Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.08 szerda, 08:26:40 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 ... 213   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 3300262 alkalommal)
0 Felhasználó és 60 vendég van a témában
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #400 Dátum: 2011.06.23 csütörtök, 22:49:00 »

Na látod milyen jó, hogy idefordúltál, egyből megjavult  nyes

Jaja, rájöttem, hogy megint user error van Smiley
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #401 Dátum: 2011.06.24 péntek, 10:52:07 »

Vazzeg...

Szombaton lementem Balcsira, leparkoltam, ponyva rá az autóra és hétfőig rá sem bagóztam. Hétfőn mennénk fagyizni, autóba be, gomg nyom, kattanások, és nyekkk. Akksi megadta magát, 10 percet töltöttem és már indult is.

Gondolom akksinak annyi... Bár még 4 éves sincs...  (Asszony Focusa, szabad ég alatt állt egész életében, 2003-as évjűáratú, és az elmúlt télen cseréltük ki az akkumulátort...)   falbav

Akksi kuka, csere. Persze milyen van benne? Hát persze, hogy a legdrágább 80Ah-ás... szomoru1
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #402 Dátum: 2011.06.24 péntek, 11:12:17 »

Akksi kuka, csere. Persze milyen van benne? Hát persze, hogy a legdrágább 80Ah-ás... szomoru1
Enyémbe is olyan van és már kezdi az 5. évét. Nagyon sokba fáj ?  szomoru1
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #403 Dátum: 2011.06.24 péntek, 11:14:36 »

Enyémbe is olyan van és már kezdi az 5. évét. Nagyon sokba fáj ?  szomoru1

Kedvezmény nélkül 32-33e.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #404 Dátum: 2011.06.24 péntek, 11:23:21 »

Kedvezmény nélkül 32-33e.
Erre mondják, hogy nem olcsó, de legalább lehet kapni.
Zárlatos lett gondolom nem végkimerülés okozta a halálát  szomoru1
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
szisan86
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163


szisan86@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #405 Dátum: 2011.07.04 hétfő, 20:26:22 »

Nekem a gyári Ford Akksi 3 évet bírt, csak Én nem a Balcsin, hanem Bulgáriában jártam így.....

Nekem is van elektromos gondom. Méghozzá - milyen más is lenne - érdekes......
Szóval nekem a központi zár, meg az elektromos ablak úgy összességében nem jó.
Magyarul, vagy jó minden, vagy semmi. Elmondom miért.
Központizár: Ha rossz, nem zárja be a bal (vezetőoldali), illetve a bal hátsó ajtót. Kulccsal kell bajlódnom, viszont távirányítóra a másik 3 ajtó bezáródik csak nem villan, meg a Convers+ is világítva marad. De egy idő után, kb 2-3 perc múlva kattan, és bezáródik, index villan, valamint a műszerfal is kialszik. De, csak akkor, ha kulccsal bezárom, illetve a hátsó ajtót kézzel.
Elektromos ablak: Ha rossz, akkor a vezető oldali ajtóból nem lehet irányítani csak a vezetőoldali ablakot, de azt sem automatán. Viszont a többi az megy automatán, csak az aktuális ajtónál kell nyomni a gombot. Ezt csinálta eddig, de már olyat csinál, hogy a vezető oldali első ablak, sem működik onnan. Illetve még csinált olyat, hogy amikor nyitva volt az ajtó, akkor vitte a vezető oldali ablakot. Így bírtam felhúzni, pedig akkor nem is kellene működnie.
Amúgy a hibák együttesen állnak fel, tehát olyan nincs, hogy a központi zár jó, de az ablak nem, illetve fordítva sem. DE néha meg záródik jól, meg az ablakok is normálisan működnek. De ahogy tapasztalom egyre sűrűbben rossz, sőt már ritkábban jó.....

Ford szerviz lesz ebből most már, nagyon aktuális, a kérdésem csak annyi hozzátok, hogy tapasztalt ilyet esetleg valaki?
Naplózva

Mondeo 2.0TDCi '07 Titanium
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #406 Dátum: 2011.07.04 hétfő, 20:52:52 »

Nekem a gyári Ford Akksi 3 évet bírt, csak Én nem a Balcsin, hanem Bulgáriában jártam így.....

Nekem is van elektromos gondom. Méghozzá - milyen más is lenne - érdekes......
Szóval nekem a központi zár, meg az elektromos ablak úgy összességében nem jó.
Magyarul, vagy jó minden, vagy semmi. Elmondom miért.
Központizár: Ha rossz, nem zárja be a bal (vezetőoldali), illetve a bal hátsó ajtót. Kulccsal kell bajlódnom, viszont távirányítóra a másik 3 ajtó bezáródik csak nem villan, meg a Convers+ is világítva marad. De egy idő után, kb 2-3 perc múlva kattan, és bezáródik, index villan, valamint a műszerfal is kialszik. De, csak akkor, ha kulccsal bezárom, illetve a hátsó ajtót kézzel.
Elektromos ablak: Ha rossz, akkor a vezető oldali ajtóból nem lehet irányítani csak a vezetőoldali ablakot, de azt sem automatán. Viszont a többi az megy automatán, csak az aktuális ajtónál kell nyomni a gombot. Ezt csinálta eddig, de már olyat csinál, hogy a vezető oldali első ablak, sem működik onnan. Illetve még csinált olyat, hogy amikor nyitva volt az ajtó, akkor vitte a vezető oldali ablakot. Így bírtam felhúzni, pedig akkor nem is kellene működnie.
Amúgy a hibák együttesen állnak fel, tehát olyan nincs, hogy a központi zár jó, de az ablak nem, illetve fordítva sem. DE néha meg záródik jól, meg az ablakok is normálisan működnek. De ahogy tapasztalom egyre sűrűbben rossz, sőt már ritkábban jó.....

Ford szerviz lesz ebből most már, nagyon aktuális, a kérdésem csak annyi hozzátok, hogy tapasztalt ilyet esetleg valaki?
nem lehet kábel törés a bal első ajtóban/átvezető csatiban??
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
szisan86
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163


szisan86@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #407 Dátum: 2011.07.04 hétfő, 22:22:12 »

nem lehet kábel törés a bal első ajtóban/átvezető csatiban??

Akkor azt mondod bontsam le a kárpitot?Huh?
Naplózva

Mondeo 2.0TDCi '07 Titanium
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #408 Dátum: 2011.07.04 hétfő, 22:23:43 »

Akkor azt mondod bontsam le a kárpitot?Huh?
ha garis, akkor ne, de én ilyen irányba keresnék
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
szisan86
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163


szisan86@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #409 Dátum: 2011.07.05 kedd, 12:29:26 »

ha garis, akkor ne, de én ilyen irányba keresnék

Nem garis már sajnos....:S
Naplózva

Mondeo 2.0TDCi '07 Titanium
szisan86
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163


szisan86@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #410 Dátum: 2011.07.05 kedd, 17:19:50 »

Lebontottam a kárpitot, a csatikat befújtam kontaktspray-el, de változás nem történt. Megnéztem a vezetékeket, kopást, vagy bármi aggodalomra okot adó dolgot nem láttam rajtuk. Felhívtam a szervizt, jövőhét keddre lett is időpontom.....továbbképzésen van az autóvillamosságis....:SŰ
Szerintem valami olyan dolog romlott el benne, ami vezérli, hogy pl, ha kinyitom az ajtót, akkor ne működjön az ablak......illetve ugyanez vezérli, hogy automata legyen, ez oké, csak pl a központi zárnak nem tudom mi köze van ehhez.....
Naplózva

Mondeo 2.0TDCi '07 Titanium
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #411 Dátum: 2011.07.05 kedd, 17:22:14 »

Lebontottam a kárpitot, a csatikat befújtam kontaktspray-el, de változás nem történt. Megnéztem a vezetékeket, kopást, vagy bármi aggodalomra okot adó dolgot nem láttam rajtuk. Felhívtam a szervizt, jövőhét keddre lett is időpontom.....továbbképzésen van az autóvillamosságis....:SŰ
Szerintem valami olyan dolog romlott el benne, ami vezérli, hogy pl, ha kinyitom az ajtót, akkor ne működjön az ablak......illetve ugyanez vezérli, hogy automata legyen, ez oké, csak pl a központi zárnak nem tudom mi köze van ehhez.....
Kicsit ez olyan Citroenes feeling, volt egy széria Picasso is, amiben az ablaktörlő bekapcsolására ment a lámpa stb...  vigyor3
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #412 Dátum: 2011.07.06 szerda, 09:22:51 »

Lebontottam a kárpitot, a csatikat befújtam kontaktspray-el, de változás nem történt. Megnéztem a vezetékeket, kopást, vagy bármi aggodalomra okot adó dolgot nem láttam rajtuk. Felhívtam a szervizt, jövőhét keddre lett is időpontom.....továbbképzésen van az autóvillamosságis....:SŰ
Szerintem valami olyan dolog romlott el benne, ami vezérli, hogy pl, ha kinyitom az ajtót, akkor ne működjön az ablak......illetve ugyanez vezérli, hogy automata legyen, ez oké, csak pl a központi zárnak nem tudom mi köze van ehhez.....

Ezt a GEM modul végzi.  szomoru1

Nekem a központi zár/el.ablak (még) jó.

De pl. érdekes, hogy ültem a kocsiban, előbb-utóbb minden kijelző elsötétül. Majd jön asszony (hozza a zsemlét a péktől) kinyitja az ajtót, és egy pillanatra minden felvillan (szinte észre sem vehető). Egyébként új műszerfalam van, legújabb szoftverrel.

Minig mondják a szervízben, hogy ez a mondeo ez ilyen meg olyan jó, meg, hogy jár oda egy s-max amiben már 200e km felett van és még egy olajfolyás sincs... Mindig mondom, hogy hát igen: de ennek a legnagyobb gyengéje az elektromos rendszer!!

Pl. kulcsnélküli indítás van az autómban. Kb. 1éve cserélték az egészet az elektromos kormányreteszelővel együtt, mert kiírta, hogy key not found (vagy ilyesmit). Mondtam nekik. Mondták sw frissítés. De a gép kidobta, hogy cserélni kell hozzá ezt meg azt, mert az új sw nem vezérli a régi elektromos kormányzárat.  falbav Mondjuk az azóta jó.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #413 Dátum: 2011.07.06 szerda, 16:14:41 »

Minig mondják a szervízben, hogy ez a mondeo ez ilyen meg olyan jó, meg, hogy jár oda egy s-max amiben már 200e km felett van és még egy olajfolyás sincs... Mindig mondom, hogy hát igen: de ennek a legnagyobb gyengéje az elektromos rendszer!!
Egyetértek  szomoru1
 
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
szisan86
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163


szisan86@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #414 Dátum: 2011.07.07 csütörtök, 11:48:54 »

Ezt a GEM modul végzi.  szomoru1

Nekem a központi zár/el.ablak (még) jó.


Mennyibe kerülhet egy ilyen "GEM Modul" ? Illetve ezt lehet újraprogramozni?
Naplózva

Mondeo 2.0TDCi '07 Titanium
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #415 Dátum: 2011.07.07 csütörtök, 21:35:43 »

Mennyibe kerülhet egy ilyen "GEM Modul" ? Illetve ezt lehet újraprogramozni?
lehet.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
szisan86
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163


szisan86@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #416 Dátum: 2011.07.08 péntek, 00:26:08 »

Amúgy a kocsi tegnap, meg ma hibátlanul működött......megijedt a szerviztől a Drága...... eplus2
Naplózva

Mondeo 2.0TDCi '07 Titanium
szisan86
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163


szisan86@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #417 Dátum: 2011.07.12 kedd, 12:55:40 »

Na, megjártam ma a szegedi Fordot. Mivel jó az autó, így közöltem, hogy a hiba közben megszűnt, de szeretnék beszélni az elektromos szakival.
El is vezettek hozzá, készségesen, felvázoltam a problémát, hogy mi volt, Ő is azt mondta, hogy ez ilyen kontakthiba lehet. Azt mondta, amit ti mondtatok, hogy az ajtóban az átvezető csatit megnéztem-e, mert esetleg lehet az okszidálódott mondjuk. Mondtam, hogy azt nem néztem, mert nem akartam annyira szétbontani. De mondtam, hogy minden mást azért befújtam....Cheesy MOn dtam neki, hogy, ha már ott vagyok, egy klímatisztítást azért csináljanak, meg nézzék meg, hogy van-e valami hibaüzenet benne esetleg, ha van töröljék, illetve, ha van a motorjára, vagy bármire szoftverfrissítés, akkor azt csinálják már meg. Mondtam neki, hogy a Convers+-t nem tudom érdemes-e, mert mindenhonnan csak azt hallom, hogy az újak nem valami jók, eltűnnek a menük, meg bezavarodnak, enyémmel meg nincs gond, igaz pl pillanatnyi fogyasztást nem tud.....Azt mondta, hogy Convers+ hibával egy darab Mondeo nem volt még bent náluk..... wow1 , pedig sok megfordul..... Érdekes. Mindegy, mondtam neki, hogy akkor amit tudnak, frissítsék fel, hátha valamit javul a gép, vagy jobban megy, vagy valami. Gyors készen is lett a gép, kb fél óra sem volt, klímatisztítás megtörtént, hibakódott semmit nem dobott ki. Szoftvert azonban nem frissítettek, mert elromlott a hálózat, vagy a gép, és telefonálgatott a srác, azt mondta, hogy nem tudják mi a gond (mármint akiknek ezt meg kell javtani), ma valószínűleg nem is lesz jó, illetve Ő sem tudja, és nézzünk valami későbbi időpontot, így jövőhét hétfőn jön a 2.0 kör...... szomoru1
Naplózva

Mondeo 2.0TDCi '07 Titanium
lejszlo
Vendég
« Új hozzászólás #418 Dátum: 2011.07.12 kedd, 17:18:58 »

Sziasztok

Van-e olyan észrevételetek a Convers-es kijelzővel, hogy időnként csak egy irányba hajlandó menni a menüben?
Konkrétan:
Hallgatok rádiót. Kijövök egy szinet, ott vannak az FM, AM meg még nem tudom mik. Ott teljesen jól mozog le fel. Ha innen is kijövök a főmenübe, akkor már csak lefele megy, felfele kb 10. nyomásra reagál egyszer.. Bemegyek a settinsbe, ott beállítom az átlagfogyasztást, ha vissza mennék felfele a megtehető kilóméterre nem sikerül, mert nem megy fel. Aztán ha várok visszaugrik a rádiós részbe, ahol megint teljesen jól megy le-fel. Pár perc múlva eljátszom a fenti menetet, gyönyörűen megy mindenhol le-fel... mintha meggajdulna a szoftvere.. tuti, hogy nem gomb hiba, hiszen a rádiónál mindíg jól megy le-fel...

Laci
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #419 Dátum: 2011.07.12 kedd, 18:01:09 »

Sziasztok

Van-e olyan észrevételetek a Convers-es kijelzővel, hogy időnként csak egy irányba hajlandó menni a menüben?
Konkrétan:
Hallgatok rádiót. Kijövök egy szinet, ott vannak az FM, AM meg még nem tudom mik. Ott teljesen jól mozog le fel. Ha innen is kijövök a főmenübe, akkor már csak lefele megy, felfele kb 10. nyomásra reagál egyszer.. Bemegyek a settinsbe, ott beállítom az átlagfogyasztást, ha vissza mennék felfele a megtehető kilóméterre nem sikerül, mert nem megy fel. Aztán ha várok visszaugrik a rádiós részbe, ahol megint teljesen jól megy le-fel. Pár perc múlva eljátszom a fenti menetet, gyönyörűen megy mindenhol le-fel... mintha meggajdulna a szoftvere.. tuti, hogy nem gomb hiba, hiszen a rádiónál mindíg jól megy le-fel...

Laci
Lekopogom, nekem jó le-fel bármelyik menüben
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
zsoel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10594



« Új hozzászólás #420 Dátum: 2011.07.14 csütörtök, 07:39:50 »

Sziasztok

Van-e olyan észrevételetek a Convers-es kijelzővel, hogy időnként csak egy irányba hajlandó menni a menüben?
Konkrétan:
Hallgatok rádiót. Kijövök egy szinet, ott vannak az FM, AM meg még nem tudom mik. Ott teljesen jól mozog le fel. Ha innen is kijövök a főmenübe, akkor már csak lefele megy, felfele kb 10. nyomásra reagál egyszer.. Bemegyek a settinsbe, ott beállítom az átlagfogyasztást, ha vissza mennék felfele a megtehető kilóméterre nem sikerül, mert nem megy fel. Aztán ha várok visszaugrik a rádiós részbe, ahol megint teljesen jól megy le-fel. Pár perc múlva eljátszom a fenti menetet, gyönyörűen megy mindenhol le-fel... mintha meggajdulna a szoftvere.. tuti, hogy nem gomb hiba, hiszen a rádiónál mindíg jól megy le-fel...

Laci

Nekem is volt ilyen convers kijelzős mondeom.
Nem volt vele gond.


Viszont érdekes, hogy mennyi elektromos probléma adódik.
Tudom, még meg sem közelíti a francia kocsik statisztikáját, de azért MKIII-as koromban azokról az autókról nem írtunk ennyit.
Legalábbis ez rémlik nekem.

Érdemes lenne kreálni egy kis táblázatot, ahová be lehetne írni a problémákat és azok megoldását.
A jövő nemzedéke lehet megköszönné.
Naplózva

MKIV, 2.0 TDCi, Ghia mánia! Smiley
zzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 279



« Új hozzászólás #421 Dátum: 2011.07.15 péntek, 21:05:59 »

Érdemes lenne kreálni egy kis táblázatot, ahová be lehetne írni a problémákat és azok megoldását.
A jövő nemzedéke lehet megköszönné.

ja, ha a ford kérne ilyet, akkor tényleg lenne értelme ...   szomoru1
Naplózva

Fekete bálna
lejszlo
Vendég
« Új hozzászólás #422 Dátum: 2011.07.17 vasárnap, 22:09:07 »

Sziasztok.

Ma kocsikáztunk egyet a párommal, amikor hazaértünk, zárnám be az ajtót a távirányítós kulccsal, de nem zár be. Kifele nyit, de befele semmi. Kulccsal persze zár. De a távirányító zárására nem.
Van-e valami ismert hiba, vagy ötletetek a jelenségre? Vagy ez távirányító záró gomb hibája lenne?

Köszi

laca
Naplózva
szisan86
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163


szisan86@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #423 Dátum: 2011.07.18 hétfő, 09:22:27 »

Sziasztok.

Ma kocsikáztunk egyet a párommal, amikor hazaértünk, zárnám be az ajtót a távirányítós kulccsal, de nem zár be. Kifele nyit, de befele semmi. Kulccsal persze zár. De a távirányító zárására nem.
Van-e valami ismert hiba, vagy ötletetek a jelenségre? Vagy ez távirányító záró gomb hibája lenne?

Köszi

laca

Lehet távirányító hiba.....Nekem volt olyan, hogy semmit nem csinált, de akkor a távirányító felejtette el a kódot......
Naplózva

Mondeo 2.0TDCi '07 Titanium
lejszlo
Vendég
« Új hozzászólás #424 Dátum: 2011.07.18 hétfő, 09:25:57 »

Ma levittem a pótkulcsot. Az se zárta, de az is kinyitotta. Aztán eljöttem a munkahelyemre, kb 20 perc kocsikázás. Itt megálltam, és mindkét kulcs zárta, ahogy kell...

Akksi lehet? 12V körül van a számítógépe szerint a feszültsége.  3 éves, 166e km-t élt már meg Smiley

Laca
Naplózva
zzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 279



« Új hozzászólás #425 Dátum: 2011.07.18 hétfő, 10:51:28 »

Sziasztok.

Ma kocsikáztunk egyet a párommal, amikor hazaértünk, zárnám be az ajtót a távirányítós kulccsal, de nem zár be. Kifele nyit, de befele semmi. Kulccsal persze zár. De a távirányító zárására nem.
Van-e valami ismert hiba, vagy ötletetek a jelenségre? Vagy ez távirányító záró gomb hibája lenne?

Köszi

laca

....
börzsönyi kisvasútazás után nem működött a távirányítóm, előszőr azt hittem nem zártam le a kocsit.  wow1 de nem, nem is javult meg, csak kulccsal tudtam kinyitni! szomoru1
( dugózás f@sz@ lett volna! hehe ) szóval nem tudom mi lelte! lehet volt érdeklődés a kocsi iránt, ha valaki b@szogatta az, amíg vonatoztunk, meg visszasétáltunk biztonságban érezhette magát!  Angry
ezek után elemet cseréltem, hátha csak lemerült, de nem segített, csak a következők szerint tudtam a távvezérlést feléleszteni:
http://mondeo.hu/index.php?topic=5096.msg540661#msg540661
köszi Zsolti!  integet2

van olyan, hogy valamiért elmászik a programozás, próbáld meg újratanítani!
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.18 hétfő, 10:53:55 írta zzoli » Naplózva

Fekete bálna
lejszlo
Vendég
« Új hozzászólás #426 Dátum: 2011.07.18 hétfő, 14:29:07 »

van olyan, hogy valamiért elmászik a programozás, próbáld meg újratanítani!

És létezik, hogy csak a zárás funkció mászik el? Mert nyitni nekem nyit. Csak nem zárt. Meg se próbálta, nem kattant semmi... De most, hogy reggel mentem egy kört, már zár is... Ez meg mi? Cheesy

Laca
Naplózva
zzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 279



« Új hozzászólás #427 Dátum: 2011.07.18 hétfő, 16:11:57 »

És létezik, hogy csak a zárás funkció mászik el? Mert nyitni nekem nyit. Csak nem zárt. Meg se próbálta, nem kattant semmi... De most, hogy reggel mentem egy kört, már zár is... Ez meg mi? Cheesy

Laca

hát ez valóban nem az én esetem! talán valami kontakt gond?
Naplózva

Fekete bálna
lejszlo
Vendég
« Új hozzászólás #428 Dátum: 2011.07.18 hétfő, 16:16:20 »

Nemsoká megnézem, hogy ha a bal első ajtó nincs becsukva, akkor a zárásra kattannak-e a zárak, be aztán ki, vagy ilyenkor meg se próbálja bezárni? Mert ha meg se próbálja, akkor lehet, hogy az ajtónyitás érzékelőm kontaktol. De ha rázár és kinyit, akkor viszont más lesz a baj...
Naplózva
lejszlo
Vendég
« Új hozzászólás #429 Dátum: 2011.07.19 kedd, 09:13:45 »

Na hat ha a bal első ajtó nincs becsukva, akkor is lehet hallani, hogy klattyan a zár, csak azonnal ki is nyit. Ilyen próbálkozásom nem volt, amikor jelentkezett a probléma. Mintha nem is nyomtam volna a bezár gombot.. Viszont se tegnap este, se ma reggel nem jelentkezett a hiba... Szóval most tallonba tettem a hibát, csak figyelni kell rá, mert ilyet is tud... Smiley

laca
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #430 Dátum: 2011.07.19 kedd, 16:02:35 »

Ennek van baja: http://www.youtube.com/watch?v=4COKQb0R-jU&feature=related
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
zsoel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10594



« Új hozzászólás #431 Dátum: 2011.07.19 kedd, 19:35:50 »


Ez elég csúnya! Sad
Naplózva

MKIV, 2.0 TDCi, Ghia mánia! Smiley
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #432 Dátum: 2011.07.20 szerda, 22:29:09 »


Ez nem Jani autója?  hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #433 Dátum: 2011.07.20 szerda, 22:30:12 »

Ez nem Jani autója?  hehe

mf2
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #434 Dátum: 2011.07.20 szerda, 22:30:46 »


Sztem beálltak vele egy MR-be...  nyes
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #435 Dátum: 2011.07.21 csütörtök, 21:52:28 »

Ma kiment a szivargyújtó biztim, na mire megtaláltam, hát az annyát....Első körben kombi révén a csomagtartó oldalában van három tábla, ott nem volt, ok, akkor a motortérben, na ott sem. A kesztyűtartó alatt egy lehejtható konzolon van, de azt mire lehajtottam, hát szídtam az összes tervezőt....
Piktogram persze ott nincsen nehogy könyv nélkül kitudd cserélni.30 perces mutatvány volt, lehet csak az én bénaságom.... Undecided
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
szisan86
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163


szisan86@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #436 Dátum: 2011.07.21 csütörtök, 23:11:47 »

Ma kiment a szivargyújtó biztim, na mire megtaláltam, hát az annyát....Első körben kombi révén a csomagtartó oldalában van három tábla, ott nem volt, ok, akkor a motortérben, na ott sem. A kesztyűtartó alatt egy lehejtható konzolon van, de azt mire lehajtottam, hát szídtam az összes tervezőt....
Piktogram persze ott nincsen nehogy könyv nélkül kitudd cserélni.30 perces mutatvány volt, lehet csak az én bénaságom.... Undecided

Ezzel a kanyarral vigyázzál, én lehúztam tavaly emiatt +3 napot a Bulgáriában......Nem tudtam melyik bizti, kivettem őket, az Immoboliser fel is adta, külföldön, szerinted?  falbav

Nekem német szervízkönyvem van, de én a biztosítékokra már külön beraktam papírt, hogy melyik hol van, még egyszer nem akarom megszívni.....
Naplózva

Mondeo 2.0TDCi '07 Titanium
zsoel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10594



« Új hozzászólás #437 Dátum: 2011.07.22 péntek, 07:54:52 »


Piktogram persze ott nincsen nehogy könyv nélkül kitudd cserélni.30 perces mutatvány volt, lehet csak az én bénaságom.... Undecided

Csal el kell tekerni a lennt lévő 2 kis fület, aztán már nyíliki is lefelé a biztitábla!  Grin
Naplózva

MKIV, 2.0 TDCi, Ghia mánia! Smiley
ordogi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 98


« Új hozzászólás #438 Dátum: 2011.07.22 péntek, 08:18:31 »

Sziasztok.

Ma kocsikáztunk egyet a párommal, amikor hazaértünk, zárnám be az ajtót a távirányítós kulccsal, de nem zár be. Kifele nyit, de befele semmi. Kulccsal persze zár. De a távirányító zárására nem.
Van-e valami ismert hiba, vagy ötletetek a jelenségre? Vagy ez távirányító záró gomb hibája lenne?

Köszi

laca
egyszer nekem is csinálta. a megoldás az volt, hogy a gyerkőceim a jobb hátsó ajtót nem csukták be rendesen. belekerült pár percbe, mire megtaláltam a gondot. nem biztos, hogy ez a probléma, de legközelebb hasonló helyzetben szaladj körbe az ajtókon, csomagtartón, hátha segít....
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #439 Dátum: 2011.08.08 hétfő, 10:53:44 »


Nincs ennek semmi baja. Ilyen szélsőséges időjárási körülmények között 150-160-al megy az autó mínusz 1500-as fordulaton...  hehe


Persze, hogy igazoljam a videót nekem most megtörtént a 3 hetes szabim alatt egy újabb műszercsoport csere. Ez idáig a 4. van benne...  falbav

És amikor azt mondják, hogy a km állás nem állítható vissza, hát az egy nagy kamu... Utaztam el, alkatrész nem volt, így kiszereltek egy másik mondiból egy műszercsoportot, azt berakták... Így a 100e-res kötelező szervíz alatt csináltak az autómból egy 64e km-ert futottat. Az új műszercsoport berakásakor tőlem kérdezték, hány km lehet az autóban. Ppntosan tudtam, hogy mennyi de jó 1000-el kevesebbet modtam. Hát semmin nem akadt fenn...  levele

Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
lejszlo
Vendég
« Új hozzászólás #440 Dátum: 2011.08.09 kedd, 20:30:00 »

Nincs ennek semmi baja. Ilyen szélsőséges időjárási körülmények között 150-160-al megy az autó mínusz 1500-as fordulaton...  hehe

Neked is van benne külön kijelzős navis rádió? Eddig ezt a hibát csak ilyen összeállításban láttam..

laci
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #441 Dátum: 2011.08.09 kedd, 20:33:45 »

Neked is van benne külön kijelzős navis rádió? Eddig ezt a hibát csak ilyen összeállításban láttam..

laci
Neki még ilyen kijelzője sincsen, csak irigykedik  eplus2
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #442 Dátum: 2011.08.10 szerda, 10:09:05 »

Ajtóvilágítás

http://www.youtube.com/watch?v=h9FjgzdQQ-U&feature=related

Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #443 Dátum: 2011.08.10 szerda, 11:12:57 »

Király nekem is van benne  wave  eplus2
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #444 Dátum: 2011.08.17 szerda, 15:42:50 »


Láttatok már ilyet? És szinte ingyér van. Potom 350e Ft.  vigyor3

http://www.pioneer.eu/eur/products/25/111/241/AVIC-F9220BT/specs.html

Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #445 Dátum: 2011.08.17 szerda, 16:28:19 »

Láttatok már ilyet? És szinte ingyér van. Potom 350e Ft.  vigyor3

http://www.pioneer.eu/eur/products/25/111/241/AVIC-F9220BT/specs.html
Még nem láttam és nem is fogom az autómban  valamiért hehe
Nekem elég lenne egy sima dvd lejátszó meg egy monitor, ha hosszabb útra megyünk.
Persze laptop meg inverter az van és azzal is simán elvan a legkisebb hátul csak előbbi profibb megoldás  eljen
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #446 Dátum: 2011.08.17 szerda, 18:06:39 »

Láttatok már ilyet? És szinte ingyér van. Potom 350e Ft.  vigyor3

http://www.pioneer.eu/eur/products/25/111/241/AVIC-F9220BT/specs.html


Persze, már belinkeltem egyszer én is, ez is válaszható a fordéknál, mint opció hifi
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #447 Dátum: 2011.08.19 péntek, 22:05:22 »

A nagy navin a traffic gombra nektek bejönnek a közlekedési hírek? A régi DX navin nekem a Petőfin mindíg eltárolta, most ezen nem tudom  szomoru1
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #448 Dátum: 2011.08.20 szombat, 21:59:10 »

Kész a belső kilincsvilágításom, cikk is iródik róla, addig is egy kép  wave

Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #449 Dátum: 2011.08.20 szombat, 22:02:44 »

Kész a belső kilincsvilágításom, cikk is iródik róla, addig is egy kép  wave

ha kész, akkor küldheted mail-ben worship
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 ... 213   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.068 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.