Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.14 kedd, 02:20:11 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 324 325 326 327 328 329 330 [331] 332 333 334 335 336 337 338 ... 742   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 10238059 alkalommal)
0 Felhasználó és 54 vendég van a témában
gaben901
Vendég
« Új hozzászólás #16500 Dátum: 2013.05.20 hétfő, 15:53:02 »

bocsi elirtam de ezek voltak benne ..... semmiféle kinai *** nem volt benne
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48454



« Új hozzászólás #16501 Dátum: 2013.05.20 hétfő, 15:58:35 »

melyik sony képes ilyenre?
amelyikre felvan programozva a bt.mk4 bármelyik,de mk3nál is volt nem egy.....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #16502 Dátum: 2013.05.20 hétfő, 15:59:09 »

bocsi elirtam de ezek voltak benne ..... semmiféle kinai *** nem volt benne
Pedig nem rossz márka egyik sem.
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #16503 Dátum: 2013.05.20 hétfő, 16:07:20 »

Tiéd biztosan nem tudja?
nem tudom.nekem a hat lemezes van.egyébként nem is próbáltam így fogalmam sincs hol kapcsoljam be rajta
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #16504 Dátum: 2013.05.20 hétfő, 16:08:33 »

nem tudom.nekem a hat lemezes van.egyébként nem is próbáltam így fogalmam sincs hol kapcsoljam be rajta
Hát akkor egy próbát megér, nem?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48454



« Új hozzászólás #16505 Dátum: 2013.05.20 hétfő, 16:08:46 »

nem tudom.nekem a hat lemezes van.egyébként nem is próbáltam így fogalmam sincs hol kapcsoljam be rajta
ha van benne akkor a menü gombot hosszan nyomva,bejön a bt on-off funkció.ha nem,akkor nincs benne.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #16506 Dátum: 2013.05.20 hétfő, 16:12:52 »

ha van benne akkor a menü gombot hosszan nyomva,bejön a bt on-off funkció.ha nem,akkor nincs benne.
mindjárt kiderül
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #16507 Dátum: 2013.05.20 hétfő, 16:29:38 »

ha van benne akkor a menü gombot hosszan nyomva,bejön a bt on-off funkció.ha nem,akkor nincs benne.
csak a vid kód jön be
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Roy
Vendég
« Új hozzászólás #16508 Dátum: 2013.05.20 hétfő, 16:31:35 »

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék tőletek...

Mondeo MK3 TDCI 2005-ös sedan. Bal hátsó index nem villog :-( Izzót megnéztem, cseréltem, kipróbáltam OK! Gondoltam hátha az izzók foglalatát képező műanyag panel romlott el (szakadás), de az is OK, mert a jobb oldalra áttéve villog az irányjelző. Természetesen elakadásjelző módban sem villog a bál hátsó, csak a többi 3 illetve az oldalvillogók.

Csatlakozónál megmértem, világoskék kábel megy a bal hátsó index lámpához. Azt feltételezem, hogy ez a kábel szakadhatott el valahol a karosszériában, ahol nem látom.
Tudnátok segíteni, hogy hol mehet ez a kábel, illetve elől hol lehet bekötve elöl a reléhez? Egyáltalán hol van az index relé? Például biztosítéka külön nincsen, ami elég meglepő számomra. Esetlegesen valaki tudna nekem küldeni egy villamos kapcsolási rajzot az irányjelző rendszerről?

Előre is nagyon szépen köszönöm segítségeteket!!!!

Roy.
Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #16509 Dátum: 2013.05.20 hétfő, 16:38:17 »

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék tőletek...

Mondeo MK3 TDCI 2005-ös sedan. Bal hátsó index nem villog :-( Izzót megnéztem, cseréltem, kipróbáltam OK! Gondoltam hátha az izzók foglalatát képező műanyag panel romlott el (szakadás), de az is OK, mert a jobb oldalra áttéve villog az irányjelző. Természetesen elakadásjelző módban sem villog a bál hátsó, csak a többi 3 illetve az oldalvillogók.

Csatlakozónál megmértem, világoskék kábel megy a bal hátsó index lámpához. Azt feltételezem, hogy ez a kábel szakadhatott el valahol a karosszériában, ahol nem látom.
Tudnátok segíteni, hogy hol mehet ez a kábel, illetve elől hol lehet bekötve elöl a reléhez? Egyáltalán hol van az index relé? Például biztosítéka külön nincsen, ami elég meglepő számomra. Esetlegesen valaki tudna nekem küldeni egy villamos kapcsolási rajzot az irányjelző rendszerről?

Előre is nagyon szépen köszönöm segítségeteket!!!!

Roy.

Szia! Nincs relé. GEM vezérli. 4ajtósoknál a csomagtérajtóba átvezető gumicsőben szeretnek megszakadni a kábelek, én ott kezdeném.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #16510 Dátum: 2013.05.20 hétfő, 16:59:07 »

Szia! Nincs relé. GEM vezérli. 4ajtósoknál a csomagtérajtóba átvezető gumicsőben szeretnek megszakadni a kábelek, én ott kezdeném.

A hátsó lámpa vezetéke nem megy át a csomagtérajtóba.  wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Roy
Vendég
« Új hozzászólás #16511 Dátum: 2013.05.20 hétfő, 17:02:18 »

Szia! Nincs relé. GEM vezérli. 4ajtósoknál a csomagtérajtóba átvezető gumicsőben szeretnek megszakadni a kábelek, én ott kezdeném.

Szia!

Nagyon köszönöm, megnézem a csomagtérajtó átvezető gumicsőben. Bár én azt gondolom, hogy ott inkább csak azok a kábelek lehetnek elvezetve, amik a csomagtérajtó elektronikához mehetnek. Pl. rendszámtábla világítás, központi zár kábel stb...

Ennek ellenére mégis azt ajánlod, hogy nézzek szét arrafelé?

A GEM-az mit jelent? Központi vezérlőegység (computer) ?

Nagyon köszönöm a gyors visszajelzésedet!

Roy.
Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #16512 Dátum: 2013.05.20 hétfő, 17:03:26 »

A hátsó lámpa vezetéke nem megy át a csomagtérajtóba.  wave

És tényleg  hehe  falbav

Szia!

Nagyon köszönöm, megnézem a csomagtérajtó átvezető gumicsőben. Bár én azt gondolom, hogy ott inkább csak azok a kábelek lehetnek elvezetve, amik a csomagtérajtó elektronikához mehetnek. Pl. rendszámtábla világítás, központi zár kábel stb...

Ennek ellenére mégis azt ajánlod, hogy nézzek szét arrafelé?

A GEM-az mit jelent? Központi vezérlőegység (computer) ?

Nagyon köszönöm a gyors visszajelzésedet!

Roy.

Ott ne nézegesd, mert hülyeséget írtam.  levele
Naplózva
Roy
Vendég
« Új hozzászólás #16513 Dátum: 2013.05.20 hétfő, 17:04:40 »

A hátsó lámpa vezetéke nem megy át a csomagtérajtóba.  wave

Szia!

Én is úgy gondolom, hogy oda csak azok a vezetékek mennek, amik a csomagtartófedélben lévő elektromos egységekhez mehetnek....

Számomra az lenne a legfontosabb infó, hogy a lámpából előre haladó vezeték, hol csatlakozik valamilyen egységhez, mert akkor ahhoz mérném a szakadást.

Üdv,
Roy
Naplózva
Roy
Vendég
« Új hozzászólás #16514 Dátum: 2013.05.20 hétfő, 17:06:30 »

És tényleg  hehe  falbav

Ott ne nézegesd, mert hülyeséget írtam.  levele

Rendicsek! :-)

Azt próbálom kideríteni, hogy elől hová csatlakozhat ez a kábel, mert akkor onnan tudnék szakadást mérni, illetve egy külső átkötö kábellel áthidalni, hogy biztos legyek benne, kábelszakadásról lehet szó.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48454



« Új hozzászólás #16515 Dátum: 2013.05.20 hétfő, 17:32:14 »

csak a vid kód jön be
ez nem jelent még semmit.lehet,hogy fel lehet programozni ids-el.mk4nél simán.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26980


E-mail
« Új hozzászólás #16516 Dátum: 2013.05.20 hétfő, 18:51:37 »

Szia!

Nagyon köszönöm, megnézem a csomagtérajtó átvezető gumicsőben. Bár én azt gondolom, hogy ott inkább csak azok a kábelek lehetnek elvezetve, amik a csomagtérajtó elektronikához mehetnek. Pl. rendszámtábla világítás, központi zár kábel stb...

Ennek ellenére mégis azt ajánlod, hogy nézzek szét arrafelé?

A GEM-az mit jelent? Központi vezérlőegység (computer) ?

Nagyon köszönöm a gyors visszajelzésedet!

Roy.

A vezető bal térdénél a kis fiókot kibillented, ott van a CJB (central junction box), amin amúgy a biztosítéktábla is van. Szerintem ott kell végződnie a kék kábelnek, és onnan megy tovább a GEM-hez (jobb oldalon, a kesztyűtartó mögött, 15x15-ös doboz 5 kábelkorbácsra való drótcsatlakozással).

Küldöm E-mailben a kapcsrajzokat.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Roy
Vendég
« Új hozzászólás #16517 Dátum: 2013.05.20 hétfő, 19:06:56 »

A vezető bal térdénél a kis fiókot kibillented, ott van a CJB (central junction box), amin amúgy a biztosítéktábla is van. Szerintem ott kell végződnie a kék kábelnek, és onnan megy tovább a GEM-hez (jobb oldalon, a kesztyűtartó mögött, 15x15-ös doboz 5 kábelkorbácsra való drótcsatlakozással).

Küldöm E-mailben a kapcsrajzokat.

AndyA

Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget!

Megtaláltam az indexlámpa kábel szakadást, a probléma megoldódott! :-) :-)
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #16518 Dátum: 2013.05.20 hétfő, 20:55:10 »

Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget!

Megtaláltam az indexlámpa kábel szakadást, a probléma megoldódott! :-) :-)


És végül hol volt elszakadva? wow1
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
mrSalieri
Vendég
« Új hozzászólás #16519 Dátum: 2013.05.20 hétfő, 20:59:54 »

Üdv
valaki tud segiteni abban hogy az automata klima hibatörlés ami le van irva itt is,miért nem megy 2005-ös mondeon?
köszi
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #16520 Dátum: 2013.05.20 hétfő, 21:01:33 »

Üdv
valaki tud segiteni abban hogy az automata klima hibatörlés ami le van irva itt is,miért nem megy 2005-ös mondeon?
köszi
Mire gondolsz konkrétan?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48454



« Új hozzászólás #16521 Dátum: 2013.05.20 hétfő, 21:02:23 »

Üdv
valaki tud segiteni abban hogy az automata klima hibatörlés ami le van irva itt is,miért nem megy 2005-ös mondeon?
köszi
töröld diaggal....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #16522 Dátum: 2013.05.20 hétfő, 21:03:00 »

töröld diaggal....
De ha nem oldja meg neki a hibát, akkor azonnal visszajön.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48454



« Új hozzászólás #16523 Dátum: 2013.05.20 hétfő, 21:04:36 »

De ha nem oldja meg neki a hibát, akkor azonnal visszajön.
akkor meg pláne kell a diagcucc. vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #16524 Dátum: 2013.05.20 hétfő, 21:07:30 »

Üdv
valaki tud segiteni abban hogy az automata klima hibatörlés ami le van irva itt is,miért nem megy 2005-ös mondeon?
köszi
Mert fennálló (elektromos) hiba.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
MFC100
Vendég
« Új hozzászólás #16525 Dátum: 2013.05.21 kedd, 08:22:19 »

Sziasztok!

Egy 2004-es 131 Le TDCI automata kombi Mondeom van. A következő hibajelenségek fordulnak elő. A kocsi hidegen jól indul, de 1-2 percig dadog a motor és ugrál az alapjárat. Ha eléri az üzemi hőfokot és leállítom a kocsit és újra indítózom, akkor az indítás jó, de csak 7-800-as fordulatra emelkedik a fordulatszám, de egyenletes a járása viszont gázadásra nem reagál és a töltésjelző világít, tehát nincs töltésem. A hiba 1-2 perc után megszűnik vagy többszöri újra indítás után kapja el a megfelelő fordulatszámot. A szerelőnél nem találtak erre hibakódot. Már kicseréltették velem a gyújtáskapcsolót, de semmi nem változott. Egyszer már önindítót is kellett cserélnem a sok indítózás miatt. Mi lehet az ok? Fordult már elő valakinél hasonló? A másik hibajelzés a kipörgésgátló lámpa kivillanása 1 óra folyamatos autózás után....Működni működik, de a visszajelző világít...

Előre is köszi a segítséget.
Naplózva
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #16526 Dátum: 2013.05.21 kedd, 10:11:40 »


Nézed meg a generátorodat és az akkut első körben.
Naplózva
MFC100
Vendég
« Új hozzászólás #16527 Dátum: 2013.05.21 kedd, 10:22:03 »

Nézed meg a generátorodat és az akkut első körben.

Szia! Mindkettőt kicseréltem és a hiba ugyanígy megmaradt sajnos.
Naplózva
escse
Vendég
« Új hozzászólás #16528 Dátum: 2013.05.21 kedd, 11:04:02 »

Áramtalanítsd az autót 5-10 percre.
Rádió kód legyen meg.

Köszi,  megpróbálom!  wave
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #16529 Dátum: 2013.05.21 kedd, 11:26:53 »



Ha gázadásra nem reagál, akkor lehet még az elektromos gázpedál hibája is szerintem. Legvégső esetben porlasztó.
Naplózva
gada8
Vendég
« Új hozzászólás #16530 Dátum: 2013.05.21 kedd, 14:09:16 »

Helló!A mondeomban travel pilot ex van.A kérdés h. tudja e kezelni ez a lejátszó a bluetooth-t?Előre is köszi!

Az autóm:2005,2,0tdci,130LE
Naplózva
gada8
Vendég
« Új hozzászólás #16531 Dátum: 2013.05.21 kedd, 14:11:57 »

Ill. még 1kérdés!Honnan szerzhető be hozzá(travel pilot ex)navi CD?A neten horror.Köszi!!!
Naplózva
ladis
Vendég
« Új hozzászólás #16532 Dátum: 2013.05.21 kedd, 19:59:41 »

Sziasztok.
Egy kis segítség kellene. Egy éve vettem a 2001 09. gyártott 2.0 TDDI Mondimat a távirányító a kulcson nem működött (elemet cseréltem benne utána se) ezért direktbe használtam szépen el is kopott  annyira hogy az ajtókat tudom még vele nyitni de már a gyújtáskapcsolót nem fordítja el , jelenleg a tartalék kulcsot használom ami távirányító nélküli. Szeretnék egy másik kulcsot hozzá csináltatni amin működő távirányító is van. Hol tudnák a problémámra megoldást találni és kb mennyibe kerül ? Jelenleg Belgiumban élek júliusban megyek Mo.-ra Kom.-Esztergom  megye de sajna csak 2 hétig tudok maradni itt a ford szervizbe horribilis árat mondtak  egy kulcs készítésre.
Várom a jó megoldási ötleteket előre is köszi mindenkinek!!!!!
Üdv. mindenkinek Ladis  wave
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #16533 Dátum: 2013.05.21 kedd, 20:06:47 »

Sziasztok.
Egy kis segítség kellene. Egy éve vettem a 2001 09. gyártott 2.0 TDDI Mondimat a távirányító a kulcson nem működött (elemet cseréltem benne utána se) ezért direktbe használtam szépen el is kopott  annyira hogy az ajtókat tudom még vele nyitni de már a gyújtáskapcsolót nem fordítja el , jelenleg a tartalék kulcsot használom ami távirányító nélküli. Szeretnék egy másik kulcsot hozzá csináltatni amin működő távirányító is van. Hol tudnák a problémámra megoldást találni és kb mennyibe kerül ? Jelenleg Belgiumban élek júliusban megyek Mo.-ra Kom.-Esztergom  megye de sajna csak 2 hétig tudok maradni itt a ford szervizbe horribilis árat mondtak  egy kulcs készítésre.
Várom a jó megoldási ötleteket előre is köszi mindenkinek!!!!!
Üdv. mindenkinek Ladis  wave

Másoltatsz egy kulcsot a távirányító nélküliről, eleve olyat, amibe bele lehet tenni a távirányítót és kész is vagy. Persze meg kell tudni, hogy a távirányító jó-e........ meg kell próbálni feltanítani, ha úgy sem megy....javítás, ha lehet....ha nem másik kell.


Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #16534 Dátum: 2013.05.21 kedd, 20:07:36 »

Sziasztok.
Egy kis segítség kellene. Egy éve vettem a 2001 09. gyártott 2.0 TDDI Mondimat a távirányító a kulcson nem működött (elemet cseréltem benne utána se) ezért direktbe használtam szépen el is kopott  annyira hogy az ajtókat tudom még vele nyitni de már a gyújtáskapcsolót nem fordítja el , jelenleg a tartalék kulcsot használom ami távirányító nélküli. Szeretnék egy másik kulcsot hozzá csináltatni amin működő távirányító is van. Hol tudnák a problémámra megoldást találni és kb mennyibe kerül ? Jelenleg Belgiumban élek júliusban megyek Mo.-ra Kom.-Esztergom  megye de sajna csak 2 hétig tudok maradni itt a ford szervizbe horribilis árat mondtak  egy kulcs készítésre.
Várom a jó megoldási ötleteket előre is köszi mindenkinek!!!!!
Üdv. mindenkinek Ladis  wave

A távirányítót fel kell tanítani. A könyvében le van írva, hogy hogy kell. Ha nincs meg, innen a fórumról le tudod tölteni. Nem kell másik távirányítót venni, csak a tollat, amit lemásoltatsz arról, amit most használsz (elvileg van egy kódja a kulcsnak, de ha nincs meg, egy jó kulcsos le tudja nézni róla)  és kész. Új távirányítót csak akkor vegyél, ha ezt nem tudod feltanítani.
Naplózva
ladis
Vendég
« Új hozzászólás #16535 Dátum: 2013.05.22 szerda, 20:08:34 »

Sziasztok !
Köszönöm a válaszokat. Valszeg kell új távirányító mert amit kaptam a kocsihoz egyáltalán nem működött cseréltem benne  elemet is de semmi reakció. Hogyan tudnám ellenőrizni hogy a távirányító rossz vagy a kocsiban a vevő egységgel van probléma , csak szerviz, vagy van más megoldás is ? Magyarországon kb. mennyiért tudnám megcsináltatni ,és hol ?
Ötletek ?
Ja igen ,és az összes papír amit kaptam a kocsihoz holland nyelvű a szakmai szavak meg ........ húúúúú az általános beszéd  se megy még zökkenő nélkül . Érdekelne magyar leírás is a kocsihoz .

További szép napot ,üdv Ladis
Naplózva
Csabi77
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1146



E-mail
« Új hozzászólás #16536 Dátum: 2013.05.22 szerda, 20:36:14 »

Sziasztok !
Köszönöm a válaszokat. Valszeg kell új távirányító mert amit kaptam a kocsihoz egyáltalán nem működött cseréltem benne  elemet is de semmi reakció. Hogyan tudnám ellenőrizni hogy a távirányító rossz vagy a kocsiban a vevő egységgel van probléma , csak szerviz, vagy van más megoldás is ? Magyarországon kb. mennyiért tudnám megcsináltatni ,és hol ?
Ötletek ?
Ja igen ,és az összes papír amit kaptam a kocsihoz holland nyelvű a szakmai szavak meg ........ húúúúú az általános beszéd  se megy még zökkenő nélkül . Érdekelne magyar leírás is a kocsihoz .

További szép napot ,üdv Ladis





Ha régóta lemerült az elem akkor elemcsere után 4szer gyújtás rá akkor lesz egy sípolás(programozás) egyik gombot megnyomod a távírányítót és kész
Naplózva

2004 MK3 Hatchback Trend+ 1.8 125PS
Csabi77
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1146



E-mail
« Új hozzászólás #16537 Dátum: 2013.05.22 szerda, 20:44:17 »

Ja ha bejön várom az üveg belga sört eplus2
Naplózva

2004 MK3 Hatchback Trend+ 1.8 125PS
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #16538 Dátum: 2013.05.22 szerda, 21:04:15 »

Sziasztok !
Köszönöm a válaszokat. Valszeg kell új távirányító mert amit kaptam a kocsihoz egyáltalán nem működött cseréltem benne  elemet is de semmi reakció. Hogyan tudnám ellenőrizni hogy a távirányító rossz vagy a kocsiban a vevő egységgel van probléma , csak szerviz, vagy van más megoldás is ? Magyarországon kb. mennyiért tudnám megcsináltatni ,és hol ?
Ötletek ?
Ja igen ,és az összes papír amit kaptam a kocsihoz holland nyelvű a szakmai szavak meg ........ húúúúú az általános beszéd  se megy még zökkenő nélkül . Érdekelne magyar leírás is a kocsihoz .

További szép napot ,üdv Ladis


Az ellenőrzése pofon egyszerű. Kiveszed a távirányítót a kulcsból, ott látsz egy LED-et. Ha van kamerás mobilod, akkor bekapcsolod a kamerát, ráirányítod azt a LED-et, majd megnyomod az egyik gombot a távirányítón. Ha működik, akkor a kamera képén látod, hogy világít. a magyar leírást pedig itt találod: http://mondeo.hu/ftp/pdf/kezelesi/mondeo_3_kezelesi.pdf
Naplózva
badzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 219


a másik egy Honda CBR600RR '07...


E-mail
« Új hozzászólás #16539 Dátum: 2013.05.22 szerda, 21:26:15 »

Sziasztok! Meghalt az egyik kürtöm, alig hallani még a városban is.
Az lenne a kérdésem, hogy merre található és milyen típusú kürt van a Mondeoban (mk3 FL)? Mármint, hogy milyen a bekötése: 2 vezetékes, vagy a házon keresztül testel?
Vagy nézzek inkább a Cromaxnál? Légkürtöt nincs kedvem beszerelni...  nyes
Naplózva

'05 mk3 kombi, 2.0 TDCi, F1 automata, GHIA+
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #16540 Dátum: 2013.05.22 szerda, 21:34:17 »

Sziasztok! Meghalt az egyik kürtöm, alig hallani még a városban is.
Az lenne a kérdésem, hogy merre található és milyen típusú kürt van a Mondeoban (mk3 FL)? Mármint, hogy milyen a bekötése: 2 vezetékes, vagy a házon keresztül testel?
Vagy nézzek inkább a Cromaxnál? Légkürtöt nincs kedvem beszerelni...  nyes

A cromax két fajtát dob: https://cromax.hu/ford/mondeo-2000-2007-/40000000-elektromos-rendszer/41540000-biztonsagirendszer-alkatreszei/41540361-kurt/?limitstart=0
Naplózva
Csabi77
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1146



E-mail
« Új hozzászólás #16541 Dátum: 2013.05.22 szerda, 21:35:28 »

Az ellenőrzése pofon egyszerű. Kiveszed a távirányítót a kulcsból, ott látsz egy LED-et. Ha van kamerás mobilod, akkor bekapcsolod a kamerát, ráirányítod azt a LED-et, majd megnyomod az egyik gombot a távirányítón. Ha működik, akkor a kamera képén látod, hogy világít. a magyar leírást pedig itt találod: http://mondeo.hu/ftp/pdf/kezelesi/mondeo_3_kezelesi.pdf

Micsoda trükk taps
Ez a mekgájver melyik részében volt?
Naplózva

2004 MK3 Hatchback Trend+ 1.8 125PS
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #16542 Dátum: 2013.05.22 szerda, 21:39:45 »

Az ellenőrzése pofon egyszerű. Kiveszed a távirányítót a kulcsból, ott látsz egy LED-et. Ha van kamerás mobilod, akkor bekapcsolod a kamerát, ráirányítod azt a LED-et, majd megnyomod az egyik gombot a távirányítón. Ha működik, akkor a kamera képén látod, hogy világít. a magyar leírást pedig itt találod: http://mondeo.hu/ftp/pdf/kezelesi/mondeo_3_kezelesi.pdf

az ott led?
aszittem az immo csipp vége  wow1
Naplózva
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #16543 Dátum: 2013.05.22 szerda, 21:41:43 »

Ez a mekgájver melyik részében volt?
Aztat nem tom, de az biztos, hogy bergrillsz is volt abban a részben. eplus2
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #16544 Dátum: 2013.05.22 szerda, 21:44:07 »

Micsoda trükk taps
Ez a mekgájver melyik részében volt?

Te nem próbáltad még? Én a TV távirányítójával szórakoztam így. Egyébként nem a mekgájver c. filmben ben láttam, hanem személyesen mekgájver mutatta meg a mútkó.  eplus2
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #16545 Dátum: 2013.05.22 szerda, 21:47:15 »

az ott led?
aszittem az immo csipp vége  wow1

Az az immo chip.
Ha infra LED lenne, akkor ki kellene látszódnia különben nem működne. Valamint használatkor rá kellene irányítani az autóra. Rádiós a távirányító.
Az infra LED ellenőrizhető a telefon kamerájával, pl. a TV távirányítón ki lehet próbálni.  Smiley
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #16546 Dátum: 2013.05.22 szerda, 21:47:22 »

Te nem próbáltad még? Én a TV távirányítójával szórakoztam így. Egyébként nem a mekgájver c. filmben ben láttam, hanem személyesen mekgájver mutatta meg a mútkó.  eplus2
Csák Norisz is ott vót? eplus2
Naplózva
ladis
Vendég
« Új hozzászólás #16547 Dátum: 2013.05.22 szerda, 22:10:10 »

Ja ha bejön várom az üveg belga sört eplus2
           

 nyes Köszi  ha bejön csak a márkát kell kiválasztanod viszem, de nehéz lesz kb 850-860 féle sör van majdnem minden falura jut egy fajta.
Naplózva
ladis
Vendég
« Új hozzászólás #16548 Dátum: 2013.05.22 szerda, 22:12:26 »

Az ellenőrzése pofon egyszerű. Kiveszed a távirányítót a kulcsból, ott látsz egy LED-et. Ha van kamerás mobilod, akkor bekapcsolod a kamerát, ráirányítod azt a LED-et, majd megnyomod az egyik gombot a távirányítón. Ha működik, akkor a kamera képén látod, hogy világít. a magyar leírást pedig itt találod: http://mondeo.hu/ftp/pdf/kezelesi/mondeo_3_kezelesi.pdf

Köszi szépen az infót!!
Naplózva
mkispet
Vendég
« Új hozzászólás #16549 Dátum: 2013.05.23 csütörtök, 21:51:53 »

Sziasztok!
Új tag vagyok. Nagyon sokat olvasom a forumot, sok érdekes dolgot amiből persze tanulok is. Fel szerettem volna tenni egy kérdést egy elektromos hibával kapcsolatban de egy fél napi keresgetés után megtaláltam a hibát. Gondolom megosztom veletek ha netán találkoztok ilyennel.
Németben vettem egy 2005-ös mondeot 2.0 Tdci-t 131le. A következő hibajelenséget produkálta. Indítás után néha rendbe volt és néha nem. A hibajelenség: megyek a pályán 130-cal egyszer csak kigyulladt a töltéslámpa az esp az abs és elmentek az órák és a számlálok helyén csak vonalak a motorból elment az erő de ment tovább az autó. Egy 20-30km után vissza jött a fordulatszámmérő és kialudt a töltéslámpa. Ekkor ha menet közben újraindítottam az autót, visszajött az erő és mint ha mi sem történt volna, ment tovább. Ahogy mentem tovább utána még előjött egy rövid időre néha, de újra indítás után megint ment minden tovább majd elhagyta a hibát és 200 km-ig semmi. Majd mikor megálltam tankolni, vissza hűlt és újra kezdte.Itthon mértem töltést és az jó volt. Sőt egy napig nem csinálta utána meg állandóan. Kíváncsi vagyok van-e ötletetek. Tongue

 
Naplózva
Oldalak: 1 ... 324 325 326 327 328 329 330 [331] 332 333 334 335 336 337 338 ... 742   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.111 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.