Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.29 szerda, 10:46:02 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: SOS SEGÍTSÉG KÉRÉS!!! Automata váltóhoz.  (Megtekintve 830 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Fordos Gábor
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 629


E-mail
« Dátum: 2012.09.01 szombat, 22:11:17 »

Üdv, ha valaki tud segítsen: Vettem én egy 2.5 V6-os Mondeot automata váltóval, de csak előre megy.Sok mindenkit kérdeztem már /itt is/ mi baja lehet, van aki azt mondta kuka, de én úgy gondolom 157 ezernél, még működnie kellene. Motorját is árulom, de annyira jó hangja van szeretném kipróbálni. A váltóba, nagy valószínűséggel rossz olajat töltöttek, felbakoltam az elejét és így érdekes módon egy bizonyos fordulaton a kicsike előre is forgatja a kerekeit                             leengedtem belőle az olajat,/csúnya sötét szinű, és étolajra emlékeztető szaga van/, levettem a beöntőnél lévő fedelet, meg a bal oldalán lévőt is, szűrőt kerestem volna benne,de nem találtam,tovább bontani nem igazán merem, hisz nem vagyok autószerelő, de ha valami rajzot látnák a váltóról, talán könnyebb dolgom lenne. Ha valakinek van ötlete, nagyon megköszönöm, szerelőhöz nem akarom vinni, mert az egy vagyonba kerülne. Kösz mindenkinek előre is.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48458



« Új hozzászólás #1 Dátum: 2012.09.02 vasárnap, 10:27:26 »

Üdv, ha valaki tud segítsen: Vettem én egy 2.5 V6-os Mondeot automata váltóval, de csak előre megy.Sok mindenkit kérdeztem már /itt is/ mi baja lehet, van aki azt mondta kuka, de én úgy gondolom 157 ezernél, még működnie kellene. Motorját is árulom, de annyira jó hangja van szeretném kipróbálni. A váltóba, nagy valószínűséggel rossz olajat töltöttek, felbakoltam az elejét és így érdekes módon egy bizonyos fordulaton a kicsike előre is forgatja a kerekeit                             leengedtem belőle az olajat,/csúnya sötét szinű, és étolajra emlékeztető szaga van/, levettem a beöntőnél lévő fedelet, meg a bal oldalán lévőt is, szűrőt kerestem volna benne,de nem találtam,tovább bontani nem igazán merem, hisz nem vagyok autószerelő, de ha valami rajzot látnák a váltóról, talán könnyebb dolgom lenne. Ha valakinek van ötlete, nagyon megköszönöm, szerelőhöz nem akarom vinni, mert az egy vagyonba kerülne. Kösz mindenkinek előre is.
uhhh.szerintem kevés a személyes tapasztalat ez ügyben.nagyon mellényúltál....ezt csak szakműhelyben tudod megoldani.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2012.09.02 vasárnap, 11:18:32 »

több dolog is lehet. ezt így elég nehéz lesz orvosolni. lehet mechanikus gond, amiért a kukát javasolták, lehet ecu gond és lehet szenzor gond is. danjo is csak találgatni tudna a tünetek alapján, márpedig ez bonyoluktabb rendszer annál, hogy eredményre vezessen. a leg kézenfekvőbb megoldás a kézi váltó. minden más megoldás anyagilag meghaladja jócskán az autó összértékét.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.14 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.