Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:23:52 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 ... 43   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: TD motor  (Megtekintve 787926 alkalommal)
0 Felhasználó és 9 vendég van a témában
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #500 Dátum: 2011.08.27 szombat, 21:34:47 »

vki megtudná mondani hogy van nekem 4db ujnak mondható porlasztóm mk2-bő és az egyiken van egy jeladó,és én ezeket egy mk1-be raknám be csak azon meg nincs jeladó...vmi ötlet? anélkül is mükszik? rem van ötlet mert most találtam meg hátúl a mhelyben,és csak pár órát volt használva.
működni fog tökéletesen, csak az mk2-nél a 3-as porlasztón van egy tűmozgás-érzékelő. semmi extra, menni fog anélkül is, hogy rá lenne dugva valamire
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #501 Dátum: 2011.08.28 vasárnap, 18:34:24 »

működni fog tökéletesen, csak az mk2-nél a 3-as porlasztón van egy tűmozgás-érzékelő. semmi extra, menni fog anélkül is, hogy rá lenne dugva valamire
todomásom szerint az mk1-ben is van olyan érzékelő
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #502 Dátum: 2011.08.28 vasárnap, 20:28:12 »

todomásom szerint az mk1-ben is van olyan érzékelő
pedig nincs
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #503 Dátum: 2011.08.29 hétfő, 18:33:12 »

működni fog tökéletesen, csak az mk2-nél a 3-as porlasztón van egy tűmozgás-érzékelő. semmi extra, menni fog anélkül is, hogy rá lenne dugva valamire
akkor minek az is ha semmi haszna?
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #504 Dátum: 2011.08.29 hétfő, 18:55:11 »

akkor minek az is ha semmi haszna?
csak 2-es mondeon van, ott működik, és előtöltést állít az adagoló, ha kell. mk1-nél nincs ilyen, de ha olyan a porlasztó, az attól még működik benne, csak a plusz funkciót nem látja el
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #505 Dátum: 2011.08.29 hétfő, 18:56:51 »

csak 2-es mondeon van, ott működik, és előtöltést állít az adagoló, ha kell. mk1-nél nincs ilyen, de ha olyan a porlasztó, az attól még működik benne, csak a plusz funkciót nem látja el
köszi  wave
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Ricsi44
Vendég
« Új hozzászólás #506 Dátum: 2011.08.29 hétfő, 22:21:16 »

Hello! Kellene egy kis segítség, állítottam az adagoló előtöltésén, és azóta érezhetően jobban megy az autó, szerintem jobban is indul, igaz kicsit jobban is füstöl mint eddig, de ha kifutja magát az autó elkezd rángatni, minden fokozatban. Kb 1500-as fordulatnál csinálja a legjobban, se motorféknél nem rángat sem amikor nyomom neki. Mit próbáljak meg állítani ahhoz hogy ne csinálja? Pedig szépen jár alapjáraton talán még szebben is mint eddig, vagy jobb ha visszaállítom az eredeti állásba az adagolót? Inkább legyen gyengébb de szépen működjön. Egyébként az adagolón előre állítottam a tárcsához képest, kb 1.5 mm-t, többet nem lehetett mert akkor már túl nagy volt az előtöltés és már 1200-as fordulaton erősen kopogott.
Naplózva
chriss
Vendég
« Új hozzászólás #507 Dátum: 2011.09.06 kedd, 17:25:18 »

kérdésem lenne,remélem tudtok segíteni.
95ös dízel mondeoról lenne szó,néha nehezen,néha könnyen indul,időjárás független,ha nem nyomok kis gázt neki indításkor nem indul be az összes henger (gyertya jó),alkalmanként feljebb vándorol az alapjárat akár 2000 fölé is mintha játszanék a gázpedállal,és kicsit kéken füstöl folyamatosan már pár éve de nem fogy a motorolaj,ja és talán erőtlenebb mostanában.
ezekre keresnék magyarázatot
köszi
Naplózva
gumilab
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170



E-mail
« Új hozzászólás #508 Dátum: 2011.09.09 péntek, 23:09:12 »

Sziasztok!
Még mindig motorcsere utáni gondok! Hidegen igen füstöl a motor és nagyon egyenletlenül jár. Elméletileg előtöltést kellene állítani, de ilyet még nem csináltam. Meg lehet csinálni sufnituningba, vagy vigyem inkább ilyet már látott emberhez!? help
Naplózva

2000 MK II 1.8TD kombi némi extrával /csak volt: 1996 Mondeo 1.8TD kombi/
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #509 Dátum: 2011.09.09 péntek, 23:15:25 »

Sziasztok!
Még mindig motorcsere utáni gondok! Hidegen igen füstöl a motor és nagyon egyenletlenül jár. Elméletileg előtöltést kellene állítani, de ilyet még nem csináltam. Meg lehet csinálni sufnituningba, vagy vigyem inkább ilyet már látott emberhez!? help
picit állíthatsz előrébb, de óvatosan. tényleg picit!
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Akiee
Vendég
« Új hozzászólás #510 Dátum: 2011.09.10 szombat, 23:38:52 »

Hello! Kellene egy kis segítség, állítottam az adagoló előtöltésén, és azóta érezhetően jobban megy az autó, szerintem jobban is indul, igaz kicsit jobban is füstöl mint eddig, de ha kifutja magát az autó elkezd rángatni, minden fokozatban. Kb 1500-as fordulatnál csinálja a legjobban, se motorféknél nem rángat sem amikor nyomom neki. Mit próbáljak meg állítani ahhoz hogy ne csinálja? Pedig szépen jár alapjáraton talán még szebben is mint eddig, vagy jobb ha visszaállítom az eredeti állásba az adagolót? Inkább legyen gyengébb de szépen működjön. Egyébként az adagolón előre állítottam a tárcsához képest, kb 1.5 mm-t, többet nem lehetett mert akkor már túl nagy volt az előtöltés és már 1200-as fordulaton erősen kopogott.

ez a fordulatos motorrángatózás nálunk is megvan, de olyan 1200-1300 körül asszem, de lehet hogy nálunk is 1500. Nemtom pontosan. Lényeg a lényeg hogy nekünk valszeg az egyik porlasztónk szarakodik és azért van a rángatás Tongue
Naplózva
Akiee
Vendég
« Új hozzászólás #511 Dátum: 2011.09.10 szombat, 23:42:45 »

Alapjáraton, főleg, inkább hideg motornál olyan hangja van az autónak mintha durranna/kihagyna az egyik henger, télen nagyon durván füstgéppé változik az autó és egy bizonyos fordulaton minden fokozatba rángat. Ez nagyvalószínűséggel porlasztó lesz mi? Hibakódot ez ír ilyenkor? Mondjuk a kiolvasással sem vagyok tisztába Tongue
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #512 Dátum: 2011.09.11 vasárnap, 07:59:27 »

Alapjáraton, főleg, inkább hideg motornál olyan hangja van az autónak mintha durranna/kihagyna az egyik henger, télen nagyon durván füstgéppé változik az autó és egy bizonyos fordulaton minden fokozatba rángat. Ez nagyvalószínűséggel porlasztó lesz mi? Hibakódot ez ír ilyenkor? Mondjuk a kiolvasással sem vagyok tisztába Tongue
Hibakódot nem tudsz olvasni mk1 dízelben. vagy nem működik a hidegindítód, vagy nagyon hátul van az előtöltés, azért dadog, és füstöl, mint állat.
Nézd meg először, hogy az elején lévő nagy mágnes jó-e. kb 8-10 ohm-ot szokott mutatni ha jó. azt hiszem test, meg 6-os pólus a csatlakozóban, korai modellekben külön csatlakozóban van, akkor a 2 szál közt kell mérni. ha ez jó, még megnézheted a gázkar potit, mert ez kikapcsolja ha nem jól van beállítva. alapjáraton legyen 0.7-0.8 V fesz. test, meg középső szál, vagy nagy csatiban a 2-es szál, és test közt. ha ezek jók, akkor előrébb kell állítani az előtöltést, de óvatosan. Nem mm-eket, mert tizedek is számítanak sokat. ha túl előre kerül, kopogni fog, és feketén füstöl a kocsi
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
gumilab
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170



E-mail
« Új hozzászólás #513 Dátum: 2011.09.12 hétfő, 17:10:42 »

picit állíthatsz előrébb, de óvatosan. tényleg picit!

na jó, neked, nektek biztos könnyyű!  worship de merre van az előre, és mennyi az a pici? mint egy cici! és min is kell állítaní?
Naplózva

2000 MK II 1.8TD kombi némi extrával /csak volt: 1996 Mondeo 1.8TD kombi/
doktorúr
Vendég
« Új hozzászólás #514 Dátum: 2011.09.16 péntek, 08:15:03 »

Sziasztok!

Lenne egy nagy problémám, amiben a segítségeteket kérném!
Van egy 95-ös évjáratú Ford Mondeo MKI 1.8 TD-m, melynek a hűtővíz kiegyenlítő tartályából állandóan eltűnik a víz. Nem kevés, folyamatos használatnál egy-két nap alatt.
A szerelőm megnézte a termosztátot, a csőrendszert, nem talált hibát, a kocsi alatt én sem láttam vízfolyást. A kocsi teljesítménye nem változott, a szerelő szerint nem hengerfejes, a víz a kiegyenlítő tartályban tiszta, nincs benne olaj, az olaj nem habos, a kiegyenlítő tartályban nincs buborékképződés.
Mi a fene lehet? Valakinek ötlete?
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.16 péntek, 09:33:48 írta doktorúr » Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #515 Dátum: 2011.09.16 péntek, 14:55:40 »

Sziasztok!

Lenne egy nagy problémám, amiben a segítségeteket kérném!
Van egy 95-ös évjáratú Ford Mondeo MKI 1.8 TD-m, melynek a hűtővíz kiegyenlítő tartályából állandóan eltűnik a víz. Nem kevés, folyamatos használatnál egy-két nap alatt.
A szerelőm megnézte a termosztátot, a csőrendszert, nem talált hibát, a kocsi alatt én sem láttam vízfolyást. A kocsi teljesítménye nem változott, a szerelő szerint nem hengerfejes, a víz a kiegyenlítő tartályban tiszta, nincs benne olaj, az olaj nem habos, a kiegyenlítő tartályban nincs buborékképződés.
Mi a fene lehet? Valakinek ötlete?
a vízpumpánál is elmehet nézzétek meg.vagy elforralod a vízet.
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
doktorúr
Vendég
« Új hozzászólás #516 Dátum: 2011.09.16 péntek, 20:08:37 »

a vízpumpánál is elmehet nézzétek meg.vagy elforralod a vízet.
Kösz a választ.
Megnézetem a vízpumpát, de ahhoz elég sok víz fogy és folyást nem láttam. A hőfokmérő mutatója jóformán fel sem megy, megáll a normál tartomány alsó vonalánál, így szerintem nem forralja a vizet, de a tanácsot megfogadom, megnézem.
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #517 Dátum: 2011.09.16 péntek, 20:45:44 »

Sziasztok!

Lenne egy nagy problémám, amiben a segítségeteket kérném!
Van egy 95-ös évjáratú Ford Mondeo MKI 1.8 TD-m, melynek a hűtővíz kiegyenlítő tartályából állandóan eltűnik a víz. Nem kevés, folyamatos használatnál egy-két nap alatt.
A szerelőm megnézte a termosztátot, a csőrendszert, nem talált hibát, a kocsi alatt én sem láttam vízfolyást. A kocsi teljesítménye nem változott, a szerelő szerint nem hengerfejes, a víz a kiegyenlítő tartályban tiszta, nincs benne olaj, az olaj nem habos, a kiegyenlítő tartályban nincs buborékképződés.
Mi a fene lehet? Valakinek ötlete?
vízzel jársz vagy fagyállóval? nézd meg melegen a hűtőt, nem vizes-e, nem biztos, hogy látszik, mert elpárologtatja. ha fagyállóval jársz, és párásodik az ablak ha ráadod a fűtést, és büdös van az utastérben, akkor a fűtőradiátor lukas
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
doktorúr
Vendég
« Új hozzászólás #518 Dátum: 2011.09.18 vasárnap, 23:42:02 »

Sziasztok!
95-ös MKI TD-m van. Kérdés: Nem találok rajta első szélvédő fűtéskapcsolót. Biztos, hogy nem fűthető?
A műszerfalon nem világít az üzemanyag visszajelzőnél a háttérvilágítás, biztosítékot megnéztem, az jó. Bonyolult az izzócsere?
Tolatólámpám nem világít, pedig a régi tulaj egy hónapja cserélt kapcsolót. Ötlet?
Az ajtónyitásokra sem ég az utastér világítás. Ezek biztosítékai mind az utastérben vannak?

Köszönöm
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #519 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 08:56:41 »

Sziasztok!
95-ös MKI TD-m van. Kérdés: Nem találok rajta első szélvédő fűtéskapcsolót. Biztos, hogy nem fűthető?
A műszerfalon nem világít az üzemanyag visszajelzőnél a háttérvilágítás, biztosítékot megnéztem, az jó. Bonyolult az izzócsere?
Tolatólámpám nem világít, pedig a régi tulaj egy hónapja cserélt kapcsolót. Ötlet?
Az ajtónyitásokra sem ég az utastér világítás. Ezek biztosítékai mind az utastérben vannak?

Köszönöm

utastér világtásnál kontakt hiba szokott lenni a kapcsolot vedd ki és csiszold meg.szerintem kapcsolo hiányában nem füthetö a szélvédö,igy nem tudod bekapcsolni a fütést.az ora csoportot ha kiveszed a tuloldalán látod mi a teendö a cseréhez nem bonyolult.tolatolámpánál nézd meg a csatlakozásokat érintkeznek-e
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #520 Dátum: 2011.09.20 kedd, 07:01:39 »

Kösz a választ.
Megnézetem a vízpumpát, de ahhoz elég sok víz fogy és folyást nem láttam. A hőfokmérő mutatója jóformán fel sem megy, megáll a normál tartomány alsó vonalánál, így szerintem nem forralja a vizet, de a tanácsot megfogadom, megnézem.
mi újság a víz fogyásal?
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
doktorúr
Vendég
« Új hozzászólás #521 Dátum: 2011.09.20 kedd, 07:36:39 »

mi újság a víz fogyásal?
Szia!
Kösz, hogy érdeklődsz! Az igazság az, hogy a szerelőm megnézte, azt mondta, hogy biztos nem hengerfejes az autó, szerinte a hűtő lehet a ludas. Tanácsára tettem bele hűtőtömítő adalékot, s majd most kiderül, hogy jól tettem-e. Az eredményről be fogok számolni.
Még egy kérdés: A tolatólámpa kapcsolóját hol találom? Igaz, hogy az előző tulaj egy hónapja cserélte (számla, minden meg van róla), mégsem működik. Az égőket, érintkezést, biztosítékot megnéztem, szerintem azok jók.
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #522 Dátum: 2011.09.20 kedd, 10:25:18 »

Majd a tomito tesz róla hogy hengerfejes legyen
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
doktorúr
Vendég
« Új hozzászólás #523 Dátum: 2011.09.20 kedd, 10:44:44 »

Majd a tomito tesz róla hogy hengerfejes legyen
Szia!
A tolatólámpa kacsolóról nem tudsz tanácsot adni?
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #524 Dátum: 2011.09.20 kedd, 13:59:38 »

Szia!
A tolatólámpa kacsolóról nem tudsz tanácsot adni?
a beépített tolatólámpa úgy műxik ha a váltó kart hátramenetbe rakod és ott is tartod jól hátra húzva .enyém is csak úgy műxik.szerintem nem érdemes vele foglalkozni
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
doktorúr
Vendég
« Új hozzászólás #525 Dátum: 2011.09.20 kedd, 19:11:51 »

a beépített tolatólámpa úgy műxik ha a váltó kart hátramenetbe rakod és ott is tartod jól hátra húzva .enyém is csak úgy műxik.szerintem nem érdemes vele foglalkozni
Kösz, de az enyémen így nem működik, nem látok tolatáskor semmit, mert még a csomagtérajtó le is van sötétítve. Elég gáz!
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #526 Dátum: 2011.09.20 kedd, 19:19:18 »

Kösz, de az enyémen így nem működik, nem látok tolatáskor semmit, mert még a csomagtérajtó le is van sötétítve. Elég gáz!
akkor tükör,az nem sötétitett.
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #527 Dátum: 2011.09.20 kedd, 19:38:17 »

Szia!
A tolatólámpa kacsolóról nem tudsz tanácsot adni?
a váltó tetején van egy pici műanyag doboz, rajta kábellel. ezt leveszed, szétszeded, a kis ék szokott elkopni. valami nagyon kikeményedő ragasztóval ki kell egyenlíteni a hézagot, és jó lesz.
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #528 Dátum: 2011.09.20 kedd, 22:00:39 »

Kösz, de az enyémen így nem működik, nem látok tolatáskor semmit, mert még a csomagtérajtó le is van sötétítve. Elég gáz!
zenélős izzót rakjbe ha hallod akkor jó

de húzd ám le az abkakot és halkistd le a zenét  vigyor3
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
doktorúr
Vendég
« Új hozzászólás #529 Dátum: 2011.09.21 szerda, 09:17:15 »

 nyes
zenélős izzót rakjbe ha hallod akkor jó

de húzd ám le az abkakot és halkistd le a zenét  vigyor3
nyes
Naplózva
doktorúr
Vendég
« Új hozzászólás #530 Dátum: 2011.09.30 péntek, 18:00:53 »

Sziasztok!
Valaki meg tudja mondani, hogy az 1.8 TD-be mennyi hűtőfolyadék van? Szeretnék fagyállót tenni bele fele-fele arányban, de nem tudom, hogy mennyit vegyek bele?
Előre is kösz!
Naplózva
gyulaba55
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 436



E-mail
« Új hozzászólás #531 Dátum: 2011.09.30 péntek, 18:10:39 »

Sziasztok!
Valaki meg tudja mondani, hogy az 1.8 TD-be mennyi hűtőfolyadék van? Szeretnék fagyállót tenni bele fele-fele arányban, de nem tudom, hogy mennyit vegyek bele?
Előre is kösz!
veszel 3 liter fagyálot ,a tőbbi viz ,ugy tudom 5,5 liter,de lehet tévesztek a benzines felé.
Naplózva

Nagyvarad-MK1-1993.10.-1,6,16V,CLXtre,sedan,4 ajtos,560.000 km-el,elbontva,de akkor meg nagyon jol ment,mai nap is sajnálom.
                MK1-1996.04.-1,6,GLX,Turnier,elektr. ablak elol,elekrt.tukor,kodlampa,2 legzsak,szine turkisz zold.
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #532 Dátum: 2011.09.30 péntek, 18:50:34 »

Sziasztok!
Valaki meg tudja mondani, hogy az 1.8 TD-be mennyi hűtőfolyadék van? Szeretnék fagyállót tenni bele fele-fele arányban, de nem tudom, hogy mennyit vegyek bele?
Előre is kösz!
Én 9,5 l-re emlékszem, de lehet, hogy kevesebb ... 9,3l.
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.30 péntek, 18:52:16 írta legyozo » Naplózva
gyulaba55
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 436



E-mail
« Új hozzászólás #533 Dátum: 2011.09.30 péntek, 19:14:45 »

Én 9,5 l-re emlékszem, de lehet, hogy kevesebb ... 9,3l.
Az szerintem tul sok ,de meg lehet keresni ,meg asziszem itt is van a forumon.
Naplózva

Nagyvarad-MK1-1993.10.-1,6,16V,CLXtre,sedan,4 ajtos,560.000 km-el,elbontva,de akkor meg nagyon jol ment,mai nap is sajnálom.
                MK1-1996.04.-1,6,GLX,Turnier,elektr. ablak elol,elekrt.tukor,kodlampa,2 legzsak,szine turkisz zold.
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #534 Dátum: 2011.09.30 péntek, 22:02:19 »

Én 9,5 l-re emlékszem, de lehet, hogy kevesebb ... 9,3l.
ha teljesen le van engedve, akkor 9,5. jól tudod
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
doktorúr
Vendég
« Új hozzászólás #535 Dátum: 2011.10.01 szombat, 08:54:28 »

ha teljesen le van engedve, akkor 9,5. jól tudod
Köszi mindenkinek!
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #536 Dátum: 2011.10.01 szombat, 19:08:29 »

Köszi mindenkinek!
H.R. Etzold szerint 9,3L
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
doktorúr
Vendég
« Új hozzászólás #537 Dátum: 2011.10.02 vasárnap, 11:22:38 »

H.R. Etzold szerint 9,3L
Arra is tud valaki választ, hogy tényleg piros (ALU) fagyálló kell ebbe a masinába?
Kösz
Naplózva
doktorúr
Vendég
« Új hozzászólás #538 Dátum: 2011.10.02 vasárnap, 11:24:25 »

Sziasztok!
Tanácsotokra megtaláltam a tolatólámpa kapcsolóját, azonban nem tudom kiszedni. Van ennek valami különös technikája?
Kösz
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #539 Dátum: 2011.10.02 vasárnap, 19:21:54 »

Arra is tud valaki választ, hogy tényleg piros (ALU) fagyálló kell ebbe a masinába?
Kösz
Super Plus Premium gyári fordot tegyél bele  eljen
az a lényeg a narancssárga színűt még véletlenül se szabad keverni a kék és zöld fagyállóval!!
« Utoljára szerkesztve: 2011.10.02 vasárnap, 19:37:05 írta Ragasits » Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
doktorúr
Vendég
« Új hozzászólás #540 Dátum: 2011.10.03 hétfő, 16:06:32 »

Sziasztok!
Írtam, hogy fogy a víz a kiegyenlítő tartályból, ezért szerdán elviszem megnézetni. Ma annyit mondott a szerelőm, lehet, hogy hengerfejes lett a gépezet. Az a gáz, hogy semmi jelét nem tapasztaltam, amit egy hengerfejes autónál lehet. Tiszta a víz a tartályban, nincsenek légbuborékok, az olaj is normális állagú és színű, a kipufogó füstje is normális... Nem tudom. Mégis elég sok víz eltűnik a tartályból.
Ha tényleg hengerfejes, akkor alapesetben mennyiben fájna nekem, ill. elég lenne-e egy felújított hengerfejet szerezni valahonnan? Egyáltalán mi az amit feltétlenül cserélni kellene a legtakarékosabb módon?
Nem tud-e valaki ilyen hengerfejet?
SOS kellene a jó tanács!!!
Köszönöm!
Naplózva
toba
Vendég
« Új hozzászólás #541 Dátum: 2011.10.03 hétfő, 19:40:04 »

Sziasztok!
Írtam, hogy fogy a víz a kiegyenlítő tartályból, ezért szerdán elviszem megnézetni. Ma annyit mondott a szerelőm, lehet, hogy hengerfejes lett a gépezet. Az a gáz, hogy semmi jelét nem tapasztaltam, amit egy hengerfejes autónál lehet. Tiszta a víz a tartályban, nincsenek légbuborékok, az olaj is normális állagú és színű, a kipufogó füstje is normális... Nem tudom. Mégis elég sok víz eltűnik a tartályból.
Ha tényleg hengerfejes, akkor alapesetben mennyiben fájna nekem, ill. elég lenne-e egy felújított hengerfejet szerezni valahonnan? Egyáltalán mi az amit feltétlenül cserélni kellene a legtakarékosabb módon?
Nem tud-e valaki ilyen hengerfejet?
SOS kellene a jó tanács!!!
Köszönöm!
Én még mindig nem a hengerfelynél keresgetnék hanem a fűtő radiátornál
Naplózva
doktorúr
Vendég
« Új hozzászólás #542 Dátum: 2011.10.03 hétfő, 19:59:49 »

Én még mindig nem a hengerfelynél keresgetnék hanem a fűtő radiátornál
A JÓISTEN szóljon Belőled!
Én is ebben reménykedem, hiszen nem látom a jeleit annak, hogy hengerfejes lenne. A fentiekhez még annyit, hogy a motor ereje nem változott, jól húz, a fogyasztása sem lett több!
Ha igazad van, bárhol is legyél, 1-2 sörre a vendégem vagy!
Naplózva
toba
Vendég
« Új hozzászólás #543 Dátum: 2011.10.03 hétfő, 20:08:22 »

A JÓISTEN szóljon Belőled!
Én is ebben reménykedem, hiszen nem látom a jeleit annak, hogy hengerfejes lenne. A fentiekhez még annyit, hogy a motor ereje nem változott, jól húz, a fogyasztása sem lett több!
Ha igazad van, bárhol is legyél, 1-2 sörre a vendégem vagy!
Ellenörzése pedig a szönyeget fel kell hajtogatni mind a két oldalt." vagy a vízpumpa"
Naplózva
doktorúr
Vendég
« Új hozzászólás #544 Dátum: 2011.10.03 hétfő, 20:11:25 »

Ellenörzése pedig a szönyeget fel kell hajtogatni mind a két oldalt." vagy a vízpumpa"
Ezt a szőnyeget nem értem. Részletesebben le tudnád írni?
Naplózva
doktorúr
Vendég
« Új hozzászólás #545 Dátum: 2011.10.03 hétfő, 20:12:36 »

Ezt a szőnyeget nem értem. Részletesebben le tudnád írni?
Persze tudom mi az a szőnyeg, csak a fűtőradiátort hol találom pontosan, azt nem tudom.
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #546 Dátum: 2011.10.03 hétfő, 20:14:40 »

arra gondol, hogy kifolyik a víz. mondjuk a lukas radiátornál sem lehet víz a szőnyeg alatt, mert ki kell folynia a kocsi alá
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
toba
Vendég
« Új hozzászólás #547 Dátum: 2011.10.03 hétfő, 20:26:23 »

Ezt a szőnyeget nem értem. Részletesebben le tudnád írni?
Mivel nem tud kifolyni a karosszériából mert a szőnyeg alatt szivacs van és beszívja a szivacs. Küszöb műanyagokat le kel venni és onnan be lehet nyúlni a szőnyeg alá. Ha netán cserélni kell a radiátort akkor műszerfalat ki kell venni és csak akkor lehet kihúzni a radiátort.
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #548 Dátum: 2011.10.03 hétfő, 21:19:57 »

Mivel nem tud kifolyni a karosszériából mert a szőnyeg alatt szivacs van és beszívja a szivacs. Küszöb műanyagokat le kel venni és onnan be lehet nyúlni a szőnyeg alá. Ha netán cserélni kell a radiátort akkor műszerfalat ki kell venni és csak akkor lehet kihúzni a radiátort.
ez nagy baromság az elejétől a végéig
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #549 Dátum: 2011.10.03 hétfő, 21:40:13 »

Persze tudom mi az a szőnyeg, csak a fűtőradiátort hol találom pontosan, azt nem tudom.
csak a 2 középső takarót kell levenni a lábtérnél, aztán ott van a radiátor egy dobozban. alulról van felcsavarozva 3 torx csavarral egy burkolat, azt le kell venni, (sz.opás) aztán körbe kipattintani a kallantyúkat, és ki lehet húzni a radiátort tálcástól. a tálcs alján van egy luk, amin kifolyik a víz a kipucsőre. általában ha lyukas a radiátorod, és nem víz van bene, hanem fagyálló, akkor amikor ráadod a fűtést, akkor büdös van
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 ... 43   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.07 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.