Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.08 szerda, 10:31:50 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 ... 213   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 3300364 alkalommal)
0 Felhasználó és 26 vendég van a témában
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #2250 Dátum: 2014.02.03 hétfő, 11:39:03 »

sakos a kulcs és a memo osszefuggesere gondolt.nekem nincs memos ulesed,így a tukrod sem lehajlos.
Igen, köszi. Rosszul fogalmaztam. Tehát memóriás ülés esetén jegyezi meg az adott kulcshoz tartozó az utolsó üléspozíciót (függetlenül az ülésben memorizált pozícióktól).
Ezt is csak akkor, ha mész is az autóval.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #2251 Dátum: 2014.02.03 hétfő, 11:52:05 »

Igen, köszi. Rosszul fogalmaztam. Tehát memóriás ülés esetén jegyezi meg az adott kulcshoz tartozó az utolsó üléspozíciót (függetlenül az ülésben memorizált pozícióktól).
Ezt is csak akkor, ha mész is az autóval.

Korábban azt írtad: "Az én autóm, a leírással ellentétben nem billenti le a külső tükröt ha hátramenetet kapcsolok."

Ennek köze sincs a memorizált pozíciókhoz. (Vagy én értek vmit félre.)
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #2252 Dátum: 2014.02.03 hétfő, 12:44:52 »

Korábban azt írtad: "Az én autóm, a leírással ellentétben nem billenti le a külső tükröt ha hátramenetet kapcsolok."

Ennek köze sincs a memorizált pozíciókhoz. (Vagy én értek vmit félre.)

ezt a fajta elektronikát olyan autókba szerelték, amiben memóriás ülés van. Csak azzal együtt volt elérhető
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #2253 Dátum: 2014.02.03 hétfő, 12:46:57 »

Korábban azt írtad: "Az én autóm, a leírással ellentétben nem billenti le a külső tükröt ha hátramenetet kapcsolok."

Ennek köze sincs a memorizált pozíciókhoz. (Vagy én értek vmit félre.)
Ilyet írtam volna? Valami tévedés lehet. Az enyém lebillenti a külső tükröt tolatáskor. De csak azt az oldalt, ahova a tükör állító kapcsoló állítva van. Középállásban békén hagyja a tükröket. Mind a tükrök beállítása, mind a tolatáskori bólintás mértéke az ülés memóriával együtt tárolódik.

Tehát a memóriáról:
Az ülésen van 4 memória gomb: 1,2,3,4. Mindegyik gomboz egy-egy ülés és tükör beállítás tárolható. Ezen kívül van még két memória, nevezzük 5 és 6-nak.
Van az autóhoz két kulcs: A és B.

Ha "A" kulccsal viszem el az autót és menet közben elállítom az ülést, akkor az utolsó pozíciót eltárolja az 5. memóriában. Ugyanez a "B" távirányítóra a 6. memóriában.
Amikor az autót kinyitom az "A" kulccsal, az ülés beáll az 5. memória szerintire, ha legközelebb a "B" kulccsal, akkor a 6-ra. Ez ugye akkor jó, ah ketten használják az autót. Nem kell állítgatni semmit, kinyitáskor az autó magától beáll az utolsó pozícióra. SzJani szerint az 5 és 6 is tárolja a tükrök pozícióját. Ez logikus, de én nem próbáltam.
Azt sem tudom, hogy ha további kulcsokat tanítunk az autóhoz, akkor növekszik-e a memóriahelyek száma.

Ez az 5. és 6. memória teljesen független, hogy az 1..4 memória gombokra milyen beállítások vannak beprogramozva.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Stephen
Vendég
« Új hozzászólás #2254 Dátum: 2014.02.03 hétfő, 20:05:56 »

Amikor vettem a paripát, akkor számomra ez megint egy olyan funkció volt, amit eszem ágában sem volt használni, de megpróbálom beállítani és referálok délután.

Ha jól értem, akkor neked az a funkció szükséges, amelyik azt tudja, hogy rükinél az előre beprogramozott pozícióba állítja a tükröt. Viszont, ha jól emlékszem, az csak akkor műxik, ha a tükör választó kapcsolója nem középen van, hanem a megkívánt( wow1) tükör felé elklattyintva. Ezt figyelted?

Igen, ezt szeretném kicsiholni belőle, de nagyon makrancos a paripa és nem akarja. Sad
Kapcsolom jobbra balra, egyik kulcs, másik kulcs, hátrament, meg vissza, de a tükör meg sem moccan. Manuálisan müxik, de automatikusan nem.
Hiába a Titanium felszereltség...
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.06 csütörtök, 15:02:50 írta Stephen » Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #2255 Dátum: 2014.02.03 hétfő, 20:13:23 »

Amikor vettem a paripát, akkor számomra ez megint egy olyan funkció volt, amit eszem ágában sem volt használni, de megpróbálom beállítani és referálok délután.

Ha jól értem, akkor neked az a funkció szükséges, amelyik azt tudja, hogy rükinél az előre beprogramozott pozícióba állítja a tükröt. Viszont, ha jól emlékszem, az csak akkor műxik, ha a tükör választó kapcsolója nem középen van, hanem a megkívánt( wow1) tükör felé elklattyintva. Ezt figyelted?


Igen, ezt szeretném kicsiholni belőle, de nagyon makrancos a paripa és nem akarja. Sad
Kapcsolom jobbra balra, egyik kulcs, másik kulcs, hátrament, meg vissza, de a tükör meg sem moccan. Manuálisan müxik, de automatikusan nem.
Hiába a Titanium felszereltség...

Van memóriás ülésed?
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #2256 Dátum: 2014.02.03 hétfő, 21:42:18 »

Az indexem 2 hétben egyszer de akkor egymás után 5-6-szor nem akar jobbra müködni, de ha mebgbazergálom a kart, akkor yo. Na ma szétszedtem, és képzeljétek, össze is raktam. taps

A kis bizbasz fülekig hatoltam.  vigyor3 kosz sehol nem volt. Csak a csúszó saruk nyomai látszódtak, gondolom itt van elkopva. Na kapott kontakt sprayt, kifújkáltam, egy kis wd40-et és működik. Ami azért jó, mert én esetemben el tudtam képzelni, hogy soha többet nem fog működni. eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Stephen
Vendég
« Új hozzászólás #2257 Dátum: 2014.02.03 hétfő, 21:42:59 »

Van memóriás ülésed?

Az sajnos nincs.
Mint írtam, csak az ülés magasságot állítja motor.
Így gondolom, csak a korábban felmerült "passzív" memóriáról beszélhetünk.
Megjegyzi az utolsó beállítást. vigyor2
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #2258 Dátum: 2014.02.03 hétfő, 22:01:02 »

Az indexem 2 hétben egyszer de akkor egymás után 5-6-szor nem akar jobbra müködni, de ha mebgbazergálom a kart, akkor yo. Na ma szétszedtem, és képzeljétek, össze is raktam. taps

A kis bizbasz fülekig hatoltam.  vigyor3 kosz sehol nem volt. Csak a csúszó saruk nyomai látszódtak, gondolom itt van elkopva. Na kapott kontakt sprayt, kifújkáltam, egy kis wd40-et és működik. Ami azért jó, mert én esetemben el tudtam képzelni, hogy soha többet nem fog működni. eplus2

gyere ide:  law
 vigyor3
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #2259 Dátum: 2014.02.03 hétfő, 22:01:56 »


Az sajnos nincs.
Mint írtam, csak az ülés magasságot állítja motor.
Így gondolom, csak a korábban felmerült "passzív" memóriáról beszélhetünk.
Megjegyzi az utolsó beállítást. vigyor2

Ha nincs memóriás ülésed, akkor nincs memóriamodulod sem. Nincs felmerült passzív memória, semmi hasonló, kanál sincs...
Wink
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
joker
Vendég
« Új hozzászólás #2260 Dátum: 2014.02.03 hétfő, 22:16:29 »

Sziasztok! Valaki tud ajánlani egy profi villamosságist aki az MKIV-ben otthon van? Sajnos a szakszervíz nem bír a problèmámmal, több mint egy hete nem tudják beindítani az autót. Jó lenne Borsod, Heves, Nógrád, Hajdú vagy esetleg Szabolcs Megyében, mivel automata ês trélerrel kell szállíttatnom. Belinkelem a leírt problémát.

http://mondeo.hu/index.php?topic=1595.msg859566#msg859566

Amit már kipróbált állítása szerint a szervíz: fékkapcsoló ell., vezeérlőegysêg ell., gázpedál csere, érintkezêsek, akksicsere, önindító ellenőrzêse direkt árammal, kontaktok ell., most a váltókarra gyanakodnak, hogy nem abban a sebességfokzatban van amit kiír, vagy a váltó elektronikára.

Örülnék egy megbízható szakembernek.

Köszi előre is
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #2261 Dátum: 2014.02.03 hétfő, 22:40:01 »

Sziasztok! Valaki tud ajánlani egy profi villamosságist aki az MKIV-ben otthon van? Sajnos a szakszervíz nem bír a problèmámmal, több mint egy hete nem tudják beindítani az autót. Jó lenne Borsod, Heves, Nógrád, Hajdú vagy esetleg Szabolcs Megyében, mivel automata ês trélerrel kell szállíttatnom. Belinkelem a leírt problémát.

http://mondeo.hu/index.php?topic=1595.msg859566#msg859566

Amit már kipróbált állítása szerint a szervíz: fékkapcsoló ell., vezeérlőegysêg ell., gázpedál csere, érintkezêsek, akksicsere, önindító ellenőrzêse direkt árammal, kontaktok ell., most a váltókarra gyanakodnak, hogy nem abban a sebességfokzatban van amit kiír, vagy a váltó elektronikára.

Örülnék egy megbízható szakembernek.

Köszi előre is

Nem hiszem, hogy az automatáddal lenne baj.
Mielőtt a főtengely jeladó meg egyebekhez eljutnánk:

"The starter motor function is controlled by a starter relay. The starter relay is operated by the ignition switch.

Battery voltage is supplied to the ignition switch from engine junction box (EJB) fuse F17. When the ignition switch is turned to position III, battery voltage is supplied to the starter relay coil. The starter relay coil circuit is completed by a ground circuit through the powertrain control module (PCM). The ground circuit will only be available when the PCM receives the correct signal from the passive anti-theft system (PATS).

When the starter relay coil is energized, the starter relay contacts close and battery voltage is supplied to the starter motor solenoid circuit from EJB fuse F15. The starter motor solenoid circuit is completed by a ground circuit through the starter motor casing.

The starter motor solenoid has two functions. The first is to supply the starter motor with a high energy switch between the battery positive terminal and the starter motor windings. The second is to act as a mechanical clutch between the starter motor drive gear and the flywheel ring gear.

Battery voltage is supplied to the starter motor solenoid contact through a fused wire. The ground circuit is completed using the starter motor casing and the engine/transmission ground wire."
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #2262 Dátum: 2014.02.03 hétfő, 22:41:27 »

Alapvetően kérdés, hogy ez a relé behúz-e!

Küldj egy mailcímet privátban, s elküldöm pdf-ben a komplett listát, hogy mi szerint menjetek végig.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #2263 Dátum: 2014.02.03 hétfő, 23:10:01 »

Alapvetően kérdés, hogy ez a relé behúz-e!

Küldj egy mailcímet privátban, s elküldöm pdf-ben a komplett listát, hogy mi szerint menjetek végig.


Na, itt a link:
http://data.hu/get/7381335/2.0tdci_startingsystem.pdf
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #2264 Dátum: 2014.02.03 hétfő, 23:43:56 »


Szóval az F15 relét nézzétek, hogy behúz-e indításkor.


Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #2265 Dátum: 2014.02.04 kedd, 00:12:52 »

Nem hiszem, hogy az automatáddal lenne baj.
Mielőtt a főtengely jeladó meg egyebekhez eljutnánk:

"The starter motor function is controlled by a starter relay. The starter relay is operated by the ignition switch.

Battery voltage is supplied to the ignition switch from engine junction box (EJB) fuse F17. When the ignition switch is turned to position III, battery voltage is supplied to the starter relay coil. The starter relay coil circuit is completed by a ground circuit through the powertrain control module (PCM). The ground circuit will only be available when the PCM receives the correct signal from the passive anti-theft system (PATS).

When the starter relay coil is energized, the starter relay contacts close and battery voltage is supplied to the starter motor solenoid circuit from EJB fuse F15. The starter motor solenoid circuit is completed by a ground circuit through the starter motor casing.

The starter motor solenoid has two functions. The first is to supply the starter motor with a high energy switch between the battery positive terminal and the starter motor windings. The second is to act as a mechanical clutch between the starter motor drive gear and the flywheel ring gear.

Battery voltage is supplied to the starter motor solenoid contact through a fused wire. The ground circuit is completed using the starter motor casing and the engine/transmission ground wire."


Gyorsan lefordítom, s akkor tudjuk hogy hogyan indul Mondi.

"Az önindító egy indítómotor-relén (továbbiakban relé) keresztül működik. (F15) A relét a gyújtáskapcsoló működteti.
Az akkufesz a gyújtáskapcsolóhoz az F17(?) biztitől jön. Amikor a gyújtáskapcsolót III-as állásba fordítjuk az akkufesznek a relé + lábainál kell lenni.
Ahhoz, hogy a relé behúzzon, kell kapnia testet. Testet a PCM modultól kap, abban az esetben, amikor az indításgátló rendszer (PATS) erre engedélyt ad.
Amikor a relé meghúz, akkor a kontaktjai záródnak, így az akkufesz az önindító mágnestekercsére kerül (a bizti sztem itt el van írva az etisben). Testet az önindító a házán keresztül kap.
A mágnestekercsnek két funkciója van: 1. nagyáramú kapcsoló az akksi és az önindító tekercsei között, 2 behúzza a bendixet.

Az akkufesz a mágnestekercshez egy biztosított vezetéken kerül. Testet az önindító házán és a motor-váltó testkábelen keresztül kap.
"

Most már azt is tudjátok, hogyan lehet gyorsan elkötni az autót (hova kell testet dugni... így átlépni a PATS-t, meg "pluszt csiptetni").
Most már azt is tudjátok, hogy miért van motortérzáram... (ma beszerelve kb 45E Ft.)


Visszatérve.
Először nézzetek át minden biztit a motortér biztosítéktáblában. Meg az önindító vastag kábelén.
Utána ellenőrizni a testkábelt. Szemmel, műszerrel.
Utána megnézni indítózáskor behúz-e a relé a motortérben. Arra tippelek, hogy nem fog. Mert ugye írtad, hogy direktben az önindító indít.
HA nem húz be a relé, akkor
- ott van-e a +? jön a gyújtáskapcsolótól? (vszínű jön majd)
- ott van-e a test? Jön a PCM-től? (én erre tippelek, hogy ez hiányzik)
Ha a test miatt nem indul, akkor PATS probléma.
Eddig jussatok el.
Felhasználandó eszközök: ész-logika, szemgolyó (mindenkinek van), kb 500Ft-os multiméter.
Ez eddig max 1h-s munka.

(A fenti írásomban,beidézésemben a biztiazonosítók sztem el vannak írva, de így van az etisben.)
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.04 kedd, 08:56:22 írta SzJani » Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #2266 Dátum: 2014.02.04 kedd, 00:22:42 »

...

http://mondeo.hu/index.php?topic=1595.msg859566#msg859566

Amit már kipróbált állítása szerint a szervíz: fékkapcsoló ell., vezeérlőegysêg ell., gázpedál csere, érintkezêsek, akksicsere, önindító ellenőrzêse direkt árammal, kontaktok ell., most a váltókarra gyanakodnak, hogy nem abban a sebességfokzatban van amit kiír, vagy a váltó elektronikára.
...

Javaslom, hogy kérdezd meg őket, hogy az indítómotor relé behúz-e indítózáskor. Ha nem rögtön határozottan válaszolnak igent, vagy nemet, akkor hozd el a kocsit onnan azonnal.
Vagy egyébként is hozd el most onnan (pl a gázpedált ne cserélgessék, mert azzal önmagában indításképtelenné tudják tenni az autót... ergo nem értenek hozzá...), vagy legalább az utcára huzasd ki... Ne barmoljanak benne...
Mi ez? szakszerviz? Fordos?
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
joker
Vendég
« Új hozzászólás #2267 Dátum: 2014.02.04 kedd, 06:27:06 »



Köszönöm, hogy ennyit segítettél, ma jelzem a szakszervíznek. Ha van előre lépés jelzem.
Naplózva
erazko
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154


E-mail
« Új hozzászólás #2268 Dátum: 2014.02.04 kedd, 08:20:36 »

Sziasztok!
Gyári gps-nél be lehet vhogy állítani, hogy a sebességhatárokat is mutassa?- pl Garmin gps-em jobb alsó sarokban mindig mutatta, hogy mennyivel lehet menni az adott útszakaszon!

másik: utólag be lehet kötni nagy navira tolatókamerát?- csinált vki ilyet?- elvileg RCA-n megy a tolató kamera- nagy navin van hátul ilyen csatlakozó pluszban?
köszi

Erasko
Naplózva

Ford Mondeo Trend Traveller 2.0 (2006) 116LE. MK3.
Ford Mondeo Titanium Travell.2.0 (2011) 163LE MK4, aut,navi, bőr.
Ford Mondeo Titanium Traveller 2.0.(2016) 150LE, MK5. aut.
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #2269 Dátum: 2014.02.04 kedd, 08:23:38 »


Köszönöm, hogy ennyit segítettél, ma jelzem a szakszervíznek. Ha van előre lépés jelzem.

A szerviznek adj ma át Részedről egy árajánlatot is szakmai tréningre vonatkozóan...
Nonszensz ez, hogy a Te zsebedre csak próbálkozgatnak. Itt van az Etis, ami minden hétköznapi ember számára elérhető, pontról pontra le van benne írva a hibakeresés. Nekem sincs meg minden fejből, de kb fél óra volt átolvasgatni a vonatkozó részeket.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #2270 Dátum: 2014.02.04 kedd, 08:40:01 »

Gyorsan lefordítom, s akkor tudjuk hogy hogyan indul Mondi.


Hát, elég magyartalan lett... eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #2271 Dátum: 2014.02.04 kedd, 08:41:22 »

A szerviznek adj ma át Részedről egy árajánlatot is szakmai tréningre vonatkozóan...
Nonszensz ez, hogy a Te zsebedre csak próbálkozgatnak. Itt van az Etis, ami minden hétköznapi ember számára elérhető, pontról pontra le van benne írva a hibakeresés. Nekem sincs meg minden fejből, de kb fél óra volt átolvasgatni a vonatkozó részeket.


Elérjük az ETIS ezen részét? wow1
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #2272 Dátum: 2014.02.04 kedd, 08:54:14 »

Hát, elég magyartalan lett... eplus2

 duhos2  vigyor3
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #2273 Dátum: 2014.02.04 kedd, 08:55:21 »

Elérjük az ETIS ezen részét? wow1

bevezetek egy új fogalmat: "Tomib+..." lesz rövidítése is "Tb+"  vigyor3
Hányszor linkeltem, küldtem mailban másoknak Diagnosis and testing pdf-eket?
Igen, elérjük. Ezek szerint Te nem ezt olvasgatod a szabadidődben...  Roll Eyes  smile
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #2274 Dátum: 2014.02.04 kedd, 08:57:10 »

Sziasztok!
Gyári gps-nél be lehet vhogy állítani, hogy a sebességhatárokat is mutassa?- pl Garmin gps-em jobb alsó sarokban mindig mutatta, hogy mennyivel lehet menni az adott útszakaszon!
...

Biztos, mert nekem mutatja.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #2275 Dátum: 2014.02.04 kedd, 09:03:03 »

bevezetek egy új fogalmat: "Tomib+..." lesz rövidítése is "Tb+"  vigyor3
Hányszor linkeltem, küldtem mailban másoknak Diagnosis and testing pdf-eket?
Igen, elérjük. Ezek szerint Te nem ezt olvasgatod a szabadidődben...  Roll Eyes  smile

 :nyes:Egyszer linkeltél valamit, aminél a keresésnél elakadtam már. Onlány? Mert akkor dobj egy linket légyszi.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #2276 Dátum: 2014.02.04 kedd, 09:10:43 »

Elérjük az ETIS ezen részét? wow1

Az offhoz is meg van az amerikai etis 2000-2004-ig. Az sztem még részletesebb, egy műszeres vizsgálat kb így kezdődik:
„A vizsgálat elvégzéséhez xy mérőműszer szükségeltetik. Kérjük vegye a bal kezébe a műszert, a jobb kezébe a hozzá tartozó vezetékeket, s a kezét magasan tartva haladjon a javítandó jármű irányába.”
Már csak azt nem írják hozzá, hogy
„Azért tartsd a kezedben ilyen magasan ezt a műszer-vezeték konglomerátumot te fhasz, mert ha megbotlasz, akkor minket fogsz  beperelni b+…”
Wink
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #2277 Dátum: 2014.02.04 kedd, 09:11:10 »

:nyes:Egyszer linkeltél valamit, aminél a keresésnél elakadtam már. Onlány? Mert akkor dobj egy linket légyszi.

nem online. "Le kell tölteni" Wink
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #2278 Dátum: 2014.02.04 kedd, 09:57:03 »

Az indexem 2 hétben egyszer de akkor egymás után 5-6-szor nem akar jobbra müködni, de ha mebgbazergálom a kart, akkor yo. Na ma szétszedtem, és képzeljétek, össze is raktam. taps

A kis bizbasz fülekig hatoltam.  vigyor3 kosz sehol nem volt. Csak a csúszó saruk nyomai látszódtak, gondolom itt van elkopva. Na kapott kontakt sprayt, kifújkáltam, egy kis wd40-et és működik. Ami azért jó, mert én esetemben el tudtam képzelni, hogy soha többet nem fog működni. eplus2
"de üdes vad saníí!"
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #2279 Dátum: 2014.02.04 kedd, 09:57:52 »

"de üdes vad saníí!"

És még ma reggel is működött.  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #2280 Dátum: 2014.02.04 kedd, 09:58:18 »

Sziasztok! Valaki tud ajánlani egy profi villamosságist aki az MKIV-ben otthon van? Sajnos a szakszervíz nem bír a problèmámmal, több mint egy hete nem tudják beindítani az autót. Jó lenne Borsod, Heves, Nógrád, Hajdú vagy esetleg Szabolcs Megyében, mivel automata ês trélerrel kell szállíttatnom. Belinkelem a leírt problémát.

http://mondeo.hu/index.php?topic=1595.msg859566#msg859566

Amit már kipróbált állítása szerint a szervíz: fékkapcsoló ell., vezeérlőegysêg ell., gázpedál csere, érintkezêsek, akksicsere, önindító ellenőrzêse direkt árammal, kontaktok ell., most a váltókarra gyanakodnak, hogy nem abban a sebességfokzatban van amit kiír, vagy a váltó elektronikára.

Örülnék egy megbízható szakembernek.

Köszi előre is
de a gyujtaskapcsolo működését nem ellenőrizték!!!!!!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #2281 Dátum: 2014.02.04 kedd, 09:59:04 »

És még ma reggel is működött.  vigyor3
ügyes kis krumplibogar!nem is volt rossz... nyes
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.04 kedd, 10:01:00 írta alf » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Stephen
Vendég
« Új hozzászólás #2282 Dátum: 2014.02.04 kedd, 11:27:54 »

Sziasztok!
Gyári gps-nél be lehet vhogy állítani, hogy a sebességhatárokat is mutassa?- pl Garmin gps-em jobb alsó sarokban mindig mutatta, hogy mennyivel lehet menni az adott útszakaszon!

másik: utólag be lehet kötni nagy navira tolatókamerát?- csinált vki ilyet?- elvileg RCA-n megy a tolató kamera- nagy navin van hátul ilyen csatlakozó pluszban?
köszi

Erasko


Nekem is mutatja, viszont nem mindig pontos. Az M0-on a 100-as szakaszon is 80-at ír.
Kikapcsolási lehetőséget nem találtam rajta.
Lehet, hogy a térkép szoftvertől fögg.
Az enyémben 2012-es kártya van, azon megy.
A szervizben rám akartak sózni 38 ezerért egy 2013-as térképet, de ellenálltam a kísértésnek.  schmoll2

A tolató kamera engem is érdekelne... felkialtas
Naplózva
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #2283 Dátum: 2014.02.04 kedd, 11:54:31 »

Nekem is mutatja, viszont nem mindig pontos. Az M0-on a 100-as szakaszon is 80-at ír.
Kikapcsolási lehetőséget nem találtam rajta.
Lehet, hogy a térkép szoftvertől fögg.
Az enyémben 2012-es kártya van, azon megy.
A szervizben rám akartak sózni 38 ezerért egy 2013-as térképet, de ellenálltam a kísértésnek.  schmoll2

A tolató kamera engem is érdekelne... felkialtas

Magam részéről ezt megint egy felesleges extrának tartom addig, amíg nem lesz online az adatok bevitele. Bármikor kitehetnek - sőt rendszeresen ki is tesznek - táblákat, amivel máris használhatatlan lesz a cucc. Sőt, ha azt hiszed, hogy jó, akkor még veszélyes is a pénztárcádra.
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #2284 Dátum: 2014.02.04 kedd, 12:57:13 »

Magam részéről ezt megint egy felesleges extrának tartom addig, amíg nem lesz online az adatok bevitele. Bármikor kitehetnek - sőt rendszeresen ki is tesznek - táblákat, amivel máris használhatatlan lesz a cucc. Sőt, ha azt hiszed, hogy jó, akkor még veszélyes is a pénztárcádra.

Ezért kell utólagos androidos navi (a gyári Sony helyre), s rá egy waze.
Realtime infók alapján navigál (rendőrök, útlezárások, sebességkorlát, balesetek, forgalom sűrűség, stb)
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
erazko
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154


E-mail
« Új hozzászólás #2285 Dátum: 2014.02.04 kedd, 13:15:16 »

Nekem is mutatja, viszont nem mindig pontos. Az M0-on a 100-as szakaszon is 80-at ír.
Kikapcsolási lehetőséget nem találtam rajta.
Lehet, hogy a térkép szoftvertől fögg.
Az enyémben 2012-es kártya van, azon megy.
A szervizben rám akartak sózni 38 ezerért egy 2013-as térképet, de ellenálltam a kísértésnek.  schmoll2

A tolató kamera engem is érdekelne... felkialtas

hol lehet megnézni a térkép verzió számát?- mikor van bent?--
ezt a mem kártyát lehet másolni is utolag?Smiley
köszi
Naplózva

Ford Mondeo Trend Traveller 2.0 (2006) 116LE. MK3.
Ford Mondeo Titanium Travell.2.0 (2011) 163LE MK4, aut,navi, bőr.
Ford Mondeo Titanium Traveller 2.0.(2016) 150LE, MK5. aut.
kofy
Vendég
« Új hozzászólás #2286 Dátum: 2014.02.04 kedd, 13:56:32 »

ezt a mem kártyát lehet másolni is utolag?Smiley
köszi
Nem
Naplózva
Stephen
Vendég
« Új hozzászólás #2287 Dátum: 2014.02.04 kedd, 13:59:41 »

hol lehet megnézni a térkép verzió számát?- mikor van bent?--
ezt a mem kártyát lehet másolni is utolag?Smiley
köszi

Nekem a szervizben mondták a verziót.
A régi/új M0 összekötő szakaszt is ismeri, úgyhogy mostanában biztosan nem cserélek.

A helyére nincs tippem, de valahol a fejegység környékén lehet.
A kártya másolásra vagy 10-12 oldallal korábban azt írták, hogy nem lehet.
Talán a térképet lehet frissíteni rajta. Abból csak néhány gyártó van, esetleg ki lehet sakkozni, hogy a Ford melyiket használja.
Nem biztos, hogy bevállalom ezzel a kártyával, de néhány euróért van az e-bay-en a régebbiből...
Naplózva
kofy
Vendég
« Új hozzászólás #2288 Dátum: 2014.02.04 kedd, 14:03:34 »

A szervizben rám akartak sózni 38 ezerért egy 2013-as térképet, de ellenálltam a kísértésnek.  schmoll2

A tolató kamera engem is érdekelne... felkialtas

Tavaly akciós volt a 2013-as térkép, akkor megvettem. Érdekes, mert már tartalmazza az évközben átadott új M0 szakaszt (51-M5 között), de a régin még 80-as sebességkorlátozást ír. Nem is nézem.

Tolatókamera: kicsi az esély, hogy lesz rajta FAKRA csatlakozó, amibe a kamerát dugni kell. Ugyanis más a cikkszáma a tolatókamerás navinak és a nem kamerásnak.
Naplózva
erazko
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154


E-mail
« Új hozzászólás #2289 Dátum: 2014.02.04 kedd, 14:14:19 »

gyári specifikus kamerát néztem, ott azt írták rca-n megy, és azt kell bekönti a fejegységbe... nah majd ha 1x szétszedik megnézetem...- máshogy ezt nem lehet megtudni, h van-e benne ilyen csatlakozó?

köszi

Erasko
Naplózva

Ford Mondeo Trend Traveller 2.0 (2006) 116LE. MK3.
Ford Mondeo Titanium Travell.2.0 (2011) 163LE MK4, aut,navi, bőr.
Ford Mondeo Titanium Traveller 2.0.(2016) 150LE, MK5. aut.
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #2290 Dátum: 2014.02.04 kedd, 14:50:08 »

Ezért kell utólagos androidos navi (a gyári Sony helyre), s rá egy waze.
Realtime infók alapján navigál (rendőrök, útlezárások, sebességkorlát, balesetek, forgalom sűrűség, stb)

Mo-n nem töltik fel online a változásokat. Picit úgy tekintek a navigáció ezen funkciójára, mint egy mankóra. Ha rászoksz pedig nem kéne, akkor könnyen megszívhatod.

Szerk.: Van egy térinformatikai szolgáltató, aki az okostelefonok információi alapján navigál, tartottak is nekünk előadást. Annak a rendszernek jó az ötlete, csak még növekednie kell.
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.04 kedd, 14:52:36 írta Candle » Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #2291 Dátum: 2014.02.04 kedd, 16:52:52 »

Mo-n nem töltik fel online a változásokat. Picit úgy tekintek a navigáció ezen funkciójára, mint egy mankóra. Ha rászoksz pedig nem kéne, akkor könnyen megszívhatod.

Szerk.: Van egy térinformatikai szolgáltató, aki az okostelefonok információi alapján navigál, tartottak is nekünk előadást. Annak a rendszernek jó az ötlete, csak még növekednie kell.

A "Waze" az egy közösségi alapú navigáció. Én használom, egyre többen használják. Minden benne van, ami pl nekem kell. Wink
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #2292 Dátum: 2014.02.04 kedd, 19:40:13 »

A "Waze" az egy közösségi alapú navigáció. Én használom, egyre többen használják. Minden benne van, ami pl nekem kell. Wink


Térinformatikával is foglalkozik a cégem, ezért érdekelne a dolog. Hol lehet ennek utánanézni?
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #2293 Dátum: 2014.02.04 kedd, 19:41:24 »

A "Waze" az egy közösségi alapú navigáció. Én használom, egyre többen használják. Minden benne van, ami pl nekem kell. Wink


Nem, az egy szleng szó. vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #2294 Dátum: 2014.02.04 kedd, 20:16:05 »

Mo-n nem töltik fel online a változásokat. Picit úgy tekintek a navigáció ezen funkciójára, mint egy mankóra. Ha rászoksz pedig nem kéne, akkor könnyen megszívhatod.

Szerk.: Van egy térinformatikai szolgáltató, aki az okostelefonok információi alapján navigál, tartottak is nekünk előadást. Annak a rendszernek jó az ötlete, csak még növekednie kell.

A Waze pont egy ilyen ötleten alapul. Aztán a Google jól megvette.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #2295 Dátum: 2014.02.04 kedd, 21:02:23 »

Térinformatikával is foglalkozik a cégem, ezért érdekelne a dolog. Hol lehet ennek utánanézni?

Android alatt: Google Play
vagy,
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.waze&hl=hu
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
umfrider
Vendég
« Új hozzászólás #2296 Dátum: 2014.02.09 vasárnap, 15:48:46 »

Hali!

6000 CD-m van. Kérdésem, hogy bluetooth az megoldható valahogy gyári módon? Vagy csak parrot, stb...
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #2297 Dátum: 2014.02.09 vasárnap, 18:53:40 »

Hali!

6000 CD-m van. Kérdésem, hogy bluetooth az megoldható valahogy gyári módon? Vagy csak parrot, stb...
megoldható.cirka 110e ft asszem.Mintha a Balogh kért volna árajánlatot a fordtól....

CK-200 most a T-mobilnál 14.990 ft
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #2298 Dátum: 2014.02.10 hétfő, 08:55:50 »

megoldható.cirka 110e ft asszem.Mintha a Balogh kért volna árajánlatot a fordtól....

CK-200 most a T-mobilnál 14.990 ft

Még lehet kapni?  Eeeeefogyott az már, nem?
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #2299 Dátum: 2014.02.10 hétfő, 18:57:13 »

Még lehet kapni?  Eeeeefogyott az már, nem?
Thibi Te!Ne idegesíccsé mán megen! tickedoff

Még olcsóbb is,mint korábban!

http://webshop.t-mobile.hu/webapp/wcs/stores/ProductDisplay?catalogId=2001&storeId=2001&productId=259539&langId=-11
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 ... 213   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.118 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.