Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.09 csütörtök, 00:53:32 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 ... 213   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 3301148 alkalommal)
0 Felhasználó és 11 vendég van a témában
Budafok
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114



« Új hozzászólás #3300 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 16:03:59 »

Ellenállás ügyben Tipcsi, vagy Andy járatos Smiley De Dominak pont most fogják majd kiforrasztani a rendszámtáblavilágításából jövő héten pénteken a talin az ellenállást.

Úgy tudom, hogy az ellenállás azért kell, hogy ne villogjon gyorsan a ledes index. Folyamatosan világító lámpák (fék, ködlámpa, hátramenet, rsztábla) mellé nem kell.
Ebay-en láttam valami rezisztor (?) nevű cuccot, ami talán erre való, de nam vagyok benne biztos, ezért inkább kérdezek...

P
Naplózva

Mondeo Turnier, 2011. Automata
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3301 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 16:06:16 »

Before:

[img width=800 height=600]http://www.patkos-attila.hu/mondeo/before.jpg[/img

After:

[img width=800 height=600]http://www.patkos-attila.hu/mondeo/after.jpg[/img

Nagyon zavaró ez az erős fehér fény hátrafelé.
Én nem engedélyezném!  Elvileg ez ugye így nem szabályos.....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #3302 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 16:09:29 »

Úgy tudom, hogy az ellenállás azért kell, hogy ne villogjon gyorsan a ledes index. Folyamatosan világító lámpák (fék, ködlámpa, hátramenet, rsztábla) mellé nem kell.
Ebay-en láttam valami rezisztor (?) nevű cuccot, ami talán erre való, de nam vagyok benne biztos, ezért inkább kérdezek...

P

Index mellé kell egy teljesítmény led, mert az index elektronkikáját az az adott teljesítményre állítják be. Régen a bimetál melegedett és ha kisebb volt az ellenállás, akkor nagyobb áramot vett fel és jobban melegedett -> gyorsabb villogás. Ma már csak azért csinálják, hogy észrevedd valami nem jó. Ezt ellenállással küszöbölöd ki.

A féklámpánál akkor kell az ellenállás, ha bejelez (márpedig be fog), hogy valami gond van az égővel. Amúgy át lehet állítani, led-esre a hátsó lámpatestet ELM config-on keresztül és akkor nem kell oda ellenállás, csak az index-be.

Nagyon zavaró ez az erős fehér fény hátrafelé.
Én nem engedélyezném!  Elvileg ez ugye így nem szabályos.....

Szerintem is nagyon erős lett az a rendszámtábla világítás. Zavaró és szerintem így egy picit veszélyesnek is tartom. Ha dimm-elhető, akkor egy elenállással csökkentsd a fényerőt, ha nem akkor lesznek kellemetlen tapasztalataid. Ha nagyon kirívót csinálsz, akkor a rendőr mozaikba küldi vizsgáztatni az autót (drága és így nem megy át)
Naplózva
Titanium-X Zoltan
Vendég
« Új hozzászólás #3303 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 16:11:20 »

Nagyon zavaró ez az erős fehér fény hátrafelé.
Én nem engedélyezném!  Elvileg ez ugye így nem szabályos.....
Egyáltalán nem zavaró, a fénykép máshogy adja vissza a fényt és erősebbnek tűnik.
Sok minden nem szabályos, még is mindenki azt csinálja...
Ha csak a szabályok szerint élnénk unalmas lenne az életünk!! eplus2 eplus2 eplus2
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #3304 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 16:15:06 »

Egyáltalán nem zavaró, a fénykép máshogy adja vissza a fényt és erősebbnek tűnik.
Sok minden nem szabályos, még is mindenki azt csinálja...
Ha csak a szabályok szerint élnénk unalmas lenne az életünk!! eplus2 eplus2 eplus2

Persze, hogy az emberek feszegetik, átlépik, de van ami tényleg sok. A kép alapján nem lehet eldönteni, hogy miként látszik ez ténylegesen este, remélem sokkal kevésbé erős, mint amennyire látszik. A fényképen még a föld is szépen meg van világítva, reméljük a fényképező white balance megoldása miatt
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3305 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 16:15:54 »

Egyáltalán nem zavaró, a fénykép máshogy adja vissza a fényt és erősebbnek tűnik.
Sok minden nem szabályos, még is mindenki azt csinálja...
Ha csak a szabályok szerint élnénk unalmas lenne az életünk!! eplus2 eplus2 eplus2


Hát nem kimondottan csak erre a fényképre gondoltam.
Sajnos sok autónál -utólag beszerelt- van LED-es rendszám világítás beépítve. Ami bizony túl erős és zavaró fehér fény hátrafelé!
Nem véletlenül van 5 wattal megvilágítva. Lehetne 21 wattal is, de az már nem egészséges. A LED pedig legalább ekkora fényerő növekedést okoz....ami szintén nem öröm a vezetőnek, aki ilyen LED-es rendszám világítású autó mögött autózik sötétben.  Undecided
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Patek
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 568



E-mail
« Új hozzászólás #3306 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 16:35:20 »

Nagyon zavaró ez az erős fehér fény hátrafelé.
Én nem engedélyezném!  Elvileg ez ugye így nem szabályos.....

Nagyon sz@r a Samsung Galaxy S2 fényérzékenysége. Én nem engedélyezném fotózásra! Cheesy
Naplózva

Mk4 2.0/140LE TDCi Titanium kombi (2010/6) - UFBA
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3307 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 16:38:14 »

Nagyon sz@r a Samsung Galaxy S2 fényérzékenysége. Én nem engedélyezném fotózásra! Cheesy

Ha szhar képet csinál, az csak neked probléma vagy zavaró. Az erős fehér fény hátra, az meg minden mögötted haladónak.....  Cool
Azért érzed a különbséget, remélem.  Cheesy
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Patek
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 568



E-mail
« Új hozzászólás #3308 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 16:44:08 »

Ha szhar képet csinál, az csak neked probléma vagy zavaró. Az erős fehér fény hátra, az meg minden mögötted haladónak.....  Cool
Azért érzed a különbséget, remélem.  Cheesy

Jóval szemmagasság alatt van. Álltam a kocsi mögött, nem zavaró. Nem hátra megy a fehér fény, hanem lefelé. Az, hogy ennyire becsillan az S2, arról meg nem tehetek.
Naplózva

Mk4 2.0/140LE TDCi Titanium kombi (2010/6) - UFBA
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3309 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 16:48:50 »

Jóval szemmagasság alatt van. Álltam a kocsi mögött, nem zavaró. Nem hátra megy a fehér fény, hanem lefelé. Az, hogy ennyire becsillan az S2, arról meg nem tehetek.

Ez már ideologizálás.
Lefele (ami hátra) sem világíthatsz fehér fénnyel. Csak a tolató lámpa fénye megengedett, de akkor meg ugye kevésbé jönnek mögötted közlekedők.
Hagyjuk az S2-őt, hiszen nem azzal van a probléma.  vigyor3
De a vakító helyzetjelző előre sem túlságosan egészséges, zavaró az is.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #3310 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 17:33:12 »

Ez már ideologizálás.
Lefele (ami hátra) sem világíthatsz fehér fénnyel. Csak a tolató lámpa fénye megengedett, de akkor meg ugye kevésbé jönnek mögötted közlekedők.
Hagyjuk az S2-őt, hiszen nem azzal van a probléma.  vigyor3
De a vakító helyzetjelző előre sem túlságosan egészséges, zavaró az is.
worship
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3311 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 18:15:51 »

Jóval szemmagasság alatt van. Álltam a kocsi mögött, nem zavaró. Nem hátra megy a fehér fény, hanem lefelé. Az, hogy ennyire becsillan az S2, arról meg nem tehetek.

Az eredeti izzós foglalatokat nem adod el?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Patek
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 568



E-mail
« Új hozzászólás #3312 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 20:26:42 »

Az eredeti izzós foglalatokat nem adod el?
A foglalat úgy van kint, hogy csak a "búra rész", mert a foglalat helyére kellett bedugni a ledes panel csatlakozóját, illetve a két búra rész közül az egyiknek a fém rugós kampója nem 100%-ban egészséges (lásd korábbi nyűglődésem).
És ha ne adj isten Tipcsi jelentené a Közlekedési Felügyelőségnél, akkor a vizsga 5 percére visszacserélném Wink
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.30 csütörtök, 20:39:27 írta Patek » Naplózva

Mk4 2.0/140LE TDCi Titanium kombi (2010/6) - UFBA
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #3313 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 21:04:34 »

Az eredeti izzós foglalatokat nem adod el?
mennyit érne meg neked? Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Patek
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 568



E-mail
« Új hozzászólás #3314 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 21:51:43 »

Ez már ideologizálás.
Lefele (ami hátra) sem világíthatsz fehér fénnyel. Csak a tolató lámpa fénye megengedett, de akkor meg ugye kevésbé jönnek mögötted közlekedők.
Hagyjuk az S2-őt, hiszen nem azzal van a probléma.  vigyor3
De a vakító helyzetjelző előre sem túlságosan egészséges, zavaró az is.
Na a kedvedért megnéztem most az előbb koromsötétben. Abszolút nem zavaró, és nem világít hátrafelé! A kocsi mögött lévő talajt olyan távolságban világítja meg, mint az eredeti (kb 40-50cm-re). De te úgyis benzines vagy, ha nem tetszik, kövér gázfröccs és már nem kell nézned Cheesy
Első helyzetjelzőt pedig nem kívánom lecserélni, az halogén fényszóró mellett nagyon h..lyén néz ki, és zavaró a sárgás fényszóró mellett egy fehér vakító pont. (Domi xenonjánál elmegy)
Ami tervben volt/van: rendszámtábla világítás (pipa), környezetvilágítás (pipa), belső lámpa (ez még hátra van, mert olyan led kellene T10-es, ami működik a belső lámpában is)
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.30 csütörtök, 22:04:03 írta Patek » Naplózva

Mk4 2.0/140LE TDCi Titanium kombi (2010/6) - UFBA
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3315 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 22:13:17 »

Na a kedvedért megnéztem most az előbb koromsötétben. Abszolút nem zavaró, és nem világít hátrafelé! A kocsi mögött lévő talajt olyan távolságban világítja meg, mint az eredeti (kb 40-50cm-re). De te úgyis benzines vagy, ha nem tetszik, kövér gázfröccs és már nem kell nézned Cheesy
Első helyzetjelzőt pedig nem kívánom lecserélni, az halogén fényszóró mellett nagyon h..lyén néz ki, és zavaró a sárgás fényszóró mellett egy fehér vakító pont. (Domi xenonjánál elmegy)
Ami tervben volt/van: rendszámtábla világítás (pipa), környezetvilágítás (pipa), belső lámpa (ez még hátra van, mert olyan led kellene T10-es, ami működik a belső lámpában is)


Szinte tudtam, hogy ezt fogod írni. Igen, a gázfröccs és a sok koromtól már a kocsit sem látom.  Undecided
Megmérted a fényerőt is, ugye? Mert az sem lehet több, mint amit a gyári 2x 5w-ossal a gyártó jóváhagyatott.  Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3316 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 22:18:12 »

A foglalat úgy van kint, hogy csak a "búra rész", mert a foglalat helyére kellett bedugni a ledes panel csatlakozóját, illetve a két búra rész közül az egyiknek a fém rugós kampója nem 100%-ban egészséges (lásd korábbi nyűglődésem).
És ha ne adj isten Tipcsi jelentené a Közlekedési Felügyelőségnél, akkor a vizsga 5 percére visszacserélném Wink


Az már késő! Most linkeltél bizonyító erejű képeket!
Ha én lennék a kontroll, akkor minden a gyáritól eltérő dologért forgalmi behúz és vizsga! Sok országban nincs ilyen szabadság, mint itt. Ott ami nincs a nyártó által jóváhagyatva, ergo úgy nem gyártották és engedélyeztették, akkor az bünti.

Amúgy itthon is a jogszabály érvényes, hogy ami a gyáritól eltérő az átalakítás és engedélyköteles. Vagy ha nem, akkor engedély nélküli átalakítás. (a belső tér ugye nem, de nem jöhet ki semmilyen nem engedélyezett fény bentről) hehe
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #3317 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 22:22:19 »


Szinte tudtam, hogy ezt fogod írni. Igen, a gázfröccs és a sok koromtól már a kocsit sem látom.  Undecided
Megmérted a fényerőt is, ugye? Mert az sem lehet több, mint amit a gyári 2x 5w-ossal a gyártó jóváhagyatott.  Cool

nekem nem is az a gondom, hogy mondjuk 10%-al több, hanem, hogy ezek kb 10x fényerővel világítanak. Azt gondolom, hogy az első fényszóró, projektoros cuccába, nem zavar, ha nagyobb fényerő van, amennyiben az jól van beállítva. Nem zavaró és mindenkinek fontos, hogy jól lásson, viszont amikor a pirosok helyett esetlegesen egy nagy fehér valami szórja a fényt, távolról nem lehet tudni, hogy mi a bánat az és fékezek. Na esetlegesen egy idióta ilyenkor hátulról belecsattan az emberbe.


Az már késő! Most linkeltél bizonyító erejű képeket!
Ha én lennék a kontroll, akkor minden a gyáritól eltérő dologért forgalmi behúz és vizsga! Sok országban nincs ilyen szabadság, mint itt. Ott ami nincs a nyártó által jóváhagyatva, ergo úgy nem gyártották és engedélyeztették, akkor az bünti.

Amúgy itthon is a jogszabály érvényes, hogy ami a gyáritól eltérő az átalakítás és engedélyköteles. Vagy ha nem, akkor engedély nélküli átalakítás. (a belső tér ugye nem, de nem jöhet ki semmilyen nem engedélyezett fény bentről) hehe

Azért ez sem jó, mert nagyon sok baromság van. Pl megfelelő fényerejű led-et miért nem lehet rakni indexbe, fékbe, helyzetjelzőbe? Szerintem ha a megfelelő színnel és fényerővel világít, akkor mindegy, hogy mi a fény forrása. A sok agyon szabályzás sem jó.
Naplózva
Patek
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 568



E-mail
« Új hozzászólás #3318 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 22:24:56 »


Az már késő! Most linkeltél bizonyító erejű képeket!
Ha én lennék a kontroll, akkor minden a gyáritól eltérő dologért forgalmi behúz és vizsga! Sok országban nincs ilyen szabadság, mint itt. Ott ami nincs a nyártó által jóváhagyatva, ergo úgy nem gyártották és engedélyeztették, akkor az bünti.

Amúgy itthon is a jogszabály érvényes, hogy ami a gyáritól eltérő az átalakítás és engedélyköteles. Vagy ha nem, akkor engedély nélküli átalakítás. (a belső tér ugye nem, de nem jöhet ki semmilyen nem engedélyezett fény bentről) hehe

Ez a jogszabály érvényes rá (6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet)

"
49. § (1) A hátsó rendszámtáblát megvilágító lámpával fel kell szerelni - a trolibuszt kivéve - a gépjárművet, a mezőgazdasági vontatót és ezek pótkocsiját.
(2) A rendszámtáblát megvilágító lámpának a rendszámtáblát színtelen (fehér) fénnyel, teljes felületen, közelítőleg egyenletesen és olyan fényerővel kell megvilágítania, hogy az álló jármű rendszámát sötétben, tiszta időben legalább 20 méter távolságból el lehessen olvasni. A rendszámtáblát megvilágító lámpa hátrafelé fényt közvetlenül nem bocsáthat ki.
Rendszámtábla megvilágító lámpára vonatkozó további műszaki feltételek
50. § (1) A gépkocsira és pótkocsijára csak jóváhagyási jellel ellátott rendszámtábla megvilágító lámpát szabad felszerelni.
(2) A rendszámtáblát megvilágító lámpa elektromos kapcsolásának olyannak kell lennie, hogy e lámpa - külön bekapcsolás nélkül - a helyzetjelző lámpákkal együtt világítson.
"

Nézzük sorban:
49.§ (1)
Fel van szerelve, pipa

49.§ (2)
Fehér, 20 méterről olvasható a rendszám, hátrafelé közvetklenül fényt nem bocsát ki, pipa

50. § (1)
E4-es jóváhagyási jellel rendelkezik - pipa




50. § (2)
Ez is teljesül - pipa


Aki ezután bele akar kötni, az az ügyvédeimnél jelentkezhet.  eplus2
Naplózva

Mk4 2.0/140LE TDCi Titanium kombi (2010/6) - UFBA
Patek
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 568



E-mail
« Új hozzászólás #3319 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 22:30:37 »


Szinte tudtam, hogy ezt fogod írni. Igen, a gázfröccs és a sok koromtól már a kocsit sem látom.  Undecided
Megmérted a fényerőt is, ugye? Mert az sem lehet több, mint amit a gyári 2x 5w-ossal a gyártó jóváhagyatott.  Cool

Gázfröccsnél arra gondoltam, ha nem tetszik a rendszámtábla világítás, akkor TE nyomsz egy gázfröccsöt (persze előbb balra index és körülnézés Smiley ) és mehetsz előre. Engem nem zavar, ha egy benzines megy előttem Cheesy
Naplózva

Mk4 2.0/140LE TDCi Titanium kombi (2010/6) - UFBA
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3320 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 22:32:15 »

Ez a jogszabály érvényes rá (6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet)

"
49. § (1) A hátsó rendszámtáblát megvilágító lámpával fel kell szerelni - a trolibuszt kivéve - a gépjárművet, a mezőgazdasági vontatót és ezek pótkocsiját.
(2) A rendszámtáblát megvilágító lámpának a rendszámtáblát színtelen (fehér) fénnyel, teljes felületen, közelítőleg egyenletesen és olyan fényerővel kell megvilágítania, hogy az álló jármű rendszámát sötétben, tiszta időben legalább 20 méter távolságból el lehessen olvasni. A rendszámtáblát megvilágító lámpa hátrafelé fényt közvetlenül nem bocsáthat ki.
Rendszámtábla megvilágító lámpára vonatkozó további műszaki feltételek
50. § (1) A gépkocsira és pótkocsijára csak jóváhagyási jellel ellátott rendszámtábla megvilágító lámpát szabad felszerelni.
(2) A rendszámtáblát megvilágító lámpa elektromos kapcsolásának olyannak kell lennie, hogy e lámpa - külön bekapcsolás nélkül - a helyzetjelző lámpákkal együtt világítson.
"

Nézzük sorban:
49.§ (1)
Fel van szerelve, pipa

49.§ (2)
Fehér, 20 méterről olvasható a rendszám, hátrafelé közvetklenül fényt nem bocsát ki, pipa

50. § (1)
E4-es jóváhagyási jellel rendelkezik - pipa

[img width=800 height=403]http://www.patkos-attila.hu/mondeo/e-mark.jpg[/img


50. § (2)
Ez is teljesül - pipa


Aki ezután bele akar kötni, az az ügyvédeimnél jelentkezhet.  eplus2


Ez most bizonyíték valamire?
Arra, hogy a kínaiak jól másoltak.... ennyi.  laugh
Mert egész biztos, hogy nem engedélyeztették.   nyes
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3321 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 22:33:51 »

Gázfröccsnél arra gondoltam, ha nem tetszik a rendszámtábla világítás, akkor TE nyomsz egy gázfröccsöt (persze előbb balra index és körülnézés Smiley ) és mehetsz előre. Engem nem zavar, ha egy benzines megy előttem Cheesy

Ne magyarázkodj..... eplus2

Persze, hogy nem zavar. Mivel nem jut be semmi füst és büdös az utasteredbe.....mert a benzines nem ontja magából!  hehe
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #3322 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 22:35:02 »


Az már késő! Most linkeltél bizonyító erejű képeket!
Ha én lennék a kontroll, akkor minden a gyáritól eltérő dologért forgalmi behúz és vizsga! Sok országban nincs ilyen szabadság, mint itt. Ott ami nincs a nyártó által jóváhagyatva, ergo úgy nem gyártották és engedélyeztették, akkor az bünti.

Amúgy itthon is a jogszabály érvényes, hogy ami a gyáritól eltérő az átalakítás és engedélyköteles. Vagy ha nem, akkor engedély nélküli átalakítás. (a belső tér ugye nem, de nem jöhet ki semmilyen nem engedélyezett fény bentről) hehe

Tibi mondandóját alátámasztandó:

ha mostanában műszakiztatjátok az autót, akkor nagyjából semmi eltérő dologgal ne vigyétek!

Én tegnapelőtt akartam műszakiztatni a bejáratott! helyemen a Mondit, de azt mondták be se álljak (IR50 fólia az első oldalüvegeken).
Ma leműszakizott, de majdnem elindult a hiszti a fényszórón lévő - egyébként műbizonylattal rendelkező - Mattig szemöldök miatt (szélvédőragasztóval van felrakva... bár fóliára!), meg a nagyjából szabályosan beszerelt Philips DRL-em miatt (leragasztották végül, mert bár 60cm közte megvan, 25cm felfelé megvan, de a kocsi szélétől 40cm-nél beljebb van, meg egyébként is nem gyári...).
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Patek
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 568



E-mail
« Új hozzászólás #3323 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 22:40:30 »

Tibi mondandóját alátámasztandó:

ha mostanában műszakiztatjátok az autót, akkor nagyjából semmi eltérő dologgal ne vigyétek!

Én tegnapelőtt akartam műszakiztatni a bejáratott! helyemen a Mondit, de azt mondták be se álljak (IR50 fólia az első oldalüvegeken).
Ma leműszakizott, de majdnem elindult a hiszti a fényszórón lévő - egyébként műbizonylattal rendelkező - Mattig szemöldök miatt (szélvédőragasztóval van felrakva... bár fóliára!), meg a nagyjából szabályosan beszerelt Philips DRL-em miatt (leragasztották végül, mert bár 60cm közte megvan, 25cm felfelé megvan, de a kocsi szélétől 40cm-nél beljebb van, meg egyébként is nem gyári...).

Biztosan készültek már mikulásra: http://gvoe.hu/uploads/files/NKHNemengatalak.pdf
Naplózva

Mk4 2.0/140LE TDCi Titanium kombi (2010/6) - UFBA
Patek
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 568



E-mail
« Új hozzászólás #3324 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 22:43:32 »

Ne magyarázkodj..... eplus2

Persze, hogy nem zavar. Mivel nem jut be semmi füst és büdös az utasteredbe.....mert a benzines nem ontja magából!  hehe

Hát ebben nem lennék biztos. Elég sok benzines mögött mentem, ami füstölt is és büdös is volt Smiley Füstöt és büdöst az enyémből meg nem nagyon látsz és érzel Wink De persze a tied biztosan jól be van állítva  worship eplus2
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.30 csütörtök, 22:45:25 írta Patek » Naplózva

Mk4 2.0/140LE TDCi Titanium kombi (2010/6) - UFBA
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3325 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 22:46:33 »

Hát ebben nem lennék biztos. Elég sok benzines mögött mentem, ami füstölt is és büdös is volt Smiley Füstöt és büdöst az enyémből meg nem nagyon látsz és érzel Wink


Hát az ócskák, azok lehet........... de rólam volt szó, hogy én előzök és mögöttem jössz!  Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #3326 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 23:13:11 »

Biztosan készültek már mikulásra: http://gvoe.hu/uploads/files/NKHNemengatalak.pdf


Ja, készülhetnének másra.

A múltkor éppen nem tudtam kibe belekötni  eplus2 , gondoltam felhívom az NKH-t.
Mondom a kislánynak, adjon egy főokost. Kislány mondja: nem ad, tud ő is segíteni, mit szeretnék. Elmondom neki. Aszongya: inkább megadja a főokos mobilszámát  eplus2 . Felhívom a főokost, fel is veszi.
Lámának álcázva magam elsőre, felteszem a kérdést: németből hoznék be kocsit, mi a procedúra.
Kedvesen elmondta.
Mondom neki, ok; eddig én is tudtam, most jön a pályanehezítés: amerikai az autó, amit csak piros index-szel gyártottak. Ez a kinti német forgalmiba be van írva, hogy azért vesz részt piros index-szel forgalomban, mert CSAK így gyártották. Németországban mindig így műszakizik, hivatalosan. Kérdésem így tehát: MO-n ezt ki fogja nekem a magyar forgalmiba beírni ? ? ?
csávó hebeg-habog.
Mondom neki, szeretném nem svarcban forgalomba helyezni, én akarok lenni az első fecske, aki végigvisz egy ilyet, hajlandó vagyok fizetni az egyedi forg.helyezési engedélyért, stb.

Erre elkezd hivatkozni mindenféle ezerkilencszázötvenvalahányas EurópaiGazdaságiKözösséges egyezményekre, stb. mondom neki, hogy ok, de abban a németek is benne vannak. Igen, de akkor is van magyar! jogszabály külön, ami sárga indexet ír elő. Mondom ja, ismerem hálistennek, de ez is az EGK-ra épül, mert onnan majmolunk mindent. Hát igen. De akkor ha a németek rájöttek, hogy 1950 óta eltelt 60 év, s azóta egy kicsit változott a jármű gyártástechnológia, meg kinyíltak a piacok egymás között, akkor mi erre miért nem jövünk rá? Miért nem frissül a magyar jogszabály (mert hogy vmi kilencvenvalahányas)? Hogy van Eu harmonizáció nálunk?
Hát ő nem tudja. hebeg-habog.
Aszongya nekem: nem tudnék esetleg utánajárni, hogy a németeknél ez hogyan van ? ? ? Nincs kint ismerősöm ? ? ? Segítség lenne neki.  Shocked
Mondom neki: ugye viccel, ön azért kapja az én adómból a fizetését, mert ennek neki kellene utánajárni. Hát erre nem sok mindent mondott.
Mondom neki mi legyen, helyezzem forgalomba svarcban? Azt mondja igen, mindenki így csinálja...  Roll Eyes

Úgy búcsúztunk, hogy keressem meg ÉN a jogszabály alkotót... Én megkeresném, de ki a franc az?

Ennyit erről. A hülye fhaszok keresgélik az E-betűt a lámpámban, mert ha nincs benne az szhar. Mondom nekik: az USA-ban-Kanadában(mindenholazEU-nkívül) élőknek jó? Ezek szerint ők nem értenek hozzá? Ok, ne rakjak bele kínai szhart, de miért nem jó a SAE, DOT?

Ki a farkam lövöldöz fel űrhajókat: az usa, vagy mi, MO?

Másik: nem jó a szimmetrikus tompítottam, eu-ba asszimetrikus kell. Igen b+, mi az útpadkát világítjuk ahol nem megyünk, az amerikai meg az utat, ahol megy. Mert itt nekem kell ara figyelni ha vki ott megy ne üssem el. Hát ha vki ott megy, akkor figyeljen ő b+, hogy ne üssem el, nem?
Elmondom, hogy a 12 éves tompítottam a gyári! izzóval 1000x joban világít, mint sok eu-s lámpa...
A sok hülye autógyártó se lobbizik, inkább gyártanak átkapcsoló mechanikát az újabb lámpákba a jobb- és baloldali közlekedéshez...


Jó is, hogy linkelted ezt a mikulásróbertes történetet, majd írok már neki is, úgy látom ő is nagyon okosnak tűnik ebben a világítás témában... Wink
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.30 csütörtök, 23:16:46 írta SzJani » Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #3327 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 23:26:45 »

Ja, készülhetnének másra.

...


Még annyit a történethez, hogy a követségi autók, vagy a 30 évnél öregebb OT-s kocsik (oldtimerek) járhatnak MO-n is legálisan piros index-szel, meg szimmetrikus fényszóróval, meg E-betű nélkül...
Fő a racionalizmus.
Nagykövet leszek. Smiley
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Patek
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 568



E-mail
« Új hozzászólás #3328 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 23:29:04 »

Még annyit a történethez, hogy a követségi autók, vagy a 30 évnél öregebb OT-s kocsik (oldtimerek) járhatnak MO-n is legálisan piros index-szel, meg szimmetrikus fényszóróval, meg E-betű nélkül...
Fő a racionalizmus.
Nagykövet leszek. Smiley


Ha úgyis beszélsz a Mikulással naívan érdeklődj nála a gyári foglalatba gyári formában elhelyezett E-betűs jellel ellátott ledes világításról, hátha megerősíti a fentieket Wink
Naplózva

Mk4 2.0/140LE TDCi Titanium kombi (2010/6) - UFBA
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3329 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 23:30:56 »

Csináltam egy 2013-as  Chysler Grand Voyagert. USA modell.
Úgy vizsgázott, hogy az első fényszórókban nem világíthatott a sárga helyzet. Át kellett fúrni a helyzetjelzőt máshova és fehér izzó bele.Kellett felszerelni hátra ködzáró fényt. (Mert gyárilag nincs)
Eleve LED-es hátsó lámpái voltak, de sárga index-es.
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.30 csütörtök, 23:36:07 írta a benzines » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #3330 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 23:36:48 »

Csináltam egy 2013-as  Chysler Grand Voyagert. USA modell.
Úgy vizsgázott, hogy az első fényszórókban nem világíthatott a sárga helyzet. Át kellett fúrni a helyzetjelzőt máshova és fehér izzó bele.Kellett felszerelni hátra ködzáró fényt. (Mert gyárilag nincs)


Hátra nem kötelező ködzárófény:
"58. § (1) Az oldalkocsi nélküli motorkerékpárt és a motorkerékpár 0,80 méternél nem szélesebb pótkocsiját egy, minden más gépjárművet, mezőgazdasági vontatót, lassú járművet és pótkocsit egy vagy két hátsó helyzetjelző ködlámpával szabad felszerelni."
Tolatólámpa sem kötelező.
(ezt a kettőt rakják fel sokan utólag)
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #3331 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 23:44:51 »

Már indulok is!!!  worship worship worship eplus2 eplus2 eplus2
A szép méretes első lámpákban a legjobb a csere, az isten áldja meg aki tervezte.... egy csoda onnan kiszedni és visszarakni. gun
Még a szomszéd bácsi a jó kis amcsi hybrid Toyotával is besegített kicsit, közbe mesélte hogy az ő autóját de szeretik az itthoni szerelők  nyes nyes
első lámpa kiszedésben profi vagyok  vigyor3
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #3332 Dátum: 2014.10.31 péntek, 00:00:38 »

Ki a farkam lövöldöz fel űrhajókat: az usa, vagy mi, MO?

Jó is, hogy linkelted ezt a mikulásróbertes történetet, majd írok már neki is, úgy látom ő is nagyon okosnak tűnik ebben a világítás témában... Wink

természetesen mi, mert 70 éve kivándoroltak a magyar tudósok, és faszán okosok voltak, aztán lökték a tutit. szóval mi lőjük az ő területükön. hogy is lehetne másképp? mer a Jedlik Ányos az smafu? már el is felejtetted látom (benne vagyunk a munkacsoportban... mókás)

írd meg mi volt mikuval, hagy fetrengjünk a röhögéstől.  vigyor3 vigyor3 vigyor3 (az eddigi bestof a BT-nek írt esővzelvezetés volt)
Naplózva
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #3333 Dátum: 2014.10.31 péntek, 06:54:59 »

Tibi mondandóját alátámasztandó:

ha mostanában műszakiztatjátok az autót, akkor nagyjából semmi eltérő dologgal ne vigyétek!...
... meg a nagyjából szabályosan beszerelt Philips DRL-em miatt (leragasztották végül, mert bár 60cm közte megvan, 25cm felfelé megvan, de a kocsi szélétől 40cm-nél beljebb van, meg egyébként is nem gyári...).

Neba. A gyári helyére betetetek egy drl-t és kivágnak vele? Ugye én értek valamit félre?
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #3334 Dátum: 2014.10.31 péntek, 08:43:00 »

Neba. A gyári helyére betetetek egy drl-t és kivágnak vele? Ugye én értek valamit félre?

Nekem nem a gyári helyen van, hanem a JB rács széléhez igazítva. Láthatod az aláírásomban lévő fotólinken. FL-hez, ha gyári helyre teszel gyárit, akkor az sztem átmegy.

Én vszínű, hogy ki fogom szerelni ezt a DRL-t, mert városban nem kell ugye semmi, autópályán meg kevés: miután ma már minden szhirszhar 353-as wartburgon is DRL van, így nem mennek le előlem, pályán csak akkor tudok haladni, ha feltolom a xenont, szóval mostanában - miután elég ritkán megyek a kocsival - már alapból nyomom fel.
A Philips Led Daylight4-emből meg csinálok tolatólámpát a dömperre... Smiley megnézzük az IP védettségét.  eplus2
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #3335 Dátum: 2014.10.31 péntek, 08:45:51 »

Hátra nem kötelező ködzárófény:
"58. § (1) Az oldalkocsi nélküli motorkerékpárt és a motorkerékpár 0,80 méternél nem szélesebb pótkocsiját egy, minden más gépjárművet, mezőgazdasági vontatót, lassú járművet és pótkocsit egy vagy két hátsó helyzetjelző ködlámpával szabad felszerelni."
Tolatólámpa sem kötelező.
(ezt a kettőt rakják fel sokan utólag)


A németeknél viszont kötelező lehet a tolatólámpával együtt, mert ott alapból látom minden usa vason.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Vyzo
Vendég
« Új hozzászólás #3336 Dátum: 2014.10.31 péntek, 21:09:43 »

Nappali menetfény DRL utólag!

Tudna valaki abban segíteni, hogy hogy lenne célszerű ezt beépíteni. Facelift mondeómba nincsen gyárilag benne a DRL. A lámpatesteket megvettem, és ezt az elektronikát szeretném hozzá bekötni.  Hogy lenne célszerű? Tudna ebben valaki segíteni?

Elektronika kép: http://kepfeltoltes.hu/view/141031/DRL_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Lírás:


This simple auto switch will connect to any aftermarket DRLs allowing them Dim by 30% brightness when you turn the headlights or sidelights on, which complys with EU regulations to make them legal. i.e. Brightest in the daytime only.

    Connects to any 12v DRLs without auto switch Function already installed
    Comes with plugs to DRLs - If your are different plugs simply cut and joint the wires

    Red with inline fuse = BATTERY + Terminal (This unit know when the car is started!)
    Black = Earth. Connect to Chassis
    White = Trigger wire. Connect to power wire of the sidelight /parking lights or headlights

Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3337 Dátum: 2014.11.01 szombat, 09:44:20 »

mennyit érne meg neked? Wink

Csakis annyit, hogy a LED-es eBay-es ártól jobban járjak. Smiley
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.01 szombat, 09:53:16 írta Scratch » Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #3338 Dátum: 2014.11.01 szombat, 10:17:38 »

Nappali menetfény DRL utólag!

Tudna valaki abban segíteni, hogy hogy lenne célszerű ezt beépíteni. Facelift mondeómba nincsen gyárilag benne a DRL. A lámpatesteket megvettem, és ezt az elektronikát szeretném hozzá bekötni.  Hogy lenne célszerű? Tudna ebben valaki segíteni?

Elektronika kép: http://kepfeltoltes.hu/view/141031/DRL_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Lírás:


This simple auto switch will connect to any aftermarket DRLs allowing them Dim by 30% brightness when you turn the headlights or sidelights on, which complys with EU regulations to make them legal. i.e. Brightest in the daytime only.

    Connects to any 12v DRLs without auto switch Function already installed
    Comes with plugs to DRLs - If your are different plugs simply cut and joint the wires

    Red with inline fuse = BATTERY + Terminal (This unit know when the car is started!)
    Black = Earth. Connect to Chassis
    White = Trigger wire. Connect to power wire of the sidelight /parking lights or headlights




Ott van a linkelt képen (és le is írtad), hogy mit hova kell kötni.  vigyor3

Kell:
- egy állandó + az akksiról (piros vezeték)
- egy test (-) a kaszni valamelyik közelben lévő testelési pontjára kell kötni (fekete vezeték)
- tompított szál, fényszórócsatlakozóban megkeresed melyik az és mellé kötöd (fehér vezeték)
- a két db csatlakozó pedig megy a DRL-hez     
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Vyzo
Vendég
« Új hozzászólás #3339 Dátum: 2014.11.01 szombat, 13:47:20 »



Ott van a linkelt képen (és le is írtad), hogy mit hova kell kötni.  vigyor3

Kell:
- egy állandó + az akksiról (piros vezeték)
- egy test (-) a kaszni valamelyik közelben lévő testelési pontjára kell kötni (fekete vezeték)
- tompított szál, fényszórócsatlakozóban megkeresed melyik az és mellé kötöd (fehér vezeték)
- a két db csatlakozó pedig megy a DRL-hez     


Köszönöm szépen. Ez is nagy segítség volt nekem, hogy a fehér szálat kell keressem.
Még ennyi kérdésem lenne állandó + azt csak az aksiról tudom elvinni odáig?  Nincs ott elől valami amire rá tudnék csatlakozni, és megfelelő lenne?
Naplózva
Szlobi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 943



E-mail
« Új hozzászólás #3340 Dátum: 2014.11.01 szombat, 15:13:25 »

Ha gyárilag a szélvédő nem fűthető, akkor ha kicserélem fűthetőre azt be lehet kötni, nem?

Mert van kettő nagyobb kavicsom szal mindenképp cserélni kell, de akkor már fűthetőt akarok.
Naplózva

2008 MK4 Titanium 2.0 TDCI 180Le/400Nm Kombi. EGR-OFF,DPF-OFF.  eljen
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #3341 Dátum: 2014.11.01 szombat, 17:12:05 »


Köszönöm szépen. Ez is nagy segítség volt nekem, hogy a fehér szálat kell keressem.
Még ennyi kérdésem lenne állandó + azt csak az aksiról tudom elvinni odáig?  Nincs ott elől valami amire rá tudnék csatlakozni, és megfelelő lenne?


A motortéri biztosíték táblánál biztos találsz állandó +-t....ki kell mérni melyik az.    Szerintem egyszerűbb egy szemes saruval rögtön az akksisarutól +-t adni neki.
Fényszóró vezetékekhez a színkódok:

Left headlamp unit
LH Ignition Live: Violet/White
LH Sidelight: Yellow/Blue
LH Dip beam: Brown/Blue
Negative: Black/Yellow

Right headlamp unit
RH ignition Live: Violet/White
RH Sidelight: Brown/Yellow
RH Dip beam: Blue/Green
Negative: Black/Violet
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #3342 Dátum: 2014.11.01 szombat, 19:55:56 »

Csakis annyit, hogy a LED-es eBay-es ártól jobban járjak. Smiley
mi a BT vel asszem 8ért vettünk ledes lámpatestet ami fókába való.
minek neked hagyományos izzós lámpatest?
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3343 Dátum: 2014.11.01 szombat, 19:58:41 »

mi a BT vel asszem 8ért vettünk ledes lámpatestet ami fókába való.
minek neked hagyományos izzós lámpatest?

Mert nem divatbolond, nem tér el a gyári kialakítástól, nem hiszi el a spórolós mesét, nem akarja zavarni a mögötte haladót....stb.
Ja és neki is 2.0 benzinese van!  laugh
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #3344 Dátum: 2014.11.01 szombat, 19:59:31 »

Ja, készülhetnének másra.

A múltkor éppen nem tudtam kibe belekötni  eplus2 , gondoltam felhívom az NKH-t.
Mondom a kislánynak, adjon egy főokost. Kislány mondja: nem ad, tud ő is segíteni, mit szeretnék. Elmondom neki. Aszongya: inkább megadja a főokos mobilszámát  eplus2 . Felhívom a főokost, fel is veszi.
Lámának álcázva magam elsőre, felteszem a kérdést: németből hoznék be kocsit, mi a procedúra.
Kedvesen elmondta.
Mondom neki, ok; eddig én is tudtam, most jön a pályanehezítés: amerikai az autó, amit csak piros index-szel gyártottak. Ez a kinti német forgalmiba be van írva, hogy azért vesz részt piros index-szel forgalomban, mert CSAK így gyártották. Németországban mindig így műszakizik, hivatalosan. Kérdésem így tehát: MO-n ezt ki fogja nekem a magyar forgalmiba beírni ? ? ?
csávó hebeg-habog.
Mondom neki, szeretném nem svarcban forgalomba helyezni, én akarok lenni az első fecske, aki végigvisz egy ilyet, hajlandó vagyok fizetni az egyedi forg.helyezési engedélyért, stb.

Erre elkezd hivatkozni mindenféle ezerkilencszázötvenvalahányas EurópaiGazdaságiKözösséges egyezményekre, stb. mondom neki, hogy ok, de abban a németek is benne vannak. Igen, de akkor is van magyar! jogszabály külön, ami sárga indexet ír elő. Mondom ja, ismerem hálistennek, de ez is az EGK-ra épül, mert onnan majmolunk mindent. Hát igen. De akkor ha a németek rájöttek, hogy 1950 óta eltelt 60 év, s azóta egy kicsit változott a jármű gyártástechnológia, meg kinyíltak a piacok egymás között, akkor mi erre miért nem jövünk rá? Miért nem frissül a magyar jogszabály (mert hogy vmi kilencvenvalahányas)? Hogy van Eu harmonizáció nálunk?
Hát ő nem tudja. hebeg-habog.
Aszongya nekem: nem tudnék esetleg utánajárni, hogy a németeknél ez hogyan van ? ? ? Nincs kint ismerősöm ? ? ? Segítség lenne neki.  Shocked
Mondom neki: ugye viccel, ön azért kapja az én adómból a fizetését, mert ennek neki kellene utánajárni. Hát erre nem sok mindent mondott.
Mondom neki mi legyen, helyezzem forgalomba svarcban? Azt mondja igen, mindenki így csinálja...  Roll Eyes

Úgy búcsúztunk, hogy keressem meg ÉN a jogszabály alkotót... Én megkeresném, de ki a franc az?

Ennyit erről. A hülye fhaszok keresgélik az E-betűt a lámpámban, mert ha nincs benne az szhar. Mondom nekik: az USA-ban-Kanadában(mindenholazEU-nkívül) élőknek jó? Ezek szerint ők nem értenek hozzá? Ok, ne rakjak bele kínai szhart, de miért nem jó a SAE, DOT?

Ki a farkam lövöldöz fel űrhajókat: az usa, vagy mi, MO?

Másik: nem jó a szimmetrikus tompítottam, eu-ba asszimetrikus kell. Igen b+, mi az útpadkát világítjuk ahol nem megyünk, az amerikai meg az utat, ahol megy. Mert itt nekem kell ara figyelni ha vki ott megy ne üssem el. Hát ha vki ott megy, akkor figyeljen ő b+, hogy ne üssem el, nem?
Elmondom, hogy a 12 éves tompítottam a gyári! izzóval 1000x joban világít, mint sok eu-s lámpa...
A sok hülye autógyártó se lobbizik, inkább gyártanak átkapcsoló mechanikát az újabb lámpákba a jobb- és baloldali közlekedéshez...


Jó is, hogy linkelted ezt a mikulásróbertes történetet, majd írok már neki is, úgy látom ő is nagyon okosnak tűnik ebben a világítás témában... Wink

hogy neked mennyi felesleges időd van.... nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #3345 Dátum: 2014.11.01 szombat, 20:01:04 »

Mert nem divatbolond, nem tér el a gyári kialakítástól, nem hiszi el a spórolós mesét, nem akarja zavarni a mögötte haladót....stb.
Ja és neki is 2.0 benzinese van!  laugh
kikérdezett téged?egy igaz van abban és nem hülyeség amit kérdés nélkül írtál,hogy neki is xaros benzinese van. eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3346 Dátum: 2014.11.01 szombat, 20:02:14 »

kikérdezett téged?egy igaz van abban és nem hülyeség amit kérdés nélkül írtál,hogy neki is xaros benzinese van. eplus2

Valami baj lehet a szemeddel, mert én ilyet nem írtam.  nezze
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #3347 Dátum: 2014.11.01 szombat, 20:02:35 »

Mert nem divatbolond, nem tér el a gyári kialakítástól, nem hiszi el a spórolós mesét, nem akarja zavarni a mögötte haladót....stb.
Ja és neki is 2.0 benzinese van!  laugh
és akkor mi van most neki gyogyó?hagyományos vagy ledes?teljesen korrekt a feltett kérdés,mindazonáltal,hogy NEM NEKED SZÓLT! vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #3348 Dátum: 2014.11.01 szombat, 20:03:12 »

Valami baj lehet a szemeddel, mert én ilyet nem írtam.  nezze
ettől még neki is xaros benzinese van. eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3349 Dátum: 2014.11.01 szombat, 20:03:45 »

és akkor mi van most neki gyogyó?hagyományos vagy ledes?teljesen korrekt a feltett kérdés,mindazonáltal,hogy NEM NEKED SZÓLT! vigyor3

De mivel most nincs itt, én képviselem.  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Oldalak: 1 ... 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 ... 213   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.087 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.