Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.08 szerda, 12:31:12 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 ... 213   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 3300431 alkalommal)
0 Felhasználó és 26 vendég van a témában
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1750 Dátum: 2013.09.03 kedd, 13:21:06 »

Tempomat működik?


Nekem igen.  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #1751 Dátum: 2013.09.03 kedd, 17:09:12 »

Sziasztok!

Ezt már kérdeztem a váltós dolgoknál is, de hátha inkább ide tartozik.
Barátom MK4-es mondeo - ja péntek óta szinte folyamatosan vész üzembe kapcsol a P1719-es dobja (már amit én ki tudok olvasni).
2.0 TDCI a 6 fokozatú nyomaték váltóval. A hiba utána olvasgatása után a váltóra vagy valamilyen nyomatékérzékelőre terelődött a gyanú.

Ha valakinek bármi ötlete van mi lehet kérem ne tartsa magában, és előre is köszönöm.

Ez
http://www.fordwiki.co.uk/index.php?title=OBD-II_-_Fault_Codes
szerint meg solenoid áramkör hiba.
Itt az oroszok rájöttek:
http://forum.adact.ru/index.php?showtopic=27885
itt is recsegnek róla:
http://mondeoclub.ru/forum/topic/122234/
(gtranslate-tel fordítsd on the fly)

(nem "6 fokozatú nyomatékváltó", hanem "6 fokozatú (nyomatékváltós) automata váltó". A nyomatékváltó az csak az erőátvitelt adja.)

Jani
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #1752 Dátum: 2013.09.03 kedd, 17:21:58 »

Több helyen olvasom a ruszkiktól, hogy EGR hibára vezethető vissza a dolog (nem zár rendesen).
HA van BT-s diagotok, menjetek egy kört, aztán nézzétek meg, hogy zár e az EGR, amikor kell. Hogy mikor kell már leírtam, olvassatok vissza, hosszú.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
sarkan
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 134



E-mail
« Új hozzászólás #1753 Dátum: 2013.09.03 kedd, 19:23:58 »

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata az alábbi utólagos első lámpával?

http://www.rs-shop.hu/OUTLET-STORE-50-80/TUNING-SHOP/VILAGITAS/ELS%C5%90-LAMPAK/FORD/MONDEO/Tec_LPFO52_909-Ford-Mondeo-Els%C5%91-Lampa-Tuning-Tec-Daylight-Nappali-menetfeny-Optikas-Evj.-2007.07-2010.11.html
Naplózva

ex MK4 2,0 TDCi automata Trend_2009

Mk5 2.0 HEV Titanium_2018
zsoel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10594



« Új hozzászólás #1754 Dátum: 2013.09.03 kedd, 21:52:28 »


Szerintem ilyennel még nem próbálkozott senki.
Nekem tetszik.
Naplózva

MKIV, 2.0 TDCi, Ghia mánia! Smiley
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #1755 Dátum: 2013.09.03 kedd, 21:58:40 »

Ez
http://www.fordwiki.co.uk/index.php?title=OBD-II_-_Fault_Codes
szerint meg solenoid áramkör hiba.
Itt az oroszok rájöttek:
http://forum.adact.ru/index.php?showtopic=27885
itt is recsegnek róla:
http://mondeoclub.ru/forum/topic/122234/
(gtranslate-tel fordítsd on the fly)

(nem "6 fokozatú nyomatékváltó", hanem "6 fokozatú (nyomatékváltós) automata váltó". A nyomatékváltó az csak az erőátvitelt adja.)

Jani


Ami linket betett a csávó ( http://www.dtcsearch.com/P1719/ ) , az szerint gyártó vezérelt DTC. 
Naplózva
gostee
Vendég
« Új hozzászólás #1756 Dátum: 2013.09.04 szerda, 10:26:21 »

Több helyen olvasom a ruszkiktól, hogy EGR hibára vezethető vissza a dolog (nem zár rendesen).
HA van BT-s diagotok, menjetek egy kört, aztán nézzétek meg, hogy zár e az EGR, amikor kell. Hogy mikor kell már leírtam, olvassatok vissza, hosszú.


Az EGR kb két éve le van vakítva. Így ez változtat bármit is a dolog fekvésén?
Naplózva
gostee
Vendég
« Új hozzászólás #1757 Dátum: 2013.09.04 szerda, 10:38:27 »

Ez
http://www.fordwiki.co.uk/index.php?title=OBD-II_-_Fault_Codes
szerint meg solenoid áramkör hiba.
Itt az oroszok rájöttek:
http://forum.adact.ru/index.php?showtopic=27885
itt is recsegnek róla:
http://mondeoclub.ru/forum/topic/122234/
(gtranslate-tel fordítsd on the fly)

(nem "6 fokozatú nyomatékváltó", hanem "6 fokozatú (nyomatékváltós) automata váltó". A nyomatékváltó az csak az erőátvitelt adja.)

Jani


Köszönöm a választ. Nem értem igazán, mert a Gtranslate nem nagy segítség. AZ USR szelep az az EGR lehet? Levakított EGR mellett miért jöhet elő ez? Főleg úgy hogy kb két éve le van vakítva?
Naplózva
Feri73
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


E-mail
« Új hozzászólás #1758 Dátum: 2013.09.05 csütörtök, 10:19:23 »

Sziasztok!

Lemerült a gyári bicskakulcsban az elem! Kicseréltem, de a kulcs továbbra sem nyit-zár gombnyomásra!
Valaki tud nekem segíteni, hogyan tudom szinkronizálni a kulcsot, hogy újra működjön, vagy mindenképp szervíz a vége???
Előre is köszi a segítséget! help
Naplózva

Ford S-Max 2014 Titanium 2.0 TDCI 163LE
Ford Mondeo IV 2008 Ghia 1.6 125LE
kalmara
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


E-mail
« Új hozzászólás #1759 Dátum: 2013.09.05 csütörtök, 15:03:58 »

Sziasztok!

Van ötletek arra, hogy a mondeo öndiagnosztikában miért méri 1v-al kevesebbnek  az akku feszültséget mint a valóság?
Esetleg, hogy lehet ezt orvosolni?
Köszönöm a választ előre is.

Üdv.: Kalmár András
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #1760 Dátum: 2013.09.05 csütörtök, 16:47:14 »

Sziasztok!

Lemerült a gyári bicskakulcsban az elem! Kicseréltem, de a kulcs továbbra sem nyit-zár gombnyomásra!
Valaki tud nekem segíteni, hogyan tudom szinkronizálni a kulcsot, hogy újra működjön, vagy mindenképp szervíz a vége???
Előre is köszi a segítséget! help

Olvasd el a kezelésit. Abban le van írva, hogy hogyan kell a távirányítót felprogramozni. Lehet, hogy nem is az elem volt rossz.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1761 Dátum: 2013.09.05 csütörtök, 16:52:30 »

Sziasztok!

Van ötletek arra, hogy a mondeo öndiagnosztikában miért méri 1v-al kevesebbnek  az akku feszültséget mint a valóság?
Esetleg, hogy lehet ezt orvosolni?
Köszönöm a választ előre is.

Üdv.: Kalmár András

A fedélzeti cuccoknak túlságosan ne higgy.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Feri73
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


E-mail
« Új hozzászólás #1762 Dátum: 2013.09.05 csütörtök, 16:57:20 »

Olvasd el a kezelésit. Abban le van írva, hogy hogyan kell a távirányítót felprogramozni. Lehet, hogy nem is az elem volt rossz.

Köszi! Mekknézem! Az elemet mekkmértem, biztos kakukk volt!
Naplózva

Ford S-Max 2014 Titanium 2.0 TDCI 163LE
Ford Mondeo IV 2008 Ghia 1.6 125LE
mondeofan
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 763


E-mail
« Új hozzászólás #1763 Dátum: 2013.09.06 péntek, 14:29:56 »


Sziasztok!

Jól néz valóban. Körbenézve külföldi oldalakon, olcsóbbat nem találtam...

A nappali menetfény faceliftes MKIV-eseken szerintem nagyon sokat dob. Gondolkoztam már hogy egy faceliftes lökhárítót tetetek fel, azonban erre többen azt mondták, hogy nem lehet.... ennek kellene utánajárni pontosabban. (vagy alternatívaként egy tuning lökhárító, amibe benne van a DRL ?)

Üdv.: Peti



Naplózva

2007.10- Ford Mondeo MK IV kombi - 2.0 TDCi - Titanium-magyar
mondeofan
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 763


E-mail
« Új hozzászólás #1764 Dátum: 2013.09.06 péntek, 20:12:02 »

Ha már nem cserélhet a lökhárító, akkor egy "ügyes" műanyagossal talán beépíthető lenne a faceliftes DRL-je?

Biztosan lenne igény rá, ha valaki igényesen megtudná csinálni.
Naplózva

2007.10- Ford Mondeo MK IV kombi - 2.0 TDCi - Titanium-magyar
mondeofan
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 763


E-mail
« Új hozzászólás #1765 Dátum: 2013.09.07 szombat, 16:46:03 »

Sziasztok!

A Mondeomban a következő lámpa van... Tudja valaki, hogy ez pontosan melyik típus? értem ezalatt, hogy esetleg kanyarkövetős?! (halogén és projektoros ezt tudom róla)

http://kepfeltoltes.hu/view/130907/20130907_163318_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ÜDv.: Peti
Naplózva

2007.10- Ford Mondeo MK IV kombi - 2.0 TDCi - Titanium-magyar
krisztian
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276



E-mail
« Új hozzászólás #1766 Dátum: 2013.09.07 szombat, 21:31:50 »

Urak!
A lámpa világítása mindenkinek kielégítő? Nekem gyári xenonos van és már 5.-re állíttattam a lámpákon és még mindig alig látok vele éjszaka. Ha mellettem megy el a másik xenonos autó olyan erős a fénye hogy a saját autóm árnyékát vetíti a kocsi elé... Ez hihetetlen. A III. mondeomban is voltak xenonos lámpák de az egy lapon nem említhető ezekkel?Huh?
Találkozott már valamelyikőtök ilyen "hibával" vagy jelenséggel?

Köszönöm előre is az infót!
Naplózva

MKIV. 2,2 TDCI TIT-S
zsoel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10594



« Új hozzászólás #1767 Dátum: 2013.09.08 vasárnap, 09:56:23 »

Urak!
A lámpa világítása mindenkinek kielégítő? Nekem gyári xenonos van és már 5.-re állíttattam a lámpákon és még mindig alig látok vele éjszaka. Ha mellettem megy el a másik xenonos autó olyan erős a fénye hogy a saját autóm árnyékát vetíti a kocsi elé... Ez hihetetlen. A III. mondeomban is voltak xenonos lámpák de az egy lapon nem említhető ezekkel?Huh?
Találkozott már valamelyikőtök ilyen "hibával" vagy jelenséggel?

Köszönöm előre is az infót!

Nekem nagyon jól világított a xenon, méresd be a te lámpád fényerejét.
Autovill. szakembereknek van olyan műszere ami megmutatja a fényerő mértékét.
Naplózva

MKIV, 2.0 TDCi, Ghia mánia! Smiley
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #1768 Dátum: 2013.09.08 vasárnap, 11:12:36 »

Urak!
A lámpa világítása mindenkinek kielégítő? Nekem gyári xenonos van és már 5.-re állíttattam a lámpákon és még mindig alig látok vele éjszaka. Ha mellettem megy el a másik xenonos autó olyan erős a fénye hogy a saját autóm árnyékát vetíti a kocsi elé... Ez hihetetlen. A III. mondeomban is voltak xenonos lámpák de az egy lapon nem említhető ezekkel?Huh?
Találkozott már valamelyikőtök ilyen "hibával" vagy jelenséggel?

Köszönöm előre is az infót!
A xenon.hu-s srácok a Villányi úton meg tudják mérni a fényerősséget. Amikor megvettem az autót nekem is hatalmas csalódás volt a xenon fényereje. Megnézték, azt mondták, hogy már elgyengültek az izzók. Vettem bele új Philips izzókat, de azzal sem lett valami acélos. Megint megmérettem, és azt mondták, hogy az is csak az elvárt fényerő felét hozza, ráadásul a két oldal nem is egyforma.
Garanciában kicseréltem az izzókat, és azonnal méréssel kezdtük. A fényerő az új izzókkal ugyan magasabb lett, de még így is jóval alatta van az elvártnak. A két oldal közti különbség is megmaradt, de érdekes módon szemre ez egyáltalán nem vehető észre. Azt mondták, hogy nézessem meg a foncsorozást, de egyelőre nem foglalkoztam vele, mert most elfogadható a fényerő.

Szóval teljesen egyetértek, hogy a xenon nem túl erős. Szerintem az is lehet az oka, hogy a lámpatest bi-xenon és tompított módban a fény nagy részét egy fémlap takarja el.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
krisztian
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276



E-mail
« Új hozzászólás #1769 Dátum: 2013.09.08 vasárnap, 11:23:47 »

Nekem nagyon jól világított a xenon, méresd be a te lámpád fényerejét.
Autovill. szakembereknek van olyan műszere ami megmutatja a fényerő mértékét.

Rendben. Mondjuk erre gondolhattam volna amikor ott voltam a magyar autóklubnál...  falbav

Válasz
A xenon.hu-s srácok a Villányi úton meg tudják mérni a fényerősséget. Amikor megvettem az autót nekem is hatalmas csalódás volt a xenon fényereje. Megnézték, azt mondták, hogy már elgyengültek az izzók. Vettem bele új Philips izzókat, de azzal sem lett valami acélos. Megint megmérettem, és azt mondták, hogy az is csak az elvárt fényerő felét hozza, ráadásul a két oldal nem is egyforma.
Garanciában kicseréltem az izzókat, és azonnal méréssel kezdtük. A fényerő az új izzókkal ugyan magasabb lett, de még így is jóval alatta van az elvártnak. A két oldal közti különbség is megmaradt, de érdekes módon szemre ez egyáltalán nem vehető észre. Azt mondták, hogy nézessem meg a foncsorozást, de egyelőre nem foglalkoztam vele, mert most elfogadható a fényerő.

Szóval teljesen egyetértek, hogy a xenon nem túl erős. Szerintem az is lehet az oka, hogy a lámpatest bi-xenon és tompított módban a fény nagy részét egy fémlap takarja el.

Nos nekem sem egyformán erős a két oldal. A baloldali az szemmel láthatóan acélosabb mint a jobb. Remélem egy izzócsere orvosolja ezt. Vagy azon nem gondolkodtatok még el, hogy 55w-ra cserélni az izzót és a trafót is? Annak idején amikor még mókoltam ilyenekkel, látható volt a különbség szemmel is a 35w és az 55w között.
Annyit viszont megtapasztaltam, hogy a a baloldali fényszórót a hivatalos normál pozíciójára állítva - ami szinte már teljesen egyenesen előre világít - úgy jobb lett a fényerőm. Ezt megcsinálom a jobbossal is és hátha jobb lesz a világítás.
jah mégvalami. Ha a foncsorozás a rossz... Én nem is tudom mit csinálok... A III. mondeo fényerejét nem nagyon vette le a fémlap. Ha szétszedem a lámpát ennek akkor majd tanulmányozom h mi a hiba. De még nem mertem hozzányúlni...
Naplózva

MKIV. 2,2 TDCI TIT-S
pampi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189



« Új hozzászólás #1770 Dátum: 2013.09.08 vasárnap, 15:15:20 »

Urak!
A lámpa világítása mindenkinek kielégítő? Nekem gyári xenonos van és már 5.-re állíttattam a lámpákon és még mindig alig látok vele éjszaka. Ha mellettem megy el a másik xenonos autó olyan erős a fénye hogy a saját autóm árnyékát vetíti a kocsi elé... Ez hihetetlen. A III. mondeomban is voltak xenonos lámpák de az egy lapon nem említhető ezekkel?Huh?
Találkozott már valamelyikőtök ilyen "hibával" vagy jelenséggel?

Köszönöm előre is az infót!
És a sima, nem xenonos világítással milyenek a tapasztalatok? Én elég gyengének találom... Az MK3-é szerintem erősebb volt. Ha felkapcsolom a távolságit, inkább csak szélesebben világítja be az utat (a padkát), de távolabbra nem igazán világít.
Naplózva

Ford Mondeo MKIV 2.0 benzin 2008.12. hó 145 LE
(előtte: Ford Mondeo MKIII 2.0 TDDI 2001. 08. hó 115 LE)
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #1771 Dátum: 2013.09.08 vasárnap, 19:28:40 »

És a sima, nem xenonos világítással milyenek a tapasztalatok? Én elég gyengének találom... Az MK3-é szerintem erősebb volt. Ha felkapcsolom a távolságit, inkább csak szélesebben világítja be az utat (a padkát), de távolabbra nem igazán világít.
Szemüveg???  eplus2 eplus2 eplus2  vigyor3
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
pampi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189



« Új hozzászólás #1772 Dátum: 2013.09.08 vasárnap, 19:34:47 »

Szemüveg???  eplus2 eplus2 eplus2  vigyor3

 duhos2 mf1
Naplózva

Ford Mondeo MKIV 2.0 benzin 2008.12. hó 145 LE
(előtte: Ford Mondeo MKIII 2.0 TDDI 2001. 08. hó 115 LE)
krisztian
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276



E-mail
« Új hozzászólás #1773 Dátum: 2013.09.08 vasárnap, 19:51:20 »

És a sima, nem xenonos világítással milyenek a tapasztalatok? Én elég gyengének találom... Az MK3-é szerintem erősebb volt. Ha felkapcsolom a távolságit, inkább csak szélesebben világítja be az utat (a padkát), de távolabbra nem igazán világít.

Én vezettem 1,8 tdci kombit sima világítással. Sztem teljesen rendben volt. Országúti is ok. Lehet valamelyik jó valamelyik nem? Csak nem olyan mint a renault-ok voltak anno amiket törökben gyártottak. Egyik jó a másik egy hulladék volt... Cheesy Cheesy Cheesy
Naplózva

MKIV. 2,2 TDCI TIT-S
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #1774 Dátum: 2013.09.09 hétfő, 11:09:34 »

Urak!
A lámpa világítása mindenkinek kielégítő? Nekem gyári xenonos van és már 5.-re állíttattam a lámpákon és még mindig alig látok vele éjszaka. Ha mellettem megy el a másik xenonos autó olyan erős a fénye hogy a saját autóm árnyékát vetíti a kocsi elé... Ez hihetetlen. A III. mondeomban is voltak xenonos lámpák de az egy lapon nem említhető ezekkel?Huh?
Találkozott már valamelyikőtök ilyen "hibával" vagy jelenséggel?

Köszönöm előre is az infót!
A IV-es xenonja teljesen rendben van akkor, ha nem mentek még ki vele előtte üzemórában a világból.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #1775 Dátum: 2013.09.09 hétfő, 12:15:57 »

A IV-es xenonja teljesen rendben van akkor, ha nem mentek még ki vele előtte üzemórában a világból.
Miért, akkor mi történik vele az izzó gyengülésén kívül?
Az enyémbe be volt programozva a DRL funkció, azaz folyamatosan égett.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1776 Dátum: 2013.09.09 hétfő, 13:01:52 »

Miért, akkor mi történik vele az izzó gyengülésén kívül?
Az enyémbe be volt programozva a DRL funkció, azaz folyamatosan égett.

Szerintem semmi. A foncsor meg beporóldik inkább mint megkopjon...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #1777 Dátum: 2013.09.09 hétfő, 19:00:11 »

Szerintem semmi. A foncsor meg beporóldik inkább mint megkopjon...
A foncsor ránézésre jó, már amennyire belátni. Cseppet sem matt vagy ilyesmi.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1778 Dátum: 2013.09.09 hétfő, 19:01:13 »

A foncsor ránézésre jó, már amennyire belátni. Cseppet sem matt vagy ilyesmi.

Úgy érzed gyenge a világításod? Egyébként valami fehér porszerű is lerakódik a lencsén, lehet érdemes pucolni...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #1779 Dátum: 2013.09.09 hétfő, 19:25:37 »

Úgy érzed gyenge a világításod? Egyébként valami fehér porszerű is lerakódik a lencsén, lehet érdemes pucolni...
A lencsét néztem, nem volt poros. Legalábbis nem olyan ami ecsettel lejön.
Igen, a xenonhoz képest nem vagyok különösebben elégedett a világítással. Olyan, mint egy jobb halogén. Most a legújabb izzókkal elfogadható, de az utcán látok más xenonokat, amikhez képest az enyém nudli.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1780 Dátum: 2013.09.09 hétfő, 19:55:39 »

A lencsét néztem, nem volt poros. Legalábbis nem olyan ami ecsettel lejön.
Igen, a xenonhoz képest nem vagyok különösebben elégedett a világítással. Olyan, mint egy jobb halogén. Most a legújabb izzókkal elfogadható, de az utcán látok más xenonokat, amikhez képest az enyém nudli.

Nekem is van ilyen érzetem, de ez szerintem csak képzelődés. Ha beülnénk abba, amit látunkott is ezt éreznénk.

Gyere el egy minire, és próbáld ki az enyémet, vagy egy másik mondeót...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #1781 Dátum: 2013.09.09 hétfő, 20:57:35 »

Nekem is van ilyen érzetem, de ez szerintem csak képzelődés. Ha beülnénk abba, amit látunkott is ezt éreznénk.

Gyere el egy minire, és próbáld ki az enyémet, vagy egy másik mondeót...
Most, hogy egyre hamarabb sötétedik, talán lenne is értelme.
Egyébként mérve sem az igazi, ahogy írtam is.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
krisztian
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276



E-mail
« Új hozzászólás #1782 Dátum: 2013.09.10 kedd, 09:51:23 »

Nekem is van ilyen érzetem, de ez szerintem csak képzelődés. Ha beülnénk abba, amit látunkott is ezt éreznénk.

Gyere el egy minire, és próbáld ki az enyémet, vagy egy másik mondeót...

Annyiban szeretném ezt a kijelentésedet módosítani, hogy én ültem más xenon autókba és azokban jobb a fény erőssége. Annyit kell elképzelni, hogy magunk elé jobban világít azaz ott erősebb a fény de ugyanolyan jól lehet távolra is látni ennek ellenére. Próbáltam 645i, C220cdi-t, S320cdi-t, 530d-t, mk3 2,2 tdci-t, focus I.gen-es xenonnal(gyári), stb. Szóval ezeknek mind jobban fókuszált az autó elé levő térre. Érdekes.
Az is igaz viszont, hogy finom por réteg szokott képződni a foncsoron a xenon-os autóknál. Lehet itt is ez van, de ugye azt látni csak úgy ha a projektor mögé nézel kvázi szét kell szedni a lámpát.
De írok az angol fórumra is, hátha tudnak ott vmi megoldást erre !
Naplózva

MKIV. 2,2 TDCI TIT-S
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1783 Dátum: 2013.09.10 kedd, 13:22:15 »

Annyiban szeretném ezt a kijelentésedet módosítani, hogy én ültem más xenon autókba és azokban jobb a fény erőssége. Annyit kell elképzelni, hogy magunk elé jobban világít azaz ott erősebb a fény de ugyanolyan jól lehet távolra is látni ennek ellenére. Próbáltam 645i, C220cdi-t, S320cdi-t, 530d-t, mk3 2,2 tdci-t, focus I.gen-es xenonnal(gyári), stb. Szóval ezeknek mind jobban fókuszált az autó elé levő térre. Érdekes.
Az is igaz viszont, hogy finom por réteg szokott képződni a foncsoron a xenon-os autóknál. Lehet itt is ez van, de ugye azt látni csak úgy ha a projektor mögé nézel kvázi szét kell szedni a lámpát.
De írok az angol fórumra is, hátha tudnak ott vmi megoldást erre !
a por nem a foncsorra, hanem a lencsére szokott lerakódni... a foncsor viszont meg tud égni, ami az itthoni használat mellett hamar előfordul (városon kívül állandóan felkapcsolt xenon) xenon mellé erősen javasolt a drl
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #1784 Dátum: 2013.09.11 szerda, 01:05:36 »

a por nem a foncsorra, hanem a lencsére szokott lerakódni... a foncsor viszont meg tud égni, ami az itthoni használat mellett hamar előfordul (városon kívül állandóan felkapcsolt xenon) xenon mellé erősen javasolt a drl

 nyes bizony

Amúgy az tény, hogy a mondi projektorja nem egységesen szórja a fényt. Vannak benne kissebb árnyékos részek.
Naplózva
majozo
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


E-mail
« Új hozzászólás #1785 Dátum: 2013.09.13 péntek, 23:53:19 »

Hy!

P042D hibához (katalizátor hőfok jeladó) keresek alkatrészt. Milyen oldalon lehet jó áron alkatrészt vásárolni?
Vagy valakinek nincs elfekvőben egy db?
Segítséget előre is köszönöm.

Üdv:
MZ
Naplózva

2008.05 MK4 TDCI 2.0 140 LE
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #1786 Dátum: 2013.09.13 péntek, 23:58:10 »

Hy!

P042D hibához (katalizátor hőfok jeladó) keresek alkatrészt. Milyen oldalon lehet jó áron alkatrészt vásárolni?
Vagy valakinek nincs elfekvőben egy db?
Segítséget előre is köszönöm.

Üdv:
MZ

javaslom az adok veszek részt. vannak itten néhányan, akik bontanak is autókat
Naplózva
Csaben
Vendég
« Új hozzászólás #1787 Dátum: 2013.09.14 szombat, 15:46:28 »

Sziasztok!! Tegnap akkumulátort cseréltem az autóban, mivel reggel elfelejtett beindulni, minden előjel nélkül az aksi felmondta a szolgálatot.. Sad  Azt szeretném megkérdezni, hogy tudjátok-e, hogy tudom a rádiót betanítani, visszaállítani a volt állapotába???
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #1788 Dátum: 2013.09.14 szombat, 15:54:53 »

Sziasztok!! Tegnap akkumulátort cseréltem az autóban, mivel reggel elfelejtett beindulni, minden előjel nélkül az aksi felmondta a szolgálatot.. Sad  Azt szeretném megkérdezni, hogy tudjátok-e, hogy tudom a rádiót betanítani, visszaállítani a volt állapotába???

én a menüt szoktam használni, bár nekem nem gyárim van. A gyáriból is van vagy három fajta, szóval jó lenne ha a típust megírnád.
Naplózva
bocc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1141



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1789 Dátum: 2013.09.14 szombat, 18:27:41 »

Sziasztok
Nem tudjátok véletlen hogyan lehet a keréknyomásszenzort letiltani?
Szeretnék egy téli felnigarnitúrát, hogy ne kelljen a gumit mindig cserélgetni, de 19 ezerért darabja kicsit sok. Ha nem tiltom le akkor meg csipog meg világít az a vacak falbav
Jani azzal a bluetoothos micsodával nem lehet esetleg belenyúlni??
Köszi
Naplózva

2006 Volvo S80 V8 (315LE)
2009 Vw T5 2.0 Benzin + Földgáz (cng)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #1790 Dátum: 2013.09.14 szombat, 18:30:38 »

Sziasztok
Nem tudjátok véletlen hogyan lehet a keréknyomásszenzort letiltani?
Szeretnék egy téli felnigarnitúrát, hogy ne kelljen a gumit mindig cserélgetni, de 19 ezerért darabja kicsit sok. Ha nem tiltom le akkor meg csipog meg világít az a vacak falbav
Jani azzal a bluetoothos micsodával nem lehet esetleg belenyúlni??
Köszi

Nem kell letiltani.
Ha nem lesz egyik kerekedben sem, akkor nem fog vinnyogni. De ha már csak 1 db-ot is odaraksz a szenzor közelébe, akkor vinyít, hogy hol a többi 3.
Én is így használom a télim, abban nincs.
(Egyébként BT-val nem lehet, IDS kell hozzá, a szervizben ki kell szedni az autó konfig fájlból)
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
bocc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1141



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1791 Dátum: 2013.09.14 szombat, 18:32:17 »

Nem kell letiltani.
Ha nem lesz egyik kerekedben sem, akkor nem fog vinnyogni. De ha már csak 1 db-ot is odaraksz a szenzor közelébe, akkor vinyít, hogy hol a többi 3.
Én is így használom a télim, abban nincs.
(Egyébként BT-val nem lehet, IDS kell hozzá, a szervizben ki kell szedni az autó konfig fájlból)

Köszi szépen. Nyilván egyet nem fogok belerakni, úgyhogy akkor megnyugodtam taps
Naplózva

2006 Volvo S80 V8 (315LE)
2009 Vw T5 2.0 Benzin + Földgáz (cng)
zsoel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10594



« Új hozzászólás #1792 Dátum: 2013.09.14 szombat, 19:20:28 »

Sziasztok!! Tegnap akkumulátort cseréltem az autóban, mivel reggel elfelejtett beindulni, minden előjel nélkül az aksi felmondta a szolgálatot.. Sad  Azt szeretném megkérdezni, hogy tudjátok-e, hogy tudom a rádiót betanítani, visszaállítani a volt állapotába???

A rádió bekapcsolássakkor kéri a kódot.
Beadod neki, aztán már sima a dolog.
Automata módon, vagy kézi hangolással megkeresed a rádió állomásokat, beállítod a magas, közép, mély tartományt, szinte más nem is kell.
Naplózva

MKIV, 2.0 TDCi, Ghia mánia! Smiley
Csaben
Vendég
« Új hozzászólás #1793 Dátum: 2013.09.16 hétfő, 11:53:40 »

A rádió bekapcsolássakkor kéri a kódot.
Beadod neki, aztán már sima a dolog.
Automata módon, vagy kézi hangolással megkeresed a rádió állomásokat, beállítod a magas, közép, mély tartományt, szinte más nem is kell.

Jaja kéri a kódot, csak elfelejtettem írni, hogy az nincs meg, azt hittem van valami módszer, hogy kiiktassam a kódot, de így maradt a márkaszerviz, szerintem ők betudják szerezni... Köszönöm a segítséged azért..
Naplózva
developer
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122



« Új hozzászólás #1794 Dátum: 2013.09.16 hétfő, 18:44:43 »

Jaja kéri a kódot, csak elfelejtettem írni, hogy az nincs meg, azt hittem van valami módszer, hogy kiiktassam a kódot, de így maradt a márkaszerviz, szerintem ők betudják szerezni... Köszönöm a segítséged azért..

Mintha lett volna valaki (talán a Keres-Kínál-ban), aki tudott kódot "generálni" valami alapján. A márkaszerviz jó pénzért fogja neked megmondani a kódot. A kocsi doksijai között nincs valahova beragasztva (talán a szervizkönyvben)?
Naplózva

2008 MKIV 2.0 TDCI Ghia Turnier
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #1795 Dátum: 2013.09.16 hétfő, 19:20:17 »

Mintha lett volna valaki (talán a Keres-Kínál-ban), aki tudott kódot "generálni" valami alapján. A márkaszerviz jó pénzért fogja neked megmondani a kódot. A kocsi doksijai között nincs valahova beragasztva (talán a szervizkönyvben)?
mk4 hez illetve a V kódoshoz nincs semmi a köztudatban sajnos.csak márkaszervíz.....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
bocc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1141



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1796 Dátum: 2013.09.16 hétfő, 20:47:41 »

Sziasztok!! Tegnap akkumulátort cseréltem az autóban, mivel reggel elfelejtett beindulni, minden előjel nélkül az aksi felmondta a szolgálatot.. Sad  Azt szeretném megkérdezni, hogy tudjátok-e, hogy tudom a rádiót betanítani, visszaállítani a volt állapotába???
Pontosan milyen típusú rádióról van szó?? Hátha tudok segíteni
Évjárat és pontos típus??
« Utoljára szerkesztve: 2013.09.16 hétfő, 20:51:38 írta bocc » Naplózva

2006 Volvo S80 V8 (315LE)
2009 Vw T5 2.0 Benzin + Földgáz (cng)
Csaben
Vendég
« Új hozzászólás #1797 Dátum: 2013.09.17 kedd, 16:34:23 »

Pontosan milyen típusú rádióról van szó?? Hátha tudok segíteni
Évjárat és pontos típus??

Sony Cd a típusa, sima 1 cd-s mp3-at lejátssza.. Az évjáratát nem tudom pontosan, szerintem 2006-os mert most ebben az állapotában 2006-tól jegyzi az évet, maga az autó az 2007 év végi..
Naplózva
gravitydave
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002



« Új hozzászólás #1798 Dátum: 2013.09.17 kedd, 17:02:41 »

Sziasztok!
Hol, merre talalok gyujtas + t?
Nem can buszos hifihez.
 wow1
« Utoljára szerkesztve: 2013.09.17 kedd, 17:05:51 írta gravitydave » Naplózva

2020 MK-5 2.0 Hibrid Kombi ST Line
2006 MK-3 1.8 b Szedan Ambiente
EX 2011 Fusion 2,5 SEL Szedan
EX 2008 Mk-4 1.6 b Kombi, Trend, LPG
EX 1997 Mk-2 1.8 b Ferdehatu GLX
Ex 2002 MK-3 1.8 b Kombi Ambiente
Ex 1996 Mk-1 1.6 b Kombi CLX
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #1799 Dátum: 2013.09.17 kedd, 18:28:40 »

Sziasztok!
Hol, merre talalok gyujtas + t?
Nem can buszos hifihez.
 wow1
csak a világítási körökbe hisztizik bele a can-bus rendszer.minden másra ott a master card............. vigyor3

A biztitáblában a kesztyűtartó alatt.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 ... 213   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.085 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.