Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.08 szerda, 10:37:45 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 ... 213   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 3300365 alkalommal)
0 Felhasználó és 22 vendég van a témában
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #2000 Dátum: 2013.11.23 szombat, 16:18:28 »

Nálam az első döglött meg most: 9500Ft.


Hibajelenség csak annyi, hogy villogott az "ON" felirat a kapcsolón?

Szerk.: Hol vetted az érzékelőt?
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.23 szombat, 16:22:55 írta Candle » Naplózva
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #2001 Dátum: 2013.11.23 szombat, 16:21:51 »

Nem írom le mindenhol, de köszönöm a segítő válaszokat.  integet2
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #2002 Dátum: 2013.11.23 szombat, 16:30:37 »

Hibajelenség csak annyi, hogy villogott az "ON" felirat a kapcsolón?

Szerk.: Hol vetted az érzékelőt?
ha kíváncsi vagy a hibára konkrétan,az mk4es mondit tökéletesen lehet diagolni a Forscan-el.Ha gyári a tolatóradarod,akkor látni lehet a hibakódját és abból kiderül a hiba oka.
Ha érdekel,gyere el egy minitalira,ott megtudjuk nézni diaggal.vagy napközben a 3ik kerületben,vagy délután délpesten.karitatív szolgáltatás. Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #2003 Dátum: 2013.11.23 szombat, 19:46:48 »

ha kíváncsi vagy a hibára konkrétan,az mk4es mondit tökéletesen lehet diagolni a Forscan-el.Ha gyári a tolatóradarod,akkor látni lehet a hibakódját és abból kiderül a hiba oka.
Ha érdekel,gyere el egy minitalira,ott megtudjuk nézni diaggal.vagy napközben a 3ik kerületben,vagy délután délpesten.karitatív szolgáltatás. Wink

Köszönöm a felajánlást. Szerintem dec. első hetében élek is vele.  Wink
Naplózva
umfrider
Vendég
« Új hozzászólás #2004 Dátum: 2013.11.25 hétfő, 12:23:10 »

Sziasztok!

Sajnos már hetek óta küzdök a lámpákkal, ugyanis hol érzékeli őket a rendszer hol nem. Ha éppen nem, akkor kikapom a burát, megmozgatom a csatikat, majd vissza és a további napokra élvezhetem is a világosságot, de sajnos a dolog már odaáig fajult, hogy az egyik foglalatom szinte teljesen szétolvadt, míg a másik még mindig kontakt-al küzd.
Mellékelek 2 fotót, nem tudom mi lehet a probléma. Lehet, hogy a lámpa helyére nagyobb bizti van betéve? ( persze ha így is van, akkor az sem megoldás, ha kicserélem a megfelelőre, mert akkor meg az fog folyton folyvást szétmenni )

Lényeg. A balos lámpám használhatatlan...

Kép 1
Kép 2
Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #2005 Dátum: 2013.11.25 hétfő, 12:40:31 »

Szia!

Ezt a sima gyári lámpával/normál égővel produkálja vagy esetleg raktál bele utólagos xenont? Tudomásom szerint a normál lámpánál (nem a kanyarkövetősnél) max. a magasságállító motor lehet zárlatos, más nemigen. Márpedig itt valami zárlat kell legyen, más nem indokolja a nagy áramfelvételt és csatiolvadást.


Sziasztok!

Sajnos már hetek óta küzdök a lámpákkal, ugyanis hol érzékeli őket a rendszer hol nem. Ha éppen nem, akkor kikapom a burát, megmozgatom a csatikat, majd vissza és a további napokra élvezhetem is a világosságot, de sajnos a dolog már odaáig fajult, hogy az egyik foglalatom szinte teljesen szétolvadt, míg a másik még mindig kontakt-al küzd.
Mellékelek 2 fotót, nem tudom mi lehet a probléma. Lehet, hogy a lámpa helyére nagyobb bizti van betéve? ( persze ha így is van, akkor az sem megoldás, ha kicserélem a megfelelőre, mert akkor meg az fog folyton folyvást szétmenni )

Lényeg. A balos lámpám használhatatlan...

Kép 1
Kép 2
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
umfrider
Vendég
« Új hozzászólás #2006 Dátum: 2013.11.25 hétfő, 13:02:42 »

Szia!

Ezt a sima gyári lámpával/normál égővel produkálja vagy esetleg raktál bele utólagos xenont? Tudomásom szerint a normál lámpánál (nem a kanyarkövetősnél) max. a magasságállító motor lehet zárlatos, más nemigen. Márpedig itt valami zárlat kell legyen, más nem indokolja a nagy áramfelvételt és csatiolvadást.



Nos akkor itt lehet a bökkenő. Xenont nem vásároltam bele ( még! ), viszont vettem kék bevonatos magasabb fényerejű ízzókat.

Ilyet

Akkor valószínű ez lehet a bibi, de a probléma még továbbra is fent áll  szomoru1
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2007 Dátum: 2013.11.25 hétfő, 13:38:45 »

Nos akkor itt lehet a bökkenő. Xenont nem vásároltam bele ( még! ), viszont vettem kék bevonatos magasabb fényerejű ízzókat.

Ilyet

Akkor valószínű ez lehet a bibi, de a probléma még továbbra is fent áll  szomoru1
tedd visza a gyári izzókat és jó lesz. ezt meg dobd ki a francba, valszeg 100w-os és az a baja
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
umfrider
Vendég
« Új hozzászólás #2008 Dátum: 2013.11.25 hétfő, 13:47:05 »

tedd visza a gyári izzókat és jó lesz. ezt meg dobd ki a francba, valszeg 100w-os és az a baja

Sajnos a bal lámpába nem tudom már betenni, mert annyira szétolvadt a foglalat, hogy használhatatlan, továbbá sehogy sem tudtam világításra bírni az ízzót még foglalat nélkül sem...
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #2009 Dátum: 2013.11.25 hétfő, 17:48:09 »

Sajnos a bal lámpába nem tudom már betenni, mert annyira szétolvadt a foglalat, hogy használhatatlan, továbbá sehogy sem tudtam világításra bírni az ízzót még foglalat nélkül sem...
ez egy drága égő volt..... szomoru1
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #2010 Dátum: 2013.11.25 hétfő, 21:42:43 »

Nos akkor itt lehet a bökkenő. Xenont nem vásároltam bele ( még! ), viszont vettem kék bevonatos magasabb fényerejű ízzókat.

Ilyet

Akkor valószínű ez lehet a bibi, de a probléma még továbbra is fent áll  szomoru1

Ez egy 100W-os izzó.
Örülj, hogy nem gyújtottad magadra a kocsit.
A grandos hirdetőnek meg elküldeném a foglalatok fotóit...
(aztán jól befenyíteném, hogy nem tüntette fel, hogy ez 100W-os, s közel 2szeresen túlterheli az autó elektromos hálózatát...)
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2011 Dátum: 2013.11.25 hétfő, 21:51:09 »

Sajnos a bal lámpába nem tudom már betenni, mert annyira szétolvadt a foglalat, hogy használhatatlan, továbbá sehogy sem tudtam világításra bírni az ízzót még foglalat nélkül sem...
hova valósi vagy? van h7-es foglalatom úgy 100db vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
umfrider
Vendég
« Új hozzászólás #2012 Dátum: 2013.11.26 kedd, 12:12:04 »

hova valósi vagy? van h7-es foglalatom úgy 100db vigyor3

Tegnap nem volt időm, de ma biztosan megfogalmazok egy s*ggbedug*s mailt az eladónak.
Szegeden és Pécsen mozgom, jelenleg Pécsett vagyok még 2 hétig. Ízzóra vagy olyan foglalatra gondolsz? Csak 1 lámpával sajnos nem szívesen mozgok. Főleg, hogy hétvégén vidékre is kell mennem.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #2013 Dátum: 2013.11.26 kedd, 12:14:58 »

Tegnap nem volt időm, de ma biztosan megfogalmazok egy s*ggbedug*s mailt az eladónak.
Szegeden és Pécsen mozgom, jelenleg Pécsett vagyok még 2 hétig. Ízzóra vagy olyan foglalatra gondolsz? Csak 1 lámpával sajnos nem szívesen mozgok. Főleg, hogy hétvégén vidékre is kell mennem.

Ért a lámpákhoz, szóval foglalatra gondolt... Püben üzletelj vele, megbízható, küldi postán amit kell...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
developer
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122



« Új hozzászólás #2014 Dátum: 2013.11.26 kedd, 18:20:33 »

Ismerős keres Kuga-ba fejegységet (gondolom ez valami hasonló lehet mint a mondiba), ha jól emlékszem páran próbálkoztatok már multimédiás (vagy nem tudom hogyan is hívják ezeket) fejegységekkel.
Még csak tapogatózik, hogy egyáltalán milyen feature-öket szeretne, én ilyeneket mondtam neki, hogy navi, tolató kamera, érintő kijelző, memó kártya olvasás (ami biztos, hogy BT teló kihangosítás mindenképpen kellene, de gondolom ezeknél ez alap), de én se vagyok nagyon képben a témában.
Tudtok segíteni, hogy itthon merre nézzek szét? Jó lenne ha garis lenne meg ilyesmi, szóval első körben nem ebay és barátai lenne a cél (bár nyilván ha itthon kétszer annyi, akkor elgondolkodunk rajta, hogy kintről). Valamint mire kell figyelni ilyen fejegység választásakor? (pl. OS, bármi egyéb).
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.26 kedd, 18:37:06 írta developer » Naplózva

2008 MKIV 2.0 TDCI Ghia Turnier
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #2015 Dátum: 2013.11.26 kedd, 19:21:53 »

Ismerős keres Kuga-ba fejegységet (gondolom ez valami hasonló lehet mint a mondiba), ha jól emlékszem páran próbálkoztatok már multimédiás (vagy nem tudom hogyan is hívják ezeket) fejegységekkel.
Még csak tapogatózik, hogy egyáltalán milyen feature-öket szeretne, én ilyeneket mondtam neki, hogy navi, tolató kamera, érintő kijelző, memó kártya olvasás (ami biztos, hogy BT teló kihangosítás mindenképpen kellene, de gondolom ezeknél ez alap), de én se vagyok nagyon képben a témában.
Tudtok segíteni, hogy itthon merre nézzek szét? Jó lenne ha garis lenne meg ilyesmi, szóval első körben nem ebay és barátai lenne a cél (bár nyilván ha itthon kétszer annyi, akkor elgondolkodunk rajta, hogy kintről). Valamint mire kell figyelni ilyen fejegység választásakor? (pl. OS, bármi egyéb).

az ebay-es cuccokat fogod megkapni kb kétszeres áron, vagy igencsak 250eHUF felett gondolkodj.
Naplózva
umfrider
Vendég
« Új hozzászólás #2016 Dátum: 2013.11.26 kedd, 20:44:53 »

Ért a lámpákhoz, szóval foglalatra gondolt... Püben üzletelj vele, megbízható, küldi postán amit kell...

Grando válasza:

"Az izzókat tudjuk 55 Wosra cserélni, illetve küldünk kettő darab kerámia foglalatot amivel többet ilyen gondod nem lesz , akármekkora terhelést elbír( persze a vezetékek függvényében)"
Naplózva
gravitydave
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002



« Új hozzászólás #2017 Dátum: 2013.11.26 kedd, 21:43:03 »

Ismerős keres Kuga-ba fejegységet (gondolom ez valami hasonló lehet mint a mondiba), ha jól emlékszem páran próbálkoztatok már multimédiás (vagy nem tudom hogyan is hívják ezeket) fejegységekkel.
Még csak tapogatózik, hogy egyáltalán milyen feature-öket szeretne, én ilyeneket mondtam neki, hogy navi, tolató kamera, érintő kijelző, memó kártya olvasás (ami biztos, hogy BT teló kihangosítás mindenképpen kellene, de gondolom ezeknél ez alap), de én se vagyok nagyon képben a témában.
Tudtok segíteni, hogy itthon merre nézzek szét? Jó lenne ha garis lenne meg ilyesmi, szóval első körben nem ebay és barátai lenne a cél (bár nyilván ha itthon kétszer annyi, akkor elgondolkodunk rajta, hogy kintről). Valamint mire kell figyelni ilyen fejegység választásakor? (pl. OS, bármi egyéb).

beepito kerettel barmelyik 2 dines belemegy.
en egy sony  fejegyseget epitettem be.
http://store.sony.com/gsi/webstore/WFS/SNYNA-SNYUS-Site/en_US/-/USD/ViewProduct-Start;pgid=IwdMGPUk5CJSRpqLRwxDC6UG0000Gmbk4xpn;sid=3OIlPI7va_q_Ptx6219XOBbls65gTeGjmZNTYN1U?SKU=27-XAV701HD
 wave
Naplózva

2020 MK-5 2.0 Hibrid Kombi ST Line
2006 MK-3 1.8 b Szedan Ambiente
EX 2011 Fusion 2,5 SEL Szedan
EX 2008 Mk-4 1.6 b Kombi, Trend, LPG
EX 1997 Mk-2 1.8 b Ferdehatu GLX
Ex 2002 MK-3 1.8 b Kombi Ambiente
Ex 1996 Mk-1 1.6 b Kombi CLX
medvegyev
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új hozzászólás #2018 Dátum: 2013.11.27 szerda, 11:49:05 »

Sziasztok!

Nem működik a tükörfűtésem, egyik sem, a hátsó ablak fűtés megy és minden más elektromos dolog jó az ajtóban, mit kéne megnéznem?

Köszi.
Viktor
Naplózva

Ford Mondeo MK4 1.8 TDCi Trend
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #2019 Dátum: 2013.11.27 szerda, 12:57:00 »

Sziasztok!

Nem működik a tükörfűtésem, egyik sem, a hátsó ablak fűtés megy és minden más elektromos dolog jó az ajtóban, mit kéne megnéznem?

Köszi.
Viktor
Leszeded a tükörlapot és megnézed
- ohm mérővel, hogy a tükörlapon lévő fűtésszál nem szakadt-e.
- van-e 12V a kapcsokon, amikor a hátsó ablakfűtés be van kapcsolva (ugyanis azzal együtt megy a tükör fűtés)

Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
medvegyev
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új hozzászólás #2020 Dátum: 2013.11.27 szerda, 15:08:28 »

Leszeded a tükörlapot és megnézed
- ohm mérővel, hogy a tükörlapon lévő fűtésszál nem szakadt-e.
- van-e 12V a kapcsokon, amikor a hátsó ablakfűtés be van kapcsolva (ugyanis azzal együtt megy a tükör fűtés)



Köszi, most leszedtem a bal tükröt, nincs szakadás, van 14V-t és működik a bal is meg a jobb is. A jobbhoz nem nyúltam. Szerinte ez szívat Smiley
Naplózva

Ford Mondeo MK4 1.8 TDCi Trend
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #2021 Dátum: 2013.11.27 szerda, 18:27:06 »

Köszi, most leszedtem a bal tükröt, nincs szakadás, van 14V-t és működik a bal is meg a jobb is. A jobbhoz nem nyúltam. Szerinte ez szívat Smiley
háááát,ha azzal tisztában voltál,hogy csak plusz 5fok alatt működik,és együtt a hátsó szélvédő fűtéssel,akkor igen. vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #2022 Dátum: 2013.11.27 szerda, 19:51:56 »

háááát,ha azzal tisztában voltál,hogy csak plusz 5fok alatt működik,és együtt a hátsó szélvédő fűtéssel,akkor igen. vigyor3
Nem csak annyi a feltétel, hogy a hátsó ablak fűtéssel megy együtt? Az 5(4?) fok az automata ablakfűtés bekapcsolásra vonatkozott. legalábbis MK3-nál.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #2023 Dátum: 2013.11.27 szerda, 19:54:06 »

Nem csak annyi a feltétel, hogy a hátsó ablak fűtéssel megy együtt? Az 5(4?) fok az automata ablakfűtés bekapcsolásra vonatkozott. legalábbis MK3-nál.
a tükrök bekapcsolnak 5 fok alatt az ablakfűtés nélkül is maguktól.és/vagy vele együtt.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mosy
Vendég
« Új hozzászólás #2024 Dátum: 2013.11.28 csütörtök, 00:55:06 »

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne valaki épített-e már be gyári tolatóradart utólag MK4-be?
A jelenség a következő:
Van egy rommá törött ám tolatóradaros kézi váltós 2007es mk4es mondeo, valamint egy radar nélküli, hibátlan 2010es autómata!
ebből kéne valamit összehozni!(az érzékelők nem sérültek a töröttön!
Mit kell hozzá áűtrakni, programozni, mekkora meló ez?
köszi előre is !
Üdv!
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #2025 Dátum: 2013.11.28 csütörtök, 08:19:19 »

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne valaki épített-e már be gyári tolatóradart utólag MK4-be?
A jelenség a következő:
Van egy rommá törött ám tolatóradaros kézi váltós 2007es mk4es mondeo, valamint egy radar nélküli, hibátlan 2010es autómata!
ebből kéne valamit összehozni!(az érzékelők nem sérültek a töröttön!
Mit kell hozzá áűtrakni, programozni, mekkora meló ez?
köszi előre is !
Üdv!

mindent a helyére kell bekötni,és aztán csak progizni kell.javaslom keresd fel Vik-et a lurdyval szemben az Autofort-nál.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #2026 Dátum: 2013.11.29 péntek, 10:37:46 »

OK. Ha gyári navid van és találsz csak Mo. térképet hozzá, kérlek szólj, én még nem találkoztam ilyennel. Amit láttam: (Ny-)Európa+törökország térkép, valamint Oroszország térkép.

Bocs, hogy csak most válaszolok, de zűrös napjaim voltak. Szóval. Mo térkép és navi jó, angol nyelvű. Viszont azt a kérdésedet, hogy "csak Mo. térképet" kéne találnom hozzá, azt nem értem.  Wink
Naplózva
Paszulycsi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új hozzászólás #2027 Dátum: 2013.12.01 vasárnap, 14:10:51 »

Sziasztok!
Az utóbbi időben a légzsák check-lámpája kivillan és folyamatosan ég az indítás után néhány másodperccel. Ahogy eddig megfigyeltem, hideg indítás után szokott ez történni. Amikor már meleg a motor és indítok, a jelenség nem jelentkezik.
Van valakinek ötlete mi a hiba forrása?
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.01 vasárnap, 14:18:45 írta Paszulycsi » Naplózva

2010 Mondeo MKIV Turnier 2.0i Titanium
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #2028 Dátum: 2013.12.01 vasárnap, 14:45:00 »

Sziasztok!
Az utóbbi időben a légzsák check-lámpája kivillan és folyamatosan ég az indítás után néhány másodperccel. Ahogy eddig megfigyeltem, hideg indítás után szokott ez történni. Amikor már meleg a motor és indítok, a jelenség nem jelentkezik.
Van valakinek ötlete mi a hiba forrása?
Kontakthiba az üléscsatlakozónál?
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Paszulycsi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új hozzászólás #2029 Dátum: 2013.12.01 vasárnap, 16:30:08 »

Kontakthiba az üléscsatlakozónál?
Amennyire tudtam, leellenőriztem mind a kettő ülés alatt a csatikat, de semmi változás nem volt.
Az az érzésem,hogy a hideg idő miatt jött  elő ez a hiba, mert már azonnal kapcsol hideg indításkor a szélvédőfűtés, és olyan, mintha nem kapna elég áramot a rendszer. Persze minden működik, kapcsol, ahogy kell, de valami még sem stimmel...
Lehet, hogy az akksi...?
 help
Naplózva

2010 Mondeo MKIV Turnier 2.0i Titanium
NemTom
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1077



E-mail
« Új hozzászólás #2030 Dátum: 2013.12.01 vasárnap, 18:10:57 »

Sziasztok,

Ugyan nem Mondeo, de hátha tudtok segíteni elvileg ua. a kulcs immo.Van egy 2008.01 havi 1,6 TDCI focus, amihez lett rendelve egy bicskakulcs a netről és ezt szeretném felprogramozni. Az ajtó nyitás-zárást sikerült felprogramozni, de az immo-t még nem. 2 gyári kulcs megvan, 1 távirányítós bicska és 1 sima. Fel tudom így programozni az új kulcsban az immo-t vagy csak diaggal? Esetleg van valami program ami ezt tudja és Elm327-en kommunikál.
Naplózva

2.0 TDCI 115le EU4 - MTX75 - Mondeo Ghia Kombi - 2004/05 - EGR & Kat OFF; ZEN; DRL; SAMCO turbócső; Kartergáz leválasztó "bödön"Smiley
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #2031 Dátum: 2013.12.01 vasárnap, 19:47:21 »

Sziasztok,

Ugyan nem Mondeo, de hátha tudtok segíteni elvileg ua. a kulcs immo.Van egy 2008.01 havi 1,6 TDCI focus, amihez lett rendelve egy bicskakulcs a netről és ezt szeretném felprogramozni. Az ajtó nyitás-zárást sikerült felprogramozni, de az immo-t még nem. 2 gyári kulcs megvan, 1 távirányítós bicska és 1 sima. Fel tudom így programozni az új kulcsban az immo-t vagy csak diaggal? Esetleg van valami program ami ezt tudja és Elm327-en kommunikál.
megkéne próbálni az elmconfig-ot,talán tudja a fókát progizni....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Viking75
Vendég
« Új hozzászólás #2032 Dátum: 2013.12.04 szerda, 21:28:47 »

Sziasztok! Mar regota figyelem a forumot es mar sok hasznos dolgot megtudtam. De most a segitsegeteket szeretnem kerni. Olyan bajom van az autommal ,hogy nem indul es kiirja h.. IMMOBILIZER AKTIV falbav . Egy parrot kihangosito tapkabelet talaltam megserulve serintem testre erhetet. Kiolvastam a hibakodot a FORSCAN-nal de nem tudtam tovablepni ,ezuton is kerem a hozzaertok segitseget.
(WARN) [12:27:50.508] Checking COM3...
(OK) [12:27:50.879] Connection to adapter is established on COM3
(OK) [12:27:50.879] Adapter:  ELM327 v1.5
(OK) [12:27:51.030] Connection to vehicle is established
(OK) [12:27:56.777] Vehicle: Ford Galaxy\S-Max Duratorq-Turbo Diesel Common Rail Injection 2.2L 2006.5
(OK) [12:27:58.122] Found module:  BCMii - Body Control Module
(WARN) [12:28:02.073] DTCs in BCMii: B10A2:02-2F, B10A2:11-2F, B10EA:14-2F, U0121:00-2F, U0231:87-2F, U0452:00-2F, U201F:87-2F
(OK) [12:28:02.897] Found module:  SASM - Steering Angle Sensor Module
(OK) [12:28:03.218] Found module:  OBDII - On Board Diagnostic II
(OK) [12:28:04.751] Found module:  PCM - Powertrain Control Module
(WARN) [12:28:07.714] DTCs in PCM: U0129:00-2C, P1936:00-2C, P1750:95-2C, P1750:95-2C
(ERR) [12:29:29.334] Test is interrupted, please contact developers
Elore is koszonom a segitseget! worship
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #2033 Dátum: 2013.12.04 szerda, 21:36:09 »

Sziasztok! Mar regota figyelem a forumot es mar sok hasznos dolgot megtudtam. De most a segitsegeteket szeretnem kerni. Olyan bajom van az autommal ,hogy nem indul es kiirja h.. IMMOBILIZER AKTIV falbav . Egy parrot kihangosito tapkabelet talaltam megserulve serintem testre erhetet. Kiolvastam a hibakodot a FORSCAN-nal de nem tudtam tovablepni ,ezuton is kerem a hozzaertok segitseget.
(WARN) [12:27:50.508] Checking COM3...
(OK) [12:27:50.879] Connection to adapter is established on COM3
(OK) [12:27:50.879] Adapter:  ELM327 v1.5
(OK) [12:27:51.030] Connection to vehicle is established
(OK) [12:27:56.777] Vehicle: Ford Galaxy\S-Max Duratorq-Turbo Diesel Common Rail Injection 2.2L 2006.5
(OK) [12:27:58.122] Found module:  BCMii - Body Control Module
(WARN) [12:28:02.073] DTCs in BCMii: B10A2:02-2F, B10A2:11-2F, B10EA:14-2F, U0121:00-2F, U0231:87-2F, U0452:00-2F, U201F:87-2F
(OK) [12:28:02.897] Found module:  SASM - Steering Angle Sensor Module
(OK) [12:28:03.218] Found module:  OBDII - On Board Diagnostic II
(OK) [12:28:04.751] Found module:  PCM - Powertrain Control Module
(WARN) [12:28:07.714] DTCs in PCM: U0129:00-2C, P1936:00-2C, P1750:95-2C, P1750:95-2C
(ERR) [12:29:29.334] Test is interrupted, please contact developers
Elore is koszonom a segitseget! worship


Zárd be a programot, és indíts újra. Majd nézd meg a dtc hibakódokat, a dtc menüben. Ott leírja melyik mi... De van szép számmal... vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Viking75
Vendég
« Új hozzászólás #2034 Dátum: 2013.12.05 csütörtök, 15:35:55 »

===DTC B10A2:02-2F===
Code: B10A2 - Crash Input

Additional Fault Symptom:
 - General Signal Failure

Status:
 - DTC Present at Time of Request
 - Malfunction Indicator Lamp is Off for this DTC

Module: Body Control Module===END DTC B10A2:02-2F===

===DTC B10A2:11-2F===
Code: B10A2 - Crash Input

Additional Fault Symptom:
 - Circuit Short To Ground

Status:
 - DTC Present at Time of Request
 - Malfunction Indicator Lamp is Off for this DTC

Module: Body Control Module===END DTC B10A2:11-2F===

===DTC B10EA:14-2F===
Code: B10EA - Positive temperature coefficient heater

Additional Fault Symptom:
 - Circuit Short To Ground Or Open

Status:
 - DTC Present at Time of Request
 - Malfunction Indicator Lamp is Off for this DTC

Module: Body Control Module===END DTC B10EA:14-2F===

===DTC U0121:00-2F===
Code: U0121 - Lost Communication With ABS Control Module

Status:
 - DTC Present at Time of Request
 - Malfunction Indicator Lamp is Off for this DTC

Module: Body Control Module===END DTC U0121:00-2F===

===DTC U0231:87-2F===
Code: U0231 - Lost Communication With Rain Sensing Module

Additional Fault Symptom:
 - Missing Message

Status:
 - DTC Present at Time of Request
 - Malfunction Indicator Lamp is Off for this DTC

Module: Body Control Module===END DTC U0231:87-2F===

===DTC U0452:00-2F===
Code: U0452 - Invalid Data Received From Restraints Control Module

Status:
 - DTC Present at Time of Request
 - Malfunction Indicator Lamp is Off for this DTC

Module: Body Control Module===END DTC U0452:00-2F===

===DTC U201F:87-68===
Code: U201F - External Receiver

Additional Fault Symptom:
 - Missing Message

Status:
 - DTC Maturing - Intermittent at Time of Request
 - Malfunction Indicator Lamp is Off for this DTC
 - Test not complete

Module: Body Control Module===END DTC U201F:87-68===

===DTC U0129:00-2E===
Code: U0129 - Lost Communication With Brake System Control Module

Status:
 - DTC Present at Time of Request
 - Malfunction Indicator Lamp is Off for this DTC

Module: Powertrain Control Module===END DTC U0129:00-2E===

===DTC P1936:00-2C===
Code: P1936 - Clutch Switch/Sensor Signal

Status:
 - Previously Set DTC - Not Present at Time of Request
 - Malfunction Indicator Lamp is Off for this DTC

Module: Powertrain Control Module===END DTC P1936:00-2C===

===DTC P1750:95-2C===
Code: P1750 - Clutch Adaptive Learning Not Done

Additional Fault Symptom:
 - Incorrect Assembly

Status:
 - Previously Set DTC - Not Present at Time of Request
 - Malfunction Indicator Lamp is Off for this DTC

Module: Powertrain Control Module===END DTC P1750:95-2C===

===DTC P1750:95-2C===
Code: P1750 - Clutch Adaptive Learning Not Done

Additional Fault Symptom:
 - Incorrect Assembly

Status:
 - Previously Set DTC - Not Present at Time of Request
 - Malfunction Indicator Lamp is Off for this DTC

Module: Powertrain Control Module===END DTC P1750:95-2C===
Az ABS 30a-os biztositekat kihuztam es mindket erintkezonel feszultseget tudtam merni.Ez egy kicsit furcsa!? vagy?

Zárd be a programot, és indíts újra. Majd nézd meg a dtc hibakódokat, a dtc menüben. Ott leírja melyik mi... De van szép számmal... vigyor3
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #2035 Dátum: 2013.12.05 csütörtök, 16:38:19 »

Most töröld ezeket, aztán nézzük meg miket ír vissza.

Nem volt akkulemerülésed? Adaptív sebességtartód van?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Viking75
Vendég
« Új hozzászólás #2036 Dátum: 2013.12.05 csütörtök, 19:05:25 »

Most töröld ezeket, aztán nézzük meg miket ír vissza.

Nem volt akkulemerülésed? Adaptív sebességtartód van?
Ezeket mar a törles utan irta ki ! adaptiv sebessegtartom nincs , az akkut töltöm mert mar kiirta a figyelmesztetest. Zarlat volt a kihangosito tapkabelen es azota van problema , kek szinu kabelre van kotve de nem tudom hogy honnan jon a BCMI-be megy be. Esetleg egy kapcsolasi rajz nincs valakinek ? Köszönöm!!!
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #2037 Dátum: 2013.12.05 csütörtök, 19:13:43 »

Ezeket mar a törles utan irta ki ! adaptiv sebessegtartom nincs , az akkut töltöm mert mar kiirta a figyelmesztetest. Zarlat volt a kihangosito tapkabelen es azota van problema , kek szinu kabelre van kotve de nem tudom hogy honnan jon a BCMI-be megy be. Esetleg egy kapcsolasi rajz nincs valakinek ? Köszönöm!!!
kapcsi rajz nem létezik közkézen mk4hez.... Undecided
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
fecso71
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124



E-mail
« Új hozzászólás #2038 Dátum: 2013.12.06 péntek, 04:23:26 »

Sziasztok!
Az utóbbi időben a légzsák check-lámpája kivillan és folyamatosan ég az indítás után néhány másodperccel. Ahogy eddig megfigyeltem, hideg indítás után szokott ez történni. Amikor már meleg a motor és indítok, a jelenség nem jelentkezik.
Van valakinek ötlete mi a hiba forrása?

2 hete nekem is ezt csinálta..A bal első ülés légzsákjára írt hibát (vezetékszakadás) wow1 Bementem a Fordhoz ahol a villamossági srác mondta, hogy első körben vegyem le a sarut, majd kicsit várjak és tegyem vissza. Ha továbbra is hibát jelez, akkor az ülés alatt húzzam szét majd vissza a csatlakozást. Nekem már a saru le-fel dologgal megoldódott a probléma. Remélem neked is ez lesz csak.
Naplózva

2019 Mondeo Hybrid Vignale
Paszulycsi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új hozzászólás #2039 Dátum: 2013.12.07 szombat, 15:51:13 »

2 hete nekem is ezt csinálta..A bal első ülés légzsákjára írt hibát (vezetékszakadás) wow1 Bementem a Fordhoz ahol a villamossági srác mondta, hogy első körben vegyem le a sarut, majd kicsit várjak és tegyem vissza. Ha továbbra is hibát jelez, akkor az ülés alatt húzzam szét majd vissza a csatlakozást. Nekem már a saru le-fel dologgal megoldódott a probléma. Remélem neked is ez lesz csak.
Köszönöm, kipróbálom!
Bár még nem lett kiolvasva a hiba, de az akkusaru már meg volt. Akkor egy kis ideig (1-2 napig) nem csinálta, aztán megint. De a sarut még nem húztam szét...
Naplózva

2010 Mondeo MKIV Turnier 2.0i Titanium
NemTom
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1077



E-mail
« Új hozzászólás #2040 Dátum: 2013.12.10 kedd, 13:12:17 »

kapcsi rajz nem létezik közkézen mk4hez.... Undecided

Neten el lehet csípni az Etis 2008-as verzióját amiben vannak kapcsolási rajzok. Orosz torrent oldalon kell megnézni.
Naplózva

2.0 TDCI 115le EU4 - MTX75 - Mondeo Ghia Kombi - 2004/05 - EGR & Kat OFF; ZEN; DRL; SAMCO turbócső; Kartergáz leválasztó "bödön"Smiley
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #2041 Dátum: 2013.12.10 kedd, 13:30:32 »

Neten el lehet csípni az Etis 2008-as verzióját amiben vannak kapcsolási rajzok. Orosz torrent oldalon kell megnézni.

Az KAMU! 2006-7-től csak online van etis... szóval...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2042 Dátum: 2013.12.10 kedd, 13:32:04 »

Neten el lehet csípni az Etis 2008-as verzióját amiben vannak kapcsolási rajzok. Orosz torrent oldalon kell megnézni.
ha működésre is bírod (nekem kellett hozzá vagy 2 nap) akkor is csak a szerelési részt fogod látni, a kapcsrajznál már próbál csatlakozni a fordhoz Grin
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #2043 Dátum: 2013.12.10 kedd, 17:32:50 »

Az KAMU! 2006-7-től csak online van etis... szóval...

A ruszkik lementették. Én is szhoptam vele, mire felraktam win7 alá.
Kapcsrajz nincs, online akarja szippantani.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
mondeofan
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 763


E-mail
« Új hozzászólás #2044 Dátum: 2013.12.10 kedd, 18:12:05 »

Sziasztok!

Korábban már írtam, hogy Ford Focus fórumon már régóta (2009 óta) használják a Ford online rendszerét... Kaptak hozzáférést, felhasználónevet, jelszót.

Sajnos ezzel a lehetőséggel tartósan nem sokáig tudtak élni a felhasználók, mivel valaki folyton visszaélt vele, megváltoztatta a jelszót, össze-vissza állította a felületet, a többi felhasználó örömére...  Hozzáteszem szinte teljes szerviz szintű hozzáférhetőség volt biztosítva... utóbbi időben ezt is korlátozták, ez sem működött.

Jelenleg a belépést KLUB kártya vásárlásához kötötték. (én korábban innen néztem minden adatot, garis javítások alvázszámra, alkatrészkatalógus, szervizinformációk, garanciális visszahívások..stb)

Üdv.: Peti
Naplózva

2007.10- Ford Mondeo MK IV kombi - 2.0 TDCi - Titanium-magyar
kofy
Vendég
« Új hozzászólás #2045 Dátum: 2013.12.10 kedd, 22:14:25 »

Bocs, hogy csak most válaszolok, de zűrös napjaim voltak. Szóval. Mo térkép és navi jó, angol nyelvű. Viszont azt a kérdésedet, hogy "csak Mo. térképet" kéne találnom hozzá, azt nem értem.  Wink
Szerintem félrebeszélünk egymás mellett. Azt írtad, hogy 2011-es mondiba keresel térképet. Én írtam, hogy van Európa térkép. Te írtad, hogy neked CSAK Mo. kell. Én mondtam, hogy olyat még nem láttam. Te most írod, hogy neked olyan van. Vagy mégsem? Vagy nem gyári navid van, hanem utólagosan beépített?
Naplózva
kofy
Vendég
« Új hozzászólás #2046 Dátum: 2013.12.10 kedd, 22:18:43 »

A ruszkik lementették. Én is szhoptam vele, mire felraktam win7 alá.
Kapcsrajz nincs, online akarja szippantani.


Keressetek rá a következőre: ETIS OFFLINER 1.2. Itt csak kapcsrajzok vannak, és nem mindegyik Ford-é, de a mk4 mondié közte van. Igaz, hogy orosz nyelvű, de van.
Naplózva
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #2047 Dátum: 2013.12.11 szerda, 08:56:43 »

Szerintem félrebeszélünk egymás mellett. Azt írtad, hogy 2011-es mondiba keresel térképet. Én írtam, hogy van Európa térkép. Te írtad, hogy neked CSAK Mo. kell. Én mondtam, hogy olyat még nem láttam. Te most írod, hogy neked olyan van. Vagy mégsem? Vagy nem gyári navid van, hanem utólagosan beépített?

Ha keveset iszom, akkor mindig félrebeszélek.  Wink

Bocs, teljesen igazad van.  eljen
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #2048 Dátum: 2013.12.11 szerda, 18:48:04 »

Keressetek rá a következőre: ETIS OFFLINER 1.2. Itt csak kapcsrajzok vannak, és nem mindegyik Ford-é, de a mk4 mondié közte van. Igaz, hogy orosz nyelvű, de van.
használhatatlan.olyan kicsik a rajzok,hogy semmit nem látni belőlük.és orosz a szöveg......
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
NemTom
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1077



E-mail
« Új hozzászólás #2049 Dátum: 2013.12.11 szerda, 21:37:04 »

ha működésre is bírod (nekem kellett hozzá vagy 2 nap) akkor is csak a szerelési részt fogod látni, a kapcsrajznál már próbál csatlakozni a fordhoz Grin

Nekem anno sikerült használni a kapcsolási rajzokat, mert fater 2008-as Fókájához kellett valami.
Naplózva

2.0 TDCI 115le EU4 - MTX75 - Mondeo Ghia Kombi - 2004/05 - EGR & Kat OFF; ZEN; DRL; SAMCO turbócső; Kartergáz leválasztó "bödön"Smiley
Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 ... 213   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.086 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.