Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 21:24:14 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 283 284 285 286 287 288 289 [290] 291 292 293 294 295 296 297 ... 323   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izzó, Xenon, LED  (Megtekintve 4816162 alkalommal)
0 Felhasználó és 39 vendég van a témában
yartam
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 377



E-mail
« Új hozzászólás #14450 Dátum: 2016.01.26 kedd, 19:54:51 »

igy jónak tűnik.az indexhez  az ellenállás  minden izzohoz kell egy?


16. oldal  http://mondeo.hu/index.php?topic=18.msg976778#msg976778
Naplózva

2008.01. C-max 2.0 16V Titanium 146 LE
ex: 2002.12. MK3 2.0 16V GHIA 146 LE [B4Y]
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #14451 Dátum: 2016.01.26 kedd, 19:55:40 »

Csak azér kérdezem mert ügye vannak ezek a korbe ledes nagyon sok ledes "izzók" azok nem e jobbak esetleg.
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #14452 Dátum: 2016.01.26 kedd, 19:57:15 »

Szedán hátsó lámpába hová milyen leded ajánlott ami jó fényt az és rendesen villog.ma kipróbáltam egy sárga indexbe való ledet de az sűrűn villog mintha ki lenne egve valamenik izzó.oda canbusos kell? Ha igen csak az indexbe kell olyan?

A milyenre megnézed a LED FAQ-t.

A GEM a LED-ek alacsonyabb teljesítményfelvétele miatt kiégettnek hiszi az izzókat, ezért villogtat sűrűbben. A CAN-bus-os izzó is megoldás, de drága, és a LED 7W-jához képest másik 14-et eldisszipálni egy izzónyi helyen nem is triviális mutatvány, amikor egy 10W-os kerámiaellenállás mérete 9,4 x 9,4 x 48 mm...

Szóval egyszerűbb az utóbbiból beépíteni oldalanként két-két 10 Ohm/10W-osat párhuzamosan az izzóval és béke van, ráadásul csak 44 Ft darabja. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #14453 Dátum: 2016.01.26 kedd, 19:58:38 »

es ez nem pontszerűen vilagit hátrafelé? Bevilágítja a lampatestet rendesen?

Nem. Kb. 140 fok a sugárzási szög.

Ügyelj rá, hogy színhelyeset vegyél, mert a fehérből pirosat csinálva nem lesz olyan szép a fénye.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #14454 Dátum: 2016.01.26 kedd, 20:00:13 »

Csak azér kérdezem mert ügye vannak ezek a korbe ledes nagyon sok ledes "izzók" azok nem e jobbak esetleg.

Én azt preferálom, ami hátra Cree LED optikával, oldalra meg még pár másik. De az csak a 21W-osba kell. A karika 2/3 részébe az 5W-osok helyett elég olyan is, amit fentebb linkelt a kolléga.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
yartam
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 377



E-mail
« Új hozzászólás #14455 Dátum: 2016.01.26 kedd, 20:01:43 »

Nem. Kb. 140 fok a sugárzási szög.

Ügyelj rá, hogy színhelyeset vegyél, mert a fehérből pirosat csinálva nem lesz olyan szép a fénye.

AndyA

Igen természetesen én is pirosat vettem.

Ottó
Naplózva

2008.01. C-max 2.0 16V Titanium 146 LE
ex: 2002.12. MK3 2.0 16V GHIA 146 LE [B4Y]
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14456 Dátum: 2016.01.26 kedd, 20:01:45 »

A milyenre megnézed a LED FAQ-t.

A GEM a LED-ek alacsonyabb teljesítményfelvétele miatt kiégettnek hiszi az izzókat, ezért villogtat sűrűbben. A CAN-bus-os izzó is megoldás, de drága, és a LED 7W-jához képest másik 14-et eldisszipálni egy izzónyi helyen nem is triviális mutatvány, amikor egy 10W-os kerámiaellenállás mérete 9,4 x 9,4 x 48 mm...

Szóval egyszerűbb az utóbbiból beépíteni oldalanként két-két 10 Ohm/10W-osat párhuzamosan az izzóval és béke van, ráadásul csak 44 Ft darabja. Smiley

AndyA


Milyen az a "CAN-bus-os" izzó? Bár eleve LED-ről van szó, tehát egy mondatban két hiba!
Mi ez a hanyagság AdminA?  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #14457 Dátum: 2016.01.26 kedd, 20:10:10 »

Milyen az a "CAN-bus-os" izzó? Bár eleve LED-ről van szó, tehát egy mondatban két hiba!
Mi ez a hanyagság AdminA?  eplus2

Ezt most csak én nem értem...?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #14458 Dátum: 2016.01.26 kedd, 20:16:12 »

Köszönöm
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14459 Dátum: 2016.01.26 kedd, 20:19:16 »

Ezt most csak én nem értem...?

AndyA

Hagyok még időt....  hehe
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #14460 Dátum: 2016.01.26 kedd, 20:39:29 »

Ezt most csak én nem értem...?

AndyA

én már kér helyesírás-ellenőrzőt használok és lassan kell egy titkár, aki átnézi, hogy nincsen-e beleköthető pont. Őszintén egy picit zavar, de ez van.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14461 Dátum: 2016.01.26 kedd, 20:54:56 »

Ezt most csak én nem értem...?

AndyA


Letelt.  vigyor3

GrammAdmin.....  eplus2

"A GEM a LED-ek alacsonyabb teljesítményfelvétele miatt kiégettnek hiszi az izzókat, ezért villogtat sűrűbben. A CAN-bus-os izzó is megoldás, de drága, és a LED 7W-jához képest másik 14-et eldisszipálni "

1. LED-ekről van/volt szó, tehát eleve az izzó meghatározás nem helyén való.
2. "CAN-Bus-os izzó".  - Ez hatványozottan paradoxon.
2/a.   Sokadszorra jegyzem meg -nem csak itt, több helyen, mert szúrja a szemem....ha már szakmázunk és kifejezéseket használjunk, tegyük helyesen-, hogy a CAN-BUS -nak semmi köze a világításhoz!
2/b.   Ha pedig izzó, akkor eleve nem lehet "CAN-bus-os" de még semmilyen műterheléses sem kell legyen mert ha izzó, akkor az pont jó a managament számára.

 hehe
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14462 Dátum: 2016.01.26 kedd, 20:56:04 »

én már kér helyesírás-ellenőrzőt használok és lassan kell egy titkár, aki átnézi, hogy nincsen-e beleköthető pont. Őszintén egy picit zavar, de ez van.

Tükröt kapott csak, na.... 
(Ez nem belekötés, szúrka-piszka.)
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #14463 Dátum: 2016.01.26 kedd, 20:59:57 »

Tükröt kapott csak, na.... 
(Ez nem belekötés, szúrka-piszka.)
Wink
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #14464 Dátum: 2016.01.26 kedd, 21:15:17 »


Letelt.  vigyor3

GrammAdmin.....  eplus2

"A GEM a LED-ek alacsonyabb teljesítményfelvétele miatt kiégettnek hiszi az izzókat, ezért villogtat sűrűbben. A CAN-bus-os izzó is megoldás, de drága, és a LED 7W-jához képest másik 14-et eldisszipálni "

1. LED-ekről van/volt szó, tehát eleve az izzó meghatározás nem helyén való.
2. "CAN-Bus-os izzó".  - Ez hatványozottan paradoxon.
2/a.   Sokadszorra jegyzem meg -nem csak itt, több helyen, mert szúrja a szemem....ha már szakmázunk és kifejezéseket használjunk, tegyük helyesen-, hogy a CAN-BUS -nak semmi köze a világításhoz!
2/b.   Ha pedig izzó, akkor eleve nem lehet "CAN-bus-os" de még semmilyen műterheléses sem kell legyen mert ha izzó, akkor az pont jó a managament számára.

 hehe


Ha egy atom gerjesztett állapotban fényt bocsát ki, az a konkrét hőmérséklettől függetlenül megfelel a köznapi használatban kicsit pongyolán "izzás" néven említett állapotnak. A vörösen izzó vas atomjai is ezt teszik, meg a LED-ben lévő különféle gallium, arzén, meg mittudoménmilyen atomok is.

A LED-izzó pedig szintén pongyola, ám közérthető és közhasználatú, nem utolsó sorban pedig jóval rövidebb kifejezés a "LED-ekkel épített, hagyományos izzót pótló világító berendezés" helyett.

A CAN-bus-os izzóból az izzó részt az előbbiekben kitárgyaltuk, és bár már számtalanszor kifejtetted, hogy a CAN-bus-nak nincs köze a világításhoz, és ebben igazad is van, de mégis ezzel a helytelen névvel hivatkoznak arra a fajta LED-ekkel épített, hagyományos izzót pótló világító berendezésre, amelyben egy ellenállás, mint műterhelés található, mellyel a teljesítményfelvételt vizsgáló elektronikát át lehet verni (ha ugyan át lehet verni), hogy hagyományos izzónak higyje a LED-ekkel épített, hagyományos izzót pótló világító berendezést.

Van még kérdés, folytatod a kötözködést, vagy visszatérhetünk az érdemi vitához az izzó, xenon ill. LED-ekkel épített, hagyományos izzót pótló világító berendezések témájában?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #14465 Dátum: 2016.01.26 kedd, 21:22:45 »

Ha egy atom gerjesztett állapotban fényt bocsát ki, az a konkrét hőmérséklettől függetlenül megfelel a köznapi használatban kicsit pongyolán "izzás" néven említett állapotnak. A vörösen izzó vas atomjai is ezt teszik, meg a LED-ben lévő különféle gallium, arzén, meg mittudoménmilyen atomok is.

AndyA

Na én mentem lefeküdni  vigyor3 nyes Wink  taps
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14466 Dátum: 2016.01.26 kedd, 21:30:10 »

Ha egy atom gerjesztett állapotban fényt bocsát ki, az a konkrét hőmérséklettől függetlenül megfelel a köznapi használatban kicsit pongyolán "izzás" néven említett állapotnak. A vörösen izzó vas atomjai is ezt teszik, meg a LED-ben lévő különféle gallium, arzén, meg mittudoménmilyen atomok is.

A LED-izzó pedig szintén pongyola, ám közérthető és közhasználatú, nem utolsó sorban pedig jóval rövidebb kifejezés a "LED-ekkel épített, hagyományos izzót pótló világító berendezés" helyett.

A CAN-bus-os izzóból az izzó részt az előbbiekben kitárgyaltuk, és bár már számtalanszor kifejtetted, hogy a CAN-bus-nak nincs köze a világításhoz, és ebben igazad is van, de mégis ezzel a helytelen névvel hivatkoznak arra a fajta LED-ekkel épített, hagyományos izzót pótló világító berendezésre, amelyben egy ellenállás, mint műterhelés található, mellyel a teljesítményfelvételt vizsgáló elektronikát át lehet verni (ha ugyan át lehet verni), hogy hagyományos izzónak higyje a LED-ekkel épített, hagyományos izzót pótló világító berendezést.

Van még kérdés, folytatod a kötözködést, vagy visszatérhetünk az érdemi vitához az izzó, xenon ill. LED-ekkel épített, hagyományos izzót pótló világító berendezések témájában?

AndyA



Ez jó nagy bla..bla szöveg...atomok....na persze, ne terelj!  eplus2  
A "köznapi használat" és a "pongyola, közhasználat" máris helyessé és pontossá teszi a helytelent? Akkor van olyan is, hogy "bekapcsol a turbó".....  Na neee....  zavart2
Világítóberendezésben egy izzó az, amiben valaminek a felizzása bocsájt ki fényt! Izzó szál..... nem atomok, meg ősrobbanás és társai!   nyes
Most tényleg nekem magyarázod, hogy hogyan lehet átverni a management-et?  vigyor3

Továbbra is azt állítom (és nem csak én), hogy a LED nem izzó és olyan, hogy "CAN-bus-os" izzó nincs.... kérem szépen!  wave
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.26 kedd, 21:49:59 írta ... » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14467 Dátum: 2016.01.26 kedd, 22:57:55 »

Ha egy atom gerjesztett állapotban fényt bocsát ki, az a konkrét hőmérséklettől függetlenül megfelel a köznapi használatban kicsit pongyolán "izzás" néven említett állapotnak. A vörösen izzó vas atomjai is ezt teszik, meg a LED-ben lévő különféle gallium, arzén, meg mittudoménmilyen atomok is.

Nem... nem gondolom, hogy ha az elektron magasabb szinten lenne, akkor azt izzásnak lehetne felfogni. Nincs köze a hőmérséklethez.
Nem ugyanaz a két folyamat.
A LED emittálja a fényt.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #14468 Dátum: 2016.01.27 szerda, 00:36:47 »


Ez jó nagy bla..bla szöveg...atomok....na persze, ne terelj!  eplus2  
A "köznapi használat" és a "pongyola, közhasználat" máris helyessé és pontossá teszi a helytelent? Akkor van olyan is, hogy "bekapcsol a turbó".....  Na neee....  zavart2
Világítóberendezésben egy izzó az, amiben valaminek a felizzása bocsájt ki fényt! Izzó szál..... nem atomok, meg ősrobbanás és társai!   nyes
Most tényleg nekem magyarázod, hogy hogyan lehet átverni a management-et?  vigyor3

Továbbra is azt állítom (és nem csak én), hogy a LED nem izzó és olyan, hogy "CAN-bus-os" izzó nincs.... kérem szépen!  wave

Hát azt kell mondjam a nyelv is fejlődik. Ma már nem úgy beszélünk instálom, kérem mint anno a békeidőszakban. A nyelv nem egy stagnáló valami, hanem velünk együtt, általunk, értünk fejlődik. Lehet grammarnáciskodni, de ettől még senkinek nem lesz igaza. Pláne, hogy a nyelv nem csak egy megtanulandó valami, hanem hallani kell amit a beszédhibás emberek az életben nem tudnak megtanulni (köztük én sem), de sajna sokan kapásból leugatják őket.

Nézzünk néhány dolgot, amit biztos vagyok, hogy a grammarnácik is használtak már, pedig sokáig nem volt helyes (ma már az):
- valóságshow
- hálókártya
- kapucsínó

Egyikre sem ugat be a helyesírás ellenőrző. Persze nyilván jó picit piszkálni a másikat (én is szoktam), de vannak dolgok, amik leegyszerűsítik, használhatóbbá teszik a kommunikációt és általánosságban használjuk, érti mindenki, hogy mit jelent.

Biztos vagyok abban is, hogy sokan mondják otthon, hogy "kapcsold már le a lámpát minek ég az". Vazze, ha ég, akkor a poroltó kell vagy hgívni a tűzoltókat. Nem ég az, hanem világít, izzik, fényt bocsát ki.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14469 Dátum: 2016.01.27 szerda, 06:39:08 »

Hát azt kell mondjam a nyelv is fejlődik. Ma már nem úgy beszélünk instálom, kérem mint anno a békeidőszakban. A nyelv nem egy stagnáló valami, hanem velünk együtt, általunk, értünk fejlődik. Lehet grammarnáciskodni, de ettől még senkinek nem lesz igaza. Pláne, hogy a nyelv nem csak egy megtanulandó valami, hanem hallani kell amit a beszédhibás emberek az életben nem tudnak megtanulni (köztük én sem), de sajna sokan kapásból leugatják őket.

Nézzünk néhány dolgot, amit biztos vagyok, hogy a grammarnácik is használtak már, pedig sokáig nem volt helyes (ma már az):
- valóságshow
- hálókártya
- kapucsínó

Egyikre sem ugat be a helyesírás ellenőrző. Persze nyilván jó picit piszkálni a másikat (én is szoktam), de vannak dolgok, amik leegyszerűsítik, használhatóbbá teszik a kommunikációt és általánosságban használjuk, érti mindenki, hogy mit jelent.

Biztos vagyok abban is, hogy sokan mondják otthon, hogy "kapcsold már le a lámpát minek ég az". Vazze, ha ég, akkor a poroltó kell vagy hgívni a tűzoltókat. Nem ég az, hanem világít, izzik, fényt bocsát ki.


Elveszünk mind!  Shocked
"Virágéknál ég a világ ... "    eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #14470 Dátum: 2016.01.27 szerda, 06:44:17 »

Hát azt kell mondjam a nyelv is fejlődik. Ma már nem úgy beszélünk instálom, kérem mint anno a békeidőszakban. A nyelv nem egy stagnáló valami, hanem velünk együtt, általunk, értünk fejlődik. Lehet grammarnáciskodni, de ettől még senkinek nem lesz igaza. Pláne, hogy a nyelv nem csak egy megtanulandó valami, hanem hallani kell amit a beszédhibás emberek az életben nem tudnak megtanulni (köztük én sem), de sajna sokan kapásból leugatják őket.

Nézzünk néhány dolgot, amit biztos vagyok, hogy a grammarnácik is használtak már, pedig sokáig nem volt helyes (ma már az):
- valóságshow
- hálókártya
- kapucsínó

Egyikre sem ugat be a helyesírás ellenőrző. Persze nyilván jó picit piszkálni a másikat (én is szoktam), de vannak dolgok, amik leegyszerűsítik, használhatóbbá teszik a kommunikációt és általánosságban használjuk, érti mindenki, hogy mit jelent.

Biztos vagyok abban is, hogy sokan mondják otthon, hogy "kapcsold már le a lámpát minek ég az". Vazze, ha ég, akkor a poroltó kell vagy hgívni a tűzoltókat. Nem ég az, hanem világít, izzik, fényt bocsát ki.
ez azért van,mert nem csak mi trollkodunk,hanem AdminA is. nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #14471 Dátum: 2016.01.27 szerda, 08:24:07 »

ez azért van,mert nem csak mi trollkodunk,hanem AdminA is. nyes

Ezt nem mondtad eddig főni  nyes
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #14472 Dátum: 2016.01.27 szerda, 08:33:47 »


Ez jó nagy bla..bla szöveg...atomok....na persze, ne terelj!  eplus2  
A "köznapi használat" és a "pongyola, közhasználat" máris helyessé és pontossá teszi a helytelent? Akkor van olyan is, hogy "bekapcsol a turbó".....  Na neee....  zavart2
Világítóberendezésben egy izzó az, amiben valaminek a felizzása bocsájt ki fényt! Izzó szál..... nem atomok, meg ősrobbanás és társai!   nyes
Most tényleg nekem magyarázod, hogy hogyan lehet átverni a management-et?  vigyor3

Továbbra is azt állítom (és nem csak én), hogy a LED nem izzó és olyan, hogy "CAN-bus-os" izzó nincs.... kérem szépen!  wave

Persze, ez nagyobbrészt mind igaz.

De azért probléma nélkül megértetted, hogy miről van szó, nem? Ha mégsem, szívesen magyarázom tovább, csak kicsit egyszerűbben kell, látom, hogy neked is átmenjen.  eplus2 taps taps taps taps taps

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #14473 Dátum: 2016.01.27 szerda, 08:40:05 »

Nem... nem gondolom, hogy ha az elektron magasabb szinten lenne, akkor azt izzásnak lehetne felfogni. Nincs köze a hőmérséklethez.
Nem ugyanaz a két folyamat.
A LED emittálja a fényt.

Pontosan hogyan is teszi ezt a LED...? Smiley

Ugye itten arról van szó, hogy egy atomból akkor jön ki fény, ha a magasabb, azaz nagyobb energiaszintű pályán keringő elektron "lepottyan" az alacsonyabb, kisebb energiájú pályára. Ez a LED esetében is pontosan ugyanúgy történik, mint mondjuk a vörösen izzó vas esetében, csak mások az anyagok, az energiaszintek stb.

Az pedig, hogy mitől és hogyan kerül gerjesztett állapotba az atom, nem releváns a fentiek szempontjából. A vas pl. a melegítéstől, a LED-ben lévő mindenféle vegyes fémek meg konkrétan az elektromos áramtól. De attól még ugyanaz történik a végén.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #14474 Dátum: 2016.01.27 szerda, 08:41:13 »

Hát azt kell mondjam a nyelv is fejlődik. Ma már nem úgy beszélünk instálom, kérem mint anno a békeidőszakban. A nyelv nem egy stagnáló valami, hanem velünk együtt, általunk, értünk fejlődik. Lehet grammarnáciskodni, de ettől még senkinek nem lesz igaza. Pláne, hogy a nyelv nem csak egy megtanulandó valami, hanem hallani kell amit a beszédhibás emberek az életben nem tudnak megtanulni (köztük én sem), de sajna sokan kapásból leugatják őket.

Nézzünk néhány dolgot, amit biztos vagyok, hogy a grammarnácik is használtak már, pedig sokáig nem volt helyes (ma már az):
- valóságshow
- hálókártya
- kapucsínó

Egyikre sem ugat be a helyesírás ellenőrző. Persze nyilván jó picit piszkálni a másikat (én is szoktam), de vannak dolgok, amik leegyszerűsítik, használhatóbbá teszik a kommunikációt és általánosságban használjuk, érti mindenki, hogy mit jelent.

Biztos vagyok abban is, hogy sokan mondják otthon, hogy "kapcsold már le a lámpát minek ég az". Vazze, ha ég, akkor a poroltó kell vagy hgívni a tűzoltókat. Nem ég az, hanem világít, izzik, fényt bocsát ki.

Konkrétan aki a cappuccinót képes így leírni, annak nádpálcával verném el a kezit... falbav falbav falbav falbav falbav

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14475 Dátum: 2016.01.27 szerda, 09:09:10 »

Persze, ez nagyobbrészt mind igaz.

De azért probléma nélkül megértetted, hogy miről van szó, nem? Ha mégsem, szívesen magyarázom tovább, csak kicsit egyszerűbben kell, látom, hogy neked is átmenjen.  eplus2 taps taps taps taps taps

AndyA


Akármeddig magyarázod.....a LED-ből nem lesz izzó és nem lesz "CAN-bus-os" izzó sem!  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
mrsherrey
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 353



« Új hozzászólás #14476 Dátum: 2016.01.27 szerda, 10:16:25 »

Hamán itten a LED-ekkel épített, hagyományosizzó-pótló világítóberendezések (LED-es fényforrások) témájában zajlik a beszélgetés: a műszercsoportba milyenek kellenek? Konkrétan úgy értem, hogy tud-e valaki olyat ajánlani, ami nem egy pontban világít, hanem van kellően nagy bevilágítási szöge. A FAQ-ban lévő infók hasznosak, de ott konkrétan a műszercsoportba valókat nem láttam (T10 fejelésű pl. lábtérvilágításhoz van, de nem tudom, hogy az milyen szögben világít, T5 fejelésűt meg egyáltalán nem találtam).

Cserélném LED-re, a múltkori izzócserék után ugyanis majd mindenképpen szét kell szednem, a jobbra index visszajelzője mögé a jelek szerint a rossz izzót sikerült visszatennem  falbav
Naplózva

2003/07 DURATEC 1.8 125 LE (BWY) TREND - OCTANE BLUE
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #14477 Dátum: 2016.01.27 szerda, 10:34:43 »

Hamán itten a LED-ekkel épített, hagyományosizzó-pótló világítóberendezések (LED-es fényforrások) témájában zajlik a beszélgetés: a műszercsoportba milyenek kellenek? Konkrétan úgy értem, hogy tud-e valaki olyat ajánlani, ami nem egy pontban világít, hanem van kellően nagy bevilágítási szöge. A FAQ-ban lévő infók hasznosak, de ott konkrétan a műszercsoportba valókat nem láttam (T10 fejelésű pl. lábtérvilágításhoz van, de nem tudom, hogy az milyen szögben világít, T5 fejelésűt meg egyáltalán nem találtam).

Cserélném LED-re, a múltkori izzócserék után ugyanis majd mindenképpen szét kell szednem, a jobbra index visszajelzője mögé a jelek szerint a rossz izzót sikerült visszatennem  falbav

Olyat keress, amin tengelyirányban előre, optika és minden más nélkül világító csupasz, fókuszálatlan LED-ek vannak. Azoknak kb. 140 fok a fényszórása, szépen terítik a fényt.

Valami ilyesmi:

http://img.dxcdn.com/productimages/sku_183262_1.jpg

http://miniimg.rightinthebox.com/images/384x384/201207/xwuluc1342594038316.jpg

Hogy hány darab és milyen LED legyen rajta, az ízlés dolga.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
mrsherrey
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 353



« Új hozzászólás #14478 Dátum: 2016.01.27 szerda, 10:53:01 »

Ezer köszönet, akkor feltúrom a netet (nem Anettet), és rendelek.

Olyat keress, amin tengelyirányban előre, optika és minden más nélkül világító csupasz, fókuszálatlan LED-ek vannak. Azoknak kb. 140 fok a fényszórása, szépen terítik a fényt.

Valami ilyesmi:

http://img.dxcdn.com/productimages/sku_183262_1.jpg

http://miniimg.rightinthebox.com/images/384x384/201207/xwuluc1342594038316.jpg

Hogy hány darab és milyen LED legyen rajta, az ízlés dolga.

AndyA
Naplózva

2003/07 DURATEC 1.8 125 LE (BWY) TREND - OCTANE BLUE
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #14479 Dátum: 2016.01.27 szerda, 11:42:47 »

Ezer köszönet, akkor feltúrom a netet (nem Anettet), és rendelek.


Anettje válogatja. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
mrsherrey
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 353



« Új hozzászólás #14480 Dátum: 2016.01.27 szerda, 11:55:42 »

Anettje válogatja. Smiley

AndyA

Példának okádék ez jó nekem, ugye? http://m.ebay.com/itm/20-X-Car-White-T10-LED-8smd-Side-Wedge-Light-Bulb-W5W-194-168-2825-501-192-158-/300988805522?nav=SEARCH
Naplózva

2003/07 DURATEC 1.8 125 LE (BWY) TREND - OCTANE BLUE
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #14481 Dátum: 2016.01.27 szerda, 12:32:21 »


Én pont valami hasonlót szereltem bele. Mondjuk 20 db az 5 autóhoz is elég. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
yartam
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 377



E-mail
« Új hozzászólás #14482 Dátum: 2016.01.27 szerda, 18:00:56 »

Hamán itten a LED-ekkel épített, hagyományosizzó-pótló világítóberendezések (LED-es fényforrások) témájában zajlik a beszélgetés: a műszercsoportba milyenek kellenek? Konkrétan úgy értem, hogy tud-e valaki olyat ajánlani, ami nem egy pontban világít, hanem van kellően nagy bevilágítási szöge. A FAQ-ban lévő infók hasznosak, de ott konkrétan a műszercsoportba valókat nem láttam (T10 fejelésű pl. lábtérvilágításhoz van, de nem tudom, hogy az milyen szögben világít, T5 fejelésűt meg egyáltalán nem találtam).

Cserélném LED-re, a múltkori izzócserék után ugyanis majd mindenképpen szét kell szednem, a jobbra index visszajelzője mögé a jelek szerint a rossz izzót sikerült visszatennem  falbav

Helló!

Én ilyeneket rendeltem:

http://www.ebay.com/itm/10Pcs-Car-Super-Bright-White-1LED-COB-SMD-T10-W5W-Wedge-Side-Light-Bulb-Lamp-12V-/171980936983?hash=item280adcd717:g:u9gAAOSw14xWL5~N&vxp=mtr

http://www.ebay.com/itm/2x-Blue-B8-3D-Bax10s-5050-SMD-LED-Dash-Light-Interior-Dashboard-Lamp-Bulb-N301-/231422555042?hash=item35e1dbf3a2:g:hfsAAOSwiCRUirk8&vxp=mtr

http://www.ebay.com/itm/10x-Green-B8-3D-Bax10s-5050-SMD-LED-Dash-Light-Interior-Dashboard-Lamp-Bulb-N301-/311214236391?hash=item4875d062e7:g:vPoAAOSwAL9Uirmo&vxp=mtr

A két utolsónál kicsit alakítani kellett mert, simán nem fért bele a foglaltba. (gyakorlatilag a régi foglaltba áttettem a ledet)

De ilyen lett http://kepfeltoltes.hu/view/151031/IMG_20151031_162118_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva

2008.01. C-max 2.0 16V Titanium 146 LE
ex: 2002.12. MK3 2.0 16V GHIA 146 LE [B4Y]
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14483 Dátum: 2016.01.27 szerda, 21:34:28 »

Pontosan hogyan is teszi ezt a LED...? Smiley

Ugye itten arról van szó, hogy egy atomból akkor jön ki fény, ha a magasabb, azaz nagyobb energiaszintű pályán keringő elektron "lepottyan" az alacsonyabb, kisebb energiájú pályára. Ez a LED esetében is pontosan ugyanúgy történik, mint mondjuk a vörösen izzó vas esetében, csak mások az anyagok, az energiaszintek stb.

Az pedig, hogy mitől és hogyan kerül gerjesztett állapotba az atom, nem releváns a fentiek szempontjából. A vas pl. a melegítéstől, a LED-ben lévő mindenféle vegyes fémek meg konkrétan az elektromos áramtól. De attól még ugyanaz történik a végén.

A lednél hány fok van? És mennyi az izzónál?
Pont ez a különbség, és ebből jön a hatásfok is. (Hümérsékleti sugárzás vs fény emittálás)
Amit fenn írtál, nyilván OK, de valójában mégsem, mert a led nem izzik...
Szóval a led nem izzó.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #14484 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 08:49:51 »

A lednél hány fok van? És mennyi az izzónál?
Pont ez a különbség, és ebből jön a hatásfok is. (Hümérsékleti sugárzás vs fény emittálás)
Amit fenn írtál, nyilván OK, de valójában mégsem, mert a led nem izzik...
Szóval a led nem izzó.

Ha az izzásnak nevezett fizikai folyamatot egy bizonyos abszolút hőmérséklettel* azonosítod, akkor persze igazad van. Amúgy meg az abszolút hőmérséklettől függetlenül ugyanaz a fizikai folyamat, ami atomi szinten történik, tehát az izzást ilyen módon azonosítani eléggé pongyola megfogalmazás a fizikai nézőpontjából, de mindennapi használatra elmegy.

Viszont akkor most el kellene dönteni, hogy elfogadjuk a fentiek szerint a napi használatú, pongyola megfogalmazást, és aszerint "izzó" csak az lehet, aminek az abszolút hőmérséklete is valamilyen definíció szerint magas, és mindeközben a látható fény tartományában (is) sugároz, vagy pedig ragaszkodunk a tudományosan pontos megfogalmazáshoz, és akkor az atomi szintű folyamat azonosságából következően definíció szerint a LED is izzik**, és akkor a LED-izzó helyesen kapja az izzó nevet.

* És itt még mindig eldöntendő, hogy mennyire kell magas legyen ez a hőmérséklet, mert pl. más a réz esetében, ami párszáz fokon már izzik, és más a wolfram esetében, aminek ez minimum a háromszorosa. De pl. ólom vagy alumínium egyáltalán nem csinál ilyet*** semmilyen hőmérsékleten, mert előbb olvad meg.

** Nem mellesleg magának a szubsztrátnak a hőmérséklete el tudja érni a 120-150 fokot is, ami azért már bőven elég hozzá, hogy megsüsse a kezed, tehát nem tartom túl nagy hibának azt mondani rá, hogy izzik. Más kérdés, hogy nem tudod megfogni, de igazából az izzószálat sem, mert az is búrában van.

*** Igazából azok is csinálnak, csak nem a látható fény tartományában, hanem infravörösben.

Szóval ha egyik oldalról neked OK a tudományosan pontatlan, pongyola, de napi szinten érthető megfogalmazás, akkor legyen OK a másik oldalon is, amikor amúgy nem a LED-ről állítjuk, hogy izzik, hanem egy olyan világítóeszközről beszélünk, aminek a napi használatban elismerten pongyola módon, de mindenki által közérthetően "izzó" a neve - függetlenül attól, hogy milyen technológiával, milyen fizikai törvények szerint és milyen hőmérsékleten működve teszi, amit tesz (direkt nem írtam le, hogy mit tesz, nehogy bele tudj kötni). Ahogy a villanykörtének sincs túl sok köze a körtéhez, mégsem köt bele senki, hogy az nem körte, hanem izzó. Smiley

Detto CAN-bus-os izzó: A név nyilván pontatlan és pongyola, mégis mindenki pontosan tudja, miről van szó, hiába lovagol ... kolléga azon, hogy a CAN-bus-nak semmi köze a kiégett izzók figyeléséhez, és hiába van benne teljesen igaza.

AndyA

Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14485 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 22:34:17 »

Ha az izzásnak nevezett fizikai folyamatot egy bizonyos abszolút hőmérséklettel* azonosítod, akkor persze igazad van.

Nem teszek én ilyet. Én izzásnak fémek esetén az olvadást megelőző állapotot nevezném.
A továbbiakat ne is elemezzük, mert téves feltevésen alapult.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #14486 Dátum: 2016.01.29 péntek, 07:04:28 »

És akkor melyikőtök fog most leregelni?

Szólok ám a Tibinek,oszt ki oszt benneteket! eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #14487 Dátum: 2016.01.29 péntek, 08:16:28 »

Akkor most a canbusos led is izzó?  eplus2

Ígérje meg mindenki, hogy ezt a fogalmazási "szarvashibát" elfogadja és nem fogja szóvátenni.

Lehet nem helyes izzónak nevezni, de nem praktikus leírni, hülyén is hangzik, hogy fényforrás.

Meg igazából ettől a világ nem fog megváltozni, sőt...

Szóval aki mégegyszer megakad ezen, azt megkeresem és magam elé térdeltetem.   hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #14488 Dátum: 2016.01.29 péntek, 08:20:26 »

Akkor most a canbusos led is izzó?  eplus2

Ígérje meg mindenki, hogy ezt a fogalmazási "szarvashibát" elfogadja és nem fogja szóvátenni.

Lehet nem helyes izzónak nevezni, de nem praktikus leírni, hülyén is hangzik, hogy fényforrás.

Meg igazából ettől a világ nem fog megváltozni, sőt...

Szóval aki mégegyszer megakad ezen, azt megkeresem és magam elé térdeltetem.   hehe
Mindig csak ezt akarod velük,de biztos,hogy ez olyan nagy büntetés...? eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #14489 Dátum: 2016.01.29 péntek, 08:22:14 »

Mindig csak ezt akarod velük,de biztos,hogy ez olyan nagy büntetés...? eplus2

tőlem az, mert fájni fog... eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #14490 Dátum: 2016.01.29 péntek, 08:50:14 »

Nem teszek én ilyet. Én izzásnak fémek esetén az olvadást megelőző állapotot nevezném.
A továbbiakat ne is elemezzük, mert téves feltevésen alapult.

Akkor az ólom meg az alumínium sosem izzik?

Vagy csak akkor ér, ha a látható tartományba esik az izzás fénye?

Amúgy pont a LED-ekben használt anyagoknak viszonylag alacsony az olvadáspontja. A foszfor 340-360 fok körül olvad, az arzén 800 körül, a gallium pedig szobahőmérsékleten szilárd, de a kezedben tartva már megolvad, valami 30 fok fölött alig van az olvadáspontja. (Ha megtalálom, hová tettem, meg is tudom mutatni.) A LED emitterben nyilván nem magában van, ezért az ötvözetben ennél valamivel magasabb lesz az olvadáspont, de akkor sem lesz 1-200 foknál több. Amikor "megsütöd" a LED-et és megszűnik működni, akkor pedig pontosan ez történik: túlmelegszik és megolvad a szubsztrát (vagy éppen el is párolog, de az csak ugyanennek egy magasabb fokozata). Vagyis a LED működése hajszálpontosan megfelel a fenti definíciódnak. Smiley

Addig pedig várom a konkrét érveket, amik rámutatnak, hol téves az érvelésem. Természetesen nem csak bemondásra, hanem megfelelő, a cáfolatot alátámasztó forrás megjelölésével. Addig minden más meg csak duma. Smiley

AndyA

Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #14491 Dátum: 2016.01.29 péntek, 08:51:06 »

És akkor melyikőtök fog most leregelni?

Szólok ám a Tibinek,oszt ki oszt benneteket! eplus2

Én pl. bármikor le tudlak regelni, csak egy szavadba kerül.

Mondom, csak egyetlen szavadba... eplus2

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #14492 Dátum: 2016.01.29 péntek, 08:51:38 »

Akkor most a canbusos led is izzó?  eplus2

Ígérje meg mindenki, hogy ezt a fogalmazási "szarvashibát" elfogadja és nem fogja szóvátenni.

Lehet nem helyes izzónak nevezni, de nem praktikus leírni, hülyén is hangzik, hogy fényforrás.

Meg igazából ettől a világ nem fog megváltozni, sőt...

Szóval aki mégegyszer megakad ezen, azt megkeresem és magam elé térdeltetem.   hehe

LED-villanykörte.

 vigyor3

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #14493 Dátum: 2016.01.29 péntek, 10:20:29 »

Én pl. bármikor le tudlak regelni, csak egy szavadba kerül.

Mondom, csak egyetlen szavadba... eplus2

AndyA
Lips Sealed Grin
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kotta_cs
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2304



E-mail
« Új hozzászólás #14494 Dátum: 2016.01.29 péntek, 10:30:50 »

Szóval aki mégegyszer megakad ezen, azt megkeresem és magam elé térdeltetem.   hehe

fújjjjjjjj  nyes  nyes
Naplózva

-=újra=-
2006 Grand Cherokee 3.0 CRD V6 Limited
Anya: 2007 Mondeo MK4 1.8TDCi
ex: 2007 Mondeo MK4 2.0TDCi
ex: 2002 Mondeo MK3 1.8 aranybogár
ex: egyéb fordok
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #14495 Dátum: 2016.01.29 péntek, 10:37:36 »

fújjjjjjjj  nyes  nyes

Fújhatod, attól még nem lesz trombita!  eplus2
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #14496 Dátum: 2016.01.29 péntek, 10:41:04 »

fújjjjjjjj  nyes  nyes
csak ezért csináltad,mi? eplus2

Bevoltál baszcsizva,trollmester? hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kotta_cs
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2304



E-mail
« Új hozzászólás #14497 Dátum: 2016.01.29 péntek, 10:54:38 »

csak ezért csináltad,mi? eplus2

Bevoltál baszcsizva,trollmester? hehe

csak azért, hogy 1 posttal kérhessek kódot  nyes  nyes
Naplózva

-=újra=-
2006 Grand Cherokee 3.0 CRD V6 Limited
Anya: 2007 Mondeo MK4 1.8TDCi
ex: 2007 Mondeo MK4 2.0TDCi
ex: 2002 Mondeo MK3 1.8 aranybogár
ex: egyéb fordok
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #14498 Dátum: 2016.01.29 péntek, 10:55:46 »

csak azért, hogy 1 posttal kérhessek kódot  nyes  nyes

Meg is kaptad. Látod milyen jó fej egy társaság ez?  nyes
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #14499 Dátum: 2016.01.29 péntek, 11:27:16 »

fújjjjjjjj  nyes  nyes

Te kis kezdő, nem fújozzz...  hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Oldalak: 1 ... 283 284 285 286 287 288 289 [290] 291 292 293 294 295 296 297 ... 323   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.083 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.