Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.08 szerda, 21:04:06 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 ... 213   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 3300969 alkalommal)
0 Felhasználó és 22 vendég van a témában
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1700 Dátum: 2013.08.17 szombat, 20:34:10 »

Tele van a piac erőseb autókkal. Minek gyengébbet venni, mint amire szükséged van?
gondolom az extrák miatt nem talál megfelelőt



Most erre mit írjak? Ez volt eddig az ami a legközelebb áll az igényeimhez.
Gondoltam megéri utánajárni, hogy amennyiben ezt az oldalt kell erősítenem akkor mik a lehetőségeim.

Írj Bunyeknak privátba, h tudják e csinálni. de szerintem simán
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
CsoGe
Vendég
« Új hozzászólás #1701 Dátum: 2013.08.17 szombat, 21:46:13 »

gondolom az extrák miatt nem talál megfelelőt



Írj Bunyeknak privátba, h tudják e csinálni. de szerintem simán

Köszi, utánajárok!  worship
Naplózva
glutamin
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38



E-mail
« Új hozzászólás #1702 Dátum: 2013.08.20 kedd, 23:43:32 »

Sziasztok!

A következő problémám van. Indítás után kis idővel (1-2 perc) kigyullad az akksi visszajelző lámpája és 5-10 perc autózás után ismét eltűnik. Gondolom, hogy az alacsony akkufeszültséget jelenti. Akksi tavaly február környékén volt cserélve. Azóta kb 40e km-t mentem. Az autó kb felesben városban és autópályán fut.

Mik a tünetei egy döglődő akksinak? esetleg lehet hibás a generátor is, valamint egyéb alkatrészek.

A napokban egyik ismerőssel megnézném egy diagnosztikai műszerrel, milyen hibákat gyűjtött, be de nem tudom attól mennyit okosodunk: Valakinek ilyesmi tapasztalata (akksi, generátorhiba)?
Naplózva

Mondi MK4 1.6 tdci
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #1703 Dátum: 2013.08.21 szerda, 07:00:59 »

Sziasztok!

A következő problémám van. Indítás után kis idővel (1-2 perc) kigyullad az akksi visszajelző lámpája és 5-10 perc autózás után ismét eltűnik. Gondolom, hogy az alacsony akkufeszültséget jelenti. Akksi tavaly február környékén volt cserélve. Azóta kb 40e km-t mentem. Az autó kb felesben városban és autópályán fut.

Mik a tünetei egy döglődő akksinak? esetleg lehet hibás a generátor is, valamint egyéb alkatrészek.

A napokban egyik ismerőssel megnézném egy diagnosztikai műszerrel, milyen hibákat gyűjtött, be de nem tudom attól mennyit okosodunk: Valakinek ilyesmi tapasztalata (akksi, generátorhiba)?
Generátor hiba.Újíttasd fel!kb 25ért fél év garit vállalnak rá!


www.ononditogenerator.hu
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1704 Dátum: 2013.08.21 szerda, 07:52:28 »

Generátor hiba.Újíttasd fel!kb 25ért fél év garit vállalnak rá!


www.ononditogenerator.hu

Nem olyan biztos...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #1705 Dátum: 2013.08.21 szerda, 12:27:08 »

Nem olyan biztos...
ne ködösíts,hanem a megoldást írd!az akku új.testkábel hiba is lehet,de akkor a műszeregység is kilengene,akár menet közben is.a lámpát szerintem a generátor miatt gyújtja.amúgy meg teszt üzemmódba meg kell nézni a töltőfeszt,amikor ég a töltéslámpa. Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1706 Dátum: 2013.08.21 szerda, 14:10:26 »

ne ködösíts,hanem a megoldást írd!az akku új.testkábel hiba is lehet,de akkor a műszeregység is kilengene,akár menet közben is.a lámpát szerintem a generátor miatt gyújtja.amúgy meg teszt üzemmódba meg kell nézni a töltőfeszt,amikor ég a töltéslámpa. Wink

Nekem is csinálta ezt mk4, műszeregységet cseréltek, majd generátort, és nem oldotta meg. Ez ilyen...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
glutamin
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38



E-mail
« Új hozzászólás #1707 Dátum: 2013.08.21 szerda, 15:19:30 »

Ma reggel fel se villant az akksi lámpája.

Amúgy lehet a kábelek környékén kellene keresgélnem, mert nagyon sok nyest van a környéken. Amikor az akkum "testzárlatos" lett (ezt mondták rá a szervizben), aznp is találtam egy csirkecsontot a motorháztető alatt.

Valamint pár hónapja a duda kábelét cserélték mert "elszakadt".

Lehet egyszerűen csak megint elrágtak valamit a motortérben és ez okozza a hibát.

Az akksit nem nagyon hiszem hibásnak, mert egyrészt nem régi (kb másvél éves), másrészt szépen indul az autó és indulás után nem is ég még az akksi lámpája, hanem csak később kapcsolódik be valamikor (lehet hogy tényleg csak érintkezési hiba lesz). Ha igen, akkor hol és milyen kábeleket lenne érdemes nézni? Vagy az egész kábelcsokorot, mert CAN busz óta úgyis "közös" minden?

« Utoljára szerkesztve: 2013.08.21 szerda, 15:21:18 írta glutamin » Naplózva

Mondi MK4 1.6 tdci
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #1708 Dátum: 2013.08.21 szerda, 17:04:31 »


Amúgy lehet a kábelek környékén kellene keresgélnem, mert nagyon sok nyest van a környéken. Amikor az akkum "testzárlatos" lett (ezt mondták rá a szervizben), aznp is találtam egy csirkecsontot a motorháztető alatt.


A: vehetsz méregdrágán nyestriasztót.
B: vehetsz egy olyan szétnyitható szülinapi/karácsonyi üdvözlőkártyát ami a Happy birthday.../Jingle bells című számokat "játsza", majd a borítást kukázod, a kis kínai elem+hangszóró egységet betekered fóliába (hogy ne ázzon meg) és biztos helyre kötöd/ragasztod a motortérbe(n). A "B" verzió a D-beli nyestéknél működött...
 
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
gravitydave
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002



« Új hozzászólás #1709 Dátum: 2013.08.21 szerda, 19:25:54 »

A: vehetsz méregdrágán nyestriasztót.
B: vehetsz egy olyan szétnyitható szülinapi/karácsonyi üdvözlőkártyát ami a Happy birthday.../Jingle bells című számokat "játsza", majd a borítást kukázod, a kis kínai elem+hangszóró egységet betekered fóliába (hogy ne ázzon meg) és biztos helyre kötöd/ragasztod a motortérbe(n). A "B" verzió a D-beli nyestéknél működött...
 

kifejtend ezt bovebben?
 wow1
 wave
Naplózva

2020 MK-5 2.0 Hibrid Kombi ST Line
2006 MK-3 1.8 b Szedan Ambiente
EX 2011 Fusion 2,5 SEL Szedan
EX 2008 Mk-4 1.6 b Kombi, Trend, LPG
EX 1997 Mk-2 1.8 b Ferdehatu GLX
Ex 2002 MK-3 1.8 b Kombi Ambiente
Ex 1996 Mk-1 1.6 b Kombi CLX
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #1710 Dátum: 2013.08.21 szerda, 19:40:41 »

kifejtend ezt bovebben?
 wow1
 wave
Menyétriasztó!
 
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #1711 Dátum: 2013.08.21 szerda, 20:56:23 »

Menyétriasztó!
 
Hol lehet olyat szerezni???
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #1712 Dátum: 2013.08.21 szerda, 20:59:43 »

Hol lehet olyat szerezni???
D/A-ban biztos van, kell 1 kicsit kuglizni. A "B" megoldás pl. osan/tecsó írószerosztály...
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #1713 Dátum: 2013.08.21 szerda, 21:21:34 »

D/A-ban biztos van, kell 1 kicsit kuglizni. A "B" megoldás pl. osan/tecsó írószerosztály...
worship
Felénk is sok van.
Eddig csak mocskos mancs nyomok, valamint azokkal az édi-bédi kis körmöcskéjükkel lehúzták a motorháztetőm oldalát, gondolom mikor lecsúszott véletlenül az autóról. Remélem semmi baja nem esett!!! eplus2 eplus2 eplus2
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #1714 Dátum: 2013.08.21 szerda, 21:32:27 »

worship
Felénk is sok van.
Eddig csak mocskos mancs nyomok, valamint azokkal az édi-bédi kis körmöcskéjükkel lehúzták a motorháztetőm oldalát, gondolom mikor lecsúszott véletlenül az autóról. Remélem semmi baja nem esett!!! eplus2 eplus2 eplus2
Nálam az ilyeneket a terrier keverék levadászná (ha lenne, mármint menye - Mit vadászik le? Hát menyét!  Cheesy - pedig ma csak 3 pias volt...). A sünik meg nem másznak be a motortérbe.
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
glutamin
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38



E-mail
« Új hozzászólás #1715 Dátum: 2013.08.24 szombat, 01:23:07 »

Na méregettem egy kis feszkóértékeket:
1. akksi feltöltve (nem jelez az akksi lámpa műszerfalon), gyujtás nélkül, nulla fogyasztóval: 12.77 V - ez elvileg jó
2. járó motor, nincs rákapcsolva semmi fogyasztó: 13.9 V ez határ eset alulról, de még elmegy
3. járó motor, világítás, légkondi fűtés üzemmódban, hátsó szélvédő fűtés bekapcsolva: 12,1 V - ez már nagyon kevés, ennyire nem szabadna már leesnie

a fenti értékek elemzéséhez ezt az irományt olvastam el: http://www.akkuszakuzletek.hu/praktikak.html

Az akksi egyébként egy gyári Ford Silver Ca 700cca 80Ah.

A fentiek alapján az akksit jónak gondolom, feltehetően a generátor nem tölt megfelelően. Azon belül, a leírás alapján a fesszabályzó talán nem rossz. A generátorhoz bővebben nem értek. Írtak máshol generátor tengely problémákat is, de a motortérből nem hallatszik nekem semmi gyanús hang.

A hétvégén még mászkálok a kocsival, de jövő héten muszáj lesz elvinnem valahova megnézetni, mert előbb utóbb az aksi is megnyekken így.


Naplózva

Mondi MK4 1.6 tdci
mondeofan
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 763


E-mail
« Új hozzászólás #1716 Dátum: 2013.08.25 vasárnap, 08:31:52 »

Na méregettem egy kis feszkóértékeket:
1. akksi feltöltve (nem jelez az akksi lámpa műszerfalon), gyujtás nélkül, nulla fogyasztóval: 12.77 V - ez elvileg jó
2. járó motor, nincs rákapcsolva semmi fogyasztó: 13.9 V ez határ eset alulról, de még elmegy
3. járó motor, világítás, légkondi fűtés üzemmódban, hátsó szélvédő fűtés bekapcsolva: 12,1 V - ez már nagyon kevés, ennyire nem szabadna már leesnie

a fenti értékek elemzéséhez ezt az irományt olvastam el: http://www.akkuszakuzletek.hu/praktikak.html

Az akksi egyébként egy gyári Ford Silver Ca 700cca 80Ah.

A fentiek alapján az akksit jónak gondolom, feltehetően a generátor nem tölt megfelelően. Azon belül, a leírás alapján a fesszabályzó talán nem rossz. A generátorhoz bővebben nem értek. Írtak máshol generátor tengely problémákat is, de a motortérből nem hallatszik nekem semmi gyanús hang.

A hétvégén még mászkálok a kocsival, de jövő héten muszáj lesz elvinnem valahova megnézetni, mert előbb utóbb az aksi is megnyekken így.




A töltéseddel lesz a gond, (szabályzó, vagy generátor) mivel terheléskor (légkondi, lámpa...stb), nem szabadna visszaesnie, legalábbis 13,9 alá biztos nem. Ezeket a fogyasztókat a generátornak simán el kellene bírni.
Naplózva

2007.10- Ford Mondeo MK IV kombi - 2.0 TDCi - Titanium-magyar
glutamin
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38



E-mail
« Új hozzászólás #1717 Dátum: 2013.08.27 kedd, 12:50:18 »

Végül egy generátorfelújítás lett belőle. Nem a javasolt helyen hanem Békéscsabán, de nagyjából itt is a fent leírtakat csinálták meg. Generátor kivesz, szétszerel, kipucol, csapágyak, kopó alkatrészek (szénkefe stb) cseréje majd az egész vissza a kocsiba. Most már jó értékeket mértem terhelve is (14.2V).

Remélem egy pár évig erre most nem lesz gondom. Árban 25+10 volt (generátorfelújítás, ki-be szerelés). Ez nekem reálisnak tűnik.
Naplózva

Mondi MK4 1.6 tdci
majozo
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


E-mail
« Új hozzászólás #1718 Dátum: 2013.08.29 csütörtök, 15:55:52 »

2,5bar a max töltő nyomás.

Hy!

Az erőtlenséget a VTG vákuumcső lyukadása okozta(P2263 hiba kód). Nem megfelelően volt elvezetve, így a gumi és a fém cső feszült egymáson. Cső cseréje, eligazítása és jó lett.
A másik hiba egyenlőre (P042D) még mindig jelen van, egy villamos szerelő mondta lehet kábel szakadás (szemre vételezéssel nem látni rajta semmit) vagy a DPF hőfok jeladó adta meg magát.
Ohm mérővel nem lehetne esetleg kimérni valahogy a hőfok jeladót?Anno volt egy A vectram ahhoz letöltöttem az"Így csináld" javítási kézikönyvet, és le volt írva benne pl a vízhőfok jeladónak hány fokon mekkora OHM-ot kellene mutatnia.
Gondolom itt is van valami hasonló megoldás, ha valaki tudja az értékeket legyen szíves ossza meg velem(vagy honnan lehet valami programot letölteni ami tartalmazhatja akár az összes jeladó értékeket, PÜ-ben is lehet).
Előre is köszönöm!

Üdv:
MZ
Naplózva

2008.05 MK4 TDCI 2.0 140 LE
CsoGe
Vendég
« Új hozzászólás #1719 Dátum: 2013.08.29 csütörtök, 21:04:57 »

Sziasztok!

Örömmel jelentem, hogy sikerült megszerezni az új Mondeot!!!  taps taps
Két kérdésem lenne és kérném, hogy segítsetek.
Az ülések elektromosak és a vezetőoldali memóriás.
- Érdekelne, hogy hogyan működik a programozás, hogyan tudom "elmenteni" a beállított pozíciót.
- A középkonzolon van egy kisméretű gyári navigációs rádió. A memóriakártyán 2010-es belga (innen jött a kocsi) térkép van.
Hogyan lehet szerezni hozzá normális térképet részletes Magyarországgal? (Lehetőség szerint nem arra gondolok, hogy rendelek a Ford szervizben...)

Előre is köszi!
CsoGe
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #1720 Dátum: 2013.08.29 csütörtök, 21:09:23 »

- A középkonzolon van egy kisméretű gyári navigációs rádió. A memóriakártyán 2010-es belga (innen jött a kocsi) térkép van.
Hogyan lehet szerezni hozzá normális térképet részletes Magyarországgal? (Lehetőség szerint nem arra gondolok, hogy rendelek a Ford szervizben...)

Előre is köszi!
CsoGe

FX? Ha igen, menjük a gps topikba...
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Gerike
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86



« Új hozzászólás #1721 Dátum: 2013.08.29 csütörtök, 21:23:06 »

Az ülések elektromosak és a vezetőoldali memóriás.
- Érdekelne, hogy hogyan működik a programozás, hogyan tudom "elmenteni" a beállított pozíciót.
Ha beállítottad a tükröket, és az ülést, akkor hosszan nyomd azt a gombot (pl. az 1-est), amelyikre állítani szeretnéd. Ha jól rémlik, egy csipogással nyugtázza, hogy vette. Úgy tudom, hogy az autó azt is "érzékeli", hogy melyik kulcsal nyitod ki, tehát kulcshoz is programozza magát, így célszerű azzal a kulcsal programozni, amelyikkel használni fogod, de ezt majd a nálam okosabbak talán elmagyarázzák, hogy pontosan hogyan van Smiley
Naplózva

2010. MKIV 2.0 TDCi Trend Kombi
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #1722 Dátum: 2013.08.29 csütörtök, 21:34:02 »

Sziasztok!

Örömmel jelentem, hogy sikerült megszerezni az új Mondeot!!!  taps taps
Két kérdésem lenne és kérném, hogy segítsetek.
Az ülések elektromosak és a vezetőoldali memóriás.
- Érdekelne, hogy hogyan működik a programozás, hogyan tudom "elmenteni" a beállított pozíciót.
- A középkonzolon van egy kisméretű gyári navigációs rádió. A memóriakártyán 2010-es belga (innen jött a kocsi) térkép van.
Hogyan lehet szerezni hozzá normális térképet részletes Magyarországgal? (Lehetőség szerint nem arra gondolok, hogy rendelek a Ford szervizben...)

Előre is köszi!
CsoGe

Tomeed múltkor reklámozta a keres-kínál topicban 2010-2011-es térképet a navihoz!
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #1723 Dátum: 2013.08.29 csütörtök, 21:42:58 »

Nagynavishoz van "anyagom" a kártyás témához nem tudom h jó -e.
De valószínűleg ugyanaz a cucc csak máshonnan olvassa az adatot.
Egyszerűen keptelen vagyok hozzajutni a legujabb terkephez.
Nincs valaki aki mostanában vette az autóját és kapta hozzá a gyári dvd-t?
Azt írják külföldi forumokon h nincs 2013as kelet eu, de azt nem hiszem el h egy 2013as mondeo 2011es terkeppel jön ki.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #1724 Dátum: 2013.08.29 csütörtök, 21:49:50 »

Nagynavishoz van "anyagom" a kártyás témához nem tudom h jó -e.
De valószínűleg ugyanaz a cucc csak máshonnan olvassa az adatot.
Egyszerűen keptelen vagyok hozzajutni a legujabb terkephez.
Nincs valaki aki mostanában vette az autóját és kapta hozzá a gyári dvd-t?
Azt írják külföldi forumokon h nincs 2013as kelet eu, de azt nem hiszem el h egy 2013as mondeo 2011es terkeppel jön ki.

Hogyne lenne 2013-as full EU térkép. Most akciósan egy 20-asért vesztegeti a Ford. Mondjuk aki iGo-hoz szokott annak elég hitvány minőségérzete lesz.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #1725 Dátum: 2013.08.30 péntek, 06:49:00 »

Hogyne lenne 2013-as full EU térkép. Most akciósan egy 20-asért vesztegeti a Ford. Mondjuk aki iGo-hoz szokott annak elég hitvány minőségérzete lesz.

A full EU az NYugat EU vagy Kelet EU?
Olyan nincs, hogy teljes, mert nem megy fel a DVD-re, mivel a nyugat Eu az DL -es lemez, a kelet pedig sima dvd5.
Igen, nyugat eu van 2013as, de azzal sokra nem megyünk, hiszen pont hiányzik belőle Magyarország.
Jaguáréknál azt írják, hogy kelet eu utolsó frissités 2011, de ezt nem akarom elhinni.
Ezért kéne olyan kolléga aki mostanában tolta ki az autóját nagynavival a szalonból és még hun is rajta van neki.
Tény,hogy egy puritán ***, de hát ez van Smiley
Naplózva
CsoGe
Vendég
« Új hozzászólás #1726 Dátum: 2013.08.30 péntek, 07:43:18 »

Nagynavishoz van "anyagom" a kártyás témához nem tudom h jó -e.
De valószínűleg ugyanaz a cucc csak máshonnan olvassa az adatot.

Nekem ilyen a rádió:
http://www.ebay.co.uk/itm/SD-Radio-Navi-Blaupunkt-FORD-TravelPilot-FX-Nachrust-Kit-MONDEO-S-MAX-GALAXY2-/380642332094?pt=Technik_Auto_Hi_Fi_Navigation_Einbau_Navigationssysteme&hash=item58a00d0dbe&nma=true&si=qCXd0uYSeuh%252BMDDYPOyYRwwm78I%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557
Ebben egy normál SD kártya van és rajta csittivitti ford jel meg, hogy Belgium...Smiley
Ilyenből kellene kelet eu minimum, de full eu lenne a jobb. Annyira nem fog hátbavágni ha gagyi, vagy nem olyan jó, mert manapság sztem mindegyikőnknek van navija a telefonon, de ha már van egy ilyen rádió, akkor jó lenne ha használható lenne.

Az ülést meg ki fogom próbálni, de eddig nem sikerült a fent leírtak alapján beállítani. Hiába nyomtam a gombot hosszan nem volt sípolás és utána visszaállt a régi(rossz)beállításokra...

Üdv.
CsoGe
Naplózva
CsoGe
Vendég
« Új hozzászólás #1727 Dátum: 2013.08.30 péntek, 08:09:10 »

Ha beállítottad a tükröket, és az ülést, akkor hosszan nyomd azt a gombot (pl. az 1-est), amelyikre állítani szeretnéd. Ha jól rémlik, egy csipogással nyugtázza, hogy vette. Úgy tudom, hogy az autó azt is "érzékeli", hogy melyik kulcsal nyitod ki, tehát kulcshoz is programozza magát, így célszerű azzal a kulcsal programozni, amelyikkel használni fogod, de ezt majd a nálam okosabbak talán elmagyarázzák, hogy pontosan hogyan van Smiley

De egy venyige vagyok!!! nyes
Én is úgy próbáltam eddig ahogy te mondtad, viszont nem adtam rá a gyújtást....
Most kipróbáltam járómotor mellett és pár másodperc után hallottam a pittyegést és minden rendben volt!
KÖszi szépen a megvilágosodást... worship

Ha már itt járunk:
Az index kar végén van egy gomb amivel lehet hangvezérlést adni a rádiónak(telefon, rádió stb.)
Engem ez a stb. érdekelne, hogy pontosan mit lehet kezdeni ezzel a funkcióval?

Köszi,
CsoGe
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #1728 Dátum: 2013.08.30 péntek, 09:32:14 »

Az index kar végén van egy gomb amivel lehet hangvezérlést adni a rádiónak(telefon, rádió stb.)
Engem ez a stb. érdekelne, hogy pontosan mit lehet kezdeni ezzel a funkcióval?

Köszi,
CsoGe
Ha tudsz szépen értelmesen olyan nyelven, ami be van állítva és a telcsi is össze van kötve a fejegységgel, akkor elméletileg hangvezérléssel is telefonálgathasz, stb. Ez nekem eddig egy ilyen autónál sem jött össze...
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #1729 Dátum: 2013.08.30 péntek, 09:39:52 »

A full EU az NYugat EU vagy Kelet EU?
Olyan nincs, hogy teljes,


Ilyen:
http://www.ebay.de/itm/Ford-Navi-DVD-2013-Bosch-Blaupunkt-Travel-Pilot-NX-Navigation-Europe-Touchscreen-/251323183515
NyE+KE egy része.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #1730 Dátum: 2013.08.30 péntek, 09:46:55 »


Igen igen, de ez SD kártyás verzsön, nem DVD-s.
SD kártyára van full EU egyben, DVD-s verzió ra nincs sajnos.
Ketté van osztva, mekkora egy ökörség Smiley

Én még nem láttam ilyen travel pilot-os navit üzem közben, valószínűnek tartom,hogy más a progi.
Úgy értve más ,hogy a DVD-n lévő navigáció nem azonos az SD kárytás navival.

Akinek nagynavis Mondija van ott a navigáció már szebben, máshogy néz ki mint az MK3as navi?
Illetve MK4ben is külön DVD-ROm-ba kell betuszkolni a lemezt hátra a csomitartóba?
Naplózva
CsoGe
Vendég
« Új hozzászólás #1731 Dátum: 2013.08.30 péntek, 11:09:09 »

Igen igen, de ez SD kártyás verzsön, nem DVD-s.
SD kártyára van full EU egyben, DVD-s verzió ra nincs sajnos.
Ketté van osztva, mekkora egy ökörség Smiley

Én még nem láttam ilyen travel pilot-os navit üzem közben, valószínűnek tartom,hogy más a progi.
Úgy értve más ,hogy a DVD-n lévő navigáció nem azonos az SD kárytás navival.

Akinek nagynavis Mondija van ott a navigáció már szebben, máshogy néz ki mint az MK3as navi?
Illetve MK4ben is külön DVD-ROm-ba kell betuszkolni a lemezt hátra a csomitartóba?


Az FX-be valóban nem bele a dvd, mert gagyibb.
Egyébként már a navis topicban is írogatok róla.
Írták, hogy lehet hekkelni is, csak azt nem tudom, hogy mit. Attól még nem lesz frissebb térkép...
Egyébként a némettel nincs gond, úgyhogy azon meg is értene a néni, viszont a telefonos nevet hiába mondom, nem hívja. Nem ismeri fel.
Lehet ezek után minden telefonszámot Fricc-nek fogok beírni és akkor nem lesz gond! Smiley
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #1732 Dátum: 2013.08.30 péntek, 11:24:04 »

Az FX-be valóban nem bele a dvd, mert gagyibb.
Egyébként már a navis topicban is írogatok róla.
Írták, hogy lehet hekkelni is, csak azt nem tudom, hogy mit. Attól még nem lesz frissebb térkép...
Egyébként a némettel nincs gond, úgyhogy azon meg is értene a néni, viszont a telefonos nevet hiába mondom, nem hívja. Nem ismeri fel.
Lehet ezek után minden telefonszámot Fricc-nek fogok beírni és akkor nem lesz gond! Smiley

Azt a hangvezérlést nem kell külön minden számnál beállítani? Csak azért kérdezem, mert pl. a Nokia telefonnál külön be kell azt is állítani. Csak kérdés volt, én sem tudom.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #1733 Dátum: 2013.08.30 péntek, 11:41:09 »

Igen igen, de ez SD kártyás verzsön, nem DVD-s.
SD kártyára van full EU egyben, DVD-s verzió ra nincs sajnos.
Ketté van osztva, mekkora egy ökörség Smiley

Én még nem láttam ilyen travel pilot-os navit üzem közben, valószínűnek tartom,hogy más a progi.
Úgy értve más ,hogy a DVD-n lévő navigáció nem azonos az SD kárytás navival.

Akinek nagynavis Mondija van ott a navigáció már szebben, máshogy néz ki mint az MK3as navi?
Illetve MK4ben is külön DVD-ROm-ba kell betuszkolni a lemezt hátra a csomitartóba?

Ne legyél már ilyen...
A képen egy DVD tok van, a címben ez van írva: "Ford Navi DVD 2013"
Amúgy meg pár hete vettem ilyet itthon a márkakereskedésben, szóval biztos lehetsz benne, hogy van.

A fejegységbe kell betenni a lemezt. Van benne egy második olvasó a bekapcsoló gomb alatt.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
CsoGe
Vendég
« Új hozzászólás #1734 Dátum: 2013.08.30 péntek, 12:48:07 »

Azt a hangvezérlést nem kell külön minden számnál beállítani? Csak azért kérdezem, mert pl. a Nokia telefonnál külön be kell azt is állítani. Csak kérdés volt, én sem tudom.
Nemhiszem, mert az előző Mondeóban egy CK600-as Nokia kihangosító volt és a telefonnal összekötve a hangvezérlőn keresztül felismerte a neveket. (Nem mindegyiket, mert az is német volt, de az egyszerűbben belírtakat simán hívta...)
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #1735 Dátum: 2013.08.30 péntek, 12:48:54 »

Nemhiszem, mert az előző Mondeóban egy CK600-as Nokia kihangosító volt és a telefonnal összekötve a hangvezérlőn keresztül felismerte a neveket. (Nem mindegyiket, mert az is német volt, de az egyszerűbben belírtakat simán hívta...)

Akkor  fejvakaras nemtudom
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #1736 Dátum: 2013.08.30 péntek, 16:25:01 »

Ne legyél már ilyen...
A képen egy DVD tok van, a címben ez van írva: "Ford Navi DVD 2013"
Amúgy meg pár hete vettem ilyet itthon a márkakereskedésben, szóval biztos lehetsz benne, hogy van.

A fejegységbe kell betenni a lemezt. Van benne egy második olvasó a bekapcsoló gomb alatt.

Ez jó hír, de rossz is, mert akkor butítottak rajta, mert DL -nél nagyobb dvd kapacitás jelenleg nem létezik és ami 2011 ben teljes EU-t nézve 11 giga volt, az mostanság le lett karcsúsítva 7.4-re, ha egy lemezre felmegy, tehát valami ki lett szedve.
Ha neked van ilyen DVD-d igazán dobhatnál nekem valahogy belőle egy iso-t, és máris lehet belőle csinálni sok-sok DVD-t. vigyor3

Mert sokszorosítható csak kicsit macerás, de megoldható.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #1737 Dátum: 2013.08.30 péntek, 19:23:53 »

Ez jó hír, de rossz is, mert akkor butítottak rajta, mert DL -nél nagyobb dvd kapacitás jelenleg nem létezik és ami 2011 ben teljes EU-t nézve 11 giga volt, az mostanság le lett karcsúsítva 7.4-re, ha egy lemezre felmegy, tehát valami ki lett szedve.
Ha neked van ilyen DVD-d igazán dobhatnál nekem valahogy belőle egy iso-t, és máris lehet belőle csinálni sok-sok DVD-t. vigyor3

Mert sokszorosítható csak kicsit macerás, de megoldható.
Nem másolható. Nincs rajta titkosítás vagy ilyesmi. PC-ben olvasható a lemez.
A kollégákkal beszélgettünk róla, és valószínűleg egy olyan terülten lévő adatot ellenőriz a navi, ami nem írható, hanem a gyárban sütik rá a lemezre.
A 2010-es verzió kb 8giga. Megnéztem a fájlokat, és zippelve felére harmadára csökken a méretük, tehát csak SW kérdése és sokkal több adat is elférne, ha szükség lenne rá.
Az iGo full EU elfér 4 gigán és bven elég részletes. Nem félek én attól, hogy ebből olyan sok adat hiányozna. Legfeljebb nincs rajta az összes francia falusi étterem.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Gerike
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86



« Új hozzászólás #1738 Dátum: 2013.08.30 péntek, 22:04:23 »

Ha már itt járunk:
Az index kar végén van egy gomb amivel lehet hangvezérlést adni a rádiónak(telefon, rádió stb.)
Engem ez a stb. érdekelne, hogy pontosan mit lehet kezdeni ezzel a funkcióval?

Köszi,
CsoGe
Az autoban a nyelvi modul lehet angol vagy nemet, ez alapjan dol el, hogy milyen nyelven ert az auto. A kezelesi konyvben le van irva, hogy pontosan milyen funkciokat tud ez,de nagy vonalakban a klimat, radiot, telefont tudod vele vezerelni. Nyomd meg a gombot, es mond neki, hogy "help" vagy "hilfe". Akkor kiderul, hogy milyen nyelvu modulod van (melyiket erti meg), majd az adott nyelven elmkndja, hogy milyen parancsokat kepes fogadni. Pl azt tudom,hogy ha megmondod neki, hogy "temperature 22", akkor szepen beall a klima Smiley ez igzabol sztem csak ideig oraig erdekes, esetleg haveroknak jo mutogatni, egyebkent "lassu" Smiley
Naplózva

2010. MKIV 2.0 TDCi Trend Kombi
CsoGe
Vendég
« Új hozzászólás #1739 Dátum: 2013.08.30 péntek, 22:22:28 »

Az autoban a nyelvi modul lehet angol vagy nemet, ez alapjan dol el, hogy milyen nyelven ert az auto. A kezelesi konyvben le van irva, hogy pontosan milyen funkciokat tud ez,de nagy vonalakban a klimat, radiot, telefont tudod vele vezerelni. Nyomd meg a gombot, es mond neki, hogy "help" vagy "hilfe". Akkor kiderul, hogy milyen nyelvu modulod van (melyiket erti meg), majd az adott nyelven elmkndja, hogy milyen parancsokat kepes fogadni. Pl azt tudom,hogy ha megmondod neki, hogy "temperature 22", akkor szepen beall a klima Smiley ez igzabol sztem csak ideig oraig erdekes, esetleg haveroknak jo mutogatni, egyebkent "lassu" Smiley
Érdekes. Ki fogom próbálni, köszi!
Üdv.
CsoGe
Naplózva
husi1986
Vendég
« Új hozzászólás #1740 Dátum: 2013.08.31 szombat, 10:43:36 »

Sziasztok! Szerintetek hol tudok venni legolcsóbban vezérműszíj szettet vízpumpával Ford mondeo 2.0TDCi-re?
Vmi cicereg a vezérlés házban és nem akarom kivárni míg elszakad a szíj és szétbarmol mindent...
Válaszokat előre is köszi!
Ui: Cromaxot már néztem és nem értem hogy vizpumpa nélkül miért van vagy a vízpumpát nem is kéne cserélni? Mert ugy azért jóval gazdaságosabb lenne Smiley
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1741 Dátum: 2013.08.31 szombat, 10:58:56 »

Sziasztok! Szerintetek hol tudok venni legolcsóbban vezérműszíj szettet vízpumpával Ford mondeo 2.0TDCi-re?
Vmi cicereg a vezérlés házban és nem akarom kivárni míg elszakad a szíj és szétbarmol mindent...
Válaszokat előre is köszi!
Ui: Cromaxot már néztem és nem értem hogy vizpumpa nélkül miért van vagy a vízpumpát nem is kéne cserélni? Mert ugy azért jóval gazdaságosabb lenne Smiley

Valószínű pont a vízoumpa cicereg, ne xarozz, cseréld azt is!

Írj a nagyautó topikba, kérj árajánlatot ott is, meg a lőrinci autósbolt topik, stb...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
husi1986
Vendég
« Új hozzászólás #1742 Dátum: 2013.08.31 szombat, 11:30:01 »

Valószínű pont a vízoumpa cicereg, ne xarozz, cseréld azt is!

Írj a nagyautó topikba, kérj árajánlatot ott is, meg a lőrinci autósbolt topik, stb...

Köszi szépen!Akkor nem szarozok,írok nekik.
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #1743 Dátum: 2013.09.01 vasárnap, 08:31:14 »

Nem másolható. Nincs rajta titkosítás vagy ilyesmi. PC-ben olvasható a lemez.
A kollégákkal beszélgettünk róla, és valószínűleg egy olyan terülten lévő adatot ellenőriz a navi, ami nem írható, hanem a gyárban sütik rá a lemezre.
A 2010-es verzió kb 8giga. Megnéztem a fájlokat, és zippelve felére harmadára csökken a méretük, tehát csak SW kérdése és sokkal több adat is elférne, ha szükség lenne rá.
Az iGo full EU elfér 4 gigán és bven elég részletes. Nem félek én attól, hogy ebből olyan sok adat hiányozna. Legfeljebb nincs rajta az összes francia falusi étterem.

Itt van előttem a másolt sw lemez és a navi lemez is, tökéletesen működik csak egy a bibi h 2011es.

Másolható, nem simán de másolható.  Nem sütnek ezek semmit rá.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #1744 Dátum: 2013.09.01 vasárnap, 10:41:52 »

Itt van előttem a másolt sw lemez és a navi lemez is, tökéletesen működik csak egy a bibi h 2011es.

Másolható, nem simán de másolható.  Nem sütnek ezek semmit rá.

Gyere el hozzám és másolhatod a 2013-ast.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
gostee
Vendég
« Új hozzászólás #1745 Dátum: 2013.09.03 kedd, 08:51:31 »

Sziasztok!

Ezt már kérdeztem a váltós dolgoknál is, de hátha inkább ide tartozik.
Barátom MK4-es mondeo - ja péntek óta szinte folyamatosan vész üzembe kapcsol a P1719-es dobja (már amit én ki tudok olvasni).
2.0 TDCI a 6 fokozatú nyomaték váltóval. A hiba utána olvasgatása után a váltóra vagy valamilyen nyomatékérzékelőre terelődött a gyanú.

Ha valakinek bármi ötlete van mi lehet kérem ne tartsa magában, és előre is köszönöm.
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #1746 Dátum: 2013.09.03 kedd, 09:00:38 »

Sziasztok!

Ezt már kérdeztem a váltós dolgoknál is, de hátha inkább ide tartozik.
Barátom MK4-es mondeo - ja péntek óta szinte folyamatosan vész üzembe kapcsol a P1719-es dobja (már amit én ki tudok olvasni).
2.0 TDCI a 6 fokozatú nyomaték váltóval. A hiba utána olvasgatása után a váltóra vagy valamilyen nyomatékérzékelőre terelődött a gyanú.

Ha valakinek bármi ötlete van mi lehet kérem ne tartsa magában, és előre is köszönöm.


Ez szerint: Engine torque signal - nyomaték jel. Hogy az most mit takar, fogalmam sincs.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1747 Dátum: 2013.09.03 kedd, 09:08:52 »

Sziasztok!

Ezt már kérdeztem a váltós dolgoknál is, de hátha inkább ide tartozik.
Barátom MK4-es mondeo - ja péntek óta szinte folyamatosan vész üzembe kapcsol a P1719-es dobja (már amit én ki tudok olvasni).
2.0 TDCI a 6 fokozatú nyomaték váltóval. A hiba utána olvasgatása után a váltóra vagy valamilyen nyomatékérzékelőre terelődött a gyanú.

Ha valakinek bármi ötlete van mi lehet kérem ne tartsa magában, és előre is köszönöm.

Azért nem írtunk mert nem értünk hozzá. Kerewd fel telefonon Vik szerelőt, aki az Auto Fortnál dolgozik. Ő már biztos találkozott ilyennel.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #1748 Dátum: 2013.09.03 kedd, 12:29:29 »

Sziasztok!

Ezt már kérdeztem a váltós dolgoknál is, de hátha inkább ide tartozik.
Barátom MK4-es mondeo - ja péntek óta szinte folyamatosan vész üzembe kapcsol a P1719-es dobja (már amit én ki tudok olvasni).
2.0 TDCI a 6 fokozatú nyomaték váltóval. A hiba utána olvasgatása után a váltóra vagy valamilyen nyomatékérzékelőre terelődött a gyanú.

Ha valakinek bármi ötlete van mi lehet kérem ne tartsa magában, és előre is köszönöm.
azért én rendes diaggal is megolvasnám..... Roll Eyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1749 Dátum: 2013.09.03 kedd, 12:42:53 »

Tempomat működik?
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 ... 213   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.078 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.