Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.08 szerda, 11:23:59 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 ... 213   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 3300404 alkalommal)
0 Felhasználó és 25 vendég van a témában
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #3400 Dátum: 2014.11.09 vasárnap, 15:57:31 »

Az akksi fel lett töltve, és az autó simán elindult. Nem tudom , hogy miért merült le kb. 10 óra alatt. 12 órában dolgozom, akkor készüljek fel, hogy munka után nem indul majd el... bosszantó, egy ilyen autónál. Van amúgy ebben valami áramtalanító kapcsoló?
Megint nullázódtak a dolgok amit már megszoktam, de amit nem értek, hogy az óra amit két helyen mutat, mindig összhangban volt, de most 10 perc eltérés van köztük...
Most majd úgy állok meg vele, hogy közel legyen egy kis áram forrás... ( 18 éves autómmal jártam úgy régen, hogy bika kábellel mentem mindenhova, de egy normális akksit vettem és elindul télen -15 fokban is egy hét állás után most már )

Más
Már korábban is megfigyeltem, de aztán nem akarok paranoiás lenni a sok gonddal, de az is lehet, hogy csak hidegen csinálja az autó... Ha a gáz pedálra rálépek és megakarom tartani egy bizonyos fordulaton alacsonyabbnál 1200-1400 valahol 2000 alatt, akkor leesik a fordulat. Próbáltam kézzel nyomni a pedált hátha a lábammal van a baj de akkor is ugyan úgy leesik a fordulat hiába tartom ugyan ott a pedált. Vagy ez a jelenség természetes? Korábbi benzines autóimnál ilyen nem volt legalábbis.
15 perc eltetltével minden fogyasztót lekapcsol az autó a hálózatról.kivéve a riasztót és a csomagtartóban lévő szivargyujtó aljzatot.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #3401 Dátum: 2014.11.09 vasárnap, 17:15:15 »

Az akksi fel lett töltve, és az autó simán elindult. Nem tudom , hogy miért merült le kb. 10 óra alatt. 12 órában dolgozom, akkor készüljek fel, hogy munka után nem indul majd el... bosszantó, egy ilyen autónál. Van amúgy ebben valami áramtalanító kapcsoló?
Megint nullázódtak a dolgok amit már megszoktam, de amit nem értek, hogy az óra amit két helyen mutat, mindig összhangban volt, de most 10 perc eltérés van köztük...
Most majd úgy állok meg vele, hogy közel legyen egy kis áram forrás... ( 18 éves autómmal jártam úgy régen, hogy bika kábellel mentem mindenhova, de egy normális akksit vettem és elindul télen -15 fokban is egy hét állás után most már )

Más
Már korábban is megfigyeltem, de aztán nem akarok paranoiás lenni a sok gonddal, de az is lehet, hogy csak hidegen csinálja az autó... Ha a gáz pedálra rálépek és megakarom tartani egy bizonyos fordulaton alacsonyabbnál 1200-1400 valahol 2000 alatt, akkor leesik a fordulat. Próbáltam kézzel nyomni a pedált hátha a lábammal van a baj de akkor is ugyan úgy leesik a fordulat hiába tartom ugyan ott a pedált. Vagy ez a jelenség természetes? Korábbi benzines autóimnál ilyen nem volt legalábbis.
Sztem cserélj aksit és nem kell többet emiatt aggódnod.
És ne azzal foglalkozz, hogy az előtted lévő - üzletben nincs barátság - tulaj "állítólag" cserélt benne aksit és azt sem tudni milyen minőségű aksit.
Továbbá tartom, hogy a generátorod régi hibája is okozhatta ezeket a gondokat.
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #3402 Dátum: 2014.11.09 vasárnap, 17:51:09 »

Nekem is ez az érzésem, és azt írják az angol oldalon, hogy az ablakon lévő antenna gyenge jelet biztosít ezért erősíteni javasolt a jelet. Szerintem ez az erősítő a kivett Sony fejegységben van integrálva.

Azt olvasom (ez megerősíti azt amit hifisektől hallottam), hogy az android-os nem tud a konvers-el működni. Azzal egyenlőre csak a wince-sek tudnak. Gondolom azért, mert a wince-re megirt konverz-es modul/driver nem lett portolva androidra Smiley

15 perc eltetltével minden fogyasztót lekapcsol az autó a hálózatról.kivéve a riasztót és a csomagtartóban lévő szivargyujtó aljzatot.

30perc Smiley
Naplózva
Habell
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163



E-mail
« Új hozzászólás #3403 Dátum: 2014.11.09 vasárnap, 21:36:19 »

Köszönöm a tanácsokat mindenkitől!

Amit korábban írtam ahhoz írnám hozzá, hogy az órát megpróbáltam beállítani külön, hogy egyformán mutassa a két kijelző de nem jött össze. Aztán a 3. indításnál azt vettem észre, hogy összhangba került a két óra. Pedig a kis kijelzőn még a dátum se volt jó. A középkonzolon mutatta a "jó" időt.
Amit a fordulatról írtam, hogy leesik az természetesen üresben van álló helyzetben. Vezetés közben minden rendben van.

Az akksival meg amint tudok foglalkozok majd...
Naplózva

MKIV 2007/11. 1.8 TDCI kombi 125 LE
MKIV 2009/08. 2.0 TDCI kombi 140 LE
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #3404 Dátum: 2014.11.10 hétfő, 09:40:32 »

Kozben megneztem, ugy nez ki en is ugyanezt talaltam meg csak az ebay-en. Ott se irjak a specifikaciok kozott sajna hogy kommunikalna a conversel. Csak azt hogy a canbuson vagy az odb-n keresztul le tud szedni egyeb motor adatokat. Azert az jo lenne ha menne a convers is vele. Szerintem igy meg varok a cserevel.

Szerinted ha a gyárban anno (2008ig) nem tudták összehangolni a M-CAN-en keresztül a Convers+-t, és a Sony fejegységet (nekem ez miatt cseréltek műszerfalat és fejegységet), akkor egy ilyen termék ezt fogja bármikor is tudni? Soha nem tudta és nem is fogja tudni, mert ezt már nem éri meg lefejleszteni...
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #3405 Dátum: 2014.11.10 hétfő, 10:10:46 »

Szerinted ha a gyárban anno (2008ig) nem tudták összehangolni a M-CAN-en keresztül a Convers+-t, és a Sony fejegységet (nekem ez miatt cseréltek műszerfalat és fejegységet), akkor egy ilyen termék ezt fogja bármikor is tudni? Soha nem tudta és nem is fogja tudni, mert ezt már nem éri meg lefejleszteni...

WinCe modelleknél megoldották. Szerintem itt se lenne nagy probléma, talán csak át kell portolni. A tudásuk már megvan hozzá hogy kell kommunikálniuk a converssel.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #3406 Dátum: 2014.11.10 hétfő, 10:30:54 »

WinCe modelleknél megoldották. Szerintem itt se lenne nagy probléma, talán csak át kell portolni. A tudásuk már megvan hozzá hogy kell kommunikálniuk a converssel.

csak nincs meg rá az igény. Most egy ismerősöm skodához lemondta az android-ost, mert kiderült, hogy iszonyat instabil és nem kommunikál az autóval és megvette a wince-set.
Naplózva
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 785


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3407 Dátum: 2014.11.10 hétfő, 11:29:25 »

csak nincs meg rá az igény. Most egy ismerősöm skodához lemondta az android-ost, mert kiderült, hogy iszonyat instabil és nem kommunikál az autóval és megvette a wince-set.

Részben igaz amit mondasz:
Hogy instabil az nem igaz helytálló kijelentés (az igaz, hogy 3 napja használom-tesztelem), eddig még hibátlanul működik.
Nekem Android 4.2.2 playerem van a hozzá adott canbus box nem kommunikál a convers + kijelzővel, sajnos. A kormányról történő vezérlés működik.  

Android 4.1-es egy jó canbus boxxal már kommunikál rendesen, az oroszok megoldották ezt is:
https://www.youtube.com/watch?v=eXlzYQMlK7w
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.10 hétfő, 11:36:25 írta Tibor69 » Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
Laci99
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48


« Új hozzászólás #3408 Dátum: 2014.11.10 hétfő, 19:48:24 »

Részben igaz amit mondasz:
Hogy instabil az nem igaz helytálló kijelentés (az igaz, hogy 3 napja használom-tesztelem), eddig még hibátlanul működik.
Nekem Android 4.2.2 playerem van a hozzá adott canbus box nem kommunikál a convers + kijelzővel, sajnos. A kormányról történő vezérlés működik.  

Android 4.1-es egy jó canbus boxxal már kommunikál rendesen, az oroszok megoldották ezt is:
https://www.youtube.com/watch?v=eXlzYQMlK7w
Használható a kihangosítója? Tapasztalat szerint hogy szól a sonyhoz képest a rádió(mp3)?
Naplózva

2016 MK5 Vignale Kombi Tdci 180Le
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 785


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3409 Dátum: 2014.11.11 kedd, 07:16:54 »

Használható a kihangosítója? Tapasztalat szerint hogy szól a sonyhoz képest a rádió(mp3)?

A kihangositot meg nem volt idom kiprobalni.
Az alap audio lejatszo ugyan azt a hangminoseget tudja hozni, de en feltettem a powerampot, amivel brutalisan szepen szol. A tamogatott flac lehetoseget kihasznalva mp3-rol a vesztesegmentes flac-ra valtottam.
Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3410 Dátum: 2014.11.11 kedd, 07:22:56 »

A kihangositot meg nem volt idom kiprobalni.
Az alap audio lejatszo ugyan azt a hangminoseget tudja hozni, de en feltettem a powerampot, amivel brutalisan szepen szol. A tamogatott flac lehetoseget kihasznalva mp3-rol a vesztesegmentes flac-ra valtottam.


Lehet, hogy te váltottál.....de ha a gyári rendszer van/maradt a kocsiban, azon nem hallod a veszteségmentességet.  Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 785


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3411 Dátum: 2014.11.11 kedd, 10:25:13 »


Lehet, hogy te váltottál.....de ha a gyári rendszer van/maradt a kocsiban, azon nem hallod a veszteségmentességet.  Cool

Sony fejegység esetében (9 hangszórós rendszer) hallgass meg: egy gyári CD-s számot  és utána a számot mp3 (akár 320kbps) változatban. Meglepődnék, ha nem hallanál különbséget a két hangkép között...

 
Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 785


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3412 Dátum: 2014.11.11 kedd, 10:27:29 »

Az androidos fejegységnek a gyújtástól a poweramp indításáig 26 másodpercre van szüksége.  nyes
Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 785


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3413 Dátum: 2014.11.11 kedd, 10:56:35 »

Mit erősítesz közvetlenül a tuner előtt? Ha van erősítő az antenna talpánál, akkor a tápfeladós átalakító kell. Az sem erősít csak küldi a tápot.

A hátsó szélvédőn van nyomtatva az antenna. Itt is van erősítő az antenna közelében? Az antenna erősítő hány volttal működik?   
Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3414 Dátum: 2014.11.11 kedd, 12:21:53 »

Sony fejegység esetében (9 hangszórós rendszer) hallgass meg: egy gyári CD-s számot  és utána a számot mp3 (akár 320kbps) változatban. Meglepődnék, ha nem hallanál különbséget a két hangkép között...

 

Nekem nem kell bemutatnod, hogy mi mikor jó.  Cool  Én referencia fejegységről hallgatok zenét, komplett rendszeren.
Ezt egy gyári fejegység és/vagy egy androidos valami meg sem közelíti. Azok nem zenehallgatásra készültek, ennyi.
Bár nyilván tudnak hangot is lejátszani.  vigyor3
Nyilván kinek mire van szüksége.....

Arra írtam egyébként, hogy mp3 után váltottál flac-re. Na ezt nem hallod, csak rendes hifi rendszeren.  wave
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.11 kedd, 12:25:20 írta a benzines » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #3415 Dátum: 2014.11.11 kedd, 13:16:57 »

Nekem nem kell bemutatnod, hogy mi mikor jó.  Cool  Én referencia fejegységről hallgatok zenét, komplett rendszeren.
Ezt egy gyári fejegység és/vagy egy androidos valami meg sem közelíti. Azok nem zenehallgatásra készültek, ennyi.
Bár nyilván tudnak hangot is lejátszani.  vigyor3
Nyilván kinek mire van szüksége.....

Arra írtam egyébként, hogy mp3 után váltottál flac-re. Na ezt nem hallod, csak rendes hifi rendszeren.  wave

kérdés, hogy a különbséget a jó rendszeren hallod vagy a rossz rendszere hallod. Van ebben némi ellentmondás, bár és azt mondom, hogy az autó nem stúdió és mindig lesz menetzaj, ezért ha csak nem az egész életemet töltöm benne, akkor sok százezer Ft-os rendszerek nem tudják behozni az árukat.  Ez is csak egy vélemény.
Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #3416 Dátum: 2014.11.11 kedd, 14:09:02 »

Nekem nem kell bemutatnod, hogy mi mikor jó.  Cool  Én referencia fejegységről hallgatok zenét, komplett rendszeren.
Ezt egy gyári fejegység és/vagy egy androidos valami meg sem közelíti. Azok nem zenehallgatásra készültek, ennyi.
Bár nyilván tudnak hangot is lejátszani.  vigyor3
Nyilván kinek mire van szüksége.....

Arra írtam egyébként, hogy mp3 után váltottál flac-re. Na ezt nem hallod, csak rendes hifi rendszeren.  wave

Anno költöttem én is sok pénzt zenére. És hiába benzines a tiéd, nem csak a motortól jönnek zajok, a futómű, a szélzaj, meg minden egyéb tönkreteszi a hangzást ahogy elindulsz. Persze nem jó dobozhangú Sokol rádiót hallgatni a kocsiban, de már én is úgy gondolom hogy inkább otthon legyen tuti a rendszer, ott ellazulva, nyugodt körülmények között lehet élvezni a zenét.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 785


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3417 Dátum: 2014.11.11 kedd, 14:41:50 »

Nekem nem kell bemutatnod, hogy mi mikor jó.  Cool  Én referencia fejegységről hallgatok zenét, komplett rendszeren.
Ezt egy gyári fejegység és/vagy egy androidos valami meg sem közelíti. Azok nem zenehallgatásra készültek, ennyi.
Bár nyilván tudnak hangot is lejátszani.  vigyor3
Nyilván kinek mire van szüksége.....

Arra írtam egyébként, hogy mp3 után váltottál flac-re. Na ezt nem hallod, csak rendes hifi rendszeren.  wave

Érdekes én hallok különbséget, részletgazdagabb a hangzás. Most olyan hangokat is hallok, amiket eddig nem. Most arról van szó, hogy adott a hardver és a hardverből hogyan lehet érezhetően jobb hangzást előcsalogatni.

Off: A komoly minőségi zenehallgatás nem az autóba való, tekintettel a környezeti zajok meglétére.


 
  
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.11 kedd, 15:01:17 írta Tibor69 » Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #3418 Dátum: 2014.11.11 kedd, 16:14:56 »

Érdekes én hallok különbséget, részletgazdagabb a hangzás. Most olyan hangokat is hallok, amiket eddig nem. Most arról van szó, hogy adott a hardver és a hardverből hogyan lehet érezhetően jobb hangzást előcsalogatni.

Off: A komoly minőségi zenehallgatás nem az autóba való, tekintettel a környezeti zajok meglétére.


 
  
a hangok....a fejedben szólnak.......és hozzád beszélnek..... eplus2 ....vegyél még egy hangszórókábelt 100e-ért.... hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3419 Dátum: 2014.11.11 kedd, 17:36:53 »

Érdekes én hallok különbséget, részletgazdagabb a hangzás. Most olyan hangokat is hallok, amiket eddig nem. Most arról van szó, hogy adott a hardver és a hardverből hogyan lehet érezhetően jobb hangzást előcsalogatni.

Off: A komoly minőségi zenehallgatás nem az autóba való, tekintettel a környezeti zajok meglétére.


 
  

Környezeti zajok? Nekem csendes, benzines autóm van!  eplus2
Annál azért hangosabb!  laugh

Nem ülhetsz mindig otthon. Én autóban, menet közben is igénylem a jó hangzást.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3420 Dátum: 2014.11.11 kedd, 19:31:12 »

a hangok....a fejedben szólnak.......és hozzád beszélnek..... eplus2 ....vegyél még egy hangszórókábelt 100e-ért.... hehe

 uglystupid2

Nem feltétlen kell drága dolgokat venni. Nem attól jó, hogy drága!
Okosan kell válogatni, választani.
Átlag életkora a rendszer elemeknek 11 év. Nincs 100e-s kábel...... mégis jó!  Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #3421 Dátum: 2014.11.11 kedd, 19:35:47 »

uglystupid2

Nem feltétlen kell drága dolgokat venni. Nem attól jó, hogy drága!
Okosan kell válogatni, választani.
Átlag életkora a rendszer elemeknek 11 év. Nincs 100e-s kábel...... mégis jó!  Cool
neked is a fejedben szólnak a hangok....."én vagyok a mindent tudó,én vagyok a mindent tudó....de béna vagyok,de béna vagyok...."  eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #3422 Dátum: 2014.11.11 kedd, 19:53:18 »

neked is a fejedben szólnak a hangok....."én vagyok a mindent tudó,én vagyok a mindent tudó....de béna vagyok,de béna vagyok...."  eplus2


Ne felejtsd el a legfontosabbat: "már megint igazam van, már megint igazam van...."   eplus2
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3423 Dátum: 2014.11.11 kedd, 19:55:03 »



Ne felejtsd el a legfontosabbat: "már megint igazam van, már megint igazam van...."   eplus2

Ezt mostanában mások is mondják...... mit csináljak, ez van.  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3424 Dátum: 2014.11.11 kedd, 19:58:45 »

neked is a fejedben szólnak a hangok....."én vagyok a mindent tudó,én vagyok a mindent tudó....de béna vagyok,de béna vagyok...."  eplus2

Nem vagyok mindent tudó. Mert például azt sem tudom, hogy mit nem tudok.
Így nem tudom eldönteni, hogy tudom-e vagy nem.  hehe
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #3425 Dátum: 2014.11.11 kedd, 20:00:20 »



Ne felejtsd el a legfontosabbat: "már megint igazam van, már megint igazam van...."   eplus2
ez nem járhat a fejében.... eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #3426 Dátum: 2014.11.11 kedd, 20:00:59 »

Nem vagyok mindent tudó. Mert például azt sem tudom, hogy mit nem tudok.
Így nem tudom eldönteni, hogy tudom-e vagy nem.  hehe
akkor csak béna. hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #3427 Dátum: 2014.11.11 kedd, 20:02:22 »

ez nem járhat a fejében.... eplus2


Tényleg....ezt folyamatosan hangoztatja. hehe
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3428 Dátum: 2014.11.11 kedd, 20:03:11 »

akkor csak béna. hehe

Nekem van rá mentségem, de neked?  nyes
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #3429 Dátum: 2014.11.11 kedd, 20:22:49 »

Nekem van rá mentségem, de neked?  nyes
de én a veleszületett rendellenességedre gondolok.tudod!félkegyelmű,széllel bélelt,balfék,ilyesmi. nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #3430 Dátum: 2014.11.11 kedd, 23:42:14 »

Nem vagyok mindent tudó. Mert például azt sem tudom, hogy mit nem tudok.
Így nem tudom eldönteni, hogy tudom-e vagy nem.  hehe

a nem tudás tudása, a tudás kezdete
 nyes
Naplózva
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 785


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3431 Dátum: 2014.11.13 csütörtök, 09:55:59 »

Működik az Androidon a rádió is: nyes



Csak egy fakra male to ISO male 2.500 forintos kábel kellett.

Sajnos a rádiotextet nem tudja az alkalmazás, Spirit URL app, az tudja, majd megpróbálom feltelepíteni.


Segítség, akik szeretnének Androidos fejegységet összekötni a gyárilag beépített antennával (az autóhifis szakemberek nagy meggyőződéssel hülyeségeket beszélnek):

A MK4 faceliftes autóban a hátsó üvegre van nyomtatva az FM és AM antenna.
Középkonzolnál két fakra csatlakozós kábelt találsz. A mondeonak diverzitásos FM antennarendszere van, azaz egy elsődleges (aktív AM/FM erősítővel) és egy másodlagos antenna (nem aktív FM erősítővel) van elhelyezve az autóban. A fekete fakra csatlakozós az elsődleges FM/AM antenna, a fehér fakra csatlakozó a másodlagos antenna csatlakozója. Nekünk a fekete csatlakozós kábelre van szükségünk, hogy jó FM vételt érjünk el.

A fekete az FM, a pirosszínű az AM/FM aktív erősítő 12V-os betáppal.






Az erősítő 12V-os megtáplálása, a Ford nagy fakra csatlakozójának Connector B csatlakozó 2 pontján (szürke kábel) keresztül történik. Ezt a 12 Voltot a fejegység biztosítja.






Az androidos BT kihangosítás klasszul működik, a kontaktokat pillanatok alatt áttöltötte. Nagyon tisztán hallható a beszélő a hangszórókból, sajnos a beépített mikrofon zajt szed össze, a hívó hall egy alapsúgást.

Az antutu benchmarkot végigfuttattam, eredmény: "egész jó": wow1



Az android kezeli az NTFS fájlrendszert a microSD kártyán, én 16GB-ost használok, max. 32GB-ig van támogatás, nagy méretű 1080p videókat símán viszi.    



  

 
 
« Utoljára szerkesztve: 2016.02.15 hétfő, 15:03:26 írta Tibor69 » Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #3432 Dátum: 2014.11.13 csütörtök, 10:26:48 »

Működik az Androidon a rádió is: nyes

ez igen. szép munka! eljen taps worship
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #3433 Dátum: 2014.11.13 csütörtök, 10:35:55 »

Válasz
Működik az Androidon a rádió is: nyes

Csak egy fakra male to ISO male 2.500 forintos kábel kellett.

Sajnos a rádiotextet nem tudja az alkalmazás, Spirit URL app, az tudja, majd megpróbálom feltelepíteni.


Segítség, akik szeretnének Androidos fejegységet összekötni a gyárilag beépített antennával (az autóhifis szakemberek nagy meggyőződéssel hülyeségeket beszélnek):

A MK4 faceliftes autóban a hátsó üvegre van nyomtatva két antenna.
Középkonzolnál két fakra csatlakozós kábelt találsz, a fekete fakra csatlakozós az FM/AM antenna, a fehér fakra csatlakozós a DAB antenna kábele. Nekünk a fekete kábelre van szükségünk, mivel még tervben sincs véve itt Magyarországon a digitális rádiózás.

Az antennáknál hátul van erősítő, ami nem az antenna kábelen van 12V-tal megtáplálva, hanem a ford nagy fakra csatlakozójának Connector B csatlakozó 2 pontjára (ez az erősítő tápellátának bemenete, szürke kábel) kell továbbítani 12V-ot. Ezt a 12 Voltot a fejegység biztosítja.

Az androidos BT kihangosítás klasszul működik, a kontaktokat pillanatok alatt áttöltötte. Nagyon tisztán hallható a beszélő a hangszórókból, sajnos a beépített mikrofon zajt szed össze, a hívó hall egy alasúgást.

Az antutu benchmarkot végigfuttattam, eredmény: "egész jó": wow1

Az android kezeli az NTFS fájlrendszert a microSD kártyán, én 16GB-ost használok, max. 32GB-ig van támogatás, nagy méretű 1080p videókat símán viszi.    


Nagyon jól néz ki, de ismét megerősödött az elhatározásom hogy még várok. A jelenlegi utólagos kihangosítóm is vacak, többek között emiatt is váltanék. A convers problémára kaptál esetleg választ?
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #3434 Dátum: 2014.11.13 csütörtök, 10:40:32 »

Nagyon jól néz ki, de ismét megerősödött az elhatározásom hogy még várok. A jelenlegi utólagos kihangosítóm is vacak, többek között emiatt is váltanék. A convers problémára kaptál esetleg választ?

a kihangosítók ebben a kategóriában nem lesznek nagyon jók. pláne, a mikrofon távolságával egyre drágább/nehezebb a megfelelő zajszűrés.
Naplózva
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 785


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3435 Dátum: 2014.11.13 csütörtök, 10:46:18 »

Nagyon jól néz ki, de ismét megerősödött az elhatározásom hogy még várok. A jelenlegi utólagos kihangosítóm is vacak, többek között emiatt is váltanék. A convers problémára kaptál esetleg választ?

Annyi volt a válasz, hogy ez a canbus doboz ennyit tud. Valóban csak ennyi volt a termék leírásában. Az alap canbus funkciók mennek: akkor hallgat el "leállít" a fejegység, amikor kinyitom az ajtót, a gyújtás leállításnál nem. Kormány gombokról való vezérlés megy, viszont a hangerő állításnál a convers+-on nem jelenik meg a Volume 1... felirat.

Itt linkeltem 1-2 napja egy orosz videót ott pld. az Android 4.1.1. OS-en egész szépen megcsinálták a convers+ kommunikációt. Véleményem szerint hamarosan elkészítik a 4.2.2-re is a az igazi convers+-os firmwaret. Szerintem én is tudom majd cserélni ezt a dobozt, vagy céleszközzel frissíteni a szoftverét:



Egyébként én már megbarátkoztam a Convers+ hiányosságaival.
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.13 csütörtök, 11:26:33 írta Tibor69 » Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 785


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3436 Dátum: 2014.11.13 csütörtök, 10:57:06 »

Ennek a canbus doboznak újabb a szoftververziója:

http://www.aliexpress.com/item/Car-DVD-CAN-BUS-decoder-for-Ford-Mondeo/1930763452.html

Az hiszem, ha az időm engedi a TalkFord.com-on indítok egy topicot ezzel kapcsolatban, ők előbbre járnak mint mi.
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.13 csütörtök, 11:24:42 írta Tibor69 » Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #3437 Dátum: 2014.11.13 csütörtök, 11:30:06 »

15 perc eltetltével minden fogyasztót lekapcsol az autó a hálózatról.kivéve a riasztót és a csomagtartóban lévő szivargyujtó aljzatot.

A rádiót 1 óra múlva.
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #3438 Dátum: 2014.11.13 csütörtök, 11:59:07 »

A rádiót 1 óra múlva.

Nem teljesen az a rádió saját megoldása. A gyújtásjel megszűnése után még egy órát megy, a tápja viszont állandó. Ha ugyanerre ráraksz egy másik gyártó cuccát, akkor gyújtás megszűnésekor lekapcsol (kivéve, ahol van hasonló szoftveres megoldás mint a gyáriban).
Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #3439 Dátum: 2014.11.13 csütörtök, 13:23:35 »

a kihangosítók ebben a kategóriában nem lesznek nagyon jók. pláne, a mikrofon távolságával egyre drágább/nehezebb a megfelelő zajszűrés.

Ha megadják a lehetőségét egy külső mikrofon használatának akkor már nincs gond. A párom JVC-je is ilyen. És nagyon jól hallani, szinte nulla háttér zajjal.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #3440 Dátum: 2014.11.13 csütörtök, 13:27:18 »

Ennek a canbus doboznak újabb a szoftververziója:

http://www.aliexpress.com/item/Car-DVD-CAN-BUS-decoder-for-Ford-Mondeo/1930763452.html

Az hiszem, ha az időm engedi a TalkFord.com-on indítok egy topicot ezzel kapcsolatban, ők előbbre járnak mint mi.

Remélem hamar lesz megoldás rá. Már nagyon beterveztem hogy karácsonyra kapok egy ilyen rádiót vagy mifene is ez, és nemsokára meg kellene rendelnem hogy időben ideérjen.  nyes
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 785


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3441 Dátum: 2014.11.13 csütörtök, 14:07:02 »

Remélem hamar lesz megoldás rá. Már nagyon beterveztem hogy karácsonyra kapok egy ilyen rádiót vagy mifene is ez, és nemsokára meg kellene rendelnem hogy időben ideérjen.  nyes

Ha gondolod, hétvégén szívesen várlak tesztelni az Androidot.
Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
erazko
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154


E-mail
« Új hozzászólás #3442 Dátum: 2014.11.13 csütörtök, 14:34:12 »

Sziasztok!

Elvileg cserés lesz az ülésfűtésem és a kapcsoló gombja is..
Csak 1 kérdés.... nagy munka ülés fűtés helyett fűtés+ hűtést beszerelni?

Köszi
Erasko
Naplózva

Ford Mondeo Trend Traveller 2.0 (2006) 116LE. MK3.
Ford Mondeo Titanium Travell.2.0 (2011) 163LE MK4, aut,navi, bőr.
Ford Mondeo Titanium Traveller 2.0.(2016) 150LE, MK5. aut.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #3443 Dátum: 2014.11.13 csütörtök, 14:37:35 »

Sziasztok!

Elvileg cserés lesz az ülésfűtésem és a kapcsoló gombja is..
Csak 1 kérdés.... nagy munka ülés fűtés helyett fűtés+ hűtést beszerelni?

Köszi
Erasko

a hűtés néhány ventillátor....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
erazko
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154


E-mail
« Új hozzászólás #3444 Dátum: 2014.11.13 csütörtök, 14:39:31 »

a hűtés néhány ventillátor....

akkor gondolom.macerás..
meg extra kábelezés
Naplózva

Ford Mondeo Trend Traveller 2.0 (2006) 116LE. MK3.
Ford Mondeo Titanium Travell.2.0 (2011) 163LE MK4, aut,navi, bőr.
Ford Mondeo Titanium Traveller 2.0.(2016) 150LE, MK5. aut.
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #3445 Dátum: 2014.11.13 csütörtök, 14:40:19 »

Sziasztok!

Elvileg cserés lesz az ülésfűtésem és a kapcsoló gombja is..
Csak 1 kérdés.... nagy munka ülés fűtés helyett fűtés+ hűtést beszerelni?

Köszi
Erasko


nekem ilyen ülésem van. Megfelelő ülés + kábel + kapcsoló és már kész is Smiley
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #3446 Dátum: 2014.11.13 csütörtök, 14:40:37 »

akkor gondolom.macerás..
meg extra kábelezés

hát a ventiket szerintem külön nem kapod meg sehol.csak szettben benne az ülésben.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
erazko
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154


E-mail
« Új hozzászólás #3447 Dátum: 2014.11.13 csütörtök, 14:45:40 »

nekem ilyen ülésem van. Megfelelő ülés + kábel + kapcsoló és már kész is Smiley

Milyen az a megfelelő ülés... nekem fekete bőr van szélén fehér csíkkal, de nem lyukas, hanem sima...
Naplózva

Ford Mondeo Trend Traveller 2.0 (2006) 116LE. MK3.
Ford Mondeo Titanium Travell.2.0 (2011) 163LE MK4, aut,navi, bőr.
Ford Mondeo Titanium Traveller 2.0.(2016) 150LE, MK5. aut.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #3448 Dátum: 2014.11.13 csütörtök, 14:50:32 »

Milyen az a megfelelő ülés... nekem fekete bőr van szélén fehér csíkkal, de nem lyukas, hanem sima...

amiben benne van a hűtés fűtés.mondtam,külön nem fogsz kapni....... Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
erazko
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154


E-mail
« Új hozzászólás #3449 Dátum: 2014.11.13 csütörtök, 14:57:58 »

Csak a fűtés tönkrement, így is úgy is csere lesz belőle.+ a kapcsoló is cserés...-ezért gondoltam h akkor ilyet tetettem volna bele!
Köszönöm a segítséget!

Alf- te fent vagy a Haldoradón is v az vki más?
Naplózva

Ford Mondeo Trend Traveller 2.0 (2006) 116LE. MK3.
Ford Mondeo Titanium Travell.2.0 (2011) 163LE MK4, aut,navi, bőr.
Ford Mondeo Titanium Traveller 2.0.(2016) 150LE, MK5. aut.
Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 ... 213   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.079 másodperc alatt készült el 26 lekéréssel.