Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2026.06.23 kedd, 02:17:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10
 11 
 Dátum: 2026.05.12 kedd, 10:08:13 
Indította Scratch - Utolsó üzenet: írta AndyA
Mi a helyzet a fórumon?  Kihalt mit a dínók!
Sehol senki? Hol vannak a szakik?

Sajnos a fórum lassan becsuk, elsősorban az érdeklődés hiánya miatt. Annyi FB és hasonló csoport van, hogy ide már alig jár valaki.

Ráadásul a kedvezményes server hosting is véget ér lassan, és túl sokba kerülne új helyre átköltöztetni.

AndyA

 12 
 Dátum: 2026.05.11 hétfő, 20:20:26 
Indította Domi - Utolsó üzenet: írta Trekxc
Üdv,segitséget kérek!
2015-ös 2.0 tdci  S-MAXon hol találom a clima feltöltő helyet?

A 2015-ös 2.0 TDCi Ford S-MAX klíma feltöltő csatlakozóját (alacsony nyomású oldalt) a vezetőoldali torony közelében, a tűzfal felé vezető alumínium csövön találod. Egy fekete vagy kék műanyag kupak fedi, amin gyakran "L" (Low) betű jelölés található. (google  integet2)

 13 
 Dátum: 2026.05.11 hétfő, 18:15:29 
Indította Domi - Utolsó üzenet: írta alf®
Üdv,segitséget kérek!
2015-ös 2.0 tdci  S-MAXon hol találom a clima feltöltő helyet?
Roll Eyes valahol a jobb első lámpa mögött...

 14 
 Dátum: 2026.05.11 hétfő, 12:43:12 
Indította Domi - Utolsó üzenet: írta Alfa
Üdv,segitséget kérek!
2015-ös 2.0 tdci  S-MAXon hol találom a clima feltöltő helyet?

 15 
 Dátum: 2026.05.11 hétfő, 11:30:08 
Indította Scratch - Utolsó üzenet: írta Cimbi
Mi a helyzet a fórumon?  Kihalt mit a dínók!
Sehol senki? Hol vannak a szakik?

 16 
 Dátum: 2026.05.04 hétfő, 16:03:19 
Indította Scratch - Utolsó üzenet: írta Cimbi
Üdv a hozzáértőknek!
Szerencsére régen jártam erre, nem volt gond a géppel!
14 év alatt a 4. főtengely szílytárcsát kellett feltegyem. De az utolsó átlag alatti minőséget képviselt (corteco) 1 hónap és nem csak meglazult a két része, hanem a belső fele amin a szíj fut, a kilazult szegecsek miatt bemászott a dekniig és jól bemarta!
A kérdésem az lenne a kipróbált hozzáértők felé, hogy milyen szílytárcsát ajánlanátok felszerelni, ami hosszabb ideig képes lenne gond nélkül üzemelni?
Legutóbb contitech márkájút akartam venni (mégiscsak gumi gyártás a profiljuk, gondoltam értenek hozzá, mert eddig mindig a gumi ment ki a két fél közül, dehogy az az átok fémtárcsák szétmásszanak ilyen még nem volt) de a boltban rábeszéltek a cortecora hogy az milyen jó, és nincs rá panasz!
Valaki ajánljon valamit ami bevált!

 17 
 Dátum: 2026.05.02 szombat, 18:32:12 
Indította Angel - Utolsó üzenet: írta cini
Nem szoktam a Fordnak elhinni mindent, mert pl nekem is az adaptív tempomat fűtőáramkörének a hibájára EngineMalfunction-t dob be nagyon ritkán;
de mivel motorhibát ír Neked,
így a motorvezérlő ECU tápellátást nézném végig (biztosítékok, relék, testelések)

De általánosságban még nézném az akksit, generátort is.
Beindul amúgy? Dobál egyéb hibákat (pl ESP)?

 NEM BE SE INDUL.

 18 
 Dátum: 2026.04.27 hétfő, 11:26:34 
Indította Angel - Utolsó üzenet: írta SzJani
Több eszközzel próbáltuk,több programmal.

Nem szoktam a Fordnak elhinni mindent, mert pl nekem is az adaptív tempomat fűtőáramkörének a hibájára EngineMalfunction-t dob be nagyon ritkán;
de mivel motorhibát ír Neked,
így a motorvezérlő ECU tápellátást nézném végig (biztosítékok, relék, testelések)

De általánosságban még nézném az akksit, generátort is.
Beindul amúgy? Dobál egyéb hibákat (pl ESP)?

 19 
 Dátum: 2026.04.27 hétfő, 10:43:37 
Indította Angel - Utolsó üzenet: írta SzJani
Sziasztok mk 2.0 tdci 2014 nem komunikal az obd keresztül.műszerfalra motor hibát ír .
Minden előjel nélkül. Mi lehet a hiba?

Nekem OFF-nál egy szétégett (amúgy futómű szintszabályzó) ECU csinálta azt, hogy megszűnt az OBD létezni (+ az autó is megállt).
Javaslat: minden ECU-t húzzatok le, aztán nézzétek meg, hogy melyik az amelyik visszadugva galibát okoz. Onnantól vagy az az ECU vagy a kábelkötege lesz a ludas (égés, nyest, oxidált csatlakozó, stb).

 20 
 Dátum: 2026.04.24 péntek, 13:44:36 
Indította Scratch - Utolsó üzenet: írta Koniman
Én anno esztergáltattam hozzá egy ismerőssel (szintén fórumtag volt) kinyomó szerszámot. Egyedül a lengőkar szilentje kérdéses, ami középen van, mert ott olyan a lemezprofil, hogy nagyon könnyű elgörbíteni. Minden mást kicseréltem PU szilentre - de sajnos nem mindenhol jó, ha olyan van.

Amit kérdezel, azt pont elég egyszerű. A nagy pogácsa elöl viszonylag simán kiüthető, kicsit esetleg kívülről melegíteni érdemes, az segít. A hátsó kisebb is kijött valahogyan, de már nem nagyon emlékszem, 6 éve volt.

AndyA

ok, akkor nekiállok..

köszi

Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10
Az oldal 0.013 másodperc alatt készült el 18 lekéréssel.