Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:34:50 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 282 283 284 285 286 287 288 [289] 290 291 292 293 294 295 296 ... 323   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izzó, Xenon, LED  (Megtekintve 4816269 alkalommal)
0 Felhasználó és 48 vendég van a témában
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #14400 Dátum: 2016.01.19 kedd, 14:57:18 »

mindig előfordulnak itt ilyen viták. Nem mindenben értünk egyet. Nem gond, mert úgy sem fog senki meggyőzni senkit, de mindenki elmondja a véleményét és kész. Majd abbahagyjuk, aztán egy év múlva majd megint elővesszük  nyes

Olyan ritkán? És addig miről fogunk vitatkozni?

Mondjuk egy rövid (értsd: pár hét alatt befejezzük) fűnyíró-olajkályha csörte? eplus2 taps taps taps taps taps

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #14401 Dátum: 2016.01.19 kedd, 14:58:56 »

Pont nem én viszek viszek bele érzelmeket... Smiley

Van egy könnyen, egyszerűen, jól és pontosan mérhető érték, hogy mennyi a szórt fény mennyisége. Ennek van egy jogszabályban megadott maximuma. Ha ezt túlléped, akkor definíció szerint vakítasz. Akkor is, ha a te személyes, szubjektív, saját érzelmeiden alapuló megítélésed szerint nem...

AndyA


én nem viszek bele, ha így érzed, akkor bocsi.

Nagyon régen néztem már ezt a szabályt, nem emlékszem, hogy azt írnák oda, hogy felette vakítanak. Ha azt írják, akkor vakít, ha nem írják, akkor nem vakít Cheesy
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #14402 Dátum: 2016.01.19 kedd, 14:59:47 »

Olyan ritkán? És addig miről fogunk vitatkozni?

Mondjuk egy rövid (értsd: pár hét alatt befejezzük) fűnyíró-olajkályha csörte? eplus2 taps taps taps taps taps

AndyA

 nyes  nyes
Naplózva
zsolank
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új hozzászólás #14403 Dátum: 2016.01.19 kedd, 15:20:57 »

én nem viszek bele, ha így érzed, akkor bocsi.

Nagyon régen néztem már ezt a szabályt, nem emlékszem, hogy azt írnák oda, hogy felette vakítanak. Ha azt írják, akkor vakít, ha nem írják, akkor nem vakít Cheesy
anno nézegettem ezt én is. de ezen kívül maga a lámpatest feliratai,jelölése tartalmazza pontosan mi,milyen értékekkel kerülhet bele.
kár pazarolni a szót rá Cheesy engem vakítanak a halogénesek is,amelyek behányják az izzót valahogy a helyére. Cheesy

Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #14404 Dátum: 2016.01.19 kedd, 15:23:21 »

Olyan ritkán? És addig miről fogunk vitatkozni?

Mondjuk egy rövid (értsd: pár hét alatt befejezzük) fűnyíró-olajkályha csörte? eplus2 taps taps taps taps taps

AndyA

Legalább te ne kezd el újra. Megállapodtunk, hogy a benzin max sebre való...  eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #14405 Dátum: 2016.01.19 kedd, 15:55:57 »

Legalább te ne kezd el újra. Megállapodtunk, hogy a benzin max sebre való...  eplus2

meg fűnyíróba, illetve van egy fűrészem is, amibe az kell.  eplus2
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #14406 Dátum: 2016.01.19 kedd, 15:59:03 »

lámpa szét, lámpa össze és kész

majd ha lesz valami tarcsim, amin kísérletezhetem Cheesy
Naplózva
zsolank
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új hozzászólás #14407 Dátum: 2016.01.19 kedd, 16:06:06 »

meg fűnyíróba, illetve van egy fűrészem is, amibe az kell.  eplus2
nono Cheesy abba olaj is kell Cheesy Cheesy minimum 2féle Cheesy
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #14408 Dátum: 2016.01.19 kedd, 16:06:14 »

MK4 nem jön szét, lefutottam a köröket...

Szélvédőragasztóval van összedugva, kb. 10mm csúszik be a búra válla. Hőlégfúvóval melegítettem, de olvadt a ház is. Van fhos. MK4 - es xenonlámpám, ha akarsz kísérletezni, mielőtt szétolvasztod egy "grúz élelmiszerboltos" lámpáját!
ment pü
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #14409 Dátum: 2016.01.19 kedd, 19:19:56 »

én nem viszek bele, ha így érzed, akkor bocsi.

Nagyon régen néztem már ezt a szabályt, nem emlékszem, hogy azt írnák oda, hogy felette vakítanak. Ha azt írják, akkor vakít, ha nem írják, akkor nem vakít Cheesy

Ha van egy határérték, aminél többel nem világíthatsz, akkor nem világíthatsz annál többel. A határértéket pedig azért szabták meg, hogy ne vakítson. Ebből logikusan az következik, hogy a határérték fölött definíció szerint vakít. Akkor is, ha pont téged nem, ha szerinted ennyit még el lehet viselni. Ennél nehéz érthetőbben elmagyarázni... Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #14410 Dátum: 2016.01.19 kedd, 22:12:32 »

Ha van egy határérték, aminél többel nem világíthatsz, akkor nem világíthatsz annál többel. A határértéket pedig azért szabták meg, hogy ne vakítson. Ebből logikusan az következik, hogy a határérték fölött definíció szerint vakít. Akkor is, ha pont téged nem, ha szerinted ennyit még el lehet viselni. Ennél nehéz érthetőbben elmagyarázni... Smiley

AndyA

nem a dolog érthetőségét kifogásolom, hanem azt, hogy van egy szabály ami csak azt mondja, hogy nem lehet több, de nincs benne, hogy miért, de mások már is belegondolnak valamit, hogy miért.

A szabály:
(1) Tompított fényszóróval minden gépjárművet, mezőgazdasági vontatót és - a 118. §-ban említett kerti traktor kivételével - minden lassú járművet fel kell szerelni.
A járműre felszerelendő tompított fényszórók száma:
a) gépkocsi, mezőgazdasági vontató, motoros tricikli és lassú jármű esetében 2 db,
b) oldalkocsi nélküli, illetőleg oldalkocsis motorkerékpár esetében 1 db,
c) 1,30 méternél nem szélesebb motoros tricikli és lassú jármű esetében elegendő 1 db.

(2) A tompított fényszórónak aszimmetrikus kivitelűnek kell lennie, a motorkerékpár tompított fényszórója azonban szimmetrikus kivitelű is lehet.

(3) A tompított fényszórónak - anélkül, hogy a szembejövő jármű vezetőjét vakítaná - az út felületét a jármű előtt sötétben, tiszta időben legalább 40 méter - mezőgazdasági vontató és lassú jármű előtt legalább 30 méter távolságon meg kell világítania. A megvilágítás a tompított fényszóró középpontján átmenő vízszintes síkban és e felett a járműtől 25 méter távolságban
a) aszimmetrikus tompított fényszóró esetében 0,7 luxnál,
b) szimmetrikus tompított fényszóró esetében 1 luxnál
több nem lehet. A tompított fényszóró csak színtelen (fehér) vagy kadmiumsárga fényt bocsáthat ki.

Vagyis csak az van, hogy ennyi, de az nincs, hogy miért. Innentől kezdve, csak feltételezés, hogy azért mert vakít. Lehet, hogy azért, mert a fák rendellenesen nőnek miatta, vagy az éjszakai bogarak útját megváltoztatja, vagy kevesebb tejet adnak a tehenek. Vagyis van egy feltételezés, holott azt mondtad a jogszabály megszabja, mert vakít. A jogszabály nem azért szabja meg mert vakít, hanem mert csak és kész. Fölösleges ezen tovább vitázni, mert mint sok-sok poszttal ezelőtt írtam nincs itt leírva, hogy mert vakít, vagy pontosan hány lux-tól és milyen szögű bevilágásnál beszélünk vakításról.

Szerintem a lezárása a dolognak, hogy vannak lámpák, amelyek az utólagos xenonnal (bár törvényesen nem alkalmazható itthon) vakíthatnak.
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #14411 Dátum: 2016.01.20 szerda, 08:22:56 »

nem a dolog érthetőségét kifogásolom, hanem azt, hogy van egy szabály ami csak azt mondja, hogy nem lehet több, de nincs benne, hogy miért, de mások már is belegondolnak valamit, hogy miért.

A szabály:
(1) Tompított fényszóróval minden gépjárművet, mezőgazdasági vontatót és - a 118. §-ban említett kerti traktor kivételével - minden lassú járművet fel kell szerelni.
A járműre felszerelendő tompított fényszórók száma:
a) gépkocsi, mezőgazdasági vontató, motoros tricikli és lassú jármű esetében 2 db,
b) oldalkocsi nélküli, illetőleg oldalkocsis motorkerékpár esetében 1 db,
c) 1,30 méternél nem szélesebb motoros tricikli és lassú jármű esetében elegendő 1 db.

(2) A tompított fényszórónak aszimmetrikus kivitelűnek kell lennie, a motorkerékpár tompított fényszórója azonban szimmetrikus kivitelű is lehet.

(3) A tompított fényszórónak - anélkül, hogy a szembejövő jármű vezetőjét vakítaná - az út felületét a jármű előtt sötétben, tiszta időben legalább 40 méter - mezőgazdasági vontató és lassú jármű előtt legalább 30 méter távolságon meg kell világítania. A megvilágítás a tompított fényszóró középpontján átmenő vízszintes síkban és e felett a járműtől 25 méter távolságban
a) aszimmetrikus tompított fényszóró esetében 0,7 luxnál,
b) szimmetrikus tompított fényszóró esetében 1 luxnál
több nem lehet. A tompított fényszóró csak színtelen (fehér) vagy kadmiumsárga fényt bocsáthat ki.

Vagyis csak az van, hogy ennyi, de az nincs, hogy miért. Innentől kezdve, csak feltételezés, hogy azért mert vakít. Lehet, hogy azért, mert a fák rendellenesen nőnek miatta, vagy az éjszakai bogarak útját megváltoztatja, vagy kevesebb tejet adnak a tehenek. Vagyis van egy feltételezés, holott azt mondtad a jogszabály megszabja, mert vakít. A jogszabály nem azért szabja meg mert vakít, hanem mert csak és kész. Fölösleges ezen tovább vitázni, mert mint sok-sok poszttal ezelőtt írtam nincs itt leírva, hogy mert vakít, vagy pontosan hány lux-tól és milyen szögű bevilágásnál beszélünk vakításról.

Szerintem a lezárása a dolognak, hogy vannak lámpák, amelyek az utólagos xenonnal (bár törvényesen nem alkalmazható itthon) vakíthatnak.

Long story short told: Ha megtudod oldani, hogy a keszonnal se legyen több 0,7 luxnál, akkor hajrá. Más kérdés, hogy a sima izzócsere ehhez nem elég, lévén a kibocsátott fényerő sokszoros. Arról nem is beszélve, hogy hogyan méred meg.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #14412 Dátum: 2016.01.20 szerda, 09:58:16 »

Long story short told: Ha megtudod oldani, hogy a keszonnal se legyen több 0,7 luxnál, akkor hajrá. Más kérdés, hogy a sima izzócsere ehhez nem elég, lévén a kibocsátott fényerő sokszoros. Arról nem is beszélve, hogy hogyan méred meg.

AndyA

ebben az esetben már az is kérdés, hogy a törvényalkotó és a gyár hogyan méri meg, de ugyan azzal a módszerrel gondolom meg lehetne mérni. Amúgy nem a kibocsátott értéken vitáztunk, hanem a vakítás fogalmán, miszerint kötötted a dolgot, hogy az előírás szerint ez már vakít, én meg kötöttem a dolgot ahhoz, hogy az előírásban nincs benne, hogy azért mert vakít.

tehát abban egyetértünk, hogy van limit, az utólagos xenon ezt a limitet átlépi, de abban nem értünk egyet, hogy ez vakít-e vagy sem. Szerintem ebből többet nem tudunk kihozni Cheesy
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #14413 Dátum: 2016.01.20 szerda, 11:55:01 »

ebben az esetben már az is kérdés, hogy a törvényalkotó és a gyár hogyan méri meg, de ugyan azzal a módszerrel gondolom meg lehetne mérni. Amúgy nem a kibocsátott értéken vitáztunk, hanem a vakítás fogalmán, miszerint kötötted a dolgot, hogy az előírás szerint ez már vakít, én meg kötöttem a dolgot ahhoz, hogy az előírásban nincs benne, hogy azért mert vakít.

tehát abban egyetértünk, hogy van limit, az utólagos xenon ezt a limitet átlépi, de abban nem értünk egyet, hogy ez vakít-e vagy sem. Szerintem ebből többet nem tudunk kihozni Cheesy

A törvények és jogszabályok nem olyan dolgok, amikben le kellene írni (vagy akár szokás lenne), hogy miért történik, ami történik. De jelen esetben a dolog eléggé nyilvánvaló, hogy explicit magyarázat nélkül is egyértelmű legyen.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #14414 Dátum: 2016.01.20 szerda, 12:14:44 »

A törvények és jogszabályok nem olyan dolgok, amikben le kellene írni (vagy akár szokás lenne), hogy miért történik, ami történik. De jelen esetben a dolog eléggé nyilvánvaló, hogy explicit magyarázat nélkül is egyértelmű legyen.

AndyA

értem, hogy folytatjuk a dolgot Cheesy

szerintem oda van írva egy limit és kész. Nincs meg, hogy miért. Ha megváltoztatják jövőre 7-ről 15-re, akkor azt mondhatnánk, hogy most már a 7lux nem vakít csak a 15? Ez így nem igaz. Van egy szabály, hogy annyi. Ha nincs odaírva, hogy miért, akkor az csak feltételezés. A jogszabályban az a jó, hogy ami nincs oda írva, azt mindenki saját maga elgondolhatja, hogy miért, de nem jelentheti ki általánosságban, hogy azért. Szerintem túlrágtuk a témát, ebben nem értünk egyet, de szerintem ne szögezzük le, hogy azért mert vakít, holott ez nincs leírva.
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #14415 Dátum: 2016.01.20 szerda, 12:18:58 »

értem, hogy folytatjuk a dolgot Cheesy

szerintem oda van írva egy limit és kész. Nincs meg, hogy miért. Ha megváltoztatják jövőre 7-ről 15-re, akkor azt mondhatnánk, hogy most már a 7lux nem vakít csak a 15? Ez így nem igaz. Van egy szabály, hogy annyi. Ha nincs odaírva, hogy miért, akkor az csak feltételezés. A jogszabályban az a jó, hogy ami nincs oda írva, azt mindenki saját maga elgondolhatja, hogy miért, de nem jelentheti ki általánosságban, hogy azért. Szerintem túlrágtuk a témát, ebben nem értünk egyet, de szerintem ne szögezzük le, hogy azért mert vakít, holott ez nincs leírva.

Egyetlen más, értelmes indokot mondj. Smiley

(A "mert csak" nem elég értelmes.)

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #14416 Dátum: 2016.01.20 szerda, 12:25:29 »

Egyetlen más, értelmes indokot mondj. Smiley

(A "mert csak" nem elég értelmes.)

AndyA

mert ezt írták le. Egy raklap szabálynak semmi értelme nincs. Pont most beszélgettem egy ilyenről az oktatómmal (csinálom az E kategóriát). A gyalogosnak elsőbbsége van a kanyarodó járművel szemben kereszteződésben (akkor is ha a főút kanyarodik). Ez még tök ok, de ha a főútról egyenesen hajtasz le az alsóbbrendűre akkor is elsőbbsége van, de ha egyenesen hajtasz fel a felsőbbrendűre, akkor nincs. Megkérdeztem, hogy egyáltalán mi a mögöttes történelem, hogy a kanyarodóval szemben van. Azt monda, hogy ugye a gyalogos lelép és az autó gyorsabban jön, mint a gyalogos felfogná, hogy jön egy autó, nomeg ezt a szabályt majd a nagyi megtanítja neki. Mondtam, hogy akkor az alsóbb felsőbb rendű út kereszteződését is meg kell tanítani, mert az már nem egyértelmű. A lényeg, hogy ez is egy szabály ami csak félig logikus, de van és kész.

Rengeteg minden miatt lehet ez így, de én szeretek nem feltételezni, ha le van írva a jogszabályban akkor tény, ha nincs, akkor szabadon választott. Én nem a vakítást választom.
Naplózva
zsolank
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új hozzászólás #14417 Dátum: 2016.01.23 szombat, 17:21:04 »

Na.
Új. gyári ASF. Cheesy


h7 xenon,35W 4300K,+can adapter. beállítva.
Nem vakít.Tutira. Kösz Kotta a segítséget. A vezérlő még vissza van hozzá.
Abban majd kérnék még támogatást tőletek.
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #14418 Dátum: 2016.01.23 szombat, 18:50:31 »

mert ezt írták le. Egy raklap szabálynak semmi értelme nincs. Pont most beszélgettem egy ilyenről az oktatómmal (csinálom az E kategóriát). A gyalogosnak elsőbbsége van a kanyarodó járművel szemben kereszteződésben (akkor is ha a főút kanyarodik). Ez még tök ok, de ha a főútról egyenesen hajtasz le az alsóbbrendűre akkor is elsőbbsége van, de ha egyenesen hajtasz fel a felsőbbrendűre, akkor nincs. Megkérdeztem, hogy egyáltalán mi a mögöttes történelem, hogy a kanyarodóval szemben van. Azt monda, hogy ugye a gyalogos lelép és az autó gyorsabban jön, mint a gyalogos felfogná, hogy jön egy autó, nomeg ezt a szabályt majd a nagyi megtanítja neki. Mondtam, hogy akkor az alsóbb felsőbb rendű út kereszteződését is meg kell tanítani, mert az már nem egyértelmű. A lényeg, hogy ez is egy szabály ami csak félig logikus, de van és kész.

Rengeteg minden miatt lehet ez így, de én szeretek nem feltételezni, ha le van írva a jogszabályban akkor tény, ha nincs, akkor szabadon választott. Én nem a vakítást választom.
ezt a szabályt a gyalogos is tudja? Vagy ha szabályosan ütöd el kussoljon, az is szabály.
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #14419 Dátum: 2016.01.24 vasárnap, 00:26:24 »

ezt a szabályt a gyalogos is tudja? Vagy ha szabályosan ütöd el kussoljon, az is szabály.

nem értem most a gyalogos miként keveredik a dologba.
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #14420 Dátum: 2016.01.24 vasárnap, 00:26:56 »

Na.
Új. gyári ASF. Cheesy


h7 xenon,35W 4300K,+can adapter. beállítva.
Nem vakít.Tutira. Kösz Kotta a segítséget. A vezérlő még vissza van hozzá.
Abban majd kérnék még támogatást tőletek.


 Wink
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #14421 Dátum: 2016.01.24 vasárnap, 08:07:46 »

nem értem most a gyalogos miként keveredik a dologba.
te irtad a hdz.be.
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
rstwingo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1123


csak vagyok


E-mail
« Új hozzászólás #14422 Dátum: 2016.01.24 vasárnap, 09:16:14 »

Úrak

Annyira felesleges ez a vakítási vita, hogy csak na.csak azt vakítja aki a lámpát nézi és miért az nézi, miért nem az útszélét
onnan jöhet egy gyalogos is akár vagy egy kutya pl.

Engem pl nem zavar a szembejövő lámpája, még ha refivel is jön, a családomat is megtanítottam, hogyan kell az utat nézni, hogy ne zavarjon a szembejövő lámpája,mert
van rá jó módszer

A másik része, meg meg kell nézni mikor készült ez a szabály és azóta mondjuk ugy, hova fejlődött a lámpa ipar (szerintem visszafele)
a vakítás szerintem egyik okozója ezek a síküveges (műanyag) lámpatestek (remélem jól tudom a szakmegnevezésüket) meg a bennük levő műanyag foncsor ,
ami hajlamos az olvadásra,elszíneződésre,torzulásra és már nem oda vetít és ugy ahogy kellene
a régi üveg és fémfoncsorok ezerszer jobbak és tartósabbak voltak, ezt saját tapasztalat is, a másik autómon (twingo) lecseréltem a síküveges (műanyag) lámpát rendes üveges lámpára
ami  ugye maga az üveg előlap vetíti a fénycsóvát és nem a foncsor teszi ezt,mint most a modern korba, a látási viszonyok az üveg esetén fenomenális, az eredeti meg se közelíti
a szórt fény is elhanyagolható, még utólagos xenonnal is

Naplózva

2012-s MK4 2.0 TDCI Titanium Luxury  Lunar Sky kombi- Full extra - 190 paci - 4 memoriás ülés
2005/03/31-TDCI 2.0 TURNIER VIVA X - kombi-130 pacis-Mashine Silv
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #14423 Dátum: 2016.01.24 vasárnap, 09:28:39 »

Úrak

Annyira felesleges ez a vakítási vita, hogy csak na.csak azt vakítja aki a lámpát nézi és miért az nézi, miért nem az útszélét
onnan jöhet egy gyalogos is akár vagy egy kutya pl.

Engem pl nem zavar a szembejövő lámpája, még ha refivel is jön, a családomat is megtanítottam, hogyan kell az utat nézni, hogy ne zavarjon a szembejövő lámpája,mert
van rá jó módszer

A másik része, meg meg kell nézni mikor készült ez a szabály és azóta mondjuk ugy, hova fejlődött a lámpa ipar (szerintem visszafele)
a vakítás szerintem egyik okozója ezek a síküveges (műanyag) lámpatestek (remélem jól tudom a szakmegnevezésüket) meg a bennük levő műanyag foncsor ,
ami hajlamos az olvadásra,elszíneződésre,torzulásra és már nem oda vetít és ugy ahogy kellene
a régi üveg és fémfoncsorok ezerszer jobbak és tartósabbak voltak, ezt saját tapasztalat is, a másik autómon (twingo) lecseréltem a síküveges (műanyag) lámpát rendes üveges lámpára
ami  ugye maga az üveg előlap vetíti a fénycsóvát és nem a foncsor teszi ezt,mint most a modern korba, a látási viszonyok az üveg esetén fenomenális, az eredeti meg se közelíti
a szórt fény is elhanyagolható, még utólagos xenonnal is


taps taps

szóval mindenki tegyen az autójába minnél régebbi lámpát, lehetőleg a régi gömb autó izzóval taps taps
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
rstwingo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1123


csak vagyok


E-mail
« Új hozzászólás #14424 Dátum: 2016.01.24 vasárnap, 09:34:52 »

taps taps

szóval mindenki tegyen az autójába minnél régebbi lámpát, lehetőleg a régi gömb autó izzóval taps taps

Ha Te ezt szűrted le belőle  falbav  rinya , akkor igen  Wink
Naplózva

2012-s MK4 2.0 TDCI Titanium Luxury  Lunar Sky kombi- Full extra - 190 paci - 4 memoriás ülés
2005/03/31-TDCI 2.0 TURNIER VIVA X - kombi-130 pacis-Mashine Silv
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #14425 Dátum: 2016.01.24 vasárnap, 14:33:44 »

Ha Te ezt szűrted le belőle  falbav  rinya , akkor igen  Wink

Petróleumlámpát, B+, mögé akasztott homorú réztükörrel! Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #14426 Dátum: 2016.01.24 vasárnap, 15:15:15 »

Úrak

Annyira felesleges ez a vakítási vita, hogy csak na.csak azt vakítja aki a lámpát nézi és miért az nézi, miért nem az útszélét
onnan jöhet egy gyalogos is akár vagy egy kutya pl.

Engem pl nem zavar a szembejövő lámpája, még ha refivel is jön, a családomat is megtanítottam, hogyan kell az utat nézni, hogy ne zavarjon a szembejövő lámpája,mert
van rá jó módszerj

A másik része, meg meg kell nézni mikor készült ez a szabály és azóta mondjuk ugy, hova fejlődött a lámpa ipar (szerintem visszafele)
a vakítás szerintem egyik okozója ezek a síküveges (műanyag) lámpatestek (remélem jól tudom a szakmegnevezésüket) meg a bennük levő műanyag foncsor ,
ami hajlamos az olvadásra,elszíneződésre,torzulásra és már nem oda vetít és ugy ahogy kellene
a régi üveg és fémfoncsorok ezerszer jobbak és tartósabbak voltak, ezt saját tapasztalat is, a másik autómon (twingo) lecseréltem a síküveges (műanyag) lámpát rendes üveges lámpára
ami  ugye maga az üveg előlap vetíti a fénycsóvát és nem a foncsor teszi ezt,mint most a modern korba, a látási viszonyok az üveg esetén fenomenális, az eredeti meg se közelíti
a szórt fény is elhanyagolható, még utólagos xenonnal is


Az jó ha téged nem zavar.De az autózás felelősséggel is jár ám.Ha pl egy esti vezetés alatt 2-3 vagy netán többen szemből rámvillantanak,megnézem mi az oka  ;-)
Nekem se jó ha nem az útra "néz" a lámpám.
Az hogy kit mennyire zavar sokmindentől függ,pl első szélvédő magasság és meredekség nagyon bejátszik,plusz életkor .
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
rstwingo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1123


csak vagyok


E-mail
« Új hozzászólás #14427 Dátum: 2016.01.24 vasárnap, 18:23:26 »

Az jó ha téged nem zavar.De az autózás felelősséggel is jár ám.Ha pl egy esti vezetés alatt 2-3 vagy netán többen szemből rámvillantanak,megnézem mi az oka  ;-)
Nekem se jó ha nem az útra "néz" a lámpám.
Az hogy kit mennyire zavar sokmindentől függ,pl első szélvédő magasság és meredekség nagyon bejátszik,plusz életkor .


A felelősség ott kezdődik, hogy vizsgán nem csak azt kellene nézni, hogy világit-e a lámpa, hanem azt is hogy jól van-e beállítva
régen volt ilyen, vittem vizsgára az autót és ha nem volt jó a lámpa beállításom, már fizettem is ki a hibafeltárást és mehettem beállíttatni ,
most meg világit és mehet, szóval a felelősség itt kezdődik, ha már a tulajdonos felelőtlen és trehány

Én mikor a twingóban kicseréltem a lámpatestet rögtön mentem és állíttattam be és pénzembe se került (klubtagság)
Naplózva

2012-s MK4 2.0 TDCI Titanium Luxury  Lunar Sky kombi- Full extra - 190 paci - 4 memoriás ülés
2005/03/31-TDCI 2.0 TURNIER VIVA X - kombi-130 pacis-Mashine Silv
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #14428 Dátum: 2016.01.24 vasárnap, 22:40:06 »

te irtad a hdz.be.

egy picit eltértünk a tárgytól, de biztos leszűrted a mondanivalót, így nem kell magyarázni.

A felelősség ott kezdődik, hogy vizsgán nem csak azt kellene nézni, hogy világit-e a lámpa, hanem azt is hogy jól van-e beállítva
régen volt ilyen, vittem vizsgára az autót és ha nem volt jó a lámpa beállításom, már fizettem is ki a hibafeltárást és mehettem beállíttatni ,
most meg világit és mehet, szóval a felelősség itt kezdődik, ha már a tulajdonos felelőtlen és trehány

Én mikor a twingóban kicseréltem a lámpatestet rögtön mentem és állíttattam be és pénzembe se került (klubtagság)

így van, mindenki saját felelősségére és felelősen tegye a dolgát, de ebbe nem csak a lámpa tartozik bele. Bár kb fényévekre vagyunk attól, amin a szál futott, de nem baj. Ha vakít a lámpa javítani kell, ha füstöl az autó, javítani kell, ha olaj csorog belőle javítani kell és *** nyári gumit ne használjunk télen (valamit kihagytam? Cheesy )
Naplózva
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #14429 Dátum: 2016.01.25 hétfő, 10:46:24 »

Úrak

Annyira felesleges ez a vakítási vita, hogy csak na.csak azt vakítja aki a lámpát nézi és miért az nézi, miért nem az útszélét
onnan jöhet egy gyalogos is akár vagy egy kutya pl.

Engem pl nem zavar a szembejövő lámpája, még ha refivel is jön, a családomat is megtanítottam, hogyan kell az utat nézni, hogy ne zavarjon a szembejövő lámpája,mert
van rá jó módszer

A másik része, meg meg kell nézni mikor készült ez a szabály és azóta mondjuk ugy, hova fejlődött a lámpa ipar (szerintem visszafele)
a vakítás szerintem egyik okozója ezek a síküveges (műanyag) lámpatestek (remélem jól tudom a szakmegnevezésüket) meg a bennük levő műanyag foncsor ,
ami hajlamos az olvadásra,elszíneződésre,torzulásra és már nem oda vetít és ugy ahogy kellene
a régi üveg és fémfoncsorok ezerszer jobbak és tartósabbak voltak, ezt saját tapasztalat is, a másik autómon (twingo) lecseréltem a síküveges (műanyag) lámpát rendes üveges lámpára
ami  ugye maga az üveg előlap vetíti a fénycsóvát és nem a foncsor teszi ezt,mint most a modern korba, a látási viszonyok az üveg esetén fenomenális, az eredeti meg se közelíti
a szórt fény is elhanyagolható, még utólagos xenonnal is



Miért kell ezt a sok sületlenséget még le is írni? Bőven elég lett volna, ha csak gondolod és tudod és jól magadban tartod!  szomoru1

- Én is kiküszöbölöm, nem fogom frontálisan talibeverni, mert a lámpáját nézem, ettől még rohattul zavar és szabálytalan is. Most ne feszegessük a szabályok relevanciáját, vannak és kész. Aki nem oan ügyes, mint te, az könnyen bajba kerülhet.
- ha mögötted jön is qrva zavaró...

"...az eredeti meg se közelíti
a szórt fény is elhanyagolható, még utólagos xenonnal is..."

Erre meg már végképp nem tudok mit mondani...  szomoru1

Összességében meg az nagyon szomorú, hogy 10 autóból 7-nek rosszul van beállítva a lámpája, az 2 eset, vagy vakít, vagy kincskereső lámpa az autó előtt 2métert pásztázza, kérdezem mit lát a sofőr? A csillagvizsgáló lámpákkal ugyanaz a kérdésem, mit lát a sofőr, azon felül, hogy nagymértékben zavarja a többi közlekedőt.

Ha te pengére belőtted az üvegbúra és kszenon kombót, nagyon boldoggá tettél ezzel sokunkat...

Sok balesetmentest!  wave
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #14430 Dátum: 2016.01.25 hétfő, 13:16:30 »

Miért kell ezt a sok sületlenséget még le is írni? Bőven elég lett volna, ha csak gondolod és tudod és jól magadban tartod!  szomoru1

ezt én nem mertem így leírni, mert a végén sértődés lesz vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #14431 Dátum: 2016.01.25 hétfő, 14:08:02 »

ezt én nem mertem így leírni, mert a végén sértődés lesz vigyor3

Sok a stressz nekem mostanában!

Szombaton dumáltam egy rendőrrel a 4-esen Abonynál. Na nem mintha akartam volna, de úgy alakult, hogy záróvonalon előztem egy cirka 16-db os kígyót... 6pontra és 10K Ft - ra értékelte, igaza volt, nem ellenkeztem, kifizetem.

Kérdeztem a szervet, hogy azt a kretén barmot (H Astra + nyanya), aki a sor elején 55 - 60km / h (száraz aszfalt, napsütés, -4°C) - val tart fel mindenkit, a lámpája ugyan ég, de nem világít és már vagy 15km óta "felvezet" bennünket nem lehetne jól meg? Még az ifákat is feltartja... Azt mondta nem tud velük mit csinálni, de én könnyű préda voltam a szuperkamerájának. Hát ennyi...

Eredményes napot köszönéssel búcsúztam tőle, olcsón megúsztam...

Utána jogkövettem egész hétvégén!


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Az eredmény 4,9L / 100km 360km-re, 61km/h átlaggal, ez pont a gyári fogyi!!!  vigyor3
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.25 hétfő, 14:10:42 írta Tonyo » Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #14432 Dátum: 2016.01.25 hétfő, 14:12:34 »

Sok a stressz nekem mostanában!

Szombaton dumáltam egy rendőrrel a 4-esen Abonynál. Na nem mintha akartam volna, de úgy alakult, hogy záróvonalon előztem egy cirka 16-db os kígyót... 6pontra és 10K Ft - ra értékelte, igaza volt, nem ellenkeztem, kifizetem.

Kérdeztem a szervet, hogy azt a kretén barmot (H Astra + nyanya), aki a sor elején 55 - 60km / h (száraz aszfalt, napsütés, -4°C) - val tart fel mindenkit, a lámpája ugyan ég, de nem világít és már vagy 15km óta "felvezet" bennünket nem lehetne jól meg? Még az ifákat is feltartja... Azt mondta nem tud velük mit csinálni, de én könnyű préda voltam a szuperkamerájának. Hát ennyi...

Eredményes napot köszönéssel búcsúztam tőle, olcsón megúsztam...

Utána jogkövettem egész hétvégén!

[img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/160125/20160124_154320_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Az eredmény 4,9L / 100km 360km-re, 61km/h átlaggal, ez pont a gyári fogyi!!!  vigyor3
van még pont?vagy csak téged szivattak... eplus2
mit kell nézni a képen? vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #14433 Dátum: 2016.01.25 hétfő, 14:20:33 »

Sok a stressz nekem mostanában!

Szombaton dumáltam egy rendőrrel a 4-esen Abonynál. Na nem mintha akartam volna, de úgy alakult, hogy záróvonalon előztem egy cirka 16-db os kígyót... 6pontra és 10K Ft - ra értékelte, igaza volt, nem ellenkeztem, kifizetem.

Kérdeztem a szervet, hogy azt a kretén barmot (H Astra + nyanya), aki a sor elején 55 - 60km / h (száraz aszfalt, napsütés, -4°C) - val tart fel mindenkit, a lámpája ugyan ég, de nem világít és már vagy 15km óta "felvezet" bennünket nem lehetne jól meg? Még az ifákat is feltartja... Azt mondta nem tud velük mit csinálni, de én könnyű préda voltam a szuperkamerájának. Hát ennyi...

Eredményes napot köszönéssel búcsúztam tőle, olcsón megúsztam...

Utána jogkövettem egész hétvégén!


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Az eredmény 4,9L / 100km 360km-re, 61km/h átlaggal, ez pont a gyári fogyi!!!  vigyor3

357 km alatt fél tank?  wow1 Ez benzines?

Elég magas az alapjáratod... Vagy mit kell nézni?

Nem világít a xenon?  eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #14434 Dátum: 2016.01.25 hétfő, 14:24:08 »

van még pont?vagy csak téged szivattak... eplus2
mit kell nézni a képen? vigyor3

Csak engem büntetett meg, a többiek hűségesen követték a nyanyát szerintem Debrecenig... Életem első előéleti pontjai ezek, még soha nem kaptam! 18 - nál elveszik a jogsit, asszem 2 év múlva évülnek.

A képen azt, hogy óra szerint 90 - nél masszív 3,3 - 3,7l/100km között mutat a fedkomp.

Szóval, ha majd valaki jögkövet az országban, dudáljatok, villogjatok mutogassatok én leszek az!  wave

 wave
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #14435 Dátum: 2016.01.25 hétfő, 14:32:11 »

Miért kell ezt a sok sületlenséget még le is írni? Bőven elég lett volna, ha csak gondolod és tudod és jól magadban tartod!  szomoru1

ez nem a jó hozzá állás, mert akkor inkább ne olvasd a topic-ot. Nyilván ebben a topicban a topic nevében szereplő világítástechnikai dolgokat rágja meg a társaság és mindenki szabadon elmondhatja a véleményét. Szerintem ha ezt a sort nem írod le, akkor sokkal intelligensebb lett volna ez a hozzászólás.

Válasz

- Én is kiküszöbölöm, nem fogom frontálisan talibeverni, mert a lámpáját nézem, ettől még rohattul zavar és szabálytalan is. Most ne feszegessük a szabályok relevanciáját, vannak és kész. Aki nem oan ügyes, mint te, az könnyen bajba kerülhet.
- ha mögötted jön is qrva zavaró...

az, hogy mi szabálytalan és mi nem azt tényleg hanyagoljuk, de ha valami zavaró, az nem jó.

Válasz
"...az eredeti meg se közelíti
a szórt fény is elhanyagolható, még utólagos xenonnal is..."

Erre meg már végképp nem tudok mit mondani...  szomoru1

Ez így tényleg nem igaz, de ha már itt tartunk, és a jogszabály szerint 7 lux a megengedett szórt fény, akkor jó lenne ha mindenki kivenné az autójából az osram NBU-t és egyéb prémium és emelt wattszámú halogént is és rakná vissza a gyertyafényt, hiszen azoknak is többet kell nyomniuk mint 7 lux. Maradjunk annál, hogy minden lámpámnál a tulaj nyugodtan próbálja ki, hogy mi az ami vakít, miaz ami nem, ha nem biztos kérjen meg valakit, hogy mondja el a véleményét és ellenőrizze, hogy a vetített fénycsóva megfelelő-e. álljon egy fehér fal elé és nézze meg, hogy mennyire üt el szórt fény a rendes csóvától, ha kicsi az eltérés, akkor nagy a szórt fény és biztos, hogy vakít, ha van kontraszt, akkor már jobb, csak ne általánosítsunk ha lehetne kérnem

Válasz

Összességében meg az nagyon szomorú, hogy 10 autóból 7-nek rosszul van beállítva a lámpája, az 2 eset, vagy vakít, vagy kincskereső lámpa az autó előtt 2métert pásztázza, kérdezem mit lát a sofőr? A csillagvizsgáló lámpákkal ugyanaz a kérdésem, mit lát a sofőr, azon felül, hogy nagymértékben zavarja a többi közlekedőt.

Ha te pengére belőtted az üvegbúra és kszenon kombót, nagyon boldoggá tettél ezzel sokunkat...

Sok balesetmentest!  wave


ezzel csak egyetérteni lehet.
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #14436 Dátum: 2016.01.25 hétfő, 14:41:02 »

Sok a stressz nekem mostanában!

Szombaton dumáltam egy rendőrrel a 4-esen Abonynál. Na nem mintha akartam volna, de úgy alakult, hogy záróvonalon előztem egy cirka 16-db os kígyót... 6pontra és 10K Ft - ra értékelte, igaza volt, nem ellenkeztem, kifizetem.
szomoru1

én szombaton autóztam a 4esen, szolnokig, de nulla forgalom volt oda is meg vissza is
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #14437 Dátum: 2016.01.25 hétfő, 14:45:38 »

ez nem a jó hozzá állás, mert akkor inkább ne olvasd a topic-ot. Nyilván ebben a topicban a topic nevében szereplő világítástechnikai dolgokat rágja meg a társaság és mindenki szabadon elmondhatja a véleményét. Szerintem ha ezt a sort nem írod le, akkor sokkal intelligensebb lett volna ez a hozzászólás.


 nyes érdekes az eladó st-nél nem voltál ennyire szolidáris  eplus2   eplus2  integet2
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #14438 Dátum: 2016.01.25 hétfő, 14:49:37 »

nyes érdekes az eladó st-nél nem voltál ennyire szolidáris  eplus2   eplus2  integet2

szerintem ott sem ragadtattam el magam, bár tény, hogy nekem is mostanában eléggé nagy gondjaim vannak, viszonylag sok pontot és bírságot bevállalnék helyette. Szerintem ez kisebb dolog mint az, de ott sem küldtem el sehova a másik felet Cheesy Cheesy
Naplózva
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #14439 Dátum: 2016.01.25 hétfő, 15:02:18 »

ez nem a jó hozzá állás, mert akkor inkább ne olvasd a topic-ot. Nyilván ebben a topicban a topic nevében szereplő világítástechnikai dolgokat rágja meg a társaság és mindenki szabadon elmondhatja a véleményét. Szerintem ha ezt a sort nem írod le, akkor sokkal intelligensebb lett volna ez a hozzászólás.

az, hogy mi szabálytalan és mi nem azt tényleg hanyagoljuk, de ha valami zavaró, az nem jó.

Ez így tényleg nem igaz, de ha már itt tartunk, és a jogszabály szerint 7 lux a megengedett szórt fény, akkor jó lenne ha mindenki kivenné az autójából az osram NBU-t és egyéb prémium és emelt wattszámú halogént is és rakná vissza a gyertyafényt, hiszen azoknak is többet kell nyomniuk mint 7 lux. Maradjunk annál, hogy minden lámpámnál a tulaj nyugodtan próbálja ki, hogy mi az ami vakít, miaz ami nem, ha nem biztos kérjen meg valakit, hogy mondja el a véleményét és ellenőrizze, hogy a vetített fénycsóva megfelelő-e. álljon egy fehér fal elé és nézze meg, hogy mennyire üt el szórt fény a rendes csóvától, ha kicsi az eltérés, akkor nagy a szórt fény és biztos, hogy vakít, ha van kontraszt, akkor már jobb, csak ne általánosítsunk ha lehetne kérnem

ezzel csak egyetérteni lehet.

Csaba, igazad van!  eljen

Elmondtam a véleményem, ha nem értesz vele egyet, -nem is kell- ahogy tanácsolod is, ne olvasd a topikot!  eplus2 eplus2

Ahogy Andy-vel, úgy velem is csak egy 13oldalas érv - ellenérv ütköztetés lenne a vége, ab ovo semmi értelme...

Béke és Mondeo!  poigneemain
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #14440 Dátum: 2016.01.25 hétfő, 15:04:52 »

357 km alatt fél tank?  wow1 Ez benzines?

Elég magas az alapjáratod... Vagy mit kell nézni?

Nem világít a xenon?  eplus2

Jajj, Hgolab! Az állófűtést nem jelzi a fedkomp. Az még 10liter / óra...

Üdv.:

Knut Wilthil
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #14441 Dátum: 2016.01.25 hétfő, 15:26:20 »

szerintem ott sem ragadtattam el magam, bár tény, hogy nekem is mostanában eléggé nagy gondjaim vannak, viszonylag sok pontot és bírságot bevállalnék helyette. Szerintem ez kisebb dolog mint az, de ott sem küldtem el sehova a másik felet Cheesy Cheesy
Ja. smile  Amúgy meg kitartást  Wink
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #14442 Dátum: 2016.01.25 hétfő, 16:21:04 »

Ja. smile  Amúgy meg kitartást  Wink

 worship
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #14443 Dátum: 2016.01.25 hétfő, 17:11:39 »

Csak engem büntetett meg, a többiek hűségesen követték a nyanyát szerintem Debrecenig... Életem első előéleti pontjai ezek, még soha nem kaptam! 18 - nál elveszik a jogsit, asszem 2 év múlva évülnek.

A képen azt, hogy óra szerint 90 - nél masszív 3,3 - 3,7l/100km között mutat a fedkomp.

Szóval, ha majd valaki jögkövet az országban, dudáljatok, villogjatok mutogassatok én leszek az!  wave

 wave
azért a 6pontért meg sem álltam volna. eplus2
Kérlek figyelj arra,hogy a 90es táblánál ne menj 70el..... nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #14444 Dátum: 2016.01.25 hétfő, 18:08:49 »

azért a 6pontért meg sem álltam volna. eplus2
Kérlek figyelj arra,hogy a 90es táblánál ne menj 70el..... nyes

Ne már, egy világot akarsz összedönteni bennem!?!?!?

Amikor meglátod a trafit lakott területen kívül nem kell azonnal satu és 60 - ra lassítani? És belül nem úgyvan, hogy 50-es övezetben 25-re kell azonnal katapultálni?

Csak azért kérdezem, mert mindenki ezt csinálja...  taps De akkor, az úgy helyes nem? Megengedett -min 30km/h a yo?  Huh? Nincs fotó, legfeljebb telibevernek?

De ha annyival megyek, mint lehet, akkor az bünti NEM?  Huh?

Na mindegy is, irreleváns, mert le akarom a kszenon fogyit vinni 3lityi alá, azzal meg inkompatibilis a "száguldozás"...
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #14445 Dátum: 2016.01.26 kedd, 18:21:43 »

Szedán hátsó lámpába hová milyen leded ajánlott ami jó fényt az és rendesen villog.ma kipróbáltam egy sárga indexbe való ledet de az sűrűn villog mintha ki lenne egve valamenik izzó.oda canbusos kell? Ha igen csak az indexbe kell olyan?
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
yartam
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 377



E-mail
« Új hozzászólás #14446 Dátum: 2016.01.26 kedd, 18:59:16 »

Szedán hátsó lámpába hová milyen leded ajánlott ami jó fényt az és rendesen villog.ma kipróbáltam egy sárga indexbe való ledet de az sűrűn villog mintha ki lenne egve valamenik izzó.oda canbusos kell? Ha igen csak az indexbe kell olyan?

Szia!

Én a helyzetjelzőbe ilyet http://www.ebay.com/itm/171980560566?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT vettem és tökéletesen működik.

Helyzetjelző/fékbe még keresem az igazit.

indexbe kell valamiféle ellenállás, de ezt AndyA valahol már megírta. Vagy újra megfogja neked.

Ottó
Naplózva

2008.01. C-max 2.0 16V Titanium 146 LE
ex: 2002.12. MK3 2.0 16V GHIA 146 LE [B4Y]
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #14447 Dátum: 2016.01.26 kedd, 19:32:40 »

Szia!

Én a helyzetjelzőbe ilyet http://www.ebay.com/itm/171980560566?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT vettem és tökéletesen működik.

Helyzetjelző/fékbe még keresem az igazit.

indexbe kell valamiféle ellenállás, de ezt AndyA valahol már megírta. Vagy újra megfogja neked.

Ottó
es ez nem pontszerűen vilagit hátrafelé? Bevilágítja a lampatestet rendesen?
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
yartam
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 377



E-mail
« Új hozzászólás #14448 Dátum: 2016.01.26 kedd, 19:49:02 »

es ez nem pontszerűen vilagit hátrafelé? Bevilágítja a lampatestet rendesen?

Döntsd el.


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja.
Naplózva

2008.01. C-max 2.0 16V Titanium 146 LE
ex: 2002.12. MK3 2.0 16V GHIA 146 LE [B4Y]
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #14449 Dátum: 2016.01.26 kedd, 19:51:32 »

Döntsd el.


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja.
igy jónak tűnik.az indexhez  az ellenállás  minden izzohoz kell egy?
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Oldalak: 1 ... 282 283 284 285 286 287 288 [289] 290 291 292 293 294 295 296 ... 323   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.077 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.