Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 20:53:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 ... 323   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izzó, Xenon, LED  (Megtekintve 4816133 alkalommal)
0 Felhasználó és 24 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #2050 Dátum: 2006.10.19 csütörtök, 11:26:00 »

ANGEL. teljesen igazat adok neked.... Szerintem sem elég, hogy én szuperül látok - a szembejövő meg semmit... De akik beleteszik azok vagy nem tudják, vagy nem érdekli őket... Több példa alapján a gyári xenon beépítése csak pár ezerrel(kb.5 eft!) kerül többe, mint az utólagos.. erről már jót vitáztunk Zsoelel...anno..
"Több példa alapján a gyári xenon beépítése csak pár ezerrel(kb.5 eft!) kerül többe, mint az utólagos"
nekem nem
mer ez ingyé lenne
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2051 Dátum: 2006.10.19 csütörtök, 11:29:00 »

?
 
..és akkor az innen-onnan "szerzett" gyári xenonok nem gyújtanak be rendesen,az üveg karcos,műanyag fülek letörve,stb....
Továbbisvan mondjammég!-:)))
 
Az utólagosra van 1 év gari,jól világít,és nekem az elmúlt közel 1 évben még senki nem villogott szemből.Az útjelző táblák is gyönyörűen világítanak,mert szeretik ezt a xenon fényt!-:)))))
Viszont az előttem lévők lehúzódnak,ha odaérek mögéjük!-:))))
 
Műszakira 5 perc alatt visszarakom  a gyári halogén izzót,de ha utólag raktál bele gyári lámpát,akkor simán kérik a fényszórómosót.
Ami meg ugye nem mindíg van!-:(
Én is így vagyok vele. Vizsga előt 10perc alatt visszarakom a H7-et. Sőőőt. Ezt bármikor updételni tudom majd utólagos H7 fejű D2vel. Miértis? Mert csak.
Még 50-et is sajnálnék gyárira nemhogy 70-et.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2052 Dátum: 2006.10.19 csütörtök, 11:31:00 »

Erről nekem is megvan a véleményem, de inkább ne duzzasszuk... az utólagos xenon igencsak zavaró. Míg a gyári már 10 méterről sem vakít a szemedbe, az utólagos még 100 méteren is. A gyári egyáltalán nem, az utólagos meg nagyon zavaró a szembejövőknek.
De gondolom, az is magáért beszél, hogy ki kell szedni műszakira... a lámpamosó nem kötelező egyébiránt.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #2053 Dátum: 2006.10.19 csütörtök, 11:45:00 »

Erről nekem is megvan a véleményem, de inkább ne duzzasszuk... az utólagos xenon igencsak zavaró. Míg a gyári már 10 méterről sem vakít a szemedbe, az utólagos még 100 méteren is. A gyári egyáltalán nem, az utólagos meg nagyon zavaró a szembejövőknek.
De gondolom, az is magáért beszél, hogy ki kell szedni műszakira... a lámpamosó nem kötelező egyébiránt.
Zavaró, nem zavaró?
A kérdést inkább úgy kéne feltenni, hogy a H7 a szórtabb fényű vagy a D2 "gagyi". No ebben negatív iránybann a H7 győz. Mivel a fény keletkezésének helye messze nem pontszerű az izzókban, ezért sokkal több szórt fényrész, mint a szinte pontszerűnek mondható D2nél. Tehát a fényszórás növekvő sorrendben a következőképp alakul:
D2 gyári, D2 "gagyi", H7.
Ez a sorrend elvitathatatlan.
Amin vitatkozni lehet, az az hogy a szóródás hatása mennyivel nagyobb a D2 nagyobb Candella-ja miatt.
Összességében sztem beállítás kérdése.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2054 Dátum: 2006.10.19 csütörtök, 12:14:00 »

Zavaró, nem zavaró?
A kérdést inkább úgy kéne feltenni, hogy a H7 a szórtabb fényű vagy a D2 "gagyi". No ebben negatív iránybann a H7 győz. Mivel a fény keletkezésének helye messze nem pontszerű az izzókban, ezért sokkal több szórt fényrész, mint a szinte pontszerűnek mondható D2nél. Tehát a fényszórás növekvő sorrendben a következőképp alakul:
D2 gyári, D2 "gagyi", H7.
Ez a sorrend elvitathatatlan.
Amin vitatkozni lehet, az az hogy a szóródás hatása mennyivel nagyobb a D2 nagyobb Candella-ja miatt.
Összességében sztem beállítás kérdése.
Nem vitázni akarok, de a"D2" megfogalmazás elég általános: az se mindegy, hogy D2S vagy D2R... Az égő maga valszeg egyikbe se "gagyi"... A beépítésnél mondják az utólagosra, hogy az...kínai tömegcikk... A gyári projektoros xenonokat vagy mondjuk a Renault "normál " xenonját mérnökök tervezik a gyárakban ...igy több gondot fordítanak a vakítás csökkentésére. ezért nem tanácsos gyári xenont utólag belefabrikálni más lámpatestbe... volt itt olyan klubtag akinek az utólagos xenonja még a nyárfa tetején is kisütötte a verebek szemét... (ki is dobta....)  persze lehet mókolni csak egy balesetnél ha a szembejövő erre fogja a balesetet és vizsgálják,  akkor a tulajnak - a baleseti helyszínelő komám szerint - közuti közlekedés gondatlan veszélyeztetése miatt is gondja akadhat...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2055 Dátum: 2006.10.19 csütörtök, 12:52:00 »

Nem vitázni akarok, de a"D2" megfogalmazás elég általános: az se mindegy, hogy D2S vagy D2R... Az égő maga valszeg egyikbe se "gagyi"... A beépítésnél mondják az utólagosra, hogy az...kínai tömegcikk... A gyári projektoros xenonokat vagy mondjuk a Renault "normál " xenonját mérnökök tervezik a gyárakban ...igy több gondot fordítanak a vakítás csökkentésére. ezért nem tanácsos gyári xenont utólag belefabrikálni más lámpatestbe... volt itt olyan klubtag akinek az utólagos xenonja még a nyárfa tetején is kisütötte a verebek szemét... (ki is dobta....)  persze lehet mókolni csak egy balesetnél ha a szembejövő erre fogja a balesetet és vizsgálják,  akkor a tulajnak - a baleseti helyszínelő komám szerint - közuti közlekedés gondatlan veszélyeztetése miatt is gondja akadhat...
Az én "gagyi" D2s-em nem kínai lesz, hanem a legnagyobb cég terméke. Ingyér megér egy próbát.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2056 Dátum: 2006.10.19 csütörtök, 12:56:00 »

Az én "gagyi" D2s-em nem kínai lesz, hanem a legnagyobb cég terméke. Ingyér megér egy próbát.
Ingyéééé tényleg - sok sikert
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2057 Dátum: 2006.10.19 csütörtök, 13:38:00 »

Zavaró, nem zavaró?
A kérdést inkább úgy kéne feltenni, hogy a H7 a szórtabb fényű vagy a D2 "gagyi". No ebben negatív iránybann a H7 győz. Mivel a fény keletkezésének helye messze nem pontszerű az izzókban, ezért sokkal több szórt fényrész, mint a szinte pontszerűnek mondható D2nél. Tehát a fényszórás növekvő sorrendben a következőképp alakul:
D2 gyári, D2 "gagyi", H7.
Ez a sorrend elvitathatatlan.
Amin vitatkozni lehet, az az hogy a szóródás hatása mennyivel nagyobb a D2 nagyobb Candella-ja miatt.
Összességében sztem beállítás kérdése.
A kérdést úgy kell feltenni: zavaró a szemközt jövőknek? A válasz: igen! Majd kisüti a szemét! Balesetveszélyes.  
Kipróbáltuk. Míg a gyári, és a sima halogén az álló ember számára már 20 méterről sem vakít, addig az utólagos xenon még 100 méterről is vakít! Az autóban ülve még roszabb a helyzet! Ha úgy állítod, hogy ne vakítsa a szemközt jövőt, akkor meg te nem látsz! Kipróbáltuk!
A másik: szabályos? Átmegy a műszakin? Nem! Akkor miről beszélünk?
Á lá kék helyzetjelző. Annyi a difi, hogy az a szbálytalan mivoltja mellett értelmetlen, de nem zavaró. Az utólagos xenonnak van értelme, csak balesetveszélyes. Ha emiatt nekedmegy a szemközt jövő, akkor magy magyarázgasd neki a szórt fényt, meg a kandellákat, hogy igazából ő volt a hibás, amiért nem csukta be a szemét. Vagy amiért becsukta... :-))
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #2058 Dátum: 2006.10.19 csütörtök, 14:01:00 »

A kérdést úgy kell feltenni: zavaró a szemközt jövőknek? A válasz: igen! Majd kisüti a szemét! Balesetveszélyes.  
Kipróbáltuk. Míg a gyári, és a sima halogén az álló ember számára már 20 méterről sem vakít, addig az utólagos xenon még 100 méterről is vakít! Az autóban ülve még roszabb a helyzet! Ha úgy állítod, hogy ne vakítsa a szemközt jövőt, akkor meg te nem látsz! Kipróbáltuk!
A másik: szabályos? Átmegy a műszakin? Nem! Akkor miről beszélünk?
Á lá kék helyzetjelző. Annyi a difi, hogy az a szbálytalan mivoltja mellett értelmetlen, de nem zavaró. Az utólagos xenonnak van értelme, csak balesetveszélyes. Ha emiatt nekedmegy a szemközt jövő, akkor magy magyarázgasd neki a szórt fényt, meg a kandellákat, hogy igazából ő volt a hibás, amiért nem csukta be a szemét. Vagy amiért becsukta... :-))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2059 Dátum: 2006.10.19 csütörtök, 14:14:00 »

A kérdést úgy kell feltenni: zavaró a szemközt jövőknek? A válasz: igen! Majd kisüti a szemét! Balesetveszélyes.  
Kipróbáltuk. Míg a gyári, és a sima halogén az álló ember számára már 20 méterről sem vakít, addig az utólagos xenon még 100 méterről is vakít! Az autóban ülve még roszabb a helyzet! Ha úgy állítod, hogy ne vakítsa a szemközt jövőt, akkor meg te nem látsz! Kipróbáltuk!
A másik: szabályos? Átmegy a műszakin? Nem! Akkor miről beszélünk?
Á lá kék helyzetjelző. Annyi a difi, hogy az a szbálytalan mivoltja mellett értelmetlen, de nem zavaró. Az utólagos xenonnak van értelme, csak balesetveszélyes. Ha emiatt nekedmegy a szemközt jövő, akkor magy magyarázgasd neki a szórt fényt, meg a kandellákat, hogy igazából ő volt a hibás, amiért nem csukta be a szemét. Vagy amiért becsukta... :-))
Szerintem hagyjuk a témát... mindenki a maga igazára teszi le a nagyesküt... bízzuk mindenkire magára... aki nem látja be maga, hogy ami neki jó az másnak még lehet zavaró - azt úgyse lehet meggyőzni... Aki olyat szertne - vegye-tegye-használja!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2060 Dátum: 2006.10.19 csütörtök, 14:19:00 »

A kérdést úgy kell feltenni: zavaró a szemközt jövőknek? A válasz: igen! Majd kisüti a szemét! Balesetveszélyes.  
Kipróbáltuk. Míg a gyári, és a sima halogén az álló ember számára már 20 méterről sem vakít, addig az utólagos xenon még 100 méterről is vakít! Az autóban ülve még roszabb a helyzet! Ha úgy állítod, hogy ne vakítsa a szemközt jövőt, akkor meg te nem látsz! Kipróbáltuk!
A másik: szabályos? Átmegy a műszakin? Nem! Akkor miről beszélünk?
Á lá kék helyzetjelző. Annyi a difi, hogy az a szbálytalan mivoltja mellett értelmetlen, de nem zavaró. Az utólagos xenonnak van értelme, csak balesetveszélyes. Ha emiatt nekedmegy a szemközt jövő, akkor magy magyarázgasd neki a szórt fényt, meg a kandellákat, hogy igazából ő volt a hibás, amiért nem csukta be a szemét. Vagy amiért becsukta... :-))
"Á lá kék helyzetjelző. Annyi a difi, hogy az a szbálytalan mivoltja mellett értelmetlen, de nem zavaró. "
 
de zavaró, amikor már fel kellene kapcsolni szürkületben (városban) a tompítottat, a baromarcú csak a kék LED-et kapcsolja fel
 
és itt most nem is írom le, milyen márkájú kocsikról van szó
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2061 Dátum: 2006.10.19 csütörtök, 14:23:00 »

Szerintem is hagyjuk a témát. Nyilvánvaló, a gyári jobb lenne - de sokszor nem lehet, mert vagy túl drága, vagy mert pl nincs is (MKI II).
Speciel engem nem zavar különösebben, ennél sokkal nagyobb problémákat is áthidal az ember.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2062 Dátum: 2006.10.19 csütörtök, 19:31:00 »

?
 
..és akkor az innen-onnan "szerzett" gyári xenonok nem gyújtanak be rendesen,az üveg karcos,műanyag fülek letörve,stb....
Továbbisvan mondjammég!-:)))
 
Az utólagosra van 1 év gari,jól világít,és nekem az elmúlt közel 1 évben még senki nem villogott szemből.Az útjelző táblák is gyönyörűen világítanak,mert szeretik ezt a xenon fényt!-:)))))
Viszont az előttem lévők lehúzódnak,ha odaérek mögéjük!-:))))
 
Műszakira 5 perc alatt visszarakom  a gyári halogén izzót,de ha utólag raktál bele gyári lámpát,akkor simán kérik a fényszórómosót.
Ami meg ugye nem mindíg van!-:(
Gari nincs, a letört füleket egy műanyagos visszateszi, a jobb oldalit meg kell relézni, és akkor gyújt. A karcnak mi köze hozzá? Neked se adtak a Xenon mellé új búrát. Smiley
Fényszorómosó, és automatikus magasság állítás nem kötelező (ha gyári Xenon lámpatest van benne), csak ajánlott, műszakin nem szolhatnak érte, le van levelezve a közlekedési felügyelettel. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #2063 Dátum: 2006.10.24 kedd, 09:33:00 »

Szerintem hagyjuk a témát... mindenki a maga igazára teszi le a nagyesküt... bízzuk mindenkire magára... aki nem látja be maga, hogy ami neki jó az másnak még lehet zavaró - azt úgyse lehet meggyőzni... Aki olyat szertne - vegye-tegye-használja!
Télleg hagyjuk ahogy Angel is írta. Nem azé hogy enyém legyen az utolsó szó, de mintha ilyen szettet lehetne kapni bótban is. Ami uyge olyasmit jelent, hogy van vlami Kermi szerű engedélye. Tehát akkor azt jelenti hogy ha nem is jó, de mégsem annyira rossz??? Vagy ők is tévedhetnek?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2064 Dátum: 2006.10.26 csütörtök, 11:03:00 »

Sziasztok. Nem tudtok-e valahol egy xenon gyújtót (ami a lámpatestbe van) gyári Mondeo xenonhoz. Köszi.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2065 Dátum: 2006.10.26 csütörtök, 11:14:00 »

Sziasztok. Nem tudtok-e valahol egy xenon gyújtót (ami a lámpatestbe van) gyári Mondeo xenonhoz. Köszi.
Én egy éve cseréltem ilyen begyújtót a lámpámban, a Ford Solymárnál 15e forint körüli összegbe került.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2066 Dátum: 2006.10.27 péntek, 19:43:00 »

sziasztok ködlámpát keresek  2004-es MKIII hoz jobb oldalit.Ha tudtok valamit szoljatok köszi.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2067 Dátum: 2006.11.01 szerda, 12:24:00 »

Sziasztok ! Érdeklődnék 2001-es Mondimnak párásodik az egyik első lámpája.Szétszedés nélkül lehet javítani? Előre is kösz .
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #2068 Dátum: 2006.11.01 szerda, 12:31:00 »

Sziasztok ! Érdeklődnék 2001-es Mondimnak párásodik az egyik első lámpája.Szétszedés nélkül lehet javítani? Előre is kösz .
Valószínű a szétszedés miatt párásodik. A gumi nem rendesen szigetel valahol.
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Vendég
« Új hozzászólás #2069 Dátum: 2006.11.01 szerda, 14:33:00 »

ma beépítettem egy plussz utaster világítast! gyári, bontitol vettem 3000 ert! kiválloan működik!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2070 Dátum: 2006.11.01 szerda, 14:48:00 »

Sziasztok ! Érdeklődnék 2001-es Mondimnak párásodik az egyik első lámpája.Szétszedés nélkül lehet javítani? Előre is kösz .
Ahogy Wyctor mondja!
Vagy esetleg az is lehet,hogy pld.nincs rendesen bedugva hátolról a helyzetjelző izzó,és igy van egy kis rés.Onnan is párásodhat.Én már jártam igy!-:(
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2071 Dátum: 2006.11.01 szerda, 14:51:00 »

Szedjük mér össze a korábbi infókat távolsági fényszoróba való égőkkel kapcsolatban.
Én a gyárit kicseréltettem Tungsram megaligh +50%-ra,jobban is világít,de a xenonhoz képest nagyon sárga.Voltam 1-2 autós boltba,és érdeklődtem megemelt fényerejű,fehér fénnyel világító izzók után.
Nem tudtak adni.
 
Akkor most ki-milyet használ távolságiba???
 
Olyan érdekelne,ami nagyon jól világít /emelt fényerő/ és fehér fényű!
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2072 Dátum: 2006.11.01 szerda, 16:09:00 »

Szedjük mér össze a korábbi infókat távolsági fényszoróba való égőkkel kapcsolatban.
Én a gyárit kicseréltettem Tungsram megaligh +50%-ra,jobban is világít,de a xenonhoz képest nagyon sárga.Voltam 1-2 autós boltba,és érdeklődtem megemelt fényerejű,fehér fénnyel világító izzók után.
Nem tudtak adni.
 
Akkor most ki-milyet használ távolságiba???
 
Olyan érdekelne,ami nagyon jól világít /emelt fényerő/ és fehér fényű!
XD5, és rémhírekkel ellentétben nekem közel egy éve világít tökéletesen. Mind a H1-es a Mondeo távolságiba, mind a H7-es, ami most a Ka-ba lett száműzve, hogy a Mondeo D2S Xenon-t kapott. Smiley
Hiába sima Xenon gázos izzó, de ránézve Xenon-osabb a hatása mint az igazi kisüléses Xenon-nak.
Fényerőbe nincs gondom vele, nekem jobban tetszik mint a hagyományos sárga izzó. Talán tényleg csak esőbe kicsit gyengébb.
 
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2073 Dátum: 2006.11.01 szerda, 16:11:00 »

XD5, és rémhírekkel ellentétben nekem közel egy éve világít tökéletesen. Mind a H1-es a Mondeo távolságiba, mind a H7-es, ami most a Ka-ba lett száműzve, hogy a Mondeo D2S Xenon-t kapott. Smiley
Hiába sima Xenon gázos izzó, de ránézve Xenon-osabb a hatása mint az igazi kisüléses Xenon-nak.
Fényerőbe nincs gondom vele, nekem jobban tetszik mint a hagyományos sárga izzó. Talán tényleg csak esőbe kicsit gyengébb.
 

http://www.xenonizzo.hu/ árulja 5000 Ft a pár, de ebből még lejön a Klub kedvezmény, akinek van Klubkártyája.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #2074 Dátum: 2006.11.01 szerda, 18:34:00 »

http://www.xenonizzo.hu/ árulja 5000 Ft a pár, de ebből még lejön a Klub kedvezmény, akinek van Klubkártyája.
Helló! A ti javaslatotokra raktam bele XD5-ös izzót.Én elég sokat megyek este és feltünően jobb a világításom azóta.Látni rendesen vele.Úgyhogy csak javasolni tudom. Bár még csak fél éve van benne,de semmi jelét nem látom,hogy gyengébb lenne vagy szineződne.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2075 Dátum: 2006.11.01 szerda, 20:12:00 »

Helló! A ti javaslatotokra raktam bele XD5-ös izzót.Én elég sokat megyek este és feltünően jobb a világításom azóta.Látni rendesen vele.Úgyhogy csak javasolni tudom. Bár még csak fél éve van benne,de semmi jelét nem látom,hogy gyengébb lenne vagy szineződne.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #2076 Dátum: 2006.11.04 szombat, 19:25:00 »

Hello Mindenki!
Én egy off astrába szeretnék izzót -a Bátyám most fog cserélni a mondeójában- és érdekelne ez az Xd5. Miben különbözik az xd5 és a d2s? Létezik-e h1-ben is?
Én a fényszórómmal elégedett vagyok (angel eyes, jobb a fénye mint a gyárinak...) viszont a ködlámpám nem az igazi...Lökhárítócsere miatt egy olcsó típust építettem bele, viszont a fénye igen gyenge.(én nem látok vele jobban, csak engem látnak vele...)Javíthatna-e egy ilyen izzó a helyzetemen? Kipróbálnám, de érdekel a véleményetek. Élettartamukról lehet-e tudni valamit?
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2077 Dátum: 2006.11.05 vasárnap, 14:36:00 »

Hello Mindenki!
Én egy off astrába szeretnék izzót -a Bátyám most fog cserélni a mondeójában- és érdekelne ez az Xd5. Miben különbözik az xd5 és a d2s? Létezik-e h1-ben is?
Én a fényszórómmal elégedett vagyok (angel eyes, jobb a fénye mint a gyárinak...) viszont a ködlámpám nem az igazi...Lökhárítócsere miatt egy olcsó típust építettem bele, viszont a fénye igen gyenge.(én nem látok vele jobban, csak engem látnak vele...)Javíthatna-e egy ilyen izzó a helyzetemen? Kipróbálnám, de érdekel a véleményetek. Élettartamukról lehet-e tudni valamit?
Az XD5 márka neve, mint pl. Osram
A D2S a foglalat tipusa, mint pl. H1
XD5 van több féle halogén foglalattal, van H1-be is.
Ködlámpába én nem ajánlom, oda inkább minél sárgább izzót szoktunk tenni, ködbe az a jó.
XD5 élettartam a jó, nekem közel 1 éve megy.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #2078 Dátum: 2006.11.09 csütörtök, 09:59:00 »

vettem a tecsóban sárga indexlámpát, 2 db 199 Ft, nem rossz ár
 
otthon bepróbálom hátulra (bepróbálkozok hátulról), oszt jön a meglepetés, a kis kiálló pöckök asszimmetrikusan vannak rajta, lehet, hogy az első (fehér) lámpákba ilyen kell? ezért nem szereltem ki az első indexeket
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2079 Dátum: 2006.11.09 csütörtök, 11:19:00 »

Tegnap én is tettem be XD5-t - fényszóró, tompított. Este sötétben mentem egy próbakört. Tetemes a különbség!
Hülye voltam, mert a helyzetjelzőhöz nem vettem semmit. Igy viszont elég bután néz ki közelről. Lesz még egy utam a napokban!
üdv:
sam
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2080 Dátum: 2006.11.09 csütörtök, 12:22:00 »

vettem a tecsóban sárga indexlámpát, 2 db 199 Ft, nem rossz ár
 
otthon bepróbálom hátulra (bepróbálkozok hátulról), oszt jön a meglepetés, a kis kiálló pöckök asszimmetrikusan vannak rajta, lehet, hogy az első (fehér) lámpákba ilyen kell? ezért nem szereltem ki az első indexeket
Nekem csak az oldala nem gyári vagyis originál ...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2081 Dátum: 2006.11.09 csütörtök, 13:45:00 »

vettem a tecsóban sárga indexlámpát, 2 db 199 Ft, nem rossz ár
 
otthon bepróbálom hátulra (bepróbálkozok hátulról), oszt jön a meglepetés, a kis kiálló pöckök asszimmetrikusan vannak rajta, lehet, hogy az első (fehér) lámpákba ilyen kell? ezért nem szereltem ki az első indexeket
Érdekes... MK2-ben a hátsó helyzetlező/ködlámpa ilyen asszimetrikus csatlakozójú (5/21W-os, kétszálas izzó).
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2082 Dátum: 2006.11.09 csütörtök, 14:44:00 »

Érdekes... MK2-ben a hátsó helyzetlező/ködlámpa ilyen asszimetrikus csatlakozójú (5/21W-os, kétszálas izzó).
mk1 kombiban is
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2083 Dátum: 2006.11.09 csütörtök, 14:44:00 »

vettem a tecsóban sárga indexlámpát, 2 db 199 Ft, nem rossz ár
 
otthon bepróbálom hátulra (bepróbálkozok hátulról), oszt jön a meglepetés, a kis kiálló pöckök asszimmetrikusan vannak rajta, lehet, hogy az első (fehér) lámpákba ilyen kell? ezért nem szereltem ki az első indexeket
A 21W-os index lámpáról beszélsz? Ott a fehér 180, a sárga pedig 150fokos. Dehát a foglalat úgy van csinálva ami jó bel. Nem? Mk?-asod van?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2084 Dátum: 2006.11.09 csütörtök, 15:23:00 »

erről mi a véleményetek, semmi farigcsálás, semmi átalakítás, semmi vakítás
 
katt ide
 
mennyire egyszerű a szerelése? kell hozzá villamosmérnöki diploma? miegymás
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2085 Dátum: 2006.11.09 csütörtök, 18:05:00 »

Tegnap én is tettem be XD5-t - fényszóró, tompított. Este sötétben mentem egy próbakört. Tetemes a különbség!
Hülye voltam, mert a helyzetjelzőhöz nem vettem semmit. Igy viszont elég bután néz ki közelről. Lesz még egy utam a napokban!
üdv:
sam
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2086 Dátum: 2006.11.09 csütörtök, 18:06:00 »

erről mi a véleményetek, semmi farigcsálás, semmi átalakítás, semmi vakítás
 
katt ide
 
mennyire egyszerű a szerelése? kell hozzá villamosmérnöki diploma? miegymás
Nézd meg Zsoel Xenon-os cikkét az oldalon a Tuning alatt, azért kell faragni a rendszert. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #2087 Dátum: 2006.11.09 csütörtök, 19:50:00 »

Nézd meg Zsoel Xenon-os cikkét az oldalon a Tuning alatt, azért kell faragni a rendszert. Smiley
Csak egy kicsit!-:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2088 Dátum: 2006.11.09 csütörtök, 21:28:00 »

mk1 kombiban is
Nem egészen, mert MKI kombiban 21/4W az izzó, tom, mert vissza kellett vele slattyognom a bolta mert nem megy vele a másik.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2089 Dátum: 2006.11.10 péntek, 08:10:00 »

Nézd meg Zsoel Xenon-os cikkét az oldalon a Tuning alatt, azért kell faragni a rendszert. Smiley
köszi, úgy lesz
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2090 Dátum: 2006.11.13 hétfő, 00:55:00 »

Kiégett egy normál izzóm a tompítottba, ugyhogy eljött az idő és veszek egy XD5-öst. Már nagyon kíváncsi-fáncsi vagyok, hogy milyen lesz.
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2091 Dátum: 2006.11.13 hétfő, 17:02:00 »

Kiégett egy normál izzóm a tompítottba, ugyhogy eljött az idő és veszek egy XD5-öst. Már nagyon kíváncsi-fáncsi vagyok, hogy milyen lesz.
Jó lesz! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2092 Dátum: 2006.11.13 hétfő, 17:05:00 »

Pléna majd a hóban! hmm... de várom már.
illetve pláne. Kicsit melléütök néha.
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2093 Dátum: 2006.11.13 hétfő, 17:05:00 »

Jó lesz! Smiley
Pléna majd a hóban! hmm... de várom már.
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2094 Dátum: 2006.11.13 hétfő, 21:04:00 »

Pléna majd a hóban! hmm... de várom már.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #2095 Dátum: 2006.11.13 hétfő, 22:56:00 »

Kiégett egy normál izzóm a tompítottba, ugyhogy eljött az idő és veszek egy XD5-öst. Már nagyon kíváncsi-fáncsi vagyok, hogy milyen lesz.
Én is kiváncsi vagyok!-:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2096 Dátum: 2006.11.14 kedd, 10:02:00 »

Kiégett egy normál izzóm a tompítottba, ugyhogy eljött az idő és veszek egy XD5-öst. Már nagyon kíváncsi-fáncsi vagyok, hogy milyen lesz.
és hol veszed vagy hol érdemes ill. mennyibe fáj?
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2097 Dátum: 2006.11.14 kedd, 10:33:00 »

és hol veszed vagy hol érdemes ill. mennyibe fáj?
Náluk veszem és 5000.- Ft egy pár izzo. Ebből leugrik a Clubbos kedvezmény ami 10%.
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
Vendég
« Új hozzászólás #2098 Dátum: 2006.11.14 kedd, 10:48:00 »

Náluk veszem és 5000.- Ft egy pár izzo. Ebből leugrik a Clubbos kedvezmény ami 10%.
Ticu!
A helyzetjelzőbe is vegyél ui. színűt (1500.-/pár). Nekem volt egy második utam is ezért.
üdv:
sam
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2099 Dátum: 2006.11.14 kedd, 12:23:00 »

Ticu!
A helyzetjelzőbe is vegyél ui. színűt (1500.-/pár). Nekem volt egy második utam is ezért.
üdv:
sam
És melyik helyzetjelzőt ajánlod, mert nekem eddig az összes LED-es megadta magát.
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 ... 323   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.081 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.