Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 18:48:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 ... 33   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Futómű  (Megtekintve 676830 alkalommal)
0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
Yasmine000
Vendég
« Új hozzászólás #300 Dátum: 2010.11.27 szombat, 18:14:45 »

Üdv! Már régóta olvasgatom ezt az oldalt, és remélem tudtok segíteni. Lenne egy 1994 1.8 td MKI-s mondeóból kormánymű. Az lenne a kérdésem hogy 1996 1.8 benzines MKII-s mondeóba belehet e szerelni? Meg e egyezik vele? Előre is köszönöm a segítséget. VALAKI SEGÍTSEN!!!!!!!!!! SÜRGŐS!!!!
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #301 Dátum: 2010.11.27 szombat, 19:03:41 »

Üdv! Már régóta olvasgatom ezt az oldalt, és remélem tudtok segíteni. Lenne egy 1994 1.8 td MKI-s mondeóból kormánymű. Az lenne a kérdésem hogy 1996 1.8 benzines MKII-s mondeóba belehet e szerelni? Meg e egyezik vele? Előre is köszönöm a segítséget. VALAKI SEGÍTSEN!!!!!!!!!! SÜRGŐS!!!!
elképzelhető...igazából azt nézd meg,hogy gyárilag milyen kerékkel szerelték az autót,amiből kivették.Mert a kormányösszekötő más a 14-15-16 collos kerekeknél.Ez nem jelenti azt,hogy egy 14-s kerékkel kiadott autóra nem lehet nagyobb felnit rakni,csak a kormányösszekötő vékonyabb,kevésbé bírja a nagyobb terhelést.Az,hogy benzin-dízel nem mérvadó.De ha teljesen biztos akarsz lenni benne,akkor a legegyszerűbb,ha felhívod valamelyik a cromax szervizét és megmondják.
Naplózva
Yasmine000
Vendég
« Új hozzászólás #302 Dátum: 2010.11.27 szombat, 20:59:05 »

elképzelhető...igazából azt nézd meg,hogy gyárilag milyen kerékkel szerelték az autót,amiből kivették.Mert a kormányösszekötő más a 14-15-16 collos kerekeknél.Ez nem jelenti azt,hogy egy 14-s kerékkel kiadott autóra nem lehet nagyobb felnit rakni,csak a kormányösszekötő vékonyabb,kevésbé bírja a nagyobb terhelést.Az,hogy benzin-dízel nem mérvadó.De ha teljesen biztos akarsz lenni benne,akkor a legegyszerűbb,ha felhívod valamelyik a cromax szervizét és megmondják.


Köszi misi107 de sajnos a cromax szervizben nem tudtak segíteni, az volt az első amit felhívtam. Most kormánymű típus szám szerint próbálok keresgélni. Ilyet találtam RF-F73C-3550-AA  az enyém meg ilyen RF-F33C-3550-DA. Csak nem tudom hogy jó e. Még egyszer köszönöm a segítséget.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #303 Dátum: 2010.11.27 szombat, 22:11:53 »


Köszi misi107 de sajnos a cromax szervizben nem tudtak segíteni, az volt az első amit felhívtam. Most kormánymű típus szám szerint próbálok keresgélni. Ilyet találtam RF-F73C-3550-AA  az enyém meg ilyen RF-F33C-3550-DA. Csak nem tudom hogy jó e. Még egyszer köszönöm a segítséget.
azon nem csodálkozom, hogy cromaxban nem tudtak segíteni  hehe
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #304 Dátum: 2010.11.27 szombat, 22:53:42 »

azon nem csodálkozom, hogy cromaxban nem tudtak segíteni  hehe

Na azon én se. falbav
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #305 Dátum: 2010.11.28 vasárnap, 09:31:05 »


Köszi misi107 de sajnos a cromax szervizben nem tudtak segíteni, az volt az első amit felhívtam. Most kormánymű típus szám szerint próbálok keresgélni. Ilyet találtam RF-F73C-3550-AA  az enyém meg ilyen RF-F33C-3550-DA. Csak nem tudom hogy jó e. Még egyszer köszönöm a segítséget.
akkor bocsi...igaz,mostanában kisebb cuccokkal én is lukra futottam párszor náluk.Igazából a kormánymű mint olyan,nemhiszem,hogy lényegesen eltérne.Persze,a bal meg jobb kormányos igen,de ezen belül én személy szerint csak az összekötőről tudok,hogy más.Maga a gyártási jelölés az eltérő évjáratból is eredhet.Viszont ha meg azt nézem,hogy egy ilyen műanyagdarabon is változtattak,mint a kormányburkolat alsó része és még csak nem is gondoltam rá,100%-ra nem mondhatom,hogy tuti jó hozzá.Akkor derülne csak ki,ha a régit kiveszitek,a másikat be.Viszont ezt nemigen vállalja be senki,hogy kísérletezzenek a cuccaival.
Naplózva
Isu
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 257


2.0L Duratorq CR TC (140PS) - DW10C UFWA (2013)


« Új hozzászólás #306 Dátum: 2010.11.30 kedd, 11:34:22 »

Sziasztok!

Erős jobb kanyarnál ütemesen egy súrlódó hang. Jobb féltengely lehet?
Naplózva

ex: Mondeo MKII. 2.0 (1997) 4 ajtó és majdnem Ghia Smiley
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #307 Dátum: 2010.11.30 kedd, 18:12:24 »

Sziasztok!

Erős jobb kanyarnál ütemesen egy súrlódó hang. Jobb féltengely lehet?
akár...de nem ez a tünet jellemző a féltengely problémára.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Isu
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 257


2.0L Duratorq CR TC (140PS) - DW10C UFWA (2013)


« Új hozzászólás #308 Dátum: 2010.11.30 kedd, 21:24:08 »

akár...de nem ez a tünet jellemző a féltengely problémára.

Sorry. Bal kanyarnal, mert  akkor van terhelve a jobb elso... Smiley
Naplózva

ex: Mondeo MKII. 2.0 (1997) 4 ajtó és majdnem Ghia Smiley
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #309 Dátum: 2010.12.01 szerda, 07:59:37 »

Sorry. Bal kanyarnal, mert  akkor van terhelve a jobb elso... Smiley
milyen kereked van?
nem lehet, hogy beleér a dobba?
Naplózva
Isu
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 257


2.0L Duratorq CR TC (140PS) - DW10C UFWA (2013)


« Új hozzászólás #310 Dátum: 2010.12.01 szerda, 08:19:59 »

milyen kereked van?
nem lehet, hogy beleér a dobba?
azt kizárnám, de azért bekukkantok a dobba, hátha lóg vmi műanyag. Gyári 15-ös felni 195/60-as gumival van.
Naplózva

ex: Mondeo MKII. 2.0 (1997) 4 ajtó és majdnem Ghia Smiley
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #311 Dátum: 2010.12.01 szerda, 08:31:13 »

azt kizárnám, de azért bekukkantok a dobba, hátha lóg vmi műanyag. Gyári 15-ös felni 195/60-as gumival van.
akkor azzal nemigen lehet gond.Ha tényleg kanyarban hallod,akkor lehet féltengely.Bár ha nagyon ki van kopva,akkor egyenesfutásban is lehet érezni (hallani) a kormányon,hogy kattog,ahogy a csapágygolyók a vájatban futnak.Nálam legalábbis ez van és nekem a baloldali teljesen ki van készülve.A jobboldal nem annyira.
Naplózva
Isu
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 257


2.0L Duratorq CR TC (140PS) - DW10C UFWA (2013)


« Új hozzászólás #312 Dátum: 2010.12.01 szerda, 09:17:37 »

akkor azzal nemigen lehet gond.Ha tényleg kanyarban hallod,akkor lehet féltengely.Bár ha nagyon ki van kopva,akkor egyenesfutásban is lehet érezni (hallani) a kormányon,hogy kattog,ahogy a csapágygolyók a vájatban futnak.Nálam legalábbis ez van és nekem a baloldali teljesen ki van készülve.A jobboldal nem annyira.
Nem a kormányon semmi "nyoma", egyenesfutással nincs gond. Csak bal kanyarnál, de ott is csak akkor, ha kicsit gyorsabban veszem a kanyart, tehát jobban terhelem a jobb elejét. Öregurasan kanyarodva nem jelentkezik a hang.
Naplózva

ex: Mondeo MKII. 2.0 (1997) 4 ajtó és majdnem Ghia Smiley
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #313 Dátum: 2010.12.01 szerda, 13:24:50 »

Nem a kormányon semmi "nyoma", egyenesfutással nincs gond. Csak bal kanyarnál, de ott is csak akkor, ha kicsit gyorsabban veszem a kanyart, tehát jobban terhelem a jobb elejét. Öregurasan kanyarodva nem jelentkezik a hang.
az egyenesfutást érdemben nem befolyásolja,de apró kattanásokat lehet érezni a kormányon (mintha géppisztoly költözött volna bele)
Naplózva
Isu
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 257


2.0L Duratorq CR TC (140PS) - DW10C UFWA (2013)


« Új hozzászólás #314 Dátum: 2010.12.01 szerda, 14:42:19 »

G
az egyenesfutást érdemben nem befolyásolja,de apró kattanásokat lehet érezni a kormányon (mintha géppisztoly költözött volna bele)

Nem, ropogas sincs. Teljesen jo, simajarasu a kormany. Kop-kop-kop.
Naplózva

ex: Mondeo MKII. 2.0 (1997) 4 ajtó és majdnem Ghia Smiley
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #315 Dátum: 2010.12.01 szerda, 16:54:18 »

G
Nem, ropogas sincs. Teljesen jo, simajarasu a kormany. Kop-kop-kop.
rugótörésre gyanakszom...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #316 Dátum: 2010.12.01 szerda, 17:43:50 »

rugótörésre gyanakszom...
a fene tudja.Tudod,nálam is az volt,addig észre se vettem,amíg le nem cseréltem a kerekeket.Annyi volt csak,hogy bukkanókon a szilentek cseréje után is koppant egyet,meg egy kicsit ült a baleleje.De kanyarban például semmit nem lehetett érezni.Igaz,nekem majdnem csak a legalja tört el és az feküdt fel a rugótányérra.Isten tudja mióta lehetett olyan,mert totál be volt már rozsdásodva a törés mindkét vége.Mázlija volt az öregnek is,hogy menet közben nem ugrott ki a helyéről a rufó,mert csak egy kb. egy-két centis darabon feküdt fel.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #317 Dátum: 2010.12.01 szerda, 18:09:10 »

a fene tudja.Tudod,nálam is az volt,addig észre se vettem,amíg le nem cseréltem a kerekeket.Annyi volt csak,hogy bukkanókon a szilentek cseréje után is koppant egyet,meg egy kicsit ült a baleleje.De kanyarban például semmit nem lehetett érezni.Igaz,nekem majdnem csak a legalja tört el és az feküdt fel a rugótányérra.Isten tudja mióta lehetett olyan,mert totál be volt már rozsdásodva a törés mindkét vége.Mázlija volt az öregnek is,hogy menet közben nem ugrott ki a helyéről a rufó,mert csak egy kb. egy-két centis darabon feküdt fel.
hát ez az...
attól függetlenül, hogy elég sok mondinál előfordul, lehet ez a tünete is. de csak a sötétben tapogatózunk ismét...jól meg kellene rángatni ott mindent. talán ki lehetne szűrni, mi lóg...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Novy
Vendég
« Új hozzászólás #318 Dátum: 2010.12.01 szerda, 19:11:02 »

Régebben valamelyik topikban volt téma, hogy bizonyos sebességnél ráz a kormány és rázkódik a műszerfal. Nekem is volt ilyen tünetem 120 - 140 között kb. Most hogy feltettem a téli gumikat, teljesen megszűnt. Tehát nálam gumi, esetleg felni gond volt. Az az érdekes hogy alatta és fölötte sem csinálta. De az új gumik, és a gyári felnik meg szűntették, a remegést.
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #319 Dátum: 2010.12.01 szerda, 20:16:29 »

hát ez az...
attól függetlenül, hogy elég sok mondinál előfordul, lehet ez a tünete is. de csak a sötétben tapogatózunk ismét...jól meg kellene rángatni ott mindent. talán ki lehetne szűrni, mi lóg...

Rugótörés lesz az, méghozzá a felső rész utolsó 10 centije tört le valceg. Látszani nem látszik, de tüneteket produkál (rázás, kopogás, kattanás).

MK II első rugó max élettartama 9-10 év. Ez van.
Naplózva
Isu
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 257


2.0L Duratorq CR TC (140PS) - DW10C UFWA (2013)


« Új hozzászólás #320 Dátum: 2010.12.02 csütörtök, 14:38:26 »

Rugótörés lesz az, méghozzá a felső rész utolsó 10 centije tört le valceg. Látszani nem látszik, de tüneteket produkál (rázás, kopogás, kattanás).

MK II első rugó max élettartama 9-10 év. Ez van.

OK. köszönöm a tippeket, megnézetem.
Naplózva

ex: Mondeo MKII. 2.0 (1997) 4 ajtó és majdnem Ghia Smiley
gghomecs
Vendég
« Új hozzászólás #321 Dátum: 2011.01.11 kedd, 13:31:46 »

Sziasztok! Az aproblémám,hogy kanyarodáskor,mindkét irányba.ha akormányt félig alászedem és elengedem nem visszatekeredik hanem teljesen alátekeredik csak hátramenetben áll be egyenesre. Mi lehet aprobléma?
Naplózva
gghomecs
Vendég
« Új hozzászólás #322 Dátum: 2011.01.11 kedd, 13:54:15 »

Sziasztok! Az a helyzet,hogy aksit cseréltem és nem tudom a  rádio kodját.Hogyan és honnan lehetne megtudni?Az előző tulaj sem tudja.Ha tud valaki segíteni megköszönném.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #323 Dátum: 2011.01.11 kedd, 15:06:12 »

Sziasztok! Az a helyzet,hogy aksit cseréltem és nem tudom a  rádio kodját.Hogyan és honnan lehetne megtudni?Az előző tulaj sem tudja.Ha tud valaki segíteni megköszönném.

Az oldalán lévő számokat küld el nekem.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #324 Dátum: 2011.02.09 szerda, 19:11:09 »

Olcsó cucc,aki épp cserélni akar,megéri:
http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/eroatviteli_alkatresz/futomu_felfuggesztes/ford_mondeo_1993_2001_ig_elso_ket_lengokar_1438625371.html
Naplózva
májki1982
Vendég
« Új hozzászólás #325 Dátum: 2011.02.09 szerda, 19:51:26 »

Sziasztok! Az aproblémám,hogy kanyarodáskor,mindkét irányba.ha akormányt félig alászedem és elengedem nem visszatekeredik hanem teljesen alátekeredik csak hátramenetben áll be egyenesre. Mi lehet aprobléma?
toronyagycsapágy csere!!!
Naplózva
bonethugs
Vendég
« Új hozzászólás #326 Dátum: 2011.02.16 szerda, 16:15:48 »

Sziasztok

Az volna a kérdésem, hogy 99-es Mondeoba csak a típusazonos ültetőrugó/lengéscsillapító jó, vagy van olyan autó, melynek ezen részei megegyeznek a Mondeoéval? Illetve a másik kérdés. 17-es kerék megy majd föl tavasszal, ET46, 215/45-ös gumival valszínüleg. Mennyit érdemes ültetni rajta, hogy még ne érjen bele?  worship
Naplózva
imi111
Vendég
« Új hozzászólás #327 Dátum: 2011.02.16 szerda, 19:07:17 »

Sziasztok

Az volna a kérdésem, hogy 99-es Mondeoba csak a típusazonos ültetőrugó/lengéscsillapító jó, vagy van olyan autó, melynek ezen részei megegyeznek a Mondeoéval? Illetve a másik kérdés. 17-es kerék megy majd föl tavasszal, ET46, 215/45-ös gumival valszínüleg. Mennyit érdemes ültetni rajta, hogy még ne érjen bele?  worship
Nekem 215/40/18 van 60-as ültetéssel de ET 40 és 7,5J de et 46-tal beleérne nekem a gólyalábba ennyi
Naplózva
Kuk3sz
Vendég
« Új hozzászólás #328 Dátum: 2011.02.16 szerda, 19:30:15 »

Sziasztok

Az volna a kérdésem, hogy 99-es Mondeoba csak a típusazonos ültetőrugó/lengéscsillapító jó, vagy van olyan autó, melynek ezen részei megegyeznek a Mondeoéval? Illetve a másik kérdés. 17-es kerék megy majd föl tavasszal, ET46, 215/45-ös gumival valszínüleg. Mennyit érdemes ültetni rajta, hogy még ne érjen bele?  worship

Attól is függ, h milyen széles a felni.
Nekem 7x17-es felnim van ET38-cal és 215/45-ös gumival, elöl 50, hátul 40mm-es ültetéssel, sehol semmi nem ér bele.
A gyári felnim 6x15-ös ET49,5-tel 205/65-ös gumival se ér bele sehol semmi.
Ebből meg amit IMI leírt, meg még gondolom fognak mások is írni, kicsit számolgatsz és megtudod mi a max, amit elbír a kocsi.

De tekintve, hogy max 60 mm amit lehet legtöbbet ültetett rugót kapni és az, a 18-as felnit is elbírja innentől kezdve megoldott a probléma.  vigyor3 Kérdés, hogy akar e bele vinni valami extrémitást, mert azért én is elbírnék meg a kocsi is még legalább 3 centit, akkor legalább már ki is nézne valahogy. eplus2
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.16 szerda, 19:37:15 írta Kuk3sz » Naplózva
bonethugs
Vendég
« Új hozzászólás #329 Dátum: 2011.02.16 szerda, 21:35:47 »

Köszönöm srácok a válaszokat, mindenképpen hasznosak voltak  worship
Nekem elöl megmondom őszintén foggalmam sincs mennyivel van ültetve, azt tudom, hogy hátul az ST gyárija van, ami állítólag 15mm-t ültet. Na ezért kéne nekem más, mert ez még elég f.sul néz ki :/
A másik kérdés, hogy nektek a gátló is sportgátló, vagy "csak" gyári? Csak mert hallottam már olyat is, hogy 40mm ültetés fölött már azt is cserélni kéne :/
Naplózva
Kuk3sz
Vendég
« Új hozzászólás #330 Dátum: 2011.02.17 csütörtök, 02:10:24 »

Köszönöm srácok a válaszokat, mindenképpen hasznosak voltak  worship
Nekem elöl megmondom őszintén foggalmam sincs mennyivel van ültetve, azt tudom, hogy hátul az ST gyárija van, ami állítólag 15mm-t ültet. Na ezért kéne nekem más, mert ez még elég f.sul néz ki :/
A másik kérdés, hogy nektek a gátló is sportgátló, vagy "csak" gyári? Csak mert hallottam már olyat is, hogy 40mm ültetés fölött már azt is cserélni kéne :/

Nekem hátul Koni Special van, kb +20% keményebbre tekerve, elöl Boge Turbo. Nem rossz, bár az eleje nem igazán kemény, méretre ugyanakkora mint a gyári, de szerintem, ha komolyan gondolod az egészet, esetleg van is rá keret és nem érdekel, hogy pattogni fog a kocsi, jobban jársz ha kifejezetten sport gátlót is veszel. Amikor én jártam közbe ezügyben, akkor az FK-t nem ajánlották, mert tapasztalatok alapján vagy nagyobbat ült vagy kevesebbet, vagy nem voltak egyformák a rugók, helyette a TA-TECHNIX-re mondták, hogy az jó, megrendeltem, eltelt 3 hónap, sehol semmi, lemondtam. Vettem 4 rugót, 2 gátlót előre 2-t hátra. De már kicsit bánom, szívem szerint ha most kéne vennem, Weitec szettet vennék. Nem olcsó olyan 170 körül van a 4 gátló 4 rugóval de arra azt mondják nagyon jó. Haver OFF Twingojában van 40mm FK rugó, meg 4 Weitec sportgátló és nagyon jó kemény így a kocsija. Olyan úttartása van, h az hihetetlen. Ha mondjuk elbambulsz és 80-nal mész bele a körforgalomba és nem jön senki, fékezés és "sebesülés" nélkül kijössz belőle.  eplus2 Elképesztő.
Naplózva
imi111
Vendég
« Új hozzászólás #331 Dátum: 2011.02.17 csütörtök, 07:57:04 »

Nekem hátul Koni Special van, kb +20% keményebbre tekerve, elöl Boge Turbo. Nem rossz, bár az eleje nem igazán kemény, méretre ugyanakkora mint a gyári, de szerintem, ha komolyan gondolod az egészet, esetleg van is rá keret és nem érdekel, hogy pattogni fog a kocsi, jobban jársz ha kifejezetten sport gátlót is veszel. Amikor én jártam közbe ezügyben, akkor az FK-t nem ajánlották, mert tapasztalatok alapján vagy nagyobbat ült vagy kevesebbet, vagy nem voltak egyformák a rugók, helyette a TA-TECHNIX-re mondták, hogy az jó, megrendeltem, eltelt 3 hónap, sehol semmi, lemondtam. Vettem 4 rugót, 2 gátlót előre 2-t hátra. De már kicsit bánom, szívem szerint ha most kéne vennem, Weitec szettet vennék. Nem olcsó olyan 170 körül van a 4 gátló 4 rugóval de arra azt mondják nagyon jó. Haver OFF Twingojában van 40mm FK rugó, meg 4 Weitec sportgátló és nagyon jó kemény így a kocsija. Olyan úttartása van, h az hihetetlen. Ha mondjuk elbambulsz és 80-nal mész bele a körforgalomba és nem jön senki, fékezés és "sebesülés" nélkül kijössz belőle.  eplus2 Elképesztő.
Nekem is koni állítható van elöl hátul, a sima telóval nem volt az igazi uttartása,
Naplózva
bonethugs
Vendég
« Új hozzászólás #332 Dátum: 2011.02.17 csütörtök, 10:40:42 »

Igen, a gond az anyagiak. Ugye az RS-Shopnál néztem a szettet, asszem FK, 94e. Erre még azt mondom szoszo, valahogy össze lehet szedni. Gondoltam rá, hogy elsőre megveszem a rugókat, 30-32e, de ha külön veszem meg a gátlót, kib.szott drága. Valahol néztem, majdnem 40e darabja!!! Mondjuk az asszem Koni  nyes Persze olcsóbban sehol nem találok  rinya Használtan érdemes ültetőrugót, vagy gátlót venni?
Naplózva
Kuk3sz
Vendég
« Új hozzászólás #333 Dátum: 2011.02.17 csütörtök, 11:28:18 »

Igen, a gond az anyagiak. Ugye az RS-Shopnál néztem a szettet, asszem FK, 94e. Erre még azt mondom szoszo, valahogy össze lehet szedni. Gondoltam rá, hogy elsőre megveszem a rugókat, 30-32e, de ha külön veszem meg a gátlót, kib.szott drága. Valahol néztem, majdnem 40e darabja!!! Mondjuk az asszem Koni  nyes Persze olcsóbban sehol nem találok  rinya Használtan érdemes ültetőrugót, vagy gátlót venni?

Attól függ, hogy állsz a használt a dolgokhoz. Ültetőrugókra vagy 5 év vagy örök élet garancia van. Ha örök életes, akkor talán, gátlóval már óvatosabban, bár ha valami jót ki tudsz fogni olcsón, és szétszedhetős, akkor elvileg fel tudják újítani, meg keményíteni is, csak olyan legyen a gátló amivel ezt meg lehet csinálni.
Bennem személy szerint van egy kis fenntartás használt cuccok után, de mások meg imádják, mer olcsó és ugyanolyan jó.
Naplózva
bonethugs
Vendég
« Új hozzászólás #334 Dátum: 2011.02.17 csütörtök, 11:30:34 »

Gátlót mondjuk én sem szívesen vennék használtan, max rugót. Na mindegy, fingom sincs mi lesz ebből Smiley
Naplózva
ducse79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 184


MK2 98  5 ajtós 1.8 Zetec


« Új hozzászólás #335 Dátum: 2011.02.20 vasárnap, 12:27:20 »

Sziasztok!

Túl vagyok egy fél fizetésnyi javításon, gondoltam megosztom a tapasztalatokat.
Decemberben téli gumit rakattam, felrakták itt Szegeden, nagyon kedvesek voltak, még azt
 is javasolták, hogy mivel látszik félrekopás jó lenne egy futómű beállítás.
Ráadásul kanyarban egyre erősödő kopogást is hallottam.

Következő fizetés után el is mentem. Felemelte nézte, rángatta a kereket, csóválta a fejét,
majd közölte, hogy van egy-két-nyóc baj, amit előbb meg kellene csinálni. Leültetett.
Silentek, kanyarstabilizátorok stb. Alkatrész 25.000, munkadíj 43.000 kb. (sic!!!)  wow1
Persze azért, hogy mindezt megállapította rögtön legombolt 5.000-et. Mondottam neki: "megbeszélem otthon".

Elvittem a makói szakihoz, az egyből levette, hogy jobb első féltengely gömbcsuklót azonnal cserélni kell, meg persze a többit is.
Alkatrész 36.000 lett, minkadíj pedig 12.000 (sic!!!)

43 kontra 12! Nagyon nem mindegy! No ennyi a történet, azóta szépen megy a kicsike. Hali!  integet2
Naplózva

ducse
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #336 Dátum: 2011.02.20 vasárnap, 14:36:27 »

Sziasztok!

Túl vagyok egy fél fizetésnyi javításon, gondoltam megosztom a tapasztalatokat.
Decemberben téli gumit rakattam, felrakták itt Szegeden, nagyon kedvesek voltak, még azt
 is javasolták, hogy mivel látszik félrekopás jó lenne egy futómű beállítás.
Ráadásul kanyarban egyre erősödő kopogást is hallottam.

Következő fizetés után el is mentem. Felemelte nézte, rángatta a kereket, csóválta a fejét,
majd közölte, hogy van egy-két-nyóc baj, amit előbb meg kellene csinálni. Leültetett.
Silentek, kanyarstabilizátorok stb. Alkatrész 25.000, munkadíj 43.000 kb. (sic!!!)  wow1
Persze azért, hogy mindezt megállapította rögtön legombolt 5.000-et. Mondottam neki: "megbeszélem otthon".

Elvittem a makói szakihoz, az egyből levette, hogy jobb első féltengely gömbcsuklót azonnal cserélni kell, meg persze a többit is.
Alkatrész 36.000 lett, minkadíj pedig 12.000 (sic!!!)

43 kontra 12! Nagyon nem mindegy! No ennyi a történet, azóta szépen megy a kicsike. Hali!  integet2
Merre voltál vele Szegeden?
Naplózva
ducse79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 184


MK2 98  5 ajtós 1.8 Zetec


« Új hozzászólás #337 Dátum: 2011.02.20 vasárnap, 19:05:59 »

Merre voltál vele Szegeden?

Algyői úton - Spur kft.
Naplózva

ducse
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #338 Dátum: 2011.02.20 vasárnap, 19:20:52 »

Algyői úton - Spur kft.
na,domesl pont most dícsérte meg őket...de egyébként ha magad veszel meg mindent és viszed maszekhoz 5-10e között cseréli ki.
Naplózva
ducse79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 184


MK2 98  5 ajtós 1.8 Zetec


« Új hozzászólás #339 Dátum: 2011.02.20 vasárnap, 20:53:53 »

na,domesl pont most dícsérte meg őket...de egyébként ha magad veszel meg mindent és viszed maszekhoz 5-10e között cseréli ki.

Ez a makói szaki nagyon lelkiismeretes és nem kér nagy pénzeket.
És ennek ellenére 2 nap alatt megcsinálta!
Neki is Fordja van (Orion dízel 1 mill. km-rel)

Merem ajánlani mindenkinek, ha érdekel csak szólj/szóljatok!
Naplózva

ducse
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #340 Dátum: 2011.02.20 vasárnap, 20:57:15 »

Ez a makói szaki nagyon lelkiismeretes és nem kér nagy pénzeket.
És ennek ellenére 2 nap alatt megcsinálta!
Neki is Fordja van (Orion dízel 1 mill. km-rel)

Merem ajánlani mindenkinek, ha érdekel csak szólj/szóljatok!

á,nekem ugyanezt Dócon csinálta 12e-ben volt meg egy nap.De most a rokonnal beszéltem meg,lehet,előbb lesz elöl futómű mint hengerfejezés.Gyakorlatilag a lengéscsillapítón kívül mindenem van,de már azt is intézem.Eszméletlenül bólogat már az eleje,teljesen kész van.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #341 Dátum: 2011.02.20 vasárnap, 22:50:41 »

á,nekem ugyanezt Dócon csinálta 12e-ben volt meg egy nap.De most a rokonnal beszéltem meg,lehet,előbb lesz elöl futómű mint hengerfejezés.Gyakorlatilag a lengéscsillapítón kívül mindenem van,de már azt is intézem.Eszméletlenül bólogat már az eleje,teljesen kész van.
ha tavaszig ráér, megcsináljuk neked pár gombóc fagyiért
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #342 Dátum: 2011.02.20 vasárnap, 22:54:17 »

ha tavaszig ráér, megcsináljuk neked pár gombóc fagyiért
csak a magad nevében beszélj vigyor3
nekem nem kell fagyi, van annyi, hogy még el is adunk belőle. egy kis pálesszal, viszont meggyőzhető vagyok. takee khm...drof nevében meg szintén nem nyilatkoznék eplus2 hehe
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #343 Dátum: 2011.02.20 vasárnap, 22:59:46 »

csak a magad nevében beszélj vigyor3
nekem nem kell fagyi, van annyi, hogy még el is adunk belőle. egy kis pálesszal, viszont meggyőzhető vagyok. takee khm...drof nevében meg szintén nem nyilatkoznék eplus2 hehe
ő megveszi tőled a fagyit, amit aztán közösen elfogyasztunk  hehe
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #344 Dátum: 2011.02.20 vasárnap, 23:11:23 »

ő megveszi tőled a fagyit, amit aztán közösen elfogyasztunk  hehe
ezért mondtam, hogy nekem nem kő fagyi a munkáé. pálesz a zkő hehe
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #345 Dátum: 2011.02.20 vasárnap, 23:20:16 »

csak a magad nevében beszélj vigyor3
nekem nem kell fagyi, van annyi, hogy még el is adunk belőle. egy kis pálesszal, viszont meggyőzhető vagyok. takee khm...drof nevében meg szintén nem nyilatkoznék eplus2 hehe
nem várhatok addig,mert vizsgán simán elkaszálják.De nem csak ez lesz,hanem kerékcsapágy csere is,azt meg szerintem nem vállalja be senki.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #346 Dátum: 2011.02.20 vasárnap, 23:28:04 »

nem várhatok addig,mert vizsgán simán elkaszálják.De nem csak ez lesz,hanem kerékcsapágy csere is,azt meg szerintem nem vállalja be senki.
ó dehogy nem... a hozott pálinkától olyan rohadt erősek leszünk, hogy csonkállványt is kell cserélned, mert elkezdenénk körlingezni vele itt a viakoloron...ha má egyszer kézben van hehe
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
drof
Vendég
« Új hozzászólás #347 Dátum: 2011.02.21 hétfő, 12:58:04 »

ha tavaszig ráér, megcsináljuk neked pár gombóc fagyiért

Hozod az aknát is? Akna nélkül nincs szerelés! hehe
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #348 Dátum: 2011.02.21 hétfő, 13:01:44 »

Hozod az aknát is? Akna nélkül nincs szerelés! hehe
nem kell hozni. lejöttök 2 nappal előbb és ástok egyet...jól jönne nekem is soxor hehe
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #349 Dátum: 2011.02.21 hétfő, 13:03:50 »

nem kell hozni. lejöttök 2 nappal előbb és ástok egyet...jól jönne nekem is soxor hehe
sok gombócba lesz ez neked  eplus2
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 ... 33   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.072 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.