Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.08 szerda, 14:29:11 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 129 130 131 132 133 134 135 [136] 137 138 139 140 141 142 143 ... 213   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 3300563 alkalommal)
Tomi73 és 31 vendég van a témában
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #6750 Dátum: 2016.11.18 péntek, 08:30:35 »

Ez a mindenhova futtatják a foncsor anyagot sajnos a foncsorozás.hu-s csapatnál is probléma. Én meg az Mk3 xenonnal futottam bele, lehet hogy itt is ilyen problémát okoz:
A lencse tartója és a árnyékoló pajzs is így távolabb kerül a fénycső fénykibocsájtó részétől, amitől egyrészt a hotspot túl alacsonyra kerül a vetítési képben, másrészt az árnyékolás határán egy sárgás sáv jelenik meg, és a legtöbb helyen ennek a nem hasznos sávnak a tetejét fogják a megfelelő magassághoz állítani, nem a hasznos részt. Szóval úgy mindent egybe véve elég rossz látási viszonyokat tud teremteni.
Én amikor visszakaptam kb fél órát töltöttem azzal hogy kapargattam mindenhonnan a felesleges foncsoranyagot, hogy jól világítsanak.
Majd esetleg tudsz lőni egy képet egy fal elé állítva a  autót, hogy milyen lett?

Az árnyékolásnál egy sárga sáv, az nekem a gyári lámpatestben is megvan...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #6751 Dátum: 2016.11.18 péntek, 09:29:08 »

Persze! Este már sötétben fogom látni az eredményt. Ahhoz hogy jól illeszkedjen, én is kapargattam a foncsort, de csak ott, ahol összeilleszkedett a két egység ( kiálló stiftek, csavarmenetek). Azon a részen  nem szedtem le, ahol felfekszik a két egyenes rész, mert biztos nem tudtam volna egyeletesen leszedni az egyenes felületről, ha kiálló kis kráterek képződnek, az biztos, hogy nem fog tudni felfeküdni. Úgy tűnt nem olyan nagy a diffi, mert vissza tudtam teljesen hajlítani a kis lemezeket, amelyek a lencsés egységet odafogják a foncsor házához. Nem akartam továbbá, hogy kis hulladékok, amelyeket lekaparok, rámenjenek az új felületre, mert törölni, fújni nem akartam. Így érintetlen maradt. Valamit kell javulnia, mert egy helyen nagyon meg volt mattulva, ha viszont a refit felküldtem, akkor iszonyat világított (gondolom itt az a rész is visszaverte a fényt (vagy nem volt kitakarva),  no meg a H1 is besegített), amely még ép volt. De az ép rész is kevésbé volt csillogós a "javítás" előtt, mint a mostani. Majd kiderül, milyen tartós és milyen minőségű az eredmény. Sajnos javítás előtti fényképet nem készítettem a vetítési képről....

A sárga sáv eddig nekem is megvolt.


Ez a mindenhova futtatják a foncsor anyagot sajnos a foncsorozás.hu-s csapatnál is probléma. Én meg az Mk3 xenonnal futottam bele, lehet hogy itt is ilyen problémát okoz:
A lencse tartója és a árnyékoló pajzs is így távolabb kerül a fénycső fénykibocsájtó részétől, amitől egyrészt a hotspot túl alacsonyra kerül a vetítési képben, másrészt az árnyékolás határán egy sárgás sáv jelenik meg, és a legtöbb helyen ennek a nem hasznos sávnak a tetejét fogják a megfelelő magassághoz állítani, nem a hasznos részt. Szóval úgy mindent egybe véve elég rossz látási viszonyokat tud teremteni.
Én amikor visszakaptam kb fél órát töltöttem azzal hogy kapargattam mindenhonnan a felesleges foncsoranyagot, hogy jól világítsanak.
Majd esetleg tudsz lőni egy képet egy fal elé állítva a  autót, hogy milyen lett?
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #6752 Dátum: 2016.11.18 péntek, 09:51:52 »

Az árnyékolásnál egy sárga sáv, az nekem a gyári lámpatestben is megvan...

Persze! Este már sötétben fogom látni az eredményt. Ahhoz hogy jól illeszkedjen, én is kapargattam a foncsort, de csak ott, ahol összeilleszkedett a két egység ( kiálló stiftek, csavarmenetek). Azon a részen  nem szedtem le, ahol felfekszik a két egyenes rész, mert biztos nem tudtam volna egyeletesen leszedni az egyenes felületről, ha kiálló kis kráterek képződnek, az biztos, hogy nem fog tudni felfeküdni. Úgy tűnt nem olyan nagy a diffi, mert vissza tudtam teljesen hajlítani a kis lemezeket, amelyek a lencsés egységet odafogják a foncsor házához. Nem akartam továbbá, hogy kis hulladékok, amelyeket lekaparok, rámenjenek az új felületre, mert törölni, fújni nem akartam. Így érintetlen maradt. Valamit kell javulnia, mert egy helyen nagyon meg volt mattulva, ha viszont a refit felküldtem, akkor iszonyat világított (gondolom itt az a rész is visszaverte a fényt (vagy nem volt kitakarva),  no meg a H1 is besegített), amely még ép volt. De az ép rész is kevésbé volt csillogós a "javítás" előtt, mint a mostani. Majd kiderül, milyen tartós és milyen minőségű az eredmény. Sajnos javítás előtti fényképet nem készítettem a vetítési képről....

A sárga sáv eddig nekem is megvolt.



Érdekes, nekem mk3ban nem volt előtte sárgás sáv, mondjuk lehet mert bizergáltam még régen az árnyékolót.

Mindenesetre kíváncsi vagyok milyen a vetítési képe. Pont az izzó felett volt leégve a foncsor?
Naplózva
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #6753 Dátum: 2016.11.18 péntek, 11:28:43 »

Igen, ha jól emlékszem ott, szürkés volt.

Érdekes, nekem mk3ban nem volt előtte sárgás sáv, mondjuk lehet mert bizergáltam még régen az árnyékolót.

Mindenesetre kíváncsi vagyok milyen a vetítési képe. Pont az izzó felett volt leégve a foncsor?
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #6754 Dátum: 2016.11.18 péntek, 12:10:24 »

3500/db.

worship
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #6755 Dátum: 2016.11.18 péntek, 22:04:37 »

Ha elveszett a rádióm kódja, akkor mi a teendő? Ballaghatok be a szervizbe? Vagy ki kell szedni a rádiót és SN alapján a progi megmondja?

Én felhívtam azt a szalont, ahol lett véve (mivel a szervizkönyvbe nem írták bele), bemondtam a rendszámot, meg hogy mikor adták el és már mondta is a tutit, ingyé. (Ford Petrányi)
Naplózva

fecskebeka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új hozzászólás #6756 Dátum: 2016.11.19 szombat, 15:52:07 »

Nekem újdonság.  Wink
Talán másnak is (ilyen).  smile

Mert hát a kezelési kézikönyv, meg a Márka képviselet sincs vele toppon.  szomoru1
A könyv szerint a motoros visszapillantó tükör be-ki hajtásnak automatikusan kell működnie ajtó kulccsal, távirányítóval záráskor-nyitáskor.
Hát az enyémen nem működött. Eleinte fel sem tűnt. Aztán meg betudtuk a bal oldali nem kompatibilis, majd meghibásodott tükörnek, ami még hibakódost is generált.
Most jó ideje nincs is fent a bal tükör.
Nem értettem eddig, hogy miért, de néha mégis bezár-kinyit a jobb tükör.
De most rájöttem. Wink  Wink  Wink
A képviselet szerint automatikusan kellene menniük, kikapcsolásra nincs lehetőség, csak programból.  falbav
Már azon voltam, hogy ha lesz jóbal tükör. Ráépítek egy tiltókapcsolót a rendszerre, mert minek záródjanak minden zárásnál.

És a megvilágosodás.  finom
Lehet, hogy automatikusan is kellene mennie minden alkalommal, és azt is fel lehet programozni (nem számítógéppel). Ezt még nem tudom.
Mer azt hiszem ilyet is tapasztaltam. De lehet akkor is a következőt követtem el, csak fel sem tűnt, annyira akartam, hogy automatikusan záródjon. szomoru1

A lényeg, hogy ha azt akarom, hogy távirányítóval záráskor bezáródjon a tükör mégis, előszőr a távirányítón nyitást, majd a zárást kell megnyomnom. És lőn csoda, vigyor3
Kérem az összes rejtőzködő funkciót!  help  taps
 beka3


« Utoljára szerkesztve: 2016.11.19 szombat, 16:51:45 írta fecskebeka » Naplózva

Galaxy Ghia 2.2 TDCi Panther Black (Metallic)                                                 "vágyom rá, hogy megismerjelek te bestia" Wink
2010- 200LE 6 fokozat kézi  WA6, KNWA, Bi-Xenon, DRL, LEDs, ... 7 person, ..
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #6757 Dátum: 2016.11.19 szombat, 16:29:44 »

Nekem újdonság.  Wink
Talán másnak is.

Mert hát a kezelési kézikönyv, meg a Márka képviselet sincs vele toppon.  szomoru1
A könyv szerint a motoros visszapillantó tükör be-ki hajtásnak automatikusan kell működnie ajtó kulccsal, távirányítóval záráskor-nyitáskor.
Hát az enyémen nem működött. Eleinte fel sem tűnt. Aztán meg betudtuk a bal oldali nem kompatibilis, majd meghibásodott tükörnek, ami még hibakódost is generált.
Most jó ideje nincs is fent a bal tükör.
Nem értettem eddig, hogy miért, de néha mégis bezár-kinyit a jobb tükör.
De most rájöttem. Wink  Wink  Wink
A képviselet szerint automatikusan kellene menniük, kikapcsolásra nincs lehetőség, csak programból.  falbav
Már azon voltam, hogy ha lesz jóbal tükör. Ráépítek egy tiltókapcsolót a rendszerre, mert minek záródjanak minden zárásnál.

És a megvilágosodás.  finom
Lehet, hogy automatikusan is kellene mennie minden alkalommal, és azt is fel lehet programozni (nem számítógéppel). Ezt még nem tudom.
Mer azt hiszem ilyet is tapasztaltam. De lehet akkor is a következőt követtem el, csak fel sem tűnt, annyira akartam, hogy automatikusan záródjon. szomoru1

A lényeg, hogy ha azt akarom, hogy távirányítóval záráskor bezáródjon a tükör mégis, előszőr a távirányítón nyitást, majd a zárást kell megnyomnom. És lőn csoda, vigyor3
Kérem az összes rejtőzködő funkciót!  help  taps
 beka3



Örülök, hogy örülsz, de sajnos ez nem így van. Ajtómodul beállítás kérdése, hogy behajlik-kinyílik-e a tükör zárásra nyitásra. Central Configban lehet beállítani. Az enyémnél mindegy, hogy nyomok-e zárás előtt nyitást, vagy sem, akkor is behajtja bezárásnál. Nyitásnál meg ki.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
sinci
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 410



E-mail
« Új hozzászólás #6758 Dátum: 2016.11.19 szombat, 16:39:47 »

Örülök, hogy örülsz

 nyes nyes nyes
Naplózva

2010. 2.0 TDCI 136 LE
fecskebeka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új hozzászólás #6759 Dátum: 2016.11.19 szombat, 16:45:21 »

Örülök, hogy örülsz, de sajnos ez nem így van. Ajtómodul beállítás kérdése, hogy behajlik-kinyílik-e a tükör zárásra nyitásra. Central Configban lehet beállítani. Az enyémnél mindegy, hogy nyomok-e zárás előtt nyitást, vagy sem, akkor is behajtja bezárásnál. Nyitásnál meg ki.
Azt nem állítottam, hogy minden gépnél ez van, és az is lehet nem ez a normális az enyémen sem. Bár én megbékélek vele, ha így marad legalább. Ha meg lesz végre az új gyári tükör, okosabb leszek, remélem. Csak ne görbüljön már a szám.
Tény vannak helyzetek amikor állandóan jó lenne az automatikus záródás is. De még mindig jobb, ha nem záródik, nyílik állandóan.
Faluhelyen például teljesen felesleges. Ha meg kocsma van, álljunk távolabb!   nyes

C Configban csak ki be lehet kapcsolni ezek szerint? Nem tudom a géped mikori.

 beka3
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.19 szombat, 16:49:02 írta fecskebeka » Naplózva

Galaxy Ghia 2.2 TDCi Panther Black (Metallic)                                                 "vágyom rá, hogy megismerjelek te bestia" Wink
2010- 200LE 6 fokozat kézi  WA6, KNWA, Bi-Xenon, DRL, LEDs, ... 7 person, ..
fecskebeka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új hozzászólás #6760 Dátum: 2016.11.19 szombat, 19:15:13 »

Thatcham Catergory 1 Alarm System
Ennek akkumulátoráról tudtok valamit?
Talán h.lye kérdés, kell azt cserélni?
Nagy akku nélkül megszólalt rendesen, de nem működtettem sokáig a visítás miatt.
Huh?
  worship   beka3
Naplózva

Galaxy Ghia 2.2 TDCi Panther Black (Metallic)                                                 "vágyom rá, hogy megismerjelek te bestia" Wink
2010- 200LE 6 fokozat kézi  WA6, KNWA, Bi-Xenon, DRL, LEDs, ... 7 person, ..
sinci
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 410



E-mail
« Új hozzászólás #6761 Dátum: 2016.11.20 vasárnap, 11:30:08 »

Nekem újdonság.  Wink
Talán másnak is (ilyen)....  smile

Kipróbáltam, de nekem sehogy nem hajtja be ajtó záráskor, hiába nyitok előtte. Csak manuálisan, bentről, a behajtó gomb megnyomására, de azt is van, hogy 2-3x meg kell nyomni mire hajlandó behajtani
Naplózva

2010. 2.0 TDCI 136 LE
Tgazso
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78



E-mail
« Új hozzászólás #6762 Dátum: 2016.11.20 vasárnap, 18:07:51 »

Sziasztok!

MK4 2011-es kombimban szeretném a normál belső visszapillantó tükrömet cserélni fényre sötétedő belső tükörre. Az előző MK3 mondeomban benne volt és ennek hiánya nem elfogadható, nagyon hiányzik. A gyári alkatrészek között a cromaxnál nem találtam. Az ebay-en több belevaló fényre sötétedő tükröt találtam kb 10 ezer ft árban. Kérdésem, hogy cserélhető simán a belső tükör? Kell valamire figyelni, van belső előkészítés? Esetleg valaki hozzáértő linkelne egyet ami biztosan belevaló? 

Más: egy érdekes hiba jelenséget szeretnék megosztani veletek. Indítás után a központi kijelzőn nem jelent meg az idő, a kormány mögötti kijelzőn pedig helyesen volt idő. Be akartam állítani a beállításokban, de csak a manuális lehetőség állt rendelkezésre, a gps alapú nem. Ezután vettem észre, hogy a kijelző alatti nyomógomb sáv nem reagál, nem lehetett ventilátor sebességet állítani, nem működött a max gomb. Olyan funkcionalitása volt, mint amikor nem indítod el az autót, a szellőztetés menü megjelenik, de inaktív. Továbbá az USB bemeneten nem látta a pendrive-omat. Autó leállít újraindít, de változás nem volt. Nem volt nálam kezelési, így elkezdtem kiszedni a motortérben a biztosítékokat ellenőrizni, illetve a kesztyűtartóban is. Kiégett biztosítékot nem találtam! A követő indításnál helyreállt a rend! Probléma azóta se fordult elő, remélem nem is fog. 
Naplózva

MK4 Turnier TDCi 140 LE, előtte MK3 TDCi Ghia
fecskebeka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új hozzászólás #6763 Dátum: 2016.11.20 vasárnap, 21:03:51 »

Minek a csatlakozója lehet a képen pirosan bekarikázott?  Huh?
Mindkét oldalon van az első ajtóban előkészítve a tükörkábel mellett a vezérlő modulból kikábelezve két ér.
A tükörben nincs holttér-figyelés, meg kamera sem.
 worship
 beka3

« Utoljára szerkesztve: 2016.11.20 vasárnap, 21:27:43 írta fecskebeka » Naplózva

Galaxy Ghia 2.2 TDCi Panther Black (Metallic)                                                 "vágyom rá, hogy megismerjelek te bestia" Wink
2010- 200LE 6 fokozat kézi  WA6, KNWA, Bi-Xenon, DRL, LEDs, ... 7 person, ..
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #6764 Dátum: 2016.11.20 vasárnap, 23:05:22 »

Minek a csatlakozója lehet a képen pirosan bekarikázott?  Huh?
Mindkét oldalon van az első ajtóban előkészítve a tükörkábel mellett a vezérlő modulból kikábelezve két ér.
A tükörben nincs holttér-figyelés, meg kamera sem.
 worship
 beka3
[img width=684 height=600]http://kephost.com/images/2016/11/20/csatitukorkabelmellett.jpg

a csipogo lehet.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
fecskebeka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új hozzászólás #6765 Dátum: 2016.11.20 vasárnap, 23:09:08 »

a csipogo lehet.
Aha...  eplus2
Azt mit csipog? Huh?
A magas hangsugárzóra gondolsz?
Hangszóró van már egy rakat..
 beka3
 
Naplózva

Galaxy Ghia 2.2 TDCi Panther Black (Metallic)                                                 "vágyom rá, hogy megismerjelek te bestia" Wink
2010- 200LE 6 fokozat kézi  WA6, KNWA, Bi-Xenon, DRL, LEDs, ... 7 person, ..
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #6766 Dátum: 2016.11.21 hétfő, 13:18:40 »

Aha...  eplus2
Azt mit csipog? Huh?
A magas hangsugárzóra gondolsz?
Hangszóró van már egy rakat..
 beka3
 
Csipogók: biztonsági öv nincs bekapcsolva, ajtó nyitva és megy az autó, tolatóradar... erre a 3ra emléxem úgy hirtelen.
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
fecskebeka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új hozzászólás #6767 Dátum: 2016.11.21 hétfő, 13:31:10 »

Csipogók: biztonsági öv nincs bekapcsolva, ajtó nyitva és megy az autó, tolatóradar... erre a 3ra emléxem úgy hirtelen.
Fentiek biztos nem, a conversen van hangja, jelzése.
Azt valóban nem keresetem, hogy a vezérlőből jön-e. Legalább is most nem emlékszem. A képet régebben készítettem.
Remélem hétvégén megy fel az új tükör, akkor megnézem még egyszer pontosan.
 beka3
Naplózva

Galaxy Ghia 2.2 TDCi Panther Black (Metallic)                                                 "vágyom rá, hogy megismerjelek te bestia" Wink
2010- 200LE 6 fokozat kézi  WA6, KNWA, Bi-Xenon, DRL, LEDs, ... 7 person, ..
Bandy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 521


2016 MK5 Mondeo 2.0 TDCI 150/180/205LE Tit Design


E-mail
« Új hozzászólás #6768 Dátum: 2016.11.21 hétfő, 14:31:55 »

Fentiek biztos nem, a conversen van hangja, jelzése.
Azt valóban nem keresetem, hogy a vezérlőből jön-e. Legalább is most nem emlékszem. A képet régebben készítettem.
Remélem hétvégén megy fel az új tükör, akkor megnézem még egyszer pontosan.
 beka3

Motoros becsukos a tukrod?
Naplózva

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #6769 Dátum: 2016.11.21 hétfő, 15:30:32 »

No, az eredmény: a fényerő érezhetően nagyobb, a vetítési kép szerintem semmit nem változott, se előnyére, se hátrányára. Nekem kicsit úgy tűnik, hogy a Mondeo xenonja közelre világítana, a foncsorozás előtt is így volt, azzal megspékelve, hogy a fényerő is gyengus volt. Lehet álítani ezen egyébként a vetítési távolságot? Azt is hozzáteszem, ez az alap 4300K-s xenon izzó, ami nem is pár órát égett már...

Ha lesz időm és gép is lesz nálam, képet is lövök!





,
Érdekes, nekem mk3ban nem volt előtte sárgás sáv, mondjuk lehet mert bizergáltam még régen az árnyékolót.

Mindenesetre kíváncsi vagyok milyen a vetítési képe. Pont az izzó felett volt leégve a foncsor?
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #6770 Dátum: 2016.11.21 hétfő, 15:46:57 »

No, az eredmény: a fényerő érezhetően nagyobb, a vetítési kép szerintem semmit nem változott, se előnyére, se hátrányára. Nekem kicsit úgy tűnik, hogy a Mondeo xenonja közelre világítana, a foncsorozás előtt is így volt, azzal megspékelve, hogy a fényerő is gyengus volt. Lehet álítani ezen egyébként a vetítési távolságot? Azt is hozzáteszem, ez az alap 4300K-s xenon izzó, ami nem is pár órát égett már...

Ha lesz időm és gép is lesz nálam, képet is lövök!

,

Ugyanúgy lehet állítani a vetítési távolságot, mint a hagyományos lámpákon... Annyi a lényeg, hogy elvileg ezt egy nulla pozícióban kellene csinálni, amit az automata állítás miatt csak kütyüvel tudsz kihozni a gépből, de akkor sincs semmi, ha megállsz simán és úgy tekergeted a csavarokat...

Még az a xenon van benne ami tőlem van? Nem égett az olyan sokat, csak a garázsban állt sokat...  nyes
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #6771 Dátum: 2016.11.21 hétfő, 18:46:28 »

Ugyanúgy lehet állítani a vetítési távolságot, mint a hagyományos lámpákon... Annyi a lényeg, hogy elvileg ezt egy nulla pozícióban kellene csinálni, amit az automata állítás miatt csak kütyüvel tudsz kihozni a gépből, de akkor sincs semmi, ha megállsz simán és úgy tekergeted a csavarokat...

Elviekben, ha vízszintes síkon állok meg üres autóval, akkor nulla a pozcióm, nem? A fehér kis állítócsavarral lehet állítani, amelybe - ha jól emlékszem - ötszögű fej megy bele?

Még az a xenon van benne ami tőlem van? Nem égett az olyan sokat, csak a garázsban állt sokat...  nyes

Igeeen  nyes
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
fecskebeka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új hozzászólás #6772 Dátum: 2016.11.21 hétfő, 21:11:33 »

Motoros becsukos a tukrod?
igen  Wink
 beka3
Naplózva

Galaxy Ghia 2.2 TDCi Panther Black (Metallic)                                                 "vágyom rá, hogy megismerjelek te bestia" Wink
2010- 200LE 6 fokozat kézi  WA6, KNWA, Bi-Xenon, DRL, LEDs, ... 7 person, ..
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #6773 Dátum: 2016.11.22 kedd, 13:11:05 »

Tamás,

az állítócsavar az a fehér csavar a fényszóró egység tetején, amibe egy imbusz vagy hasonló fej kell?

Köszi!
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #6774 Dátum: 2016.11.22 kedd, 13:19:17 »

Tamás,

az állítócsavar az a fehér csavar a fényszóró egység tetején, amibe egy imbusz vagy hasonló fej kell?

Köszi!

Igen, kettő is van lámpánként... A csavarok körül a lámpán, vagy a zárhídon matricán is van jelzés, hogy melyik mire jó. Az egyik fel-le, a másik jobbra-balra...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Flyby
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új hozzászólás #6775 Dátum: 2016.11.23 szerda, 13:01:34 »

Sziasztok,
az MK4 kombi FL és FL előtti verziónak a hátsó belső (ajtón lévő) lámpája jól sejtem hogy nem egyforma alakú/méretű?
Ha nem, akkor durva az eltérés, a FL autóba nagyon nem lehet átmeneti jelleggel sem betenni egy preFL lámpát?

Mondom miért kérdem: a lámpában elment a LED-es helyzetjelző, a LED vezérlő tojt be vélhetően. Ennek javításáig ami több nap is lehet/lesz, gondoltam betennék egy preFL lámpát, amennyiben az legalább nem_túl_gányolt módon betehető lenne, hogy a kocsival mozdulni lehessen addig is. Ez megoldható szerintetek, vagy nagyon más az alakja ill. felfogatása?

És ha ez járható út, keresnék egy ilyen preFL lámpát, lehet repedt, csorbult, ragasztott is, csak olcsó legyen...
köszi!
Naplózva

MK4 Mondeo 2.2 TDCi Titanium X automata kombi 2013
Ex: Mondeo MK3 és MK2
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #6776 Dátum: 2016.11.23 szerda, 13:25:52 »

Sziasztok,
az MK4 kombi FL és FL előtti verziónak a hátsó belső (ajtón lévő) lámpája jól sejtem hogy nem egyforma alakú/méretű?
Ha nem, akkor durva az eltérés, a FL autóba nagyon nem lehet átmeneti jelleggel sem betenni egy preFL lámpát?

Mondom miért kérdem: a lámpában elment a LED-es helyzetjelző, a LED vezérlő tojt be vélhetően. Ennek javításáig ami több nap is lehet/lesz, gondoltam betennék egy preFL lámpát, amennyiben az legalább nem_túl_gányolt módon betehető lenne, hogy a kocsival mozdulni lehessen addig is. Ez megoldható szerintetek, vagy nagyon más az alakja ill. felfogatása?

És ha ez járható út, keresnék egy ilyen preFL lámpát, lehet repedt, csorbult, ragasztott is, csak olcsó legyen...
köszi!

Sajnos nem megoldható szerintem. Eleve nem is vezérlené a BCM modul...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Flyby
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új hozzászólás #6777 Dátum: 2016.11.23 szerda, 13:58:44 »

Sajnos nem megoldható szerintem. Eleve nem is vezérlené a BCM modul...
Nem akarom bekötni! Csak ne legyen luk az autó hátulján. Tehát fizikailag odatehető-e egy preFL lámpa, ez a kérdés csak.
Naplózva

MK4 Mondeo 2.2 TDCi Titanium X automata kombi 2013
Ex: Mondeo MK3 és MK2
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #6778 Dátum: 2016.11.23 szerda, 14:00:12 »

Nem akarom bekötni! Csak ne legyen luk az autó hátulján. Tehát fizikailag odatehető-e egy preFL lámpa, ez a kérdés csak.

Fizikailag is más a forma
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Laci99
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48


« Új hozzászólás #6779 Dátum: 2016.11.26 szombat, 21:39:35 »

Sziasztok! Úgy néz ki ,hogy behalt a fojtó szelep helyzetérzékelőm.Esetleg van valakinek egy elfekvőben?
Naplózva

2016 MK5 Vignale Kombi Tdci 180Le
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #6780 Dátum: 2016.11.26 szombat, 23:31:30 »

Sziasztok! Úgy néz ki ,hogy behalt a fojtó szelep helyzetérzékelőm.Esetleg van valakinek egy elfekvőben?
Keres-kínál topik: mk4-hez keresek rovata...
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #6781 Dátum: 2016.11.27 vasárnap, 07:58:51 »

Sziasztok! Úgy néz ki ,hogy behalt a fojtó szelep helyzetérzékelőm.Esetleg van valakinek egy elfekvőben?

Ezt miből állapítottátok meg?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Laci99
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48


« Új hozzászólás #6782 Dátum: 2016.11.27 vasárnap, 09:03:47 »

Ezt miből állapítottátok meg?
Forscan hibakód:===PCM DTC P02EA:00-2C===
Kód: P02EA - Dízel beszívott levegő áramlás helyzetérzékelő áramkör időszakos/szabálytalan

Állapot:
 - DTC folyamatban - a lekérdezés idején szakaszosan jelentkezik
 - A hibajelző MIL lámpa nincs bekapcsolva ehhez a DTC hibakódhoz

Modul: Táplálási Soros Szabályozó Modul

===END PCM DTC P02EA:00-2C===

===PCM DTC P02E8:00-2C===
Kód: P02E8 - Dízel beszívott levegő áramlás helyzetérzékelő áramkör alacsony

Állapot:
 - DTC folyamatban - a lekérdezés idején szakaszosan jelentkezik
 - A hibajelző MIL lámpa nincs bekapcsolva ehhez a DTC hibakódhoz

Modul: Táplálási Soros Szabályozó Modul

Kiszereltem és ellenállás mérővel megmértem és nem működik benne a potméter.Állandóan az egyik végállásban van.olyan mintha a tengelye eltört vagy ledarálódott volna.
Naplózva

2016 MK5 Vignale Kombi Tdci 180Le
fecskebeka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új hozzászólás #6783 Dátum: 2016.11.27 vasárnap, 20:44:43 »

Minek a csatlakozója lehet a képen pirosan bekarikázott?  Huh?
Mindkét oldalon van az első ajtóban előkészítve a tükörkábel mellett a vezérlő modulból kikábelezve két ér.
A tükörben nincs holttér-figyelés, meg kamera sem.
 worship
 beka3


Ma megnéztem a csatlakozót, az ajtóban lévő vezérlőbe megy.
csatlakozó lábszám alapján tud valaki infót adni?
 beka3
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.27 vasárnap, 20:54:50 írta fecskebeka » Naplózva

Galaxy Ghia 2.2 TDCi Panther Black (Metallic)                                                 "vágyom rá, hogy megismerjelek te bestia" Wink
2010- 200LE 6 fokozat kézi  WA6, KNWA, Bi-Xenon, DRL, LEDs, ... 7 person, ..
fecskebeka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új hozzászólás #6784 Dátum: 2016.11.27 vasárnap, 20:53:00 »

Nekem újdonság.  Wink
Talán másnak is (ilyen).  smile

Mert hát a kezelési kézikönyv, meg a Márka képviselet sincs vele toppon.  szomoru1
A könyv szerint a motoros visszapillantó tükör be-ki hajtásnak automatikusan kell működnie ajtó kulccsal, távirányítóval záráskor-nyitáskor.
Hát az enyémen nem működött. Eleinte fel sem tűnt. Aztán meg betudtuk a bal oldali nem kompatibilis, majd meghibásodott tükörnek, ami még hibakódost is generált.
Most jó ideje nincs is fent a bal tükör.
Nem értettem eddig, hogy miért, de néha mégis bezár-kinyit a jobb tükör.
De most rájöttem. Wink  Wink  Wink
A képviselet szerint automatikusan kellene menniük, kikapcsolásra nincs lehetőség, csak programból.  falbav
Már azon voltam, hogy ha lesz jóbal tükör. Ráépítek egy tiltókapcsolót a rendszerre, mert minek záródjanak minden zárásnál.

És a megvilágosodás.  finom
Lehet, hogy automatikusan is kellene mennie minden alkalommal, és azt is fel lehet programozni (nem számítógéppel). Ezt még nem tudom.
Mer azt hiszem ilyet is tapasztaltam. De lehet akkor is a következőt követtem el, csak fel sem tűnt, annyira akartam, hogy automatikusan záródjon. szomoru1

A lényeg, hogy ha azt akarom, hogy távirányítóval záráskor bezáródjon a tükör mégis, előszőr a távirányítón nyitást, majd a zárást kell megnyomnom. És lőn csoda, vigyor3
Kérem az összes rejtőzködő funkciót!  help  taps
 beka3
Sajnos megfordult a világ, de azért örülünk!
Ma felkerült ismét egy eredeti Ford bal tükör.
Most már minden megy szépen.
De sajnos korábbi állításom innentől már nem igaz.  falbav
A tükör mindig becsukódik és kinyílik  távirányítós ajtó záráskor, nyitáskor.

Vagy van valami trükk még, amit nem tudok, vagy ez tényleg ilyen.
Ha nagyon bosszant, a végén kapcsolós tiltás lesz. Legfeljebb hiba lesz az a kisokosban, amit persze kifelé nem közöl szerencsére.
Dinnye vagyok nem  próbáltam lehúzni megint az egyik tükröt. Na majd legközelebb.
 beka3
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.27 vasárnap, 20:58:02 írta fecskebeka » Naplózva

Galaxy Ghia 2.2 TDCi Panther Black (Metallic)                                                 "vágyom rá, hogy megismerjelek te bestia" Wink
2010- 200LE 6 fokozat kézi  WA6, KNWA, Bi-Xenon, DRL, LEDs, ... 7 person, ..
kotta_cs
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2304



E-mail
« Új hozzászólás #6785 Dátum: 2016.11.27 vasárnap, 20:55:48 »

Sajnos megfordult a világ, de azért örülünk!
Ma felkerült ismét egy eredeti Ford bal tükör.
Most már minden megy szépen.
De sajnos korábbi állításom innentől már nem igaz.  falbav
A tükör mindig becsukódik és kinyílik  távirányítós ajtó záráskor, nyitáskor.

Vagy van valami trükk még, amit nem tudok, vagy ez tényleg csak ilyen.
Dinnye vagyok nem  próbáltam lehúzni megint az egyik tükröt. Na majd legközelebb.
 beka3

tudod mennyit kajtattam olyan vezérlő után ami becsukja ajtó záráskor?  wow1
Naplózva

-=újra=-
2006 Grand Cherokee 3.0 CRD V6 Limited
Anya: 2007 Mondeo MK4 1.8TDCi
ex: 2007 Mondeo MK4 2.0TDCi
ex: 2002 Mondeo MK3 1.8 aranybogár
ex: egyéb fordok
fecskebeka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új hozzászólás #6786 Dátum: 2016.11.27 vasárnap, 21:00:06 »

tudod mennyit kajtattam olyan vezérlő után ami becsukja ajtó záráskor?  wow1
Nem tudom?  nyes
Mert a tiéd becsukos motoros volt, de csak ajtóvezérlőről ment?
 beka3
Naplózva

Galaxy Ghia 2.2 TDCi Panther Black (Metallic)                                                 "vágyom rá, hogy megismerjelek te bestia" Wink
2010- 200LE 6 fokozat kézi  WA6, KNWA, Bi-Xenon, DRL, LEDs, ... 7 person, ..
kotta_cs
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2304



E-mail
« Új hozzászólás #6787 Dátum: 2016.11.27 vasárnap, 21:03:54 »

Nem tudom?  nyes
Mert a tiéd becsukos motoros volt, de csak ajtóvezérlőről ment?
 beka3

Jaja, az eredetim olyan volt, hogy csak gombnyomásra csukódott be és olyat kerestem ami záráskor becsukja. Persze nem magam találtam ki, hogy melyik modul az ami becsukja, kaptam segítséget cikkszámban és hetekig kajtattam mire olyat találtam bontóban.
Naplózva

-=újra=-
2006 Grand Cherokee 3.0 CRD V6 Limited
Anya: 2007 Mondeo MK4 1.8TDCi
ex: 2007 Mondeo MK4 2.0TDCi
ex: 2002 Mondeo MK3 1.8 aranybogár
ex: egyéb fordok
Plebi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68



E-mail
« Új hozzászólás #6788 Dátum: 2016.11.28 hétfő, 10:40:39 »

Sziasztok!

A jobb hátsó ajtózáram tönkrement. Nem zár, de nyitni nyit, ha kézzel lezárom.

Az ajtók kettős zárásúak, néztem árakat cromaxnál, de nem tudom nekem melyik kellene, mert van olyan, hogy elektromos nyitással és kiengedéssel. Ezek között mi a különbség?

Esetleg bontottat érdemes venni? Nem akarok olcsó János lenni, de 12100 a bontott és 41300 az új. Okoz valami gondot, ha minden zár kettős zárású csak a jobb hátsó nem? Ki-Beszerelés otthon nagy munka lehet?
Naplózva

2007 Mondeo MKIV Titanium TDCI 96KW 130LE
Savanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164



E-mail
« Új hozzászólás #6789 Dátum: 2016.11.28 hétfő, 12:10:33 »

Sziasztok!

A jobb hátsó ajtózáram tönkrement. Nem zár, de nyitni nyit, ha kézzel lezárom.

Az ajtók kettős zárásúak, néztem árakat cromaxnál, de nem tudom nekem melyik kellene, mert van olyan, hogy elektromos nyitással és kiengedéssel. Ezek között mi a különbség?

Esetleg bontottat érdemes venni? Nem akarok olcsó János lenni, de 12100 a bontott és 41300 az új. Okoz valami gondot, ha minden zár kettős zárású csak a jobb hátsó nem? Ki-Beszerelés otthon nagy munka lehet?
De lassan írok, már kétszer nem sikerült.
Én két éve cseréltem a bal hátsót, szintén kettős zárású, 10000 körül vettem bontottan. Otthon szétszedtem, megnéztem hány eres  a csatlakozó/ezt kérdezi először a bontós/, letelefonáltam, majd csak annyira raktam amennyire muszáj, elmentem a bontóshoz és ott a bontó parkolóban összeraktam 5 perc alatt, biztos ami biztos. Szétszedni sem nehéz, csak egy csavart volt nehezebb megtalálni, az az ajtó élében van. Egyébként típushiba, valaki írt is róla hogy lehet megjavítani, ha lesz időm én is szétszedem a régit.
Naplózva

Mondeo MK4 Titanium kombi, 2.0TDCi
Mondeoi MK2 2.5 V6
Savanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164



E-mail
« Új hozzászólás #6790 Dátum: 2016.11.28 hétfő, 12:12:06 »

De lassan írok, már kétszer nem sikerült.
Én két éve cseréltem a bal hátsót, szintén kettős zárású, 10000 körül vettem bontottan. Otthon szétszedtem, megnéztem hány eres  a csatlakozó/ezt kérdezi először a bontós/, letelefonáltam, majd csak annyira raktam amennyire muszáj, elmentem a bontóshoz és ott a bontó parkolóban összeraktam 5 perc alatt, biztos ami biztos. Szétszedni sem nehéz, csak egy csavart volt nehezebb megtalálni, az az ajtó élében van. Egyébként típushiba, valaki írt is róla hogy lehet megjavítani, ha lesz időm én is szétszedem a régit.
Hurrá, a másolás meghozta az eredményt. smile
Naplózva

Mondeo MK4 Titanium kombi, 2.0TDCi
Mondeoi MK2 2.5 V6
lakos
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


E-mail
« Új hozzászólás #6791 Dátum: 2016.11.28 hétfő, 12:12:23 »

Sziasztok ! Kiéget az ülésfűtésben a betét, hogyan lehetne az cserélni  és főként honnan tudnék szerezni olyan betétet ami működik a gyári kapcsolóval ?
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #6792 Dátum: 2016.11.28 hétfő, 12:36:28 »

Sziasztok ! Kiéget az ülésfűtésben a betét, hogyan lehetne az cserélni  és főként honnan tudnék szerezni olyan betétet ami működik a gyári kapcsolóval ?

Nem csak szálszakadásos?

Ha kiégett, akkor egész ülést kell cserélni...  eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
lakos
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


E-mail
« Új hozzászólás #6793 Dátum: 2016.11.28 hétfő, 12:53:41 »

Nem csak szálszakadásos?

Ha kiégett, akkor egész ülést kell cserélni...  eplus2

 Az autóvillamossági azt mondta kivan égve.. =/
Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #6794 Dátum: 2016.11.28 hétfő, 13:10:26 »

Az autóvillamossági azt mondta kivan égve.. =/

A szénszálas ülésfűtés nem nagyon tud kiégni szerintem.
Naplózva
Plebi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68



E-mail
« Új hozzászólás #6795 Dátum: 2016.11.28 hétfő, 13:43:19 »

De lassan írok, már kétszer nem sikerült.......

Keresgéltem, de nem találom a leírást, esetleg valaki be tudná linkelni, vagy leírni, hogyan lehet javítani a modult, ha mégsem akkor én is nézek bontottat, gyári újat valahogy nem szeretnék, főleg annyiért. Láttam fórumon eladó modulokat, de azok csak szimpla zárásúak, ott azt írják, hogy a kettős zárású modulon még rajta van, hogy DL.
Naplózva

2007 Mondeo MKIV Titanium TDCI 96KW 130LE
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #6796 Dátum: 2016.11.28 hétfő, 14:51:51 »

Keresgéltem, de nem találom a leírást, esetleg valaki be tudná linkelni, vagy leírni, hogyan lehet javítani a modult, ha mégsem akkor én is nézek bontottat, gyári újat valahogy nem szeretnék, főleg annyiért. Láttam fórumon eladó modulokat, de azok csak szimpla zárásúak, ott azt írják, hogy a kettős zárású modulon még rajta van, hogy DL.

Szét lehet bontani. Ha jól emlékszem két mikrokapcsoló van csak benne, meg egy villanymotor (a kettős zárásúnál kettő, a második reteszel). A motor szénkeféje szokott megkopni meg összetaknyolja a kommutátort. Segíthet ennek a tisztítása, a szénkefe cseréje. Mi komplett motort cseréltünk, mert Patek azt tudott szerezni. Az összerakásnál kellett vigyázni (igaz, az a bal első volt) mert nekik elsőre nem sikerült jól, és emiatt hibásan működött.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Savanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164



E-mail
« Új hozzászólás #6797 Dátum: 2016.11.28 hétfő, 15:02:05 »

Sziasztok ! Kiéget az ülésfűtésben a betét, hogyan lehetne az cserélni  és főként honnan tudnék szerezni olyan betétet ami működik a gyári kapcsolóval ?
Szerintem sincs kiégve. Vedd fel ötösre és légy türelmes, ezek az újabb fajta ülésfűtések nagyon gyenguszok a régikhez képest.
Naplózva

Mondeo MK4 Titanium kombi, 2.0TDCi
Mondeoi MK2 2.5 V6
lakos
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


E-mail
« Új hozzászólás #6798 Dátum: 2016.11.28 hétfő, 15:03:22 »

A szénszálas ülésfűtés nem nagyon tud kiégni szerintem.


Sajnos én nem vagyok képben ebben a témában ,tudnál pár tippet mit tudnék csinálni ?
Naplózva
lakos
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


E-mail
« Új hozzászólás #6799 Dátum: 2016.11.28 hétfő, 15:49:09 »

Szerintem sincs kiégve. Vedd fel ötösre és légy türelmes, ezek az újabb fajta ülésfűtések nagyon gyenguszok a régikhez képest.

Nincs lehetőség ötösre tenni mivel a ledek sem világítanak azon az oldalon ahol nem működik , a másik oldal hibátlan .
Naplózva
Oldalak: 1 ... 129 130 131 132 133 134 135 [136] 137 138 139 140 141 142 143 ... 213   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.087 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.