Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.08 szerda, 08:34:02 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 ... 213   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 3300284 alkalommal)
0 Felhasználó és 41 vendég van a témában
balazs1011
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 254



E-mail
« Új hozzászólás #4250 Dátum: 2015.03.12 csütörtök, 20:52:41 »

Oldalirányú lámpaállításra (vetítési irány) van valami bevált szokás?
Gondolok itt olyanra mint a függőleges állításnál.
Naplózva

Ford Mondeo MKIV 2008.05 Titanium Kombi 2.0 TDCI 140LE (175LE 395NM)
(Ex Ford Mondeo 2004 TDCI Trend 130 LE 5 év 200000 km)
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #4251 Dátum: 2015.03.12 csütörtök, 20:59:34 »

Oldalirányú lámpaállításra (vetítési irány) van valami bevált szokás?
Gondolok itt olyanra mint a függőleges állításnál.


Semmi különös. A foktörésnek a lencse középpontjával kell egy vonalban indulnia a függőleges síkban.

 wave

 
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
csabi
Vendég
« Új hozzászólás #4252 Dátum: 2015.03.17 kedd, 11:16:22 »

Sziasztok!

Navigáció problémám van, többek között nem veszi a GPS jelet, rádióvétel is gyenge. Plusz szeretnék rá magyar nyelvű térkép frissítést.
illetve a két kis tekerőgomb is kellene.
Olvastam már a fórumot, láttam hogy powerford tagtárs tudna segíteni, de én nem találtam a taglistában.
Köszönöm előre is!

Cs
Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #4253 Dátum: 2015.03.17 kedd, 11:18:34 »

Sziasztok!

Navigáció problémám van, többek között nem veszi a GPS jelet, rádióvétel is gyenge. Plusz szeretnék rá magyar nyelvű térkép frissítést.
illetve a két kis tekerőgomb is kellene.
Olvastam már a fórumot, láttam hogy powerford tagtárs tudna segíteni, de én nem találtam a taglistában.
Köszönöm előre is!

Cs

Pedig itt van:

http://mondeo.hu/index.php?action=profile;u=7488
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
csabi
Vendég
« Új hozzászólás #4254 Dátum: 2015.03.17 kedd, 11:29:26 »


 worship
a megoldás az alsóvonal hiánya...ok vak voltam Grin
Naplózva
power_ford
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170



« Új hozzászólás #4255 Dátum: 2015.03.17 kedd, 13:21:52 »

worship
a megoldás az alsóvonal hiánya...ok vak voltam Grin

A lenyeg hogy segitek Smiley
Naplózva

MK4 Ford Mondeo Titanium X 2.0 140(170) LE Fekete párduc
csoni
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


E-mail
« Új hozzászólás #4256 Dátum: 2015.03.17 kedd, 13:32:19 »

Sziasztok!
Mi lehet az oka, hogy a bal oldali (vezető oldal) ablakom automata (felhúzógomb felhúzva a második kattanásig) felhúzása nem működik. ( a hátsó ablakok lehúzásának tiltása sem).

Ha beállítom a felhúzást akkor a kocsi lezárásáig emlékszik rá, de a kocsi kinyitása után ismét elfelejti. A többi 3 ablaknál minden szuper ott megmaradnak a beállítások.
Naplózva

Mondeo MKIV Trend kombi 2.0 TDCI .......
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #4257 Dátum: 2015.03.17 kedd, 15:22:01 »

Sziasztok!
Mi lehet az oka, hogy a bal oldali (vezető oldal) ablakom automata (felhúzógomb felhúzva a második kattanásig) felhúzása nem működik. ( a hátsó ablakok lehúzásának tiltása sem).

Ha beállítom a felhúzást akkor a kocsi lezárásáig emlékszik rá, de a kocsi kinyitása után ismét elfelejti. A többi 3 ablaknál minden szuper ott megmaradnak a beállítások.
Probálgasd, elöbb-utobb sikerül majd. "Akkusaru le és vissza" után nekem a kék és a fekete is csinálta. Majd 1x csak müködött a vezető oldali is.
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #4258 Dátum: 2015.03.17 kedd, 15:28:49 »

Kék és fekete?  Az mit jelent?
(próbáltam az akkusarut le-fel, de az sem segített)
Ótomata aláírás... Cheesy
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
csoni
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


E-mail
« Új hozzászólás #4259 Dátum: 2015.03.17 kedd, 15:29:41 »

Ótomata aláírás... Cheesy

már rájöttem  taps
Naplózva

Mondeo MKIV Trend kombi 2.0 TDCI .......
U283440
Vendég
« Új hozzászólás #4260 Dátum: 2015.03.17 kedd, 17:29:50 »

Sziasztok, van valakinek arra vonatkozó információja, hogy Mondeo MK4 elektromos tükör behajtható e záráskor távirányítóval ? (Ghia executive.) Előre is köszi.
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #4261 Dátum: 2015.03.17 kedd, 18:06:46 »

Sziasztok, van valakinek arra vonatkozó információja, hogy Mondeo MK4 elektromos tükör behajtható e záráskor távirányítóval ? (Ghia executive.) Előre is köszi.
Persze, nézd meg vmi diag műszerrel és rögtön kiderül.
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #4262 Dátum: 2015.03.17 kedd, 19:37:38 »

Agyf@szt kapok a klímavezérlőtől.
Hiába van 23 fokra állítva, ha hideg van kint rohadtul befűt, ha kicsit jobb az idő, akkor nekiáll hideget fújni.Ezeket akár menet közben a beállítások módosítása nélkül is váltogatva.
Ma is hazafelé a munkából először fűtött, majd pár km után nekiállt a kinti hideget tolni befelé. Kint 16 fok volt és sütött a lemenő nap. 24,5 fokra állítva leállt a hideg, 25-nél elkezdett meleget tolni. Máskor meg 21 fokra kell levenni, hogy ne rohadjon le rólam a gatya.
Magyarul rosszul méri a benti hőmérsékletet, hőérzetet.

Felajánlok egy üveg jóféle bort annak, aki hitelt érdemlően megmondja, hogy mi alapján dönti el az autó, hogy hány fokos az utastér és hogy hűteni vagy fűteni kell.
Tények:
- Utastér hőmérséklet érték forescannal olvasható. Több modulból is, ráadásul nem pont egyforma érték. Viszont olyan nincs, hogy jobb és baloldali hőmérséklet.
- Az autó facelift előtti, a kormányoszlopon nincs rács mögé zárt érzékelő.
- A műszerfal közepén lévő napsugárzás mérőt (sunload sensor) próbáltam hajszárítóval melegíteni, de egy fikarcnyit sem változott a kiolvasott beltér hőmérséklet érték
- A klímán beállított hőfok nem közvetlenül a befújt levegő hőmérsékletét szabályozza. Ha így lenne, akkor télen-nyáron 21 fokos levegőt kéne befújnia a rendszernek, ezzel ellentéteben azonban nyáron a beállítottnál jóval hidegebb (8-12 fok), télen jóval melegebb (minimum 40 fok, nem mértem) levegő jön be, tehát a befújt levegő hőmérséklete az utastér vélt hőmérsékletétől is erősen függ.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
power_ford
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170



« Új hozzászólás #4263 Dátum: 2015.03.17 kedd, 21:51:46 »


- A műszerfal közepén lévő napsugárzás mérőt (sunload sensor) próbáltam hajszárítóval melegíteni, de egy fikarcnyit sem változott a kiolvasott beltér hőmérséklet érték

Sun load sensor/interior temperature sensor - vehicles with automatic temperature control
On vehicles with automatic temperature control, the sun load sensor measures the intensity of the sunlight reaching the vehicle and passes the values on to the A/C module, which then corrects the blower speed and flap position as required in automatic mode. The integral interior temperature sensor measures the temperature in the passenger compartment and thereby also helps to control the pre-selected interior temperature.

Szoval ki tudja mit csinal pontosan Smiley
Naplózva

MK4 Ford Mondeo Titanium X 2.0 140(170) LE Fekete párduc
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #4264 Dátum: 2015.03.17 kedd, 22:56:30 »

Agyf@szt kapok a klímavezérlőtől.
Hiába van 23 fokra állítva, ha hideg van kint rohadtul befűt, ha kicsit jobb az idő, akkor nekiáll hideget fújni.Ezeket akár menet közben a beállítások módosítása nélkül is váltogatva.
Ma is hazafelé a munkából először fűtött, majd pár km után nekiállt a kinti hideget tolni befelé. Kint 16 fok volt és sütött a lemenő nap. 24,5 fokra állítva leállt a hideg, 25-nél elkezdett meleget tolni. Máskor meg 21 fokra kell levenni, hogy ne rohadjon le rólam a gatya.
Magyarul rosszul méri a benti hőmérsékletet, hőérzetet.

Felajánlok egy üveg jóféle bort annak, aki hitelt érdemlően megmondja, hogy mi alapján dönti el az autó, hogy hány fokos az utastér és hogy hűteni vagy fűteni kell.
Tények:
- Utastér hőmérséklet érték forescannal olvasható. Több modulból is, ráadásul nem pont egyforma érték. Viszont olyan nincs, hogy jobb és baloldali hőmérséklet.
- Az autó facelift előtti, a kormányoszlopon nincs rács mögé zárt érzékelő.
- A műszerfal közepén lévő napsugárzás mérőt (sunload sensor) próbáltam hajszárítóval melegíteni, de egy fikarcnyit sem változott a kiolvasott beltér hőmérséklet érték
- A klímán beállított hőfok nem közvetlenül a befújt levegő hőmérsékletét szabályozza. Ha így lenne, akkor télen-nyáron 21 fokos levegőt kéne befújnia a rendszernek, ezzel ellentéteben azonban nyáron a beállítottnál jóval hidegebb (8-12 fok), télen jóval melegebb (minimum 40 fok, nem mértem) levegő jön be, tehát a befújt levegő hőmérséklete az utastér vélt hőmérsékletétől is erősen függ.
Hát, én nem tudom, de a bor az jöhet!  pias  eplus2  hehe  Wink
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #4265 Dátum: 2015.03.18 szerda, 22:45:48 »



Felajánlok egy üveg jóféle bort annak, aki hitelt érdemlően megmondja, hogy mi alapján dönti el az autó, hogy hány fokos az utastér és hogy hűteni vagy fűteni kell.

Tartsd meg a rohadt borodat  eplus2 eplus2 eplus2 (biztos romlott is)
 Wink
Naplózva
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #4266 Dátum: 2015.03.19 csütörtök, 13:10:43 »

Agyf@szt kapok a klímavezérlőtől.
Hiába van 23 fokra állítva, ha hideg van kint rohadtul befűt, ha kicsit jobb az idő, akkor nekiáll hideget fújni.Ezeket akár menet közben a beállítások módosítása nélkül is váltogatva.
Ma is hazafelé a munkából először fűtött, majd pár km után nekiállt a kinti hideget tolni befelé. Kint 16 fok volt és sütött a lemenő nap. 24,5 fokra állítva leállt a hideg, 25-nél elkezdett meleget tolni. Máskor meg 21 fokra kell levenni, hogy ne rohadjon le rólam a gatya.
Magyarul rosszul méri a benti hőmérsékletet, hőérzetet.

Felajánlok egy üveg jóféle bort annak, aki hitelt érdemlően megmondja, hogy mi alapján dönti el az autó, hogy hány fokos az utastér és hogy hűteni vagy fűteni kell.
Tények:
- Utastér hőmérséklet érték forescannal olvasható. Több modulból is, ráadásul nem pont egyforma érték. Viszont olyan nincs, hogy jobb és baloldali hőmérséklet.
- Az autó facelift előtti, a kormányoszlopon nincs rács mögé zárt érzékelő.
- A műszerfal közepén lévő napsugárzás mérőt (sunload sensor) próbáltam hajszárítóval melegíteni, de egy fikarcnyit sem változott a kiolvasott beltér hőmérséklet érték
- A klímán beállított hőfok nem közvetlenül a befújt levegő hőmérsékletét szabályozza. Ha így lenne, akkor télen-nyáron 21 fokos levegőt kéne befújnia a rendszernek, ezzel ellentéteben azonban nyáron a beállítottnál jóval hidegebb (8-12 fok), télen jóval melegebb (minimum 40 fok, nem mértem) levegő jön be, tehát a befújt levegő hőmérséklete az utastér vélt hőmérsékletétől is erősen függ.

Az én tapasztalatom az, hogy a napsütés minden márkánál felborítja a digit klímát. Egy digit klímás autóm volt, aminél ez nem történt meg, egy 1984-es S-klasse, ismertebb nevén a 126-os merci. Az összes többinél (a példánál maradva, újabb MB-knél) is.
Naplózva
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #4267 Dátum: 2015.03.19 csütörtök, 13:20:08 »

...

Felajánlok egy üveg jóféle bort annak, aki hitelt érdemlően megmondja, hogy mi alapján dönti el az autó, hogy hány fokos az utastér és hogy hűteni vagy fűteni kell.
...

Az üveg borért elmondom neked, hogy valójában van egy véletlenszám generátor a számítógépben. Percenként lefut egy generálás. Ha a szám 15-25 közé esik, akkor azt a hőmérsékletet fújja. (Mielőtt még bármi mást hinnél, teljesen mindegy, milyen értéket állítasz be a klímán.) Ha nem 15-25 közötti tartományba esik a generált szám, akkor a következő generálásig 20 fokosat fúj.

Ha szerencséd van, akkor celsius-ban. Ha nincs, akkor kelvinben.  wave

Hol a borom?  nyes
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #4268 Dátum: 2015.03.19 csütörtök, 14:40:37 »

Az én tapasztalatom az, hogy a napsütés minden márkánál felborítja a digit klímát. Egy digit klímás autóm volt, aminél ez nem történt meg, egy 1984-es S-klasse, ismertebb nevén a 126-os merci. Az összes többinél (a példánál maradva, újabb MB-knél) is.
Az MK3-ban nem. Az be volt állítva 21 fokra, és kész. Nem azt mondom, hogy tudta tartani, de azt üzembiztosan eltalálta, hogy hűteni vagy fűteni kell.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #4269 Dátum: 2015.03.19 csütörtök, 16:58:56 »

Az én tapasztalatom az, hogy a napsütés minden márkánál felborítja a digit klímát. Egy digit klímás autóm volt, aminél ez nem történt meg, egy 1984-es S-klasse, ismertebb nevén a 126-os merci. Az összes többinél (a példánál maradva, újabb MB-knél) is.

Valami web oldalon olvastam, hogy alapvetően nézi a belső hőmérsékletet, a külsőt, a napsugárzást és van egy adott időegység ami alatt le kell hűtenie az érzet szerinti hőmérsékletre. A lényeg, hogy érzetet számol, mert van sugárzás.

The heater model was built from the equation for a heater exchanger shown below:

Tout = Ts - (Ts-Tin)e^[(-pi*D*L*hc)/(m_dot*Cp)]

Where:

    Ts = constant (radiator wall temperature)
    D = 0.004m (channel diameter)
    L = 0.05m (radiator thickness)
    N = 30000 (Number of channels)
    k = 0.026 W/mK = constant (thermal conductivity of air)
    Cp = 1007 J/kgK = constant (specific heat of air)
    Laminar flow (hc = 3.66(k/D) = 23.8 W/m2K )

http://www.mathworks.com/examples/simulink/803-simulating-automatic-climate-control-systems

Az is előfordul, hogy a klíma unit esetleg nem Celsiusra van beállítva, de a vezérlő panel celsiusban van. Ekkor lehetnek érdekességek.

Nekem a 4-esben nem volt gondom, bár tény, hogy tavasszal mindegyik megcsinálta azt, hogy a beállított 22C-re először fűtött, majd amikor szerinte már ennyit éreztem, akkor elkezdte a kinti 5 fokot betolni Smiley
Naplózva
Szlobi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 943



E-mail
« Új hozzászólás #4270 Dátum: 2015.03.20 péntek, 11:31:37 »

Voltam most délelőtt a fordnál beállíttatni a fényszórókat remélem jó lett. Este teszt. Smiley
Naplózva

2008 MK4 Titanium 2.0 TDCI 180Le/400Nm Kombi. EGR-OFF,DPF-OFF.  eljen
bobafet
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26

Ford Mondeo MK4 Kombi Trend


E-mail
« Új hozzászólás #4271 Dátum: 2015.03.22 vasárnap, 10:50:03 »

Hello!
Ma vettem észre hogy a jobb oldali hátsó ajtóm nem zár le, manuálisan ha a ajtónyitó felett ami van ajtó záró ha én eltolom lezárja viszont nem zár a többivel.
lehet ennek esetleg külön biztosítákja vagy a záró motor fáradt el ?? mondeo mk4 kombi ..
Esetleg valakinek valami tapasztalat, válemény mit lehet ilyenkor tenni?

Köszi!
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDCI 2007 Trend Kombi
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #4272 Dátum: 2015.03.22 vasárnap, 13:12:38 »

Hello!
Ma vettem észre hogy a jobb oldali hátsó ajtóm nem zár le, manuálisan ha a ajtónyitó felett ami van ajtó záró ha én eltolom lezárja viszont nem zár a többivel.
lehet ennek esetleg külön biztosítákja vagy a záró motor fáradt el ?? mondeo mk4 kombi ..
Esetleg valakinek valami tapasztalat, válemény mit lehet ilyenkor tenni?

Köszi!
Nézd meg, hogy záráskor picit moccan-e pöcök, amit kézzel mozgatsz egyébként.
Ha igen, akkor ugyanaz lesz a baja, ami nálam is volt. A motor fáradt el. Elvileg a Forscan is ki tudja olvasni a hibát. "Zárlat az áramkörben" vagy ilyesmi.
Kis ügyességgel a motor szétszedhető, tisztítható, és utána olyan, mint az új.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #4273 Dátum: 2015.03.22 vasárnap, 14:06:35 »

Akkumulátor csere Mondeo MK4.

A csere alábbi videó alapján cca. 10-15 perc alatt könnyedén elvégezhető:

https://www.youtube.com/watch?v=rahugsPQS4k

Szerszámigény:

- 1 db csavarhúzó
- 13-as villáskulcs vagy süllyesztett crovafej
- 10-es crova rövid szárral
- 8-as crova rövid szárral
- szigetelőszalag

Összerelésnél figyelni kell a légszűrőház visszarakásánál, hogy pattintsuk vissza a zárófület a ház alján!

Az adatok a memóriában, úgymint átlagfogy., napi számlálóadatok, rádióállomások, eq. beállítások...stb. MEGMARADNAK, nem kellet újrakalibrálni. Az autómata funkció az ablakokban szintén maradt. A rádió a kódot természetesen kéri, az enyémben Blau. NX van!

Jó szerelgetést!

 wave
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #4274 Dátum: 2015.03.22 vasárnap, 14:29:57 »

Akkumulátor csere Mondeo MK4.

A csere alábbi videó alapján cca. 10-15 perc alatt könnyedén elvégezhető:

https://www.youtube.com/watch?v=rahugsPQS4k

Szerszámigény:

- 1 db csavarhúzó
- 13-as villáskulcs vagy süllyesztett crovafej
- 10-es crova rövid szárral
- 8-as crova rövid szárral
- szigetelőszalag

Összerelésnél figyelni kell a légszűrőház visszarakásánál, hogy pattintsuk vissza a zárófület a ház alján!

Az adatok a memóriában, úgymint átlagfogy., napi számlálóadatok, rádióállomások, eq. beállítások...stb. MEGMARADNAK, nem kellet újrakalibrálni. Az autómata funkció az ablakokban szintén maradt. A rádió a kódot természetesen kéri, az enyémben Blau. NX van!

Jó szerelgetést!

 wave

No, eddig birta?
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #4275 Dátum: 2015.03.22 vasárnap, 14:34:45 »

No, eddig birta?

Igen sajnos!  Sad Nem térdelt még le teljesen, de mostmár standard volt a low battery és nem akartam megvárni, hogy nem tudok elindulni valahova, mikor sietek!

2000-et kaptam a régiért!  vigyor3
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
bobafet
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26

Ford Mondeo MK4 Kombi Trend


E-mail
« Új hozzászólás #4276 Dátum: 2015.03.22 vasárnap, 14:54:24 »

Nézd meg, hogy záráskor picit moccan-e pöcök, amit kézzel mozgatsz egyébként.
Ha igen, akkor ugyanaz lesz a baja, ami nálam is volt. A motor fáradt el. Elvileg a Forscan is ki tudja olvasni a hibát. "Zárlat az áramkörben" vagy ilyesmi.
Kis ügyességgel a motor szétszedhető, tisztítható, és utána olyan, mint az új.


Köszönöm a választ! sajnos így mükődik, kicsit mozog, viszont a zár nyitásánál kinyitja és azt is kiprobáltam hogy ha pl nincs becsukva az ajtó akkor nem zár le hanem kiold az összes ahogy kell .. ez is oké..  meg hallani hogy a zár belül kattan ugy mint a többi csak nem huzz be, esteleg nem lehet hogy csak le van csuszva egy tartófül valahol és azert laza a záropálca?
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDCI 2007 Trend Kombi
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #4277 Dátum: 2015.03.22 vasárnap, 17:38:29 »

Igen sajnos!  Sad Nem térdelt még le teljesen, de mostmár standard volt a low battery és nem akartam megvárni, hogy nem tudok elindulni valahova, mikor sietek!

2000-et kaptam a régiért!  vigyor3
Hát....nagyon megöregedtél a videón.A hajad kihullott a szakállad megőtt,a fejed megkerekedett,és a szemüveged is..... vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
nagytomi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1096



« Új hozzászólás #4278 Dátum: 2015.03.22 vasárnap, 19:17:43 »

Igen sajnos!  Sad Nem térdelt még le teljesen, de mostmár standard volt a low battery és nem akartam megvárni, hogy nem tudok elindulni valahova, mikor sietek!

2000-et kaptam a régiért!  vigyor3
Kíváncsi vagyok, hogy nekem meddig bírja. Amikor kb 1 éve megvettem, akkor írt ki nekem ilyet két alkalommal. Azóta semmi. Ua. az évjárat.
Naplózva

2011.Titanium S kombi 2.0 TDCi 163 Hp. Powershift ,19"
2018 MK5 180 Hp AWD Powershift
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #4279 Dátum: 2015.03.22 vasárnap, 19:46:49 »

Hát....nagyon megöregedtél a videón.A hajad kihullott a szakállad megőtt,a fejed megkerekedett,és a szemüveged is..... vigyor3

 lol002

Te kész vagy ALF, de ezek szerint én is...  wave
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #4280 Dátum: 2015.03.22 vasárnap, 20:07:32 »

lol002

Te kész vagy ALF, de ezek szerint én is...  wave
vigyor3 pias wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #4281 Dátum: 2015.03.22 vasárnap, 20:14:54 »

vigyor3 pias wave

Tuttam, hogy igaza lesz a dokinak! Napi 5-6 szál cigi, 3km futás és 2 üveg sör.

És látod?  Grin
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4282 Dátum: 2015.03.22 vasárnap, 21:11:08 »

A navi alapból tud video linket? Vagyis, ki tudja jelezni a telefon képét?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #4283 Dátum: 2015.03.22 vasárnap, 21:19:36 »

A navi alapból tud video linket? Vagyis, ki tudja jelezni a telefon képét?

A gyári navik nem.
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #4284 Dátum: 2015.03.22 vasárnap, 21:47:46 »


Köszönöm a választ! sajnos így mükődik, kicsit mozog, viszont a zár nyitásánál kinyitja és azt is kiprobáltam hogy ha pl nincs becsukva az ajtó akkor nem zár le hanem kiold az összes ahogy kell .. ez is oké..  meg hallani hogy a zár belül kattan ugy mint a többi csak nem huzz be, esteleg nem lehet hogy csak le van csuszva egy tartófül valahol és azert laza a záropálca?
Nem. Azért ez nem utólag barkácsolt centrálzár, ilyen-olyan lecsúszni tudó rudakkal.
Én azt mondom, hogy 99% a motor koszos. Olvass hibakódot, hogy megerősítsd a gyanút.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4285 Dátum: 2015.03.22 vasárnap, 21:49:29 »

A gyári navik nem.

Azoknak gondolom semmilyen video bemenete sincs...?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #4286 Dátum: 2015.03.22 vasárnap, 21:53:50 »

Azoknak gondolom semmilyen video bemenete sincs...?

Nincs
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #4287 Dátum: 2015.03.23 hétfő, 10:50:59 »

Azoknak gondolom semmilyen video bemenete sincs...?
Egyrészt van amelyik gyári navin van, vagy rakható bele videobemenet.
Másrészt a telefon  képének átvitele a kijelzőre egy teljesen más történet.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #4288 Dátum: 2015.03.23 hétfő, 11:28:51 »

Egyrészt van amelyik gyári navin van, vagy rakható bele videobemenet.
Másrészt a telefon  képének átvitele a kijelzőre egy teljesen más történet.

Azért jó pár telefonnak van "sima" videokimenete, kábel kérdése az egész. Az igaz hogy ilyenkor vezérlésről szó sincs. De ha csak ez a cél...
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #4289 Dátum: 2015.03.23 hétfő, 15:11:15 »

Azért jó pár telefonnak van "sima" videokimenete, kábel kérdése az egész. Az igaz hogy ilyenkor vezérlésről szó sincs. De ha csak ez a cél...
Kíváncsivá tettél, de szerintem csak elég öreg telefonokon van analóg TV kimenet.
Ettől függetlenül tartom, hogy a mobilképernyő megjelenítése teljesen más történet. Tudjuk, hogy ez a visszirányú érintés vezérlést is magában foglalja. Viszont létezik, csak Fordhoz nem tudtommal.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #4290 Dátum: 2015.03.23 hétfő, 15:35:57 »

Kíváncsivá tettél, de szerintem csak elég öreg telefonokon van analóg TV kimenet.
Ettől függetlenül tartom, hogy a mobilképernyő megjelenítése teljesen más történet. Tudjuk, hogy ez a visszirányú érintés vezérlést is magában foglalja. Viszont létezik, csak Fordhoz nem tudtommal.

Mint írtam, megfelelő kábellel. Akár a samuhoz is van hdmi amiből már egy átalakítóval simán lehet analóg jel. Nem a legszebb megoldás, de megmarad az eredeti kütyü, a kábelezést meg el lehet szépen rejteni. Mirror link-et ami a vezérléshez kell elég kevés gyártó ad szériában, de már terjed. Utólagos beépítéssel viszont egyszerűen elérhető.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #4291 Dátum: 2015.03.23 hétfő, 20:49:52 »

Mint írtam, megfelelő kábellel. Akár a samuhoz is van hdmi amiből már egy átalakítóval simán lehet analóg jel. Nem a legszebb megoldás, de megmarad az eredeti kütyü, a kábelezést meg el lehet szépen rejteni. Mirror link-et ami a vezérléshez kell elég kevés gyártó ad szériában, de már terjed. Utólagos beépítéssel viszont egyszerűen elérhető.
Digitális HDMI jelből csinál egy kábel analóg kompozit jelet, úgy hogy a felbontást is átskálázza? Na erre befizetek.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Szlobi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 943



E-mail
« Új hozzászólás #4292 Dátum: 2015.03.23 hétfő, 21:05:20 »

Digitális HDMI jelből csinál egy kábel analóg kompozit jelet, úgy hogy a felbontást is átskálázza? Na erre befizetek.

Mindenre van megoldás pl egy: http://www.ebay.com/itm/HDMI-input-Digital-to-RCA-Analog-Audio-Video-Composite-CVBS-Output-Converter-AV-/331297909738
Naplózva

2008 MK4 Titanium 2.0 TDCI 180Le/400Nm Kombi. EGR-OFF,DPF-OFF.  eljen
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #4293 Dátum: 2015.03.23 hétfő, 22:21:17 »

Digitális HDMI jelből csinál egy kábel analóg kompozit jelet, úgy hogy a felbontást is átskálázza? Na erre befizetek.

Több dolgok vannak földön és egen,
Horatio, mintsem bölcselmetek
Álmodni képes.

Sok mindenre van megoldas...
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
fodorlaszlo
Vendég
« Új hozzászólás #4294 Dátum: 2015.03.24 kedd, 00:24:22 »

Alapvetően kellene pontosan tudni, hogy az mk4 az 2007-es vagy 2014-es, kivitel, felszereltség stb...
Innen indulna a megoldás.


2014-es, titanium kombi 1,9 dízel automata.

És köszi a vàlaszokat!
Naplózva
fodorlaszlo
Vendég
« Új hozzászólás #4295 Dátum: 2015.03.24 kedd, 00:28:36 »


jól tudod  eljen  eljen,csak qrva lassu,nem is használom csak ha nagyon muszály  hehe  Grin

Akkor ne is próbálkozzak memóriás ülès nélkül? :-(
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #4296 Dátum: 2015.03.24 kedd, 08:03:33 »

Ez nem kábel...
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #4297 Dátum: 2015.03.24 kedd, 08:55:19 »

Ez nem kábel...

Nem. Kábel az a kimenethez kell, mert alapból nincs rajta. Igaz az se sima kábel, mert elektronika is van hozzá. De mint látszik megoldható simán hogy ha van egy sima videó bemenet, akkor rá lehet relatív olcsón varázsolni a telefon képét, ha az az igény.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
husi1986
Vendég
« Új hozzászólás #4298 Dátum: 2015.03.24 kedd, 22:48:25 »

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene:Blaupunkt fx navim van(mk4 mondeo kis navi). Egyik pillanatról a másikra nem találja meg mostmár hetek óta a gps műholdakat. Térkép működik,azt is érzékeli hoyg megyek  csak téved kb 500-600km-t(igy például pesten azthiszi hoyg csehországban vagyok Cheesy) abban hoyg vagyok Smiley. Amikor az infora kattintok ott látom a kiirást hogy "no gps". A memóriakártyát már ki-be tettem de nem történt változás. Vkinek ötlete?
Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #4299 Dátum: 2015.03.25 szerda, 09:42:51 »

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene:Blaupunkt fx navim van(mk4 mondeo kis navi). Egyik pillanatról a másikra nem találja meg mostmár hetek óta a gps műholdakat. Térkép működik,azt is érzékeli hoyg megyek  csak téved kb 500-600km-t(igy például pesten azthiszi hoyg csehországban vagyok Cheesy) abban hoyg vagyok Smiley. Amikor az infora kattintok ott látom a kiirást hogy "no gps". A memóriakártyát már ki-be tettem de nem történt változás. Vkinek ötlete?

Felesleges több helyre is beírni....
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Oldalak: 1 ... 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 ... 213   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.09 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.