bosch 85ah-s, azt is johnson controls gyartja mint a gyarit ahogy elnezem a cimkejet.
nah majd holnap reggel belekezdek a cserebe, remelem nem torik bele a bicskam Cheesy
a rögzítő lemeznek két pozíciója van. Ha rövid az akksi, a belsőben van a csavar, ekkor a légszűrőház kivétele nélkül kijön az akksi (MAF szenzor vezetékét óvatosságból érdemes lehúzni).
A 85Ah-s Bosch nem megy bele a légszűrőház kivétele nélkül.
7-es dugóval lelazítod a bilincset a szívócsövön, csövet lehúzod. MAF szenzor vezetékét széthúzod. Ez után a légszűrőház kijön, csak a gumis tartókból kell kihúzni. Figyelj rá, hogy a légszűrő bementi csöve a balos lámpa mellett van, így a légszűrőházat emelni és fordítani kell egyszerre.
Az akksi rögzítő és a (+) oldása után az akksi előre kihúzható, majd a (-) lekötése után kivehető.  wave
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #5904 Dátum: 2016.06.28 kedd, 22:30:09 »

a rögzítő lemeznek két pozíciója van. Ha rövid az akksi, a belsőben van a csavar, ekkor a légszűrőház kivétele nélkül kijön az akksi (MAF szenzor vezetékét óvatosságból érdemes lehúzni).
A 85Ah-s Bosch nem megy bele a légszűrőház kivétele nélkül.
7-es dugóval lelazítod a bilincset a szívócsövön, csövet lehúzod. MAF szenzor vezetékét széthúzod. Ez után a légszűrőház kijön, csak a gumis tartókból kell kihúzni. Figyelj rá, hogy a légszűrő bementi csöve a balos lámpa mellett van, így a légszűrőházat emelni és fordítani kell egyszerre.
Az akksi rögzítő és a (+) oldása után az akksi előre kihúzható, majd a (-) lekötése után kivehető.  wave

Kösz, egyébként van bármi jelentősége, hogy a (+) vagy a (-) -t kötöm le elöször az akksiról kivételkor?
Azt leszámítva, hogy ha a (-) -al kezdek akkor kisebb az esélye, hogy a (+) piszkálása közben a testhez érintem.
Mert amugy a (+) könnyebb lenne kezdenem és nem kellene leszednem a (-) -ot a testpontnal, hanem csak az akksinal,
viszont mindenhol azt olvastam hogy elöször (-) utana (+) levétel...
Naplózva

Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #5905 Dátum: 2016.06.28 kedd, 22:44:49 »

Kösz, egyébként van bármi jelentősége, hogy a (+) vagy a (-) -t kötöm le elöször az akksiról kivételkor?
Azt leszámítva, hogy ha a (-) -al kezdek akkor kisebb az esélye, hogy a (+) piszkálása közben a testhez érintem.
Mert amugy a (+) könnyebb lenne kezdenem és nem kellene leszednem a (-) -ot a testpontnal, hanem csak az akksinal,
viszont mindenhol azt olvastam hogy elöször (-) utana (+) levétel...
mind1. amúgy is csak a(+)hoz férsz hozzá.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #5906 Dátum: 2016.06.28 kedd, 22:56:36 »

mind1. amúgy is csak a(+)hoz férsz hozzá.
Itt a (-)t a csavo a testponttal vette le, majd (+) es levette a kabelt a (-)rol miutan elorehuzta az akksit.
https://www.youtube.com/watch?v=rahugsPQS4k
Naplózva

Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #5907 Dátum: 2016.06.28 kedd, 23:21:30 »

Itt a (-)t a csavo a testponttal vette le, majd (+) es levette a kabelt a (-)rol miutan elorehuzta az akksit.
https://www.youtube.com/watch?v=rahugsPQS4k

Amíg nem csinálsz zárlatot, addig töknyolc.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
zsolank
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új hozzászólás #5908 Dátum: 2016.06.29 szerda, 04:16:19 »

Azért az milyen,amikor felragasztom az ablakra a belső gps antennát,összepróbálva működik, aztán készre szerelve pedig nem?
van egy dvr az autóba,jobb oldalon huztam be "A" oszlopnál a tápot. a gps jelvezetéket mellette. amíg nem megy a kamera a szivargyujtóbólmaddig van kb 8 műhold,de ha beüzemelem a kamerát,akkor elmegy a jel.
bluebird antenna. melyiknek xar a vezetéke? melyiket kell árnyékolni,vagy máshova tenni? Cheesy Cheesy

bár antenna ügyileg nem jutottam sokra.

gyárilag megszűnt rég a gps/radio antennatalp. gyárilag kb 60000ért van kiváltó szett.
1-1 kábel gps, fm antenna
1belső gps antenna, 1 tartó hozzá a tükör alá
1antenna talp.

de valaki vásárolt már nagyautónál azeredeti kábelhez csatlakoztatható mezei antennatalpat. na már csak olyan kell antenna szárastól. de erre meg nem tudok cikkszámot.
« Utoljára szerkesztve: 2016.06.29 szerda, 04:25:13 írta zsolank » Naplózva
T1BA
Vendég
« Új hozzászólás #5909 Dátum: 2016.06.29 szerda, 05:19:23 »

Mert amugy a (+) könnyebb lenne kezdenem és nem kellene leszednem a (-) -ot a testpontnal, hanem csak az akksinal,
Le kell kötnöd a testpontot,mert az onnan az akksira menő főkábel annyira rövid és alakra hajlított,hogy különben nem tudod normálisan kihúzni a helyéről az akkut.
Egyébként a csereakku magasságát nézted,mert a Ford alacsonyabb akkutestet használ a nagy átlagnál.
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #5910 Dátum: 2016.06.29 szerda, 09:48:12 »

Le kell kötnöd a testpontot,mert az onnan az akksira menő főkábel annyira rövid és alakra hajlított,hogy különben nem tudod normálisan kihúzni a helyéről az akkut.
Egyébként a csereakku magasságát nézted,mert a Ford alacsonyabb akkutestet használ a nagy átlagnál.
Én idáig mindig ki tudtam húzni az akkut a testpont lebontása nélkül is. Meg csak az hiányzik, hogy azt is szét kelljen szedni a légszűrőház mellé...
A Bosch s5 85Ah befér rendben.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #5911 Dátum: 2016.06.29 szerda, 10:13:04 »

Azért az milyen,amikor felragasztom az ablakra a belső gps antennát,összepróbálva működik, aztán készre szerelve pedig nem?
van egy dvr az autóba,jobb oldalon huztam be "A" oszlopnál a tápot. a gps jelvezetéket mellette. amíg nem megy a kamera a szivargyujtóbólmaddig van kb 8 műhold,de ha beüzemelem a kamerát,akkor elmegy a jel.
bluebird antenna. melyiknek xar a vezetéke? melyiket kell árnyékolni,vagy máshova tenni? Cheesy Cheesy

bár antenna ügyileg nem jutottam sokra.

gyárilag megszűnt rég a gps/radio antennatalp. gyárilag kb 60000ért van kiváltó szett.
1-1 kábel gps, fm antenna
1belső gps antenna, 1 tartó hozzá a tükör alá
1antenna talp.

de valaki vásárolt már nagyautónál azeredeti kábelhez csatlakoztatható mezei antennatalpat. na már csak olyan kell antenna szárastól. de erre meg nem tudok cikkszámot.

Szerintem próbálj FL-es bontottat szerezni. Nekem a tetőkárpit alatt van valahol a gps vevő ha jól tudom.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #5912 Dátum: 2016.06.29 szerda, 11:07:40 »

Elkészült az akksi csere, a legnehezebb pont a legszűrőház bemeneti pontját visszadugni a lökhárító mögötti csonkba, azzal elment egy 20perc Cheesy
13-as kulccsal jött le a testpont, asszem 10-essel a két pólusról a kábel és 8assal az akksi rögzítő.
Egyébként lehet hogy nem jött volna ki a test pont leszedése nélkül, mert a két pólus egy Y kábelkötegbe fut és nem biztos hogy engedte volna
hogy előre huzzam az akkut.
A MAP szenzor csatija okozott meg 5 perc fejtörést, a piros pöcköt fel kell húzni utana lehet csak benyomni és lehúzni.
Hidegen alapjaraton meg kesobb 2500-n is 14.5-6 körül volt a töltés, kicsit többnek tünik mint ami általános,
de en betudom annak hogy a Ford intelligens töltő rendszere miatt ennyi.


UI: ha van igeny megirhatok egy cikket erről a FAQ-ba, de tenyleg nem veszes muvelet.
Naplózva

zsolank
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új hozzászólás #5913 Dátum: 2016.06.29 szerda, 12:27:55 »

Szerintem próbálj FL-es bontottat szerezni. Nekem a tetőkárpit alatt van valahol a gps vevő ha jól tudom.
az most a kisebbik bajom sajna.
nagyon nem akarok kábelt cserélni.
de elvileg a gps antennatalp helyett van egy ugyanolyan ami jó lenne a jelenlegi kábel csatlakozóval. (majdnem) 1355682. de nem tartanak sehol,hogy megnézném.
Naplózva
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #5914 Dátum: 2016.06.29 szerda, 12:40:23 »

Szerintem próbálj FL-es bontottat szerezni. Nekem a tetőkárpit alatt van valahol a gps vevő ha jól tudom.
neked gyarilag nem navis volt hanem Sony a fejegyseged igaz?
neked volt egyaltalan antennad a teton? nekem pl nincs, sztem az antenna a hatso oldalso ablakba van epitve vagy nem tudom.
Naplózva

titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #5915 Dátum: 2016.06.29 szerda, 12:47:17 »

neked gyarilag nem navis volt hanem Sony a fejegyseged igaz?
neked volt egyaltalan antennad a teton? nekem pl nincs, sztem az antenna a hatso oldalso ablakba van epitve vagy nem tudom.

Mindkettőre a válasz: igen. A hátsó ablakba van integrálva az antenna.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #5916 Dátum: 2016.06.29 szerda, 13:45:30 »

Mindkettőre a válasz: igen. A hátsó ablakba van integrálva az antenna.
Te hogy csinaltal GPS antennat a kocsidba?
Naplózva

titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #5917 Dátum: 2016.06.29 szerda, 15:19:56 »

Te hogy csinaltal GPS antennat a kocsidba?


A gyári került bele. Azt hogy konkrétan hol van nem tudom, de ha kell, megkérdezem a szerelőt aki a cserét végrehajtotta. Sokat szívott vele, a középkonzolon lévő kapcsolók vezetékezése rövid volt, cserélte az indexkart is, usb, mikrofon, gps, tolató kamera kábelezés, szerelés. Meglehet még egyszer nem fog ilyet elvállalni.  eplus2
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
DJK111
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 325



E-mail
« Új hozzászólás #5918 Dátum: 2016.06.29 szerda, 15:39:18 »

A gyári került bele. Azt hogy konkrétan hol van nem tudom, de ha kell, megkérdezem a szerelőt aki a cserét végrehajtotta. Sokat szívott vele, a középkonzolon lévő kapcsolók vezetékezése rövid volt, cserélte az indexkart is, usb, mikrofon, gps, tolató kamera kábelezés, szerelés. Meglehet még egyszer nem fog ilyet elvállalni.  eplus2

Ezt pontosabban oszd meg velem please, akár privátban is. Milyen fej került bele, milyen kamera, a kapcsolók miért költöztek stb.  worship

Én is hamarosan ebbe a cipőbe lépek...  wow1
Naplózva

2012 MK4 2.0 TDCi 163LE PowerShift Titanium-Luxury
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #5919 Dátum: 2016.06.29 szerda, 15:47:18 »

A gyári került bele. Azt hogy konkrétan hol van nem tudom, de ha kell, megkérdezem a szerelőt aki a cserét végrehajtotta. Sokat szívott vele, a középkonzolon lévő kapcsolók vezetékezése rövid volt, cserélte az indexkart is, usb, mikrofon, gps, tolató kamera kábelezés, szerelés. Meglehet még egyszer nem fog ilyet elvállalni.  eplus2
Ahha, szoval a gps antenna is ilyen rejtett akkor, azt hittem valahova ki kellett tenni egyet a tetőre neked.
A gyári navi-s megoldás amugy jol nezki, fokkal modernebnek nez ki tole a belter, meg a klima vezerles, de annyit nem fizetnek erte amennyiert atepitenek az tuti Cheesy
Meg akkor mar egy androidos fejegyseg a nagyobb szemelyre szabhatosag és több funkcio miatt.
Naplózva

titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #5920 Dátum: 2016.06.29 szerda, 16:00:37 »

Ahha, szoval a gps antenna is ilyen rejtett akkor, azt hittem valahova ki kellett tenni egyet a tetőre neked.
A gyári navi-s megoldás amugy jol nezki, fokkal modernebnek nez ki tole a belter, meg a klima vezerles, de annyit nem fizetnek erte amennyiert atepitenek az tuti Cheesy
Meg akkor mar egy androidos fejegyseg a nagyobb szemelyre szabhatosag és több funkcio miatt.

Én is ezen filóztam, de aztán letettem róla. Az androidosnál kb 40+ másodperc, amíg használni tudod. Nem megy a Convers. A hangminőséggel se vagyok kibékülve. Persze cserébe szinte bármit rá tudsz pakolni, megoldható a fejtámla monitor meghajtása, és nem utolsó sorba sokkal olcsóbb, a cserét akár Te is meg tudod oldani.
De pont a gyári kinézet, a teljes kompatibilitás, a hangminőség és hogy nem vesztettem el semmi meglévő funkciót vett rá hogy ezt válasszam. És még relatív jó árasítva is került bele.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #5921 Dátum: 2016.06.29 szerda, 16:02:39 »

Ezt pontosabban oszd meg velem please, akár privátban is. Milyen fej került bele, milyen kamera, a kapcsolók miért költöztek stb.  worship

Én is hamarosan ebbe a cipőbe lépek...  wow1

Mindenből a gyári. A kapcsolók azért költöztek, mert nem fent vannak, mint a Sony esetében, hanem alul, a klíma vezérlés alatt.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #5922 Dátum: 2016.06.29 szerda, 16:31:02 »

Én is ezen filóztam, de aztán letettem róla. Az androidosnál kb 40+ másodperc, amíg használni tudod. Nem megy a Convers. A hangminőséggel se vagyok kibékülve. Persze cserébe szinte bármit rá tudsz pakolni, megoldható a fejtámla monitor meghajtása, és nem utolsó sorba sokkal olcsóbb, a cserét akár Te is meg tudod oldani.
De pont a gyári kinézet, a teljes kompatibilitás, a hangminőség és hogy nem vesztettem el semmi meglévő funkciót vett rá hogy ezt válasszam. És még relatív jó árasítva is került bele.
Mit takar a joarasitva?  Wink
Naplózva

DJK111
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 325



E-mail
« Új hozzászólás #5923 Dátum: 2016.06.29 szerda, 16:47:07 »

Mindenből a gyári. A kapcsolók azért költöztek, mert nem fent vannak, mint a Sony esetében, hanem alul, a klíma vezérlés alatt.

A kapcsoló téma közben leesett... Smiley

Ha gyári kamera került bele, akkor a szerelő kilyukasztotta a csomagtartó fedelet és belevágta? A kamera ugyebár gyárilag a rendszámtábla világítás mellett van...  wow1
Naplózva

2012 MK4 2.0 TDCi 163LE PowerShift Titanium-Luxury
DJK111
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 325



E-mail
« Új hozzászólás #5924 Dátum: 2016.06.29 szerda, 16:48:25 »

Én inkább ezt szerzem be:

Naplózva

2012 MK4 2.0 TDCi 163LE PowerShift Titanium-Luxury
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #5925 Dátum: 2016.06.29 szerda, 18:11:15 »

A kapcsoló téma közben leesett... Smiley

Ha gyári kamera került bele, akkor a szerelő kilyukasztotta a csomagtartó fedelet és belevágta? A kamera ugyebár gyárilag a rendszámtábla világítás mellett van...  wow1

Gyari kamera a gyari helyere.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #5926 Dátum: 2016.06.29 szerda, 18:13:00 »

Én inkább ezt szerzem be:


Neztem ezt is ha jol emlekszem egy nemet ceg forgalmazza kb 200+ forint es regi android, regi chipset.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
DJK111
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 325



E-mail
« Új hozzászólás #5927 Dátum: 2016.06.29 szerda, 19:20:25 »

Neztem ezt is ha jol emlekszem egy nemet ceg forgalmazza kb 200+ forint es regi android, regi chipset.

Nekem egy jóbarátom kezd majd el utánajárni, nekem sajnos nincs időm foglalkozni vele. Ha van esetleg a beszerzéssel kapcsolatban valami információd, azt szívesen veszem.  worship
Naplózva

2012 MK4 2.0 TDCi 163LE PowerShift Titanium-Luxury
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #5928 Dátum: 2016.06.29 szerda, 19:28:09 »

Nekem egy jóbarátom kezd majd el utánajárni, nekem sajnos nincs időm foglalkozni vele. Ha van esetleg a beszerzéssel kapcsolatban valami információd, azt szívesen veszem.  worship

Ha jol emlekszem a benti gepemen elmentettem a linket. Majd holnap rakeresek.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Georgo
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



E-mail
« Új hozzászólás #5929 Dátum: 2016.06.30 csütörtök, 11:11:45 »

Sziasztok!

Nem tudom állitani melegről hidegre a fűtésemet,mindkét állásban meleget nyom,ezálltal a klima sem működik.Valaki estleg szembesült ilyennel?Esetleg segiteni tudna valaki?
Köszi előre is .

Georgo
Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #5930 Dátum: 2016.06.30 csütörtök, 11:13:45 »

Sziasztok!

Nem tudom állitani melegről hidegre a fűtésemet,mindkét állásban meleget nyom,ezálltal a klima sem működik.Valaki estleg szembesült ilyennel?Esetleg segiteni tudna valaki?
Köszi előre is .

Georgo

Gondolom ezek szerint manuális klímás. Ha bekapcsolod az A/C gombot, akkor bekapcsolva marad, világít?
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Georgo
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



E-mail
« Új hozzászólás #5931 Dátum: 2016.06.30 csütörtök, 11:15:48 »

Gondolom ezek szerint manuális klímás. Ha bekapcsolod az A/C gombot, akkor bekapcsolva marad, világít?

Nem manuális,digit klimás,azért is gondoltam hogy valami elektromos gond lehet vel.
Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #5932 Dátum: 2016.06.30 csütörtök, 11:21:09 »

Nem manuális,digit klimás,azért is gondoltam hogy valami elektromos gond lehet vel.

Először nézesd meg a gáz mennyiségét egy klímással. Ha nincs benne elég, akkor nem fog hűteni.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Georgo
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



E-mail
« Új hozzászólás #5933 Dátum: 2016.06.30 csütörtök, 11:47:13 »

Először nézesd meg a gáz mennyiségét egy klímással. Ha nincs benne elég, akkor nem fog hűteni.

A klimás azt mondta hogy előbb ezt a zsalu problémát kell megoldani,aztán jöhet a klima.Végül is igaza van mert a forró levegőt nem a klimának kell kiküszöbölni.
Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #5934 Dátum: 2016.06.30 csütörtök, 11:50:00 »

A klimás azt mondta hogy előbb ezt a zsalu problémát kell megoldani,aztán jöhet a klima.Végül is igaza van mert a forró levegőt nem a klimának kell kiküszöbölni.

Milyen zsalu problémát? Eddig annyit írtál csak hogy minden állásban csak meleget nyom.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #5935 Dátum: 2016.06.30 csütörtök, 11:56:29 »

Milyen zsalu problémát? Eddig annyit írtál csak hogy minden állásban csak meleget nyom.
szerintem arra gondol, hogy az a lapat ami a levegő utjat allitja nem mozog, ezert fixen a radiatorrol fujja be a levegot a ventillator.

ui: meg logsz egy kb arral a navi fejegsegre atepitesre, kivancsi vagyok mibe fajt Cheesy
Naplózva

Georgo
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



E-mail
« Új hozzászólás #5936 Dátum: 2016.06.30 csütörtök, 11:59:50 »

Milyen zsalu problémát? Eddig annyit írtál csak hogy minden állásban csak meleget nyom.

Egy zsalurendszer nyitja vagy zárja a beáramló levegőt,igy szabályozza a hőmérsékletét.
Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #5937 Dátum: 2016.06.30 csütörtök, 12:03:06 »

Egy zsalurendszer nyitja vagy zárja a beáramló levegőt,igy szabályozza a hőmérsékletét.

Ezt értem és tudom is. De Te ezt írtad:
"Sziasztok!

Nem tudom állitani melegről hidegre a fűtésemet,mindkét állásban meleget nyom,ezálltal a klima sem működik.Valaki estleg szembesült ilyennel?Esetleg segiteni tudna valaki?
Köszi előre is .

Georgo"

Ha nem jól írod le a problémád, akkor nem kapsz rá jó válasz. Ha jól tudom vákuumcsövekkel állítja hogy hova mi menjen. Ezeket kellene megnézned. Lehet a vezérlése vacak. Így nehéz mondani bármit is. Hibakód olvasás is segíthet, ha jól sejtem.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #5938 Dátum: 2016.06.30 csütörtök, 12:06:50 »

szerintem arra gondol, hogy az a lapat ami a levegő utjat allitja nem mozog, ezert fixen a radiatorrol fujja be a levegot a ventillator.

ui: meg logsz egy kb arral a navi fejegsegre atepitesre, kivancsi vagyok mibe fajt Cheesy

Írtam privátot.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #5939 Dátum: 2016.06.30 csütörtök, 12:13:39 »

Azért az milyen,amikor felragasztom az ablakra a belső gps antennát,összepróbálva működik, aztán készre szerelve pedig nem?
van egy dvr az autóba,jobb oldalon huztam be "A" oszlopnál a tápot. a gps jelvezetéket mellette. amíg nem megy a kamera a szivargyujtóbólmaddig van kb 8 műhold,de ha beüzemelem a kamerát,akkor elmegy a jel.
bluebird antenna. melyiknek xar a vezetéke? melyiket kell árnyékolni,vagy máshova tenni? Cheesy Cheesy

bár antenna ügyileg nem jutottam sokra.

gyárilag megszűnt rég a gps/radio antennatalp. gyárilag kb 60000ért van kiváltó szett.
1-1 kábel gps, fm antenna
1belső gps antenna, 1 tartó hozzá a tükör alá
1antenna talp.

de valaki vásárolt már nagyautónál azeredeti kábelhez csatlakoztatható mezei antennatalpat. na már csak olyan kell antenna szárastól. de erre meg nem tudok cikkszámot.

Ez nem lenne jó Neked?
http://www.ebay.com/itm/FORD-VAUXHALL-VW-GPS-SAT-NAV-ANTENNA-AERIAL-RNS2-MFD2-Ford-Kuga-Mondeo-Focus-/281755925284?hash=item4199f63b24:g:kNgAAOSwQItT0sOz
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Georgo
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



E-mail
« Új hozzászólás #5940 Dátum: 2016.06.30 csütörtök, 12:38:30 »

Ezt értem és tudom is. De Te ezt írtad:
"Sziasztok!

Nem tudom állitani melegről hidegre a fűtésemet,mindkét állásban meleget nyom,ezálltal a klima sem működik.Valaki estleg szembesült ilyennel?Esetleg segiteni tudna valaki?
Köszi előre is .

Georgo"

Ha nem jól írod le a problémád, akkor nem kapsz rá jó válasz. Ha jól tudom vákuumcsövekkel állítja hogy hova mi menjen. Ezeket kellene megnézned. Lehet a vezérlése vacak. Így nehéz mondani bármit is. Hibakód olvasás is segíthet, ha jól sejtem.

Ok,köszi.
Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #5941 Dátum: 2016.06.30 csütörtök, 13:04:03 »

Nekem egy jóbarátom kezd majd el utánajárni, nekem sajnos nincs időm foglalkozni vele. Ha van esetleg a beszerzéssel kapcsolatban valami információd, azt szívesen veszem.  worship

Na ha jól csalódom ilyet néztél:
http://www.ebay.de/itm/Autoradio-Android-Naviceiver-Moniceiver-4-1-A9-1080P-WIFI-GPS-Navi-Ford-Mondeo-/272272722765?hash=item3f64b80b4d:g:raYAAOSw7NNT0gw8
Szerintem ez bazi drága...
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
DJK111
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 325



E-mail
« Új hozzászólás #5942 Dátum: 2016.06.30 csütörtök, 15:05:08 »


Ez nem az!  Wink

Az én jövendőbelim (ha összejön) ez: ACODO DTG-411

A fentebb belinkelt képen látszik, hogy a gyári klímapanel megmarad, a légbeömlő alatti gombokat kell alá költöztetni, de a fejegységhez jár a középkonzol is, amibe már belevágták a gombok helyét, így nagyjából csak a kapcsolók kábeleit kell majd meghosszabbítani.  wave
Naplózva

2012 MK4 2.0 TDCi 163LE PowerShift Titanium-Luxury
zsolank
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új hozzászólás #5943 Dátum: 2016.07.01 péntek, 04:24:36 »


már van ilyenem. ez működik. az esetleges beázás idegesít még.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #5944 Dátum: 2016.07.01 péntek, 08:50:07 »

már van ilyenem. ez működik. az esetleges beázás idegesít még.
Meggyőződésem, hogy az autóba nem az antennatalp alatt folyik be a víz, hanem az antennatalpon keresztül. Tehát hiába nyomod körbe szilóval és úgy szereled fel, továbbra is be fog ázni.
Az antenna talp konstrukciós hibás. A rádió antenna szár menetes hüvelyét körbeölelő műanyag rész kettéreped és ott folyik be a víz a talpba. Ez okozza a GPS vevő meghibásodását is. Úgy vélem, hogy ha nagyobb a rés, akkor annyi víz be tud menni a talpba, hogy utána a GPS csatlakozó körül befolyik az utastérbe.
Ha már úgyis vettél másik GPS vevőt, akkor a következőt javaslom. Vagy nyomd ki szilóval a GPS csatlakozót vagy az antennatalpba alulról fúrj egy 5-ös lyukat. A lyuk helye legyen az alábbi képen látható narancs címke közepe. Ezzel a belső legmélyebb pontról ki tud folyni a víz.
« Utoljára szerkesztve: 2016.07.01 péntek, 08:52:14 írta Sakos » Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
zsolank
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új hozzászólás #5945 Dátum: 2016.07.01 péntek, 11:14:56 »

Meggyőződésem, hogy az autóba nem az antennatalp alatt folyik be a víz, hanem az antennatalpon keresztül. Tehát hiába nyomod körbe szilóval és úgy szereled fel, továbbra is be fog ázni.
Az antenna talp konstrukciós hibás. A rádió antenna szár menetes hüvelyét körbeölelő műanyag rész kettéreped és ott folyik be a víz a talpba. Ez okozza a GPS vevő meghibásodását is. Úgy vélem, hogy ha nagyobb a rés, akkor annyi víz be tud menni a talpba, hogy utána a GPS csatlakozó körül befolyik az utastérbe.
Ha már úgyis vettél másik GPS vevőt, akkor a következőt javaslom. Vagy nyomd ki szilóval a GPS csatlakozót vagy az antennatalpba alulról fúrj egy 5-ös lyukat. A lyuk helye legyen az alábbi képen látható narancs címke közepe. Ezzel a belső legmélyebb pontról ki tud folyni a víz.

ezen is túlvagyok. cromaxból rendeltem egy gps nélküli ugyanilyen tetőantenna talpat. olyan mint ami van gps-es. elvileg már csomagolják, elöbb jött email.

csak egy valami bosszant még. elhúztam a szélvédős antenna vezetékét a gyári mellett közvetlen. balé oldalon. van 8-10 "műhód". de ami jobb oldalon megy szivargyujtóból táplált dvr, miánts bekapcsolom, eltűnik a jel. azaz a dvr vezetéke nagyon megzavarja. pedig a tetőantenna vezetéke a gyárinál vastagabb, és nem lehet csak úgy tekergetni az árnyékolás miatt. de úgy fest nem tökéletes akkor vagy az árnyékolása, vagy a dvr táp árnyékolás hiánya.
Naplózva
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #5946 Dátum: 2016.07.01 péntek, 11:52:27 »

multkor figyelmes lettem ra, hogy gyujtas raadas utan fixen valami zugó/bugó hang jön a müszerfalból kb a müszeregység irányából,
mi a pé lehet az?
Naplózva

Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #5947 Dátum: 2016.07.01 péntek, 13:55:02 »

ezen is túlvagyok. cromaxból rendeltem egy gps nélküli ugyanilyen tetőantenna talpat. olyan mint ami van gps-es. elvileg már csomagolják, elöbb jött email.
Mi a cromax azonosító, mennyibe kerül?

Válasz
csak egy valami bosszant még. elhúztam a szélvédős antenna vezetékét a gyári mellett közvetlen. balé oldalon. van 8-10 "műhód". de ami jobb oldalon megy szivargyujtóból táplált dvr, miánts bekapcsolom, eltűnik a jel. azaz a dvr vezetéke nagyon megzavarja. pedig a tetőantenna vezetéke a gyárinál vastagabb, és nem lehet csak úgy tekergetni az árnyékolás miatt. de úgy fest nem tökéletes akkor vagy az árnyékolása, vagy a dvr táp árnyékolás hiánya.
Vagy nem a kábelen zavarja össze.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #5948 Dátum: 2016.07.01 péntek, 15:54:19 »

Sziasztok, segítségre lenne szükségem.
MK4 Mondeo(2012), jobb első ablakemelő, nem húzza fel egy nyomásra,csak ha folyamatosan van nyomva, de eddig működött, meg végül is így is működik,csak nem rendesen. Volt már valakinek ilyen vagy tudtok rá megoldást?
Hogyan kell újra tanítani?
Előre is köszönöm! Smiley

Üdv, Ádám
Ha olyan, mint az MK3, akkor felhúzod végállásig, elengeded a gombot, majd újra nyomod a felhúzó gombot 3-4mp-ig. MK3-nál ilyenkor km 1 mm-t feljebb megy az ablak, és onnantól működik a komfort mozgatás.

Ha MK4-nél máshogy megy a programozás, akkor majd leírja más Smiley
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
DJK111
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 325



E-mail
« Új hozzászólás #5949 Dátum: 2016.07.01 péntek, 15:59:12 »

Sziasztok, van valakinek valami ötlete, hogy a "Service oil" figyelmeztetést hogyan tudnám eltüntetni? Keyless Go és PowerShift kombináció. Gáz és fékpedál együttes nyomkodása itt nem biztos, hogy járható út...  wow1
Naplózva

2012 MK4 2.0 TDCi 163LE PowerShift Titanium-Luxury
Oldalak: 1 ... 112 113 114 115 116 117 118 [119] 120 121 122 123 124 125 126 ... 213   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.083 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.