Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2026.06.23 kedd, 02:17:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10
 71 
 Dátum: 2026.01.25 vasárnap, 12:38:26 
Indította Scratch - Utolsó üzenet: írta Sierra2008
A felirat a panelen nem jelent semmit, az acm modul határozza meg, hogy milyen a hangrendszer.

Értem, közben hülyeséget is mondtam, mert nincs is rajta a Sync felirat. Nézegettem, hogy Titaniumban hol ezt rakták, hol a Sony-t, teljesen random voltak. Amennyit tudok, hogy ebben az autóban csak 8 hangszóró van (műszerfal héjon középen is kéne lennie a több hangszórósnak igaz?), viszont közben találtam egy másik autót amiben 12 van és Sony fejegységes (ott elvileg a műszerfalhéjon is van, hangszórórácsnak tűnik az a rész).

 72 
 Dátum: 2026.01.25 vasárnap, 10:31:38 
Indította Scratch - Utolsó üzenet: írta Mikorka Kálmán
A Sync feliratos, sajnos én se tudok többet. Ülésfűtés van rajta, azt néztem. Kiszemeltem ezt az autót, lehet vásárlás lesz belőle, gondoltam megérdeklődöm a dolgot.

A felirat a panelen nem jelent semmit, az acm modul határozza meg, hogy milyen a hangrendszer.

 73 
 Dátum: 2026.01.25 vasárnap, 08:55:56 
Indította Scratch - Utolsó üzenet: írta AndyA
Szia!
Pont ugyanebben a cipőben járok én is, én meg egy 2.0 benzin Mk3-ból ülnék át és ugyanez a félelmem!  nyes
Tesztek, bejegyzések alapján a váltó lehet gyenge pont, ha nem cserélnek időben olajat benne, illetve a benzinpumpát olvastam még pár helyen. Összességében nem szabad félni tőle szerintem, se generátor, se kettőstömegű (se kuplung), se részecske szűrő, se porlasztó vagy magasnyomású. Akksi pakk lehet még érdekes, de így hogy nem plug-in, így gondolom lassabban amortizálódik.

Én eredetileg Mk4-et szerettem volna, 2.2 TDCi-t Aisinnal, de pont ugyanez a felhasználási szokásom, szinte csak város (Bp), évente 3-4 alkalom autópálya. Még ha állítólag strapabíró is az a dízelmotor, előbb-utóbb lenne valami nyűgje a sok pesti dugótól, így inkább "picivel" többet hozzárakok és elpöfögök egy ilyen hibriddel 5-6 literrel, ami nagyon nem mindegy (jelenleg 11 körül van a fogyim). A komfort elektronika már más kérdés, ott tényleg sok minden elmehet nyaralni, de én azon kevésbé aggódnék.

A 2.2 TDCi-ről és az Aisinról kérdezd meg Domit. Nyúzta eleget az autóját, most meg egy másik fórumtárs nyúzza... :-)

AndyA

 74 
 Dátum: 2026.01.24 szombat, 20:25:48 
Indította Scratch - Utolsó üzenet: írta Sierra2008
Igen, pont arra kellene. Pályára ritkán használnám, évente 4-5 alkalommal olyan 2x300km, valamint havonta 1-2 alkalommal M2-es autóút, a többi munkába járás, helyi és helyközi utazások. Én igazán a szervizelési és alkatrész áraktól parázok, meg attól, hogy egy faékből ülnék át egy űrhajóba amiben sokkal több minden tönkre mehet és félek, hogy megutálom ha sokszor és sokat kell rá költenem, hogy menjen.
 nyes

Szia!
Pont ugyanebben a cipőben járok én is, én meg egy 2.0 benzin Mk3-ból ülnék át és ugyanez a félelmem!  nyes
Tesztek, bejegyzések alapján a váltó lehet gyenge pont, ha nem cserélnek időben olajat benne, illetve a benzinpumpát olvastam még pár helyen. Összességében nem szabad félni tőle szerintem, se generátor, se kettőstömegű (se kuplung), se részecske szűrő, se porlasztó vagy magasnyomású. Akksi pakk lehet még érdekes, de így hogy nem plug-in, így gondolom lassabban amortizálódik.

Én eredetileg Mk4-et szerettem volna, 2.2 TDCi-t Aisinnal, de pont ugyanez a felhasználási szokásom, szinte csak város (Bp), évente 3-4 alkalom autópálya. Még ha állítólag strapabíró is az a dízelmotor, előbb-utóbb lenne valami nyűgje a sok pesti dugótól, így inkább "picivel" többet hozzárakok és elpöfögök egy ilyen hibriddel 5-6 literrel, ami nagyon nem mindegy (jelenleg 11 körül van a fogyim). A komfort elektronika már más kérdés, ott tényleg sok minden elmehet nyaralni, de én azon kevésbé aggódnék.

 75 
 Dátum: 2026.01.24 szombat, 20:19:29 
Indította Scratch - Utolsó üzenet: írta Sierra2008
A Sync feliratos, sajnos én se tudok többet. Ülésfűtés van rajta, azt néztem. Kiszemeltem ezt az autót, lehet vásárlás lesz belőle, gondoltam megérdeklődöm a dolgot.

 76 
 Dátum: 2026.01.24 szombat, 13:11:16 
Indította Scratch - Utolsó üzenet: írta Mikorka Kálmán
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy 2018-as facelift előtti Titanium, amiben nem a Sony feliratú fejegység van. Ki lehet cserélni Sonyra? Nagyon bonyolult vagy egyszerű?

Van az előlapi panel, és van az acm modul. Mindet lehet cserélni, de pl acm modulból van legalább 5 féle.

 77 
 Dátum: 2026.01.24 szombat, 09:39:45 
Indította Scratch - Utolsó üzenet: írta alf®
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy 2018-as facelift előtti Titanium, amiben nem a Sony feliratú fejegység van. Ki lehet cserélni Sonyra? Nagyon bonyolult vagy egyszerű?
kérdés milyen egység van. Adott esetben plug and play.

 78 
 Dátum: 2026.01.24 szombat, 01:10:29 
Indította Scratch - Utolsó üzenet: írta Sierra2008
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy 2018-as facelift előtti Titanium, amiben nem a Sony feliratú fejegység van. Ki lehet cserélni Sonyra? Nagyon bonyolult vagy egyszerű?

 79 
 Dátum: 2026.01.18 vasárnap, 21:03:47 
Indította Scratch - Utolsó üzenet: írta alf®
MK3-at tuningol még valaki?

AndyA
Szabó Robi,Sásd?

 80 
 Dátum: 2026.01.18 vasárnap, 20:43:51 
Indította - Utolsó üzenet: írta AndyA
Érdekes amit írsz!!Remélem nem nagyobb a baj!!Köszi a választ!!

A féklámpa kiégést "látja" a GEM, mert csökken a fékezéskor az izzók által felvett áram. Emiatt egy bizonyos ABS hibát dob egy idő után, és ha szerinte gond van az ABS-szel, akkor letiltja a tempómatát is. Ez egyáltalán nem logikátlan. Ugyanezt okozza az is, ha kiégett egy biztosíték, és amiatt nincs féklámpád - akkor is csökken a fékezéskor felvett áram. :-)

Az első ajtót ne kérdezd... Először a tempómata állt meg, de akkor még nem jöttem rá, miért. Azután fél évvel később egy mélygarázs kihajtás után nem ment fel az ablak. Akkor megnéztem, az egyik átvezető csatlakozó kicsit laza volt. Kontaktspray, visszatekertem, ablakot kipróbáltam, OK. Azután pár nappal később rányomtam a tempomatra is, és csodák csodájára az is ment, és megy azóta is (12 éve).

AndyA

Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10
Az oldal 0.358 másodperc alatt készült el 21 lekéréssel.