Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.14 kedd, 04:38:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 316 317 318 319 320 321 322 [323] 324 325 326 327 328 329 330 ... 742   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 10239234 alkalommal)
0 Felhasználó és 73 vendég van a témában
don80
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131



E-mail
« Új hozzászólás #16100 Dátum: 2013.04.30 kedd, 23:23:28 »

sziasztok!a mnodeomon hamarosan cserélem a bal oldai tükröt.házilag ezt meg lehet csinálni?kell valamire figyelni?gondolom az ajtó boritást is le kell hozzá szedni.valaki cserélt már?
Naplózva

2001. 2.5 v6 kombi
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #16101 Dátum: 2013.04.30 kedd, 23:37:18 »

sziasztok!a mnodeomon hamarosan cserélem a bal oldai tükröt.házilag ezt meg lehet csinálni?kell valamire figyelni?gondolom az ajtó boritást is le kell hozzá szedni.valaki cserélt már?
A tükör lapot cseréled vagy a komplett tükröt???Amúgy a facelifteseknél van különbség mert a kilépőfény és esetleg a behajtás miatt több a vezeték.És ha a kocsidon ezek müködjenek bekell vezetékezni.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
baderoli
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


E-mail
« Új hozzászólás #16102 Dátum: 2013.05.01 szerda, 08:30:22 »

Tempomat és fedcom programozás ügyében,megtudná valaki adni Vik elérhetőségét? A tag keresőben nem találom,tuti rosszul csinálok valamit. köszi!

Köszönöm, többen elküldtétek!  worship
Naplózva

2002 Mondeo Kombi 2.0 TDDI D6BA
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #16103 Dátum: 2013.05.01 szerda, 08:35:00 »

Köszönöm, többen elküldtétek!  worship
És mindenki ugyanazt a számot küldte? nyes
Naplózva
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #16104 Dátum: 2013.05.01 szerda, 08:51:34 »

OK, de úgy tűnik nem egyszerű levenni a burkolatát szétbarmolás nélkül Sad

A gyártó szerint:
"A minimális vízfogyasztás eredményeképpen a BoschS3-S4-S5 akkumulátorok egyáltalán nem igényelnek szervizelést teljes élettartamuk során.
A légmentesen lezárt akkumulátorfedél-konstrukció maximális biztonságot nyújt, mivel nem szivárog a sav a szállítás során, vagy amikor a gépjármű ferde helyzetben van."
Mégis eltűnt valahova a lötyi egy része és így kénytelen leszek valahogy utántölteni  falbav
Tisztelt Fórumtárs!
Szerintem a gondozás mentes akkumulátor elnevezés, csak egy parasztvakitó reklám duma. A modern akkuk csak attól gondozás mentesek, hogy a párolgó elektrolitot egy labirint rendszeren keresztül, vissza vezetik a cellákba. A rendszeren van szellőzőfurat, gázelvezető nyilás. Na itt szökik el a nyáron a külső hömérséklettől és a töltő áramtól felhevült akkuból, elektrolitból, a desztilált vizgőz. Különösen igaz ez a modern 14.4-16V feszültségű elektronikus szabályozóval felszerelt, generátorok esetében.wave
Tisztelettel László! worship
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.01 szerda, 13:15:27 írta László » Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
don80
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131



E-mail
« Új hozzászólás #16105 Dátum: 2013.05.01 szerda, 14:37:41 »

A tükör lapot cseréled vagy a komplett tükröt???Amúgy a facelifteseknél van különbség mert a kilépőfény és esetleg a behajtás miatt több a vezeték.És ha a kocsidon ezek müködjenek bekell vezetékezni.
komplett tükröt.ugyan olyat találtam hozzá mint amilyen ez volt.se kilépöfény se elektromos behajtás.szoval a vezetékek elvileg ugyan ugy maradhatnak.
Naplózva

2001. 2.5 v6 kombi
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #16106 Dátum: 2013.05.01 szerda, 17:23:50 »

komplett tükröt.ugyan olyat találtam hozzá mint amilyen ez volt.se kilépöfény se elektromos behajtás.szoval a vezetékek elvileg ugyan ugy maradhatnak.

Ha ugyanolyat, akkor leveszed azt a háromszögű kis burkolatot (egy csavar fogja), széthúzod a csatit az állítójánál, kiszeded a tükör csavarjait és már le is jött. A felszerelés ugyanez csak fordított sorrenben.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48454



« Új hozzászólás #16107 Dátum: 2013.05.01 szerda, 17:52:58 »

Tisztelt Fórumtárs!
Szerintem a gondozás mentes akkumulátor elnevezés, csak egy parasztvakitó reklám duma. A modern akkuk csak attól gondozás mentesek, hogy a párolgó elektrolitot egy labirint rendszeren keresztül, vissza vezetik a cellákba. A rendszeren van szellőzőfurat, gázelvezető nyilás. Na itt szökik el a nyáron a külső hömérséklettől és a töltő áramtól felhevült akkuból, elektrolitból, a desztilált vizgőz. Különösen igaz ez a modern 14.4-16V feszültségű elektronikus szabályozóval felszerelt, generátorok esetében.wave
Tisztelettel László! worship
sőt!
A zselés akkuk ugyanolyan savas akumlátorok,csak zselével próbálják lezárni a folyadékot,hogy ne párologjon ki.több kevesebb sikerrel....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
fekelasz
Vendég
« Új hozzászólás #16108 Dátum: 2013.05.01 szerda, 18:07:56 »

Ghia?

Futura :-)
Naplózva
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #16109 Dátum: 2013.05.01 szerda, 18:31:27 »

sőt!
A zselés akkuk ugyanolyan savas akumlátorok,csak zselével próbálják lezárni a folyadékot,hogy ne párologjon ki.több kevesebb sikerrel....
eljen eljen eljen
Tisztelettel László! worship
Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
atitati
Vendég
« Új hozzászólás #16110 Dátum: 2013.05.01 szerda, 22:29:14 »

Sziasztok!

Gyári 6000 CD rádióm nem talál semmilyen frekvenciát. Az antenna rendben. CD működik, de rádiót nem tudok hallgatni Sad Mi lehet a probléma?
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #16111 Dátum: 2013.05.01 szerda, 22:31:14 »

Sziasztok!

Gyári 6000 CD rádióm nem talál semmilyen frekvenciát. Az antenna rendben. CD működik, de rádiót nem tudok hallgatni Sad Mi lehet a probléma?

Teljesen végignézted az antenna vezetékét? Dugj rá egy bármilyen másik antennát. Ha azzal sem működik, akkor a rádiód adta meg magát.
Naplózva
atitati
Vendég
« Új hozzászólás #16112 Dátum: 2013.05.01 szerda, 22:33:00 »

Teljesen végignézted az antenna vezetékét? Dugj rá egy bármilyen másik antennát. Ha azzal sem működik, akkor a rádiód adta meg magát.


Kipróbáltam egy másik rádióval és működött. Lehet javítani a rádiót? Ha lehet. Hol?
Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #16113 Dátum: 2013.05.01 szerda, 22:45:52 »


Kipróbáltam egy másik rádióval és működött. Lehet javítani a rádiót? Ha lehet. Hol?

Facelift előtti? Ha igen, akkor tuner behalt benne. Ha tudsz hozzá szerezni egy megegyező tuneres 4000, vagy 5000 rádiót, akkor ha tudsz nyákot forrasztani, akkor kicserélheted, ha nem, akkor kereshetsz valakit, aki tud (itt a fórumon Jánosmester). Vagy sokkal egyszerűbb egy másikat venni.
Naplózva
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #16114 Dátum: 2013.05.01 szerda, 22:47:16 »


Kipróbáltam egy másik rádióval és működött. Lehet javítani a rádiót? Ha lehet. Hol?
http://mondeo.hu/index.php?topic=4845.msg553511#msg553511
Naplózva
atitati
Vendég
« Új hozzászólás #16115 Dátum: 2013.05.01 szerda, 22:50:25 »

Facelift előtti? Ha igen, akkor tuner behalt benne. Ha tudsz hozzá szerezni egy megegyező tuneres 4000, vagy 5000 rádiót, akkor ha tudsz nyákot forrasztani, akkor kicserélheted, ha nem, akkor kereshetsz valakit, aki tud (itt a fórumon Jánosmester). Vagy sokkal egyszerűbb egy másikat venni.

Facelift elötti
Naplózva
atitati
Vendég
« Új hozzászólás #16116 Dátum: 2013.05.01 szerda, 22:52:03 »



Köszi!
Naplózva
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #16117 Dátum: 2013.05.01 szerda, 22:54:09 »

Facelift előtti? Ha igen, akkor tuner behalt benne. Ha tudsz hozzá szerezni egy megegyező tuneres 4000, vagy 5000 rádiót, akkor ha tudsz nyákot forrasztani, akkor kicserélheted, ha nem, akkor kereshetsz valakit, aki tud (itt a fórumon Jánosmester). Vagy sokkal egyszerűbb egy másikat venni.
Jánosmester csinálta nekem is a 6006E rádiót és faxa lett. Gyorsan csinálta és olcsón. Jánosmester régen volt fent, de Zsoel klubtárs ismeri, esetleg rajta keresztül tudsz intézkedni. Ha tud segít esetleg egy telefonszámmal.
Naplózva
atitati
Vendég
« Új hozzászólás #16118 Dátum: 2013.05.01 szerda, 22:59:37 »

A következő problémám ennél bonyolultabb. Valami leszívja az akksimat. De csak néha! Biztos, hogy leszívja, mert egy másikk akkumulátorral is probáltam. Elkezdtem méregetni az áram folyást. 0,01 helyett 0,15A. Elkezdtem a biztiket kihúzogatni. Az akkumulátor melletti bizti táblában lévő Bal felülről a második 50A biztosíték kihúzásánál visszaugrott 0,01A-ra. Azt hiszem ez a gyújtás, gyújtáskapcsoló biztosítéka (a könyv szerint) Volt már valakinek hasonló hibája? Merre tovább?
Mi szívhatja? Ja annyira, hogy most már 3 óra alatt ki megy belöle a szufla.
Köszi a segítséget.
Naplózva
atitati
Vendég
« Új hozzászólás #16119 Dátum: 2013.05.01 szerda, 23:03:02 »

Jánosmester csinálta nekem is a 6006E rádiót és faxa lett. Gyorsan csinálta és olcsón. Jánosmester régen volt fent, de Zsoel klubtárs ismeri, esetleg rajta keresztül tudsz intézkedni. Ha tud segít esetleg egy telefonszámmal.

Köszi
Naplózva
csehors
Vendég
« Új hozzászólás #16120 Dátum: 2013.05.01 szerda, 23:17:56 »

sőt!
A zselés akkuk ugyanolyan savas akumlátorok,csak zselével próbálják lezárni a folyadékot,hogy ne párologjon ki.több kevesebb sikerrel....
Ok, köszi mindenkinek!
Szóval fel tudom valahogy nyitni a tetejét és utántölteni? Nem akartam erőszakoskodni vele Wink
Naplózva
mk3sanyi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


E-mail
« Új hozzászólás #16121 Dátum: 2013.05.02 csütörtök, 19:30:33 »

Sziasztok!

Most cseréltem mk1-et Mk3-ra.Néhány apróságot kivéve rendben lévőnek tűnik a gépállat,de van némi hiányosság,szeretném,ha ezekben segítene valaki.
 Sony 6CD-s rádióm van,nappal semmit nem látok belőle.Ez ilyen,vagy csak nekem ilyen?
Külső tükörben lévő kilépőfény nem világít, ízzókat cseréltem,nem tudom a működésébe beleszól-e a fényérzékelő.Semmit nem említ a kezelési.
Nincs riasztóm,úgy néz ki.Nem lenne probléma gyártmányozni,ha lenne kapcsolási rajzom,tulajdonképpen ez segítene a többi bajomon is talán.
Mert pl. a biztiknél is van egy-egy szimbólum,de kizárt dolognak tartom,hogy csak az ábrán a szimbólummal jelölt fogyasztó működne róla egyedül, és a reléket sem jelöli a könyv,pedig ezekről is jó lenne tudni.
Amennyiben válaszol valaki,előre is köszönöm.



Naplózva

2005 Mondeo mk3 Ghia ExecutiveTdci 2.2 155 ló 6 Seb.
Bandi ST220
Vendég
« Új hozzászólás #16122 Dátum: 2013.05.02 csütörtök, 19:34:56 »

Köszönöm, többen elküldtétek!  worship

Nekem is meg tudod adni, a Vik elérhetőségét?

Köszi
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #16123 Dátum: 2013.05.02 csütörtök, 19:53:12 »

Sziasztok!

Most cseréltem mk1-et Mk3-ra.Néhány apróságot kivéve rendben lévőnek tűnik a gépállat,de van némi hiányosság,szeretném,ha ezekben segítene valaki.
 Sony 6CD-s rádióm van,nappal semmit nem látok belőle.Ez ilyen,vagy csak nekem ilyen?
Külső tükörben lévő kilépőfény nem világít, ízzókat cseréltem,nem tudom a működésébe beleszól-e a fényérzékelő.Semmit nem említ a kezelési.
Nincs riasztóm,úgy néz ki.Nem lenne probléma gyártmányozni,ha lenne kapcsolási rajzom,tulajdonképpen ez segítene a többi bajomon is talán.
Mert pl. a biztiknél is van egy-egy szimbólum,de kizárt dolognak tartom,hogy csak az ábrán a szimbólummal jelölt fogyasztó működne róla egyedül, és a reléket sem jelöli a könyv,pedig ezekről is jó lenne tudni.
Amennyiben válaszol valaki,előre is köszönöm.

Gondolom, a sony fekete alapon zöld betűi kevésbé látható fényben.
A tükrök lámpái a belső és lábtérvilágítással együtt kell, hogy működjenek. A fényérzékelő az automata fényszóróhoz van és egyben van az esőérzékelővel, ami ugye az ablaktörlőhöz kell.
A biztosítékoknál döntően a jelzett fogyasztó működik róla. Szinte biztos.
A biztosítékokról és a relékről is van talán a wiki-ben leírás.
Az első, belső lámpánál vannak ultrahang érzékelők? Ha igen van gyári riasztód. Ha nincs, még mindig lehet gyári riasztód csak belső térvédelem nélküli.
Egy riasztó bekötéséhez nem feltétlen kell kapcsolási rajz. A tükörvilágításhoz sem szükséges.





Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Szili
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 450


+36309729832


E-mail
« Új hozzászólás #16124 Dátum: 2013.05.02 csütörtök, 19:59:22 »

Sziasztok!

Most cseréltem mk1-et Mk3-ra.Néhány apróságot kivéve rendben lévőnek tűnik a gépállat,de van némi hiányosság,szeretném,ha ezekben segítene valaki.
 Sony 6CD-s rádióm van,nappal semmit nem látok belőle.Ez ilyen,vagy csak nekem ilyen?
Külső tükörben lévő kilépőfény nem világít, ízzókat cseréltem,nem tudom a működésébe beleszól-e a fényérzékelő.Semmit nem említ a kezelési.
Nincs riasztóm,úgy néz ki.Nem lenne probléma gyártmányozni,ha lenne kapcsolási rajzom,tulajdonképpen ez segítene a többi bajomon is talán.
Mert pl. a biztiknél is van egy-egy szimbólum,de kizárt dolognak tartom,hogy csak az ábrán a szimbólummal jelölt fogyasztó működne róla egyedül, és a reléket sem jelöli a könyv,pedig ezekről is jó lenne tudni.
Amennyiben válaszol valaki,előre is köszönöm.




Sajna a 6cd rádio ilyen nekem is,rásüt a nap nemlátni semmit.A fényérzékelő nem szol bele a kilépőfény müködésébe.A GHIA változatba elvileg van riasztó,honnan tudod,hogy nincs benne riasztó? (auto leriaszt,motorháztető felpattint és ha szol hátulrol a duda akkor van ha nem akkor még mindig megnézheted a bal hátso kárpit mögött van-e duda,ha van akkor valami érintkezés hiba lehet)
Naplózva

2004.08... Ford Mondeo 2.0 TDCi GHIA  5 ajtó,EGR OFF,Visteon szabadonfutó, 1 db kormány,4 alukerék+1 pot stb.
R 1 3 5  
 └-┼┼┤   
   2 4 6
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #16125 Dátum: 2013.05.02 csütörtök, 20:01:25 »

Sajna a 6cd rádio ilyen nekem is,rásüt a nap nemlátni semmit.A fényérzékelő nem szol bele a kilépőfény müködésébe.A GHIA változatba elvileg van riasztó,honnan tudod,hogy nincs benne riasztó? (auto leriaszt,motorháztető felpattint és ha szol hátulrol a duda akkor van ha nem akkor még mindig megnézheted a bal hátso kárpit mögött van-e duda,ha van akkor valami érintkezés hiba lehet)

Nekem Ghia és nincs benne gyári riasztó.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
NemTom
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1077



E-mail
« Új hozzászólás #16126 Dátum: 2013.05.02 csütörtök, 20:10:05 »

Nekem Ghia és nincs benne gyári riasztó.

Nekem is Ghia, és nincs benne riasztó. A riasztó nem volt alapfelszereltség.
Naplózva

2.0 TDCI 115le EU4 - MTX75 - Mondeo Ghia Kombi - 2004/05 - EGR & Kat OFF; ZEN; DRL; SAMCO turbócső; Kartergáz leválasztó "bödön"Smiley
mk3sanyi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


E-mail
« Új hozzászólás #16127 Dátum: 2013.05.02 csütörtök, 20:17:07 »

Gondolom, a sony fekete alapon zöld betűi kevésbé látható fényben.
A tükrök lámpái a belső és lábtérvilágítással együtt kell, hogy működjenek. A fényérzékelő az automata fényszóróhoz van és egyben van az esőérzékelővel, ami ugye az ablaktörlőhöz kell.
A biztosítékoknál döntően a jelzett fogyasztó működik róla. Szinte biztos.
A biztosítékokról és a relékről is van talán a wiki-ben leírás.
Az első, belső lámpánál vannak ultrahang érzékelők? Ha igen van gyári riasztód. Ha nincs, még mindig lehet gyári riasztód csak belső térvédelem nélküli.
Egy riasztó bekötéséhez nem feltétlen kell kapcsolási rajz. A tükörvilágításhoz sem szükséges.






Arra gondoltam,ha nem nekem kell megkeresni a színeket,és végigkövetni,talán könnyebb.Legalább is a rajzon ez látszani szokott.
Naplózva

2005 Mondeo mk3 Ghia ExecutiveTdci 2.2 155 ló 6 Seb.
Bandi ST220
Vendég
« Új hozzászólás #16128 Dátum: 2013.05.02 csütörtök, 20:19:54 »

Sziasztok!

Most cseréltem mk1-et Mk3-ra.Néhány apróságot kivéve rendben lévőnek tűnik a gépállat,de van némi hiányosság,szeretném,ha ezekben segítene valaki.
 Sony 6CD-s rádióm van,nappal semmit nem látok belőle.Ez ilyen,vagy csak nekem ilyen?
Külső tükörben lévő kilépőfény nem világít, ízzókat cseréltem,nem tudom a működésébe beleszól-e a fényérzékelő.Semmit nem említ a kezelési.
Nincs riasztóm,úgy néz ki.Nem lenne probléma gyártmányozni,ha lenne kapcsolási rajzom,tulajdonképpen ez segítene a többi bajomon is talán.
Mert pl. a biztiknél is van egy-egy szimbólum,de kizárt dolognak tartom,hogy csak az ábrán a szimbólummal jelölt fogyasztó működne róla egyedül, és a reléket sem jelöli a könyv,pedig ezekről is jó lenne tudni.
Amennyiben válaszol valaki,előre is köszönöm.





Szia,

Nekem mind a két tükörnél el volt teljesen oxidálva a csatlakozója a kilépőfénynek. Egy szivaccsal van körbetekerve, hogy minden vizet oda vonzzon. Smiley
 Teljesen elkorhadt a réz érintkező a csatlakozókban. Azokat szépen levág, sima összedugós csatlakozók fel, és már jó is lett.Smiley
Naplózva
mk3sanyi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


E-mail
« Új hozzászólás #16129 Dátum: 2013.05.02 csütörtök, 20:22:23 »

Sajna a 6cd rádio ilyen nekem is,rásüt a nap nemlátni semmit.A fényérzékelő nem szol bele a kilépőfény müködésébe.A GHIA változatba elvileg van riasztó,honnan tudod,hogy nincs benne riasztó? (auto leriaszt,motorháztető felpattint és ha szol hátulrol a duda akkor van ha nem akkor még mindig megnézheted a bal hátso kárpit mögött van-e duda,ha van akkor valami érintkezés hiba lehet)
Hát ez-az,hiába pattintom a motorháztetőt,mert nincs ami a pattintást érzékelné,nincs az utastérben ultrahang sem,az Mk1-ben volt,már spórolnak azóta
Naplózva

2005 Mondeo mk3 Ghia ExecutiveTdci 2.2 155 ló 6 Seb.
mk3sanyi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


E-mail
« Új hozzászólás #16130 Dátum: 2013.05.02 csütörtök, 20:25:56 »

Szia,

Nekem mind a két tükörnél el volt teljesen oxidálva a csatlakozója a kilépőfénynek. Egy szivaccsal van körbetekerve, hogy minden vizet oda vonzzon. Smiley
 Teljesen elkorhadt a réz érintkező a csatlakozókban. Azokat szépen levág, sima összedugós csatlakozók fel, és már jó is lett.Smiley
Ezen túl vagyok,fény továbbra sincs,de az támpont,hogy a belső világítással kell együtt égnie,majd ezt megnézem 7végén.Amúgy sem tragédia,de jobban szeretem,hogy ami megvan működik.
Naplózva

2005 Mondeo mk3 Ghia ExecutiveTdci 2.2 155 ló 6 Seb.
gorsee
Vendég
« Új hozzászólás #16131 Dátum: 2013.05.02 csütörtök, 20:27:49 »

Ok, köszi mindenkinek!
Szóval fel tudom valahogy nyitni a tetejét és utántölteni? Nem akartam erőszakoskodni vele Wink


Ha felnyitod ugrik a garancia. már ha van még rá...
Naplózva
mk3sanyi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


E-mail
« Új hozzászólás #16132 Dátum: 2013.05.02 csütörtök, 20:28:42 »

Sajna a 6cd rádio ilyen nekem is,rásüt a nap nemlátni semmit.A fényérzékelő nem szol bele a kilépőfény müködésébe.A GHIA változatba elvileg van riasztó,honnan tudod,hogy nincs benne riasztó? (auto leriaszt,motorháztető felpattint és ha szol hátulrol a duda akkor van ha nem akkor még mindig megnézheted a bal hátso kárpit mögött van-e duda,ha van akkor valami érintkezés hiba lehet)
Akkor majd nézegetem este laugh,azt hittem a világítás vezérlésével van baj.
Naplózva

2005 Mondeo mk3 Ghia ExecutiveTdci 2.2 155 ló 6 Seb.
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #16133 Dátum: 2013.05.02 csütörtök, 22:06:42 »

Nekem is Ghia, és nincs benne riasztó. A riasztó nem volt alapfelszereltség.

Az enyém meg Trend és van.
Naplózva
karirulez
Vendég
« Új hozzászólás #16134 Dátum: 2013.05.04 szombat, 12:41:51 »

sziasztok,
bejött a meleg, elkezdtem használni a légkondit és azt vettem észre, hogy a sofőr ülés irányába nem fúj olyan hideget, mint az anyósülés felé sem akkor ha felfelé a szélvédőre irányítom a levegőt, sem akkor ha magam felé irányítom.
miért lehet ez, hogy a középkonzoltól jobbra fújja a hideget, balra viszont kevésbé?
valakinek valami ötlet?
üdv
Naplózva
rugo82
Vendég
« Új hozzászólás #16135 Dátum: 2013.05.04 szombat, 16:48:54 »

Sziasztok! Valaki tudna esetleg segiteni hol tudnék  pótkulcsot csináltatni,és kb mennyi lenne?Vettem nemrég egy mondeot,de csak egy kulcs volt hozzá,és szeretnék egy tartalékot! Szombathely környékén lenne a legmegfelelöbb!
Köszi,Tomi!
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #16136 Dátum: 2013.05.04 szombat, 17:02:36 »

Sziasztok! Valaki tudna esetleg segiteni hol tudnék  pótkulcsot csináltatni,és kb mennyi lenne?Vettem nemrég egy mondeot,de csak egy kulcs volt hozzá,és szeretnék egy tartalékot! Szombathely környékén lenne a legmegfelelöbb!
Köszi,Tomi!

Márkaszervizben a legegyszerűbb. Lehet tudnak alvázszámra/kulcskódra is rendelni és úgyis fel kell tanítani a kulcsot az autóhoz.
Ehhez diagnosztikai műszer szükséges.

Szóval ott egy helyen megoldanak mindent.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #16137 Dátum: 2013.05.04 szombat, 20:43:28 »

Tud esetleg valaki kölcsön adni egy akku töltőt Bp XII. kerület környéken? Ki kellene találnom, hogy a döglött akksi vagy a sz@r generátor miatt 13,5-13,8v a töltés az előírt 14,4v helyett. (ez jelenlegi helyzet, üzemmeleg motornál, jelentős fogyasztó nélküli üzemnél)  wave
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
rugo82
Vendég
« Új hozzászólás #16138 Dátum: 2013.05.04 szombat, 20:57:05 »

Márkaszervizben a legegyszerűbb. Lehet tudnak alvázszámra/kulcskódra is rendelni és úgyis fel kell tanítani a kulcsot az autóhoz.
Ehhez diagnosztikai műszer szükséges.

Szóval ott egy helyen megoldanak mindent.
Köszi!Akkor majd a szombathelyi szervizben megkérdezem,bár akkor biztos nem olcso dolog!
Néha elég nehezen is tudom elforditani a kulcsot a gyujtáskapcsoloban,van hogy egy darabig mozgatnom kell hogy sikerüljön ráadni a gyujtást!Ez attol lehet hogy már meg van kopva a kulcs?
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #16139 Dátum: 2013.05.04 szombat, 20:59:12 »

Köszi!Akkor majd a szombathelyi szervizben megkérdezem,bár akkor biztos nem olcso dolog!
Néha elég nehezen is tudom elforditani a kulcsot a gyujtáskapcsoloban,van hogy egy darabig mozgatnom kell hogy sikerüljön ráadni a gyujtást!Ez attol lehet hogy már meg van kopva a kulcs?

Lehet attól is, de lehet a zárbetét is kopott. Az utóbbihoz kapható lamella szett és újra lehet lamellázni, ha nagyon kopott lenne......bár rengeteget kell használni, hogy megkopjon.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #16140 Dátum: 2013.05.04 szombat, 20:59:44 »

Tud esetleg valaki kölcsön adni egy akku töltőt Bp XII. kerület környéken? Ki kellene találnom, hogy a döglött akksi vagy a sz@r generátor miatt 13,5-13,8v a töltés az előírt 14,4v helyett. (ez jelenlegi helyzet, üzemmeleg motornál, jelentős fogyasztó nélküli üzemnél)  wave

töltőm van, de sajnos nem arra vagyok
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
rugo82
Vendég
« Új hozzászólás #16141 Dátum: 2013.05.04 szombat, 21:11:03 »

Lehet attól is, de lehet a zárbetét is kopott. Az utóbbihoz kapható lamella szett és újra lehet lamellázni, ha nagyon kopott lenne......bár rengeteget kell használni, hogy megkopjon.

Köszi!  worship
Naplózva
H. Balázs
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1667



« Új hozzászólás #16142 Dátum: 2013.05.04 szombat, 21:24:01 »

Sziasztok! Valaki tudna esetleg segiteni hol tudnék  pótkulcsot csináltatni,és kb mennyi lenne?Vettem nemrég egy mondeot,de csak egy kulcs volt hozzá,és szeretnék egy tartalékot! Szombathely környékén lenne a legmegfelelöbb!
Köszi,Tomi!
Tojás alakú a kulcs?(ird ki a kocsid paramétereit évjárat stb)
Naplózva

2014/9 Mondeo 2.0 tdci tit 140 le

2021.06 2.0 tdci Transit Jumbo 170 ló
2010 Ducato 2.3 120 ló
 EX 2006/12 Mondeo 2,0 tdci  combi eur4 DPF 130 ló EGR OFF (CigisBalu)
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #16143 Dátum: 2013.05.04 szombat, 23:39:41 »

Tud esetleg valaki kölcsön adni egy akku töltőt Bp XII. kerület környéken? Ki kellene találnom, hogy a döglött akksi vagy a sz@r generátor miatt 13,5-13,8v a töltés az előírt 14,4v helyett. (ez jelenlegi helyzet, üzemmeleg motornál, jelentős fogyasztó nélküli üzemnél)  wave

Ákos!

Holnap este, ha kijössz érte, oda tudom adni az enyémet. (Sajna 5-15-ig meló, azután Anyák napja, ezért este) wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
mk3sanyi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


E-mail
« Új hozzászólás #16144 Dátum: 2013.05.05 vasárnap, 09:24:34 »

Sziasztok!
Az előző problémáim sikeresen megoldódtak! Tükörlámpa,riasztó,a rádió kijelzőjét ugyan nem látom,de nem baj.
Viszont tegnap kellett mennem először este,örültem is a xenonnak,de az orrom elé világít az összes lámpa.Gondolom az automata szabályzással van valami probléma.Javította ezt már valaki?Hol vannak az érzékelők?
Naplózva

2005 Mondeo mk3 Ghia ExecutiveTdci 2.2 155 ló 6 Seb.
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #16145 Dátum: 2013.05.05 vasárnap, 10:09:08 »

Sziasztok!
Az előző problémáim sikeresen megoldódtak! Tükörlámpa,riasztó,a rádió kijelzőjét ugyan nem látom,de nem baj.
Viszont tegnap kellett mennem először este,örültem is a xenonnak,de az orrom elé világít az összes lámpa.Gondolom az automata szabályzással van valami probléma.Javította ezt már valaki?Hol vannak az érzékelők?

Lengőkarokon.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #16146 Dátum: 2013.05.05 vasárnap, 10:38:58 »

Sziasztok!
Az előző problémáim sikeresen megoldódtak! Tükörlámpa,riasztó,a rádió kijelzőjét ugyan nem látom,de nem baj.
Viszont tegnap kellett mennem először este,örültem is a xenonnak,de az orrom elé világít az összes lámpa.Gondolom az automata szabályzással van valami probléma.Javította ezt már valaki?Hol vannak az érzékelők?

Nem feltétlenül... Bal első és jobb hátsó lengőkaron van egyébként, vagy fordítva... Mk3 magasságállítása egy kupac... Na mindegy. Szóval állítsd nyugodtan feljebb a csavarokkal a lámpánál.
Ez ilyen.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
mk3sanyi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


E-mail
« Új hozzászólás #16147 Dátum: 2013.05.05 vasárnap, 10:56:17 »

Nem feltétlenül... Bal első és jobb hátsó lengőkaron van egyébként, vagy fordítva... Mk3 magasságállítása egy kupac... Na mindegy. Szóval állítsd nyugodtan feljebb a csavarokkal a lámpánál.
Ez ilyen.
Köszönöm!
Valószínűleg állítás lesz belőle.Az egyiket megtaláltam a bal hátsó keréknél,erre nem reagál.
Naplózva

2005 Mondeo mk3 Ghia ExecutiveTdci 2.2 155 ló 6 Seb.
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #16148 Dátum: 2013.05.05 vasárnap, 11:53:16 »

Mk3 magasságállítása egy kupac...

Mé má no... nálam teljesen jól műxik.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
DJK111
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 325



E-mail
« Új hozzászólás #16149 Dátum: 2013.05.05 vasárnap, 12:58:02 »

Köszönöm!
Valószínűleg állítás lesz belőle.Az egyiket megtaláltam a bal hátsó keréknél,erre nem reagál.

Szerintem a lengőkarokon elhelyezett szintezőket (jeladókat) nem lehet szabályozni, legalábbis én láttam őket kiszerelve és nincs rajtuk állítási lehetőség. Az én xenonom is "hivatalos" értékre van állítva autóvillamossági szerviz által, de eléggé lefelé világít így, nekem is ez a bajom...  hehe

Azt kell csinálni ha valakinek a hivatalos beállítás nem felel meg, hogy a lámpákon torx-al picit állítani felfelé.  wave
Naplózva

2012 MK4 2.0 TDCi 163LE PowerShift Titanium-Luxury
Oldalak: 1 ... 316 317 318 319 320 321 322 [323] 324 325 326 327 328 329 330 ... 742   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.107 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.