Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 20:53:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 ... 323   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izzó, Xenon, LED  (Megtekintve 4816133 alkalommal)
0 Felhasználó és 24 vendég van a témában
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3200 Dátum: 2007.05.03 csütörtök, 19:05:00 »

Én tegnap kérdeztem apámat, hogy mi a helyzet a vizsgáztatással, de mondta, hogy semmi baj sincs az enémmel, mert van eredetiségvizsgája, és azoknak simán megy. (Autószerelő, vizsgabiztos az öreg.)Az XD5-ösökkel nem tudom, hogy mi a baj, mert bele van nyomva az "E" betű, azok meg legális dolgok. Elvileg.
Az volt a bajuk, hogy kék a búrája, az nem számított, hogy a fénye fehér... Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #3201 Dátum: 2007.05.04 péntek, 08:37:00 »

Az volt a bajuk, hogy kék a búrája, az nem számított, hogy a fénye fehér... Smiley
A fene sem érti ezeket...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3202 Dátum: 2007.05.04 péntek, 14:43:00 »

Felmerült a kérdés,hogy melyik a gyári és melyik az utángyártott xenon?
 
Szerintetek?
 
 
 
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3203 Dátum: 2007.05.04 péntek, 15:08:00 »

Felmerült a kérdés,hogy melyik a gyári és melyik az utángyártott xenon?
 
Szerintetek?
 
 
 

Mivel látom Macsman kék fényeit...
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
Vendég
« Új hozzászólás #3204 Dátum: 2007.05.04 péntek, 18:12:00 »

Felmerült a kérdés,hogy melyik a gyári és melyik az utángyártott xenon?
 
Szerintetek?
 
 
 

Elvileg a fényesnek kéne a gyárinak lennie,mert elvileg a gyári a jobb....elvileg...
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3205 Dátum: 2007.05.04 péntek, 22:18:00 »

Felmerült a kérdés,hogy melyik a gyári és melyik az utángyártott xenon?
 
Szerintetek?
 
 
 

Ugye ezt már többször átbeszéltük...
Ha megnézed a tiéd, ugye előtted egy területet erősebben világít meg. Közel nem olyan egyenletes, mint a gyári. Egy részt jól bevilágít, amúgy meg szórja a fényt mindenfelé.
Ha a gyári xenonnal ugyanígy akarsz látni, fel kell kapcsolni a fényszórót. Az igaz, hogy igencsak zavarni fogja a szemközt jövőket, de kb annyira, mint az utólagos xenon.
A tiéd gondolom nem is automatikus szintállítós, és ahogy látom, jó közelre állítottuk.
Volt egy kép. Azon asszem a Scratch, a Petya és te vagytok rajta, kb 200 méter távolságban. A két gyári egyáltalán nem, a tiéd pedig nagyon vakít.
 
Aztán azt se feledjük, hogy normális esetben a te xenonod nem is megy át a műszakin (egyébként jogos). Gondolom, nem véletlen.
 
Ugye mostanság igencsak elterjedtek az utólagos xenonok. Aztán egyszer ha felmerül, hogy pár baleset emiatt következett be, akkor nem kizárt, hogy a yard rászáll, és elkezdi büntetni az utólagosokat. Ez egyáltalán nem egy vízió. Külföldön már pedzegetik a témát...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Hovono
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 666


hovono@axelero.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3206 Dátum: 2007.05.04 péntek, 22:56:00 »

Ugye ezt már többször átbeszéltük...
Ha megnézed a tiéd, ugye előtted egy területet erősebben világít meg. Közel nem olyan egyenletes, mint a gyári. Egy részt jól bevilágít, amúgy meg szórja a fényt mindenfelé.
Ha a gyári xenonnal ugyanígy akarsz látni, fel kell kapcsolni a fényszórót. Az igaz, hogy igencsak zavarni fogja a szemközt jövőket, de kb annyira, mint az utólagos xenon.
A tiéd gondolom nem is automatikus szintállítós, és ahogy látom, jó közelre állítottuk.
Volt egy kép. Azon asszem a Scratch, a Petya és te vagytok rajta, kb 200 méter távolságban. A két gyári egyáltalán nem, a tiéd pedig nagyon vakít.
 
Aztán azt se feledjük, hogy normális esetben a te xenonod nem is megy át a műszakin (egyébként jogos). Gondolom, nem véletlen.
 
Ugye mostanság igencsak elterjedtek az utólagos xenonok. Aztán egyszer ha felmerül, hogy pár baleset emiatt következett be, akkor nem kizárt, hogy a yard rászáll, és elkezdi büntetni az utólagosokat. Ez egyáltalán nem egy vízió. Külföldön már pedzegetik a témát...
átmegy, zokszó nélkül. Még rá is kérdeztem, hogy nem e baj, mert ha igen, akkor még elötte kicsrélem. nem volt baj.
Naplózva

MK II. 2000.04  ST200 hatchback. A BeSTia!
Ex: MK II. 1999.06  2.5 V6 Ghia hatchback .
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3207 Dátum: 2007.05.04 péntek, 23:09:00 »

átmegy, zokszó nélkül. Még rá is kérdeztem, hogy nem e baj, mert ha igen, akkor még elötte kicsrélem. nem volt baj.
Hát normális esetben nem megy át. Olvasd el a #3215-öt.
 
Persze, a világ nem fehér és fekete. Gondolom, akinek gyárilag nincs, és szeretne, az nyilván esetenlént csak utólagost tehet be (mert mondjuk gyárilag nem volt). De ez akkor sem egy nem tökéletes megoldás. Kb olyan, mint ha az 55W-os helyett 100-ast raksz be. Azt állítani, hogy jobb, mint a gyári... a végén még lecserélem a lámpámat egy simára, és belebuherálok egy utólagost, hadd vakuljanak a szembejövők. :-)
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3208 Dátum: 2007.05.05 szombat, 17:17:00 »

Felmerült a kérdés,hogy melyik a gyári és melyik az utángyártott xenon?
 
Szerintetek?
 
 
 

Kérdés, hogy Macsman Xenon csöve mennyi idős már. 3 évente illik cserélni!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3209 Dátum: 2007.05.05 szombat, 17:19:00 »

átmegy, zokszó nélkül. Még rá is kérdeztem, hogy nem e baj, mert ha igen, akkor még elötte kicsrélem. nem volt baj.
Nekem még az XD5 izzó is baj volt, ami nem is Xenon, csak Xenon hatású halogén, de azt se lehetett.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #3210 Dátum: 2007.05.05 szombat, 17:31:00 »

Szivesen odaállnék egy 1 éves gyári xenonos kocsi mellé.
Nézzük meg,hogy akkor mennyi a fényerő.
Termnészetesen pusztán kiváncsiságból.
 
Megnézetettem a 2 xenon fényerejét BOSH műszerrel.
Egy kicsit összemontázsoltam a képet,a műszer jobb oldalán van egy kis vizszintes fekete csík,az mutatja az izzók "erejét"!
 
 
 
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3211 Dátum: 2007.05.05 szombat, 18:04:00 »

Szivesen odaállnék egy 1 éves gyári xenonos kocsi mellé.
Nézzük meg,hogy akkor mennyi a fényerő.
Termnészetesen pusztán kiváncsiságból.
 
Megnézetettem a 2 xenon fényerejét BOSH műszerrel.
Egy kicsit összemontázsoltam a képet,a műszer jobb oldalán van egy kis vizszintes fekete csík,az mutatja az izzók "erejét"!
 
 
 

A piros már nem a tiltott tartomány? Smiley
Szerintem Macsman csöve régi már.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3212 Dátum: 2007.05.05 szombat, 21:51:00 »

Szivesen odaállnék egy 1 éves gyári xenonos kocsi mellé.
Nézzük meg,hogy akkor mennyi a fényerő.
Termnészetesen pusztán kiváncsiságból.
 
Megnézetettem a 2 xenon fényerejét BOSH műszerrel.
Egy kicsit összemontázsoltam a képet,a műszer jobb oldalán van egy kis vizszintes fekete csík,az mutatja az izzók "erejét"!
 
 
 

A fényerő ugyanannyi. Mindkettő 35 wattos, mindkettő xenon. Az utólagosnak miért lenne jobb a hatásfoka?
Itt arról van szó, hogy a gyári egy adott területet egyenletesen beterít, mindenhol úgymond ugyanolyan fényes, még az utólagos szórja mindenfelé, de a többséget eléd, egy kis területre. Egy folton sokkal jobban világít, de az a terület, amit valóban bevilágít, az a töredéke a gyáriénak.
Nyilván, hogy a gyári sokkal jobb, mert nem csak azt a kis területet látod, hanem jóval nagyobbat, azaz jóval előbb észreveszed a gyalogost... másrészt az utólagos kissé becsapós, mert az a rész valóban fényesebb, de ami ezen kívül esik, alig látszik. Arról nem is beszélve, hogy a beszerelése tilos, és a szembejövők számára pedig balesetveszélyes.
 
A tiéd gondolom manuális magasságállítós. Kipróbálhatjuk, hogy sötétben ket autót egymás mellé állítjuk, és te addig tekergeted, amíg mondjuk 100 méterről csak annyira vakít, mint a gyári. Aztán menjünk vissza, és nézzük meg, mekkora területet világít be így. Gondolom akkorát, mint a ködlámpa.
Persze te nem így közlekedsz, hanem gondolom "középre" van állítva, ami nem baj, csak ahhoz az is kell, hogy az ember lexarja azokat, akik szembe jönnek.
 
A vitát azzal lehetne lezárni, hogy kinek a hite szerint: de most itt nem erről van szó.
Nem véletlen, hogy mindegyik autógyár így csinálja, nem hiszem, hogy ők nem tudnának venni ilyen szettet. Nem véletlenül tiltják európa összes országában az ilyen utólagos xenont.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3213 Dátum: 2007.05.05 szombat, 23:31:00 »

A fényerő ugyanannyi. Mindkettő 35 wattos, mindkettő xenon. Az utólagosnak miért lenne jobb a hatásfoka?
Itt arról van szó, hogy a gyári egy adott területet egyenletesen beterít, mindenhol úgymond ugyanolyan fényes, még az utólagos szórja mindenfelé, de a többséget eléd, egy kis területre. Egy folton sokkal jobban világít, de az a terület, amit valóban bevilágít, az a töredéke a gyáriénak.
Nyilván, hogy a gyári sokkal jobb, mert nem csak azt a kis területet látod, hanem jóval nagyobbat, azaz jóval előbb észreveszed a gyalogost... másrészt az utólagos kissé becsapós, mert az a rész valóban fényesebb, de ami ezen kívül esik, alig látszik. Arról nem is beszélve, hogy a beszerelése tilos, és a szembejövők számára pedig balesetveszélyes.
 
A tiéd gondolom manuális magasságállítós. Kipróbálhatjuk, hogy sötétben ket autót egymás mellé állítjuk, és te addig tekergeted, amíg mondjuk 100 méterről csak annyira vakít, mint a gyári. Aztán menjünk vissza, és nézzük meg, mekkora területet világít be így. Gondolom akkorát, mint a ködlámpa.
Persze te nem így közlekedsz, hanem gondolom "középre" van állítva, ami nem baj, csak ahhoz az is kell, hogy az ember lexarja azokat, akik szembe jönnek.
 
A vitát azzal lehetne lezárni, hogy kinek a hite szerint: de most itt nem erről van szó.
Nem véletlen, hogy mindegyik autógyár így csinálja, nem hiszem, hogy ők nem tudnának venni ilyen szettet. Nem véletlenül tiltják európa összes országában az ilyen utólagos xenont.
Utólagosból van már 50W-is is, igaz ez se engedélyzett utcán, csak off-road, stb... célokra.
Én már figyelgetem az ilyen-olyan lámpákat, és így ránézésre tényleg mintha az utólagos szettek erősebbek lennének, viszon némelyik szemből olyan mintha távolságival jönne.
Nekem mióta bent van a gyári, egyszer sem villogtak rám.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #3214 Dátum: 2007.05.05 szombat, 23:51:00 »

A fényerő ugyanannyi. Mindkettő 35 wattos, mindkettő xenon. Az utólagosnak miért lenne jobb a hatásfoka?
Itt arról van szó, hogy a gyári egy adott területet egyenletesen beterít, mindenhol úgymond ugyanolyan fényes, még az utólagos szórja mindenfelé, de a többséget eléd, egy kis területre. Egy folton sokkal jobban világít, de az a terület, amit valóban bevilágít, az a töredéke a gyáriénak.
Nyilván, hogy a gyári sokkal jobb, mert nem csak azt a kis területet látod, hanem jóval nagyobbat, azaz jóval előbb észreveszed a gyalogost... másrészt az utólagos kissé becsapós, mert az a rész valóban fényesebb, de ami ezen kívül esik, alig látszik. Arról nem is beszélve, hogy a beszerelése tilos, és a szembejövők számára pedig balesetveszélyes.
 
A tiéd gondolom manuális magasságállítós. Kipróbálhatjuk, hogy sötétben ket autót egymás mellé állítjuk, és te addig tekergeted, amíg mondjuk 100 méterről csak annyira vakít, mint a gyári. Aztán menjünk vissza, és nézzük meg, mekkora területet világít be így. Gondolom akkorát, mint a ködlámpa.
Persze te nem így közlekedsz, hanem gondolom "középre" van állítva, ami nem baj, csak ahhoz az is kell, hogy az ember lexarja azokat, akik szembe jönnek.
 
A vitát azzal lehetne lezárni, hogy kinek a hite szerint: de most itt nem erről van szó.
Nem véletlen, hogy mindegyik autógyár így csinálja, nem hiszem, hogy ők nem tudnának venni ilyen szettet. Nem véletlenül tiltják európa összes országában az ilyen utólagos xenont.
...."A vitát azzal lehetne lezárni, .."
 
Itt senki nem vitázik!-:)
Csak te fújod a magadét!
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3215 Dátum: 2007.05.06 vasárnap, 09:52:00 »

...."A vitát azzal lehetne lezárni, .."
 
Itt senki nem vitázik!-:)
Csak te fújod a magadét!
Ahogy te meg a tiéd... ha jól emlékszem, most is te hoztad fel...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #3216 Dátum: 2007.05.06 vasárnap, 10:42:00 »

Ahogy te meg a tiéd... ha jól emlékszem, most is te hoztad fel...
javaslom Zsoelt tiltsuk ki a xenon topicbol:))))) - mert 2 hetente leporolja ezt a med dö témát Smiley))))  mindenki a maga lovát dicséri állandoan.... már kezd kicsit uncsi lenni...(lassan kénytelen leszek  xenon topic olvasását (is) felfüggeszteni...
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3217 Dátum: 2007.05.06 vasárnap, 11:41:00 »

javaslom Zsoelt tiltsuk ki a xenon topicbol:))))) - mert 2 hetente leporolja ezt a med dö témát Smiley))))  mindenki a maga lovát dicséri állandoan.... már kezd kicsit uncsi lenni...(lassan kénytelen leszek  xenon topic olvasását (is) felfüggeszteni...
Azért ennyire nem veszélyes a dolog.
Nem rossz gyerek ez a Zsoel. Lehet, hogy csak engem ugrat. Odalök egy koncot...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #3218 Dátum: 2007.05.06 vasárnap, 12:32:00 »

Azért ennyire nem veszélyes a dolog.
Nem rossz gyerek ez a Zsoel. Lehet, hogy csak engem ugrat. Odalök egy koncot...
Zsoel tényleg nem rossz gyerek - de az utolagos xenon akkor is a legjobb!!! na jo hagyjunk még neki lehetöséget az igaza bizonyitására......
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3219 Dátum: 2007.05.06 vasárnap, 13:43:00 »

...."A vitát azzal lehetne lezárni, .."
 
Itt senki nem vitázik!-:)
Csak te fújod a magadét!
Miféle xenonod is van ?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3220 Dátum: 2007.05.06 vasárnap, 14:07:00 »

Nekem is utolagos Xenon-om van 6000es H1 es és prizmás MKI lámpába van beépítve. Nemrég márkaszervízbe állíttattam be, nagyon jól veti a sugarat és nem szórja. Haverokat kérdeztem itt a környékbe és nem vakítók, de látszik, hogy nem simák a lámpák. Egyszer villogtak rám akkor is velem volt Hovono egy kis dimbes dombos utcában - akkor még csak házilag volt beállítva. Gravitydavet is vittem már haza és megjegyezte milyen jól világítanak a lámpák, neki is volt MKI még emléxik milyen haloványak.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3221 Dátum: 2007.05.06 vasárnap, 14:58:00 »

Miféle xenonod is van ?
Amikor én nézelődtem,hogy mit is kellene venni,akkor már látszott,hogy a kinai xenonok mellett a koreai cuccok egy kicsit jobbak,masszívabbak,vastagabb kábelek,stb...
És akkor ajánlotta az itteni BOSH szervizvezető,hogy akitől vásárolja a bosh izzókat,az a cég forgalmaz német utángyártott xenont is.
Ez a fajta:
 
 
 
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3222 Dátum: 2007.05.06 vasárnap, 15:06:00 »

Ilyen a belseje,illetve már félig beszerelve:
 
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3223 Dátum: 2007.05.07 hétfő, 17:48:00 »

na de az ujj vizsgarendszer végképp betett az utolagos xenon rendszeknek...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3224 Dátum: 2007.05.07 hétfő, 17:50:00 »

Ilyen a belseje,illetve már félig beszerelve:
 

most látom milyen utolagos hütöviz  melegitö készüléked van:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3225 Dátum: 2007.05.07 hétfő, 18:10:00 »

Amikor én nézelődtem,hogy mit is kellene venni,akkor már látszott,hogy a kinai xenonok mellett a koreai cuccok egy kicsit jobbak,masszívabbak,vastagabb kábelek,stb...
És akkor ajánlotta az itteni BOSH szervizvezető,hogy akitől vásárolja a bosh izzókat,az a cég forgalmaz német utángyártott xenont is.
Ez a fajta:
 
 
 

Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3226 Dátum: 2007.05.07 hétfő, 18:20:00 »

Nekem is utolagos Xenon-om van 6000es H1 es és prizmás MKI lámpába van beépítve. Nemrég márkaszervízbe állíttattam be, nagyon jól veti a sugarat és nem szórja. Haverokat kérdeztem itt a környékbe és nem vakítók, de látszik, hogy nem simák a lámpák. Egyszer villogtak rám akkor is velem volt Hovono egy kis dimbes dombos utcában - akkor még csak házilag volt beállítva. Gravitydavet is vittem már haza és megjegyezte milyen jól világítanak a lámpák, neki is volt MKI még emléxik milyen haloványak.
Az enyémnek köze sincs a haloványhoz még az MKIII gári xenonhoz képest sem!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #3227 Dátum: 2007.05.07 hétfő, 20:28:00 »

Nem tud valaki segíteni beszerelni a gyári xenont a nagytalin? A fényszórók megvannak, ha kell még valami azt addigra megpróbálom beszerezni.
Közönettel.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3228 Dátum: 2007.05.07 hétfő, 21:41:00 »

Nem tud valaki segíteni beszerelni a gyári xenont a nagytalin? A fényszórók megvannak, ha kell még valami azt addigra megpróbálom beszerezni.
Közönettel.
Ott szerintem nagyon macerás, sok idő, forrasztgatni kell. Petyát keresd meg, nekem is Ő csinálta.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #3229 Dátum: 2007.05.07 hétfő, 23:04:00 »

Az enyémnek köze sincs a haloványhoz még az MKIII gári xenonhoz képest sem!
Mentem párszor Fifi-vel - sötétben - abba H4 + 60% os megalightok vannak. Nem egy nagy durranás, de ég és föld volt az MKI lámpához képest is hidd el  - 15 éves konstrukció.
Naplózva
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2567



WWW
« Új hozzászólás #3230 Dátum: 2007.05.08 kedd, 06:46:00 »

Nem tud valaki segíteni beszerelni a gyári xenont a nagytalin? A fényszórók megvannak, ha kell még valami azt addigra megpróbálom beszerezni.
Közönettel.
Mennyi volt a xenon?
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
Vendég
« Új hozzászólás #3231 Dátum: 2007.05.08 kedd, 09:12:00 »

Felmerült a kérdés,hogy melyik a gyári és melyik az utángyártott xenon?
 
Szerintetek?
 
 
 

Én is pont ezt láttam Zsoel. Vakít a mienk, de 2x úgy világít mint a gyári. Ez köszönhető a kb. 20Ft-os nagyságú lencsének.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3232 Dátum: 2007.05.08 kedd, 09:31:00 »

A fényerő ugyanannyi. Mindkettő 35 wattos, mindkettő xenon. Az utólagosnak miért lenne jobb a hatásfoka?
Itt arról van szó, hogy a gyári egy adott területet egyenletesen beterít, mindenhol úgymond ugyanolyan fényes, még az utólagos szórja mindenfelé, de a többséget eléd, egy kis területre. Egy folton sokkal jobban világít, de az a terület, amit valóban bevilágít, az a töredéke a gyáriénak.
Nyilván, hogy a gyári sokkal jobb, mert nem csak azt a kis területet látod, hanem jóval nagyobbat, azaz jóval előbb észreveszed a gyalogost... másrészt az utólagos kissé becsapós, mert az a rész valóban fényesebb, de ami ezen kívül esik, alig látszik. Arról nem is beszélve, hogy a beszerelése tilos, és a szembejövők számára pedig balesetveszélyes.
 
A tiéd gondolom manuális magasságállítós. Kipróbálhatjuk, hogy sötétben ket autót egymás mellé állítjuk, és te addig tekergeted, amíg mondjuk 100 méterről csak annyira vakít, mint a gyári. Aztán menjünk vissza, és nézzük meg, mekkora területet világít be így. Gondolom akkorát, mint a ködlámpa.
Persze te nem így közlekedsz, hanem gondolom "középre" van állítva, ami nem baj, csak ahhoz az is kell, hogy az ember lexarja azokat, akik szembe jönnek.
 
A vitát azzal lehetne lezárni, hogy kinek a hite szerint: de most itt nem erről van szó.
Nem véletlen, hogy mindegyik autógyár így csinálja, nem hiszem, hogy ők nem tudnának venni ilyen szettet. Nem véletlenül tiltják európa összes országában az ilyen utólagos xenont.
Felhozhatnád még magyarázatként, hogy a Zsoel ótója 3cm-el előrébb áll.
Az aki azt mondja hogy a gyári D2-vel jobban látni mint az utángyártottal, az még nem ült utángyártottal szerelt Mondeoban. Én már ültem mindkettőben. Ég és föld. (Csak megjegyzem, hogy mielőtt nem ültem gyári D2-sben, nagyon fájt rá a fogam, és gyári D2vel álmodtam.)
És ebben a kérdésben télleg nem az elfogultság beszél belőlem, hanem a tapasztalat. Én aszondó vagyok, hogy nem ér meg majd 200-ezret (de még 100-at sem) a gyári, hozzávetve az 50ezres utánosat. Beleértve azt ha netán vissza kell csinázni műszaki előtt H7-re. Ezt én úgy oldottam meg, hogy oldalanként 15 perc. Hátha még erre gyúrnék is felére redukálnám. Ennyit kibírok.
1ébként Mlékeim szerint (de össze kéne vetni) még egy Megalight H7 is jobb fényű mint a gyári D2. Már látom mindjárt meglincseltek, de sajna én ezt láttam.
Eccerű a magyarázat. A kis pici lencse az oka. Ha fogunk egy papírt, és csinázunk rá egy 30mm-es lyukat, majd elé tesszük a H7-es lámpatest elé, akkor indulnak a gyári D2-vel partiban. 1ébként meg hátrányból indul a gyári D2
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3233 Dátum: 2007.05.08 kedd, 09:39:00 »

Mennyi volt a xenon?
55e.
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2567



WWW
« Új hozzászólás #3234 Dátum: 2007.05.08 kedd, 15:13:00 »

55e.
Gondolom ez nem új.
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3235 Dátum: 2007.05.08 kedd, 16:31:00 »

Gondolom ez nem új.
Az egyik az majdnem új volt az kb 1 hónapos lámpa volt, a másik az kapott egy kis pofont, de Kombici megtudta csináltatni....
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2567



WWW
« Új hozzászólás #3236 Dátum: 2007.05.09 szerda, 06:42:00 »

Az egyik az majdnem új volt az kb 1 hónapos lámpa volt, a másik az kapott egy kis pofont, de Kombici megtudta csináltatni....
Akkor egész jó áron szerezte a lámpicskut.
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3237 Dátum: 2007.05.09 szerda, 14:01:00 »

Akkor egész jó áron szerezte a lámpicskut.
Főlleg ha eladja a halogéneket, szinte igyen van.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #3238 Dátum: 2007.05.19 szombat, 00:38:00 »

Na betettem a ma erkezett XD5-oket. Mentem is egy kort. Nagyon szep. Kivancsi leszek fognak-e villogni.
Jopofa, hogy mikor bekapcsolom a kodlampat, akkor alulrol jon a sarga feny...:-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3239 Dátum: 2007.05.19 szombat, 22:49:00 »

Össze lehet hozni kultúráltan egy D1S foglalatos xenon izzót a h7-es foglalattal? Nem szeretném szétgányolni a búrát. Vagy vennem kell gyári xenonos búrát hozzá? Az mi pénz lehet?
Köszi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3240 Dátum: 2007.05.20 vasárnap, 11:09:00 »

tudna nekem vki segiteni német ebay-röl kellene egy csomag pontossabban ez
elöre is kösz mindenkinek...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3241 Dátum: 2007.05.20 vasárnap, 13:50:00 »

most nézzem nem jo topikba irtam,sorry
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3242 Dátum: 2007.05.21 hétfő, 08:45:00 »

Össze lehet hozni kultúráltan egy D1S foglalatos xenon izzót a h7-es foglalattal? Nem szeretném szétgányolni a búrát. Vagy vennem kell gyári xenonos búrát hozzá? Az mi pénz lehet?
Köszi
Össze. Többeknek van ilyen. De nem D1s, hanem D2s.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3243 Dátum: 2007.05.26 szombat, 00:22:00 »

Kicserélték a lámpáimat gyári Xenonra. Időnként a jobb oldali nem gyújt be. Van valakinek ötlete, hogy miért?
 
Más. Kellene nekem MK3 nem xenon lámpatestből a hátsó csatlakozó, amibe be kell dugni a kábelöteg csatit, kb. 4-5 cm vezetékkel. Ha van vakinek törött hátuljú lámpája, megköszönném.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3244 Dátum: 2007.05.26 szombat, 08:39:00 »

Kicserélték a lámpáimat gyári Xenonra. Időnként a jobb oldali nem gyújt be. Van valakinek ötlete, hogy miért?
 
Más. Kellene nekem MK3 nem xenon lámpatestből a hátsó csatlakozó, amibe be kell dugni a kábelöteg csatit, kb. 4-5 cm vezetékkel. Ha van vakinek törött hátuljú lámpája, megköszönném.
Akkor lesz tökéletes, ha berelézed. A gyárinál vastagabb vezetéket használj!
Nekem is ugyanez volt a problémám amikor beszereltem, aztán hirtelen felindultságból bereléztem, azóta tökéletes.
Ja,és egy vagy két biztosítékot ki kell erősebbre cserélni, a könyvében bennt van, hogy melyiket. Meg van különböztetve, hogy normálhoz hány amperes, és xenonhoz hány amperes kell.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3245 Dátum: 2007.05.26 szombat, 09:39:00 »

Akkor lesz tökéletes, ha berelézed. A gyárinál vastagabb vezetéket használj!
Nekem is ugyanez volt a problémám amikor beszereltem, aztán hirtelen felindultságból bereléztem, azóta tökéletes.
Ja,és egy vagy két biztosítékot ki kell erősebbre cserélni, a könyvében bennt van, hogy melyiket. Meg van különböztetve, hogy normálhoz hány amperes, és xenonhoz hány amperes kell.
Köszi szépen, akkor ez lesz. A biztik ki lettek cserélve, először a motortérben, aztán a lábnál is a közös.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3246 Dátum: 2007.05.26 szombat, 13:10:00 »

Kicserélték a lámpáimat gyári Xenonra. Időnként a jobb oldali nem gyújt be. Van valakinek ötlete, hogy miért?
 
Más. Kellene nekem MK3 nem xenon lámpatestből a hátsó csatlakozó, amibe be kell dugni a kábelöteg csatit, kb. 4-5 cm vezetékkel. Ha van vakinek törött hátuljú lámpája, megköszönném.
Nekem is ilyen, de tettem bele próba képpen egy új akkut, azzal mindig gyújtott elsőre.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #3247 Dátum: 2007.05.26 szombat, 23:33:00 »

D2S Foglalatú xenon izzók eladoak 3500Ft/db. Ha érdekel valakit! Tel:06 70 299 55 20
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3248 Dátum: 2007.05.27 vasárnap, 14:05:00 »

D2S Foglalatú xenon izzók eladoak 3500Ft/db. Ha érdekel valakit! Tel:06 70 299 55 20
Milyen színhőmérsékletű?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3249 Dátum: 2007.05.27 vasárnap, 14:16:00 »

Köszi szépen, akkor ez lesz. A biztik ki lettek cserélve, először a motortérben, aztán a lábnál is a közös.
Kombici, amit Ervin írt, az a tökéletes megoldás.
Az a baj a xenonnal, hogy induláskor nagyobb áramot húz. A halogénnek vékonyabb drótot húztak, a nagyobb áramnál nagyobb feszültség esik a dróton, kevesebb jut a lámpának. Azért a jobb oldalival van probléma, mert hosszabb a drót.
Ha berelézed, azaz a lámpakapcsoló csak egy relét húz meg, és az akksiról közvetlenül (egy biztin keresztül) húzod oda a delejt, nyilván egy vastagabb dróttal, akkor ez meg is fog oldódni, mert egyrészt jóval rövidebb a vezeték (nem megy el a kapcsolóig), másrészt meg ugyi vastagabb.
A másik megoldás, ha késlelteted a gyújtást: a bal oldali 1 másodperces késleltetéssel induljon. Talán azt sem olyan bonyolult megépíteni, és így nem kell újradrótozni.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Oldalak: 1 ... 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 ... 323   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.081 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.