Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:17:03 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 ... 43   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: TD motor  (Megtekintve 787917 alkalommal)
0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #1250 Dátum: 2012.06.29 péntek, 09:24:32 »

akkor jó, ahogy észreveszem ez így gyári.. Cheesy
Naplózva
LefiMisi
Vendég
« Új hozzászólás #1251 Dátum: 2012.08.05 vasárnap, 00:34:42 »

Sziasztok!
Van egy 1994-es, 1.8 TD, kombi mondeom. Most volt gond vele, mégpedig az, hogy átégett a hengerfejtömítés. Pénteken tudtam elhozni a szerelőtől aki kicsderélte a hengerfejtömítést, nem volt semmi gond. Azonban aztán egyszer csak menet közben lefulladt és ma ismét megtette ezt. Ez úgy történik, hogy piros lámpánál elindulok és leáll. Valamint ma este vettem észre, hogy valamiféle füst száll fel a motorháztető alól. Felnyitottam, nem láttam semmit sem, és nincs is büdös szaga(égett műanyag vagy gumi), valamint semmi nem sípól vagy nincs rossz hangja se a motornak. Húz is az autó és amúgy nincs gond vele, de félek nehogy baja legyen a motornak. A legnagyobb problémám az, hogy hétfőn indulunk a Balatonhoz, mert lefoglalt szállásunk van és nem tudom neki vághatok-e az útnak Pestről.
Valakinek nincs ötlete, hogy mi lehet a baj? Vagy így lemehetek-e a Balatonhoz és ott használhatom-e?
Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #1252 Dátum: 2012.08.05 vasárnap, 05:55:37 »

Sziasztok!
Van egy 1994-es, 1.8 TD, kombi mondeom. Most volt gond vele, mégpedig az, hogy átégett a hengerfejtömítés. Pénteken tudtam elhozni a szerelőtől aki kicsderélte a hengerfejtömítést, nem volt semmi gond. Azonban aztán egyszer csak menet közben lefulladt és ma ismét megtette ezt. Ez úgy történik, hogy piros lámpánál elindulok és leáll. Valamint ma este vettem észre, hogy valamiféle füst száll fel a motorháztető alól. Felnyitottam, nem láttam semmit sem, és nincs is büdös szaga(égett műanyag vagy gumi), valamint semmi nem sípól vagy nincs rossz hangja se a motornak. Húz is az autó és amúgy nincs gond vele, de félek nehogy baja legyen a motornak. A legnagyobb problémám az, hogy hétfőn indulunk a Balatonhoz, mert lefoglalt szállásunk van és nem tudom neki vághatok-e az útnak Pestről.
Valakinek nincs ötlete, hogy mi lehet a baj? Vagy így lemehetek-e a Balatonhoz és ott használhatom-e?
Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!

Szia !
Ha a vizet nem eszi és nem veri ki az olajat a hengerfej és blokk között akkor azzal a résszel nincs gond elvileg. Azt nézd meg azért, hogy "túrós-e" az olaj a szelepfedél alatt. Simán a kupakot leveszed és belenézel, hogy szép tiszta-e az olaj, nem keveredett-e a hűtővízzel. Ha okés, akkor okés. Smiley
A lefulladásnál a üzemanyagpumpára tippelek, nálam is ez volt anno a ludas. Az üzemanyagszűrő házán van a kézi pumpa (fekete gomb) és annak a belső membránja fárad el néha, így levegőt kap és nem lesz megfelelő az üzemanyag ellátás. Fel kell pumpálnod keményre kézzel és később is ugyanolyan keménynek kell lennie. Ha nem az, felpuhul, akkor cserés az üzemanyagszűrő ház, mert csak a membránt cserélni nem érdemes.
Még 1: nézd meg a szűrő alján a csavart, az is kilazul néha. Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
LefiMisi
Vendég
« Új hozzászólás #1253 Dátum: 2012.08.05 vasárnap, 09:30:03 »

Szia !
Ha a vizet nem eszi és nem veri ki az olajat a hengerfej és blokk között akkor azzal a résszel nincs gond elvileg. Azt nézd meg azért, hogy "túrós-e" az olaj a szelepfedél alatt. Simán a kupakot leveszed és belenézel, hogy szép tiszta-e az olaj, nem keveredett-e a hűtővízzel. Ha okés, akkor okés. Smiley
A lefulladásnál a üzemanyagpumpára tippelek, nálam is ez volt anno a ludas. Az üzemanyagszűrő házán van a kézi pumpa (fekete gomb) és annak a belső membránja fárad el néha, így levegőt kap és nem lesz megfelelő az üzemanyag ellátás. Fel kell pumpálnod keményre kézzel és később is ugyanolyan keménynek kell lennie. Ha nem az, felpuhul, akkor cserés az üzemanyagszűrő ház, mert csak a membránt cserélni nem érdemes.
Még 1: nézd meg a szűrő alján a csavart, az is kilazul néha. Smiley


Szia!
Köszi a választ!
A vizet nem eszi, hideg állapotában max szintig van, mikor bemelegszik a motor, akkor fölé megy, de ez normális elvileg.
Nem látta, hogy kiverné az olajat a hengerfej és a blokk közt és az olaj sem "túrós". Levettem a kupakot, kis füst szállt ki és szép fekete az olaj.
Nekem nem olyan gázolajpumpám van már, hanem marok pumpa lett beépítve. Most hogy írtad, légtelenítettem a gázolajszűrőt és elég sok levegő volt benne. Ettől állhatott le az autó? Most lehet valahol levegőt szív be? Mitől lehet akkor esetleg a füst?
Akkor ezzel az autóval nyugodtan induljak el a Balcsihoz?
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #1254 Dátum: 2012.08.05 vasárnap, 23:47:15 »

Szia!
Köszi a választ!
A vizet nem eszi, hideg állapotában max szintig van, mikor bemelegszik a motor, akkor fölé megy, de ez normális elvileg.
Nem látta, hogy kiverné az olajat a hengerfej és a blokk közt és az olaj sem "túrós". Levettem a kupakot, kis füst szállt ki és szép fekete az olaj.
Nekem nem olyan gázolajpumpám van már, hanem marok pumpa lett beépítve. Most hogy írtad, légtelenítettem a gázolajszűrőt és elég sok levegő volt benne. Ettől állhatott le az autó? Most lehet valahol levegőt szív be? Mitől lehet akkor esetleg a füst?
Akkor ezzel az autóval nyugodtan induljak el a Balcsihoz?

Szerintem csak olajgőz (karter) volt a "füst", gondolom meleg volt a motor. Véleményem szerint a pumpa a ludas az autó leállása miatt, főleg ha levegős maradt a rendszer. Elég ha egy kis légbuborék keletkezik a csőben, rögtön nem csak tiszta gázolajat kap az adagoló és megszakad a folyamatos üzemanyag szállítás.
Igazából csak azt tudom mondani, hogy légtelenítsd, majd ha ez orvosolja a problémát, legalább kicsit hosszabb időre, akkor a Balaton felé vegyél gumicsövet, marokpumpát, bilincset. Smiley Az üzemanyagszűrőt/házat meg érdemes visszapakolni a gyárira, az az igazi. Wink
Én így ebből csak a go-rendszert szűröm ki hibának, hibaforrásnak, szerintem nyugodtan mehetsz. (ha nem zavar a le-le fulladás) Jó utat !  integet2
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1255 Dátum: 2012.08.06 hétfő, 08:39:41 »

Szerintem csak olajgőz (karter) volt a "füst", gondolom meleg volt a motor. Véleményem szerint a pumpa a ludas az autó leállása miatt, főleg ha levegős maradt a rendszer. Elég ha egy kis légbuborék keletkezik a csőben, rögtön nem csak tiszta gázolajat kap az adagoló és megszakad a folyamatos üzemanyag szállítás.
Igazából csak azt tudom mondani, hogy légtelenítsd, majd ha ez orvosolja a problémát, legalább kicsit hosszabb időre, akkor a Balaton felé vegyél gumicsövet, marokpumpát, bilincset. Smiley Az üzemanyagszűrőt/házat meg érdemes visszapakolni a gyárira, az az igazi. Wink
Én így ebből csak a go-rendszert szűröm ki hibának, hibaforrásnak, szerintem nyugodtan mehetsz. (ha nem zavar a le-le fulladás) Jó utat !  integet2

....és jó nyaralást! 
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #1256 Dátum: 2012.08.06 hétfő, 17:38:51 »

....és jó nyaralást! 

 eljen  nyes
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Hetzmann
Vendég
« Új hozzászólás #1257 Dátum: 2012.08.06 hétfő, 17:45:45 »

Sziasztok!

96-os 1.8 TD, Lucas adagoló. Viccelődik a motorleállító mágnesszelep. Hol nem áll le a motor, hol nem indul el éppen. Nem lenne túl nagy gond, azonban az adagoló hátsó fertáján van, egy 5mm vastag vaslemez alatt, ami nyilván törőcsavarral van felfogatva. Volt valakinek már ilyennel dolga? Hogy lehet leszerelni azt az izét onnan? Kizárólag adagoló leszereléssel, vagy gondolok pl. a mágnesszelep felett lévő lyuk kiaakításával? Na de milyen szerszámmal, hogyan? Körbefúrkálni, és kitörni? Szóval 5let?

Üdv...
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #1258 Dátum: 2012.08.06 hétfő, 20:57:58 »

Sziasztok!

96-os 1.8 TD, Lucas adagoló. Viccelődik a motorleállító mágnesszelep. Hol nem áll le a motor, hol nem indul el éppen. Nem lenne túl nagy gond, azonban az adagoló hátsó fertáján van, egy 5mm vastag vaslemez alatt, ami nyilván törőcsavarral van felfogatva. Volt valakinek már ilyennel dolga? Hogy lehet leszerelni azt az izét onnan? Kizárólag adagoló leszereléssel, vagy gondolok pl. a mágnesszelep felett lévő lyuk kiaakításával? Na de milyen szerszámmal, hogyan? Körbefúrkálni, és kitörni? Szóval 5let?

Üdv...
én vágtam már le flex-el de elég körülményes visszarakni  Wink
egyébként adagoló leszedéses dolog, mert a hátulján is van ilyen csavar az adagoló blokk felőli oldalán
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1259 Dátum: 2012.08.06 hétfő, 22:16:36 »

Sziasztok!

96-os 1.8 TD, Lucas adagoló. Viccelődik a motorleállító mágnesszelep. Hol nem áll le a motor, hol nem indul el éppen. Nem lenne túl nagy gond, azonban az adagoló hátsó fertáján van, egy 5mm vastag vaslemez alatt, ami nyilván törőcsavarral van felfogatva. Volt valakinek már ilyennel dolga? Hogy lehet leszerelni azt az izét onnan? Kizárólag adagoló leszereléssel, vagy gondolok pl. a mágnesszelep felett lévő lyuk kiaakításával? Na de milyen szerszámmal, hogyan? Körbefúrkálni, és kitörni? Szóval 5let?

Üdv...

Nem tőcsavarral van felfogatva. Sima csavar csak el van ütve a feje.
Két választási lehetőséged van:
1. leveszed az adagolót és millis koronggal bevágod a csavarfejeket majd kitekered őket és utána normál csavarokat raksz vissza.
Valószínű akkor is le kell majd vágni a páncél tetejét mert az utángyártott leállítószelep magasabb a gyárinál (ami 10x annyiba kerül).
2. leveszed a magasnyomású csöveket és flexxel körbe tudod vágni a helyén is a páncél tetejét és ki tudod lyukasztani ha vagy olyan ügyes mint én voltam egyszer. Sokkal gyorsabb megoldás de nagyon észnél kell lenni a flexxel.ű

Jó munkát.   Wink
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #1260 Dátum: 2012.08.06 hétfő, 22:39:03 »

Nem tőcsavarral van felfogatva. Sima csavar csak el van ütve a feje.
törőcsavart írt. jól gondolja, csak nehéz megfogalmazni. elütve sincs igazából, csak olyan biztonsági csavar, hogy ha eléri a megfelelő nyomatékot, és túlhúzzák, leszakad a feje. direkt el van vékonyítva. kormányzáraknál, gyújtáskapcsolóknál sokat használnak ilyet.
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1261 Dátum: 2012.08.06 hétfő, 22:44:30 »

törőcsavart írt. jól gondolja, csak nehéz megfogalmazni. elütve sincs igazából, csak olyan biztonsági csavar, hogy ha eléri a megfelelő nyomatékot, és túlhúzzák, leszakad a feje. direkt el van vékonyítva. kormányzáraknál, gyújtáskapcsolóknál sokat használnak ilyet.

Igenis Főnök. Elnéztem.
Kérek engedélyt meghunyászkodni.   guluszem1
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
zolika711
Vendég
« Új hozzászólás #1262 Dátum: 2012.08.08 szerda, 15:54:30 »

Sziasztok!

Kellene nekem egy 1996-os évjáratú Ford Mondeo 16-szelepes benzines 1.8-as injektoros motor robbantott ábrája.
 A segítséget előre is köszi..
 V.zoli
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #1263 Dátum: 2012.08.08 szerda, 19:04:45 »

Sziasztok!

Kellene nekem egy 1996-os évjáratú Ford Mondeo 16-szelepes benzines 1.8-as injektoros motor robbantott ábrája.
 A segítséget előre is köszi..
 V.zoli

ezt szerintem a lehető legrosszab helyre írtad ide be, pláne elég egy helyre is
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #1264 Dátum: 2012.08.09 csütörtök, 06:13:00 »

ezt szerintem a lehető legrosszab helyre írtad ide be, pláne elég egy helyre is
nyes
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #1265 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 21:04:57 »

https://www.youtube.com/watch?v=AV2E_VuYclI  wow1 ,hogy a picskuba megy így neki  Huh?  taps

gyárilag 180km/h a vége  Wink
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.26 vasárnap, 21:07:19 írta Ragasits » Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1266 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 21:41:41 »

https://www.youtube.com/watch?v=AV2E_VuYclI  wow1 ,hogy a picskuba megy így neki  Huh?  taps

gyárilag 180km/h a vége  Wink

Úgy, hogy lejt az út nem is kicsit.
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #1267 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 22:54:43 »

Úgy, hogy lejt az út nem is kicsit.

Nem csodálkoznék, ha ez után motorcserés lenne a gép... Cheesy
(nekem a német rekordom óra szerint MK1-es motorral 185-190km/h, lejtőn lefelé... utána érezhetően rosszabb lett a motor, majd vezmű szakadás és új motor... Sad )
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
hayhapapi
Vendég
« Új hozzászólás #1268 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 22:57:57 »

Nem csodálkoznék, ha ez után motorcserés lenne a gép... Cheesy
(nekem a német rekordom óra szerint MK1-es motorral 185-190km/h, lejtőn lefelé... utána érezhetően rosszabb lett a motor, majd vezmű szakadás és új motor... Sad )


Ennyire megviselte ez a kis hajtás???
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #1269 Dátum: 2012.08.27 hétfő, 22:54:53 »

Ennyire megviselte ez a kis hajtás???

Azt a motort meg. Eleve bajok voltak már vele, sok fakezű "javította". De végülis ami teljesen hazavágta (mármint olyan mértékben, hogy csak városban lehetett vele kocsikázni, mert hosszú úton megette a vizet), az a vezérműszíj szakadása és az utána (nem) elvégzett javítások sorozata...
Amíg nem nyúltak hozzá, tökéletesen dolgozott, pedig 250-300e km volt már benne. Sad (ha nem több...)
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
crazyguy78
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1270 Dátum: 2012.08.30 csütörtök, 23:24:44 »

Sziasztok Urak!

Új Mondeo tulaj vagyok. Mármint én vagyok új, az autó használt. Smiley Májusban vettem egy 95-ös 1,8TD kombit, a 88le-s verzióból. Ez az első ford-om, előtte 4 évig benzines VW-m volt, és főleg csak benzines autóim voltak, eltekintve a legelső autómtól ami egy 1,6D kocka kadett volt.
Olcsón sikerült hozzájutnom, de akadnak is gondok vele. Nagyon esedékes a vezérműszíj csere. Kérdésem megvan-e valakinek a Diesel service manual, mert az interneten mindenhol csak a benzinesét találom, nem sikerült rábukkannom a dieselére sehol sem.
Ezen kívül rögtön még1 pofátlan kérdésem is lenne, mert kezdek kifutni az anyagiakból... Szóval akad-e itt köztetek egy kedves szaki aki egy üveg whiskey-ért cserébe segíteni tudna a cserében? Smiley Tudom piszok pofátlan vagyok...
Cserébe viszont fel tudom ajánlani neki hogy bármiféle autóalkatrészt nagyker áron tudok hozni neki, illetve ha állata van akkor a tápokat is nagyker áron vinném neki. Szóval ezt tudnám cserébe ajánlani a whiskey mellé.
Kérdésem tehát hogy akad-e valaki aki segíteni tudna nekem?

Köszönöm előre is.

Üdv.
Jani
Naplózva

carforlife.atw.hu
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #1271 Dátum: 2012.08.31 péntek, 05:11:39 »

Sziasztok Urak!

Új Mondeo tulaj vagyok. Mármint én vagyok új, az autó használt. Smiley Májusban vettem egy 95-ös 1,8TD kombit, a 88le-s verzióból. Ez az első ford-om, előtte 4 évig benzines VW-m volt, és főleg csak benzines autóim voltak, eltekintve a legelső autómtól ami egy 1,6D kocka kadett volt.
Olcsón sikerült hozzájutnom, de akadnak is gondok vele. Nagyon esedékes a vezérműszíj csere. Kérdésem megvan-e valakinek a Diesel service manual, mert az interneten mindenhol csak a benzinesét találom, nem sikerült rábukkannom a dieselére sehol sem.
Ezen kívül rögtön még1 pofátlan kérdésem is lenne, mert kezdek kifutni az anyagiakból... Szóval akad-e itt köztetek egy kedves szaki aki egy üveg whiskey-ért cserébe segíteni tudna a cserében? Smiley Tudom piszok pofátlan vagyok...
Cserébe viszont fel tudom ajánlani neki hogy bármiféle autóalkatrészt nagyker áron tudok hozni neki, illetve ha állata van akkor a tápokat is nagyker áron vinném neki. Szóval ezt tudnám cserébe ajánlani a whiskey mellé.
Kérdésem tehát hogy akad-e valaki aki segíteni tudna nekem?

Köszönöm előre is.

Üdv.
Jani
Én tudnék neked segíteni mindegyik kérdésben, de pesttől 90 km-re lakom
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #1272 Dátum: 2012.08.31 péntek, 07:12:16 »

Sziasztok Urak!

Új Mondeo tulaj vagyok. Mármint én vagyok új, az autó használt. Smiley Májusban vettem egy 95-ös 1,8TD kombit, a 88le-s verzióból. Ez az első ford-om, előtte 4 évig benzines VW-m volt, és főleg csak benzines autóim voltak, eltekintve a legelső autómtól ami egy 1,6D kocka kadett volt.
Olcsón sikerült hozzájutnom, de akadnak is gondok vele. Nagyon esedékes a vezérműszíj csere. Kérdésem megvan-e valakinek a Diesel service manual, mert az interneten mindenhol csak a benzinesét találom, nem sikerült rábukkannom a dieselére sehol sem.
Ezen kívül rögtön még1 pofátlan kérdésem is lenne, mert kezdek kifutni az anyagiakból... Szóval akad-e itt köztetek egy kedves szaki aki egy üveg whiskey-ért cserébe segíteni tudna a cserében? Smiley Tudom piszok pofátlan vagyok...
Cserébe viszont fel tudom ajánlani neki hogy bármiféle autóalkatrészt nagyker áron tudok hozni neki, illetve ha állata van akkor a tápokat is nagyker áron vinném neki. Szóval ezt tudnám cserébe ajánlani a whiskey mellé.
Kérdésem tehát hogy akad-e valaki aki segíteni tudna nekem?

Köszönöm előre is.

Üdv.
Jani

TD ügyben GinJoy-jal jársz a legjobban, álmában is megmondja, hogy optimálisan hány nano gázolajcsemcsét porlaszt egy jó porlasztó fordulatonként. Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
hayhapapi
Vendég
« Új hozzászólás #1273 Dátum: 2012.08.31 péntek, 10:15:56 »

Én tudnék neked segíteni mindegyik kérdésben, de pesttől 90 km-re lakom

Én lakom 92-re (tegnap néztem!!) úgyhogy te csak 84!!! Cheesy
Naplózva
crazyguy78
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1274 Dátum: 2012.08.31 péntek, 12:11:28 »

Én tudnék neked segíteni mindegyik kérdésben, de pesttől 90 km-re lakom

Tőlem egész pontosan 96km-rre. De ha úgy tudsz nekem segíteni ahogy leírtam, akkor a 13 liter gázolaj már nem ügy. Smiley Egy időben sokat jártam felétek mikor a nyavalyás Invitelnek voltam a területi képviselője a 25-ös primerben. Smiley Időben mennyi idő lenne ez az alkatrész csere?
És az üveg whiskey-n kívül mit kérnél érte? Smiley
Naplózva

carforlife.atw.hu
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #1275 Dátum: 2012.08.31 péntek, 15:21:34 »

Tőlem egész pontosan 96km-rre. De ha úgy tudsz nekem segíteni ahogy leírtam, akkor a 13 liter gázolaj már nem ügy. Smiley Egy időben sokat jártam felétek mikor a nyavalyás Invitelnek voltam a területi képviselője a 25-ös primerben. Smiley Időben mennyi idő lenne ez az alkatrész csere?
egy délelőtt megvan egy vezérműszíj csere, ha korán ideérsz Smiley


És az üveg whiskey-n kívül mit kérnél érte? Smiley
Ha jófajta akkor semmit(ne sétapálcás ember legyen rajta)  Wink

csak érdekesség képpen: a gugli a "jack" szóra ezt dobta ki elsőként:
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.31 péntek, 15:24:42 írta GinJoy » Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
crazyguy78
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1276 Dátum: 2012.08.31 péntek, 15:56:41 »

egy délelőtt megvan egy vezérműszíj csere, ha korán ideérsz Smiley

Ha jófajta akkor semmit(ne sétapálcás ember legyen rajta)  Wink

csak érdekesség képpen: a gugli a "jack" szóra ezt dobta ki elsőként:



Jim Beam-em van itthon, nem értek hozzá hogy az jónak minősül-e vagy sem... Smiley De megpróbálhatom kis ráfizetéssel becserélni Jack-re ha azt szereted.
És hétvégén vagy hétköznapokon érsz inkább rá?
Naplózva

carforlife.atw.hu
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #1277 Dátum: 2012.08.31 péntek, 16:10:49 »


Jim Beam-em van itthon, nem értek hozzá hogy az jónak minősül-e vagy sem... Smiley De megpróbálhatom kis ráfizetéssel becserélni Jack-re ha azt szereted.
És hétvégén vagy hétköznapokon érsz inkább rá?
Hétvégén bármikor, csak szólj előre, mert szoktam melót vállalni. ha megvan az alkatrész, akár most is, de szólj, bármikor beütemezzük. szombat, és vasárnap is jó lehet bármikor, csak szólj előtte. tel számom lent figyel az aláírásban, csörgess meg, aztán pontosítunk
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
crazyguy78
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1278 Dátum: 2012.08.31 péntek, 17:11:46 »

Hétvégén bármikor, csak szólj előre, mert szoktam melót vállalni. ha megvan az alkatrész, akár most is, de szólj, bármikor beütemezzük. szombat, és vasárnap is jó lehet bármikor, csak szólj előtte. tel számom lent figyel az aláírásban, csörgess meg, aztán pontosítunk

Természetesen egyeztetek veled előre, ez csak természetes. Smiley De arra nem válaszoltál hogy a Jim Beam-el hogy állsz? Smiley
Semmikép sem ez a hétvége, és nem is a következő mert akkor Székesfehérváron leszünk.
Naplózva

carforlife.atw.hu
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #1279 Dátum: 2012.08.31 péntek, 17:15:19 »

Természetesen egyeztetek veled előre, ez csak természetes. Smiley De arra nem válaszoltál hogy a Jim Beam-el hogy állsz? Smiley
nem szeretem, az csak kólát higítani jó  nyes
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.31 péntek, 17:20:31 írta GinJoy » Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
crazyguy78
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1280 Dátum: 2012.08.31 péntek, 17:17:13 »

nem szeretem, az csak kólát higítani jó  nyes


Világos. Smiley Megnézem mit tudok tenni az ügyben. Smiley
Naplózva

carforlife.atw.hu
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #1281 Dátum: 2012.09.01 szombat, 01:20:06 »

nem szeretem, az csak kólát higítani jó  nyes


Sétálos Johnny-t nem szereted? Természetesen a Black Label-re gondolok. Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #1282 Dátum: 2012.09.01 szombat, 07:23:21 »

akkor tényleg csak az út lejtése végett ment annyival  pias
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #1283 Dátum: 2012.09.01 szombat, 07:58:34 »

Sétálos Johnny-t nem szereted? Természetesen a Black Label-re gondolok. Smiley
Meghagyom a csajoknak
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #1284 Dátum: 2012.09.01 szombat, 07:59:01 »

akkor tényleg csak az út lejtése végett ment annyival  pias
most miről is beszélsz?
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #1285 Dátum: 2012.09.01 szombat, 08:01:18 »

most miről is beszélsz?
https://www.youtube.com/watch?v=AV2E_VuYclI  wow1 ,hogy a picskuba megy így neki  Huh?  taps

gyárilag 180km/h a vége  Wink

nem mondod nem nézted még meg  Smiley  pias
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #1286 Dátum: 2012.09.01 szombat, 08:06:20 »

https://www.youtube.com/watch?v=AV2E_VuYclI  wow1 ,hogy a picskuba megy így neki  Huh?  taps

gyárilag 180km/h a vége  Wink

nem mondod nem nézted még meg  Smiley  pias
talán előbb kellett volna linkelni, aztán hozzászólni, aztán tudom miről van szó.

egyébként ez mk2, hosszú váltóval, jó adagolóval kihozható belőle, csak lassabban pörög fel idáig, a képen meg látszik, hogy enyhén lejt az út.

jól írtad: gyárilag 180(egyébként hivatalosan 176) a vége. még a saját adagolójával is feljebb lehet állítani könnyedén
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #1287 Dátum: 2012.09.01 szombat, 08:08:58 »

talán előbb kellett volna linkelni, aztán hozzászólni, aztán tudom miről van szó.

egyébként ez mk2, hosszú váltóval, jó adagolóval kihozható belőle, csak lassabban pörög fel idáig, a képen meg látszik, hogy enyhén lejt az út.

jól írtad: gyárilag 180(egyébként hivatalosan 176) a vége. még a saját adagolójával is feljebb lehet állítani könnyedén
Válasz: TD motor
« Új hozzászólás #1268 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 21
 Wink pedig már 1 hete belőttem  Wink mennyivel korábban kellet volna  Huh? Wink
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #1288 Dátum: 2012.09.01 szombat, 08:11:55 »

Válasz: TD motor
« Új hozzászólás #1268 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 21
 Wink pedig már 1 hete belőttem  Wink mennyivel korábban kellet volna  Huh? Wink
ha egy hete írtad, akkor meg most hogy gondolod, hogy írsz hozzá kommentet 200 másik hsz után? akkor kellett volna idézni, hogy mire reagálsz, és akkor tudom, de ha most válaszolok egy egy héttel ezelőtti kérdésedre, és nem idézem, akkor tudni fogod mi a phöcsöt akarok?  Wink
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #1289 Dátum: 2012.09.01 szombat, 08:14:12 »

ha egy hete írtad, akkor meg most hogy gondolod, hogy írsz hozzá kommentet 200 másik hsz után? akkor kellett volna idézni, hogy mire reagálsz, és akkor tudom, de ha most válaszolok egy egy héttel ezelőtti kérdésedre, és nem idézem, akkor tudni fogod mi a phöcsöt akarok?  Wink
jól van na 1 hete nem neteztem  pias
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #1290 Dátum: 2012.09.01 szombat, 08:15:12 »

https://www.youtube.com/watch?v=AV2E_VuYclI  wow1 ,hogy a picskuba megy így neki  Huh?  taps

gyárilag 180km/h a vége  Wink

nem mondod nem nézted még meg  Smiley  pias
tényleg nem néztem eddig.. Wink

ideje lenne beleülnöd egy olyan autóba(maradjunk a mondeo td-nél), ami valóban jól megy. sírva fakadnál, és nem akarnád többet, hogy olyan jó legyen a fogyasztásod, mint most integet2
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #1291 Dátum: 2012.09.01 szombat, 08:15:30 »

jól van na 1 hete nem neteztem  pias
megint a csajozás....

jó lenne összehozni 1-2 gyereket, hogy az asszony is elfoglalja magát, míg az autóddal foglalkozol hehe
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #1292 Dátum: 2012.09.01 szombat, 08:21:55 »

megint a csajozás....

jó lenne összehozni 1-2 gyereket, hogy az asszony is elfoglalja magát, míg az autóddal foglalkozol hehe
á meló 100000000-el
a fogyi azért nekünk fontosabb  Wink
de tényleg ha fogyi emelkedés nélkül menne úgy az jó lenne  Wink
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #1293 Dátum: 2012.09.02 vasárnap, 16:50:33 »

Hibaleírás:
-Pár hete észrevettem ,hogy ha tartom a lábam egyenletesen a gázon hullámozva megy a kocsi

pár napja 2-3x gázzal kellett indulni,tegnap pedig már csak 500 ford volt az alapjárat..és ha beindítottam 500on ketyegett ,ha gázt nyomtam és elvettem leállt..
ma hazafele leállt és nem is indul...
tipp?? csak dugulás  vagy inkább adagoló vagy esetleg porlasztó??
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #1294 Dátum: 2012.09.02 vasárnap, 18:21:50 »

Hibaleírás:
-Pár hete észrevettem ,hogy ha tartom a lábam egyenletesen a gázon hullámozva megy a kocsi

pár napja 2-3x gázzal kellett indulni,tegnap pedig már csak 500 ford volt az alapjárat..és ha beindítottam 500on ketyegett ,ha gázt nyomtam és elvettem leállt..
ma hazafele leállt és nem is indul...
tipp?? csak dugulás  vagy inkább adagoló vagy esetleg porlasztó??
nézd meg reggel hidegen. ha indul, és holnap melegen megint nem fog, akkor adagoló
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #1295 Dátum: 2012.09.03 hétfő, 21:13:36 »

nézd meg reggel hidegen. ha indul, és holnap melegen megint nem fog, akkor adagoló

Hidegen is ugyan az a szitu ..
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #1296 Dátum: 2012.09.03 hétfő, 21:15:59 »

Hidegen is ugyan az a szitu ..
figyi még mielött neki estek az adagolónak a porlasztó csúcsokat nézesd meg, a porlasztási kép is fontos azért valaki aki profi az nézze meg
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #1297 Dátum: 2012.09.03 hétfő, 21:25:03 »

figyi még mielött neki estek az adagolónak a porlasztó csúcsokat nézesd meg, a porlasztási kép is fontos azért valaki aki profi az nézze meg
semmi köze a dologhoz a porlasztónak. porlasztási képet meg di csúcsiknál néznek inkább
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #1298 Dátum: 2012.09.03 hétfő, 21:27:41 »

semmi köze a dologhoz a porlasztónak. porlasztási képet meg di csúcsiknál néznek inkább
nekem is anno ingadozott és a porlasztó volt a ludas,
nekem a filepiék csinálták az adagolót nem sokára ingadozott,nagy hévvel mentem a garanciális adagoló javításra ők nézték meg a csúcsokat és nem volt jó.
ki lett cserélve és minden happy  Wink
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #1299 Dátum: 2012.09.03 hétfő, 21:29:14 »

nekem is anno ingadozott és a porlasztó volt a ludas,
nekem a filepiék csinálták az adagolót nem sokára ingadozott,nagy hévvel mentem a garanciális adagoló javításra ők nézték meg a csúcsokat és nem volt jó.
ki lett cserélve és minden happy  Wink
jó neked. de attól nem fog leállni
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 ... 43   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.078 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.