Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.08 szerda, 16:25:10 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 ... 213   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 3300660 alkalommal)
0 Felhasználó és 26 vendég van a témában
glutamin
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38



E-mail
« Új hozzászólás #3700 Dátum: 2014.12.17 szerda, 15:05:17 »

Első tompított izzó cseréjére van valakinek jól bevett gyakorlata. Agyfaszt kapok 2x mire sikerül a lámpatestet ki illetve beszerelnem a helyére. Csavarok és a műanyag pöckök ki és berakása még nem lenne gond (bár a műanyag rögzítőkkel is szívtam egy jót mire rájöttem, hogyan kell pontosan ki meg berakni őket), de a lámpatestet kivenni is meg berakni is nagyon problémás. Egyszerűen nem találom azt a a mozdulatsort, amivel feszegetés nélkül e helyére menne.

Fél órás procedúra minden alkalommal egy csere. És sajnos félévente megadja magát egy-egy izzó.

Talán a mostani Mondeón kevesebb csere lesz, mert a ledes nappali fény miatt nem használom annyit a tompítottat.
Naplózva

Mondi MK4 1.6 tdci
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #3701 Dátum: 2014.12.17 szerda, 15:14:06 »

Első tompított izzó cseréjére van valakinek jól bevett gyakorlata. Agyfaszt kapok 2x mire sikerül a lámpatestet ki illetve beszerelnem a helyére. Csavarok és a műanyag pöckök ki és berakása még nem lenne gond (bár a műanyag rögzítőkkel is szívtam egy jót mire rájöttem, hogyan kell pontosan ki meg berakni őket), de a lámpatestet kivenni is meg berakni is nagyon problémás. Egyszerűen nem találom azt a a mozdulatsort, amivel feszegetés nélkül e helyére menne.

Fél órás procedúra minden alkalommal egy csere. És sajnos félévente megadja magát egy-egy izzó.

Talán a mostani Mondeón kevesebb csere lesz, mert a ledes nappali fény miatt nem használom annyit a tompítottat.

Én lassan másfél éve használom, a lámpakapcsoló automata módban van, de sokat ég a DLR ellenére is a tompított, mert reggel/este járok vele, és az év nagy részében olyankor kapcsol, ellenben még az eredeti van benne, nem kellett cserélni. Csak akkor szoktam lekapcsolni, ha állok sorompónál vagy várok járó motorral (nem pénzintézet előtt  smile). De más szgk-at ismerve (opel astra, kollégám citroenje) én is félek hogy macerás a csere.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #3702 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 11:08:56 »

Első tompított izzó cseréjére van valakinek jól bevett gyakorlata. Agyfaszt kapok 2x mire sikerül a lámpatestet ki illetve beszerelnem a helyére. Csavarok és a műanyag pöckök ki és berakása még nem lenne gond (bár a műanyag rögzítőkkel is szívtam egy jót mire rájöttem, hogyan kell pontosan ki meg berakni őket), de a lámpatestet kivenni is meg berakni is nagyon problémás. Egyszerűen nem találom azt a a mozdulatsort, amivel feszegetés nélkül e helyére menne.

Fél órás procedúra minden alkalommal egy csere. És sajnos félévente megadja magát egy-egy izzó.

Talán a mostani Mondeón kevesebb csere lesz, mert a ledes nappali fény miatt nem használom annyit a tompítottat.
Van egyszerűbb megoldás, múltkor láttam a szervizben, h miként csinálták. Plussz 1 v. 2 csavart kell kitekerni és azt a fekete műanyag burkolatot meg lehet kicsit emelni, ami közében van és asszem rálóg kicsit a lámpa burára is. De kép nélkül nem tudom elmagyarázni mert nem tom mi a neve. Majd kimegyek és lefotózom, h mire gondoltam.
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3703 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 11:27:28 »

Van egyszerűbb megoldás, múltkor láttam a szervizben, h miként csinálták. Plussz 1 v. 2 csavart kell kitekerni és azt a fekete műanyag burkolatot meg lehet kicsit emelni, ami közében van és asszem rálóg kicsit a lámpa burára is. De kép nélkül nem tudom elmagyarázni mert nem tom mi a neve. Majd kimegyek és lefotózom, h mire gondoltam.

A kezelésiben is ez van leírva!
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Titanium-X Zoltan
Vendég
« Új hozzászólás #3704 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 12:47:42 »

Villamossági szerelő mit mondott a xenon hibámra?
Ő ezzel nem tud mit kezdeni. Várjam meg azt amikor már nem fog világítani....
Tegnap nem dobott ki már hibaüzenetet, csak villantott a tompított, nem írt ki semmit...
Neten meg olvastam, volt aki izzót cserélt és nem is az volt a baja....
De jó lenne valaki olyan aki tapasztalt már ilyet, mert ha a xenon izzóm haldoklik akkor kicserélném....
Sajnos így most még nem merem...
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #3705 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 12:53:45 »

Villamossági szerelő mit mondott a xenon hibámra?
Ő ezzel nem tud mit kezdeni. Várjam meg azt amikor már nem fog világítani....
Tegnap nem dobott ki már hibaüzenetet, csak villantott a tompított, nem írt ki semmit...
Neten meg olvastam, volt aki izzót cserélt és nem is az volt a baja....
De jó lenne valaki olyan aki tapasztalt már ilyet, mert ha a xenon izzóm haldoklik akkor kicserélném....
Sajnos így most még nem merem...

Ez vagy izzó, vagy trafó probléma. Szerintem csak cserével fog megoldódni.
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #3706 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 12:54:57 »

Van egyszerűbb megoldás, múltkor láttam a szervizben, h miként csinálták. Plussz 1 v. 2 csavart kell kitekerni és azt a fekete műanyag burkolatot meg lehet kicsit emelni, ami közében van és asszem rálóg kicsit a lámpa burára is. De kép nélkül nem tudom elmagyarázni mert nem tom mi a neve. Majd kimegyek és lefotózom, h mire gondoltam.

kb 5 perc alatt szedem kia az MK4 lámpáit. Két csavar ki, egy pici forgatás és kész. Nem nagy ügy.
Naplózva
Titanium-X Zoltan
Vendég
« Új hozzászólás #3707 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 12:59:23 »

Ez vagy izzó, vagy trafó probléma. Szerintem csak cserével fog megoldódni.
Az oké, de nem igaz hogy nem tudják megállapítani melyiket cseréljem ki....
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3708 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 13:04:42 »

Az oké, de nem igaz hogy nem tudják megállapítani melyiket cseréljem ki....

Figyelj!

Veszel egy csövet. Nem azt mondom, hogy olcsó, de eleve a most bentlévő már nem az igazi és mondjuk 10-15e ft-ért már osramot kapsz...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #3709 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 13:06:19 »

Az oké, de nem igaz hogy nem tudják megállapítani melyiket cseréljem ki....

amelyik rossz  nyes
Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #3710 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 13:20:41 »

amelyik rossz  nyes

Most már csak azt kell megmondanod, melyik az.  nyes
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #3711 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 13:21:39 »

Most már csak azt kell megmondanod, melyik az.  nyes

amelyik villog vagy nem világít  nyes
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3712 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 13:21:58 »

Most már csak azt kell megmondanod, melyik az.  nyes

Vagy a trafó, vagy a cső...  laugh Vagy más...  eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #3713 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 13:23:17 »

Vagy a trafó, vagy a cső...  laugh Vagy más...  eplus2

bár tény, hogy egy új csővel a hibák nagy részét ki lehet deríteni. Ha rendben van, akkor cső gond, ha nem, akkor trafó. Kábellel csak akkor szokott gond lenni, ha megeszi a nyest.
Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #3714 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 14:02:04 »

bár tény, hogy egy új csővel a hibák nagy részét ki lehet deríteni. Ha rendben van, akkor cső gond, ha nem, akkor trafó. Kábellel csak akkor szokott gond lenni, ha megeszi a nyest.

Amúgy villogásnál inkább trafóra vagy vezetékre gyanakodnék. Nekem utólagosan lett anno átalakítva, és mivel a normál lámpa vezetéke vékonyabb, így a jobb oldali lámpa, ami messzebb van az akkutól, bekapcsoláskor villogott és volt hogy nem is kapcsolt be. Vik megoldotta, kapott egy külön tápot a bizt. táblától vastag kábelen, és utána már jó volt. Olyan még nem láttam hogy a cső vacak, ott inkább a fényerő szokott elmúlni, de ha jó bekapcsol, ha meg nem, akkor nem. Száz szónak is egy a vége, nem a csőre tippelek.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3715 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 14:03:40 »

kb 5 perc alatt szedem kia az MK4 lámpáit. Két csavar ki, egy pici forgatás és kész. Nem nagy ügy.

5 perc lámpa ki?  Shocked
Én ennyi idő alatt kicserélem az izzót/csövet, visszarakom a lámpát. Bemegyek, átöltözöm otthoniba és még a KV is lefőtt......   eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #3716 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 14:06:41 »

5 perc lámpa ki?  Shocked
Én ennyi idő alatt kicserélem az izzót/csövet, visszarakom a lámpát. Bemegyek, átöltözöm otthoniba és még a KV is lefőtt......   eplus2

Akkor megmondtad a megoldást, ezennel kinevezlek izzócsere szakinak! Ha valakinek problémája akad vele, ezentúl Téged kell keresnie.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3717 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 14:08:57 »

Akkor megmondtad a megoldást, ezennel kinevezlek izzócsere szakinak! Ha valakinek problémája akad vele, ezentúl Téged kell keresnie.

Akkor most készítsek be állandóra egy adag KV-t?  eplus2
Nincs is KV főzőm......   szóval még elmegyek venni KV főzőt is, az is belefér!  nyes
« Utoljára szerkesztve: 2014.12.18 csütörtök, 14:12:45 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #3718 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 14:19:52 »

5 perc lámpa ki?  Shocked
Én ennyi idő alatt kicserélem az izzót/csövet, visszarakom a lámpát. Bemegyek, átöltözöm otthoniba és még a KV is lefőtt......   eplus2

jaja, 3 perc mire ráveszem magam, hogy dolgozni kell. átöltözöm munkásba, felrakom a kávét, megbeszél az asszonnyal, hogy mindjárt jövök, kicsomagolom az új izzót, kimegyek, kiveszem a lámpát, kicserélem az izzót, visszarakom a lámpát, lecsekkolom, hogy jó-e, bemegyek a házba, megmosom a kezem, visszaöltözöm kényelmesbe, ízesítem a kv-t és elolvasom, hogy mit is írtál ide  nyes  eplus2
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3719 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 14:23:52 »

jaja, 3 perc mire ráveszem magam, hogy dolgozni kell. átöltözöm munkásba, felrakom a kávét, megbeszél az asszonnyal, hogy mindjárt jövök, kicsomagolom az új izzót, kimegyek, kiveszem a lámpát, kicserélem az izzót, visszarakom a lámpát, lecsekkolom, hogy jó-e, bemegyek a házba, megmosom a kezem, visszaöltözöm kényelmesbe, ízesítem a kv-t és elolvasom, hogy mit is írtál ide  nyes  eplus2

 laugh  taps
Annyi a különbség, hogy én nem beszélem meg az asszonnyal (a tieddel sem), hogy mindjárt jövök.  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #3720 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 14:25:04 »

laugh  taps
Annyi a különbség, hogy én nem beszélem meg az asszonnyal (a tieddel sem), hogy mindjárt jövök.  eplus2

 nyes

én is csak a kávé miatt, hogy figyeljen rá  nyes
Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #3721 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 14:28:06 »

nyes

én is csak a kávé miatt, hogy figyeljen rá  nyes

No, nagytalira egy jó program, lámpában izzócsere verseny. Ti lesztek a feladat bemutatói.  nyes
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3722 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 14:28:12 »

nyes

én is csak a kávé miatt, hogy figyeljen rá  nyes

 nyes

Figyelés nélkül nem fő le?  Huncut KV főződ van.... eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 785


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3723 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 14:29:44 »

5 perc lámpa ki?  Shocked
Én ennyi idő alatt kicserélem az izzót/csövet, visszarakom a lámpát. Bemegyek, átöltözöm otthoniba és még a KV is lefőtt......   eplus2

Az MKIII-ban egyszerűbb a lámpatest kivétele, mint az MKIV-ben.
Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3724 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 14:31:09 »

No, nagytalira egy jó program, lámpában izzócsere verseny. Ti lesztek a feladat bemutatói.  nyes

Mennyi forint lesz /db, amit kapok egy izzó csere?  Na meg annyi KV-t nem tudok menni egymás után....  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 785


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3725 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 14:31:40 »

Villamossági szerelő mit mondott a xenon hibámra?
Ő ezzel nem tud mit kezdeni. Várjam meg azt amikor már nem fog világítani....
Tegnap nem dobott ki már hibaüzenetet, csak villantott a tompított, nem írt ki semmit...
Neten meg olvastam, volt aki izzót cserélt és nem is az volt a baja....
De jó lenne valaki olyan aki tapasztalt már ilyet, mert ha a xenon izzóm haldoklik akkor kicserélném....
Sajnos így most még nem merem...

Miért nem cseréled ki a bal és jobb izzókat egymással. Az eredményből azonnal közelebb kerülsz a hiba forrásához.
Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3726 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 14:32:43 »

Az MKIII-ban egyszerűbb a lámpatest kivétele, mint az MKIV-ben.

Nem feltétlen. Ott ki kell venni a hűtőrácsot is. Ha ott kapkodsz, törik a füle.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #3727 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 14:34:10 »

nyes

Figyelés nélkül nem fő le?  Huncut KV főződ van.... eplus2

tudod, ez olyan nespressós bigyó és ki kell kapcsolni, ha már elegendő a kávé.  nyes

No, nagytalira egy jó program, lámpában izzócsere verseny. Ti lesztek a feladat bemutatói.  nyes

oksa, te adod az autód  vigyor3

Nem feltétlen. Ott ki kell venni a hűtőrácsot is. Ha ott kapkodsz, törik a füle.


ott a pont. A két stift kivétele nem elég a rácsnak is le kell jönnie, az meg műanyag bolhás
Naplózva
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 785


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3728 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 14:39:36 »

Nem feltétlen. Ott ki kell venni a hűtőrácsot is. Ha ott kapkodsz, törik a füle.


Az MKIII-nál ha jól emlékszem, 2 függőlegesen becsúsztatható lapos fém pálcát kell kihúzni.
MKIV-nél 2 csavar + az első hűtőmaszk (ford emblémás) 4 rögzítő műanyag pattentját ki kell szedni, majd az így kilazított rácsot kell előre feszíteni, hogy kibillenjen a lámpatest a helyéről.
Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #3729 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 14:41:01 »

Első tompított izzó cseréjére van valakinek jól bevett gyakorlata. Agyfaszt kapok 2x mire sikerül a lámpatestet ki illetve beszerelnem a helyére. Csavarok és a műanyag pöckök ki és berakása még nem lenne gond (bár a műanyag rögzítőkkel is szívtam egy jót mire rájöttem, hogyan kell pontosan ki meg berakni őket), de a lámpatestet kivenni is meg berakni is nagyon problémás. Egyszerűen nem találom azt a a mozdulatsort, amivel feszegetés nélkül e helyére menne.

Fél órás procedúra minden alkalommal egy csere. És sajnos félévente megadja magát egy-egy izzó.

Talán a mostani Mondeón kevesebb csere lesz, mert a ledes nappali fény miatt nem használom annyit a tompítottat.
[img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/141218

Nah erre gondoltam, sztem a könyvben nem így van leírva.
A piros körben lévő csavart, csavard ki, majd a piros nyíllal jelölt műanyag elemet könnyebben eltudod húzni kicsit és a bura simán kivehető.
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #3730 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 14:42:10 »

Az MKIII-nál ha jól emlékszem, 2 függőlegesen becsúsztatható lapos fém pálcát kell kihúzni.
MKIV-nél 2 csavar + az első hűtőmaszk (ford emblémás) 4 rögzítő műanyag pattentját ki kell szedni, majd az így kilazított rácsot kell előre feszíteni, hogy kibillenjen a lámpatest.

rosszúl emlékszel, az MK4-nél csak a két csavar van az mk3-nál kell levenni a hűtőmaszkot. A 4-esnél a maszk a lökössel együtt van. A rácsot meg sem kell lazítani a 4-esnél. Csak a két csavar, előrahúz, megdönt, rácsfelé nyom, kihúz, kiemel.
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #3731 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 14:43:24 »


nem jó. a piros nyilad felett van még egy torx, amit ki kell csavarni, de a hűtőmaszkot nem kell
Naplózva
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 785


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3732 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 14:44:15 »

rosszúl emlékszel, az MK4-nél csak a két csavar van az mk3-nál kell levenni a hűtőmaszkot. A 4-esnél a maszk a lökössel együtt van. A rácsot meg sem kell lazítani a 4-esnél. Csak a két csavar, előrahúz, megdönt, rácsfelé nyom, kihúz, kiemel.

MK4 faceliftnél én így vettem ki a lámpatestet, ahogyan leírtam.
Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #3733 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 14:47:59 »

nem jó. a piros nyilad felett van még egy torx, amit ki kell csavarni, de a hűtőmaszkot nem kell
Tudom, de azt azért nem írtam mert tudta magától is a kolléga!  vigyor3
Csak a plussz csavarra akartam felhívni a figyelmet. Nekem múltkor így csinálták és így nem kellett fel-le, jobbra-balra húzogatni a lámpa burát, hanem csak simán kivették.
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3734 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 14:58:48 »

Nem feltétlen. Ott ki kell venni a hűtőrácsot is. Ha ott kapkodsz, törik a füle.


De, feltétlenül egyszerűbb. Mk4-esen is le kell pattinatni a hűtörács felső részét, ráadásul ott még feszegetni is kell.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3735 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 15:05:32 »

Az MKIII-nál ha jól emlékszem, 2 függőlegesen becsúsztatható lapos fém pálcát kell kihúzni.
MKIV-nél 2 csavar + az első hűtőmaszk (ford emblémás) 4 rögzítő műanyag pattentját ki kell szedni, majd az így kilazított rácsot kell előre feszíteni, hogy kibillenjen a lámpatest a helyéről.

Neme jól emlékszel. A hűtőrácsot is ki kell venni a 3-asnál.
4-esnél nem kell patentot kivenni.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3736 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 15:08:06 »

De, feltétlenül egyszerűbb. Mk4-esen is le kell pattinatni a hűtörács felső részét, ráadásul ott még feszegetni is kell.

Nem kell pattintani és feszegetni sem kell. Egy jó mozdulat és kibillen.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3737 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 15:10:31 »

Nem kell pattintani és feszegetni sem kell. Egy jó mozdulat és kibillen.


Ki kell venni a patentot, különben annyira jó lesz az a mozdulat, hogy lökössel együtt jön a lámpa...  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #3738 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 15:15:09 »

Nem kell pattintani és feszegetni sem kell. Egy jó mozdulat és kibillen.


bizony

Ki kell venni a patentot, különben annyira jó lesz az a mozdulat, hogy lökössel együtt jön a lámpa...  vigyor3
butaság, kb 30x szedtem ki. Soha nem volt olyan mozdulat
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3739 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 15:26:33 »

Ki kell venni a patentot, különben annyira jó lesz az a mozdulat, hogy lökössel együtt jön a lámpa...  vigyor3

Akkor én eddig mindig csodát tettem. Patent bent, lámpa kint, lökhárító a helyén.  wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #3740 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 15:27:34 »

Akkor én eddig mindig csodát tettem. Patent bent, lámpa kint, lökhárító a helyén.  wave

szintúgy  wow1
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #3741 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 18:08:34 »

Villamossági szerelő mit mondott a xenon hibámra?
Ő ezzel nem tud mit kezdeni. Várjam meg azt amikor már nem fog világítani....
Tegnap nem dobott ki már hibaüzenetet, csak villantott a tompított, nem írt ki semmit...
Neten meg olvastam, volt aki izzót cserélt és nem is az volt a baja....
De jó lenne valaki olyan aki tapasztalt már ilyet, mert ha a xenon izzóm haldoklik akkor kicserélném....
Sajnos így most még nem merem...
Ha csak az egyik oldal rendetlenkedik, akkor cseréld fel a két izzót, ahogy már javasolták.
Egyébként a xenon izző inkább rózsaszín elszíneződéssel jelzi a végelgyengülését.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
siki
Vendég
« Új hozzászólás #3742 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 18:51:09 »

már nem emlékszem ki kinlódik a kiszereléssel lámpaügyileg,de vissza kellettt volna egy kicsit olvasni és megtalálta volna ezt,igy ismét bemásolom

https://www.youtube.com/watch?v=4Uu_38XH1R8

én elmentettem a videót,nem én találtam,valaki linkelte még régebben
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #3743 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 19:58:14 »

már nem emlékszem ki kinlódik a kiszereléssel lámpaügyileg,de vissza kellettt volna egy kicsit olvasni és megtalálta volna ezt,igy ismét bemásolom

https://www.youtube.com/watch?v=4Uu_38XH1R8

én elmentettem a videót,nem én találtam,valaki linkelte még régebben

na ennek a csávónak nem adnám a kezébe. Rossz volt nézni amikor kifele akarta húzni a felfele helyett. Amúgy nem kell kivenni a hűtőmaszk bolháját. Ha néztétek a maszk azon része meg sem mozdult. Nem is kell, hiszen alatta van egy műanyag "sin", amibe kapaszkodik bele alulról a lámpa. Ezért kell a külső oldalát megemelni, kihúzni, majd felfele kiemelni. Pont elmegy a lámpa hát a a karosszériánál.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #3744 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 21:35:52 »

na ennek a csávónak nem adnám a kezébe. Rossz volt nézni amikor kifele akarta húzni a felfele helyett. Amúgy nem kell kivenni a hűtőmaszk bolháját. Ha néztétek a maszk azon része meg sem mozdult. Nem is kell, hiszen alatta van egy műanyag "sin", amibe kapaszkodik bele alulról a lámpa. Ezért kell a külső oldalát megemelni, kihúzni, majd felfele kiemelni. Pont elmegy a lámpa hát a a karosszériánál.
Én szereltem ki a lámpát és igenis ki kell venni azt a bolhát, mert a lámpát kifelé kell húzni és utána felfelé, bocs. De még így is kell logisztikázni...
Viszont az igazi szívás a csatlakozó füle. Nekem sikerült mindkét oldalit letörni. Idióta módon van megoldva. Ragasztottam rá új hosszú fület, így jó.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #3745 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 21:38:20 »

Én szereltem ki a lámpát és igenis ki kell venni azt a bolhát, mert a lámpát kifelé kell húzni és utána felfelé, bocs. De még így is kell logisztikázni...
Viszont az igazi szívás a csatlakozó füle. Nekem sikerült mindkét oldalit letörni. Idióta módon van megoldva. Ragasztottam rá új hosszú fület, így jó.

igen a csati nagy szívás, nagyon oda kell figyelni, hogy ne törjön. A kiszedésben nem fogunk egyetérteni, mert az átépítés miatt  és aztán a xenon és a ledek miatt is szedtem ki nem egyszer a lámpát és soha nem vettem ki a bolhát, mert nem kellett.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3746 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 22:02:02 »

Szavazás!

Ki kell venni a patentot vagy nem? fejvakaras


Nerm

GSR
KOTTA
 eplus2


Igen

a többiek  laugh
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Szlobi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 943



E-mail
« Új hozzászólás #3747 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 23:21:44 »

Helyzetjelzőbe tett valaki ledet?

Ha igen, milyet?

Mer én ma tettem, de nem néz ki jól a gyári xenon mellett mivel az fehér a led meg ilyen lilás. Sad

Gondolom van vagy 6000-7000 kelvines.
Naplózva

2008 MK4 Titanium 2.0 TDCI 180Le/400Nm Kombi. EGR-OFF,DPF-OFF.  eljen
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #3748 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 23:41:21 »

Szavazás!

Ki kell venni a patentot vagy nem? fejvakaras


Nerm

GSR
KOTTA
 eplus2


Igen

a többiek  laugh

Akkor ez most 2 az 1 ellen igaz?  nyes Nyertünk  nyes
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #3749 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 23:44:11 »

Helyzetjelzőbe tett valaki ledet?

Ha igen, milyet?

Mer én ma tettem, de nem néz ki jól a gyári xenon mellett mivel az fehér a led meg ilyen lilás. Sad

Gondolom van vagy 6000-7000 kelvines.

Miért lilát raktál bele és nem fehéret?

Naplózva
Oldalak: 1 ... 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 ... 213   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.083 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.