Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.07 kedd, 19:25:43 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 ... 43   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Balesetek Mondeóval  (Megtekintve 587338 alkalommal)
0 Felhasználó és 6 vendég van a témában
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #650 Dátum: 2014.06.07 szombat, 22:01:23 »

1. Szerencsétek volt, hogy nem volt a dologban szhar keverés a másik fél részéről.
2. Ahogyan kezdted....2 éve!



Szhar keverés azért nem lehetett, mert helyszineltek és határozat is volt. Nagyon úgy nézett ki, hogy gtk lesz. Elég idegesítő azért, hogy 6 hónap kellett amire a pénzhez jutottunk. Ha nem lett volna épp tartalékuk, amiből meg lett javíttatva a kocsi, meg amiből meg tudtam venni a válságautót, akkot kb júniusra lett volna autó a novemberi baleset után... emellett ugye a 40% önrész miatt pl a márkaszervizben ott is maradt volna 400.000
Ez akkor is és most is borzasztó igazságtalan dolog.
Egy pöcs kiüti alólam a kocsit, én szívok, lesz egy tötött kocsim, ami tuti nem olyan mint előtte volt, majd még pénzembe is kerül, úgy hogy nem az én hibám.
Magyarország, és így szeretlek....

http://www.youtube.com/watch?v=9kxgajUSqE4
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #651 Dátum: 2014.06.07 szombat, 22:19:29 »

Szhar keverés azért nem lehetett, mert helyszineltek és határozat is volt. Nagyon úgy nézett ki, hogy gtk lesz. Elég idegesítő azért, hogy 6 hónap kellett amire a pénzhez jutottunk. Ha nem lett volna épp tartalékuk, amiből meg lett javíttatva a kocsi, meg amiből meg tudtam venni a válságautót, akkot kb júniusra lett volna autó a novemberi baleset után... emellett ugye a 40% önrész miatt pl a márkaszervizben ott is maradt volna 400.000
Ez akkor is és most is borzasztó igazságtalan dolog.
Egy *** kiüti alólam a kocsit, én szívok, lesz egy tötött kocsim, ami tuti nem olyan mint előtte volt, majd még pénzembe is kerül, úgy hogy nem az én hibám.
Magyarország, és így szeretlek....

http://www.youtube.com/watch?v=9kxgajUSqE4

"Szhar keverés azért nem lehetett, mert helyszineltek és határozat is volt. "
 nyes
Ez tudod mennyit ér? Semmit!
Nálam is minden le volt írva többször, 2 szakértő...stb. Mégis meg a varia....már 4 éve!
Elég annyi, hogy a másik (okozó) csak megemlítse.....gyorsan jött a másik, ezért.....
Erre a biztosító azonnal rákap, mert neki érdeke, hogy NE vagy megosztva kevesebbet fizessen. Így megy ez....  falbav
Majd egyszer elmesélem.....
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.07 szombat, 22:41:51 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
D
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1484



E-mail
« Új hozzászólás #652 Dátum: 2014.06.07 szombat, 22:20:52 »

esetleg van valakinek tippje, hogy melyik biztosítót érdemes választani és melyiket messziről elkerülni? Roll Eyes
Naplózva

Mk3-2002-2,5-V6 ---A4-es lapomat, hasonló paraméterekkel rendelkező Audira cserélném! Grin
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #653 Dátum: 2014.06.07 szombat, 22:22:53 »

esetleg van valakinek tippje, hogy melyik biztosítót érdemes választani és melyiket messziről elkerülni? Roll Eyes

Gyakorlatilag tök mind1, hogy melyiket választod, mert ha balhé van, akkor úgyis a másik fél biztosítójával kell veszekedned.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Cs12
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5605



« Új hozzászólás #654 Dátum: 2014.06.07 szombat, 22:24:11 »

esetleg van valakinek tippje, hogy melyik biztosítót érdemes választani és melyiket messziről elkerülni? Roll Eyes

neked igazából mind1. Ha te okozod a kárt, akkor gondolom nem nagyon érdekel, h a biztosítód hogyan rendezi a károd a másik fél felé. Ha pedig te voltál a vétlen,csak imádkozni tudsz,h a vétkesnek egy jobb biztosítója van...
Naplózva

2016.06. MKV 2.0 TDCI BiTurbo ST-Line, 211LE, FULL

Ex:2009.08. MKIV 2.0 TDCI Titanium-S, 165LE CHIP, Automata, EGR+DPF OFF, FULL
Ex:2001.11. MKIII 2.0 TDDI GHIA,150LE,CHIP(BUNYEK),EGR OFF, FULL
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #655 Dátum: 2014.06.07 szombat, 22:24:40 »

esetleg van valakinek tippje, hogy melyik biztosítót érdemes választani és melyiket messziről elkerülni? Roll Eyes

Számodra indifferens a választás.
Ha te vagy a vétlen, akkor az okozó felelősség biztosítója számít, de azt meg nem tudhatod előre.... Undecided
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
D
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1484



E-mail
« Új hozzászólás #656 Dátum: 2014.06.07 szombat, 22:26:39 »

értem, tehát akkor lényegében keressem a legolcsóbbat és imádkozzak, hogy ha esetleg baleset van ne olyannal koccanjak aki szintén a legpuruttyábbat választotta vigyor3
Naplózva

Mk3-2002-2,5-V6 ---A4-es lapomat, hasonló paraméterekkel rendelkező Audira cserélném! Grin
Cs12
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5605



« Új hozzászólás #657 Dátum: 2014.06.07 szombat, 22:27:48 »

értem, tehát akkor lényegében keressem a legolcsóbbat és imádkozzak, hogy ha esetleg baleset van ne olyannal koccanjak aki szintén a legpuruttyábbat választotta vigyor3

ennyi!  nyes
Naplózva

2016.06. MKV 2.0 TDCI BiTurbo ST-Line, 211LE, FULL

Ex:2009.08. MKIV 2.0 TDCI Titanium-S, 165LE CHIP, Automata, EGR+DPF OFF, FULL
Ex:2001.11. MKIII 2.0 TDDI GHIA,150LE,CHIP(BUNYEK),EGR OFF, FULL
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #658 Dátum: 2014.06.07 szombat, 22:28:07 »

értem, tehát akkor lényegében keressem a legolcsóbbat és imádkozzak, hogy ha esetleg baleset van ne olyannal koccanjak aki szintén a legpuruttyábbat választotta vigyor3

Valahogy így.
Esetleg ha casco-ban is gondolkodsz, akkor érdemes olyat keresni ahol együtt kedvezőbb.
Valamint casco esetén szintén jobb ha nagyobb biztosítónál vagy, mert ha neked okoz kárt egy puruttya biztosítós, akkor elő casco-ra megtudod csináltatni az autót (nem kell akár hónapokat várni) és utána majd a biztosítók lerendezik egymás közt.
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.07 szombat, 22:30:39 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #659 Dátum: 2014.06.07 szombat, 22:39:31 »

"Szhar keverés azért nem lehetett, mert helyszineltek és határozat is volt. "
 nyes
Ez tudod mennyit ér? Semmit!
Nálam is minden le volt írva többször, 2 szakértő...stb. Mégis meg a varia....már 4 éve!
Elég annyi, hogy a másik (okozó) csak megemlítse.....gyorsan jött a másik, ezért.....
Erre a biztosító azonnal rákap, mert neki érdekes, hogy NE vagy megosztva kevesebbet fizessen. Így megy ez....  falbav
Majd egyszer elmesélem.....

Majd ugorj be úgy hogy nem rohansz Smiley van mentaszörp is
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #660 Dátum: 2014.06.07 szombat, 22:40:28 »

értem, tehát akkor lényegében keressem a legolcsóbbat és imádkozzak, hogy ha esetleg baleset van ne olyannal koccanjak aki szintén a legpuruttyábbat választotta vigyor3

megvan a lényeg, ennyi Smiley
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #661 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 08:04:50 »

Majd ugorj be úgy hogy nem rohansz Smiley van mentaszörp is

Erjesztett malátaszörp? pias

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #662 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 08:14:31 »

Látom jönnek itt az okos megoldások, de ha a fhasz másik végére kerül az ember, akkor megy a rinya, hogy a károkozó egy olcsó fhos biztosítónál van. Be kéne vezetni, hogy amit nem fizet a biztosító, azt az okozó köteles megtéríteni. Megtanulna mindenki felelősen választani biztosítót
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #663 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 08:55:50 »

Erjesztett malátaszörp? pias

AndyA
Sör is van, igen.
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #664 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 09:01:33 »

Látom jönnek itt az okos megoldások, de ha a fhasz másik végére kerül az ember, akkor megy a rinya, hogy a károkozó egy olcsó fhos biztosítónál van. Be kéne vezetni, hogy amit nem fizet a biztosító, azt az okozó köteles megtéríteni. Megtanulna mindenki felelősen választani biztosítót
Érdekes ötlet Smiley

Az avulás kérdése azért egy próbapert megérne..... elég logikátlan az egész.
Naplózva
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #665 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 10:19:15 »

Látom jönnek itt az okos megoldások, de ha a fhasz másik végére kerül az ember, akkor megy a rinya, hogy a károkozó egy olcsó fhos biztosítónál van. Be kéne vezetni, hogy amit nem fizet a biztosító, azt az okozó köteles megtéríteni. Megtanulna mindenki felelősen választani biztosítót

Ha ezt bevezetnék, akkor a biztosítók mégkevésbé fizetnének bármit is.  Wink

Szerintem inkább abba az irányba kéne elmenni, hogy ha balhé van és én vagyok a vétlen, akkor nekem a saját biztosítómhoz kelljen fordulni, ő fizessen nekem. A biztosítók pedig zongorázzák le egymás között. Így érdekelt lennék abban, hogy normálisabb, akár drágább biztosítót válasszak, amiért cserébe mondjuk gyorsabb kifizetést, gyorsabb ügymenetet, színvonalasabb szolgáltatást kapok.
Amíg gyakorlatilag csak annyi a kapcsolatom a saját biztosítómmal, hogy kötök egy szerződést nála, befizetem az éves díjat, majd évfordulónál felmondom, addig sajnos nincs semmilyen motiváció, hogy akár egy forinttal drágábbat is válasszak. Az áron kívül egyedül annyi a szempont, hogy várhatóan ne menjen csődbe az az egy év alatt...
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
D
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1484



E-mail
« Új hozzászólás #666 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 10:21:52 »

Ha ezt bevezetnék, akkor a biztosítók mégkevésbé fizetnének bármit is.  Wink

Szerintem inkább abba az irányba kéne elmenni, hogy ha balhé van és én vagyok a vétlen, akkor nekem a saját biztosítómhoz kelljen fordulni, ő fizessen nekem. A biztosítók pedig zongorázzák le egymás között. Így érdekelt lennék abban, hogy normálisabb, akár drágább biztosítót válasszak, amiért cserébe mondjuk gyorsabb kifizetést, gyorsabb ügymenetet, színvonalasabb szolgáltatást kapok.
Amíg gyakorlatilag csak annyi a kapcsolatom a saját biztosítómmal, hogy kötök egy szerződést nála, befizetem az éves díjat, majd évfordulónál felmondom, addig sajnos nincs semmilyen motiváció, hogy akár egy forinttal drágábbat is válasszak. Az áron kívül egyedül annyi a szempont, hogy várhatóan ne menjen csődbe az az egy év alatt...

zsír ötlet, szabadalmaztasd  vigyor3
Naplózva

Mk3-2002-2,5-V6 ---A4-es lapomat, hasonló paraméterekkel rendelkező Audira cserélném! Grin
Cs12
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5605



« Új hozzászólás #667 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 10:51:30 »

Látom jönnek itt az okos megoldások, de ha a fhasz másik végére kerül az ember, akkor megy a rinya, hogy a károkozó egy olcsó fhos biztosítónál van. Be kéne vezetni, hogy amit nem fizet a biztosító, azt az okozó köteles megtéríteni. Megtanulna mindenki felelősen választani biztosítót

ez abban az esetben megállná a helyét, ha nem KÖTELEZŐ biztosításról beszélnénk.Te hajlandó lennél bármit is fizetni, ha véletlenül okoznál egy balesetet, (X évig X összeget fizettél már  be KÖTELEZŐ sarcként a biztosítóknak,legyen az balesetmentes v káreseménnyel telt időszak) de ő nem lenne hajlandó fizetni v csak bizonyos összeget? Na látod...

azt még fel sem vetettem, h károkozásnál -2 BM. Ennél nagyobb hülyeséget! Rendben, ki lehet fizetni az okozott kárt, és akkor nem ugrik a BM,de akkor is. Ha a jóember fia véletlenül csinál egy koccot, legyen 50-100.000 ft a kár (már bőven nem éri meg kifizetni a biztosító által felajánlott összeget, inkább vegyenek vissza a BM-ből) vagy okoz mondjuk 1 tömegbalesetet 3-4 autót totálkárra zúz, vagy legyen csak 1 totálkár, az is -2 BM.  falbav
Naplózva

2016.06. MKV 2.0 TDCI BiTurbo ST-Line, 211LE, FULL

Ex:2009.08. MKIV 2.0 TDCI Titanium-S, 165LE CHIP, Automata, EGR+DPF OFF, FULL
Ex:2001.11. MKIII 2.0 TDDI GHIA,150LE,CHIP(BUNYEK),EGR OFF, FULL
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #668 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 11:59:03 »

..

azt még fel sem vetettem, h károkozásnál -2 BM. Ennél nagyobb hülyeséget! Rendben, ki lehet fizetni az okozott kárt, és akkor nem ugrik a BM,de akkor is. Ha a jóember fia véletlenül csinál egy koccot, legyen 50-100.000 ft a kár (már bőven nem éri meg kifizetni a biztosító által felajánlott összeget, inkább vegyenek vissza a BM-ből) vagy okoz mondjuk 1 tömegbalesetet 3-4 autót totálkárra zúz, vagy legyen csak 1 totálkár, az is -2 BM.  falbav
Ami valójában -3!  falbav  .....mert az aktuális BM besorolásodból léptet vissza kettőt, az évfordulót követő évben és nem abból amibe léptél volna. Így -3 a cumi, amit -2-nek hív.   PL 5-ben vagy idén, jövőre 6 lennél, de balesetet okozol, így 5-2=3 leszel! 6 helyett 3! Tehát valójában -2=-3.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #669 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 12:23:32 »

Ami valójában -3!  falbav  .....mert az aktuális BM besorolásodból léptet vissza kettőt, az évfordulót követő évben és nem abból amibe léptél volna. Így -3 a cumi, amit -2-nek hív.   PL 5-ben vagy idén, jövőre 6 lennél, de balesetet okozol, így 5-2=3 leszel! 6 helyett 3! Tehát valójában -2=-3.

Ennyire rossz voltál matekból?

A -2 visszalépés az mínusz kettő visszalépés!
Ha jelenleg 5-ben vagy és okozol, akkor 3-ba lépsz vissza. 5-2=3!  Nem olyan bonyolult ez......úgy mindenkinek, kivéve téged!  hehe

A volna tartalmú mondatodnak semmi értelme. Miért léptetne vissza abból, ami nincs is és ugye nem is lett/lesz?
Abból léptet vissza, amiben vagy, mert az van.....a baleset okozása idején.


Ha gondolod a fiam tart neked egy kis korrepetálást.... hehe
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #670 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 12:25:56 »

Ennyire rossz voltál matekból?

A -2 visszalépés az mínusz kettő visszalépés!
Ha jelenleg 5-ben vagy és okozol, akkor 3-ba lépsz vissza. 5-2=3!  Nem olyan bonyolult ez......úgy mindenkinek, kivéve téged!  hehe

A volna tartalmú mondatodnak semmi értelme. Miért léptetne vissza abból, ami nincs is és ugye nem is lett/lesz?
Abból léptet vissza, amiben vagy, mert az van.....a baleset okozása idején.


Ha gondolod a fiam tart neked egy kis korrepetálást.... hehe
Inkább meg se szólaltál volna!
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #671 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 12:32:09 »

Inkább meg se szólaltál volna!

Másképp nem tudom felajánlani a korrepetálást....  hehe
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #672 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 12:34:39 »

Másképp nem tudom felajánlani a korrepetálást....  hehe
mikor törted el utoljára a kezeidet? itt az ideje ismét! eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #673 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 12:37:38 »

mikor törted el utoljára a kezeidet? itt az ideje ismét! eplus2

Mert stiffler nem tud számolni?  fejvakaras
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #674 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 12:44:27 »

Mert stiffler nem tud számolni?  fejvakaras
pedig de.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #675 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 12:58:37 »

pedig de.

Te is gyenge vagy matekból.....   Undecided

Mit nem értetek abból, hogy az okozás pillanatában lévő besorolás?
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #676 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 13:00:30 »

Ennyire rossz voltál matekból?

A -2 visszalépés az mínusz kettő visszalépés!
Ha jelenleg 5-ben vagy és okozol, akkor 3-ba lépsz vissza. 5-2=3!  Nem olyan bonyolult ez......úgy mindenkinek, kivéve téged!  hehe

A volna tartalmú mondatodnak semmi értelme. Miért léptetne vissza abból, ami nincs is és ugye nem is lett/lesz?
Abból léptet vissza, amiben vagy, mert az van.....a baleset okozása idején.


Ha gondolod a fiam tart neked egy kis korrepetálást.... hehe
5-ben vagy.
- Ha nem okozol balesetet, akkor köv. évben 6-ban vagy.
- Ha okozol balesetet, akkor a köv. évben 3-ban vagy.

A kettő közötti különbség nekem is 3-nak tűnik.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
csaba14
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4343



E-mail
« Új hozzászólás #677 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 13:06:03 »

Te is gyenge vagy matekból.....   Undecided

Mit nem értetek abból, hogy az okozás pillanatában lévő besorolás?
Bakker Tibcsi ,neked infó be is megy a buksidba, vagy csak fújod mint a pereces  hehe
Naplózva

2005 5 ajtós tdci 130 le ,bör,dvd navi ...
csaba14
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4343



E-mail
« Új hozzászólás #678 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 13:07:33 »

5-ben vagy.
- Ha nem okozol balesetet, akkor köv. évben 6-ban vagy.
- Ha okozol balesetet, akkor a köv. évben 3-ban vagy.

A kettő közötti különbség nekem is 3-nak tűnik.

Te is shar vagy metekból  eplus2 wave
Naplózva

2005 5 ajtós tdci 130 le ,bör,dvd navi ...
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #679 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 13:28:03 »

Ha ezt bevezetnék, akkor a biztosítók mégkevésbé fizetnének bármit is.  Wink

Ez butaság. Amelyik biztosító nem akar fizetni, ahhoz nem megy senki, és oda lesz a jó kis hasznuk, ergo érdekük, hogy az ember ott maradjon, vagy oda menjen. Lehet nem lenne ekkora árverseny a béka segge alá, de legalább az ember nem is a filléres biztosítóhoz menne, hanem a megbízhatóhoz. Ehhez persze az emberek agyában is rendet kéne tenni. Mindkét oldalról szeléletváltás szükséges
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #680 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 13:29:33 »

ez abban az esetben megállná a helyét, ha nem KÖTELEZŐ biztosításról beszélnénk.Te hajlandó lennél bármit is fizetni, ha véletlenül okoznál egy balesetet, (X évig X összeget fizettél már  be KÖTELEZŐ sarcként a biztosítóknak,legyen az balesetmentes v káreseménnyel telt időszak) de ő nem lenne hajlandó fizetni v csak bizonyos összeget? Na látod...
Ezért kell rendesen választani, nem pedig a legolcsóbbat. Mint írtam, az emberek agyában is rendet kéne tenni. Meg lehet vezetni is megtanulnának páran.
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #681 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 13:32:18 »

5-ben vagy.
- Ha nem okozol balesetet, akkor köv. évben 6-ban vagy.
- Ha okozol balesetet, akkor a köv. évben 3-ban vagy.

A kettő közötti különbség nekem is 3-nak tűnik.

de ha okozol balesetet, akkor semmi közöd a 6-hoz, tehát az 5-ből 2-t esel vissza. Igaza van GSR-nek, nincs: mi lett volna, ha...
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #682 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 13:32:36 »

5-ben vagy.
- Ha nem okozol balesetet, akkor köv. évben 6-ban vagy.
- Ha okozol balesetet, akkor a köv. évben 3-ban vagy.

A kettő közötti különbség nekem is 3-nak tűnik.

Domi, még te is?

Miért számols azzal, hogy ha nem okozol?
De okoztál, ennyi.........nincs ha vagy volna!

Ha 6-ba kerülnél jövőre, akkor nem okozol 5-ben....... ilyen eszerű.
Okozol 5-ben, igen.....nem kerülsz 6-ba. Miért számolsz olyannal ami nem valósul meg?

Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #683 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 13:41:07 »

Domi, még te is?

Miért számols azzal, hogy ha nem okozol?
De okoztál, ennyi.........nincs ha vagy volna!

Ha 6-ba kerülnél jövőre, akkor nem okozol 5-ben....... ilyen eszerű.
Okozol 5-ben, igen.....nem kerülsz 6-ba. Miért számolsz olyannal ami nem valósul meg?
Jó, akkor legyen két külön ember. A és B. Jelenleg mindketten 5-ben vannak.
A balesetet okoz, és visszakerül 3-ba.
B nem okoz balesetet, és fellép 6-ba.
A köv évben a két személy között 3 fokozat különbség lesz.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #684 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 13:43:45 »

Jó, akkor legyen két külön ember. A és B. Jelenleg mindketten 5-ben vannak.
A balesetet okoz, és visszakerül 3-ba.
B nem okoz balesetet, és fellép 6-ba.
A köv évben a két személy között 3 fokozat különbség lesz.
de az 2 külön ember, nem egy ember. Szerintem értjük mit mondasz, és abban igazad is van, de a saját mostani bónusodhoz képest kell számítani a következőt, nem a következő évre "tervezettez"

Ennyi erővel a pluszot is számolhatnánk 1 helyett 3-nak, mert ha balesetet okoztál volna, akkor -2, de, ha nem akkor +1, és a különbség 3. de ebben az irányban nem akar senki a nagyobb számokkal operálni  Wink
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.08 vasárnap, 13:45:25 írta GinJoy » Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #685 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 13:47:25 »

5-ben vagy.
- Ha nem okozol balesetet, akkor köv. évben 6-ban vagy.
- Ha okozol balesetet, akkor a köv. évben 3-ban vagy.

A kettő közötti különbség nekem is 3-nak tűnik.


Arról nem is beszélve, hogy pl. január 2-án kötött biztosítás esetén az egy év megint január 2-án lesz csak meg, és csak a rákövetkező év január 1-től lesz B1 az A0-ból, azaz kevés híján 2 év alatt.

(Legalábbis pár éve még így volt, lehet, ezt már finomították azóta.)

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #686 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 13:51:21 »

Jó, akkor legyen két külön ember. A és B. Jelenleg mindketten 5-ben vannak.
A balesetet okoz, és visszakerül 3-ba.
B nem okoz balesetet, és fellép 6-ba.
A köv évben a két személy között 3 fokozat különbség lesz.

Miért két különböző embert nézel?
Azt nézd, aki okoz.....csak rá vonatkozik a visszasorolás.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #687 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 13:51:34 »

esetleg van valakinek tippje, hogy melyik biztosítót érdemes választani és melyiket messziről elkerülni? Roll Eyes
Ezért engem itt már párszor néztek hülyének, de én mindig azt csinálom, hogy a kalkulálás után a legolcsóbb, de már értelmes biztosítót választom. Tehát Uniqa, Generali, Allianz, stb. Amíg volt a MÁV, meg ehhez hasonló kis társaságokat kerültem. És hogy miért? Itt jön az, amiért hülyének néznek:
Én úgy gondolkodom, hogy adott esetben nekem mi lenne a jobb. Ha összetörnek, és megkérdezem, hogy a másiknak hol van a biztosítása, akkor ha nagy biztosító nevet hallok, nyugodtabb vagyok, mintha egy Waberers vagy egy KÖBe-t hallok.
Én azt nézem, hogy ha már voltam akkora nyomorék, hogy balesetet okoztam, és más autóstársamnak ezzel kellemetlenséget is, akkor legalább azzal ne sz*passam már tovább, hogy olyan a biztosítóm, hogy hónapokig kell utánajárnia, hogy végre megcsinálhassák a kocsiját. Nekem volt már 4 kocc, amikor nekem jöttek hátulról. 3 esetben rendes biztosítós volt a károkozó, egy alkalommal meg KÖBE. A 3 alkalommal max. egy hónapon belül kész volt a kocsim, a KÖBE meg 3x hívott be szemlére, pótszemlére, nem akart fizetni, új eljárást kért, stb. Fél évig nem nyílt a csomagtérajtóm, és megjavíttatni sem engedte, mert ha hozzányúlok, akkor nem fizet (nyílván hülyeség, de nem akartam megkockáztatni, nehogy véletlen tényleg ne fizessen).
Ezért én úgy vagyok vele, hogy ha éves szinten 3-4-5e-vel több a rendes biztosító, mint az alja szutyok, akkor inkább az. Tudom, a plusz pénzért én nem kapok semmi szolgáltatást, de legalább tudom, hogy ha kárt okozok, akkor talán a vesződségből tudok spórolni a másiknak. És ha többen gondolkodnának így, akkor a puruttya biztosítóknak befellegzene. Persze tudom, a nagy biztosító név sem garancia semmire, azzal is csöcsre lehet szaladni, de talán kisebb az esély vele.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #688 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 13:51:52 »

Arról nem is beszélve, hogy pl. január 2-án kötött biztosítás esetén az egy év megint január 2-án lesz csak meg, és csak a rákövetkező év január 1-től lesz B1 az A0-ból, azaz kevés híján 2 év alatt.

(Legalábbis pár éve még így volt, lehet, ezt már finomították azóta.)

AndyA
Sajnos ez is így van. Ott szívatnak ahol lehet.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #689 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 13:52:19 »

de az 2 külön ember, nem egy ember. Szerintem értjük mit mondasz, és abban igazad is van, de a saját mostani bónusodhoz képest kell számítani a következőt, nem a következő évre "tervezettez"

Ennyi erővel a pluszot is számolhatnánk 1 helyett 3-nak, mert ha balesetet okoztál volna, akkor -2, de, ha nem akkor +1, és a különbség 3. de ebben az irányban nem akar senki a nagyobb számokkal operálni  Wink

Végre valaki érti a matekot!   taps  eljen
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #690 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 13:53:20 »

Ezért engem itt már párszor néztek hülyének, de én mindig azt csinálom, hogy a kalkulálás után a legolcsóbb, de már értelmes biztosítót választom. Tehát Uniqa, Generali, Allianz, stb. Amíg volt a MÁV, meg ehhez hasonló kis társaságokat kerültem. És hogy miért? Itt jön az, amiért hülyének néznek:
Én úgy gondolkodom, hogy adott esetben nekem mi lenne a jobb. Ha összetörnek, és megkérdezem, hogy a másiknak hol van a biztosítása, akkor ha nagy biztosító nevet hallok, nyugodtabb vagyok, mintha egy Waberers vagy egy KÖBe-t hallok.
Én azt nézem, hogy ha már voltam akkora nyomorék, hogy balesetet okoztam, és más autóstársamnak ezzel kellemetlenséget is, akkor legalább azzal ne sz*passam már tovább, hogy olyan a biztosítóm, hogy hónapokig kell utánajárnia, hogy végre megcsinálhassák a kocsiját. Nekem volt már 4 kocc, amikor nekem jöttek hátulról. 3 esetben rendes biztosítós volt a károkozó, egy alkalommal meg KÖBE. A 3 alkalommal max. egy hónapon belül kész volt a kocsim, a KÖBE meg 3x hívott be szemlére, pótszemlére, nem akart fizetni, új eljárást kért, stb. Fél évig nem nyílt a csomagtérajtóm, és megjavíttatni sem engedte, mert ha hozzányúlok, akkor nem fizet (nyílván hülyeség, de nem akartam megkockáztatni, nehogy véletlen tényleg ne fizessen).
Ezért én úgy vagyok vele, hogy ha éves szinten 3-4-5e-vel több a rendes biztosító, mint az alja szutyok, akkor inkább az. Tudom, a plusz pénzért én nem kapok semmi szolgáltatást, de legalább tudom, hogy ha kárt okozok, akkor talán a vesződségből tudok spórolni a másiknak. És ha többen gondolkodnának így, akkor a puruttya biztosítóknak befellegzene. Persze tudom, a nagy biztosító név sem garancia semmire, azzal is csöcsre lehet szaladni, de talán kisebb az esély vele.
eljen
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #691 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 13:55:24 »

Ez butaság. Amelyik biztosító nem akar fizetni, ahhoz nem megy senki, és oda lesz a jó kis hasznuk, ergo érdekük, hogy az ember ott maradjon, vagy oda menjen. Lehet nem lenne ekkora árverseny a béka segge alá, de legalább az ember nem is a filléres biztosítóhoz menne, hanem a megbízhatóhoz. Ehhez persze az emberek agyában is rendet kéne tenni. Mindkét oldalról szeléletváltás szükséges
Értelek, de MO-on attól, hogy drágább még nem garantált, hogy megbízhatóbb.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #692 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 13:56:37 »

Végre valaki érti a matekot!   taps  eljen
Lehet, hogy lesz egy barátod?  eplus2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #693 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 13:57:36 »

Ezért engem itt már párszor néztek hülyének, de én mindig azt csinálom, hogy a kalkulálás után a legolcsóbb, de már értelmes biztosítót választom. Tehát Uniqa, Generali, Allianz, stb. Amíg volt a MÁV, meg ehhez hasonló kis társaságokat kerültem. És hogy miért? Itt jön az, amiért hülyének néznek:
Én úgy gondolkodom, hogy adott esetben nekem mi lenne a jobb. Ha összetörnek, és megkérdezem, hogy a másiknak hol van a biztosítása, akkor ha nagy biztosító nevet hallok, nyugodtabb vagyok, mintha egy Waberers vagy egy KÖBe-t hallok.
Én azt nézem, hogy ha már voltam akkora nyomorék, hogy balesetet okoztam, és más autóstársamnak ezzel kellemetlenséget is, akkor legalább azzal ne sz*passam már tovább, hogy olyan a biztosítóm, hogy hónapokig kell utánajárnia, hogy végre megcsinálhassák a kocsiját. Nekem volt már 4 kocc, amikor nekem jöttek hátulról. 3 esetben rendes biztosítós volt a károkozó, egy alkalommal meg KÖBE. A 3 alkalommal max. egy hónapon belül kész volt a kocsim, a KÖBE meg 3x hívott be szemlére, pótszemlére, nem akart fizetni, új eljárást kért, stb. Fél évig nem nyílt a csomagtérajtóm, és megjavíttatni sem engedte, mert ha hozzányúlok, akkor nem fizet (nyílván hülyeség, de nem akartam megkockáztatni, nehogy véletlen tényleg ne fizessen).
Ezért én úgy vagyok vele, hogy ha éves szinten 3-4-5e-vel több a rendes biztosító, mint az alja szutyok, akkor inkább az. Tudom, a plusz pénzért én nem kapok semmi szolgáltatást, de legalább tudom, hogy ha kárt okozok, akkor talán a vesződségből tudok spórolni a másiknak. És ha többen gondolkodnának így, akkor a puruttya biztosítóknak befellegzene. Persze tudom, a nagy biztosító név sem garancia semmire, azzal is csöcsre lehet szaladni, de talán kisebb az esély vele.


Én már jártam úgy is, hogy kalkuláltam..... egész jó volt az AHB (motorra).
Megkötöttem. Majd az utolsó hónapban, amikor már le nem mondhattad.....ők változtattak a díjon, mert megtehetik! Majd a duplája lett a korábban kalkulált és megkötött díjnak!
Sokat leveleztem velük emiatt! Természetesen az orrom alá tolták, hogy nekik ehhez joguk van..... megvizsgálták a felmondásokat, kötéseket és mindenféle statisztikát és változtattak.
Na igen, de amikor ki kellett adni a számokat a kalkulátoroknak, akkor meg alacsony díjakat adtak meg.......aztán mikor már megkötötted és nem volt visszaút 1 évig, akkor emeltek.
Mert megtehetik..........  levele levele levele levele levele levele levele levele levele levele levele
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #694 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 13:58:05 »

Lehet, hogy lesz egy barátod?  eplus2

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.........   hehe
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #695 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 13:59:08 »

Értelek, de MO-on attól, hogy drágább még nem garantált, hogy megbízhatóbb.
Ezért kéne nem az árral, hanem a megbízhatósággal versenyezni
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #696 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 14:00:43 »

Ezért kéne nem az árral, hanem a megbízhatósággal versenyezni

Hát a megkötés előtt megy is a "ki ígér nagyobbat" játék......... aztán mégis utána nem betartják az ígéreteket, hanem csak simán betartanak!  Undecided
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #697 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 14:02:47 »

Hát a megkötés előtt megy is a "ki ígér nagyobbat" játék......... aztán mégis utána nem betartják az ígéreteket, hanem csak simán betartanak!  Undecided
Egyelőre erre van igény. Olcsó legyen, a többi nem számít
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #698 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 14:04:55 »


Én már jártam úgy is, hogy kalkuláltam..... egész jó volt az AHB (motorra).
Megkötöttem. Majd az utolsó hónapban, amikor már le nem mondhattad.....ők változtattak a díjon, mert megtehetik! Majd a duplája lett a korábban kalkulált és megkötött díjnak!
Sokat leveleztem velük emiatt! Természetesen az orrom alá tolták, hogy nekik ehhez joguk van..... megvizsgálták a felmondásokat, kötéseket és mindenféle statisztikát és változtattak.
Na igen, de amikor ki kellett adni a számokat a kalkulátoroknak, akkor meg alacsony díjakat adtak meg.......aztán mikor már megkötötted és nem volt visszaút 1 évig, akkor emeltek.
Mert megtehetik..........  levele levele levele levele levele levele levele levele levele levele levele
Ezt annyiban nem értem, hogy én eddig mindig a tarifahirdetés első 2-3 napjában kötöttem meg, és sosem változott az ár. Pedig volt Allianz, Generali, Uniqa, megint Generali, megint Uniqa, és K&H is.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #699 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 14:05:49 »

Csodálkozol, amikor az autósokat sarcolják mindig elsőként, ha valamilyen adót kell bevezetni vagy emelni? (üza jövedéki adó, biztosításadó, parkolási díj még a lakótelepi parkolóban is [ falbav falbav] stb)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 ... 43   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.118 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.