Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.09 csütörtök, 00:15:25 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 ... 213   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 3301131 alkalommal)
0 Felhasználó és 30 vendég van a témában
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #700 Dátum: 2012.03.20 kedd, 00:30:19 »

mert csak így maradt meg a gyorsabb villogás, ha kiégett...egyfajta figyelmeztetés... gondolom én vigyor3

bánat sem érti, mert akkor meg miért írja ki. Smiley Smiley
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #701 Dátum: 2012.03.20 kedd, 00:34:12 »

bánat sem érti, mert akkor meg miért írja ki. Smiley Smiley

http://www.fordwiki.co.uk/index.php?title=Fuse_%26_Relay_Information_-_Mk4

ahogy gyorsan átfutottam, nem találtam benne index relét...
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #702 Dátum: 2012.03.20 kedd, 20:05:03 »

bánat sem érti, mert akkor meg miért írja ki. Smiley Smiley

szerintem az is a can-bus os rendszer része.......
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
balazs1011
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 254



E-mail
« Új hozzászólás #703 Dátum: 2012.03.20 kedd, 20:47:38 »

Zsolti

Sikerült utánajárni a tolatóradar kábelezésének???
Naplózva

Ford Mondeo MKIV 2008.05 Titanium Kombi 2.0 TDCI 140LE (175LE 395NM)
(Ex Ford Mondeo 2004 TDCI Trend 130 LE 5 év 200000 km)
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #704 Dátum: 2012.03.21 szerda, 08:58:54 »

http://www.fordwiki.co.uk/index.php?title=Fuse_%26_Relay_Information_-_Mk4

ahogy gyorsan átfutottam, nem találtam benne index relét...

Én is ezt futottam át hasonló eredménnyel Sad

Marad az ellenállás és az ebay.
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #705 Dátum: 2012.03.22 csütörtök, 09:28:43 »

nem nagyon akarok számolni, valaki nyomja fejből, hogy az indexhez hány Kohmos ellenállás kell, hogy a ledes rendben legyen?

Üdv
Csaba

ők: http://www.xenon.hu/termekek.php
pár hónapja a főoldalukon hirdettek olyan 21W-os ledes izzókat, amelyek az ő megfogalmazásikban "stabilizált"-ak, vagy "can buszos autókhoz jó"-k.
Rájuk kellene kérdezni.
Egyébként korrektek, mert megállasz a bolt előtt, s simán próbálgathatod az izzókat a kocsidban, ha nem jó nem kell kifizetned.
ha vki utánajár jelezzen vissza, mert engem is érdekelne.

ja és vki mondja meg pls, hogy hogyan tudom az oldalindexet kivenni, thx  worship
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #706 Dátum: 2012.03.22 csütörtök, 09:33:27 »

ők: http://www.xenon.hu/termekek.php
pár hónapja a főoldalukon hirdettek olyan 21W-os ledes izzókat, amelyek az ő megfogalmazásikban "stabilizált"-ak, vagy "can buszos autókhoz jó"-k.
Rájuk kellene kérdezni.
Egyébként korrektek, mert megállasz a bolt előtt, s simán próbálgathatod az izzókat a kocsidban, ha nem jó nem kell kifizetned.
ha vki utánajár jelezzen vissza, mert engem is érdekelne.

ja és vki mondja meg pls, hogy hogyan tudom az oldalindexet kivenni, thx  worship

Szia

Voltam náluk és tényleg korrektek. Nekem egy gondom van (nem csak velük, hanem az összes bolttal), hogy amit megrendelek 1USD körül szállítással, az náluk minimum 1000HuF, a 2USD-s dolgok meg 2000HUF.

Szóval inkább megrendelem DX-ről  vagy Ebay-ről vagy http://www.suntekstore.ca/ -ról. Ez utóbbi néha olcsóbb is mint a DX.

Üdv
Csaba
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #707 Dátum: 2012.03.22 csütörtök, 09:40:58 »

Szia

Voltam náluk és tényleg korrektek. Nekem egy gondom van (nem csak velük, hanem az összes bolttal), hogy amit megrendelek 1USD körül szállítással, az náluk minimum 1000HuF, a 2USD-s dolgok meg 2000HUF.

Szóval inkább megrendelem DX-ről  vagy Ebay-ről vagy http://www.suntekstore.ca/ -ról. Ez utóbbi néha olcsóbb is mint a DX.

Üdv
Csaba

kipróbálod, jó, bent azt mondod rossz, utána neten rendelsz.
Próbára jó, nem? Wink
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #708 Dátum: 2012.03.22 csütörtök, 10:04:08 »

kipróbálod, jó, bent azt mondod rossz, utána neten rendelsz.
Próbára jó, nem? Wink


 worship
Naplózva
badogmano
Vendég
« Új hozzászólás #709 Dátum: 2012.03.27 kedd, 20:12:36 »

Üdvözlet!
Segitsetek ha tudtok  egy  spec nyugat
európai régióra gyártott Mondeo /2007 évj./ rádiója kezelési kézikönyve ill
utasitása kellene Blaukpunk travel pilot ex tipus.
 kössz bádog manó
Naplózva
kofy
Vendég
« Új hozzászólás #710 Dátum: 2012.03.28 szerda, 07:51:19 »

Üdvözlet!
Segitsetek ha tudtok  egy  spec nyugat
európai régióra gyártott Mondeo /2007 évj./ rádiója kezelési kézikönyve ill
utasitása kellene Blaukpunk travel pilot ex tipus.
 kössz bádog manó


Magyarul nincs (ezt itthon nem forgalmazták). Németül-angolul-franciául itt: http://www.fr.ford.be/FordService/ManuelsUtilisateurs (utolsó előtti)
Naplózva
ordogi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 98


« Új hozzászólás #711 Dátum: 2012.04.10 kedd, 08:29:40 »

Sziasztok!
Elromlott a tolató radarom. Arra lettem figyelmes, hogy rüki kapcsolásnál egy eddig nem hallott hangmagasságú sípolás jön hátulról és villog a tolató radar kapcsolója. Kiderült, hogy azt jelzi szegény, hogy beteg. Az egyetlen dolog, ami eszembe jutott, hogy ellenőrizzem a biztosítékot (bár ha jelzi a hibát, elképzelhető, hogy felesleges volt).
Van valami egyszerű ellenőrizendő dolog, vagy guruljak egy szerviz felé?
Előre is köszönöm!
Naplózva
ordogi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 98


« Új hozzászólás #712 Dátum: 2012.04.11 szerda, 20:36:25 »

Sziasztok!
Elromlott a tolató radarom. Arra lettem figyelmes, hogy rüki kapcsolásnál egy eddig nem hallott hangmagasságú sípolás jön hátulról és villog a tolató radar kapcsolója. Kiderült, hogy azt jelzi szegény, hogy beteg. Az egyetlen dolog, ami eszembe jutott, hogy ellenőrizzem a biztosítékot (bár ha jelzi a hibát, elképzelhető, hogy felesleges volt).
Van valami egyszerű ellenőrizendő dolog, vagy guruljak egy szerviz felé?
Előre is köszönöm!
Elmúlt minden probléma. Lehet, hogy valami kontaktus probléma vagy más, de müxik úgy, hogy nem csináltam vele semmit.  Wink
Naplózva
beans
Vendég
« Új hozzászólás #713 Dátum: 2012.04.18 szerda, 07:42:03 »

Sziasztok !
Érdeklődnék pótkulcs ügyben. Egy 2008-as MK4 immo transponder chip tanítása megegyezik-e az MK3 tanításával 2 eredeti kulcs megléte esetén. Jól gondolom-e, hogy ID4D63 chip van a kulcsban.
Üdv:
Naplózva
Radvany
Vendég
« Új hozzászólás #714 Dátum: 2012.04.25 szerda, 14:09:32 »

Tisztelettel köszöntök mindenkit!

Egy 2009-es Mondeo Ghia Kombi már majdnem 2 hónapos tulajdonosaként fordulok apró (?) problémámmal a hozzáértőkhöz. A problémát megpróbálom a lehető legrövidebben és legérthetőbben körülírni. Lehetséges, hogy a problémám banális, ezért, ha esetleg egy gombnyomással, vagy beállításváltoztatással elhárításra kerül, kérem nézzétek el nekem.....

Gyönyörű járgányomban a nagy érintőképernyős rádió/DVD/navi egység van. Az egységhez minden gond nélkül párosítottam a telefonomat (a telefonon annak rendje s módja szerint megjelent a "Ford audio" bluetooth kapcsolat, a kocsiban az érintőképernyő bal alsó sarkában megjelent a telefonkagyló ikon és a jelerősség kijelzése, tudtam telefonálni, az egységen lapozgatni a telefonomban) és egészen a múlt hétig minden gond nélkül tökéletesen használtam.

A múlt héten - először észre sem vettem - a telefonom nem kapcsolódott automatikusan az egységhez. Ez többszöri próbálkozásomra sem sikerült és ami még jobban megijesztett, a PHONE gomb megnyomásával nem nyílik meg az eddig megszokott telefon menü az egységen!!! Ha megnyomon az egységen a PHONE gombot, csak lenémítja a rádiót/CD-t, a rádióadó neve, ill. a CD aktuálisan lejátszott száma alatt a MUTE felirat jelenik meg és semmi más nem történik (ha segít: a kocsiban van hangvezérlés funkció is).

Nagyon kérem, hogy ha van tanácsotok, mi a teendő, segítsetek. ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!
Naplózva
kofy
Vendég
« Új hozzászólás #715 Dátum: 2012.04.25 szerda, 14:58:09 »

A múlt héten - először észre sem vettem - a telefonom nem kapcsolódott automatikusan az egységhez. Ez többszöri próbálkozásomra sem sikerült és ami még jobban megijesztett, a PHONE gomb megnyomásával nem nyílik meg az eddig megszokott telefon menü az egységen!!! Ha megnyomon az egységen a PHONE gombot, csak lenémítja a rádiót/CD-t, a rádióadó neve, ill. a CD aktuálisan lejátszott száma alatt a MUTE felirat jelenik meg és semmi más nem történik (ha segít: a kocsiban van hangvezérlés funkció is).

A Ford fejegységek akkor mute-olnak a Phone gomb megnyomására, ha nincs Bluetooth modul a kocsiban. Mivel a tiedben van, ezért valamiért nem érzékeli a BT modul "jelenlétét" a fejegység. Ez sokminden lehet érintkezési problémától BT modul cseréig.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26659


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #716 Dátum: 2012.04.25 szerda, 15:00:30 »

Tisztelettel köszöntök mindenkit!

Egy 2009-es Mondeo Ghia Kombi már majdnem 2 hónapos tulajdonosaként fordulok apró (?) problémámmal a hozzáértőkhöz. A problémát megpróbálom a lehető legrövidebben és legérthetőbben körülírni. Lehetséges, hogy a problémám banális, ezért, ha esetleg egy gombnyomással, vagy beállításváltoztatással elhárításra kerül, kérem nézzétek el nekem.....

Gyönyörű járgányomban a nagy érintőképernyős rádió/DVD/navi egység van. Az egységhez minden gond nélkül párosítottam a telefonomat (a telefonon annak rendje s módja szerint megjelent a "Ford audio" bluetooth kapcsolat, a kocsiban az érintőképernyő bal alsó sarkában megjelent a telefonkagyló ikon és a jelerősség kijelzése, tudtam telefonálni, az egységen lapozgatni a telefonomban) és egészen a múlt hétig minden gond nélkül tökéletesen használtam.

A múlt héten - először észre sem vettem - a telefonom nem kapcsolódott automatikusan az egységhez. Ez többszöri próbálkozásomra sem sikerült és ami még jobban megijesztett, a PHONE gomb megnyomásával nem nyílik meg az eddig megszokott telefon menü az egységen!!! Ha megnyomon az egységen a PHONE gombot, csak lenémítja a rádiót/CD-t, a rádióadó neve, ill. a CD aktuálisan lejátszott száma alatt a MUTE felirat jelenik meg és semmi más nem történik (ha segít: a kocsiban van hangvezérlés funkció is).

Nagyon kérem, hogy ha van tanácsotok, mi a teendő, segítsetek. ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!

Első körben vedd ki a biztosítékját, majd dug vissza...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #717 Dátum: 2012.04.25 szerda, 16:38:16 »

A Ford fejegységek akkor mute-olnak a Phone gomb megnyomására, ha nincs Bluetooth modul a kocsiban. Mivel a tiedben van, ezért valamiért nem érzékeli a BT modul "jelenlétét" a fejegység. Ez sokminden lehet érintkezési problémától BT modul cseréig.

van eladó BT modulom Smiley nomeg egy fejegységem is Smiley
Naplózva
Syrius
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új hozzászólás #718 Dátum: 2012.04.25 szerda, 21:50:44 »

Sziasztok ! MKIV- es mondeom indexe , ami  visszapillantó tükörben van  , bepárásodott  mosás  után . Ki szeretnem venni , hogy kiszárítsam ,de nem tudom hogy kell . A kézikönyvbe csak a kilépőfény cseréje van leírva. Tudna valaki segíteni ? Köszi előre is
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #719 Dátum: 2012.04.26 csütörtök, 13:00:34 »

Sziasztok ! MKIV- es mondeom indexe , ami  visszapillantó tükörben van  , bepárásodott  mosás  után . Ki szeretnem venni , hogy kiszárítsam ,de nem tudom hogy kell . A kézikönyvbe csak a kilépőfény cseréje van leírva. Tudna valaki segíteni ? Köszi előre is

Kiveszed a tükörlapot, utána leveszed a tökörburkolatot ami színre van fújva, és utána simán kijön a index.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
zsoel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10594



« Új hozzászólás #720 Dátum: 2012.04.26 csütörtök, 17:13:23 »

Tisztelettel köszöntök mindenkit!

Egy 2009-es Mondeo Ghia Kombi már majdnem 2 hónapos tulajdonosaként fordulok apró (?) problémámmal a hozzáértőkhöz. A problémát megpróbálom a lehető legrövidebben és legérthetőbben körülírni. Lehetséges, hogy a problémám banális, ezért, ha esetleg egy gombnyomással, vagy beállításváltoztatással elhárításra kerül, kérem nézzétek el nekem.....

Gyönyörű járgányomban a nagy érintőképernyős rádió/DVD/navi egység van. Az egységhez minden gond nélkül párosítottam a telefonomat (a telefonon annak rendje s módja szerint megjelent a "Ford audio" bluetooth kapcsolat, a kocsiban az érintőképernyő bal alsó sarkában megjelent a telefonkagyló ikon és a jelerősség kijelzése, tudtam telefonálni, az egységen lapozgatni a telefonomban) és egészen a múlt hétig minden gond nélkül tökéletesen használtam.

A múlt héten - először észre sem vettem - a telefonom nem kapcsolódott automatikusan az egységhez. Ez többszöri próbálkozásomra sem sikerült és ami még jobban megijesztett, a PHONE gomb megnyomásával nem nyílik meg az eddig megszokott telefon menü az egységen!!! Ha megnyomon az egységen a PHONE gombot, csak lenémítja a rádiót/CD-t, a rádióadó neve, ill. a CD aktuálisan lejátszott száma alatt a MUTE felirat jelenik meg és semmi más nem történik (ha segít: a kocsiban van hangvezérlés funkció is).

Nagyon kérem, hogy ha van tanácsotok, mi a teendő, segítsetek. ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!

Nálam is volt ez a gond.
Azt hittem a fejegység a hibás.
De NEM!

Ezek a fránya mobilok már annyi mindent tudnak, hogy néha elfelejtik az alapbeállításokat.
Kapcsold ki teljesen a mobilod, várjál egy percet, aztán kapcs.vissza.
Ezek után próbáld ki.
Naplózva

MKIV, 2.0 TDCi, Ghia mánia! Smiley
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #721 Dátum: 2012.04.27 péntek, 12:45:41 »

MS 02 kérdezte, hogy tudunk-e segíteni. Az egyik cimborája vett egy új mondeót, navival, és ahhoz kellene térkép, amin románia is rajta van.
SD alapú... van valami ötletünk?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #722 Dátum: 2012.04.27 péntek, 12:52:38 »

MS 02 kérdezte, hogy tudunk-e segíteni. Az egyik cimborája vett egy új mondeót, navival, és ahhoz kellene térkép, amin románia is rajta van.
SD alapú... van valami ötletünk?
eredetit tud venni, a másolttal nem fog menni.

ebay-en lehet kifogni jó áron
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Radvany
Vendég
« Új hozzászólás #723 Dátum: 2012.04.30 hétfő, 09:33:02 »

Szevasztok!

Tudtam, hogy jó helyen járok és jó helyen kérdezek. A gond a bluetooth kapcsolattal megoldódott.

Éreztem, hogy valamiféle RESET kell a cuccnak, de az akksisarut nem mertem csak úgy lekapni, mert lehet, hogy néhány furcsaságot produkált volna a kocsi. Végül biztosíték kiszedés, majd visszarakás oldotta meg a problémát. Ja aki ilyenbe belefut ne felejtse el a rádió/DVD/NAVI egység négyszámos kódját előkeresni.... wave

Még egyszer köszi az ötleteket!
Naplózva
Syrius
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új hozzászólás #724 Dátum: 2012.05.01 kedd, 18:16:21 »

Kiveszed a tükörlapot, utána leveszed a tökörburkolatot ami színre van fújva, és utána simán kijön a index.



Köszi !
 worship
Már csak az a kérdésem , hogy kell kivenni a tökörlapot. Ha benézek mögé látom az inexet meg az egész belsőt
Naplózva
gabor.s
Vendég
« Új hozzászólás #725 Dátum: 2012.05.02 szerda, 14:34:19 »

Sziasztok! Azutan szeretnek erdeklodni, tud-e esetleg valaki Ford Mondeo 2008-as gepkocsihoz dvd navi szoftvert, 2011-es kiadast. Nekem van egy 2007-es, ami mar elegge elavult, helyette szeretnek egy ujabbat. Nem dx-es, hanem Blaupunkt nx-es a keszulek. Valaszokat elore is koszonom:  gabor.s
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26659


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #726 Dátum: 2012.05.02 szerda, 19:14:00 »

Sziasztok! Azutan szeretnek erdeklodni, tud-e esetleg valaki Ford Mondeo 2008-as gepkocsihoz dvd navi szoftvert, 2011-es kiadast. Nekem van egy 2007-es, ami mar elegge elavult, helyette szeretnek egy ujabbat. Nem dx-es, hanem Blaupunkt nx-es a keszulek. Valaszokat elore is koszonom:  gabor.s

Kofy t keresd meg, ő tűnik ebben profinak...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kofy
Vendég
« Új hozzászólás #727 Dátum: 2012.05.03 csütörtök, 12:49:51 »

Sziasztok! Azutan szeretnek erdeklodni, tud-e esetleg valaki Ford Mondeo 2008-as gepkocsihoz dvd navi szoftvert, 2011-es kiadast. Nekem van egy 2007-es, ami mar elegge elavult, helyette szeretnek egy ujabbat. Nem dx-es, hanem Blaupunkt nx-es a keszulek. Valaszokat elore is koszonom:  gabor.s

Mindenekelőtt: másolt térképpel nem működik a navi, csak eredeti DVD-vel. Beszerzési források: Ford márkakereskedő (nagyon drága), ebay.de (kicsit olcsóbban - 2011:269euró, 2009:129euró...). Arra is volt már példa, hogy az egyik kolléga írt a Bosch-nak (a Blaupunkttól ők vették át a navi üzletágat és az aftersales részleg itt van Mo.-on), hogy kellene neki frissítő lemez és kapott egy 2008-as térképet mellé...(bővebben a Generáció független/Navi-GPS topikban volt róla szó néhány hónapja) Amúgy a "hivatalos" Ford policy szerint az autó első tulajdonosa egy frissítő lemezre jogosult...
Naplózva
sarkan
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 134



E-mail
« Új hozzászólás #728 Dátum: 2012.05.03 csütörtök, 14:19:21 »

Mindenekelőtt: másolt térképpel nem működik a navi, csak eredeti DVD-vel. Beszerzési források: Ford márkakereskedő (nagyon drága), ebay.de (kicsit olcsóbban - 2011:269euró, 2009:129euró...). Arra is volt már példa, hogy az egyik kolléga írt a Bosch-nak (a Blaupunkttól ők vették át a navi üzletágat és az aftersales részleg itt van Mo.-on), hogy kellene neki frissítő lemez és kapott egy 2008-as térképet mellé...(bővebben a Generáció független/Navi-GPS topikban volt róla szó néhány hónapja) Amúgy a "hivatalos" Ford policy szerint az autó első tulajdonosa egy frissítő lemezre jogosult...

Szia!
És ezt a frissítő lemezt hol kell kérni?
Naplózva

ex MK4 2,0 TDCi automata Trend_2009

Mk5 2.0 HEV Titanium_2018
kofy
Vendég
« Új hozzászólás #729 Dátum: 2012.05.03 csütörtök, 15:55:24 »

Szia!
És ezt a frissítő lemezt hol kell kérni?
Említettem a másik topikot, ott olvass vissza. Néhány hónapja írta valaki... (nevek, telefonszámok és e-mailcímek megjegyzésével hadilábon állok...)
Naplózva
badogmano
Vendég
« Új hozzászólás #730 Dátum: 2012.05.07 hétfő, 13:43:41 »

Üdvözlet!
Segitsetek ha tudtok  egy  spec nyugat
európai régióra gyártott Mondeo /2007 évj./ rádiója kezelési kézikönyve ill
utasitása kellene Blaukpunk travel pilot ex tipus.
 kössz bádog manó

Naplózva
kofy
Vendég
« Új hozzászólás #731 Dátum: 2012.05.07 hétfő, 20:25:42 »



Magyarul nincs. Német/angol/francia nyelven:

http://www.fr.ford.be/FordService/ManuelsUtilisateurs
Naplózva
cinco7
Vendég
« Új hozzászólás #732 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 20:46:01 »

Sziasztok!
2008 ford mondeom van :-)
2000cm3 diesel automata
egy ventilátoros
azt vettem észre, hogy nincs klímám, a ventilátor vezérlőt cseréltük, mert a computer, azt hozta ki hibának, 5 öt kipróbáltunk, mégsem jó, sőt hűtő ventilátorom sem megy ezáltal, azt javasolták, nézzem meg e ketyerének a vezérlő szálát, kinek mi na véleménye, és hol keressem a hibát?
Köszönettel: cinco7
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #733 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 20:52:56 »

Sziasztok!
2008 ford mondeom van :-)
2000cm3 diesel automata
egy ventilátoros
azt vettem észre, hogy nincs klímám, a ventilátor vezérlőt cseréltük, mert a computer, azt hozta ki hibának, 5 öt kipróbáltunk, mégsem jó, sőt hűtő ventilátorom sem megy ezáltal, azt javasolták, nézzem meg e ketyerének a vezérlő szálát, kinek mi na véleménye, és hol keressem a hibát?
Köszönettel: cinco7
gáz van a rendszerben?? mert ha nincs, vagy kevés, akkor letiltja a klímát.
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
cinco7
Vendég
« Új hozzászólás #734 Dátum: 2012.05.10 csütörtök, 21:21:07 »

gáz van a rendszerben?? mert ha nincs, vagy kevés, akkor letiltja a klímát.

alapban 7,5 bar

állítólag a vezérlőszállal van gond, csak azt nem tudom, honnan jön az a szál
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.10 csütörtök, 21:22:47 írta cinco7 » Naplózva
MK4 White
Vendég
« Új hozzászólás #735 Dátum: 2012.05.13 vasárnap, 11:08:03 »

Sziasztok!!
Mivel látom itt valóban értenek a dolgokhoz,ezért regisztráltam is hogy feltudjam tenni a kérdésem.

Tehát van egy 2010-es Mondeo kombim 1.8 diesel. a probléma a következő: ugye az irányjelzőt lehet  bekapcsolni ideiglenesen (ha nem kattanásig húzzuk) és lehet tovább ha kattanásig akkor ugye jelez állandóan! Nos a probléma hogy az enyémnél annyira érzékeny jobb felé hogy néha magátol bekapcsol (kattanás mentes módon) és ugy marad,volt hogy normálisan hagytam a gépet és reggelre világitott a parkoló fény jobrol!!Meg van mikor bal felé indekxelek és mikor vissza huzom a kart ugy marad jobbra kapcsolva!!A ha kattanásig huzom jobbra akkor vissza állitásnál, van hogy nincs gond és aztán 1x csak magátol elkezdi!! Remélem érthetően irtam le!??

Valahogy kilehet e iktatni a parkoló és "nem kattanásig" indexet,(esetleg programozással??)Huh? Vagy vigyem mesterhez!! Mondjuk én szét szedtem de nem láttam semmi rendellenest.Az elektronikához meg Lama vagyok!!

Várom az itteni mesterek válaszát köszi előre is
Naplózva
Gerike
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86



« Új hozzászólás #736 Dátum: 2012.05.13 vasárnap, 11:14:21 »

Ha 2010-es az autó, akkor az nem garanciális még? Ha igen, akkor szerintem érdemes márkaszervizbe megnézetned.
Naplózva

2010. MKIV 2.0 TDCi Trend Kombi
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #737 Dátum: 2012.05.13 vasárnap, 13:56:37 »

Sziasztok!!
Mivel látom itt valóban értenek a dolgokhoz,ezért regisztráltam is hogy feltudjam tenni a kérdésem.

Tehát van egy 2010-es Mondeo kombim 1.8 diesel. a probléma a következő: ugye az irányjelzőt lehet  bekapcsolni ideiglenesen (ha nem kattanásig húzzuk) és lehet tovább ha kattanásig akkor ugye jelez állandóan! Nos a probléma hogy az enyémnél annyira érzékeny jobb felé hogy néha magátol bekapcsol (kattanás mentes módon) és ugy marad,volt hogy normálisan hagytam a gépet és reggelre világitott a parkoló fény jobrol!!Meg van mikor bal felé indekxelek és mikor vissza huzom a kart ugy marad jobbra kapcsolva!!A ha kattanásig huzom jobbra akkor vissza állitásnál, van hogy nincs gond és aztán 1x csak magátol elkezdi!! Remélem érthetően irtam le!??

Valahogy kilehet e iktatni a parkoló és "nem kattanásig" indexet,(esetleg programozással??)Huh? Vagy vigyem mesterhez!! Mondjuk én szét szedtem de nem láttam semmi rendellenest.Az elektronikához meg Lama vagyok!!

Várom az itteni mesterek válaszát köszi előre is
Ha nem láttál semmi furát akkor indexkar csere szerintem.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
zsoel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10594



« Új hozzászólás #738 Dátum: 2012.05.13 vasárnap, 14:30:40 »

Sziasztok!!
Mivel látom itt valóban értenek a dolgokhoz,ezért regisztráltam is hogy feltudjam tenni a kérdésem.

Tehát van egy 2010-es Mondeo kombim 1.8 diesel. a probléma a következő: ugye az irányjelzőt lehet  bekapcsolni ideiglenesen (ha nem kattanásig húzzuk) és lehet tovább ha kattanásig akkor ugye jelez állandóan! Nos a probléma hogy az enyémnél annyira érzékeny jobb felé hogy néha magátol bekapcsol (kattanás mentes módon) és ugy marad,volt hogy normálisan hagytam a gépet és reggelre világitott a parkoló fény jobrol!!Meg van mikor bal felé indekxelek és mikor vissza huzom a kart ugy marad jobbra kapcsolva!!A ha kattanásig huzom jobbra akkor vissza állitásnál, van hogy nincs gond és aztán 1x csak magátol elkezdi!! Remélem érthetően irtam le!??

Valahogy kilehet e iktatni a parkoló és "nem kattanásig" indexet,(esetleg programozással??)Huh? Vagy vigyem mesterhez!! Mondjuk én szét szedtem de nem láttam semmi rendellenest.Az elektronikához meg Lama vagyok!!

Várom az itteni mesterek válaszát köszi előre is

Ezt hívják úgy, hogy intelligens index.
Szerintem is cserés lesz.
Naplózva

MKIV, 2.0 TDCi, Ghia mánia! Smiley
MK4 White
Vendég
« Új hozzászólás #739 Dátum: 2012.05.13 vasárnap, 16:06:24 »

Ha 2010-es az autó, akkor az nem garanciális még? Ha igen, akkor szerintem érdemes márkaszervizbe megnézetned.

Sajna nem garis!!

Hát az nem jó ha venni kell!! 2 hónapja van nálam!! Kb. mennyi az ára egy ilyen alkatrésznek? De igyesen megkel nézetnem szervizben hogy tudjam mi a baja!
Köszi mindenkinek!!
Ha esetleg még valaki tud valamit vagy történt ilyen akkor várom az infokat ...
Szép napot
Naplózva
MK4 White
Vendég
« Új hozzászólás #740 Dátum: 2012.05.13 vasárnap, 17:20:42 »

Sajna nem garis!!

Hát az nem jó ha venni kell!! 2 hónapja van nálam!! Kb. mennyi az ára egy ilyen alkatrésznek? De igyesen megkel nézetnem szervizben hogy tudjam mi a baja!
Köszi mindenkinek!!
Ha esetleg még valaki tud valamit vagy történt ilyen akkor várom az infokat ...
Szép napot

Nem hagyott nyugodni még egyszer szét szedtem.Megmozgattam a kis "fésüket" azon a panelen ami az irányjelző kapcsolón  van meg letörölgettem a lemezkéket amiket érintenek a "fésűk".majd vissza szereltem, de úgy hogy csavarral nem rögzítettem a kart a helyén(sajna csak barbár módon birtam kicsavarni másodjára megfelelő szerszám hiányában elrágattam a csavar fejet)!

Most úgy néz ki jol működik nem maradt úgy sehogy sem!!Holnap veszek csavarokat de ha nem jön elő a probléma nem rakom vissza őket...amugy is elég jól a helyén marad az egész kapcsoló kar...
Naplózva
Varga Elemér
Vendég
« Új hozzászólás #741 Dátum: 2012.05.18 péntek, 00:06:38 »

Sziasztok.
Az után érdeklődnék, hogy az MK IV-ben a műszerfalon, vagy óraegységben van e gyári helye a vontatmány visszajelzőnek? Vagy csak a külön beépítendő zöld led a megoldás? Ha gyári vonóhorog van az autón, annak is külön teszik be valahova a visszajelzőt?
Válaszaitokat előre is köszönöm.
Naplózva
mbdeb
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 426



WWW E-mail
« Új hozzászólás #742 Dátum: 2012.05.18 péntek, 06:12:39 »

Sziasztok!!
Nos a probléma hogy az enyémnél annyira érzékeny jobb felé hogy néha magátol bekapcsol (kattanás mentes módon) és ugy marad,volt hogy normálisan hagytam a gépet és reggelre világitott a parkoló fény jobrol!!Meg van mikor bal felé indekxelek és mikor vissza huzom a kart ugy marad jobbra kapcsolva!!A ha kattanásig huzom jobbra akkor vissza állitásnál, van hogy nincs gond és aztán 1x csak magátol elkezdi!! Remélem érthetően irtam le!??

Valahogy kilehet e iktatni a parkoló és "nem kattanásig" indexet,(esetleg programozással??)Huh? Vagy vigyem mesterhez!! Mondjuk én szét szedtem de nem láttam semmi rendellenest.Az elektronikához meg Lama vagyok!!

Várom az itteni mesterek válaszát köszi előre is

Na nekem is pont ez a problémám. Mivel az én karom voice-os 27 +mdíjba vállalták volna.
Mondjuk az enyim 2008-as. Én nem mertem, szétszedni - meg időm sem volt rá- de ratad felbuzdúlva meg fogom próbálni a tisztítást. Érdekes módon nekem is csak a jobbra index Smiley


Ui: könnyű szétszedni, hozzáférni? Szétszerelésnél mire ügyeljek?
Ui2:  A tali után szétszedtem, kontakt javító/tisztítót használtam. Majd meglátjuk mi az eredmény.


« Utoljára szerkesztve: 2012.05.20 vasárnap, 13:19:05 írta mbdeb » Naplózva

Olcsó minőségi tárhely honlapodnak -> www.joomlaportal.hu
Mondeo MKIV 2008 | 1.8 TDCi | 125LE | Ghia
glutamin
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38



E-mail
« Új hozzászólás #743 Dátum: 2012.05.20 vasárnap, 09:42:31 »

Sziasztok! 5-ajtós mondeo-m van és a csomagtérajtó nem nyílik. A központi zárral ki-be tudom nyitni az ajtókat csak a csomagtér-ajtó nem reagál. Egy nagyon halk kattanás van ott is, de nem olyan mint normál körülmények között. Valamint a csomagtérajtó gombjára sem történik semmi sajnos. Az lenne a kérdésem, hogy mechanikusan ki tudom nyitni valahogy a csomagtérajtót? Kívül nincs semmilyen kulcslyuk vagy ilyesmi. De amíg elviszem szervizbe, jó lenne ha tudnám használni.
Naplózva

Mondi MK4 1.6 tdci
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #744 Dátum: 2012.05.20 vasárnap, 15:05:45 »

Sziasztok! 5-ajtós mondeo-m van és a csomagtérajtó nem nyílik. A központi zárral ki-be tudom nyitni az ajtókat csak a csomagtér-ajtó nem reagál. Egy nagyon halk kattanás van ott is, de nem olyan mint normál körülmények között. Valamint a csomagtérajtó gombjára sem történik semmi sajnos. Az lenne a kérdésem, hogy mechanikusan ki tudom nyitni valahogy a csomagtérajtót? Kívül nincs semmilyen kulcslyuk vagy ilyesmi. De amíg elviszem szervizbe, jó lenne ha tudnám használni.

Szia,

Azt próbáld meg, hogy benyomod a zárat, mármint megnyomod az ajtót befelé, mintha bezárnád és utána egy mozdulattal nyitod ki. Persze ekkor az autó központi zárának nyitva kell lennie minden ajtón.

Üdv
Csaba
Naplózva
MK4 White
Vendég
« Új hozzászólás #745 Dátum: 2012.05.20 vasárnap, 16:40:38 »

Szia.
Nah, mi a helyzet nállad?
Az enyém azóta nem rendetlenkedik igy a csavarokat nem is raktam vissza!És szuper hogy nem marad végre ugy az index!!
help De most a duda némult el egy lakodalmas menet után (nyomtam rendesen mondjuk kb fél percet is egyfolytában,"persze annyi pálesz  pias után jó hogy" Grin) de attol még nem kellene hogy baja legyen!!? nem de?
mindjárt megnézem a biztositékot!
De amugy kezdem azt hinni hogy az elektronikájja nem igazán stabil!! Mondjuk 2x volt hogy kontakt ráadásnál szólt a rádió de a kijelzőn semmi! Aztán kontakt off-on majd jó lett!!
Azért 2010-es Fordnál szerintem Gáz az ilyen hiba  falbav!!
Mit mondtok...Huh??   Huh?

Később:
- biztositék ok (hátsó bal 10es piros a könyv szerint)
- hol a bánatban van a motor térben a duda???   falbav   falbav


Válasz

Na nekem is pont ez a problémám. Mivel az én karom voice-os 27 +mdíjba vállalták volna.
Mondjuk az enyim 2008-as. Én nem mertem, szétszedni - meg időm sem volt rá- de ratad felbuzdúlva meg fogom próbálni a tisztítást. Érdekes módon nekem is csak a jobbra index Smiley


Ui: könnyű szétszedni, hozzáférni? Szétszerelésnél mire ügyeljek?
Ui2:  A tali után szétszedtem, kontakt javító/tisztítót használtam. Majd meglátjuk mi az eredmény.



« Utoljára szerkesztve: 2012.05.20 vasárnap, 17:05:47 írta MK4 White » Naplózva
mbdeb
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 426



WWW E-mail
« Új hozzászólás #746 Dátum: 2012.05.20 vasárnap, 19:21:19 »

Szia.
Nah, mi a helyzet nállad?

Még csak ma piszkáltam meg a tali miatt. Én visszaraktam mindent a tisztítás menetét fényképeztem. A 7-es hatlapfejűtől a 2-es thorxon át a 0.9-es ig.

Én kontaktspayel fújtam be meg tisztogattam.
Úgyhogy majd később tudok referálni.

Készítettem egy kis összefoglalót az index szétszerelésről: http://media.joomlaportal.hu/mtali_2012/index_szereles.pdf

« Utoljára szerkesztve: 2012.06.30 szombat, 16:23:15 írta mbdeb » Naplózva

Olcsó minőségi tárhely honlapodnak -> www.joomlaportal.hu
Mondeo MKIV 2008 | 1.8 TDCi | 125LE | Ghia
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #747 Dátum: 2012.05.20 vasárnap, 20:11:40 »

- hol a bánatban van a motor térben a duda???   falbav   falbav


a ködlámpa mögött keresd. de inkább a biztosíték ment ki. 2 duda van,mindkettő nem romolhat el eccerre
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #748 Dátum: 2012.05.20 vasárnap, 23:51:33 »

a ködlámpa mögött keresd. de inkább a biztosíték ment ki. 2 duda van,mindkettő nem romolhat el eccerre
viszont a csati ami a dudára megy, már elromolhat. Abból ugyanis csak egy van, hiába van két dudád Smiley

Focuson évente javítom
Naplózva
MK4 White
Vendég
« Új hozzászólás #749 Dátum: 2012.05.21 hétfő, 11:12:34 »

viszont a csati ami a dudára megy, már elromolhat. Abból ugyanis csak egy van, hiába van két dudád Smiley

Focuson évente javítom


Köszi srácok!!
Nekem nincs első ködlámpám (2009 Abiente Kombi)  szomoru1  de gondolom ott lesz a duda ezek szerint ahol a ködlámpa lenne.Megnéztem...de gondolom lekel szednem a lökhárító alját hogy hozzá férjek?Huh?
A két duda ugye egy helyen van és jobbról???Mivel a hang onnan jött még jó volt


Jah és mint írtam megnéztem a biztosítékot a könyv(hátsó doboz bal 10) szerint és az jó volt próbáltam másikat is de vele sem ment.

....olvastam valahol tegnap hogy valakinek volt ilyen gondja és azt a választ kapta hogy ha jól emlékszem  "próbáld meg a kormányt elcsavarni úgy hogy a dudát közben nyomva tartod"  azt hiszem éppen Focussal volt a gond.

Ehhez mit szóltok lehet Programozni a dudát???

Naplózva
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 ... 213   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.083 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.