Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.08 szerda, 11:34:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 ... 213   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 3300407 alkalommal)
0 Felhasználó és 24 vendég van a témában
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #800 Dátum: 2012.08.27 hétfő, 23:16:46 »

Sziasztok, mostanában megbolondult a hátsó radarom.
Hátramenetbe rakom folyamatosan sípol, ugyanakkor ha közelítek valamihez jelez. Elromlott valamelyik érzékelő? Kontakt hiba?
Természetesen amikor szervizbe vittem jó volt, hazaértem beállok a garázsba ismét folyamatosan sípol.
Találkoztatok már ezzel a hibával?

Ha működött előtte, akkor nem az mint ami nekem volt. Az előző cégemnél amikor a cég megvette a toyotákat kértünk hozzá tolatóradart (avensis). Na a tolatóradar hol működött hol nem. A szervízben mindig jó volt. Aztán észrevettem, hogy a szervízben úgy vizsgálták, hogy beálltak a műhely bejáratába, az autó segge a rámpa teteján volt. Tehát alatta az út vagy 50cm-el lejebb volt mind rendesen. Ilyenkor nem jelzett. Végül a Toyota magyarország állapította meg, hogy rossz helyre fúrták be a fejeket és ezért volt bolond a cucc.
Naplózva
CsZoli
Vendég
« Új hozzászólás #801 Dátum: 2012.08.28 kedd, 10:46:42 »

Sziasztok, mostanában megbolondult a hátsó radarom.
Hátramenetbe rakom folyamatosan sípol, ugyanakkor ha közelítek valamihez jelez. Elromlott valamelyik érzékelő? Kontakt hiba?
Természetesen amikor szervizbe vittem jó volt, hazaértem beállok a garázsba ismét folyamatosan sípol.
Találkoztatok már ezzel a hibával?
Nálam szintén az első csinálta, egyszer valami vérszúnyog föltépte a festést a szenzoron és állandóan sípolt. így most az csak félig festett, mivel le kellett fejtenem a lifegő festékdarabkákat.  vigyor3 Másodszor meg valami bogárdarab ragadt a szenzor és a lökhárító közötti pici résbe, és hiába piszkáltam le, azon is csak a jó erős mosás segített.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #802 Dátum: 2012.08.29 szerda, 19:01:52 »

Én vizsga előtt szereltettem fel, és a belső méret nem teljesen jó, egy szót nem szóltak, sőt, nagyonntetszett nekik, és még aztnis mondták bár minden ató így jönne vizsgára. Ja és ez a Mozaik utcában volt.
Ez milyen megoldás? A ködlámpa dimmelése nem jó? Egy Skoda Octavián így láttam, és gyárinak gondolom.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #803 Dátum: 2012.08.29 szerda, 19:19:50 »

Ez milyen megoldás? A ködlámpa dimmelése nem jó? Egy Skoda Octavián így láttam, és gyárinak gondolom.

emlékeim szerint ott nem a ködlámpa izzója volt, hanem egy + izzó volt a nappali menetfény.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #804 Dátum: 2012.08.29 szerda, 19:45:12 »

emlékeim szerint ott nem a ködlámpa izzója volt, hanem egy + izzó volt a nappali menetfény.
Nem mindegy?
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #805 Dátum: 2012.08.29 szerda, 19:56:20 »

Nem mindegy?

de nem ám
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #806 Dátum: 2012.08.29 szerda, 21:09:34 »

de nem ám
?
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #807 Dátum: 2012.08.29 szerda, 21:15:11 »

Ez milyen megoldás? A ködlámpa dimmelése nem jó? Egy Skoda Octavián így láttam, és gyárinak gondolom.

Ilyen: http://www.led-drl.co.uk/cars/

A drlnek külön izzónak kell lennie. Lámpatestbe beépítve csak a gyári engedélyezett, azaz marad az általam linkelt megoldás. Ott minden infót megtalálsz.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #808 Dátum: 2012.08.29 szerda, 22:21:30 »

Ilyen: http://www.led-drl.co.uk/cars/

A drlnek külön izzónak kell lennie. Lámpatestbe beépítve csak a gyári engedélyezett, azaz marad az általam linkelt megoldás. Ott minden infót megtalálsz.
Hol és mennyiért kapható?
Ez úgy működik, ha bármilyen világítást felkapcsolsz, akkor kialszik? Mondjuk egy csomó gyárinál látom, hogy lámpa mellett is világít a DRL.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #809 Dátum: 2012.08.29 szerda, 22:23:01 »

Hol és mennyiért kapható?
Ez úgy működik, ha bármilyen világítást felkapcsolsz, akkor kialszik? Mondjuk egy csomó gyárinál látom, hogy lámpa mellett is világít a DRL.
Csak halványabb lesz, nem kapcsol le
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #810 Dátum: 2012.08.29 szerda, 22:23:10 »

Hol és mennyiért kapható?
Ez úgy működik, ha bármilyen világítást felkapcsolsz, akkor kialszik? Mondjuk egy csomó gyárinál látom, hogy lámpa mellett is világít a DRL.

Ha lámpa mellett is világít, akkor csak dimmelve, és akkor helyzetjelzőként üzemel. Akkor mások a felszerelési előírások. A phlpsből ezt a. 8 ledes tudja. Valahonnan németektől rendeltem, 80 ojró körül volt.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
radish
Vendég
« Új hozzászólás #811 Dátum: 2012.08.29 szerda, 22:31:31 »

Hol és mennyiért kapható?
Ez úgy működik, ha bármilyen világítást felkapcsolsz, akkor kialszik? Mondjuk egy csomó gyárinál látom, hogy lámpa mellett is világít a DRL.

Nagy a szórás:
http://search.eim.ebay.hu/?en=50&es=21&kw=philips+led+daylight+8&ect=&elc=-2&ec=&eb=Keres%C3%A9s
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #812 Dátum: 2012.08.30 csütörtök, 09:56:41 »

Hol és mennyiért kapható?
Ez úgy működik, ha bármilyen világítást felkapcsolsz, akkor kialszik? Mondjuk egy csomó gyárinál látom, hogy lámpa mellett is világít a DRL.

Sok választ kaptál már. nekem is utólag van a rácsba beépítve a menetfény. ha felkapcsolom a lámpát, akkor dimmel. Ha minden igaz idén változott, hogy nem dimmelnie kell, hanem ki kell kapcsolnia. Ezt a gyárik nem követik és én sem, mert nekem a dimmelt változat tetszik. Amúgy a philips-et ajánlom, mert egyszerű berakni az autóba. A legtöbb 20eFt felettiben van egy elektronika. Rákötöd az aksira és egy szálat a tompítottra. Az aksi töltő feszkójából tudja, hogy mikor jár a motor, a lámpa szálon kap feszkót, akkor meg dimmel. Igaz nekem csak év elejétől van benne, és azóta kb 10eKm-t mentem, de nem volt gond a hatósággal.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #813 Dátum: 2012.08.30 csütörtök, 10:06:25 »

Sok választ kaptál már. nekem is utólag van a rácsba beépítve a menetfény. ha felkapcsolom a lámpát, akkor dimmel. Ha minden igaz idén változott, hogy nem dimmelnie kell, hanem ki kell kapcsolnia. Ezt a gyárik nem követik és én sem, mert nekem a dimmelt változat tetszik. Amúgy a philips-et ajánlom, mert egyszerű berakni az autóba. A legtöbb 20eFt felettiben van egy elektronika. Rákötöd az aksira és egy szálat a tompítottra. Az aksi töltő feszkójából tudja, hogy mikor jár a motor, a lámpa szálon kap feszkót, akkor meg dimmel. Igaz nekem csak év elejétől van benne, és azóta kb 10eKm-t mentem, de nem volt gond a hatósággal.

Nem változott semmi szabály a működését érintően. (Használhatóság tekintetében is 2010. decemberi az utolsó módosítás)
A motor indítására alkalmas állapotban kapcsolnia kell autómatikusan a menetfénynek. (ezt pl. philips nem tudja, mert csak motor indításra kapcsol, de ezt is bele lehet magyarázni a jogszabályba).

Ha menetfény mellet van helyzetjelződ, akkor annak kapcsolására le kell kapcsolnia.

Ha a menetfény egyben helyzetjelző is, akkor helyzetjelzőként kapcsolva dimmel és tompított mellett is így világit (a facelift gyárija így működik). Amennyiben helyzetjelzőként is üzemel, úgy mások a felszerelési méretek, és más helyzetjelző izzó nem lehet! ( facelfitben ezt úgy oldották meg, hogy kis üveglábas izzó helyére egy kuapkot tettek).
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #814 Dátum: 2012.08.30 csütörtök, 10:13:27 »

Nem változott semmi szabály a működését érintően. (Használhatóság tekintetében is 2010. decemberi az utolsó módosítás)
A motor indítására alkalmas állapotban kapcsolnia kell autómatikusan a menetfénynek. (ezt pl. philips nem tudja, mert csak motor indításra kapcsol, de ezt is bele lehet magyarázni a jogszabályba).

Bár nekem nem philips, de amikor ráadom a gyújtást már fel is kapcsol. Ez a verzió lehet, hogy nem a töltő fezskót méri, hanem valamifajta fogyasztást.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #815 Dátum: 2012.09.01 szombat, 08:09:59 »

Engem elsősorban az érdekel, hogy esztétikusan beépíthető, esetleg kifejetetten Mondeohoz készült legyen. A dimmelés nem érdekel. Akár magában a lámpatest is elég, az elektronikát megoldom.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
CsZoli
Vendég
« Új hozzászólás #816 Dátum: 2012.09.01 szombat, 09:50:30 »


Ha a menetfény egyben helyzetjelző is, akkor helyzetjelzőként kapcsolva dimmel és tompított mellett is így világit (a facelift gyárija így működik). Amennyiben helyzetjelzőként is üzemel, úgy mások a felszerelési méretek, és más helyzetjelző izzó nem lehet! ( facelfitben ezt úgy oldották meg, hogy kis üveglábas izzó helyére egy kuapkot tettek).

Engem még mindig ez a más felszerelési méret idegesít. Elvileg jövő hét csütörtökön lesz beépítve, de mivel ami kapható  a műhelyben az 20mm magas, esztétikusan a rács alsó részébe lehet berakni. Ott meg már csak menetfényként üzemelhet. Bár azt mondta a szaki, hogy nem nézik azt olyan szigorúan. Viszont egyik ismerősöm már járt a rendőrségen ezzel kapcsolatban. Túlbuzgó rendőr közúti ellenőrzésnél helyszíni bírságot akart rásózni, mivel szerinte szabálytalan volt a drl. Hiába bizonygatták (beszerelési tanúsítvány, kinyomtatott jogszabályok), hogy pedig az így jó.  wow1 Bírságot nem akart fizetni, így feljelentés lett. Mivel tényleg szabályos volt minden, sűrű bocsánatkérések közepette mondták neki a rendőrségen, hogy nyugodtan panaszt tehet.  taps  Na ilyen helyzetben viszont rögtön kiderül, hogy 3 cm-rel alatta van a megengedettnek a helyzetjelző és jöhet a hatósági vizsga meg a jó kis bünti, és az szép kis tortúra.  rinya (nekem már volt egy "színes" helyzetjelző miatt (még az autót is majdnem kivonták a forgalomból, mert elnéztek valamit), ezért vagyok ilyen bátortalan).
Így nehéz a döntés, mert szeretném helyzetjelzőnek is használni. Ha magasabbra teszem, akkor meg az autó szélétől nincs meg a kellő távolság.  falbav 
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #817 Dátum: 2012.09.01 szombat, 09:54:59 »

Engem még mindig ez a más felszerelési méret idegesít. Elvileg jövő hét csütörtökön lesz beépítve, de mivel ami kapható  a műhelyben az 20mm magas, esztétikusan a rács alsó részébe lehet berakni. Ott meg már csak menetfényként üzemelhet. Bár azt mondta a szaki, hogy nem nézik azt olyan szigorúan. Viszont egyik ismerősöm már járt a rendőrségen ezzel kapcsolatban. Túlbuzgó rendőr közúti ellenőrzésnél helyszíni bírságot akart rásózni, mivel szerinte szabálytalan volt a drl. Hiába bizonygatták (beszerelési tanúsítvány, kinyomtatott jogszabályok), hogy pedig az így jó.  wow1 Bírságot nem akart fizetni, így feljelentés lett. Mivel tényleg szabályos volt minden, sűrű bocsánatkérések közepette mondták neki a rendőrségen, hogy nyugodtan panaszt tehet.  taps  Na ilyen helyzetben viszont rögtön kiderül, hogy 3 cm-rel alatta van a megengedettnek a helyzetjelző és jöhet a hatósági vizsga meg a jó kis bünti, és az szép kis tortúra.  rinya (nekem már volt egy "színes" helyzetjelző miatt (még az autót is majdnem kivonták a forgalomból, mert elnéztek valamit), ezért vagyok ilyen bátortalan).
Így nehéz a döntés, mert szeretném helyzetjelzőnek is használni. Ha magasabbra teszem, akkor meg az autó szélétől nincs meg a kellő távolság.  falbav 

Egy-két centi mindig hiányzik a teljesen szabályos felszereléshez. Mozaik utcában csak a lámpatestet nézték meg, a többivel nem foglalkoztak.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #818 Dátum: 2012.09.01 szombat, 14:30:03 »

Két gyors kérdés.

- Rendszámtábla világításban hogyan kell izzót cserélni? Nem tudom/merem a lámpatestet kifeszegetni a helyéről. A használati utasítás pedig nem sok segítséget ad: (kb. vegye ki az izzót és tegye be az újat)

- Meglepő számomra a xenon működése. Gyújtás nélkül hiába teszem a világításkapcsolót be állásba, csak a helyzetjelző világít. Viszont bekapcsolt gyújtásnál a lámpa kikapcsolt állapotában is ég a xenon (DRL?) Csak ha helyzetjelzőre kapcsolok, akkor kapcsol le. Nem tudom ezek után mire jó az automata állás. Ez normális működés lehet vagy valami iba?
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #819 Dátum: 2012.09.01 szombat, 14:51:48 »

Két gyors kérdés.

- Rendszámtábla világításban hogyan kell izzót cserélni? Nem tudom/merem a lámpatestet kifeszegetni a helyéről. A használati utasítás pedig nem sok segítséget ad: (kb. vegye ki az izzót és tegye be az újat)

- Meglepő számomra a xenon működése. Gyújtás nélkül hiába teszem a világításkapcsolót be állásba, csak a helyzetjelző világít. Viszont bekapcsolt gyújtásnál a lámpa kikapcsolt állapotában is ég a xenon (DRL?) Csak ha helyzetjelzőre kapcsolok, akkor kapcsol le. Nem tudom ezek után mire jó az automata állás. Ez normális működés lehet vagy valami iba?

Első: egyik oldaláról benyúlsz, és egy fém lapocska elnyomásával lámpatest kipattan. Utána izzó foglalat elcsavar és kijön.

Másodikat nem értem. Ha le van kapcsolva minden akkor nem éghet semmi. Tompított csak gyújtásra kapcsol. És van még a hazakísérő fény. Fel lehet programozni, hogy a tompított kvázi drl kéntműködjön, azaz ha jár a motor ég a tompított. Deakkor nem ég a hátsó lámpa. Képeket mikr kapunk?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
CsZoli
Vendég
« Új hozzászólás #820 Dátum: 2012.09.01 szombat, 22:40:53 »

Egy-két centi mindig hiányzik a teljesen szabályos felszereléshez. Mozaik utcában csak a lámpatestet nézték meg, a többivel nem foglalkoztak.
Azzal nem vagyok még tisztában, hogy ha a nappali menetfényt helyzetjelzőként is használom, akkor az eredeti helyzetjelző funkciók megmaradnak-e? Pl: központi zár nyitásakor világít-e, vagy  a helyzetjelző fölkapcsolásakor? Elvileg kellene, de honnan vesz áramot? mert ugye a helyzetjelző szál csak a dimmelést vezérli, a bekapcsolást meg a gyújtás. Vagy ilyenkor ezt máshogy kötik?  Roll Eyes
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #821 Dátum: 2012.09.01 szombat, 22:43:01 »

Első: egyik oldaláról benyúlsz, és egy fém lapocska elnyomásával lámpatest kipattan. Utána izzó foglalat elcsavar és kijön.

Másodikat nem értem. Ha le van kapcsolva minden akkor nem éghet semmi. Tompított csak gyújtásra kapcsol. És van még a hazakísérő fény. Fel lehet programozni, hogy a tompított kvázi drl kéntműködjön, azaz ha jár a motor ég a tompított. Deakkor nem ég a hátsó lámpa. Képeket mikr kapunk?

1. Mivel nyúlok be, melyik oldalon?

2. Pont ez van, hogy ha bekapcsolom a gyűjtást, akkor bekapcsol a tompított annak ellenére, hogy a lámpakapcsoló kikapcsolt állásban van. Viszont úgy tűnik, mintha ilyenkor dimmelve lenne, és kevésbé világítana a xenon.
Én is DRL-re gondolok, de már járó motor nélkül is világít, csak a gyújtást ráadva.

3. Itt egy nem túl jó kép.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #822 Dátum: 2012.09.01 szombat, 23:14:09 »

1. Mivel nyúlok be, melyik oldalon?

2. Pont ez van, hogy ha bekapcsolom a gyűjtást, akkor bekapcsol a tompított annak ellenére, hogy a lámpakapcsoló kikapcsolt állásban van. Viszont úgy tűnik, mintha ilyenkor dimmelve lenne, és kevésbé világítana a xenon.
Én is DRL-re gondolok, de már járó motor nélkül is világít, csak a gyújtást ráadva.

3. Itt egy nem túl jó kép.

kés, kis csavarhúzó. mind1
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #823 Dátum: 2012.09.02 vasárnap, 10:33:15 »


A 3ast beszámították?
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #824 Dátum: 2012.09.02 vasárnap, 11:23:26 »

A 3ast beszámították?
Nem érte volna meg. Most próbálom eladni.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #825 Dátum: 2012.09.02 vasárnap, 11:57:56 »

Nem érte volna meg. Most próbálom eladni.
kemény dió.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #826 Dátum: 2012.09.02 vasárnap, 22:04:27 »

1. Mivel nyúlok be, melyik oldalon?

2. Pont ez van, hogy ha bekapcsolom a gyűjtást, akkor bekapcsol a tompított annak ellenére, hogy a lámpakapcsoló kikapcsolt állásban van. Viszont úgy tűnik, mintha ilyenkor dimmelve lenne, és kevésbé világítana a xenon.
Én is DRL-re gondolok, de már járó motor nélkül is világít, csak a gyújtást ráadva.

3. Itt egy nem túl jó kép.


1. Vékony csavarhúzóval, a lámpatest oldalán.
2. Tutti programozva van. Vissza kell pogramozni!
3. Gratula az autóhoz! Szép!
4. Gyere el minre, én is elmegyek és mindent átbeszélünk!
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
radish
Vendég
« Új hozzászólás #827 Dátum: 2012.09.02 vasárnap, 23:09:19 »

Nekem ez tetszik:

http://www.youtube.com/watch?v=PByUXLOv_Sk&feature=youtube_gdata_player
 
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #828 Dátum: 2012.09.03 hétfő, 12:03:42 »

1. Vékony csavarhúzóval, a lámpatest oldalán.
2. Tutti programozva van. Vissza kell pogramozni!
3. Gratula az autóhoz! Szép!
4. Gyere el minre, én is elmegyek és mindent átbeszélünk!
Mikor, hol lesz a mini?
Sajnos kiderült még egy turpisság. A JH ajtóban nem működik a központizár. Mozog valamennyire, csak nem fordul át a két állapot között.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #829 Dátum: 2012.09.03 hétfő, 12:07:03 »

Mikor, hol lesz a mini?
Sajnos kiderült még egy turpisság. A JH ajtóban nem működik a központizár. Mozog valamennyire, csak nem fordul át a két állapot között.

Még közpotizár problémáról eddig nem szólt senki. Valami piti hiba lesz ez...

http://mondeo.hu/index.php?topic=92.0
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #830 Dátum: 2012.09.03 hétfő, 12:11:09 »

Mikor, hol lesz a mini?
Sajnos kiderült még egy turpisság. A JH ajtóban nem működik a központizár. Mozog valamennyire, csak nem fordul át a két állapot között.

Jelezd az eladónak, hogy szálljon be a kőccségekbe.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
pongraczakos
Vendég
« Új hozzászólás #831 Dátum: 2012.09.03 hétfő, 12:47:23 »

Szasztok!

Valakinek van tapasztalata azzal, hogy a Windows Phone telefonon lévő névjegyekből miért csak kb. a felét mutatja a Navi telefonkönyvében Bluetoothon keresztül?

Próbáltam rájönni, hogy máshogy van az egyik másik névjegy eltárolva a telefonon, de eddig semmi eredmény.
Régi egyszerű Nokiával tök egyszerű volt, de hát fejlődünk a korral... Smiley

Biztos van valakinek Windows Phone-os mobilja, nagy navis Mondeoval. Szóval valakinek ötlet?  Undecided
Naplózva
radish
Vendég
« Új hozzászólás #832 Dátum: 2012.09.03 hétfő, 15:39:00 »

Enyémen is van fényérzékelő, hogy tudnám a legegyszerűbben így összehozni a nappali fényt?
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #833 Dátum: 2012.09.03 hétfő, 17:06:41 »

Enyémen is van fényérzékelő, hogy tudnám a legegyszerűbben így összehozni a nappali fényt?

Ha "auto"-ba rakod, akkor mennek a helyzetjelzők igaz?
Ebben az esetben szerintem "hivatalosan" nem tudod megoldani, mert a helyzetjelzőkkel együtt csak dimmelve, vagy kikapcsolva mehet. nem hivatalosan, pedig annyi, hogy a DRL DIMM vezetékét a tompított fényre kötöd. Így akkor dimmelődik le a DRL, ha a tompítotton van feszültség.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #834 Dátum: 2012.09.03 hétfő, 17:09:12 »

Ha "auto"-ba rakod, akkor mennek a helyzetjelzők igaz?
Ebben az esetben szerintem "hivatalosan" nem tudod megoldani, mert a helyzetjelzőkkel együtt csak dimmelve, vagy kikapcsolva mehet. nem hivatalosan, pedig annyi, hogy a DRL DIMM vezetékét a tompított fényre kötöd. Így akkor dimmelődik le a DRL, ha a tompítotton van feszültség.

...vagy leveszed a fényérzékelőről a jelet, és összekapuzod azzal, amivel kell, és bármit meg tudsz oldani...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #835 Dátum: 2012.09.03 hétfő, 17:15:11 »

...vagy leveszed a fényérzékelőről a jelet, és összekapuzod azzal, amivel kell, és bármit meg tudsz oldani...

jaja, ez így van. Bár a jó DRL-ekhez adott elektronika eléggé jó. Nekem felkapcsol, amikor ráadom a gyújtást, pedig csak aksira van kötve egy biztin keresztül. A DIMM láb, meg rá van kötve a helyzetjelzőre. Itt szerintem csak annyit kell tenni, hogy a tompítottra kell rákötni, nem a helyzetjelzőre.

Amúgy egyszer majd lehet, hogy rakok bele egy plusz relét, amit a DIMM lábat bontja, ha refire kapcsolok. Ennek csak rávillogásnál van értelme, máshol nincs, mert az adott fény egy parkolóházban ér valamit, de máshol semmit.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #836 Dátum: 2012.09.03 hétfő, 17:25:34 »

Amúgy egyszer majd lehet, hogy rakok bele egy plusz relét, amit a DIMM lábat bontja, ha refire kapcsolok. Ennek csak rávillogásnál van értelme, máshol nincs, mert az adott fény egy parkolóházban ér valamit, de máshol semmit.

Hát ez az... egy kicsit túlpörögtük a dolgot.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #837 Dátum: 2012.09.03 hétfő, 18:04:56 »

Hát ez az... egy kicsit túlpörögtük a dolgot.
nyes
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #838 Dátum: 2012.09.03 hétfő, 18:35:39 »


Ez nekem is tetszik. De itt is a ködlámpa a DRL, LED-es izzókkal, nem?
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
radish
Vendég
« Új hozzászólás #839 Dátum: 2012.09.03 hétfő, 20:02:41 »

Ez nekem is tetszik. De itt is a ködlámpa a DRL, LED-es izzókkal, nem?

Igen, de ez elvileg szabályos is lehet, nem? Oktávián gyárilag ilyen van.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #840 Dátum: 2012.09.03 hétfő, 20:39:17 »

Igen, de ez elvileg szabályos is lehet, nem? Oktávián gyárilag ilyen van.
Nemrég kérdeztem, de ott állítólag két külön izzó van a DRL és ködlámpa funkcióra. Hogy ez miért kell, nem tudom.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #841 Dátum: 2012.09.03 hétfő, 20:47:08 »

Nemrég kérdeztem, de ott állítólag két külön izzó van a DRL és ködlámpa funkcióra. Hogy ez miért kell, nem tudom.
nyilván.a ködlámpa 55w/db-azaz 110w.Gondolj bele,mekkora biznisz azt égetni egész nap,amikor a ledes pár watt.....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kofy
Vendég
« Új hozzászólás #842 Dátum: 2012.09.03 hétfő, 22:51:30 »

Mielőtt nagyon belemerülnénk, azért elmondom, hogy csak az a szabályos DRL, amelyik lámpatest tartalmazza a 00RL (vagy RL00) jelzést. Feltételezem, hogy a Mondi lámpatesten nincs ilyen. Úgyhogy ötletes és szép, de én várok egy olyan aftermarket DRL-re, ami a ködlámpa mellé (fölé, alá stb.) teszi a "csíkot".
Hasonlót, de nem ilyen randát: http://www.ath-hinsberger.de/tuning_mazda_kia_hyundai_zubehoer.php/sid/86d18aaad3eb126d5dfacef4b07bb06e/cl/details/cnid/2684b99d5a0376d09.36242271/anid/fcb4fbacc91019e31.20651584/Ford-Mondeo-Typ-BA-7/

Mint pl. ami a Focuson van: http://www.thespeedline.us/servlet/the-348/08-pls--FORD-FOCUS-DRL/Detail
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #843 Dátum: 2012.09.04 kedd, 09:57:07 »

Annyit írtatok már erről a DRL-ről, hogy nekem is izgatja a fantáziám… Smiley
Nálam csak 2 ok miatt játszana:
- ne menjen annyit a xenon,
- nappal is lássam a Convers+-t jól.

Viszont előbb méricskéltem.
Eredmények:
A bármelyik felszereltségű mondeo alsó rácsába el lehet helyezni helyzetjelzőként is használható (ezért dimmelhető) DRL-t, ugyanis oda lehet úgy rakni, hogy az alja min 35cm-re legyen a földtől.
DE!
Azt mértem, hogy az alsó rács legkülsőbb széle is beljebb van 40cm-nél a kocsi szélétől, ergo ha vízszintesen nézem, bárhová rakok itt lámpát, nem szabványos.
Rendőr ha beleköt nem igazán lehet mit mondani, mert igaza van… Egy műszakira nem érné meg menni sztem ez miatt.

Pedig gondolkodtam volna ilyenekben, mert a JB rácsban van 2 luk.
JB rácsba Led:
http://www.mondeo-mk4.de/index.php?page=RGalleryImageWrapper&itemID=5168&type=page
http://www.mondeo-mk4.de/index.php?page=RGalleryImageWrapper&itemID=5169&type=page
http://www.mondeo-mk4.de/index.php?page=RGalleryImageWrapper&itemID=5167&type=page
Tehát ez nem szabványos a szélső max 40cm miatt.

Aztán emlékeztem, hogy 1x láttam vhol mókolt JB ködlámpát. Meg is találtam:
JB ködlámpába Led:
http://www.mondeo-mk4.de/index.php?page=RGalleryImageWrapper&itemID=4660&type=page
http://www.mondeo-mk4.de/index.php?page=RGalleryImageWrapper&itemID=4636&type=page
http://www.mondeo-mk4.de/index.php?page=RGalleryImageWrapper&itemID=4637&type=page
http://www.mondeo-mk4.de/index.php?page=RGalleryImageWrapper&itemID=4632&type=page

Ez meg olyan szempontból dől meg, hogy ugyi egyedileg kellene bebarkácsolni abba a részbe, azt az 5-6 ledet, tehát semmilyen szabvány jelölés nem lenne rajta, sztem még akkor sem, ha találnék olyat, ami vmi mini foncsorral-kupakkal lenne… Ennek vízállónak kellene lenni, jól hűtöttnek, stb stb. További probléma, hogy a ledek tengelye nem esne a haladási irányba, tehát messziről nem is látszana…
Tehát ez is megdőlt.

Már csak 1 megoldás maradt:
megcsinálni a távfényemet DRL-re. Több helyen olvasom, hogy ez így szabványos (20%on üzemeltetve a távfény az DRL), itt van egy OFF link, ahol szintén erről írnak, meg van egy megánról videó is, hogy ez mi.
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?PHPSESSID=981c50b7d898d08baf918ed4c15ffd04&topic=179.msg310701#msg310701
Kérdés:
hol van ez jogszabályban-stb rögzítve, hogy a távfény így átmókolva is jó?

Aztán lehet maradok a xenonnál, mert most úgy van beállítva, hogy normál gáznál még nem vakít, de ha rágyorsítok vkire, akkor már igen Wink ergo villognom sem kell, csak tolni a népet  eplus2
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #844 Dátum: 2012.09.04 kedd, 09:58:18 »


......
- Meglepő számomra a xenon működése. Gyújtás nélkül hiába teszem a világításkapcsolót be állásba, csak a helyzetjelző világít. Viszont bekapcsolt gyújtásnál a lámpa kikapcsolt állapotában is ég a xenon (DRL?) Csak ha helyzetjelzőre kapcsolok, akkor kapcsol le. Nem tudom ezek után mire jó az automata állás. Ez normális működés lehet vagy valami iba?

Nem lehet, hogy a xenonod DRL-ként megy?
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
kofy
Vendég
« Új hozzászólás #845 Dátum: 2012.09.04 kedd, 11:34:07 »

- Meglepő számomra a xenon működése. Gyújtás nélkül hiába teszem a világításkapcsolót be állásba, csak a helyzetjelző világít. Viszont bekapcsolt gyújtásnál a lámpa kikapcsolt állapotában is ég a xenon (DRL?) Csak ha helyzetjelzőre kapcsolok, akkor kapcsol le. Nem tudom ezek után mire jó az automata állás. Ez normális működés lehet vagy valami iba?
Ahogy SzJani is írta, a xenon nálad DRL-ként funkcionál, ezt egy fícsör a Fordoknál, lehet kérni bizonyos országokban. Hogy ne így működjön, valami relét és biztosítékot kell kivenni (megfelelő német fórumokon leírták) és akkor "normálisan" funkcionál. Egyébként DRL-ként a xenon a legalsó állásban van végig...
Naplózva
kofy
Vendég
« Új hozzászólás #846 Dátum: 2012.09.04 kedd, 11:38:44 »

Kérdés:
hol van ez jogszabályban-stb rögzítve, hogy a távfény így átmókolva is jó?


Biblia a DRL-ről (érthető módon, teljeskörűen):

http://autotechnika.hu/cikkek/9220,a-nappali-menetjelzo-lampa-hasznalata.html
http://autotechnika.hu/cikkek/9268,a-nappali-menetjelzo-lampa-hasznalata-2-resz.html
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #847 Dátum: 2012.09.04 kedd, 11:41:28 »

Annyit írtatok már erről a DRL-ről, hogy nekem is izgatja a fantáziám… Smiley
Nálam csak 2 ok miatt játszana:
- ne menjen annyit a xenon,
- nappal is lássam a Convers+-t jól.

Viszont előbb méricskéltem.
Eredmények:
A bármelyik felszereltségű mondeo alsó rácsába el lehet helyezni helyzetjelzőként is használható (ezért dimmelhető) DRL-t, ugyanis oda lehet úgy rakni, hogy az alja min 35cm-re legyen a földtől.
DE!
Azt mértem, hogy az alsó rács legkülsőbb széle is beljebb van 40cm-nél a kocsi szélétől, ergo ha vízszintesen nézem, bárhová rakok itt lámpát, nem szabványos.
Rendőr ha beleköt nem igazán lehet mit mondani, mert igaza van… Egy műszakira nem érné meg menni sztem ez miatt.
.....

Nem idézem be az egészet. Teljesen szabványosan csak úgy lehet, ha kicseréled a lököst a faceliftre. Én ennyire nem foglalkoztam a cm-ekkel, mert meglátásom szerint senki nem foglalkozik vele. Szóval nekem az alsó rács felső részére került, a rendszám alsó vonalával egy vonalba. Nekem bevált és nem kaptam még büntit.

Amúgy ha a xenonod DRL-ként működik, akkor ezzel nem kell foglalkozni. A másik lehetőség a lökös megvágása a megfelelő helyen. Vagy keresni egy olyan szabványos DRL-t, amelyik a ködlámpával együtt van mint a klépen is mutattad. Szerintem van olyan.

Szinte mindenbe bele lehet kötni, ami nem gyári. A Gyáriba csak azért nem, mert gyári. Amúgy szinte semmi nem felel meg a magyar előírásnak. Szerintem két járható út van:
1. nem foglalkozol vele és marad az autó teljesen gyári
2. picit tágítod a szabályokat
Naplózva
kofy
Vendég
« Új hozzászólás #848 Dátum: 2012.09.04 kedd, 11:57:55 »

Annyit írtatok már erről a DRL-ről, hogy nekem is izgatja a fantáziám… Smiley

http://mondeo-mk4.de/index.php?page=Thread&threadID=6051

A srác megcsinálta, hogy vett egy nagyon vékony, de szabványos csík DRL-t és bemókolta a JB ködlámpába. Mivel a DRL maga szabványos, már csak azt kell megnézni, hogy a felszerelési hely is megfelelő-e (a TÜV-nek jó volt), ha igen, egy élelmes vállalkozó nagyüzemben gyárthatná, jó áron. (Focusohoz van hasonló, azt a tajvaniak már "szériában" árulják).

A másik lehetőség az általam már belinkelt "csúnya" ATH-féle DRL.
Naplózva
radish
Vendég
« Új hozzászólás #849 Dátum: 2012.09.04 kedd, 12:05:21 »

A múltkor panaszkodtam, hogy fals értékeket mutat a hőmérőm. Mivel még nem tervezek szervizbe menni, csak ez miatt meg főleg nem, ezért - magnyugtatásom miatt - felhívtam két Ford szervizest, mindkét helyen azt mondták, "ha mér de nem pontos értéket mutat, akkor nem a jeladóval van probléma, hanem szoftveresen kell beállítani, mert elszállt a meghajtószoftver(?)".

Most nem tudom, hogy ennek örüljek, vagy sem, hiszen most meg az aggaszt, hogy mitől ment el a szoftver....  Huh?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 ... 213   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.135 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.