Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.07 kedd, 13:08:33 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 ... 43   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Balesetek Mondeóval  (Megtekintve 587298 alkalommal)
0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #850 Dátum: 2014.08.02 szombat, 22:57:32 »

de ezt úgy hozta fel, mintha számítana az ügy szempontjából. amúgy lehet itt fingot hámozni, de gyakorlatilag nem adta meg az elsőbbséget

Szerinted mit jelent az elsőbbséget megadni? Az, hogy gyök kettővel szépen csorgok ki, hogy lássak és megállok, az nem az elsőbbség megadása?

GinJoy, amúgy nem értem, hogy azt miért nem lehet megérteni, lassan csúrgott a járgány, körbenéztem, hogy gyalogost és bringást se üssek el és nem is ütöttem, hanem nekem jött egy barom oldalról.
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.02 szombat, 23:04:39 írta KOTTA » Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #851 Dátum: 2014.08.02 szombat, 23:29:04 »

Szerinted mit jelent az elsőbbséget megadni? Az, hogy gyök kettővel szépen csorgok ki, hogy lássak és megállok, az nem az elsőbbség megadása?

GinJoy, amúgy nem értem, hogy azt miért nem lehet megérteni, lassan csúrgott a járgány, körbenéztem, hogy gyalogost és bringást se üssek el és nem is ütöttem, hanem nekem jött egy barom oldalról.
Tisztában vagy vele, hogy egy kamionost győzködsz, hogy a kerékpáros volt a hülye?  Cheesy
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #852 Dátum: 2014.08.03 vasárnap, 13:11:32 »



Szerintem a kerékpáros biztos nem mehet 20-szal a járdán, ha a lakó-pihenő övezetben is max. 10 km/h a megengedett nekik.

Na mondom:

http://www.police.hu/hirek-es-informaciok/baleset-megelozes/aktualis/kerekparozas-jardan

Amúgy én is jobban szeretem annál az életem, hogy a sáv szélén merjek bicajozni. Ha a sáv közepén megyek, nem tudnak a sávon belü megelőzni, amit kerékpáros esetén pont megenged a Kresz, de ami amúgy maga az életveszély.

AndyA
« Utoljára szerkesztve: 2018.11.16 péntek, 10:49:33 írta Zsolteey » Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #853 Dátum: 2014.08.03 vasárnap, 13:13:46 »

ez az egy verzó van. Nézd meg a helyszínt google maps-en és rájösz, hogy normális bringás nem hajt ott ezerrel. Ha az autós ***, akkor is egy normális ember ott lassan jön, mert
1. S kanyar van a bringaútban, vasbeton kerítéssel az útban
2. bringa és gyalogos út egyben
3. buszmegálló
4. előtte aluljáró

nincs másik verzió és kész. Nem akarok senkit megbántani, de a tényeket írtam le és nem az én verziómat. Amúgy felkötném azt az állatot, aki engedte, hogy bringautat gyalogúttal egy platformra tegyenek és majd akkor kérdezgessétek a verziókat, amikor egy ilyen állat átmegy egy babakocsin és kinyír egy csecsemőt. Akkor lesz majd másik verzió.

Olvasd el a tényeket és nézd meg a helyszínt. Mindegy honnan jön, a buszmegállótól vagy repül, akkor sem láthatom. A barom jött ezerrel, döntött egy balost és a jobbosnál beledöntött a kocsiba. Ez az én verzióm, a tényeket meg már leírtam.

Kombinált táblás gyalogos _és_ kerékpárúton max. 10 km/h Kresz szerint!!!

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #854 Dátum: 2014.08.03 vasárnap, 13:15:09 »

kb 350ezer ft-os bringám van. nincs se prizma, se lámpa, se sárvédő, se csengő. akkor ez hulladék? nem hinném.
amúgy igazad van, de bárhol jön a bringás, a kapubejáróból kijövő autónak senki előtt sincs elsőbsége. akkor sem, ha nem lát ki, ezért a rendőrrel nem biztos, hogy jól járt volna

Nem, de attól még közúti közlekedésre pont alkalmatlan.

Ha a bringás a járdának azon a felén ment, ahol semmi keresnivalója, ott nem jár neki elsőbbség, szóval de.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #855 Dátum: 2014.08.03 vasárnap, 13:17:07 »



Balesetet okozott, a rendőr kiérkezéséig fizikai erővel legálisan visszatratható.

AndyA
« Utoljára szerkesztve: 2018.11.16 péntek, 09:12:01 írta Zsolteey » Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #856 Dátum: 2014.08.03 vasárnap, 20:25:00 »

Nem, de attól még közúti közlekedésre pont alkalmatlan.

Ha a bringás a járdának azon a felén ment, ahol semmi keresnivalója, ott nem jár neki elsőbbség, szóval de.

AndyA
a hülye elméletek szerint. gyakorlatilag meg az autók több mint fele az lenne, ha valóban az számítana a műszakin, és nem a pénz
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #857 Dátum: 2014.08.03 vasárnap, 20:26:42 »

Tisztában vagy vele, hogy egy kamionost győzködsz, hogy a kerékpáros volt a hülye?  Cheesy
ebben a formában nem sok köze van a témához, viszont azt jól lehet látni, hogy bármelyik részén van az ember az útnak, lehet motoros, biciklis, kamionos, valahogy mindig a személyautósoknak van bajuk mindenkivel  Wink
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #858 Dátum: 2014.08.03 vasárnap, 21:03:20 »

ebben a formában nem sok köze van a témához, viszont azt jól lehet látni, hogy bármelyik részén van az ember az útnak, lehet motoros, biciklis, kamionos, valahogy mindig a személyautósoknak van bajuk mindenkivel  Wink
Ez nem igaz. Legalább is esetemben. Következő minin megbeszéljük.  wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #859 Dátum: 2014.08.03 vasárnap, 21:17:27 »

Ez nem igaz. Legalább is esetemben. Következő minin megbeszéljük.  wave
nem rólad van szó, hanem általánosságban. a személyautós utálja a biciklist, a motorost, a kamionost. ezek egymással jól elvannak általában. és ez nem találgatás, hanem nkh-s kimutatás. pont a pénteki vizsga előtti előadáson beszélt róla a manusz
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #860 Dátum: 2014.08.03 vasárnap, 21:22:20 »

nem rólad van szó, hanem általánosságban. a személyautós utálja a biciklist, a motorost, a kamionost. ezek egymással jól elvannak általában. és ez nem találgatás, hanem nkh-s kimutatás. pont a pénteki vizsga előtti előadáson beszélt róla a manusz
Valós problémát feszegetsz.  Wink
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #861 Dátum: 2014.08.04 hétfő, 10:28:59 »

Valós problémát feszegetsz.  Wink

Kocogok reggel kifelé az esőben. Nem mondom, szakadt rendesen. Győrnél volt egy pár km-es dugó, oka nincs, ennyi. Utána még egyszer ugyanez Moson pihenő előtt - fék, vészvillogó, megáll, lassan elindulunk, és vagy 5-10 percen keresztül apránként, megtorpanásokkal állunk vissza a 110-120 körüli tempóra. Erről meg utóbb kideról, hogy azért ennyi, mert egy nagyokos a sor elején ennyivel mer menni, de annyi esze nincs, hogy kiálljon a kamionok közé, hogy meg lehessen előzni. Mert neki szabad, hiszen ő előz!!!

Ennek a magyarosch, czifra fajtája volt az a barom (magyar rendszámú furgon), aki a Fischamend-Schwechat közti szűkített-sáveltolt szakaszon araszol a belső sávban a kamion mögött 70-nel, mert nem mer bemenni a kamion mellé, de annyi esze sincs, hogy kimenjen mögéje, hogy más elmehessen, ha akar.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #862 Dátum: 2014.08.04 hétfő, 10:53:08 »

Kocogok reggel kifelé az esőben. Nem mondom, szakadt rendesen. Győrnél volt egy pár km-es dugó, oka nincs, ennyi. Utána még egyszer ugyanez Moson pihenő előtt - fék, vészvillogó, megáll, lassan elindulunk, és vagy 5-10 percen keresztül apránként, megtorpanásokkal állunk vissza a 110-120 körüli tempóra. Erről meg utóbb kideról, hogy azért ennyi, mert egy nagyokos a sor elején ennyivel mer menni, de annyi esze nincs, hogy kiálljon a kamionok közé, hogy meg lehessen előzni. Mert neki szabad, hiszen ő előz!!!

Ennek a magyarosch, czifra fajtája volt az a barom (magyar rendszámú furgon), aki a Fischamend-Schwechat közti szűkített-sáveltolt szakaszon araszol a belső sávban a kamion mögött 70-nel, mert nem mer bemenni a kamion mellé, de annyi esze sincs, hogy kimenjen mögéje, hogy más elmehessen, ha akar.

AndyA

Sok a pharaszt osztrák is... Szlovén részen volt hol óra szerint 220-al mentem, mert a tartósan belső sávban 120-al menő sógor meg akarta mutatni, hogy jó autója van...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #863 Dátum: 2014.08.04 hétfő, 11:01:23 »

nem rólad van szó, hanem általánosságban. a személyautós utálja a biciklist, a motorost, a kamionost. ezek egymással jól elvannak általában. és ez nem találgatás, hanem nkh-s kimutatás. pont a pénteki vizsga előtti előadáson beszélt róla a manusz

tök jó ha már erre van kimutatás, bár nekem mindig az a gondom a kimutatásokkal, hogy engem még soha nem kérdeztek. A reprezentatívnak mondott statisztikák általában 100 embert megkérdeztünk a Deáktéren, vagy a belváros 2 pontján... Nagyon nem reprezentatív, mert rajtam kívül még létezik sok-sok ember akinek fáj ha a belvárosba kell mennie, ezért nem is megy. No mind1.

A motorost, kamionost nem utálom. Amit utálok:
1. A brinágst, aki tojik a kreszre, de nagyon, mindenek felett áll és szerinte minden belsőégésű vagy elektromos (nem emberi/állati erővel) hajtott jármű ellenség és számüzendő erről a bolygóról
2. Azt a teherautót vezető sofőrt/céget, aki még belefér ebbe a gumiba néhány csík és néhány ezer Km, majd valamelyik autópályán eldurran, max összetörik egy-két autó és elhúzzuk a bíróságon
3. Azt a teherautót vezető sofőrt, aki szarik a teherautóval előzni tilos táblára és +1Km/ó-val előzi meg a másik kamiont, mert az még az Ő tahométerébe belefér. Biztos nyer majd a végén 15 percet, ami neki fontos a mögötte jövő 2km-nyi autó meg le van szarva
4. azt a bármilyen sofőrt, aki 100-al 110-el bevág a belsőbe, hogy előzze a teherautókat, de 130-ra semmi pénzért nem gyorsítana, mert az sok neki, 90-re meg nem lassítana le, mert 10 percet veszít vagy éppen a teherautó zavarja a kilátásban
5. azt a bármilyen sofőrt aki semmi pénzért nem menne vissza a külső sávba, mert még van 3-4 teherautó (1-2km-re) amit majd meg akar előzni 110-el
6. azt a bármilyen sofőrt aki a belsőből nagyot fékezve megy ki a leforduló sávba az autópályán, mert elcseszte a GPS nézegetését (miért nem megy el a kövektező lejáratig?).


Mind e mellet tisztelem azokat a teherautós, kaminonos, buszos... vezetőket, akik egy-egy vész esetén meg tudják fogni a szerelvényt (több ilyenben volt már részem, pl Prágából hazafelé bal első defekt a tükörradiálon futó kamionnak), vagy kik gondolkodnak és a másikat nem akadályozva tevékenykednek az úton. Én is visszamegyek a külsőbe a kamionok közé, ha látom jön a gyorsabb vagy valaki el akar menni, felgyorsítok, ha előzni akarok, nem izmozok mert 5 percen semmi sem múlik, óvatosan jövök kereszteződésben, kapualjban, inkább másik kereszteződést választok, ha az biztonságosabb, megyek még egy kört, ha elcsesztem a lefordulót. Biztos vannak hibáim, amit biztosan én nehezebben veszek észre, de jelen esetben minden tőlem telhetőt megtettem. A bringások sem szentek és ha betartja a szabályokat annyira, amennyire én betartottam, akkor most nem cseverészünk ezen.
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #864 Dátum: 2014.08.04 hétfő, 11:03:28 »




"Akkor miért nem tiltja az úttesten kerékpározást, hisz az úttest meg a járműveké" írod.
Akkor egy kis segítség:  "Jármű: közúti szállító- vagy vontató eszköz, ideértve az önjáró vagy vontatott munkagépet is. A mozgáskorlátozottak közlekedésére szolgáló, emberi erővel tolt vagy hajtott kerekes szék és a gépi meghajtású kerekes szék - ha sík úton önerejéből 10 km/óra sebességnél gyorsabban haladni nem képes, továbbá a gyermekkocsi és a talicska - azonban nem minősül járműnek. Az ilyen eszközökkel közlekedő személyek gyalogosoknak minősülnek." Tehát a kerékpár is jármű.


"bár volt régen kreszben, hogy segésmotorral kerékpárúton is lehet menni, de arra már nem emlékszem mennyivel, talán 40 ... á tuti ezt is eltörölték"

Most is lehet, lakott területen kívül, max. 40 km/ó sebességgel.


Nem kellene a kerékpárosokat ennyire védeni. Sokuknak halvány lila fingja sincs a KRESZ alapvető szabályairól. (van pár autós is). A hajam égnek áll, amikor szlalomozik a biciklis az autók között, közben meg tőle 4 méterre ott a kiépített kerékpárút (a Szentendrein nem egy ilyet látni). Nem beszélve arról, hogy szerintük a jelzőlámpa tilos jelzése nem vonatkozik rá. Van a budai alsó rakparton az Árpád és a Margit-híd között egy "S" kanyar, ott egy gyalogátkelőhely+kerékpárút. A kerékpárúton ott a macisajt, de ezt is magasan lesz.rják. Úgy tekernek át az úton, mintha nekik is elsőbbségük lenne. Eszébe se jut fékezni vagy uram bocsá' körülnézni.
« Utoljára szerkesztve: 2018.11.15 csütörtök, 16:04:55 írta Zsolteey » Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #865 Dátum: 2014.08.04 hétfő, 11:04:15 »

Én utálom a biciklist is, meg a kamionost is... Na és? A motorost kevésbé, de az autóst is... laugh

Pedig bringázom, motorozok és autózok... nyes

Ja, és rájöttem, hogy a pesti pharaszt biciklisek legjobb ellenszere a motoros... Úgy megyek, ahogy ő, de általában előbb összefhossák magukat. Na az autó esetében azért nem teszik ezt, mert tudják, hogy féltjük az autót...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #866 Dátum: 2014.08.04 hétfő, 14:02:34 »



Mint a yeti.

 Wink

AndyA
« Utoljára szerkesztve: 2018.11.15 csütörtök, 15:31:37 írta Zsolteey » Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #867 Dátum: 2014.08.04 hétfő, 14:56:08 »

Csak hogy én is írjak vmi okosat...
A múlthéten "otthon" voltam b4k-val. A bajoroknál voltunk és ott mostanság kezdődött a suliszünet. Leszámítva a sok-sok Baustellét, igazából rendben volt minden, csak az a sok "vendégmunkás" ne éppen szombaton utazott volna haza. Onnan lehetett őket megismerni, hogy családi egyterű (nem akartam írni, hogy s-maxi, nehogy a Tomik diszkrimináció miatt bemoszeroljanak Joenál), tetejére csomagtató nélkül spaniferrel nagy kupac lezacskózott valami. Na ezeket kellett nagyívben kerülni...
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #868 Dátum: 2014.08.04 hétfő, 15:00:09 »

Csak hogy én is írjak vmi okosat...
A múlthéten "otthon" voltam b4k-val. A bajoroknál voltunk és ott mostanság kezdődött a suliszünet. Leszámítva a sok-sok Baustellét, igazából rendben volt minden, csak az a sok "vendégmunkás" ne éppen szombaton utazott volna haza. Onnan lehetett őket megismerni, hogy családi egyterű (nem akartam írni, hogy s-maxi, nehogy a Tomik diszkrimináció miatt bemoszeroljanak Joenál), tetejére csomagtató nélkül spaniferrel nagy kupac lezacskózott valami. Na ezeket kellett nagyívben kerülni...

Péntek délután hazafelé a pálya forgalmának kb. 2/3-a német rendszámú volt Bécs és az M0 között...

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
NPeter
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



E-mail
« Új hozzászólás #869 Dátum: 2014.08.04 hétfő, 20:06:45 »

Nem kellene a kerékpárosokat ennyire védeni. Sokuknak halvány lila fingja sincs a KRESZ alapvető szabályairól. (van pár autós is). A hajam égnek áll, amikor szlalomozik a biciklis az autók között, közben meg tőle 4 méterre ott a kiépített kerékpárút (a Szentendrein nem egy ilyet látni). Nem beszélve arról, hogy szerintük a jelzőlámpa tilos jelzése nem vonatkozik rá. Van a budai alsó rakparton az Árpád és a Margit-híd között egy "S" kanyar, ott egy gyalogátkelőhely+kerékpárút. A kerékpárúton ott a macisajt, de ezt is magasan lesz.rják. Úgy tekernek át az úton, mintha nekik is elsőbbségük lenne. Eszébe se jut fékezni vagy uram bocsá' körülnézni.

Sőt, ott STOP táblájuk van és valóban nem foglalkoznak vele. Ott járok dolgozni és haza. A múltkor reggel simán átgurult ott a csávó majd a végén nyomott egy éles balost és rákanyarodott az útra pont elém és ott folytatta az útját előttem... Amúgy pl. a rakparton ott van a biciklivel behajtani tilos tábla, mégsem foglalkozik senki a sok biciklissel, pedig ott igenis sokszor útban vannak meg veszélyben is. Bezzeg az említett S kanyar mellett van egy felüljáró aminek elején végén bicikliút van, és ott is kinn van a tábla. Ott bezzeg mindig ellenőriznek a rend őrei és büntetik a népet, pedig én nem ítélnék el senkit meg ott teker, hiszen ez kb. olyan mintha a bicikliútból kihasítanánk 50 métert ahol tolni kell.

Ha meg már rakpart, a múltkor szembe jött velem a biciklis (az én sávomban), előzte pirosnál álló kocsisort a Margit hídnál, záróvonalon át balról, én meg jöttem szembe. Akkor is örültem, de szerintem ilyenkor kettőnk közül én félek jobban, hogy elcsapom.
Naplózva

Ford Fusion SE (USA) 2.0 Automata | 2016
Mondeo MKIII 1.8 ambiente 110LE | 2003.08
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #870 Dátum: 2014.08.05 kedd, 22:00:08 »

A bicikli vs. autó témával az a gond, hogy bármi van, a biciklis húzza a rövidebbet fizikailag, anyagilag/lelkileg pedig az autós.
ha elütöd:
1) megsérül/meghal, te meg kattoghatsz rajta jó ideig magadban, mert mindenki őt sajnálja, még ha hibás is volt.
2) nyomot hagy az autódon, de várhatóan nincs kivel kifizettetned, mert háztartási felelősségbiztosítása nincs, perelni meg nem fogod 50-100eFt érdekében 2-3 éven át.
3) te vagy a hülye szemét autós, aki nem vigyáz a bringásokra eléggé.

látva a piroson áthajtó bringásokat, néha elképzelem, hogy meglepődne, ha én is ezt csinálnám, mikor neki zöld, nekem piros van. Ennek előtanulmánya az érkező úttest zebráján kerékpározók esete (mert ugye elsőbbsége zebrán csak akkor van, ha tolja...)

Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #871 Dátum: 2014.08.05 kedd, 22:24:25 »

tök jó ha már erre van kimutatás, bár nekem mindig az a gondom a kimutatásokkal, hogy engem még soha nem kérdeztek. A reprezentatívnak mondott statisztikák általában 100 embert megkérdeztünk a Deáktéren, vagy a belváros 2 pontján... Nagyon nem reprezentatív, mert rajtam kívül még létezik sok-sok ember akinek fáj ha a belvárosba kell mennie, ezért nem is megy. No mind1.

témától függetlenül:
szerintem egy ilyen kimutatás nem közvélemény kutatás alapján van, hanem valamiből kiszűrik Wink
engem sem kérdeztek meg  falbav
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #872 Dátum: 2014.08.06 szerda, 07:22:26 »

témától függetlenül:
szerintem egy ilyen kimutatás nem közvélemény kutatás alapján van, hanem valamiből kiszűrik Wink
engem sem kérdeztek meg  falbav
Na most kapnak az aszfalbetyárok rendesen.... De ez olyan, mint a hülye autós. Ha 20% agresszíven vezet, hajlamos az ember ezt az arányt akár 3x akkorának hinni.. Mind1. Engem nem szidnak az autósok...
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #873 Dátum: 2014.08.06 szerda, 11:21:44 »

Na most kapnak az aszfalbetyárok rendesen.... De ez olyan, mint a hülye autós. Ha 20% agresszíven vezet, hajlamos az ember ezt az arányt akár 3x akkorának hinni.. Mind1. Engem nem szidnak az autósok...

Csak oda kellett volna gondolnod a "Tisztelet a kivételnek" mondatot. Egy szó, mint száz. Én bevezetnék valamiféle jogosítványszerűséget vagy kötelező KRESZ oktatást a bringásoknak is, mert ők is a közúti közlekedés résztvevői. Sokszor láthatóan halvány lila gőze sincs a KRESZ alapvető szabályaival vagy csak egyszerűen sz.rik rá. Most ő a bringás és aszonták atévébe, hogy neki eztet mostan lehet. Azt a baromarcúja már nem hallotta, hogy milyen feltételek mellett lehet neki eztet.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #874 Dátum: 2014.08.06 szerda, 14:23:32 »

Csak oda kellett volna gondolnod a "Tisztelet a kivételnek" mondatot. Egy szó, mint száz. Én bevezetnék valamiféle jogosítványszerűséget vagy kötelező KRESZ oktatást a bringásoknak is, mert ők is a közúti közlekedés résztvevői. Sokszor láthatóan halvány lila gőze sincs a KRESZ alapvető szabályaival vagy csak egyszerűen sz.rik rá. Most ő a bringás és aszonták atévébe, hogy neki eztet mostan lehet. Azt a baromarcúja már nem hallotta, hogy milyen feltételek mellett lehet neki eztet.
Az alapokat általános iskolában kötelezően (tantárgy keretében) oktatni kellene!
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #875 Dátum: 2014.08.06 szerda, 14:48:06 »

Az alapokat általános iskolában kötelezően (tantárgy keretében) oktatni kellene!

Ahogyan a '70-es években történt is.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #876 Dátum: 2014.08.06 szerda, 18:30:07 »

Csak oda kellett volna gondolnod a "Tisztelet a kivételnek" mondatot. Egy szó, mint száz. Én bevezetnék valamiféle jogosítványszerűséget vagy kötelező KRESZ oktatást a bringásoknak is, mert ők is a közúti közlekedés résztvevői. Sokszor láthatóan halvány lila gőze sincs a KRESZ alapvető szabályaival vagy csak egyszerűen sz.rik rá. Most ő a bringás és aszonták atévébe, hogy neki eztet mostan lehet. Azt a baromarcúja már nem hallotta, hogy milyen feltételek mellett lehet neki eztet.
Hi-hi! Ez alól mentesülnék, mert én ott nem bringázom, ahol autó járhat (kivéve a környező 3 kis utcát).
TV-t nem nézek, de az biztos, hogy az alapvető (közlekedési) kultúra sok emberből hiányzik. Mindegy, hogy gyalogos, bmw-s vagy kamionos... A maradék meg itt van a fórumon... Cheesy
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #877 Dátum: 2014.08.06 szerda, 18:59:20 »

Ha már bringás téma: http://hvg.hu/cegauto/20140718_Modosul_a_KRESZ_ivas_utan_is_lehet_bicikl
Nóóórmálisak?  idiot2  falbav
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #878 Dátum: 2014.08.06 szerda, 19:18:33 »

Na látod, erdőben néhány sör után is vidáman bringázhatsz!  Cheesy
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
NPeter
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



E-mail
« Új hozzászólás #879 Dátum: 2014.08.06 szerda, 19:24:50 »


Szerintem ezzel nem lenne baj, kerékpárúton, lakó-pihenő övezetben, földúton, stb. De így valóban gáz.
Bár aki akart, az szerintem eddig is tekert részegen... Nem véletlen áll a kocsmák előtt az a sok bicikli smile
Naplózva

Ford Fusion SE (USA) 2.0 Automata | 2016
Mondeo MKIII 1.8 ambiente 110LE | 2003.08
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #880 Dátum: 2014.08.06 szerda, 19:53:02 »


Nem. Simán elmentek nyugdíjba.

AndyA
« Utoljára szerkesztve: 2018.11.15 csütörtök, 15:19:18 írta Zsolteey » Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #881 Dátum: 2014.08.06 szerda, 20:21:14 »

Csak oda kellett volna gondolnod a "Tisztelet a kivételnek" mondatot. Egy szó, mint száz. Én bevezetnék valamiféle jogosítványszerűséget vagy kötelező KRESZ oktatást a bringásoknak is, mert ők is a közúti közlekedés résztvevői. Sokszor láthatóan halvány lila gőze sincs a KRESZ alapvető szabályaival vagy csak egyszerűen sz.rik rá. Most ő a bringás és aszonták atévébe, hogy neki eztet mostan lehet. Azt a baromarcúja már nem hallotta, hogy milyen feltételek mellett lehet neki eztet.
az autósoknak van jogosítvány, mégis jó részüknek "Sokszor láthatóan halvány lila gőze sincs a KRESZ alapvető szabályaival vagy csak egyszerűen sz.rik rá."  vigyor3
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
GKovacs
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 476


« Új hozzászólás #882 Dátum: 2014.08.29 péntek, 11:57:15 »

Sajnos aktuális lett, hogy ebbe a topicba írjak. szomoru1

Ma reggel a Váci úton befelé jövet egy Citroen Berlingo neki lökött egy Dacia Logannak. Ránézésre első, hátsó lökhárító, rendszám sérült, a hűtőrács eltört egy helyen. Kitöltöttünk 2 baleseti bejelentőt. Viszont nem irattuk rá, hogy elismeri a felelősségét és itt bennt a munkahelyen a kollégák beparáztattak, hogy ebből még lehet gond. A Citroenesnek KH-s a kötelezője, akárcsak nekem.

Ha van valaki aki tud segíteni, akkor azt megköszönném. Itt van nálam a 2 bejelentő, azt beviszem bankfiókba, gondolom ott is le lehet adni.

Ha bármi tanácsot, segítséget tudtok adni az ügyintézéshez, azt megköszönöm. Szerencsére nem vagyok jártas ilyenekben.
Naplózva

MK4 2.2 TDCI Titanium S
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #883 Dátum: 2014.08.29 péntek, 12:02:28 »

Sajnos aktuális lett, hogy ebbe a topicba írjak. szomoru1

Ma reggel a Váci úton befelé jövet egy Citroen Berlingo neki lökött egy Dacia Logannak. Ránézésre első, hátsó lökhárító, rendszám sérült, a hűtőrács eltört egy helyen. Kitöltöttünk 2 baleseti bejelentőt. Viszont nem irattuk rá, hogy elismeri a felelősségét és itt bennt a munkahelyen a kollégák beparáztattak, hogy ebből még lehet gond. A Citroenesnek KH-s a kötelezője, akárcsak nekem.

Ha van valaki aki tud segíteni, akkor azt megköszönném. Itt van nálam a 2 bejelentő, azt beviszem bankfiókba, gondolom ott is le lehet adni.

Ha bármi tanácsot, segítséget tudtok adni az ügyintézéshez, azt megköszönöm. Szerencsére nem vagyok jártas ilyenekben.

Hát pedig azt Khurvára rá kell iratni és a legjobb lett volna rögtön rendőrrel intézni, vagy azt mondani hogy rendőr nélkül legalább 50e a zsebbe, mert ennyit az ügyintézésben az autó kiesésben, csereautóban, szhopásban, stb. én simán buktam...

ha még egyszer valaki nekem jön, addig nem engedem amíg valamit nem perkál, és még lehet hogy utána is rendőrt hívok (ha rendőr ügyintéz akkor tutira megbírságolják, ezért jobb ha fizet, ez az elv) egyébként most már cseszheted, mert lehet hogy ellentmond a biztosító felhívásának és egy jó nagy szhopást rántasz magadra. figyelmetlen voltál. ilyenkor azonnal a helyszínen kérj segítséget valakítől. gun gun gun
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #884 Dátum: 2014.08.29 péntek, 12:04:26 »

Sajnos aktuális lett, hogy ebbe a topicba írjak. szomoru1

Ma reggel a Váci úton befelé jövet egy Citroen Berlingo neki lökött egy Dacia Logannak. Ránézésre első, hátsó lökhárító, rendszám sérült, a hűtőrács eltört egy helyen. Kitöltöttünk 2 baleseti bejelentőt. Viszont nem irattuk rá, hogy elismeri a felelősségét és itt bennt a munkahelyen a kollégák beparáztattak, hogy ebből még lehet gond. A Citroenesnek KH-s a kötelezője, akárcsak nekem.

Ha van valaki aki tud segíteni, akkor azt megköszönném. Itt van nálam a 2 bejelentő, azt beviszem bankfiókba, gondolom ott is le lehet adni.

Ha bármi tanácsot, segítséget tudtok adni az ügyintézéshez, azt megköszönöm. Szerencsére nem vagyok jártas ilyenekben.


Ha rendőr nem volt, mindegy, mi van a bejelentőn. Utólag is visszavonhatja az akkor a helyszínen tett nyilatkozatot.

MINDIG rendőrt kell hívni, sajnos ez Magyarországon nem megy másképp. Ez egy következmények nélküli ország...

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #885 Dátum: 2014.08.29 péntek, 12:09:11 »

Ha rendőr nem volt, mindegy, mi van a bejelentőn. Utólag is visszavonhatja az akkor a helyszínen tett nyilatkozatot.

MINDIG rendőrt kell hívni, sajnos ez Magyarországon nem megy másképp. Ez egy következmények nélküli ország...

AndyA
nem így van mister.arra bizony rá kellett volna írni,hogy elismeri,mert az már nyilatkozat az egyik féltől,és nem a biztosítónak kell eldönteni,hogy ki hibázott,mert abból néha furcsa dolgok jönnek ki.szóval az lett volna a legfontosabb,hogy elismeri a felelősségét.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #886 Dátum: 2014.08.29 péntek, 12:09:46 »

Sajnos aktuális lett, hogy ebbe a topicba írjak. szomoru1

Ma reggel a Váci úton befelé jövet egy Citroen Berlingo neki lökött egy Dacia Logannak. Ránézésre első, hátsó lökhárító, rendszám sérült, a hűtőrács eltört egy helyen. Kitöltöttünk 2 baleseti bejelentőt. Viszont nem irattuk rá, hogy elismeri a felelősségét és itt bennt a munkahelyen a kollégák beparáztattak, hogy ebből még lehet gond. A Citroenesnek KH-s a kötelezője, akárcsak nekem.

Ha van valaki aki tud segíteni, akkor azt megköszönném. Itt van nálam a 2 bejelentő, azt beviszem bankfiókba, gondolom ott is le lehet adni.

Ha bármi tanácsot, segítséget tudtok adni az ügyintézéshez, azt megköszönöm. Szerencsére nem vagyok jártas ilyenekben.

Nekem sem volt rajta, az okozó biztosítója mégis fizetett.
Hívd fel az okozód, hogy írja rá, vagy feljelentést teszel a Loganos emberrel együtt, és akkor bírságot is fog kapni. Lehet e nélkül is simán ráírja. Vagy kérdezd meg a biztosítót.
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.29 péntek, 13:49:52 írta Styleair » Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #887 Dátum: 2014.08.29 péntek, 12:10:05 »

Hát pedig azt Khurvára rá kell iratni és a legjobb lett volna rögtön rendőrrel intézni, vagy azt mondani hogy rendőr nélkül legalább 50e a zsebbe, mert ennyit az ügyintézésben az autó kiesésben, csereautóban, szhopásban, stb. én simán buktam...

ha még egyszer valaki nekem jön, addig nem engedem amíg valamit nem perkál, és még lehet hogy utána is rendőrt hívok (ha rendőr ügyintéz akkor tutira megbírságolják, ezért jobb ha fizet, ez az elv) egyébként most már cseszheted, mert lehet hogy ellentmond a biztosító felhívásának és egy jó nagy szhopást rántasz magadra. figyelmetlen voltál. ilyenkor azonnal a helyszínen kérj segítséget valakítől. gun gun gun
sajnos így van.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #888 Dátum: 2014.08.29 péntek, 12:14:08 »

Nekem sem volt rajta, a biztosítója mégis fizetett.
Hívd fel az okozód, hogy írja rá, vagy feljelentést teszek a Loganos emberrel együtt, és akkor bírságot is fog kapni. Lehet e nélkül is simán ráírja. Vagy kérdezd meg a biztosítót.
Te ne avatkozz ebbe bele Smiley
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #889 Dátum: 2014.08.29 péntek, 12:22:43 »

nem így van mister.arra bizony rá kellett volna írni,hogy elismeri,mert az már nyilatkozat az egyik féltől,és nem a biztosítónak kell eldönteni,hogy ki hibázott,mert abból néha furcsa dolgok jönnek ki.szóval az lett volna a legfontosabb,hogy elismeri a felelősségét.
teljesen mindegy hogy ra írják e mert mem számít sehol
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #890 Dátum: 2014.08.29 péntek, 12:48:08 »

Nem, de ezt tudjuk más miatt is.....
Viszont sajnálom azokat akik sötét esős időben elcsapják majd a fetrengő alkeszes bringásokat....aztán azzal a lelkiismerettel él tovább, hogy megölt egy embert...még ha nem is őt hozzák ki hibásnak...idióták.. Angry
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #891 Dátum: 2014.08.29 péntek, 12:56:08 »

teljesen mindegy hogy ra írják e mert mem számít sehol
de miért mondod?sajnálatos módon decemberben,és januárban is intéznem kellett baleset után biztosítós témát a kéksárgától a festésig,és a biztosító szakembere állítja,hogy ha rá van írva a felelősség elismerése,akkor 99%-os a kifizetés.egyéb eseteben akár ki is bújik a biztosító ilyen-olyan indokokkal,és egyik fél sem kap semmit.És volt már rá példa(csak hogy néhányat említsek:waberers,volt máv,allianz).
Sőt.januárban egy 40tonás szerelvény tolatott rám .LENGYEL sorőrrel.Még ő vele is ráírattam lengyelül,hogy ismerje el.Meg is volt a kifizetés normálisan.

De isten ments,hogy győzködjelek.... eplus2  ezután meg mindenki döntse el,hogy ráíratja vagy nem..... Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #892 Dátum: 2014.08.29 péntek, 13:02:30 »

de miért mondod?sajnálatos módon decemberben,és januárban is intéznem kellett baleset után biztosítós témát a kéksárgától a festésig,és a biztosító szakembere állítja,hogy ha rá van írva a felelősség elismerése,akkor 99%-os a kifizetés.egyéb eseteben akár ki is bújik a biztosító ilyen-olyan indokokkal,és egyik fél sem kap semmit.És volt már rá példa(csak hogy néhányat említsek:waberers,volt máv,allianz).
Sőt.januárban egy 40tonás szerelvény tolatott rám .LENGYEL sorőrrel.Még ő vele is ráírattam lengyelül,hogy ismerje el.Meg is volt a kifizetés normálisan.

De isten ments,hogy győzködjelek.... eplus2  ezután meg mindenki döntse el,hogy ráíratja vagy nem..... Wink
igen, rá kell iratni, ha van tanu is akkor az extra jó, akkor már nagy eséllyel védhető a Nyilatkozat (mert ez ugye az)
Naplózva
GKovacs
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 476


« Új hozzászólás #893 Dátum: 2014.08.29 péntek, 13:40:59 »

igen, rá kell iratni, ha van tanu is akkor az extra jó, akkor már nagy eséllyel védhető a Nyilatkozat (mert ez ugye az)
Közben beszéltem a Loganos-al. Határozottan állítja, hogy egy lökést érzett, amikor engem nekitolt a Citroenes. Egyértelmű hogy a leghátsó a hibás. Persze a biztosító bármit kitalálhat. Talán ez segít, hogy ketten is ugyanazt mondjuk.

Egyébként 2 napos volt a Logan és már le is adta papírokkal együtt, ügyintézésre.
Naplózva

MK4 2.2 TDCI Titanium S
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #894 Dátum: 2014.08.29 péntek, 13:55:54 »

Közben beszéltem a Loganos-al. Határozottan állítja, hogy egy lökést érzett, amikor engem nekitolt a Citroenes. Egyértelmű hogy a leghátsó a hibás. Persze a biztosító bármit kitalálhat. Talán ez segít, hogy ketten is ugyanazt mondjuk.

Egyébként 2 napos volt a Logan és már le is adta papírokkal együtt, ügyintézésre.

lószhart se ér. szerintem mond meg az okozónak hogy feljelented ami miatt nem ismerte el azonnal, vagy esetleg ettől eltekintesz valamennyi pénzért és egy aláírásért vagy egy 3 soros nyilatkozat ellenében.

hagyd a bullshitet, a megoldásra koncentrálj.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #895 Dátum: 2014.08.29 péntek, 14:03:34 »

Közben beszéltem a Loganos-al. Határozottan állítja, hogy egy lökést érzett, amikor engem nekitolt a Citroenes. Egyértelmű hogy a leghátsó a hibás. Persze a biztosító bármit kitalálhat. Talán ez segít, hogy ketten is ugyanazt mondjuk.

Egyébként 2 napos volt a Logan és már le is adta papírokkal együtt, ügyintézésre.


Alapvetően ez a magyar bitósítók agyszüleménye, hogy az egységes európai baleseti bejelentőre "rá kell" írni, hogy a felelősségemet elismerem.
Igazat adok annak aki azt mondja, ha rá van írva biztosabb lesz a kifizetés, kevésbé valószínű az akadékoskodás a biztosító részéről, és, hogy volt példa erre is, arra is.
Ha valóban rá kellene írni kötelezően, hogy ki a felelős, akkor volna rá rovat, de nincs. Egyébként meg ha rá is írja, a vétkes, hogy elismeri a felelősségét, azt vissza is vonhatja. A kitöltött bejelentőből e nélkül is ki kell derüljön ki volt a hibás.
Egyébként a Loganossal alátámasztjátok egymás vallomását egy rendőrségi feljelentésben és lesz róla határozatotok, hogy a Berlingos volt a hibás, és ő még egy bírságot is kaphat a hatóságtól, már ha ez az egész szükséges.
Szerintem, hogy a Loganos már le is adta a papírt, már nem kell fonódni a Berlingossal egyenlőre, hogy írja rá az "elismerem" szöveget, mert eltérés lesz a baleseti bejelentőkön, s abból lehet baj.
Én most beszélnék a biztosítóval, leadnám a papírt. És ha kell a nyilatkozat a biztosítónak, akkor azt bekérheti az okozótól is. Az meg ha nem nyilatkozik, akkor mennék a Loganossal feljelentést tenni a rendőrségre.
Majd számolj be a fejleményekről!  wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #896 Dátum: 2014.08.29 péntek, 14:05:31 »

lószhart se ér. szerintem mond meg az okozónak hogy feljelented ami miatt nem ismerte el azonnal, vagy esetleg ettől eltekintesz valamennyi pénzért és egy aláírásért vagy egy 3 soros nyilatkozat ellenében.

hagyd a bullshitet, a megoldásra koncentrálj.

Sajna mint ex biztosítós mondom hogy a felelősség elismerése és ennek külön aláírása szart se ér. Utólag simán visszavonhatja. Hivatkozhat megfélemlítésre, ijedt állapotra, bármire. Csak és kizárólag rendőrségi intézkedéssel van esélyed, de a biztosító még azt is felülbírálhatja, és megállapíthat részfelelősséget, ebben az esetben csak a kár bizonyos hányadát téríti. Sajna ez van.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #897 Dátum: 2014.08.29 péntek, 14:06:33 »

lószhart se ér. szerintem mond meg az okozónak hogy feljelented ami miatt nem ismerte el azonnal, vagy esetleg ettől eltekintesz valamennyi pénzért és egy aláírásért vagy egy 3 soros nyilatkozat ellenében.

hagyd a bullshitet, a megoldásra koncentrálj.
Még azt se tudjuk a Berlingos egyedül volt vagy nem, hogy állt a szituációhoz. Nem kell rögtön fenyegetőzsésre bíztatni.

(Minire jössz?)  wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #898 Dátum: 2014.08.29 péntek, 14:08:27 »

Sajna mint ex biztosítós mondom hogy a felelősség elismerése és ennek külön aláírása szart se ér. Utólag simán visszavonhatja. Hivatkozhat megfélemlítésre, ijedt állapotra, bármire. Csak és kizárólag rendőrségi intézkedéssel van esélyed, de a biztosító még azt is felülbírálhatja, és megállapíthat részfelelősséget, ebben az esetben csak a kár bizonyos hányadát téríti. Sajna ez van.
normál helyzetben (amikor nem vonogat vissza senki semmit) meg óriási előny a megléte.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #899 Dátum: 2014.08.29 péntek, 14:10:25 »

normál helyzetben (amikor nem vonogat vissza senki semmit) meg óriási előny a megléte.
Lehet, de most már mindegy, mert a Loganos már leadta, a bejelentőt.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 ... 43   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.089 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.